Plaatselijke Berichten H.deBont-v.Hulten Puzzle Jevo heeft een ontmoeting. tfeMassCftpest J' C. (^/Lo>h>éc&h> W-aaiwyJk Heerenkleeding naar maat Zaterdag 4 December 1937. No. 97. De Echo van het Zuiden Derde Blad. ZAKMESSEN SCHAREN TAFELMESSEN SCHEERAPPARATEN KOFFIEMOLENS THERMOSFLESSCHEN BROODTROMMELS KEUKENSTELLEN SCHAATSEN GELDKISTEN FIGUURZAAG TIMMER GEREEDSCHAPPEN. Zie ook de etalage Verkoiulen. Dam po Geslaagd. Heden slaagdeaan het Rheinisches Technicurn te Bmgen a/R. alsCan- didaat Werktuigkundig Ingenieur de heer K. L. Kalis Pzn. te Waalwijk. Onze St. Nicolaasprijsvraag. Wij moeten onze lezers er op attent maken dat in een paar exem plaren van ons nummer van Zater dag 1.1. een kleine vergissing ge slopen is. In de advertentie van de firma Orie Dumoulin moest namelijk een letter L ouderstboven staan, terwijl dit in enkele verspreide kranten niet het geval is geweest. Men kan hiermede dus rekening houden met de oplossing. Wij willen er ook nog even de aandacht op vestigen dat de oplos, singsformulieren uiterlijk Woensdag 8 December in de brievenbus van ons bureau moeten zijn gedeponeerd. Oplossingen die later binnenkomen zijn van deelname uitgesloten. De uitslag zal worden bekend gemaakt in ons blad van Zaterdag 11 December. Vandaag gaat de laatste ronde. Men doe z'n best 1 St. Nicolaas collecte »Waalwijks Belang.» Zooals wij in ons vorig nummer nog mededeelden, hebben »Waal wijks Belang» en de dames collectri ces wel succes kunnen boeken. Niet minder dan f 211 werd gecollecteerd. Daardoor zijn de dames van «Waalwijks Belang» in de gelegen heid ruim 120 gezinnen te bedenken met steenkolen, koffie, e. m. a. en ook nog enkele sti 11 e armen» op bijzondere wijze. Hier is weer een prachtig werk verricht, waarvoor alle hulde aan W. B de dames der bestuursleden en niet minder aan de dames die zich zoo volijverig aan de collecte hebben gewijd. Benoeming. De heer Koos Bergmans, tot dus ver ontwerper.teekenaar aan de N.V. Stoomschoenenfabriek A. H. van Schijndel is met ingang van 1 Jan. 1938 benoemd tot directeur van de firma Verwiel van Loon, lederhandel alhier, zulks in plaats van den heer van Oldenbeek, die met dien datum een eigen lederhandel heeft opge richt zooals we bereids mededeelden Sint Nicolaas bij O O. G I A.s. Zondag is het feest voor de kinderen der leden en honoraire leden van de Tooneelvereeniging O. O. G. Het bestuur heeft dermate maatregelen genomen dat het voor de kleinen een grandioze avond wordt. Om vier uur zal Sint Nicolaas per auto met zijn zwarten knecht aan »Thalia» arriveeren en door 't O. O. G. bestuur officieel worden ontvangen. De ruim honderd kin deren welke aan dit St. Nicolaasfeest mogen deelnemen zullen na de ontvangst den grooten kindervriend toezingen; Hierna is het de beurt aan het onlangs opgerichte knapen koor van O. O. G. dat deze avond zijn debuut zal maken. Onder leiding van den heer Tom Burmanje hebben de jongens kranig gerepeteerd en op de laatste repetitie mochten wij ervaren dat dit koortje een openbaring belooft te worden. Naast enkele meerstemmige kooi tjes zingen zij een Welkom- en Afscheids lied aan Sint Nicolaas op tekst van H. van Engelen en muziek van A. C. van der Heijden. Sint Nicolaas zal hierna geschenken en lekkers aan de kinderen uildeelen en hen toespreken. Al is uit den aard der zaak deze avond speciaal belegd voor de kleinen toch zijn natuurlek ook voor zoover er plaats is de grooten van harte welkom. Men denke .er echter om dat zij die niet een speciale uitnoodigings- kaart kregen hun lidmaatschaps kaart medebrengen want er is strenge controle.*De ouders zorgen er voor dat de kinderen allen om 4 uur precies present zijn en plaats nemen op de voor hen gereserveerde plaatsen. aThalia» zal wel te klein blijken te zijn om allen te bevatten want de belangstelling onder alle O. O. G'ers is enorm. Grootestraat 319 - WAALWIJK TELEFOON 109 tegen prijzen aan de tijds- o mstandigheden aangepast. WIEGEN-COMITE. Het Comité dat in onze gemeente onder voorzitterschap van mevrouw Moonen-Sassen is opgericht, tot het schenken van wiegen en luiermanden aan de baby's die in dezelfde maand als de prinselijke baby geboren worden, mag ook. zooals wij bereids mededeel den, op een goed succes bogen. Er is n.l. door, de ijverige da- mes-collectrices, die zeer zeker een hartelijk woord van dank verdienen, 219.23j/£ voor dit doel gecollecteerd. Hiervoor zijn aangekocht 7 com plete wiegen en 7 luiermanden. Deze luiermanden bevatten: 6 hemdjes, 6 fla nelletjes, 6 borstrokjes, 24 luiers, 3 mol ton-luiers, 3 onderleggers, 6 navel bandjes, 6 waschhandjes, 1 badhand doek, 1 zeiltje, 3 lakentjes, 3 sloopjes, 1 moltondeken, 1 wollendeken en een volledig luiermand-garnituur. Er is dan nog een bedrag van pl.m. 16.over en hiervoor wordt aan de in dien tijd geboren kindjes van meer- gegoeden een souvenir uitgereikt. We mogen dus van een mooi succes van deze actie spreken, die vele moe ders en baby's in dezen tijd zal ver blijden en mede de herinnering aan de heugelijke gebeurtenis bij velen leven dig zal houden. R.K. Studie- en Propagandaclub De R.K. Studie- en Propagandaclub vergaderde Donderdagavond in zaal 20 van den R.K Gildenbond. De vice voorzitter opende de «verga dering met den Christ. Groet, waarna hij tot zijn spijt moest mededeelen dat de voorzittsr, de heer H. v. Well, te elfder ure verhinderd was, waardoor deze dus ook zijn inleiding over de Staatsinrichting niet kon houden. De heer v. Heeswijk hield hierna een interessante lezing over het boek van Mr. Marchant»De zelfmoord der Kiezers«, welke lezing een zeer geani meerde en interessante gedachtenwisse- ling tengevolge had. Na een woord van dank werd hierna de vergadering met den Christ. Groet gesloten. GEVONDEN VOORWERPEN. Op het politie-bureau alhier, zijn in lichtingen te bekomen omtrent de na volgende gevonden voorwerpen: Een belastingmerk in etuieen rechtsche glacé heerenhandschoen, een wieldop van een auto (V 8); nog een auto wieldop; een vulpot lood; een paar glacé dameshand— schoenen; een damesrijwiel. Rijkspostspaarbank. Aan het postkantoor te Waalwijk en het daaronder behoorende ambts gebied werd gedurende de maand November 1937 ingelegd f57.324.91 en terugbetaald f 54,753 84. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het num- mei 21086. Mr. J. H. M. van Roosmalen, f Op bijna 56 jarigen leeftijd is Woensdagavond te 's Hertogenbosch na een zeer langdurige ziekte over- leden mr. J. H. M. van Roosmalen, uitgever van de Prov. Noordbrabant- sche en 's Hertogenbossche Courant. Mr. van Roosmalen heeft aan de Amsterdamsche Universiteit gestu deerd. Kort na zijn promotie in 1914 trad hij in het huwelijk met een dochter van den heer G. Teu ling, den vroegeren eigenaar van de Prov. Noordbrabantsche en 's Her togenbossche Courant. De heer Teulings nam hem op 1 Juli 1914 als medevennoot in zijn firma op en sedert diens overlijden in 1913, had hij er de leiding van. Ook buiten zijn dagelijkschen arbeid aan z'n courant, waarbij bij heel veel verbeteringen invoerde, heeft mr. van Roosmalen zich ver dienstelijk gemaakt. Hij is bij her haling in het bestuur van de Ver- eeniging De Nederlandsche Dagblad, pers gekozen, in welke kring hij groote waardeering genoot. Hij maakte voorts deel uit van ver scheidene commississ ol instellingen, welke door de Nederlandsche Dag bladpers in het leven zijn geroepen. Tevens was hij bestuurslid van den R.K. Ned. Drukkersbond. Hij was 'n buitengewoon hartelijk en joviaal collega. In de stad zijner inwoning deed men gaarne een beroep op de werk zaamheid van den heer van Roos malen; zoo was hij beetuurslid van verscheidene vereenigingen, als de Katholieke Spaarbank, Floralia, 's Herlogenboscü Belang en het Pro vinciaal Genootschap van Kunsten en Wetenschappen in Noord Bra bant. Verder was hij o.m. lid van de plaatselijke commissie van toe zicht op het nijverheidsonderwijs, plaatsvervand lid-werkgever bij den Baad van Beroep voor de Onge vallenverzekering ter standplaats 's Hertogenbosch. Mr. van Roosmalen, die voorts deel uitmaakte van verscheidene Katholieke godsdienstige organisaties was begiftigd met bet eerekiuis 2e klasse van bet Ooolenrijkscbe Roode Kruis met de oorlogsdecoratie. Hij ruste in vrede. Groote Muziekfeesten in 1938 te 's-Hertogenbosch. 's-Hertogenbosch' Muziekcorps zal als Gasturouwe optreden. Het's Hertogenbosch' Muziekcorps (Dir. Mar. Ogier Jr.) ontving van de Nederlandsche Federatie van Har monie- en Fanfaregezelschappen, van welke Federatie Burgemeester Mr. F. J. van Lanschot Algemeen Voorzitter is, de vereerende uilnoo- diging om in 1938 te 's Hertogen bosch een Groot Nationaal Federa tief Concours te organiseeren. Deze uitnoodiging is door het Bestuur van het 's Hertogenbosch Muziekcorps gaarne aanvaard als een welkome gelegenheid om de aandacht van de honderden bij de Federatie aangesloten vereenigingen opnieuw voor hunne stad gaande te maken. Het ligt in de bedoeling dit Groot Nationaal Concours te houden op twee Zondagen in de maand Au gustus, terwijl als feestterrein zeer waarschijnlijk het Prins Hendrik park in aanmerking zal komen. Dit fraaie, rond de IJzeren Vrouw ge legen park, met zijn keurige aanleg, ruime gazons en schitterende be plantingen zal voor vele vreemde lingen een geheel nieuwe kennis making met den Bosch zijn. Voor deze plannen bestaat nu reeds een groote belangstelling meerdere muziekvereenigingen van naam deden dan ook al toezeggingen. De mogelijkheid om tijdens de feestweek een passende versiering op het terrein aan te brengen, wordt nog overwogen. In elk geval staat vast, dat alle pogingen in het werk gesteld zullen worden om het succes volledig te doen zijn en zoodoende de naam, die 's Hertogenbosch op dit gebied heeft, wordt hoog gehouden. De organisatie der Luchtbescher ming in onze provincie. De organisatie van den Luchtbe schermingsdienst zal thans ook in onze provincie met nog krachtiger hand worden aangepakt dan tot dus verre het geval was. Het Provinciaal bestuur heeft, zooals wij reeds in liet kort berichtten, vorige week alle burgemeesters en hoofden van Luchtbeschermingsdienst in de pro vincie in vergadering bijeengeroepen Zoo tegen St. Nicolaas loop 'k 's avonds een straatje En maak dan met deze of gene een praatje Dat verrijkt den geest, scherpt oor en oog Dit ter inleiding, ofwelde proloog. Dezer dagen stond ik, in gedachten verzonken Op 't Raadhuisplein; opeens achter mij klonken Voetstappen: ik schrok; zooals je wel snapt Want Jan II van Brabant kwam uit 't raadhuis gestapt. Hij kwam op mij af; ik groette „Doorluchtige heer". Heel minzaam vroeg bij: Heb ia met Jevo ue eer? Om U te dienen, zei ik en het doet mij plezier Want ik zie in uw hand 't Echopuzzleformulier. Neen Jevo! sprak hij. Al is je denkbeeld mei slecht Kijk 't maar eeDS in en vertel mij wat j' er van zegt. 'k Las: Hertogenlijk besluitenz. en warempel t Was origineel eu voorzien van zijn stempel. Je ziet: vervolgde hij, lk weet verdiensten ie waardeeren En wil een eu auder de revue laten passeeren. Maar kom dan gaan we in de galerij daarginder Dan hebben w' van de monumentale lautaarn geen hinder. Ik schonk in 1303 Waalwijk de rechten van „stad" En heb daarvan tot op üeden geen spijt nog gehad. Want dat ik baar met deze eer neb gelooid Is waarlijk geen paarlen voor de zwijnen gegooid. Als dan hennen ze mij aan de vergetelheid ontrukt. En heel pieus mijn beeld in een boeaje gedrukt. Enfin: Eik recni heelt nu eenmaal z'n plicht Naar ik hoop wordt hier spoedig een badnuis gesticht Uw plaats bad, heeft en dal zal wel zoo blijven Mannen van durf engezonde bediijven. (Hij nam toen mijn handeu drukte die krachtig) Blikbaar werd hem de ontroering ie machtig. 'k Zag hoe z'n oogen mei tranen zich vuluen En mei palhos nep hijDriewerf hulde Aan hen die 't VVaalwijks belang weten te senragen Ze verdienden tot ridder te worden geslagen. (Van geestdrift kleurden z'n wangen mei 'n rood tintj e) Hij tastte in z'n zak (Bepaald naar een lintje.) Schonk ik vervolgde hij Waalwijk de rechten van „stad" Verdedigen doei ze de Echo dat Langsliaaiscbe blad Als '11 strateeg van z'n vak kennend de knepen Houdt hij de pen zooals 'k het zwaard hield geslepen Voor industrie en handel steeds open oog en oor En 't laatste wooidMaar daar is 'l ten Echo voor. Vol trots klopt m'n bart achter m'n maliënkolder 'k Zie dat blad in Amerika enManapolder Vroeger boorden we weinig of niets uit zoo'n slieek De abonné veel en voor tien cent zells tweemaal per week. Wat hebben we aan dat blad toen veel moeien missen Nu is iedereen abonné of 'k moet mij sterk vergissen. Zoo'n streekblad is voor den actieven winkelier Als voor ons was een onmisbaar heraut oi koerier 't Gaat hand in hand en komt boontje om loon Als de eene de andere wasebt worden beiden toch schoon Ons yebied vergrootten wij met zwaarden en speren De winkelier zijn debiet met in d' Echo te adverteeien. Bij mijn stadsrecht verdient W. bet preadicaat: Door z'n winkelstand „Gentrum der Langstraat" En wat 't zou zijn als zij en de Echo er niet waren Dat kan alleenDe vreemdeling verklaren. Je sprak van die puzzle en al lijkt hij simpel Als „doeltreffend'' verdient hij den blauwen wimpel Zooiets slaat in en blijft bij 't publiek in z'n memorie Zeg 'k teveel: Bij de redactie begint de victorie? Voor den kooper is bovendien deez' adressenlijst Een kompas dat veilig den weg hem toch wijst Naar voordeel, practische cadeaux, ruime keus Beslist die adressen zijn als van den zalm de neus. Zoek je iets voor groot of klein, burger of boer 'n Blik op de lijst Simple comme bonjour De puzzle deelnemer bij St. Geerten minne Kan daarbij geheel gratis een fLnke prijs winnen Want als men de lijst der waardevolle prijzen beziet Zinkt de Nibelungenhört daarbij in 't niet. Je weet klonk 't droef, mogelijk wel de reden Waarom ik hier in 1304 een nederlaag heb geleden. M'n krijgsvolk, laf. zonder zich te verweren Liet m' in den steek en ging deserteeren 't Was tot hun schande en der bevolking schade Waalwijk werd verbrand de rest kun je wel raden. Hadden ze zich eerst van m'n kracht overtuigd Dan handen w' gewonnenen vanzelf gejuicht Het koopen in den vreemde, 't behoeft geen betoog Is aaö mijn geval geheel analoog. Koopt in Waalwijk, z'n winkeliers houden steeds moed En met hen wordt ge voor ondergang dan behoed Maar nu moet ik gaan Jevo, want het is al bij tienen Ik hoop maar dat gij de eerste prijs zult verdienen. Je weet lezer, Hertog Jan staat weer in z'n nis En dat 't papier in zijn hand de puzzle niet is Maar ooken dat is nu zoo inti ressant Is 't niet het stadsrecht zooals je denkt, want Als g' tot'n Echo abonnement, advertentie en puzzl'en besluit En in Waalwijk koopt: rijkt hij U het Eereburgerschap uit. JEVO. om de urgentie van spoedige maat regelen te bepleiten. Deze vergade ringen, die werden gehouden te Breda voor West- en Midden-Bra bant en te 's Hertogenbosch voor Oost Brabant, werden gepresideerd door den Commissaris, jhr. mr. dr. A. B. G. M van Rijckevorsel. Bo vendien is over hetzelfde onderwerp deze week een vergadering gehouden van alle burgemeesters en gemeenle. secretarissen in het Land van Hens- den en Altena. Het resultaat van deze bijeenkomst Neus en hoofd verstopt. Tranende oogen. Schorre keel. FToesten en vol op de borst. lucht op en geneest. Pot 50 ct. Doos 30 ct. Bij Apoth. en Drogisten. MIJNHARDT l

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 9