een dubbeltje SPORT, BURGERLIJKE STAND GEMENGD NIEUWS. KAATSHEUVEL. OUSSEN. IN DIT BLAD? IN DIT BLAD hout, met den volgenden uitslag: C. PullensM. Klerks 56100 H. Pullens—-W. Vissers 70—100 T. MerkxP. Willemse 97100 J. KlijnA. v. Leest 99100 Kattenmeppers. De kattenhuiden schijnen prijzig te zijn. Vele inwoners van Drunen en vooral van bepaalde gedeelten, zijn de laatste dagen tot de ontdekking geko men, dat hun katten verdwenen zijn. Gelukkig is het echter, dat men meent dergelijke laffe dierenbeulen op 't spoor te zijn, waarbij de verdiende straf niet' uit zal blijven. Slapte? Na geruimen tijd regelmatig gewerkt te hebben, heerscht er thans slapte in de schoenindustrie en liggen de meeste fabrieken één of meer dagen in de week stil. Ongeval. Tijdens zijn werkzaamheden raakte de mecaniciën J. de Geus met zijn hand tusschen een draaiende machine. Hij verloor daarbij van drie vingers het eerste lid. Plechtigheid. In de kapel van het Franciscusge- sticht had wederom een groote plech tigheid plaats. De Eerw. Broeder Leo- nardus (Barth. Selhorst uit Haarlem) legde zijn tijdelijke klooster gelofte af. ELSHOUT. Uitvaart raadslid Lauw. v. Herpt. Hedenmorgen had alhier de uitvaart plaats van den heer Lauw. v. Herpt, in leven raadslid der gemeente Drunen, welke j.l. Maandag plotseling overleed. Om 9.30 uur werd in de parochiekerk van den H. Joh. Baptist een solemneele H. Mis van Requiem opgedragen, waarna het stoffelijk overschot op de R.K. begraafplaats aan den schoot der aarde werd toevertrouwd. Burgemeester en Wethouders, ver schillende raadsleden en andere autori teiten waren ter begrafenis aanwezig. Armenconcert. Ten voordeele van de St. Vincen- tiusvereeniging gaf de harmonie Apollo" Zondag j.l. haar jaarlijksch liefdadigheidsconcert in medewerking met het cabaret-ensemble „Gorcums Trio B.M.T." Onder leiding van den directeur de heer P. B. Bisselink gaf de harmonie als eerste deel van het programma een vijftal nummers te hooren waarvan we op de eerste plaats moeten noemen Sylvia Selection van Leon Delibes. Het fantasie ballet van Luis Montagne en de groote wals Lustige Briider van Volksledt. Mel de vertolking van deze nummers gaf Apollo het bewijs dat er nog capaciteit en studielust in het corps heerscht. Na het muzikale gedeelte kregen we Gorcums Cabaret-ensemble voor de verdere rest van den avond te hoo ren. Dit ensemble bracht aardig af wisseling met zang, vroolijk spel, een- acters, duo's en blijspelletjes etc. Er werd gelachen met de slagen en zet ten en het niet onaardige spel. Het werd middernacht en nog was het einde niet daar. De bruto recette van de uitvoering bedroeg bijna 75. Bekroningen. Op de eerste Nederlandsche Inter nationale Pluimvee-tentoonstelling „Avicorni" te Amsterdam behaalde de heer J. Tuerlings met inzending Zw. Minorca kriel 2 maal eerste, 2 maal tweede en een derde prijs met 3 eere prijzen w.o. die van mooiste Mi norca kriel. Met wit Wiandot kriel 2 maal eerste en een 6e prijs. De heer P. Elshout behaalde met Zw. Minorca kriel een eerste prijs. ST. JOACHIMSMOKR. Zondag vergaderde de R K. Voet- balvereeniging S. D. Z alhier bij M. Maas. Biina alle leden waren aan wezig, terwijl van een 2-tal leden bericht van verhindering was inge komen. In z'n kort openingswoord verzocht de Voorzitter de te ver wachten discussies zakelijk te hou den, zoodat verwijdering voorkomen wordt. Allereerst werden verscherpte maat egelen genomen voor de reser ve leden, die nu op boete verplicht zijn de wedstrijden te volgen. Twee nieuwe leden werden aangenomen. Hierna volgde een drukke discussie tusschen enkele leden en de elftal commissie over de samenstelling van het elftal. Hieruit bleek, dat de meerderheid 't beleid van de elftal commissie goedkeurde, datenkeien toonden zoo'n uitzonderlijke mee ning er op na te houden, dat ze in 't belang der club goed zullen doen hun idee te wijzigen of voor 't lid maatschap te bedanken. De Voorzitter, die trachtte per soonlijke onaangenaamheden te ver mijden, verzocht van beide zijden toegeeflijk te zijn. Wil men werken in 't belang van S.O.Z. dan bevor- dere men versterking van 't elftal inplaats van verzwakking. Spreker hoopt, dat men, nu de kansen voor S, D. Z. om 't kampioenschap te verwerven zoo gunstig staan, zulks zal inzien en de competitie-wedstrij den af te wachten, om daarna met bezwaren over de samenstelling van 't elftal voor den dag te komen. Vrijdag 24 December a.s. houdt 't Waterschap »De Zuid Holl. Pol der onder Dussen« voor Stemge rechtigde Ingelanden in hotel Hees. seis alhier een algemeene ledenver gadering. Door vertrek naar elders zal de heer M. J. Ruygrok afscheid nemen als secretaris penningmeester, terwijl tegelijk een nieuwe functionaris zal worden gekozen. Zaterdag 11 en Zondag 12 De. cember j.l. werd in de zalen van hotel Leemans alhier een groote pluimvee tentoonstelling gehouden der «Pluimvee en Konijnenfokver- eeniging voor Dussen en omstreken«. Als keurmeesters fungeerden de heeren J. Teurlings en J. Vlasbom. De belangstelling was vrij goed, terwijl het ingezonden kleinvee van goede kwaliteit was. De prijzen werden als volgt toe. gekend: Hoenders: C. J. Leemans-van Balkom 2 eere, 2 eerste, 2 tweede en 1 derde prijs; J. F. J. Ausems 2 eere en 4 eerste pr. Hub. Heimans 1 eere, 1 eerste, 1 tweedeen 2 derde pr.mej. H. van Krimpen 1 eere, 2 eerste, 1 tweede en 1 derde pr.Hub. Schelle 1 eere en 2 eeiste pr. Konijnen. Groote rassen. Vlaamsche reu zen Seb Schalken 1 eere, 1 eerste en 1 tweede pr., M. Schalken 1 tweede pr., C. M. v. d. Beek 1 eere en 1 eerste pr., Hub. Heimans 1 eere en 1 eerste pr., M. Schal ken 1 eere en 1 eerste pr., L. Borstlap 1 tweede pr., Fr. Leeggangers 1 eere, 1 e.rste en 1 tweede pr., J. Heimans 1 eere en 1 eerste pr., J. Domenie 1 derde pr. Middenrassen J. Heimans 2 eere, 1 eerste en 1 tweede pr., Fr. Lecggangers 1 eere en 1 eerste pr., W. van Deursen 1 eere en 1 eerste pr., M. v. Tilburg 2 eere en 1 eerste pr., J. Schalken 1 eerste pr., mej. H. van Krimpen 1 eerste pr. Kleine rassenC. J. Leemans-v. Balkom 1 eere, 1 eerste en 2 tweede pr., M. van Tiiburg 1 eere, 1 eerste, 1 tweede en 1 derde pr., Fr. Leeggangers 1 tweede en 1 derde pr., Seb Schalken 1 eere en 1 eerste prijs. UwergrassenL. Borstlap 1 eere, 2 eerste en 1 derde pr., C. M. v. d. Beek 2 eeie, 1 eerste en 1 tweede pr., W. v. beursen 1 tweede pr. leugdklasseL. Borstlap 2 eere en 2 eerste pr., L. Mcijers 1 deide pr., C. J. Leemans-van Balkom 1 eere, 2 eeiste er» 3 tweede pr., Hub. rieimans 3 eere en 2 eerste nr., Ma t. Sagt 1 iwccde pr., J. Heunans 2 eerste pr., A. Peterse 1 tweeue pr. APCMnAJQ WAALWIJK Woensdag 78.30 uur. Gymnastiek aspiranten K. en V. Gymnustiekl. S. W.G.V. Woensdag van 5.30— 6.45 uur Adspiranten 11. Woensdag 8 u. Cursus Transport- Colonne Roode Kruis O. L. School. W.G.V. Donderdag van 5.15 6.30 uur Adspiranten I, van 6.30— 6.45 uur Adspiranten III en van 7.30—10 uur leden. Donderdag 8 uur repetitie Ge mengd Koor O. en V. Vrijdag Luxor Bioscoop »Rivalen«. Vrijdag Theater Musis Sacrum »Julika« In welk blad vindt U berichten, verslagen, inge zonden stukken uit uw eigen gemeente, zoo uit voerig als Waar aanvragen om of aan- bledingen van personeel, aanbestedingen, ver koopin. gen„ uit plaats en streek, zooals ze voorkomen En dat alles voor in de week. ABONNEERT U THANS, RADIO—DISTRIBUTIE—BEDRIJF WAALWIJK. DONDERDAG 16 DECEMBER 1937. Programma 1: Hilversum 301.5 M. Programma 2: Hilversum 1875 M. Programma 3: VRIJDAG 17 DECEMBER 1937. Programma 1 Hilversum 301.5 M. Programma 2 Hilversum 1875 M. Programma 3 ZATERDAG 18 DECEMBER 1937. Programma 1 Hilversum 301.5 M. Programma 2 Hilversum 1875 M. Programma 3 VOETBALSPORT. OOSTELIJK ELFTAL TEGEN READING F.C. 1—2. Op een van sneeuw vrij gemaakt glad, maar toch bespeelbaar Quick-terrein is voor ongeveer 4500 toeschouwers te Nij megen een wedstrijd gespeeld tusschen een Oostelijk elftal en de Engelsche derde divisieclub Reading F. C. De Engelschen wonnen met 21. De wedstrijd, onder leiding van den heer Busschers, begon onder een kouden motregen, maar langzaam klaarde het weer op, zoodat spelers en toeschouwers niet al te veel van het natte element te verduren kregen. Bij de rust was de stand 11. Het einde kwam met 12. De wedstrijd kon over het algemeen geen bevrediging schenken. De Oostelijke voorhoede viel tegen, alleen Engelsman kwam boven het middelmatige uit. Heet- jans en Ten Duys waren uit vorm, Na gels had last van een blessure en ook Jaarsma voldeed geenszins, van spil Ga briels ging weinig uit, daarentegen wa ren Entjes en Roelofs zeer goed op dreef en de beste spelers van de geheele ploeg. Zij waren het, die de snelle Engelsche vleugels uitstekend in bedwang hielden en daardoor een stevig struikelblok voor de Engelsche aanvallen vormden. In de verdediging was Cuyten beter dan Kol- dewijn, terwijl Halle in doel vele goede dingen deed, maar toch een tamelijke on- zekeren indruk maakte. De Engelschen speelden technisch knapper, maar waren iets te flegmatiek. Ilun verdediging was zeer goed, de halflinie middelmatig, terwijl de voor hoede het uitstekend verstond, den bal het werk te laten doen. De wedstrijd, welke zeer fair was, werd verdiend door Reading gewonnen. DUSSEN. R.K.V.V. Dussensche Boys. Na een tweetal Zondagen van rust gaan de Boys a.s. Zondag naar Raams- donk en zullen aldaar WVR 2 partij ge ven. Dat wordt een zware opgave, om in running te blijven. We komen hier a.s. Zaterdag nog op terug. R.K.V.V. Be Ready. We hoopen dat de geel-zwarten na een tijdje rust voldoende energie hebben bij eengegaard, om met succes de komende wedstrijden te spelen. Hoewel tot nu toe niet veel werd bereikt, kan de rest van de competitie, na de noodige reorgani satie, met vertrouwen tegemoet worden gezien. WIELRENNEN. BuysseBilliet winnen te Gent. Te Gent is Zondag een 150 minuten koppelwedstrijd verreden, welke zonder al te veel moeite door het Belgische kop pel BuysseBilliet is gewonnen. De Ne derlandsche ploeg Van Schijn delVan den Broek eindigde met een ronde ach terstand op de tweede plaats. De uitslag luidde: 1 BuysseBilliet 8 pnt., afgelegde af stand 112,741 K.M. Op een ronde: 2 Van SchijndelVan den Broek 5 pnt. Op vijf ronden3 DeneefHuys 4p. De overige koppels lagen zes of meer ronden achter. VAN DER VIJVER WERELD KAMPIOEN AF. Het bureau (dagelyksch bestuur) van de U.C.I. (Union Cycliste Internationale) heeft in zijn vergadering van Vrijdag avond besloten de finale van de wereld kampioenschappen sprint amateurs, welke te Kopenhagen werd gehouden, ongeldig te verklaren. Van der Vijver, de wereldkampioen, heeft de aankomstlijn niet gepasseerd, nadat hij in verband met een door Geor- get in den 2den rit der finale begane on regelmatigheid, zijn hand uit protest op stak en nog voor de finish afstapte. Op grond van de artikelen CO en 99 van het reglement is de beslissing van het dagelijksch bestuur der U.C.I. ge nomen. Het spreekt vanzelf, dat deze aange legenheid op het eerstkomende U.C.I.- congres, dat op 5 Februari te Parijs wordt gehouden, nog wel besproken zal worden. In ieder geval is tot zoo lang onze landgenoot zijn titel kwyt. SLAATS— PELLENAARS TWEEDE TE PARIJS. De grootsch opgezette meeting Zondag, van de directie van de Parjjsche winter- velodroom, waarin baanrenners tegen wegrenners uitkwamen, is niet het suc ces geworden, dat men ervan verwacht had. Toch hebben zich een tweetal verras singen voorgedaan. Vooreerst leed Slaats een zware neder laag in de achtervolging tegen den Fran schen wegrenner Tournier, die hem reeds na 3380 meter inliep. Het was bij na te voorzien, dat Slaats deze neder laag zou moeten lijden. De Waalwijker wordt den laatstcn tijd geplaagd door een vrij ernstige kaakontsteking die hem lichamelijk veel schade doet en hoven- dien zeer pijnlijk is. Zijn gezicht was Zaterdagavond nog dik gezwollen en Zondagmiddag was het nog niet veel heter. Daarom ging Slaats toen hy op zijn fiets stapte, een zekere nederlaag tege moet. En hoe eerder hij weer van zyn fiets af was, hoe liever het hem was. Daarom verkoos hij zich liever te laten inloopen, dan om de vollf vijf kilometer gemarteld te moeten worden door een pijnlijke kaak en de zware last van de komende nederlaag. Daar ook Pellenaars niet erg lekker was (hy is lijdende aan een zware ver koudheid!) had ook de koppelwedstrijd ook hierdoor veel van zijn belangrijk heid verloren en waren BuysseBilliet, ongetwijfeld de sterksten. Onder deze omstandigheden behaalden zij zonder moeite de overwinning. Dat het er in dezen koppelwcdstrijd niet erg hard naar toe ging, bewijst wel de vry slechte tijd, die door de winnaars gemaakt werd. De uitslagen luiden Achtervolging: Fourniet lopot Slaats in na 3380 M. in 4 min. 24.8 sec. Archam- baud loopt 100 meter in op Richard in G min. 35.6 seconden. 50 K.M. koppelwcdstrijd1 Buysse Billiet met 30 punten in 1 uur 4 min. 31 seconden; 2 PellenaarsSlaats met 9 punten. Op een ronde: 3 PaillardSeres met 16 punien, 4 RichardPecquex mei 16 punien, 5 GoujonMeulenberg met 11 punten; 6 en 7 WambtsGuimbre- tière en MithouardFournier met 9 pnt.; 8 SpeicherPelissler met 6 pnt.; op 2 ronden ArchambaudTanneveau met 9 pnt.; 10 BartaliBattesini met 7 pul. SCHAKEN. Zaterdag 11 December werd in res taurant „De Molenvliet" een schaakwed strijd gehouden tegen „Schavo" uit Til burg. Deelnemers uit Waalwijk waren: Mevr. Lien Vader-van Loo, D. Blok, W. Ligt voet, J. van Kempen, en G. Smits. liet prachtige resultaat was 41, waar van (ie 4 punten waren voor Waalwijk II. BILJARTEN. „Het bandspel". Maandag werd in het café van den heer Frans v. llelvoirt een biljartwed strijd gespeeld tusschen „Het bandspel" en de W.B.C. met den volgenden uitslag: A. van Berkel 75 P. Danckaert 75 B. Dollekens 39 J. Hornes 50 M. Vuchts 50 Fr. van Eggelen 20 H. van den Hoek 30 G. van der Sanden 50 J. Leijten B. Hornes F. Romhouts H. Rombouts K. van der Schans P. van Hilst B. van der Pennen J. Schellekens 389 72 74 50 45 43 50 50 36 420 RAAMSDONK. Van 4 tot en met 10 December '37. Geboren Adriana M., dv. Martinus C. v. Seeters en Adriana J. Broeders. Gehuwd Adam Prins, oud 24 jaren en Johanna W. Heurter, oud 23 jaren. Overleden Hendrika G. van Steenhoven, wede. van Hendrikus C. de Bont, oud 80 jaren Adriaan Pols, echtgt. van Johanna W. W. Verbunh oud 51 jaren Apol- lonia L. Schuller, echtge. van Gerrit J. van Dongen, oud 70 jaren. ~tU: Bij dit barre jaargetij. Gedenk de SPIJSKOKERIJ I Penningm.: J. Teurlings, Julianastraat 1. Weidman bekent een zesden moord. Naar gemeld wordt heelt Weid- muuii zij*: adoocaat bekend ook nog een mevrouw Jeanne Keiier, gebo ren Berso, een Lizasaeriu, vermoord en het iijK in bel boscli van Fun- liuebieau begraven te hebben. De keider van de uooulollige villa ligt vol met allerlei rommel, die het vermoeden wekt, dat bij, bebaive dat bij moordde om ie stelen, ook nanuel in blanke slavinnen en ver- dooveude middelen dreel. De eige naar van de villa heelt al ver scheidene verzoeken tot exploitatie ontvangen, Weidinann moet aan den rechter van instructie nog verklaard hebben dat hij den moord Ie Bui bizon heelt gepleegd en dut Million hem heelt geholpen bij het hegraven van zijn slachtuller. Deze moord zou hem 1400 francs hebben «opgebracht". Terugkomende op vroegere ver klaringen heelt Weidinann nu ge zegd dut Lehlond door Million zou zijn vermoord. Hij gaf echter toe Million geholpen te hebben hel lijk in te wikkelen en naar Neuilly te brengen. Deze dertigjarige Elzasserin was, door advertenties gelokt naar Parijs gekomen. Zij was in het bezit van net paspoort van haar man en nog andere papieren. Sinds September werd niets meer van haar vernomen en alle opsporingsmaalregelen ble. ven vruchteloos. Bij de jongste huiszoeking in de villa la Celic St. Cloud is dat pas poort en ook het portret van de vrouw, benevens eenig liuuengoed gevonden. Wielrijder door bestelauto aangereden en gedood. Een ernstig verkeersongeluk is Maandagmiddag om 3 uur op de Van Alkemadelaan in Den Haag gebeurd, tengevolge waarvan een man, die daar helste, oermate werd gewond dat hij in het ziekenhuis Bronovo is overleden. üp genoemd tijdstip reden op de Van Alkemadelaan achter elkaar een wielrijder en eea bestelauto. De wielrijder wilde op een gegeven oogenblik links afslaan, teneinde de Van Soutelandelaai) in te rijden. Vermoedelijk heelt hij te laat een teeken gegeven, want hoewel de chauffeur van de bestelauto een aanrijding trachtte te voorkomen door krachtig te remmen, kon hy loch niet verhinderen, dat de wiel rijder onder den auto geraakte. In zorgwekkenden toestand is het slachtoffer naar Bronovo gebracht, waar hij kort na aankomst aan zijn verwondingen is bezweken. De naam van het slachtoffer is nog niet hekend. Door een auto aangereden. Maandagavond is een patiënte van het Rijksgesticht te Grave op den rijksweg te Velp door een auto uit Amsterdam aangereden. Na naar Grave te zijn overgebracht is het slachtoffer aldaar in't zieken huis aan inwendige verbloedingen overleden, Gemeentesecretaris van Krimpen gearresteerd. Naar de »Tel.» verneemt is te Krimpen a. d. Lek de gemeente secretaris, de heer A. v. d. M., ge arresteerd en naar Rotterdam over gebracht. De aanhouding zou in verband staan met malversaties op het gemeentehnis, waarvoor eenige weken geleden reeds een ambtenaar van Maatschappelijk Hulpbetoon is aangehouden. Maandagmorgen heeft het parket uit Rotterdam op het gemeentehuis te Krimpen a. d. Lek verschillende ambtenaren verhoord. Toen deze verhooren geëindigd wa ren, is de gemeentesecretaris aan gehouden en naar Rotterdam over gebracht. Het geval gaat over steun bedragen voor menschen, die reeds van de lijst waren afgevoerd, maar toch weer daarop werden geplaatst; de hierdoor verkregen gelden werden ten eigen bate aangewend. Gijzeling met 12 dagen verlengd. Rij beschikking van de rechtbank ii de gijzeling van den heer C. L Hansen, redacteur van »Het Vader. land«, met 12 dagen verlengd. Naar wij voorts vernemen, is, in overleg met mr. J. F. Hijmans, juridisch adviseur van den gegijzel den journalist Hansen, door dezen afgezien van het instellen van cas satieberoep bij den Hoogen Raad tegen het Haagsche gerechtshof, waarbij het gijzelingsbesluit van de rechtbank werd bevestigd. 322—400 Hoogste serie P. Willemse 20 car. -•T-JI Wijziging in programma voorbehouden. 8.00' Brussel Vlnamsch. 9.20 Diversen. 10.35 Londen Regional. 12.20 Droitwich. 6.-15 Londen Regional. 78 uur Gramofoonniuziek v.h. R. I>. B. 8.00 Keulen. 9.20 Droitwich. 11.00 Londen Regional. 11.20 Droitwich. 8.00 Brussel Vlaarasch. 9.20 Diversen. 10.35 Londen Regional. 11.35 Droitwich. 1.35 Londen Regional. 5.20 Droitwich. 78 uur Gramofoonniuziek v.h. R. D. B. 9.10 IxtndenRegional. 10.20 Droitwich. 8.00 Keuien. 8.50 Parijs. 12.05 Londen Regional. 12.35 Keulen. 1.20 Droitwich. 3.20 Keulen. 5.20 Droitwich. 6.20 Keulen. 78 uur Gramofoonniuziek v.h. R. D. B. 9.20 Motala. 9.55 Londen Regional. 10.20 Berlijn.

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 7