SPORT GEMENGD NIEUWS TE KOOP fiEURAAGO: H. van Mil-van Sprang SPRANGGAPELLE. De keuze is niet moeilijk. U kiest kwaliteit! GEERTRU1DENBEKG. RAAMSDONK. WASPIK. Schrijfmachine, kantoormeubilair en andere bureaubehoeften. Luxe Brood- en Banketbakkerij H. van Mil-van Sprang. terwijl de verzekeringen der N.C B. den boer bepaaid onbetaalbare voordeelen bieden, Men kan natuurlijk niet van ons verlangen, dat wij door een uitvoerig verslag propaganda maken vooreen ot' andere bepaalde verztktiirg ol i.d., maar wel mogen wij opmeiken, dat de N. C. B. instellingen in deze sociaal en organisatorisch zeer breed zijn uitgew rkt. Zeer juist gaf den spreker de mis- toestanden aan. die momenteel in het verzekeringsleven In eist hei Agenten groeien uit den grond op en met dit alles worden tallooze goedbedoelende en nog meer goeder trouwe en onwetende menschen de dupe daarvan, wat gepaard gaat met flinke financieele stroppen voor de verzekerden en aardige, zoete winst jes voor agenten en maatschappijen. De waarschuwing, aldus in t algemeen gegeven met voorbeelden, waarbij »man en paard» werden genoemd, was goed op zijn plaats en zullen velen goed in bun ooren geknoopt hebben. Benamingen Een plan is in voorbereiding tot een nieuwe indeeling der gemeente door het geven van straatnamen en nieuwe liuisnummeiing. Een commissie van drieleden uil den raad zal worden benoemd belast met het geven van advies in de be naming van de verschillende straten. De Kermis. Reeds eerder werden van zeken- zijde pogingen in het werk gesteid de kermis verzet te krijgen. In de Dinsdagavond te houden raa Isvergadering zullen B en dienaangaande met een voorstel komen. Het is niet uitgesloten dat de kermis wederom gehouden zal wor den als vroeger d i. Zondag Maandag en Dinsdag in de week vóór Pink steren en de beide Pinksterdagen. IJzer in 't oog. Bij het sloopen van de oude tram locomotieven in de tramremise alhier, kreeg een monteur uit Geer truiden berg de kop van een alge kapte klinknagel in 't oog. Geneeskundige hulp moestworden ingeroepen van Di. Akkermat.s, De- ernstig uitziende verwonding bleek mee te vallen. Biljarten. Onderlinge biljartwedstrijd tus- scheel de biljartclubs »0 O gev. bij Th Elshout en «Prins Bernhardt in het clublokaal van »Ü.O 0.« op 16 Dec. 1937. »0. O. 0.« Prins Bernhardt P. Elshuut 63 pnt. G. v. Gorcum 73 pnt (j. v. engelen 63 W. v. d. Wiel 68 P.v.Kavesiy>i68 F. Vcsters 56 C. Klomp 52 Jan Vissers 62 M. v. d. Wiel 48 J. v. Delft 53 F. v. d. Wiel 67 H. de Munnik 67 1 h. Elahaut 72 L.v.Dommelen 37 Toiaal 433 pnt. Totaal 416 pnt. Winstpunten »0.0.0.« 17. Hoogste serie: »0 O.O <e G. van Engelen 26. »Prius Bernhardt J v. Dellt 20. ELSHOUT. Uitvoeiing Zaterdagavond oui 6 uur geelt de looneeiclub »St. Norbei lus» in de zaal der Jongens Congregatie al nier voor de heeren een uitvoe ring. opgevoerd wordt 't tooneelspi 1 JtOogsiu in drie bedrijven van Jan (Jjija en de oerkooiische klucbi «Vier nul«. De taaiste weken is het herhaal delijk omgekomen dat in den trein gaande van Geerlruidenbtrg naai Den Bosch, de gordijntjes welke voor de coupéraampjes hingen. Waren stuk gesneden ol versctieuid Daar de spoorwegautoriteiten, die van bet gebeurde regelmatig op de hoogte werden gesteld, na etn onderzoek te hebben ingesltltl, t >t de conclusie waren gekomen, dal hier van opzettelijke vernieling sprake was, werd de politie in den arm genomen, teneinde «Ie daders op te sporen. Toen nu Zaterdag morgen de trein van Geertruiden berg te V Hertogen oosch binnen rolde, werden twee jongens op heelerdaad betrapt, toen ze een gordijntje stuk sneden. Ze werden aangehouden en naai de kamer van den stationschef ge bracht. De twee jongens waren ai- konistig uit Gcerlruidenberg en gaan school te 's Hei togenbosch. Zij wer den ter beschikking gesteld van de recherche Bij bun verboor legden ze een volledige bekentenis af. Een huuners bekende de gordijntjes te hebben vernitld, om zich te wreken, daar bij ecnige weken geleden een verbaal had gekregen wegens bel rooken in een coupé waar het rooken verboden was. De twee jongens die de vernieling hebben gepleegd kregen een proces- vei baal, terwijl zij bovendien nog aansprakelijk zullen worden gesteld voor de schade door de Ned. Spoorwegen opgeloopen. SPRANG, De heeren C. Braspenning en H. de Hoop hebben hun benoeming tot resp. ouderling en diaken bij de Geref. Kerk alhier aangenomen. Voor de verkiezing van één diaken in de vacature C. Braspenning zijn can- didaat gesteld de heeren G. S. Both en Rijken, De 71-jarige J. van Tiggelen al hier werd j.l. Zondagmorgen door de huisgenooten dood te bed gevonden. VRIJHOEVE-CAPELLE. De Anti Rev. Kiesvereeniging „Neerland en Oranje" kwam in het ge bouw voor Chr. Belangen aan 't Brug getje, onder leiding van den voorzitter, dhr. K. Alblas, in ledenvergadering bij een. Na opening op de in deze kringen gebruikelijke wijze en het lezen der no tulen, werden eenige ingekomen stuk ken besproken, o.a. de verspreiding van het blaadje „Nederland Waakzaam". Door den voorzitter werd hierna een referaat geleverd over „Het gebed", waarop een breedvoerige bespreking volgde. Te ruim half elf werd de sa menkomst met dankzegging gesloten. Bij van A. aan den Loonschen- dijk werd uit een buitenhok een konijn ontvreemd. Met de kinderen der Geref. Zondagschool zal het Kerstfeest a.s. Zaterdag (le Kerstdag) gevierd wor den in de Geref. Kerk. CAPELLE. Bij de gemeente-politie werd een dezer dagen aangifte gedaan van het ontvreemden van een damestaschje uit een bestelauto, staande aan de Nieuwe- vaart. Bij het ingestelde onderzoek werden als vermoedelijke daders gear resteerd J. en T. R., die ten slotte bij het voortgezet onderzoek, waarbij aan wezig was burgemeester A. Smit, een volledige bekentenis aflegden. Tevens bekenden zij schuldig te zijn aan meer dere kleinere diefstallen, den laatsten tijd gepleegd, en welke ondanks de ijve rige nasporingen onzer politie niet tot klaarheid waren gekomen. In en bij hun woning werden verschillende voor werpen, welke van diefstal afkomstig waren gevonden. J J.l. Donderdagavond half acht gaf het muziekgezelschap „Kunst na Ar beid" in het Stationskoffichuis voor niet-leden een uitvoering, welke druk bezocht was. De nummers werden on der leiding van den heer Alb. Christ weder keurig uitgevoerd en na ieder nummer hadden directeur en werkende leden een welverdiend applaus in ont vangst te nemen. De muzieknummers werden afgewis seld met het succesvol optreden van het qezelschap „Van Rijen met duo, har monica, begeleid door piano en slag werk, liedjes, e.d. L Tot notabel der Ned. Herv. ge meente a.d. Loonschendijk is in de nlaats van den heer B Verhoeven, die rot kerkvoogd is benoemd, gekozen de heer W. Konings Azn. J In de Ned. Herv. Kerk a.d. Loon schendijk zal a.s. Donderdagavond 6 uur met de leerlingen der Chr. school aldaar onder leiding van het onderwij zend personeel het Kerstfeest gevierd worden. In tegenstelling met andere ja ren zal de toegang voor belangstellen den uitsluitend door de voordeur zijn. De achterdeuren bïij\en gesloten. 'J Ouder den naam „G'deon" is door eenige leden der Nea. Herv. Kerk te dezer plaatse een kerkelijke kiesver eeniging opgericht met het doel bij voorkomende kerkelijke verkiezingen leiding te geven. Bij de verkiezing j.l. Zaterdag voor leden van het kerkbestuur kwam deze kiesvereeniging met een drietal eigen candidaten uit, doch geen enkele werd gekozen. J De voetbalvereeniging „Neerlan- dia" verloor j.l. Zondag met haar eer ste elftal te 's-Bosch van B.V.V. 5 met 3d en het tweede te Vlijmen van Vlijmen 2 met 100. «7 Met de kinderen der Ned. Herv. Zondagschoolvereeniging „Immanuël" zal a.s. Woensdagavond 6 uur onder leiding va nden heeren G. Koenen en Toh. Rosenbrand het Kerstfeest gevierd worden. J Bij de j.l. Zaterdagmiddag gehou den verkiezing van drie leden van het kerkbestuur der Ned. Herv. gemeente alhier, werden de beide aftredenden, de heeren A. L. Sneep en J. P. Konings, met groote stemmenmeerderheid her kozen, terwijl voor de vervulling der vacature ontstaan door het overlijden van den heer J. van Pelt, een herstem ming moet plaats hebben tusschen de heeren J. G. Addink, Joh. Pruijssers en R. van der Hoeven. J VRIJHOEVE-CAPELLE. Voor de Bazar van het Fanfare corps Sirena, is door het comité in dank ontvangen de volgende goede ren: van H. S., Heistraat: 1 Spiegeltje, 6 Lepeltjes, 1 vaasje, 1 Bonbonschaal, 2 Schilderijen, 1 Bis- quipot, 1 Lekbakje met theezeefVan C. v. P., Heistraat: 1 Zaklantaarn, 1 Likeurstel, 1 Vulpen, 1 Vaas, 1 Nik kelvaasje; V. S., Vrijhoeve: 1 Thee lichtje, 1 Schilderij, 1 Bloempot, 1 Rookstel; Van N. W.8 Schilderijtjes; Van N. N.1 Peper en zoutstel; Van G. T. K., Nieuwstraat: 1 Roomstel. Van dames D., Heistraat: 1 Kussen, 1 Boedabeeldje, 1 Inktpot, 1 Wand versiering; van J. A. O., te Vrijhoeve: 1 Theemuts; van Mevr. den H. O., te Appeldoorn: 1 Keukenlisje; van J. B. te W.: 1 Spatieleed; van W. te A.: 1 Sierkannetje; van G. te 'sGr.: 1 Lepel doosje; van S. te 's-Gr.1 Bonbonstel; van W. te A.: Bloemvaasje; van H. G. te Vr.1 Spatkleed; van P. Sp. v. d. Sch., Heistraat: 3 Bollenglazen, 2 Boe ken, 1 Etuie met 6 lepeltjes, 1 melk- pannetje, 1 Suikerstrooier, 1 Schilde rij, 1 Bloemvaas (koper)van de B. v. Z. te Vrijhoeve: 1 Salonkussen, 1 Antiek ganglicht; van St. te Z.: 1/2 dozijn mondorgels; van de dames B. Vrijhoeve (Hoogevaart)Bebc com- ples, 1 Geborduurd schortje, 1 Kleed je, 1 Truitje; van T. de R., Heistraal: 1 Kussen, 1 Curstel; van W. M., Ca- pelle: 1 Kussen; van D. v. Z., Heistr.: 12 Panlappen; v. d, M. te K.1 Bloem vaas, 1 Kachelzeiltje; van A. v. D. te Capelle: 2 Kinderjurkjes; van A. K. te Capelle: 1 Bisquitpot; van G. V. le Capelle: Tulband (te goed); van P. S. te Capelle: 1 Handdokrekje, 1 Bloem vaas, 1 Eierstel, 1 Aschbak; van W. O., Vrijhoeve: 1 Geb. kleedje; van H. v. O., Heistraat: 1 Zaagwerk (Arre- slede met paarden)van W. W. te Sprang: 1 Theepot, 1 Taartschep, 3 BJoemvaasjes. raamsdonksveer, Wijlen Mi'j. A. E. v. Dongen legateerde aan de Antonetta-slichting alhier een bedrag van 500 gld. De Heer P. Netten Jz.werd gekozen tot Bestuurslid van Dragers- nulp, uitgaande van den Chr. Nat. Werkm. Bond. Donderdag zal, naar wij ver namen de Chr. Jongelingsver.Übadja een Kerstwijdingsavond geven. Kerstdag treedt om half tien in de Vtersche Herv Kerk op Ds. Oost; 2e Kerstdag om half tien in de Dorpsche Kerk Ds. Oost en om 2 uur Ds. v. Dijk uit Breda. De Heer G. Wuijten werd benoemd tot Diaken der Ned. Hei v. Gemeente. Nadat reeds meer dan een jaar geleden de Kerkvoogdij der N. H. alhier besloot zich te stellen onder het Provinciaal College van Toezicht, is het dan nu eindelijk zoover ge komen dat de vooiloopig goedge keurde nieuwe reglementen deze «eek ter inzage liggen bij koster Lankhaar. Predikbeurten Zaterdag (le Kerstdag) 25 Dec. 1937 Ned. Herv. Kerk voorin, half tien Ds. G Lans I-,, nam. 5 uur Kerstfeestviering met de kinderen der Zondagschool Zondag 26 Dec. 1937 (2e Keistdag) voorm. half tien en nam. twee uur l)s. G. Lans Jr. WAALWIJK. W. S. C. ZBVVWSC 0—14. De wedstrijd die WSC 1 Zondag tegen ZBVV te spelen kreeg is in een overwin ning met rugby-cyfers voor de zwart- hemden geëindigd. Zeer zeker had WSC voor dezen wed strijd de beste papieren, maar zeker nie mand zal toch gedacht hebben dat het zoo'n inmaakpar.ijtje worden zou. De cijfers 014 maken verder commentaai overbodig. Reeds met de rust was d<> stand 120 in het voordeel der gasten en alhoewel na de thee maar wat werd gedemonstreerd, slaagde WSC er in nog twee doelpunten erbij te fabriceeren. Zeer zeker wel een productieve hui van de WSC'ers. Deze overwinning is nog van des le meer beteekenis daar twee andere Concurrenten Zaltbommel en TOP beide pun.en verspeelden. Ongetwijfeld neemt WSC nu een mooie plaats op den ranglijst in. Na een spannenden wedstrijd heeft WSC 2 de eer van de overwinning, zij het slechts met 32, aan PSV 4 moeten laten. Dit neemt echter niet weg dat de reserves er nog goed voor staan. R. W. B. RWB 1Baardwijk 1 41. In een door beide partijen matig ge- speelden wedstrijd is het dan tenslotte RWB gelukt een 4—1 overwinning te be halen. Weliswaar was de zege voikomen verdiend, maar het spel dat de RWB'ers dezen middag demonstreerden, bleef ver achter hij dat wat men van haar in de laatste wedstrijden hebben gezien. Ver schillende spelers konden er vooral voor de rust maar niet in komen, terwijl zij bovendien de fout begingen den bal te lang bij zich te houden waardoor de tegenpartij steeds weer gelegenheid kreeg tijdig in le grijpen, terwijl ook het tem po hierdoor werd gedrukt. Over den wedstrijd het vogende De eerste aanvallen zijn voor RWB maar deze zijn te doorzichtig om succes te behalen, en verder dan eenige corners brengen zij het niet. Dan komt Baardwijk er heler in en zoo ontwikkelt zich een gelijkopgaanden stryd. RWB heeft het eerst succes als de midvoor plotseling alleen voor den doelman komt en on houdbaar inschiet 10. Baardwijk is niet ontmoedigd en tracht door enkele open aanvallen succes te behalen, maar ook zij kunnen het niet verder dan eenige corners brengen die niets opleveren, terwijl de RWB-linksachter eenmaal een zeker doelpunt voorkomt. Als RWB even hierna een aanval onderneemt ontstaat hieruit een doelpunt, dat door den scheidsrechter niet wordt toegekend. Enkele minuten voor de rust komt de ge lijkmaker, als Baarwijk even buiten het strafschopgebied een vrije schop te ne men krijgt, wordt deze door een der RWB-verdedigers van richting veranderd en onhoudbaar voor Oversteeg vliegt de bal in het doel 11. Hoewel beide elf tallen nog verschillende kansen krijgen wordt er voor de rust niet meer ge scoord. Na de hervatting hetzelfde spel- beeld als voor de rust, maar thans is de RWB-voorhoede gevaarlijker; toch duurt het nog een kwartier voor zij de leiding neemt door den linksbuiten die een door de verdediging naar voren geplaatste bal inschiet 21. Voor dat Baardwijk zich voldoende heeft hersteld is 't reeds 31 als de RWB-linksbinnen uit een goede pass den uitgeloopen doelman passeert. Baardwijk zet thans alles op den aanval en hoewel zij er in slaagt ver schillende hoekschoppen te forceeren, blijven doelpunten uit, daar de RWB- verdediging haar niet veel kans geeft. Even voor het einde wordt het ver op dringen Baardwijk noodlottig, want als de linksbinnen even vrij spel krijgt, volgt een goeden voorzet waaruit de linksbin nen fraai inkopt 41, waarmede tevens het einde komt. Het tweede elftal dat met verschillende invallers moest uitkomen kreeg in Den Bosch 'n groote nederlaag 15-. te slikken, terwijl het derde elftal van Baardwijk 2 verloor met 62. Het programma voor Zondag (2den Kerstdag) is als volgt. TOP RWB Noad 4—RWB 2 BW 5—RWB 3 JULIANA. Het is het eerste elftal Zondag niet ge lukt succe%te behalen in den wedstrijd tegen RWB. In het begin gaan de par tijen tegen elkaar op en moeten de ver dedigingen om beurten ingrijpen wat hen goed afgaat, waarna RWB in de meer derheid komt en een doelpunt weet te maken. De Juliana voorhoede onder neemt ook enkele aanvallen maar schijnt deze wedstrijd niet zoo goed in vorm te zijn. Bij een volgende aanval breekt de centervoor door alles heen en wordt opzy gezet waarvoor een vrye schop wordt toegekend, waaruit de gelijkmaker komt, waarna de rust aanbreekt. Na rust is Juliana In de meerderheid en de verschillende kansen welke de voorhoede worden geboden worden niet benut, terwijl ook het RWB-doel op for tuinlijke wijze aan het gevaar ontsnapt. RWB weet de aanvallen beter af te wer ken waardoor zij nog 3 maal weet te doelpunten en komt met dezen stand het einde. Juliana 2 wist weder een 62 over winning te behalen op RWB 3. Zondag a.s. (2den Kerstdag) is de be langrijke plaatselijke ontmoeting Baard wijkWSC vastgesteld en hopen hierop nog neder terug te komen. W.V.V. BLAUW-WiT. De Zondag j.l. gespeelden wedstrijd Haarsteeg 2Blauw Wit is in een on- noodig groote nederlaag voor de onzen geëindigd. Onnoodig, want hoewel Bl.- Wit het overgroote deel in den aanval is geweest had onze doelman een fatale off- dag, die ons elftal twee kostbare punten heeft gekost. Reeds de eerste 2 minuten had Haarsteeg door twee blunders een 2—0 voorsprong verkregen. Blauw-Wit dat ziet dat het jnis loopt trekt verwoed ten aanval. Nadat verschillende goede kansen door pech verloren gaan, weet A. v. Schaijk met een goed schot den achterstand te verkleinen. L,ang plezier hebben zij er niet van, want Haarsteeg maakt spoedig 31. Doch weer is het A. v. Schaijk die den achterstand inkort tot 32, waarna het rusten is. Na de thee ontspon zich vooral van de Blauw Wit zijde een mooi spel. Keer op keer bestoken zij het vijandelijk doel, doch succes komt aan de andere zijde, doordat Haarsteeg 42 maakt. Doch spoedig is het weer 43 door een formi dabel schot van Sj. v. Schaijk. Blauw- Wit is sterker. Iedereen verwacht den gelijkmaker, maar als door een blunder van onze keeper Haarsteeg weer haar voorsprong vergroot is ons elf'al een ge demoraliseerde ploeg, en moet geleide lijk toezien dat Oprorst die geen hand meer uitsteekt nog 2 maal wordt gepas seerd. Wel jammer dat wij door onzen doelman, die toch zoo vaak een wedstrijd als het ware voor ons gewonnen heeft, deze belangrijke wedstrijd moesten ver liezen. Doch Blauw Witten alles is nog niet verloren, dus niet bij de pakken gaan neerzitten. Er is nog kans. Zondag a.s. hopen wij op een herstel. Scheidsrech'er C. Verhagen leidde goed. R.K.V.V. W. V. B. WASPIK. WVB1—Waspik 0—1 De rust van twee weken bleek niet goed besteed. Want ieder bevooroordeel de ingewijde zal volmondig moeten toe geven, dat ons elftal er te aalwijk in slaagde een van zijn slechtste, zoo niet zijn allerslechtste wedstrijd te winnen. In de eerste helft ging het nog eenigszins. Elke verwachting werd een teleurstel ling totdat de doelman der gastheeren weer eens een doelschop gaf. Onze spil werkt met het hoofd het leer naar onzen midvoor, deze haalt keurig over naar den linksbinnen die met een tam schot de WVB-doelman passeert en ons aan de leiding brengt. Met dezen stand gaat de rust in. Na de thee wordt het een spel om van weg te loopen. Aan beide zijden wordt zeer nonchalant en lusteloos met het leer gewerkt. Alleen de verdediging der gastheeren kwam nu en dan even boven dit niveau. Maar ook deze slaagde er niet in den wedstrijd blijvend aan trekkelijk te maken en zoo verging het met deze ontmoeting als met de bekende nachtkaars. DISTRICT DEN BOSCH. Uitslagen van 1.1. Zondag: Eerste klasse. ODI 2—VFC 2—1 Avanti—J. v. Arkel 71 Schijndel 2Juliana 62 N. Gedacht—ODC 2 4—2 Tweede klasse. EVV—Sporters 2 10—1 NieuwkuijkConcordia 30 MSV—SVD 2 6—1 Derde klasse Sporters 3Helvoirt 2 42 VJC 2—Nieuwkuijk 3—1 Herpt. BoysVlijm. Boys 11 VJC—SVD 3 4—4 R.K. Juniorenkring „D.E.O.". SDO—VJC a 5—0 Vlijm. BoysVJC b 51 'OVERZICHT. Het weer was prachtig. Van de hangen de kwestie N. GedachtSchijndel 2 is spoedig een beslissing te verwachten. Eerste klasse. Buitengewone dingen zijn er niet ge beurd. Avanti heeft flink aangepakt en daarmede J. v. Arkel een klinkende ne derlaag toegediend. VFC moest ten tweede in ODI 2 haar meerdere erkennen. ODI 2 handhaafde zich daarmede andermaal als nummer één. Juliana verloor goede spelers en de ''uitslag 62 in Schijndel bewijst haar in zinking. N. Gedacht bleef de baas op eigen veld zond ODC 2 met een klein nederlaagje naar huis. Met dit alles werkte Schijndel zich één plaats omhoog, terwijl Avanti het tot de vijfde plaats kon brengen. Tweede klasse. Concordia verloor in Nieuwkuijk met eere, en verloor daarmede haar groote kampioenskans. Nieuwkuijk leverde een pracnt-presta.ie met dezen uitslag. Sporters 2 leden bij EVV een schitte rende 101 nederlaag, waar.egen zij nieiS, maar dan ook niets hebben kun nen doen, ondanks hun liard werken. EVV gaat daarmede aan den kop van deze klasse. Tensiotte verloor SVD 2 heel regelmatig bij MSV. Derde klasse De Vroolijke Sporters hebben het in Drunen tegen Heivoirt 2 tot een mooie 42 overwinning kunnen brengen. Het was hun eerste overwinning van dit seizoen. In het VJC-kamp ging het goed. De reserves versloegen de Nieuwkuijk-re serves met 3i, terwijl VJC 1 het in een onfortuinlijke thuismatch tot een 44 gelijk spel kon brengen. De Boys in herpt deelden zooals wij voorzegden de punten met de Boys 2 uit Vlijmen met 11, waarmede Vlijmen's kansen nog beter werden. R.K. Juniorenkring „Ü.E.O.". Nieuwkuijk heeft heel juist de .punten voor zich gehouden. De Boys uit Vlijmen deden hetzelfde en stuurden eveneens een VJC-ploeg met een nederlaag naar huis. WIELERSPORT. VAN SCHIJNDEL-VAN DEN BROEK WINNEN TE ANTWERPEN. Opvallend rijden van Jo van Geene. De voornaamste uitslagen yan de Zon dag in het Sportpaleis ie Antwerpen ge houden wedstrijden luiden als voigt 15 K.M. eigen kracht: 1 J. Mariens, 2 v. Ceene, 3 Cotlebeer, 4 Balemans, 5 Groenewege, 6 van Cent, 7 heyien, 8 Dietvorst. 75 K.M. koppelwedstrijd 1 van Schijndelvan den Broek, tijd 1 uur 32 min. 1 sec. Op een ronde2 Hotfman-Puizfeld. 3 BoeyenGom- mers, 4 Wats-Vroomen, 5 BiliietCools, 6 GirardGoujon, 7 KaersRonsse, 8 VereyckenDe Caiuwe, 9 De Neef Bruneel. 10 LonckePalmans. 11 De- pauwMaifait, 12 Buyssede Clerck, Op 2 ronden: 13 HuybrechtsDictus, 14 KremersBakker. Op 3 ronden: 15 Somersde Mondt, 16 Gebrs. Lauwers, 17 De KuyscherCavé. Dal hij deze wedstrijden het rijden van den jeugdigen Waaiwijker opgeval len is, bewijst wel onderstaand artikeltje uit de „Maandagmorgen". Een der grootste surprises was onge- twyfeld de overwinning van Mariens en v. Ueene in de 15 K.M. eigen kracht. De beide TRburgsche (De Maandagmorgen schijnt blijkbaar niet te weten dat Jo v. Ceene een ras-echte Waaiwijker is) jon gens hebben deze koers uitmuntend he keken en onmiddellijk de fouten van hun tegenstanders afgestraft en uitgebuit. In gezelschap van Cotteieer, v. Cent, Diet vorst, Groenewege, A. Francken, Baele- mans, v, Schil en Heyien hadden zy bei den een ronde voot sprong op de overi gen genomen. Doch in plaats gewoon hij net peieion aan te stuiten, zooais de an deren, gtngen zij vrijwel onmiddellijk op nieuw op pad en staagden erin eenig licht tusschen hen en hei peleton te bren gen. Toen was Leiden (i.d. het peleton) in last. De een na den ander vertikte het de uuloopers te acntervoigen en her haaldelijk ontstonden er in de „achter- voigenue" groep opstoppingen, waarvan Mat tens en v. Ceene zeer nandig profi teerden oin hun voorsprong zóó belang rijk te vergrooten, dat zij tenslotte onbe reikbaar waren. Ook het L). v. N. schrijft vol lof over het rijden van den Waaiwijker. BELLENAARS—SLAATS VERPLET- 'i'EjtlEN ilclN TEGENSTANDERS TE BruööEL. Pijnenburgtt. iviaes vierde. De van ivempen's tiende. Weinig Ottuugsieiung. In de ü-uuis-koppc.weasi»yd, welke Zondagmiuuag ie ai ibsei geuouden is, neoueii Beneiiaarttamats atgerekenu met ue kleinere koppe»s, die hen op de versciimenue beigiocne wielerbanen uwais zinen. Mei met minder aan vier tonnen vooispiong neboen zij hen ver pieterd en ïhuieu er ueze vier er zes of acut geweest waren, dan haduen ze nog uiij mogen zijn. ue beide üiahanaers reuen oppermachtig en namen speien- ueiwy/.e nun ronuen. juist omuuai zy zoo buitengewoon ge- makkeiyk reuen henoetuen zy er zich niet om te bekommeren hoe ze deze zes- utenkoers zouuen ryuen. toen zy er ge noeg van hauuen om steeds maar actuer ue leiders aan te ziUen namen zy iwee ronuen, absoiuui zonder eenige tegen stand en stonden zoodoende aan de tei- uing. Toen zy een ronue voorsprong te weinig vonuen, namen ze er weer een en weer een, en nog een. En steeds moest net veld tyueiyk biyven toezien, dat het verder en veruer acuter hoakte, zonder dat het in Siaat was ook maar iets hier tegen te ondernemen. Na 3uur, dus half weg den wedstryd s.onden zij 3 ronden voor en nog geen uur later al 5. Toen vonden zij nei blijkbaar genoeg. Zij be paalden zich tot verdedigen, voor zoo ver dit noodig was, waarvan enkele kleinere koppels gretig gebruik maakten om hun al te groote acnterstand weer ge deeltelijk goed te maken. Zonder eenige noemenswaardige tegenstand ontmoet ie hebben, wonnen PeiienaarsSlaats ten slotte met vier ronden voorsprong. De uitslag luidde 1 PeiienaarsSlaats met 10 pnt. Afge legde afstand 250.940 K.M. Op 4 ronden 2 BruneauDe Bruijcker. Op 6 ronden: 3 RaesThyssens met 22 pnt.; 4 Pijnen burgS. Maes met 7pnt.;5 Martin—Huys met 4 pnt. Op 7 ronden6 Nayevan Simaeys met 25 pnt.; 7 Meerschaert Verhaegen met 12 pnt.; Op 8 ronden: 8 ZimsKuster met 0 pnt.; Op 9 ronden: 9 GrundaalStieler met 42 pnt. Op 10 ronden 10 J. en P. van Kempen. Op 13 ronden 11 Degreef-Saynaevq met .8 p. Op 4 ronden: 12 ThvsMersch met 16 p. DUIVENSPORT. 1 Postduivenvereniging De Eendracht. DAMMEN. A.D.A.—W.D.V. I)E OLYMPISCHE SPELEN TE TOKIO. Van 24 Augustus tot 8 September. Het organisatiecomité voor de Olympische Spelen 1940 te Tokio heeft de data voor de Spelen thans vastgesteld. De openingsplechtigheid zal op 24 Augustus om 16 uur (japari- sehe tijd) geschieden, en de sluitings plechtigheid zal op 8 September d.a.v. om 16 uur beginnen. Pastoor piotseling overleden. In den nacht even voor twee uur is op de weg Weert Roermond onder de gemeente üaexera, een ernstig auto-ongeluk gebeurd. Een zware vrachtwagen van den vrachtondernemer Frencken, uit Roggel reed met groote snelheid den bocht nabij de kerk te Baexem. De auto ging daarbij rechtstandig over den kop. De naast den be stuurder gezeten Th. Jansen, even eens uit Roggel, werd op slag gedood. Omwonenden die op den slag van den over den kop gaanden auto aankwamen gingen daarop den in de buurt wonenden pastoor Tummers halen. Deze hegaf zich aanstonds naar de plaats van het ongeluk. Onderweg echter werd hij dooreen beroerte getroffen en overleed spoe dig daarna, Pastoor Tummers die 51 jaar oud was, was vroeger professor aan het Bisschoppelijk college te Weert. De bestuurder van den auto zou onder den invloed van sterken drank hebben verkeerd. Ernstig auto ongeval De 6i l-jarige landbouwer C. van der Vlist uit Willeskop begaf zich Zondagmiddag met zijn vrouw en zijn 20 jarigen zoon per auto naar de kerk te Oudewater. Op den provincialen weg geraakte de heer v. d. V., waarschijnlijk doordat hij te groote snelheid had, de macht over het stuur kwijt en kantelde over den kop in een sloot. Aangezien het zeer druk was op den weg schoten van alle kanten voorbijgangers toe en ook omwooen- de kwamen helpen Men slaagde er spoedig in de drie inzittenden uit het ernstig vernielde voertuig te halen Nadat eerste hulp was verleend werd het dri tal naar het ziekenhuis te oudewaler vervoerd. Daar consta teerde men bij mevr. v d V. en haar zoon een ernstige hersen schudding. Hun toestand was Zon dagavond zeer ernstig. De verwon dingen welke den heer v. d. V. had opgeloopen waren van lichten aard zoodat hij na te zijn behandeld, naar huis kon terugkeeren. Aanbiedingen aan Kleedinghuis H VERHULST WASPIK. TELEFOON 52 Wij zorgen voor vele heerlijkheden met de Feestdagen. Tulband, Weihnachtsstollen, Kersttimpen, Luxe Broodjes, Worstenbroodjes, Amandel- broodjess, Kerstkransen, Kerstgebak, Schuimpolonaisen, Chocolade Klokken, Muscetkransjes, Schuimkransjes, Choc. Kransjes, U ziet dus, een groote keuze om het voor Uw huis genooten zoo aangenaam mogelijk te maken. Wij wenschen U dan ook 'n paar prettige Kerstdagen toe. De Zondag gespeelde wedstrijd tegen Waspik is voor de W.V.B.'ers op de kleinst mogelijke ne derlaag uitgeloopen. Ware de voorhoede, ondanks liare onvolledigheid, eenigszins doortastender op getreden, de tweepunten zouden zeker in Waalwijk zijn gebleven. Over het algemeen genomen was het een aar dige wedstrijd, welke door een flink aantal Was pik-supporters werd bijgewoond. Wanneer de elftallen zich opstellen, verschijnt Waspik volledig, terwijl W.V.B. met 3 invallers den strijd moet aanbinden. Waspik loopt direct hard van stapel en wil zoodoende de W.V.B.-vcr- dediglng overrompelen, doch de helde backs staan een stevig partijtje te verdedigen, zoodat Waspik voorloopig geen kans krijgt. Na een kwartier spe len bij een aanval van Waspik, waarbij de bal hoog voor liet doel woordt geplaatst, weet uit de hierdoor ontstane scrimmage voor het doel Was pik te scoren. Voor rust blijft het verder een op en neergaande wedstrijd zonder dat een der par tijen nog weet te doelpunten. Na de thee vlot het bij de W.V.B.'ers beter en zitten zij geregeld voor het Waspik-doel. Wan neer de voorhoede van de haar geboden kansen had weten te profiteeren, zouden doelpunten niet zijn uitgebleven. Het laatste kwartier wordt alles op alles gezet, maar als Waspik dan gaat verde digen, is er geen doorkomen meer aan en doel punten blijven dan ook uit. Als de scheidsrechter einde blaast, heeft Waspik niet geheel verdiend gewonnen. Het tweede elftal moest in Rood--Blauw haar meerdere erkennen en wist het niet tot een over winning te brengen. Een volgende maal verwachten we betere re sultaten van de W.V.B.'ers. mi? In de bestuursvergadering van bovengenoem de verceniging Zaterdagavond in café „Centraal" gehouden, waarbij van de vereenigingen Besoijen en Baardwijk elk twee bestuursleden waren vertegenwoordigd, werden besprekingen gehou den om deze vereenigingen te doen aansluiten bij de „Eendracht" daar de W.C.B. ontbonden is. Hierna heeft Zondagavond een algemeene ver gadering plaats gehad V^fn''leden van de ver ceniging de „Eendracht" en werden na gehou den stemming beide vereenigingen als leden aan genomen. A.s. Donderdag speelt W.D.V. haar laatste compelitiewedstrijd, en tevens de laatste wed strijd van dit jaar te Ammerzoden tegen A.D.A. De eerste ontmoeting tusschen beide tientallen eindigden In een flinke overwinning voor A.D.A., wij raden daarom de W.D.V.'ers aan om zich ge heel in te spannen en elke zet nauwkeurig te overwegen, ook die van den tegenstander opdat den uitslag van elke partij 'onderling ten gun ste van ons mogen eindigen.

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 6