H.deBont-v.Hulten SENSATIONEEL SENSATIONEEL KERSTMIS GRATIS RECLAME. 69 69 ABONNEERT U OP DIT BUD. Heerenkleeding naar maat Bij aankoop vanaf 2.50 een paar van onze bekende prima mat- zijden dameskousen le keus HIER NOG EENIGE VOORBEELDEN VAN ONZE LAGE PRIJZEN: ■Bh s-HERTOGENBOSCH Pinksterdagen, met groote schutters wedstrijden, optochten, enz. enz. Een en ander zal nog nader be. sproken worden. Grootestraat 319 - WAALWIJK TELEFOON 109 tegen prijzen aan de tijds- o nstandighedenaangepast. Kerstmatinee der Liedertafel «Oefening en Vermaak« Op eersten Kerstdag geett dè liedertafel haar jaarlijksch Kerst- matinée in Musis Sacrum, waaraan zoowel gemengd als mannenkoor zullen medewerken. Deze matinée vangt aan te 12 uur en is voor eenieder gratis toegankelijk. Het programma is als volgt: 1 Gloria (mannenkoor) A. B. Verhey. 2 L'Orgue (mannen- en dameskoor) L. de Rillé 3 Jerusalem, tenorsolo door den heer J. Burmanje. 4 a Uit Oostérlanden (gem. koor) b Heer Jezus heeft een hofke (dameskoor) 5 Psalm 83 (mannenkoor) Andriessen 6 Pelgrimskoor uit Thanhauser R. Wagner. R.K Mulo-onderwijs voor Meisjes Door de Eerw. Zusters van de St. Theresia school is aan de ouders van schoolgaande kinderen in Waalwijk en omgeving de volgende circulaire verzonden: Met lierheid kan men er in Noord Brabant op wijzen, dat dit gewest in de laatste 25 jaar op onderwijs gebied een vooruitgang laat zien, welke door die van geen andere provincie wordt overtroffen. Over het geheel genomen, heeft onze streek in ruime mate in dien vooruitgang gedeeld, ten aanzien van het onderwijs aan meisjes is echter nog een achterstand te be speuren. Gelegenheid lot 't volgen van voor haar passend uitgebreid lager of middelbaar onderwijs be staat er voor die meisjes niet. Het is waar, er zijn, vooral in't Zuiden verscheidene pensionaten, waar de meisjes van 13 jaar en ouder dit onderwijs kunnen ontvangen, maar om finantieele of andere redenen, kunnen verschillende meisjes hier van niet pronteeren. Waar nu gebleken is, dat, meer dan vroeger, verschillende ouders prijs stellen op uitgebreid lager onderwijs voor hun dochtertjes, meenen wij goed te doen, bij vol doende deelname, de gelegenheid daartoe te openen door aan de St Theresia school een ULO school te verbinden, welke opleidt voor het Mulo-diploma A, waaraan vele studie- en andere rechten verbon den zijn. De kosten van dit onderwijs zijn matig, daar de boeken en leer middelen gratis verstrekt worden. Het gemeentelijk schoolgeld is de helft hooger dan het schoolge'd van de gewone lagere scholen. Er komen dan nog eenige kosten bij voor het aanschaffen van schrijf behoeften, enz. Om een dergelijke school op 1 September 1938 olficieel te kunnen openen, is het noodig, dat wij zoo spoedig mogelijk weten, ofwij op vol doende deelname kunnen rekenen Voor meisjes die te ver afwonen om 's middags naar huis te gaan, bestaat gratis gelegenheid om over te blijven. Verzocht wordt voorts om n' bijge voegd formulier te willen invullen en dit bij de Eerw. Zusters te willen laten bezorgen. Voor het kind Naar wij met belangstelling ver nemen, loopt de verkoop van post zegels voor 't Kind heel vlot. De dames hebben met welwillende medewerking van den heer directeur van t postkantoor in de hal een aardig tentje vervaardigd, waarin de postzegels verkocht worden door ijverige verkoopsters, die zich hier voor heel wat moeite getroosten. Wij vertrouwen dal deze moeite dubbel beloond zal worden, door dat onze ingezetenen heel wat postzegels zullen koopen of laten koopei 't Is zulk mooi doel. Retraite R.K. H.B.S. Van 20 tot en met 23 December is in de kapel der Eerw. Zusters alhier de jaarlijksche leerlingen- retraite der R.K H.B.S. gehouden, onder leiding van pater Fredegand Cap. van het klooster Babberich bij Zevenaar. Donderdag 23 December 's mor gens om kwart voor acht, had de sluiting der retraite plaats, waarbij leeraren, ouders van leerlingen, leden van het plaatselijk bestuur Na afloop werd door de goede zorgen der Eeiw. Zusters een ge meenschappelijk ontbijt gehouden, waar vele hartelijke woorden ge sproken werden. R.K Werklied en vereeniging De tooneelvereeniging der R.K. Werkliedenvereeniging DVSV zal 2en Kerstdag voor leden en genoo. digden eene groote uitvoering geven waarbij opgevoerd zal worden »Het gouden rechtw, tooneelspel in drie be 1 rij ven door Jan Grosfeld, onder regie van Jac. M. Didden. Kerstuitvoering Besoijen Op 2en Kerstdag zal in de zaal van het patronaat te v.m. Besoijen een kerstuitvoering gegeven worden. Door een 16 tal schoolmeisjes onder leiding van Mej Surig,onderwijzeres, zal worden opgevoerd »Het Arme Kerstkindje«. Tevens zal er dien avond een verloting van warme kleeding en luxe handwerken plaats hebben ten bate van de Stille Armen. Gezien het liefdadig doel dat met deze uitvoering en verloting be oogd wordt, vertrouwen we dat zeer velen Zondagavond van hun belangstelling zullen doen blijken. Foto van de retraite van 80 leden der H. Familie uit de parochie »St. Jan», gehouden op Loyola te Vught. In 't midden der foto pater Superior BakS.J. aan de linkerzijde pastoor Heezemans.aan de rechterzijde kape laan Völker, directeur der H.-Familie. Boven in hel midden pater van Michem S.J. leider der retraite, bo ven links pater van Dinter S.J. verdienstelijk worden opgevoerd, er blijft toch altijd een onmiskenbare leegte ontstaan door 't gemis van het vrouwelijke element. Immers haast alle stukken, die op het repertoire van het heerentooneel voorkomen bevatten een gegeven of conflict waarin men telkens weer is onze Ondanks de beste kwaliteiten, laagste prijzen en enorme sorteering in al onze artikelen willen wil het publiek van U/aalwijk en omstreken voor de a.s. feestdagen iets buitengewoons bieden. Elke kooper ontvangt bil aankoop vanaf 1 Gulden EEN FIJN STUK TOILETZEEP GffftTlS. ff Dames nachthemden prima flanel, lange mouwen Wollen dameskousen zwart, grijs, beige Gemoltoneerde heeren broeken of borstrokken Heeren overhemden, nieuwe dessins, met losse boord Gemoltoneerde kinderdirectoirs zwart of gekleurd Dames-directoirs wol gevoerd Extra zware Interlock Dameshemden m. zijden medaillon, wit, rose, zalm en bleu Heeren tru;en, wol gevoerd, m. ritssluiting Heeren Interlock broeken of borstrokken zware kwaliteit Gebreide kinderborstrokjes met mouwen Jongens truien m. ritssluiting, leuke dessins ENZ. - ENZ. - ENZ. ZIET ONZE ETALAGES. - ER IS VOOR ELK WAT WILS. WAALWIJK EINDHOVEN Grootestraat 192 ROOSENDAAL. Kerst-Uitvoering „Hailelujah". De Christelijk Gemengde Zang- vereeniging «Hailelujah» zal op Zaterdagavond 25 Dec. a.s. om 7 uur een Kerst uitvoering geven in het Kerkgebouw der Nederl. Hervormde Gemeente te v.m. Besoijen. Aan deze uitvoering zal tevens mede werken het onlangs opgerichte kinderkoor «Hosanna.» Het uitgebreide programma is met zorg samengesteld en voor zangliefhebbers zal het een aanbe velenswaardige avond worden. „Het huis zonder Zon1' door de R.K. Tooneelvereen O.O.G. Met de opvoering van bovenge noemd werk maakt «OOG» in zekeren zin een debuut. Voor het eerst immers zal deze bekende Waalwijksche tooneelclub in ge mengde bezetting een avondvullend stuk brengen en hoopt men hier mede de talrijke honoraire leden niet alleen, waar ook de vereeniging zelve nog meer tooneelgenot te verschaffen, want het valt toch niet te ontkennen, een tooneelstuk met heeren moge dan nog zoo over een vrouw hoort spreken sterker nog die haast altijd het middelpunt ner behandeling vormt een die men nooit ziet. En zoo komt »00G« dan thans in de gelegenheid de volle levens werkelijkheid op het tooneel te geven. «Het huis zonder Zon« biedt hiertoe dan ook volop gelegenheid. Wie in de dileltantenwereld eenigs- zins thuis is zal zeker het manlijk deel der schrijvers combinatie van dit werk, Jan Everwijn kennen. Wie hem kennen, weten bij voorbaat dat het werk dat zijn naam dekt ten volle aanvaarbaar is, omdat hij zelf bij uitnemendheid weet hoe men goed en mooi tooneel maakt. »Het huis zonder Zon« is dan ook geen tooneelwerk dan men in diverse bladen dozijnen malen ziet aangekondigd ter opvoering door alle voorkomende gezelschappen, daarvoor stelt dit wei k veel te zware eisschen, zoowel aan spelers(sters) als regie. »00G« heeft dan ook drie maanden studie gezet op dit drama en hoopt er eene vertolking van te geven die een onvergetelijken indruk zal achterlaten. Vanaf het moment dat 't gordijn opgaat tot aan 't laatst gesproken woord toe zit er spanning en ontroering in dit werk, het is één brokstuk realiteit. Op welk een peil 't werk staat, spreekt het best uit het oordeel welke een zeer bevoegd priester na lezing ons gaf. Zijn oordeel was als volgt: Duizend en vaders en moeders en opvoeders moeiten dit werk zien!« Is er een mooiere aan beveling denkbaar Welnu iedereen die dit machtig speelstuk zal bij wonen, zal er van genieten niet alleen, maar een levensles op doen welke men niet gemakkelijk vergeet De opvoering heeft plaats in de zaal Thalia in de Stationsstraat, op den 2en Kerstdag des avonas om acht uur precies. Dat acht uur precies wil ditmaal niet zeggen kwart over acht I »00G« wil vanaf dezen avond ook hierin een mooie nieuwe rege ling treffen en men lette er goed op wat op de uitnoodigingen staat, om vijf minuten over acht wordt begonnen en gaat de zaal onher roepelijk op slot. De regie is als altijd in handen van dhr. H.' van Eagelen. Het knapenkoor van »UOG» dat even eens zijne medewerking aan 'tstuk verleent, staat onder leiding van dhr. Tom Burmanje. De grimeering wordt verzorgd door de lirma Scheefhals uit 's Bosch. De costumes voor zoover noodig van de tirma Schippers uit Rotterdam. De licht effecten worden verzorgd door Jan van Dongen. Uit alles blijkt dus dat »OOG« ditmaal met iets zeer verzorgds en iets heel schoons 't seizoen openen wil. Deze opvoering is niet toe- gankelijk voor het publiek alleen voor de honoraire leden of die bet nog worden. R.K. Kantoorbedienden. De afd. Waalwijk van den Nederl. R.K. Bond van Handels-, Kantoor- en Winkelbedienden „St. Franciscus van Assisië hield Dinsdagavond in Hotel Verwiel een algeraeene vergadering. Nadat verschillende huishoudelijke punten waren afgehandeld, hield Pater Paschalis uit 's-Bosch een interessante lezing met lichtbeelden over het leven van den H. Franciscus, welke bij de aanwezigen zeer in den smaak viel. Uitvoering „St. Jan". Zooals wij reeds meldden biedt de harmonie St. Jan a.s. Zondagavond (2en Kerstdag) haar donateurs en ver dere belangstellenden een mooie too- neel-uitvoering aan in het Patronaats gebouw te v.m. Baardwijk. Nadat de harmonie met 'n kort mu ziekprogramma, waarop enkele mooie nieuwe nummers prijken, de avond ge opend heeft, zal de tooneelafdeeling der harmonie het prachtige tooneelspel in 3 bedrijven „Als de sirene gaat... opvoeren. Wij zullen over den inhoud van dit pakkende stuk hier niet verder uitwei den, des te meer zullen de bezoekers geboeid worden door het aangrijpend gegeven. Op andere plaatsen had de vertoo- ning van dit mooie tooneelwerk van Jac. Braun groot succes en ook hier zullen de tooneelisten van „St. Jan waaronder verschillende bekende goe de krachten schuilen, onder de bekwa me leiding van den heer C. Mol, voor een uitstekende opvoering zorgen. Aan publieke belangstelling zal 't zeker niet ontbreken. Zaterdag-namiddag wordt het stuk ook voor de schoolkinderen opgevoerd. Goed afgeloopen. Toen Maandagmiddag het 3-jarig zoontje van den heer L. een oogenblik alleen werd gelaten, wist de kleine een paar spijkers te bemachtigen en stopte deze in een stopcontact. De gevolgen bleven niet uit, want het ventje sloeg door den electrischen stroom getroffen, bewusteloos achterover, in welke toe stand hij even later door zijn moeder gevonden werd. Gelukkig keerden langzaam de le vensgeesten weer terug, zoodat ge neeskundige hulp niet meer behoefde te worden ingeroepen. Uitvoering. Door den Missienaaikring der St. Antoniusparochie zal op Donderdag 27 Januari a.s. een uitvoering ge geven worden in de zaal der R. K. Werkliedenvereeniging. Voor het voetlicht zal worden gebiacht het prachtige en ontroe rende tooneelspel in drie bedrijven van Guill. Dumont «Wroeging.» De netto opbrengst zal ten goede komen aan de vier parochieele Missie naaikringen dezer gemeente. Diefstal De volière van den heer R. aan de Burgemeester v. d. Klokkenlaan alhier heelt bezoek gehad van on bekende gasten die niet minder dan 6 kanarievogels, een Japansche nachtegaal en twee sijsjes hebben meegenomen. De politie heeft de zaak in onder zoek. Groote Biljart-demonstratie. lste Kerstdag is in café City op de Markt voor het publiek een attractie dag, want niemand minder dan^e be roemde buikspreker Barandini zal met den bekenden prolesseur de Biljart, Hasselman, een demonstratie geven. Wie kent Barandini niet, de beroemde buikspreker, die in het Grand 1 heater te Rotterdam, in Carré te Amsterdam en Zaterdagsavonds optreedt voor de luistervinken van de Vara. Dit wordt een middag en een avond van eerste klas sport, doch voor niet- liethebbers van de biljart een middag en avond van lachen en plezier hebben zooals nog nooit in Waalwijk is ge weest. Deze heeren werken len Kerst dag van 12 uur lot half drie en 's a- vonds van 7 uur tot half elf. Het uit gaande puDliek dat dezen grootsch op gezetten sport- en attractiedag mist, zal er spijt van hebben, daar het in één woord iets aparts is. Wij verzoeken u hierbij, u bijtijds van een plaats te ver zekeren, daar het dezen dag wel over vol zal zijn in café City. Voor verder nieuws verwijzen wij naar de in dit blad voorkomende advertentie. „DE SCHOEN". Het Vak- en Advertentieblad „De Schoen" is weer met een lijvig Kerst nummer verschenen, een speciale uit gave, zooals wij die van „De Schoen' gewoon zijn. Een omslag in drie kleu ren met een inhoud van 32 pagina's, bevattende tal van belangrijke artike len en berichten, kerstvertelling: een vraagbaak voor schoenmaker, schoen winkelier en schoenfabrikant is het groot aantal advertenties van meest gerenomeerde firma's. Belangrijk is o.m. een uitgebreide po lemiek tusschen den Bat'a-directeur Dr. Fiksl en den heer W. Donker Pzn. Dit nummer heeft een groote ver spreiding, ook naar de export-landen: Zuid-Alrika, Indië, de Scandinavische landen enz. enz. ONGEVAL. Mej. Hopstaken, Mr. van Cooth- straat, schoof dezer dagen op straat uit en kwam zoo ongelukkig te vallen dat zij haar pols brak, die in 't St. Nico- laas-Ziekenhuis werd verbonden. Gevonden voorwerpen Op het politiebureau zijn inlich tingen te bekomen over de navol gende gevonden voorweipen: Een paar regenpijpen, een bood- schappentascb, een idem m. inhoud, een portemonnaie met inhoud. De leverings- en betalingscon dities in de Leder- en Schoenindustrie. L.l. Dinsdag had in den Haag een hearing plaats met de betrok kenen in de Schoen- en Lederindu strie en de commissie Lieftinck over de verbindendverklaring van de leverings- en betalingscondities in de schoen- en lederindustrie. Over het princiep n 1. uniforme condities was er volkomen over eenstemming; alleen over enkele detail-kwerties o.a. franco levering bestond nog meeningsverschil, die men onderling zal trachten op te lossen. v' AffT'r V - Tv U ÓEORGB. JANSEN, rotogg^, o m o fononwunrHi RONDINE ALTIJD BETER ALTIJD GOEDKOOPER

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 10