GROOTESTRAAT WAALWIJK IMGEL1938 E.BRINCKMAN GEMENGD NIEUWS, KERKNIEUWS. Wij herinneren Héél Nederland zal profiteeren van deze sensationeele lage prijzen Gedipl. Pedicure Houtkoop Drunen's Kasteel. Notaris Schreurs de jaarlijksche verkooping van Schaarhout, Notaris Schreurs publiek verkoopen 100 koopen sta-nde mast achter Nieuwkuijk, nabij het Kanaal 's-Bosch Drongelcn. SCHOENFABRIEKEN WAALWIJK Tegen een vrachtauto opgereden Gistermiddag fietste de 9 jarige K. met vrij groote snelheid in de VVil- helminastraat te Haarlem; hij lette blijkbaar niet goed op en hotste daardoor tegen den achteikant van een vrachtauto welke aan den kant van den weg geparkeerd stond Een ijzeren haak waarmede de klep van den laadbak wordt vastgezet, drong bij het rechteroog in zijn hoofd, waardoor een ernstige wonde ont stond Tijdens het vervoer naarhet St. EMsabethgasthuis is het knaapje overleden. Op slag gedood. Het tienjarig zoontje van den heer Ganzeman uit Oosterland, werd gistermiddag toen hij omstreeks twee uur naar huis fietste, nabij Oudedijk tusschen Oostnrland en Bruinisse door een uit «Ie t2genovergestelde richting komende auto aangereden. Het knaapje was op slag dood. Vlak voor autobus geslipt. Gistermiddag is op den rijksweg Vorden—Zutphen een doodelijk on geval gebeurd. Door de gladheid van den weg slipte de ongeveer 60 jarige rijksweg werker Jansen uit Warnsveld die daar op de fiets reed juist voor 'n naderende autobus van de «Graaf schap». Het slachtoffer kwam terecht onder de wielen van den zwaren wagen en was op slag dood. Smidsknecht gedood te Gennep. Hedenmorgen te ongeveer tien uur is te Siebengewald gelegen onder de gemeente Bergen (L). in de smederij van den heer K. Straaten een laschapparaat uit elkaar gespron gen waarhij de vijftienjarige smids knecht W. Cleevers werd gedood en de knecht J. van Bergen een ernstige hoofd wonde bekwam door de rond vliegende stukken ijzer van he laschapparaat. Hij werd in zorgwek kende toestand naar het ziekenhuis te Gennep vervoerd. De haas van de smederij was niet aanwezig toen het ongeluk gebeurde. Het laschapparaat schijnt bevroren te zijn geweest en bij het ontdooien is de ontploffing ontstaan. De politie heeft een onderzoek ter plaatse in gesteld. Straatroof te Oss. In den nacht van Zondag op Maandag heeft zich te Oss eee brutaal geval van straatroof voorgedaan. De ongeveer 65-jarige v. d. D uit Bergen, keerden tegen een uur naar één uur per fiets naar zijn woon plaats tei ug. In hef villapark ont moette hij twee onbekenden, die een gesprek met hem aanknoopten en hem aanboden hem te vergezel, len. Niets kwaads vermoedende had de man er niets op tegen, maar bij een keetje van de gemeen tewerken werd hij plotseling door zijn twee metgezellen aangevallen en op de grond geworpen De oude man, die nog krachtig van gestel is trachtte zich te verweren doch hij was niet tegen de jonge kerels op gewassen. Zij ontroofde hem van zijn beurs met ongeveer f20. V. d. D. spoedde zich naar de gemeentepolitie te Oss waar hij aan gifte van he gebeurde deed. Hij kon echter niet een duidelijk signalement van de roovers verschaffen. Een uitgebreid onderzoek leidde tot de arrestatie van den 24 jarige v d. D. en en den 18 jarige v. G. uil Oss. Zij werden van hun bed gelicht en op het politiebureau op gesloten. Zij hebben na een verhoor bekend. Bij huiszoeking werd het geroofde geld teruggevonden. Beide mannen die goede bekenden van de politie zijn, zullen naar 's Bosch worden overgebracht waar zij ter beschikking van den officier van justitie zullen worden gesteld. Priesterjubilea Bisdom 's Hertogenbosch. 40 jaar priester: 4 Juni: J, H. P. van Enschot, geb. te Goirle 18 juni 1871, Pastoor te Berkdijk (Kaatsheuvel.) J. P. Simonis, geb. te Raamsdonks- veerl9 0ct. 1871, Pastoor te Milheeze. 25 jaar priester: 17 Mei: A. J. G. van den Heuvel, geb. te Loonopzand 26 April 1887, Pastoor te Someren. L. A. Sanders, geb. te Nuenen 1 Aug. 1888, Pastoor te Vught (H Petrus) H. C. Schoenmakers, geb. te Raams- donk 19 Febr. 1889, Pastoor te Loon op-Zand. j. P. F. Smijers, geb. te Raamsdonk 26 juli 1889, Huize Assisië, Udenhout. A, F. W. Verwiel, geb. te Waalwijk 21 Oct. 1886, Pastoor te Millingen. 12'/a jaar priester: 29 NovemberA- J. P. de Bondf, geb. te Kaatsheuvel 9 December 1901, Kapelaan te Heusden. L. Th J. van den Hovenv geb. te Kaatsheuvel 4 Augustus 1900, Kapelaan te Made. P H. Maas. geboren te Someren 2 November 1901. Kapelaan te Heusden. Bijzondere Jubilea 25 jaar Rector Gesticht de Goede Herder, te Tilburg, C. A. Gerris, geb. te Waalwijk (30 Mei.) Heiig it use Geestelijken 12'/a jaar priesterPater W-Rietra S-J. geboren te Dussen, hoofdpastoor Djok jakarta (java.) Klooster jubilea Orde Norbertijnen. 40 jaar ingekleed Dr. v. Beurden, geboren te Kaatsheuvel, Rector in de Wijsbegeerte en Maatschappijleer, Abdij van Berne, te Heeswijk. Conqrrgalie der Paters Allerheiligste Sacrament 25 jaar ingekleed Martinus Beunis (Br. Bonifatius) geboren te Loonopzand, Broeder te Niimeopn. KOOPT OE bevattende kalen der, mark ten, water getijden, tuiniers- en vele andere nuttige gegevens, tal van aardige anecdoten, verhalen enz. met een inhoud van 96 bladzijden. PRIJS 15 CENT. Verkrijgbaar Bureau van dit blad. Heden overleed, na een langdurig, zeer geduldig gedragen lijden, nog vrij plotseling, tijdig voorzien van de H H Sacramenten der Stervenden, onze dier bare Echtgenoote en zorg volle Moeder CORNELIA PETR0NELLA VAN HULTEN Echtgenoote van W. M. VAN DOMMELEN, in den ouderdom van 54 jaar. W. M.v. DOMMELEN JAN PIET Waalwijk, 3t Dec. 1937. Achter het Stadhuis 30 TELEFOON 1631 's-HERTOGENBOSCH, is steeds DES MAANDAGS in Waalwijk, de Langstraat en omgeving aan huis te ontbieden ter verzorging van de voeten als Exsteroogen, Eellballen. nagelingroeiing enz. 58709 te Drunen, zal op Maandag 10 Januari 1938, tdes voorm. half tien pre cies, ter herberge van H. PUL LES-DE WIT te Drunen, houden voor de Graven d'Oultremont, de Gemeente Drunen en anderen. Breeder bij biljetten omschre ven. te Drunen, zal op Dinsdag 11 Januari 1938, des voorm. half tien precies, ten verzoeke van den Heer H Mom- mersteeg te Vlijmen, ter plaatse er onze abonné's aan dat men de courant aan huis bezorgd kan krijgen voor 10 per eveneens in Drunen, Sprang, Vrijhoeven, Capelle en Waspik Bijzonder sierlijk en ele gant. In zwart en bruin, nu voor den exceptioneel lagen prijs van Prachtig model met schit terend voorblad, 'n Ge weldig koopje. In blauw, slechts Sensationeele loge prijs voor prachtig wandel schoentje. Zeer solide. In blauw, né Zeer fi|n pumpie, sierlijk model. In zwart, ver bazend loge prijs. Zeer bijzonder koopje, In chique vierkante leest. Prettige pasvorm, thons Zeer opart en chic pla teau model. In bruin en zwart. Nu enorm goed koop, slechts Pracht pantoffel met ge-' borduutd voorblad, 'n rood en'blauw. Ver bazend goedkoop.Thans Echt lederen pantoffel, wol gevoerd. In diverse tinten. Nu voor den spot prijs van Van zeer mooi peau de peche. In blauw en rood. extra lage prijs. Nu maar Buitengewoon koopje. Van zeer fijn crocoleer, schitterende plateau stijl. In bruin, nu Ook voor 't kind, extra koopjes, allerliefste modelletjes en alle leersoorten. In lakv.a. k Buitengewone aanbie- I ding. Prachtigzeer Cf. sterk schoentje. Prima pasvorm. Nu slechts Grainleder jongens- molière. Oersolide, Ongekend lage prijs. Maat 18 Prachtige molières met zeer voorname snit. In zwart en bruin. Onge- loofelijk goedkoop. Van Grainleder, met on- verslijtbaar onderwerk. Enorm koopje. Nu moor Uiterst solide met onver slijtbaar rubber onder werk. En nu slechts' mm®** iioLKSDLnnanai

Echo van het Zuiden | 1938 | | pagina 4