DUSSEN. EETHEN. GEERTBU1DENBERG. HEUSDEN. NIEUWKUiJK. RAAMSDONK. WASPIK. KAATSHEUVEL. SPRANG—CAPELLE. De heer Hoogers uit 's Bosch zal spreken. Candidaatlijsten voor de bestuurs functies behooren bij den secretaris te worden ingeleverd. Zilveren bruiloft Op 17 Januari a s. hoopt het echtpaar C. Couwenherg - Dekkers op Huiten zijn zilveren bruiloft te vieren. Wij vernemen, dat Hulfen zich onder aanvoering van raadslid de Wijs niet onhetnigd zal laten. Ontslagen In verband met het verhind ver klaren van het C.A.O. zijn op de schoenfabrieken alhier een aantal arbeiders ontslagen. Oranje comité Dinsdagavond kwam het Oranje- comité onder presidium van Notaris Schreurs in vergadering hijeen. Na een harte ijke nieuwjaars- wensch van den voorzitter werd besloten, de blijde gebeurtenis te vieren met een tractatie der school kinderen, terwijl behoudens goed keuring der betrokken instanties de blijde gebeurtenis zal worden aangekondigd door ruiters te paard en klokkengelui, mogelijk houden de heide harmomieën een muzikale wandeling door 't dorp. De inwoners worden verzocht onmiddelijk na 't bekend worden van 't feit te vlaggen. Stalvoedercontróle Vanwege de Coöp. Stoomzuivel fabriek in een vrijwillige Stalvoeder contróle ingesteld, waarvoor als controleur is aangesteld de heer Mar. Muskens uit Elshout. De Rijksveeteelt-consulent, de heer Ariëns uit Tilburg heeft hier over een breedvoerige bespreking gehouden. 't Nut schijnen vele begrepen te hebben, gezien het animo voor de deelname. Een brutale streek Toen mej. Betje v. d. Sanden haar rijwiel even onbeheerd liet, met daaraan een tweetal bood- schappentasschen met inhoud, zijn deze tasscben geheel en al ver dwenen benevens een beurs met zaklantaarn e.d. ter waarde van plm. f8, De politie stelt een onderzoek naar deze brutale streek in. Het nieuwe raadslid Naar wij vernemen heeft den heer M. Vrijhoeven zijn benoeming als lid van den raad aangenomen Een Bonte avond Ook Drunen zal haar eerste sBonte Avond« gaan beleven op Zondag 9 J nuari a s. Het Mannenkoor »Zang en Vriend- schapa heeft beslag kunnen 1 ggpn op een keur van komieken en zangers uit Drunen en omliggende plaatsen. 't Zal een prachtige avond wor den voor donateurs, leden en ge- noodigden. Schaken. In de zaal der Jongens Congregatie werd de twaalfde ronde gespeeld van de competitie door de schaak club S. D. J. C. Fr. van Leest Fr. Baeten 1 0 J. Willemse— H Couwenherg 1-0 Fr, van Leest A. Sinils 1 0 H. Couwenberg J. Willemse 1—0 Uitslag van de 4e partij om de zilveren medaille gespeeld door de Schaakclub S. D.J.C. tegen Schaak mat in hel Jonge Wacht lokaal. S. D.J.C. Schaakmat M. van Huiten-Ed. Ilsseldijk 1—0 Th. Couwenherg-C, Musters 1—0 Fr Boelen—A. IJsseldijk 0—1 J. Willemse W. Brok 0—1 H. Couwenberg—J. Merkx 1—0 L. v. Hullen—J. Verdiesen 0—1 B. J.C. I E. B.C. I te Drunen. De uitslag van de competiliematcb in Drunen gespeeld is als volgt: B.J.C. I E.B.C. I H. Brok -A. Klijn 150- 62 J. Brok H. Muskens 150— 46 J. de Munnik A. Muskens 150— 65 M. Klerks -H. Tausch 100- 85 H. Verhoeven—M. Klerks 85—1C0 635 558 Hoogste serie H. Brok, 58 car. Loop der bevolking. 1 Januari 1937: 2484 m. 2185 v., totaal 4b69. Geboren49 m. 61 v., totaal 120 Vestiging: 81 m. 62 v, totaal 143 Overlijden 32 m. 24 v., totaal 56 Vertrokken 127 m. 109 v., totaal 292 Totale vermindering 29 m. 29 v. totaal 58. Stand op 1 Januari 1938 2455 m. 2156 v., totaal 4611. Getal huwelijken 28. R.K. Juniorenkring „Drunen en Omstreken Gehael bijgewerkt ziet de stand er aldus volgens de comp. leider uit: S. D O. 5 4 0 1 18-11 8 Vlijm. Boys 5 4 0 1 21-8 8 V. J C. a 5 2 0 3 15-16 4 V. J. C. b 5 0 0 5 6-32 0 ELSHOUT. E B.C. II-B.J.C. II te Elshout. De uitslag van de comp. match in Elshout gespeeld is als volgt E.B.C. II - B J.C. II B. K'erks W. Vissers 40—100 H. Pullens •- C.v.d. Hoven 75 100 A. Merks L. Knijpers 78—100 W. de Man A v. Leest 88—100 C. Klijn P. Willemse 100 74 381- 474 Hoogste serie W. Vissers, 29 car Het Boys-bestuur nam Zondag j 1. geen enkel risico, en keurde hel harde en ongelijke terrein in de morgenuren af. Hierdoor kon de wedstrijd tegen WSC geen doorgang vinden. Zoowel voor a s Zondag (2den Zondag) als volgende Zondag is voor de Boys geen wedstrijd vastgesteld. Maandagavond werd in 't Pa- tronaatsgebouw alhier een verga dering gehouden van het bestuur van het Wit-Gele-Kruis alhier en 't voorloopig bestuur te Hank, waarbij o.m. tegenwoordig, was Pastoor Janssens de Horion, pas toor Damen, burgemeester Snijders en dr. van Vu uren. Het doel dezer bijeenkomst was 't in het leven roepen van een R.K. Wijkverpleging. Definitieve besluiten werden nog niet genomen, omdat eerst over deze materie nog nadere bespre kingen zullen worden gevoerd. Door de gladheid van den weg kwamen een tweetal meisjes die te samen op één rijwiel gezeten waren Ie vallen, juist toen hen een auto passeerde. Gelukkig vielen de meisjes ter zijde van den weg, doch het rijwiel werd door de aulo gegrepen en bijna geheel vernield. De meisjes kwamen met den schrik vrij. HANK. Op Maandag 27 Dec. j I. op initi atief van de R.K. Middenstandsver eeniging en R K. Werkliedenvere niging afd. Hank in het Bondsge- bouw te Hank een openbare verga dering gehouden, waarbij verschil lende personen over deze aangele genheden Hank betreffende werd gesproken. De cursus in de bemestingsleer voor de gemeente Eethen zal aan. vangen op Vrijdag 7 Januari des avonds om 7 uur in de Openbare Lagere School te Eethen. Op 1 Januari 1937 was de be volking dezer gemeente 2430 inwo ners. Over 1937 werden 52 kinderen geboren, waarvan 26 jongens en 26 meisjes, 20 huwelijken gesloten, terwijl 21 personen overleden. Ingekomen zijn 78 personen,ter wijl 76 personen vertrokken, zoodat de bevolking op 1 Januari 1938 2460 bedraagt. De bevolking der verschillende dorpen was op 1 Januari 1938: Gendei en 781, Rabyloniënbroek 422, Meeuwen 405. Dror,gelen 394, Eethen 253, Heesbeen 142, Doeve ren 62. Voorden vleeschkeuringsdienst werden over de maand December 14 nuchteren kalveren, 7 varkens en 1 koe aangegeven. Verder werden over het vierde kwartaal 166 huis slachtingen geregistreerd, terwijl 114 gestorven dieren dot r het destruc tor bedrijf werden opgehaald. Verloren een briefje van 10 gulden. Tegen belooning terug te bezorgen op het gemeentehuis te Genderen Na Ni uwjaar a.s. zullen gedu rende den winterdienst van de ree. derij Thor geen booten uit deze gemeente voor Rotterdam v.v. voor personenvervoer meer varen. Eerst met ingang van den zomertijd zal het personenvervoer weer ter hand worden genomen. De reederij'1 hor zal zich gedurende de wintermaan den voortaan uitsluitend toeleggen op goederenvervoer, waar hun eigen vrachtautovervoer dat nog zal worden uitgebreid een flink aandeel in heeft. Door deze maatregel zullen ech ter gelukkig geen personen ontsla gen worden. Gedurende het jaar_1937 wer den in deze gemeente 85 kinderen geboren, 30 personen kwamen te overlijden, terwijl het aantal huwe lijken 26 betrof. Zondag 9 Januari a.s. zal in de Evangelisatie Eben Haezer te Kaamsdonksveer des v.m. 9,30 en des n.m. 2 uur voorgaan de heer v. d. Ent uit Aalst. Tengevolge van de gladheid der straten had hedenmorgen een auto- hotsing plaats op den hoek van de Wijkschesli aat. Doordat de autobus van de B.B A. remde, gleed deze weg en botste tegen een aankomend D K W. op. De D K.W. liep ernstige materiale schade op. De zijkant van de D.K.W. werd totaal ingedrukt. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Met ingang van 1 Januari 1938 werd Mej. A. Bruurmijn onderwij zeres aan de R.K. Bijzondere Meis jesschool alhier als zoodanig be noemd te Veldhoven. In het patronaatsgebouw hield Vrijdagavond de boerenleenbank een op boete verplichte algemeene ledenvergadering. Na opening door den voorzitter, den heer P. van Spijk, werd aan de orde gesteld wijziging in de rente- standaarden. Wegens onvoltalligheid der ver gadering kon dit voorstel geen doorgang vinden. Men besloot dit punt te doen aanhouden tot de eerstvolgende vergadering op 11 Ja nuari a.s. De inspecteur, de heer P. Verbeelen hield hierna een lezing over hetgeen de boerenleenbank is, haar bestaan, indeeling en werking. Hij spoorde allen aan hunvereeni- ging trouw te steunen. Naar we vernemen maakt ook Nieuwkuijk zich op om de a.s. blijde gebeurtenis in hel Koninklijk Gezin leesleiijk te heideüktn. Hel Uianje Comité heelt een voorloopig pio- giam saamgesleld. Zoodia tiet leit bekenu zaï zijn, zal, indien het uur daatvoor gesclnkt is, dit dooi klok gelui worden bekend gemaakt. Voor de kindei en zal een speciale attractie worden geoigamsteid met tractatie. Het ligt verder in de bedoeling voor de giooteren iu de calê's dansge legenheid ie geven. In zijn Nieuwjaarstoespraak gaf de zeereerw. heer Pasloor, ver- j>lag van het godsdienstig leven dei- parochie in het algeloopen jaar. Er weiden ruim 44 0UU H. Conimi nies uitgereikt, wal beleekenl gemiddeld 4U per communicant. Aan 48 kin deren schonk God het leven en de genade van het H. Doopsel. Er waren 46 eerste communicanten en 27 die bij het beëindigen van den leerplichtigen leeilijd dehernieuwing hunner doopbtlollen deden. De huwelijksboot heeft de haven van Raamsdonk slechts spaarzaam aan. gedaan: er zijn 3 huwelijken ge stolen, wat nog steeds wij.t op de ongunst der tijdsomstandigheden. De dood bezocht 10 uiaal de pa rochie er stierven 6 volwassenen en 4 pasgeb. kinderen. In J uli vierde de Zeereerw. heer pastoor zijn 12'/a jarig pastoraat en hel jaar werd beëindigd met de feestelijke herden king van het 150-jarig beslaan der parochie. Twee nieuwe bewaar scholen, een naai- en kookschool zijn in aanbouw en zullen spoedig in gebruik genomen worden, terwijl de oprichting van een R.K. lagere land en tuinbouwschool in voor bereiding is. Alles tesamen een ge zegend jaar, waarvoor aan God dank zij gebracht. RAAMSDONKSVEER. De heer W.Thijssen uit Made, heeft vergunning bekomen tot op richting van een smederij aan de Schansstraat, alhier. Mej. J. Coret is benoemd tot onderwijzeres aan de St. Theresia- school alhier. De uitvoering gegeven door de Kon. Erk. Harmonie »de Eendracht« aan hare leden en donateurs kan goed geslaagd genoemd worden. De groote zaal »Huis ten Deijl« was tot in alle hoeken gevuld. Door het Bestuur was aangezocht het Cabaret ensemble John en Truus Craarner uit Arnhem. Hetgezelschap heeft in alle opzichten voldaan en behaalde veel succes, o.a. met de klucht »Jan de Oppasser leer 't Nooit* en »Voor Elk wat Wilsc en verder »Ans en Kees hebben 'n oer-komische een actera. Het was waarlijk een Bonte Avond. De clown Jean wist bij de toe hoorders danig de lachspieren in beweging te brengen. Het geztlschap heeft geloond dal ze er mogen zijn. De toeschouwers hebben dit ook herhaaldelijk laten blijken, wat wel bewees het daverend applaus. Het moet ook gezegd wor den dat het Bestuur een goede keus ïeeft gedaan om dit gezelschap naar iet Vver te laten komen. We hopen dan ook dat we het Duo Craamer nog meer op het Veer mogen zien. Alles bijeen was het een gezellige en zeer geslaagden avond, waarop de harmonie weer inet trots kan terugzien. De St. Vincentiusdag, die alhier Zondag jl. is gehouden, kan goed geslaagd heeten. In alle drie de H Missen werd een liefdadigheidspredicalie en een collecte met open schaal gehouden Omstreeks den middag hield de £on Ei k. Harmonie »de Eendracht* een muzikale wandeling door hel Veer, met collecte langs de huizen, die werd gehouden door de Vin- centianen. Verder werd dien dag nog een bloempjesverkoop gehouden,een en ander geheel ten bate van de Sl. Vincenliusvereeniging. Op Donderdag 6 en Zondag 9 Januari a.s. «les namiddags om 6 uur zal in het St. Leogehouw door de B K. Jonge Boerenstand een uitvoering gegeven worden. De eersle dag is de uitvoering toegankelijk voor de leden van den Boerenbond met hunne huisge nooten. De laatste dag is de uit voering voor iedereen toegankelijk deze uilvoering komt ten bale van de St. Vincenliusvereeniging. RAAMSDONKSVEER. Naar ons werd medegedeeld, weid de Zeergeleerde Heer Dr. B. Knaap door den Kerkeiaad dei Hervormde Gemeente gekozen tol Regent van de Antonette-stichting alhier. - Mej. P. van Dongen, telefo niste aan het poslkanlour Raams- douksveer, wordt met ingang van 16 Januari a.s. op eigen verzoek op wachtgeld gesteld. De echtelieden L. Snoek- Bos hopen 27 Januari hun Gouden Huwelijksfeest te kunnen vieren. Gedurende de maand De. cember weid aan het Postkantoor »Raamsdonksveer« en het daaron der behoorende ambtsgebied inge legd f 45i87.34 en terugbetaald f 42230 04. Voor den vleeschkeuringsdienst werden in de afgeloopen maand ter secretarie aangegeven 56 varkens, 5 runderen en 2 kalveren. Tot voorzitter van het Alge meen Burgerlijk Armbestuur werd benoemd de Heer M. van Dongen en tot secretaris penningmeester de heer B. de Winter. tot oprichting van een koor waagde en volbracht. Achtereenvolgens kregen we daarop vier concoursnummers te hoo- ren waarmede het mannenkoor op 4 achtereenvolgende concoursen, telkens met zeer groote cijfers de eerste prij zen wist te behalen. Het mannenkoor was zoo in vorm dat ongetwijfeld ook dezen avond concourswerk geleverd is. Voor het laatste nummer sprak de Voorzitter van Bel Canto de Wel- EdelZeergel. Heer Dr. J. P. M. Ver-w Feestconcert Bel Canto. Burgemeester Mallens benoemd tot Eere-V oorzitter. Zondagavond vierde de Zangver- eeniging op een enthousiaste wijze in een groot feestconcert haar 10-jarig bestaan. Er was belangstelling zoo groot dat de zaal tot in de hoeken be zet was, en ongetwijfeld zijn de slechte weersomstandigheden nog oorzaak ge weest dat velen van buiten van hun gang naar Kaatsheuvel moesten af zien. Het groote programma voor 90% door Bel Canto, Kaatsheuvel zelf ver zorgd was samengesteld op een wijze in verband met het feest dat gevierd werd. Met een jubellied ,,Hallelua' uit de Messias van Handel voor vierstemmig gemengd koor werd het programma geopend. Hierop vierde men Kerstmis met een oud Vlaamsch Kerstlied van Kools, het ragfijne Lavièrge a la Crèche van Cesar Frank gezongen door een klein dameskoor en een duo van Jan Heerkens door de heeren L. Nieuwenhuizen en G. Wooning. Voor al beide laatste nummers werden ver zorgd gezongen en hadden een groot succes. De gemengde zangvereeniging Be Canto uit Tilburg die haar zusterver- eeniging kwam huldigen zong onder bezielende leiding van den heer Jan van Leeuwen het Ave Maria van Mendelsohn voor 3-stemmig dames koor en het Kerstliedje van B. Dia mant voor 4-stemmig gem. koor. Het was aardig gevonden om thans het publiek in een cyclus Bel Canto's oprichting en bloei te laten demon- streeren. Begonnen werd met een dub bel mannenkwartet waarmede de zang^ vereeniging voor 10 jaren een poging cauteren een woord tot de aanwezi gen waarin hij de tien voorbije jaren - de revue liet passeeren. Hij bracht daarbij dank aan werkende leden, di recteur en bestuur voor de trouw waarmede de vereeniging tien jaren gediend werd. Spreker sprak de hoop uit dat met dezelfde trouw de gang naar het 3de lustrum zou volbracht worden. Aan het slot deed spreker de heugelijke mededeeling, dat bij gele genheid van dit 2de lustrum het eere voorzitterschap der Vereeniging was aangeboden aan en aanvaard door den WelEdelachtb. heer J. A. Frans Mal lens, burgemeester der gemeente. Met een hartelijk applaus werd deze benoeming door de volle zaal beant woord. De heer Verschuren, voorzitter van Bel Canto uit Tilburg, complimenteer de hierop namens zijn vereeniging, daarbij blijk gevend zeer nauwkeurig te hebben gevorscht naar Bel Canto's oprichting en groei. Namens zijn ver eeniging bood hij een fraaie oorkonde in lijst gevat en ontworpen en uitge voerd door een der werkende leden, de heer P. Wayers uit Tilburg met de beste wenschen voor de toekomst en de hoop op een blijvende samenwer king aan. - Na de pauze herdacht Bel Canto de afgestorvenen in een mooie gezongen Beati Mortui. De heer Wooning liet met senoor geluid Hosanna van Gra- nier hooren waarna de concoursnum mers van het gemengd koor en die van het dubbel mannenkwartet ten ge- hoore werden gebracht. Vooral beide laatsten lieten aan dicti-verzorging niets te wenschen over. De WelEd. heer L. J. van der Horst uit Amsterdam, oud-voorzitter en eere lid der Vereeniging sprak in een enthousiaste speech zooals Kaatsheu vel dat van hem gewoon was zijn oude vereeniging en alle aanwezigen met de beste wenschen toe. Het applaus bewees dat nog steeds de heer v. d. Horst de sympathie van het Bel Canto's millieu geniet. Burgemeester Mallens bood even eens zijn gelukwenschen aan, en zijn dank voor de eer hem door Bel Can to's bestuur met de benoeming tot eere voorzitter bewezen. Wanneer Bel Canto Tilburg voor den tweede maal op 't podium kwam thans met twee van haar „lijfnummers", steeg het enthousiastme in de zaal tot hoven 100. Er was bezieling bij de di rectie en groole toewijding bij 't corps, les Moulins de Flanderes van Weyts en Fruhlingszauber van Weinzierl werden gegeven op een wijze dal de ge heel zaal in verrukking kwam. Het zelfde enthousiasme deelde Bel Can to's mannenkoor toen als groot slot koor de vrede van Rich. Hol werd in gezet. De heer Jan van Leeuwen verzorg de de zware pianopartij a vue op een wijze waaruit naast zijn groote talen ten als directeur ook zijn groote be gaafdheid als pianist accompagnateur sprak. Hij deelde dan ook royaal in "het hartelijk applaus dat de beide solisten de heeren Wooning en Nieuwenhui zen de directeur en zijn koor voor de prachtige vertolking ten deel viel. De heer Tuerlings eischt het recht op, om met een enkel woord zijn zan gers te danken voor de groote toewij ding, hem 10 jaren lang, doch speel* aal nog dezen avond betoond. Werkloosheid. Aan het bureau der Arbeidsbemid deling en Werkloosheid alhier ston den heden ingeschreven 412 geheel en 81 gedeeltelijk werkloozen. De werk verschaffing ligt stop. Het aantal ge- steunden en zelfstandig gesteunden bedraagt 251. LOON OP ZAND. Op Nieuwjaars dag gaf in café Stokkerinans alhier, het elfjarig biljartwonder Keesje de Ruiter uit Waalwijk een drukbezoch te biljartdemonstratie. Naast een tweetal partijen, gaf de jonge artist verschillende Kunststoo- ten te zien. De uitslag der partijen was: De Ruiter—G. v. d. Kaa 100—35; de Ruiter A. Maas (St. Joachims- moer) eveneens 11 jaar, 10035. SPRANG. In de vacature J. Maijers, die met het oog op zijn gezondheid bedankt

Echo van het Zuiden | 1938 | | pagina 6