Plaatselijke Berichten VERVOLG NIEUWS UIT DE LANGSTRAAT EN OMGEVING Woensdag 12 Januari 1938 No. 4 De Echo van het Zuiden Tweede Blad NEUSDEN. KAATSHEUVE1 RAAMSDÖNK. Ned. Herv. Gemeente. Aan de Ned. Herv. Gemeente van Waalwijk (Gentrum) wordt langs dezen weg bekend gemaakt, dat ter gelegenheid der blijde gebeurtenis in 't Prinselijk gezin 'n herdenkings dienst zal worden gehouden in de Ned. Herv. Kerk, waarbij de Zang- vereeniging «Vooruitgang zij ons doel» haar medewerking zai ver lui en. \.Oe dienst zal gehouden worden 'sauonds half acht uur van den dag der geboorte, indien deze vóór 6 uur 's avonds bekend zal zijn. Als dit feit eerst Vrijdag na 6 uur of Zaterdag bekend zal zijn, dan zal'theugelijk feit worden herdacht op Maandag avond daaropvolgend. DE VLAGGEN UIT! Overal in den lande worden op het oogenblik voorbereidingsmaat regelen getroffen om de a.s. blijde gebeurtenis in de Koninklijke Fa milie, op gepaste wijze bekend te maken en te vieren. Telex-apparaten staan reeds op gesteld in de nabijheid van het Paleis te Soestdijk, binnen- en buitenlandsche journalisten hebben reeds hun intrek in Baarn en Soest dijk genomen, kanonnen worden opgesteld enz. Mogen wij nu even de aandacht van Waalwijk vragen of het vlaggen materiaal in orde is? Er is naast en behalve allerlei feestbetoon toch geen mooiere en sympathiekere uiting van ons na- tionaal-zijn en van onze liefde tot het Oranje-huis dan juist door alge meen de nationale driekleur te laten wapperen voorzien van zoo mogelijk een oranjewimpel. Het Centraal Oranje Comité ver zoekt dringend aan alle ingezetenen, zoodra de geboorte van een Prinses door klokkengelui of van een Prins door klokkengelui en het loeien van fabriekssirenes is aangekondigd, onverwijld de vlag te willen uitsteken en deze te laten hangen tot en met de volgenden dag dus nadat de nationale feestdag ten einde is. Voor de goede orde deelen wij nogmaals mede, dat de dag volgende op den geboortedag, de nationale feestdag is, tenzij deze dag een Zondag mocht zijn. In dit laatste geval wordt de Maandag nationale feestdag. Voorbeeld: Wanneerb.v.Woens dag een Prins of Prinses geboren wordt tusschen 12 uur in den nacht en tusschen 12 uur in den volgen den nacht doch voor middernacht dan is Donderdag de nationale feestdag. Zou de geboorte plaafe vinden in den nacht van Woensdag op Don- dag doch na middernacht dus b.v. kwart over twaalf, dan is Vrijdag de nationale feestdag. Zou de geboorte plaats hebben in den nacht van Vrijdag op Zaterdag na middernacht en verder tot en met Zondagavond voor middernacht dan is Maandag daarop volgend de nationale feestdag. Wij hopen gaarne dat ieder aan ons verzoek zal voldoen en dat Waalwijk dezer dagen een niet gekende vlaggentooi zal bezitten. Wij danken hartelijk bij voorbaat. Het Centraal Oranje Comité J. J. M. VAN HEESWIJK. Secretaris. Geslaagd Voor het praktijk-diploma Boek houden der Ver. van Leeraren in de Handelswetenschappen slaagden mej. C. van den Broek en de heer K. v. d. Heijden alhier, alsmede de heer A. Dekkers te Vrijh.-Capelle. Eerstgenoemde behaalde tevens het »Mercurius«-diploma Boekhou den. Geslaagden genoten hunne op leiding bij den heer H. Verhoef, accountant alhier. Uitbreiding Spoorwegdiensten op het traject 's-Hertogenbosch— Lage Zwaluwe. Naar wij vernemen, zijn er bij de Staatsspoor plannen in overwe ging, om te komen tot uitbreiding van het aantal diensten op het baanvak 's-Hertogenbosch—Lage Zwaluwe. Het zal waarschijnlijk de bedoe ling zijn Dm op werkdagen 20 en op Zondagen 14 treinen in beide richtingen te laten loopen. Thans is dit nog respectievelijk 14 en 8. Nadere bijzonderheden kunnen wij in verband met net feit dat de plannen nog in een beginstadium ^ierkeeren. niet mededeelen. De Twee Kolommen Naar wij vernemen is het holel- jafé restaurant »de Twee Kolom- mencc annex concert- en bioscoop eaal «Mus is Sacrum«, sociëteits lokaal, kegelbaan enz., dat in November 1928 werd aangekocht door N.V. Hotel »de Twee Kolom- uien« in dato 11 Januari in eigen dom overgegaan aan den heer H. C. Boers alhier, die dit bedrijf sinds een paar jaren als huurder exploiteerde Wij wenschen hem gaarne het beste succes. Aanbesteding Zaterdag werd aanbesteed be1 bouwen van een woonhuis aan de Kerkstraat te Waalwijk voor reke ning van den heer H. G. van Broekhoven te Waspik onder archi tectuur van den beer Prins te Kaatsheuvel. Het werk is gegund aan den laagsten inschrijver F. Hoovers te Waspik voor 13914,— Hoogste inschrijver was G. Corne- lissen te Kaatsheuvel voor f5373, Voor het schilderwerk was de laagste inschrijver dhr. Klaassen te Sprang voor f247,— Onderlinge Veeverzekering 'De «Onderlinge Veeverzekering« zal hedenavond om 7 uur hare algemeene jaarvergadering houden in het café van den heer C. van Heesbeen alhier. De agenda vermeldtVaststelling rekening over 1937, herbenoeming twee bestuursleden, benoeming twee schatters. Concert „Oefening en Vermaak" «Een schitterend concert«, «een concert zooais Oelening en Vermaak in geen jaren gaf«, ziedaar de alge meene opinie der bezoekers, die we na de uitvoering van Maandag op vingen. En terecht, het concert stond in elk opzicht op zeer hoog peil, wat het mannenkoor, net gemengd koor ais den solist betreft en niet minder de belangstelling, het medeleven van 't publiek. We zagen nu weer eens een goed bezette zaal, al kan en moet het nog beter. Het gebodene viel in elk opzicht te roemen en 't is heusch niet te veel gezegd, als wij beweren dat wij ons zulk een goede uilvoering niet herinneren, resultaat van ijver en ambitie der leden en van eene uit nemende leiding en scholing. Ook zagen we met genoegen ver schillende jonge gezichten en ver namen we dat weer eenigen zich als lid opgaven. En nu 't programma; eigenlijk konden we met 't bovenstaande volstaan omdat het geheel uitne mend was, maar als we wat meer minitieus beschouwen dan trof ons het massale koor «Les Martyrs aux Arène« van Rillé, een oud, maar krachtig koor, schitterend gezongen, met mooie nuanceering en scha keering; het was een prachtige inzet. Dan »L'Orgue« van denzelfden com. ponist, voor mannen en gemengd koor, dat een sublieme vertolking vond. »Landerkennung« van Grieg, deed hiervoor ook al niet onder en de heer P. van Ree zong hier de soli op hoogst verdienstelijke wijze. Het Gemengd Koor, dat voor 't eerst optrad, was werkelijk een openbaring. Wat werd er fijn, zuiver en genuanceerd gezongen. Wat heeft de heer Gerritsen met dit prima materiaal in korten tijd iets bijzon ders weten te bereiken. Denken we maar eens aan »Sanctus« vanLotti en aan »Frühlingszauber«. Dat was prima werk. Laten de dames op dezen weg voortgaan, dan vormen zij een krachtige steun voor onze Liederlafel en een groot genot voor hare concerten Als solist was geëngageerd de heer Richard, bariton aan de Opera te Brussel, Parijs en Monte-Carlo. Ook hier viel de keuze zeer te roemen. Hij zong het voor hem geëigende program fragmenten uit Rigoletto, Paljas, Lakmé, Carmen en Than- hauser, waarvan 't eerste ons het meest kon bekoren. De heer Richard beschikt over een groot, uitgebreid geluid, dat vooral frapeert in de lage toonen en dat speciaal uitkwam in z'n aria's die door 't publiek met daverend applaus werden begroet. Hij zong zeer muzikaal, wat ook tot uiting kwam in zijn «Chant Provencal« van Massenet. De beer Richard mag gevoegd worden bij de rij der kunstenaars, die Oefening en Ver maak in den loop der tijden enga geerde en hij had dan ook een groot succes. Alles bijeen, zooals we zeiden, een uitgelezen programma met een prima uilvoering, waarover 't publiek enthousiast en de vereeniging dubbel tevreden mocht zijn. De voorzitter bracht terecht hulde aan de medewerkenden, aan den eminenten directeur en aan den solist den heer Richard, waarbij wij gaarne den dank van 't publiek voegen. Oefening en Vermaak, de bijna 80-jarige, ondergaat een weldadige verjongingskuur, dat haar - recht geeft op aller steun en we vernamen dan ook met genoegen van den pen. ningm. dat alle donateurs zonder uitzondering hun lidmaatschap heb ben gecontinueerd. Dat is een goed teeken, maar er kunnen en moeten er nog heel wat bij. Een gezellig bal, dat geheel verliep in den stijl van den avond, sloot de uitvoering en met genoegen maakten we kennis met de uitste kende capaciteiten van de «Darling Band«. ADVERTEERT IN DIT BLAD. R.K. Werklieden-Vereeniging Een Vroolijke Avond Zaterdagavond werd in de zaal van de R .K. Werklieden vereen, een vroolijke avond gegeven door het Internationaal Amusements Orkest «Orpheansa uit Turnhout België. De belangstelling van de zijde van het publiek viel zeer tegen, de zaal was maar amper voor een derde gedeelte gevuld, doch deze niet talrijke aanwezigen hebben kunnen genieten van een avond van zeer hoogstaand muzikaal kunst-genot. Dat de kwaliteiten van dit gezel schap er werkelijk zijn mogen bewijst wel het feit, dat't Woensdag 2 Februari in Casino te 's Bosch een uitvoering zal geven, die door de K R.O. zal worden uitgezonden. Wellicht bestaat er alsnog kans, dat het Orpheans Orkest Waalwijk binnen verloop van tijd weer aan doet. Het zeer uitgebreide programma had van 't begin tot 't einde ver diende belangstelling en de muzi kanten hebben onder leiding van den bekenden dirigent Jos. Proost getoond voor geen enkel beroeps orkest behoeven onder te doen. Zoowel in klassieke muziek, als het moderne hot jazz en de zange- ringe cowboy- en negernummers, werd een hooge graad van vol maaktheid bereikt. De hoogtepunten van den avond vormden evenwel het optreden van de zangeres Louise Maes van het Kon. Vlaamsche Conservatorium. Met haar glas heldere sopraaostem bracht zij de aanwezigen in ver rukking. Op zeer hoog peil stonden een tweetal arias uit La Bohème, terwijl ook een fragment uit «Die Lustige Witwe« van Franz Lehar, een sublieme vertolking vond. Een ovationeel applaus bewees dan ook wel duidelijk de waar deering die het publiek voor derge lijk werk heeft. Voor eenige humoristische af wisseling zorden de gebroeders van Ostade uit Goirle, die echter, naast enkele werkelijk goede momenten, te zeer afstaken bij het geheel van den avond en dan ook geen onver deelde waardeering vonden. Het geheel mag echter uitstekend geslaagd heeten en wij kunnen eenieder aanraden zoo spoedig de gelegenheid zich weer voordoet, eens met dit sympathieke gezel schap kennis te maken. O. O. G. Het Huis zonder Zon. Voor de tweede maal, nu voor het publiek, kwam O.O.G. 1.1. Zon dag in Thalia op de planken met het schitterende tooneelstuk in drie bedrijven «Het Huis zonder Zona. Ook ditmaal was de geheele zaal bezet en de dilettanten hebben het publiek wederom doen genieten van hun bijzondere spel. Wij zouden feitelijk kunnen volstaan met te verwijzen naar onze bespreking van de Kerstuitvoering, ware bet niet dat verschillende onderdeelen thans nog beter verzorgd waren. De speelsters en spelers hebben zich wederom geheel gegeven om hun beste kunnen te toonen en zij zijn daarin ook ten volle geslaagd. Een woord van lof voor den regis seur, den heer H. van Engelen, die zooveel in dit succes heeft bij gedragen is dan ook zeker op zijn plaats, evenals trouwens voor den heer Toni Burmanje onder wiens leiding het knapenkoor op zeer verdienstelijke wijze het geheel vervolmaakte. O O.G. kan met groote voldoening op deze uitvoering terugzien. R.K. Vrouwenbond De in ons nummer van 1.1. Zater dag aangekondigde lezing met filmvertooning over de Zuivelbe reiding, voor de leden van den R.K. Vrouwenbond zal gehouden worden morgenmiddag om drie uur in het K.J.V. huis. Zwembal De Waalwijksche Zwem-vereen. W.Z.V. zal der traditie getrouw, op Zondag 23 Januari e.k., haar jaar- lijkschen balavond geven. Dit bal zal gegeven worden in de zaal «Musis Sacrum« met mede werking van de welbekende «Dar- ling Band«. Liefdadigheids-uitvoering, Wij willen hier nog even de aan dacht vestigen op de mededeeling in de advertentie in dit blad, be treffende de liefdadigheidsuitvoering voor de T.B.C. door de Showboat uit Tilburg in Musis Sacrum op Maandag a.s., nl. dat kaarten nog steeds verkrijgbaar zijn bij de fa. Wed. Th. Puiles, al waar ook plaat sen besproken kunnen worden. Burgerwacht Wij willen vanaf deze plaats nog even de aandacht vestigen op de algemeene vergadering van de Burgerwacht Vrijdagavond 8,15 uur in den R.K. Gildenbond. Een strop I Men deelt ons mee, dat in de St. Crispijnstraat een moeder des huizes 1.1. Zaterdag het ongeluk had een briefje van f 10,in de kachel te deponeeren. Ook eon strop en dat in deze benarde tijden Arbeid in de Schoenindustrie. De Minister van Sociale Zaken heeft, beschikkende op een verzoek schrift van den Bedrijfsraad voor de Schoenindustrie, daartoe strek kende, dat worde toegestaan, dat in de ondernemingen of gedeelten van ondernemingen van werkgevers, lid van de Federatie van Nederlandsche Schoenfabrikanten, te Tilburg, waar de vervaardiging van schoenen, laarzen en pantoffels langs fabriek- matigen weg geschiedt, door arbei ders van 16 jaar of ouder arbeid wordt verricht in afwijking van het bepaalde bij artikel 24 der Arbeids wet 1919, zulks in verband met het dienaangaande in de na te noemen collectieve arbeidsovereenkomst be paald, de gevraagde vergunning tot en met 31 December 1938 be houdens intrekking tusschentijds en behoudens het geval, dat de collec tieve arbeidsovereenkomst vóór ge noemden datum ophoudt tegelden, in welk geval deze vergunning tege lijkertijd eindigt verleend, met dien verstande, dat zij niet geldt met betrekking tot gehuwde vrouwen en voorts onder nader aangegeven voorwaarden. Militaire motorrijder overreden en gedood. Gistermorgen omstreeks half tien is op den weg van Tilburg naar Waalwijk een doodelijk ongeval gebeurd. Eenige dienstplichtige huzaren van het escadron pantserwagens uit 's Hertogenbosch waren per motor op weg en reden in de richting Waalwijk. Eén der motoren bestuurd door den huzaar H. R., slipte en de bestuurder, alsmede de duo rijder, de ongeveer 21 jarige dienstplichtige buzaar A.van Raay, gedetacheerd te 's Hertogenbosch en wonende te Tilburg, vielen op den grond. Genoemde van Raay kwam on gelukkigerwijze vlak voor den motor van een hem achteroprijdenden kameraad terecht. De jongeman werd overreden en bleek zoo ernstig aan het hoofd gewond te zijn, dat hij weinige oogenblikken later aan de gevolgen overleed. Het lijk is naar het ziekenhuis te Tilburg overgebracht. De nieuw industrie in den Bosch Blijkens het bijvoegsel tot de Nederlandsche Staatscourant d.d. 10 Jan. zal te 's Bosch gevestigd worden de N. V. Nederlandsche Bandenindustrie Michelin met fabriek en kantoor. Het doel der Vennootschap is het fabriceeren van rijwiel motor en auto-binnen- en buitenbanden of banden voor vliegtuigen,gefabri ceerd van rubber of met rubber als bestanddeel, alsmede 't maken van wielen en alle verdere benoo- digdheden voor de montage van banden. Het kapitaal der vennootschap bedraagt 1 1,000,000 verdeeld in 200 aandeelen ieder h f5000,— Tilburg gaf een voorbeeld De door 't comité «Ons bloeiend Oranjehuis« gehouden inzameling voor babyuitzetten heeft opgebracht de som van ruim f3300 Aan 115 behoeftige gezinnen zal 'n volledige baby-uitzet, benevens een kinder ledikant worden verstrekt. De leuze «geef ons één cent en wij zijn contenta heeft aan dit succes in belangrijke mate meegewerkt, want meer dan 100,000 centen kwamen binnen, zoodat hier met recht ge sproken kan worden van het bij dragen van »'n penningskea. POSTDUI VENTENTOON STELLING. Zaterdag en Zondag werd in het café van den heer D. v. d. Boomgaard een onderlinge hoktentoonstelling ge houden van de Postduivenvereniging „De Eendracht". Als keurmeester fun geerde de heer Vernoij uit Gorinchem. Er werden 125 duiven ingezonden; de keurmeester had een zware taak om ze te beoordeelen. De uitslag was als volgt: 1 C. Witlox 1881/» punt. 2 Jos. Schoemans 1851/» punt. 3 P. v. d. Velden 185V« punt. 4 C. Verhulst 1842/» punt. 5 D. v. d. Boomgaard 1841/* punt. 6 K. Broumels 1832/* punt. 7 P. v. d. Houdt 183*/« punt. 8 M. Leijtens 183 punt. 9 J. v. Bladel 182 3U punt. 10 Th. Duijvekam 1823/« punt. 11 A. v. Zeist 182Va punt. 12 Fr. Schoemans 1821/* punt. 13 A. v. Eijck 1813/« punt. 14 L. v. Huiten 180'/* punt. 15 J. de Wit 1801/* punt. 16 J. Leijten 180 punten. 17 A. Stokwielder 1793/« punt. 18 Chr. v. Heeswijk 179 punten. 19 J. Brands 178V« punt. 20 J. Treffers 178 punten. 21 P. Schoemans 177Va punt. 22 J. Alessie 176Va punt. 23 Fr. v. Woensel 176 punten. Beste Oude Doffer: D. v. d. Boom gaard. Beste Oude Duif: C. Witlox. Beste Jonge Doffer: C. Witlox. Beste Jonge DuifC. Witlox. Prijsuitreiking zal geschieden de eerstvolgende vergadering. Heusden krijgt oen nieuwen burgemeester. Bij Kon. Besluit van 6 Januari 1 1. is benoemd tot burgemeester der gemeente Heusden, per 1 Febr. a.s. de heer G. H. J. Steemers te Rijswijk bij 's Gravenhage. De heer G. H. J. Steemers, is ge boren te Zutphen in 1879 en dus thans 59 jaar. Na zijn voorberei dende studies aan de H.B.S. te Arnhem, volgde hij te Rotterdam de Academie voor Technische We tenschappen, waarna hij in dienst trad van de Kon. Paketvaart Mij. in Ned. Oost-Indië, in welke be trekking hij 21 jaar geweest is. Sinds medio 1936 was de heer Steemers werkzaam als inspecteur voor de steunverleening en werk verschaffing op het Departement van Sociale Zaken. De heer Steemers is een mandie zich op veleriei gebied verdienstelijk gemaakt heeft. Zoo is hij o.a. pre sident van de St. Vincentiusveree- niging, secretaris van het Wit-Gele Kruis, voorzitter van de R.K. Kies. vereeniging te Rijswijk en secretaris van het R.K. Armbestuur Bovendien is hij onder wijlen Z.Exc. minister president Ruys de Beerenbrouck nog werkzaam ge weest bij den generalen staf III en werd hij bij de indertijd plaats ge had hebbende volksstemming uit gezonden naar het Saargebied. De heer Steemers is bovendien een goede bekende in Scheepvaart, kringen. Wij kunnen de gemeente Heus den dan ook van harte geluk wen schen met de benoeming van een dergelijken burgemeester en deze be noeming kan dan ook niet anders dan plaats en streek ten goede komen. Volgens het jaaroverzicht van hei bij den Heer P. J. Verschure alhier, gevestigde Station \an het Kon. Nederl. Meieor. Instituut blijkt dat in totaal de neerslag van het afgeloopen jaar bedraagt 791.7 m.M. Het aantul dagen zonder regen was 179, terwijl op 146 dagen meer dan 1 m.M. neerslag viel. De minste neerslag viel in de maand October nl. 20.1 m.M. en de meeste in Febr. nl. 132.5 m.M. De grootste hoeveelheid per dag was op 21 Aug. nl, 21 m.M. Maandag werden de koppel competitie wedstrijden met de na volgende partijen ingezet: A. de Graag-R. Kamminga 2 0 B. Klerks J, Timmermans 2—0 J. Deurloo—Gerr, Jonker 0 2 C Schaap F. v. Munster 2 0 C. Bax—A. Fitters 1 1 G. Jonker-P. v. Munster 0—2 B. Aerts H. Heuveling 2—0 H. Brouwers_D. Baak 2—0 De gehouden competitie-wed strijd dammen tusschen Tivoli te Eindhoven en V. D. alhier, werd door de eerste gewonnen met 15—5. - Ter gelegenheid van de a.s. blijde gebeurtenis heeft Heusden ook reeds een uitgebreid programma gereed. Behalvede noodige optochten zullen tevens kinderspelen en volks spelen plaatshebben. Het feestterrein is reeds rijkelijk versierd. GEMEENTERAADS VERGADERING. Vergadering van den Raad der gemeente Loonopzand op Woensdag 12 Januari a.s. des avonds 7 uur. AGENDA 1. Vaststelling notulen vorige vergadering. 2. Ingekomen stukken. 3. Onderzoek geloofsbrieven van den heer P. van Laarhoven, nieuw benoemd lid van deu gemeenteraad, ter voorziening in de vacature ont staan door de ontslagname van den heer M. J. Dingemans, 4. Benoeming van een lid van het Burgerlijk Armbestuur dezer gemeente wegens periodieke aftre ding van den heer M. J. Snoeren. 5. Voorstel tot vermindering van de salarissen van de gemeente- geneesheeren, met de armenpraktijk belast. 6. Voorstel tot vaststelling van een verordening tot wijziging van de bouwverordening dezer gemeente in zake het bouwen van zomer huizen. 7. Voorstel om overeenkomstig artikel 80 der Onteigeningswet in principe te besluiten tot onteigening van een zoodanig gedeelte der per- ceelen toebehoorende aan A. de Kort c.s. en A. A. Wagemakers c s als noodig is om te komen tot de vor ming van het in het uitbreidingsplan voor Kaatsheuvel aangegeven plein, vóór de R.K. Kerk van de St. Joseph's parochie te Kaatsheuvel. 8. Voorstel om toe te treden tot de «Fraude Onderlinge Gemeentenet, zijnde een door de Vereeniging van Nederlandsche Gemeenten in het leven geroepen organisatie tot het onderling dragen van hef risico, verbonden aan het geldelijk beheer van gemeenten enz. 9. Voorstel tot het sluiten van een kasgeldleening groot f40.000 10. Voorstel om burgemeester en wethouders te machtigen tot het houden, van eventueele verpachtin gen (gras op wegen, drainagevelden, enz.) 11. Voorstel om de strook grond gelegen tusschen de woning van den heer Kemenade en de straat (Stationstraat en Hoofdstraat) in eigendom der gemeente over te nemen. 12. Rondvraag. Professor Heuskin. Het is een groot succes geweest wat de bekende Belgische postduivenken- ner Zaterdag en Zondag voor de le den van de K.C.C. en ook buiten de plaats geleverd heeft. De roep was reeds de komst van dezen grooten keurmeester voorafge gaan, doch wat hij heeft gepresteerd, ging nog ver boven de mars uit. Zon der zelfs maar éénmaal te falen heeft hij uit meer dan 100 hokken duiven de beste dieren aangewezen. Zijn op treden op Zaterdagnamiddag gaf zoo een vertrouwen, dat er Zondag nog ruim 700 dieren ter keuring werden aangeboden, waarmede een totaal be reikt werd van ruim 1100. Het groote succes dat professor Heuskin bij deze keuring en aanwij zing tot koppeling voor het komend seizoen gehad heeft, heeft de K.C.C. doen besluiten hem reeds voor het ko mende najaar opnieuw voor de ver eeniging te contracteeren. Liefdadigheidsconcert. Ten bate der St. Elisabethsvereeni- ging gaf de harmonie van het Konink lijk Muziekgezelschap Euphonia, Zon dagavond een goed bezocht concert. Het eerste gedeelte van het pro gramma werd door de harmonie zelf verzorgd waarbij we mochten opmer ken dat er onder de jongeren van het gezelschap nog aanleg en ijver te con- stateeren valt, die onder goede leiding ongetwijfeld tot groote successen voe ren zal. Speciaal de jongeheeren v. Eeuwijk, piston en v. Dijk, corhoorn mag hier een compliment niet onthouden wor den. Na afloop van het muzikaal gedeel te kregen we een uurtje cabaret. De hoofdschotel was een blijspel in een bedrijf, door een zestal dames en hee- ren ten tooneele gevoerd. Het Vlaam sche stukje „Storm in Huis'' gaf om zijn inhoud en de wijze van opvoering voor velen stof tot danig lachen. Door Mejuffrouw Anny Smit werd in de pauze een tweetal liedjes gezon gen waarbij haar mooie alt-stem viel te waardeeren. De president van het gezelschap de heer M. v. Nieuwstadt maakte van de gelegenheid van dezen concert-avond gebruik om werkende leden, en be langstellenden van het Kon. Muziek gezelschap een zalig en voorspoedig 1938 toe te wenschen. Bij zijn terug blik over het afgeloopen jaar memo reerde spreker met voldoening van het op zoo schitterende wijze gevierde 60- jarig jubileum van het gezelschap. Het deed spreker genoegen te kun nen mededeelen, dat ondanks de slechte tijdsomstandigheden de netto recette voor het liefdadigheidsconcert ruim 90.beliep. Spreker bracht dank aan den direc teur en werkende'leden en verdere ge heel belangloos medewerkende dames en heeren, die tot het welslagen van dezen avond hunne medewerking had den verleend. Geslaagd. Voor het op 16 December j.l. ge houden examen boekhouden, slaagde voor het diploma „Mercurius" de heer André Schalken Pzn. Hij genoot zijn opleiding bij het Eerste R.K. Instituut voor Handelsonderwijs Joh. van Beek te Tilburg. RAAMSDONKSVEER. De liefdadigheidsuitvoering ge houden in het St. Henricusgebouw, waarvan de opbrengst bestemd is voor de St. Vincentiusvereeniging, is bijzonder geslaagd. De groote zaal was tot in alle hoeken gevuld Het bestuur van St. Vincentius had voor dezen avond aangezocht bet bekende gezelschap de zingende meisjes van Halle. Het moet gezegd worden, dat het bestuur hiermee een goede keus gedaan heeft, want hetgeen dit gezelschap ten tooneele bracht, was werkelijk om van te genieten. Twaalf zangnummers, enz. werden door hen ten beste gegeven, en op keurige wijze uitgevoerd. Het publiek, de zaal telde naar schatting meer dan 300 aanwezigen, was er vol lof over, wat wel be wees, het herhaaldelijk applaus. De vakafdeeling van den bond van Griendwerkers vierde jl Zater dag in het Bondsgebouw haar der tigjarig bestaan. De zaal was voor die gelegenheid prachtig versierd. Na de opening door den voor zitter, die de talrijke aanwezigen een hartelijk welkom toeriep, werd door de Zangvereeniging »Amicitia« het strijdlied gezongen. Door den secretaris N. van Seters werd een overzicht gegeven, van de verrichtingen van den bond ge durende de dertig jaren van haar bestaan. Daarna voerde de zang vereeniging een driestemmige fetst. cantate uit, waarvoor zij een dave rend applaus in ontvangst mocht nemen. Dan voerde het woord de

Echo van het Zuiden | 1938 | | pagina 5