HIPPODROME BISCUITS ALBERT HEIJN INGEZONDEN STUKKEN. UW KRANT „De Echo van het Zuiden. DUSSEN. ORUNEN. Sport. Laatste Berichten. BIJ EEN HALF POND THEE EEN HALF POND GRAT I S. ALBERT HEIJN VOOR PRIMA KWALITEIT EN LAGE PRIJZEN. heer J. Heijnis, hoofdbestuurslid van den R.K. Fabrieksarbeidersbond in Nederland, die den bond felici teerde met zijn 30 jarig bestaan en met een kort woord het nut en de noodzakelijkheid der organisatie aantoonde. Het ging er den gehee- len avond verder gezellig naartoe. Den leden werd 'n tractatie aange boden, ook was gezorgd voor de andere huisgenooten, die niet ter vergadering waren, want na de vergadering ontving ieder nog een cadeau bestemd voor de huisge nooten. De stemming bleef er den geheelen avond in, en werd met zang en voordrachten afgewisseld. De afdeeling griendwerkers kan met genoegen op dezen avond te rugzien, het bestuur verdient ook wel een woord van dank voor het samenstellen van dezen echt gezel ligen avond. Aan het postkantoor alhier en het daaronder ressorleerenl ambts gebied is gedurende de maand De cember jl. op de Rijkspostspaarbank ingelegd f 45687,34 en terugbetaald f 42230,04. Te Raamsdonk(dorp) is ook een afdeeling van de Jonge Werk man opgericht, voorheen warende leden nog aangesloten bij de afdee ling Raamsdonksveer. Wij wenschen de nieuwe afdeeling veel succes. Zondagavond had in het St. Henricusgebouw de trekking plaats van de groole verloting ten bate van de St. Vincentiusvereeniging. De uitslag was als volgtle prijs slaapkamerameuolement no. lUo, 2e pr. 1123, 3e pr. 1027, 4e pr. 2020, 5e pr. 1126, 6e pr. 0u6, 7e pr. 382, 8e pr. 1103, 0e pr. 375 en lUe pr. 373. - De a.s. blijde gebeurtenis zal ook in deze gemeente op feestelijke wijze worden gevierd. Fen voorloopig programma is reeds door de Kon. Fik. Uranje Vereeniging Raamsdonksveer vast gesteld. De dag der geboorte Aankondiging klokkengelui; en proclamatie der blijde geneurteuis door herauten, klaroengeschal, 's Avonds muzikale wandeling dooi de gemeente door de Kou. Fik. Harmonie «de Feudracht«. De dag na de geboorte j Klokkengelui: Urn 1U uur v.m. kerkienstenom 2 uur namiddag Aubade der schoolkinderen op hei Heereplein, daarna wandeling door de gemeente, voorafgtgaan door de Kon. Erk. Harmonie«ueFendrachU; 3 uur Schoolfeest met tractatie; 6 uur Concert der Gem. Zangveree niging «Excelsior* en van de R.K. Zangvereeniging, beiden uit Raams- donksveer op het Heeieplein.Daarna rondgang door de verschillende ver- eenigingen, welke gioepen voorstel len, voorafgegaan door de Kon. Erk. Harmonie »de Eendracht*, nadat deze door den voorzitter der Oranje vereniging op het Heeieplein zijn toegesproken. Het publiek wordt verzocht zich achter de vereeuigin- g n aan te sluiten, allen voorzien van lampions. Voor de mooiste groepen worden vier prijzen beschik baar gesteld: le prijs 110. 2epr. f7.50, 3e pr. f5.—, 4e pr. f2.50. Om 8 uur uitreiking der prijzen. 8'/2 u. Concert der Kon. Erk. Harmonie «de Eendracht* op het Heerepleiu. Op het Heerepleiu is een Vreugde- boom geplant. Het Heereplein zal beide dagen schiltei end verlicht zijn. 's Middags zal een draaiorgel door de gemeente trekken. Verschillende straten op het Veer zullen prachtig versierd worden, o.a de Prins Hendrikstraat, Keizers- dijk,Hoofdstraat, Heereplein,Groote Kerkstraat en Dubbeldamstraat. Aldaar zijn reeds buurtcomité's op. gericht, die reeds met de voorbe reidende werkzaamheden zijn be gonnen. Raamsdonksveer wil dus niet achter blijven bij andere plaatsen. missie benoemd, bestaande uit de heeren A. de Ronde, B. Schalken en G. van Olst, welke alle aange legenheden betreffende de werkver schaffing zal behandelen. De heer A. van Erp geraakte op de papierfabriek met zijn hand tusschen een transportinrichting bekneld. Hierdoor moest hij zich terstond onder geneeskundige be handeling stellen. Dit ongeval liep gelukkig nog goed af. Maandagavond hield de fanfare »WilhelmiDa» in hotel Leemans alhier haar algemeene jaarvergade ring. Uit het jaarverslag bleek dat een batig saldo van ruim f100. aanwezig was. De heer Jongbloets werd als voor zitter herkoze.n terwijl in plaats van den heer van Beurden de heer v. Scbendel werd gekozen. Een verzoek van het Oranje comité om met de a.s. blijde gebeurtenis een muzikale rondwandelingtedoen werd toegezegd. In plaats van j.l. Zondag zal de R.K. Tooneelver. «Oefening en Vermaak» alhier a.s. Donderdag een algemeene vergadering houden. Het gemeentebestuur van Dussen heeft aanbesteed het vernieuwen van de Nieuwe Steeg, den weg tusschen Dussen en Hank. Ingeschreven werd door L. van Drunen en Zn. te Den Bosch f41 940.— Ant. van Dijk Petit te Bergen op Zoom f41.685. Het werk is aan den laagsten in schrijver gegund. De heer G. v. d. Pluijm alhier geraakte bij zijn werkzaamheden op de papierfabriek «Maasmond» alhier met zijn hand onder een plaat be kneld, waardoor den top van een zijner vingers zoo goed als geheel werd afgekneld Door dr. van Vuren werd de top wederom aan den vinger gehecht. Bij de a.s. blijde gebeurtenis in ons Vorstelijk huis. zullen alle schoolgaande kinderen worden ont naald op beschuit met muisies. De fanfare «VVilhelrnina» zal een muzi kale rondwandeling doen, terwijl in alle café s muziek mag worden ge geven. Naai aanleiding van de onlangs plaats gehad he bende staking bij een werkverschaffing alhier, werd Zondag j.l. in het Patronaat een vergadering gehouden door de R.K. Werklieden vereeniging. De hoofd bestuursleden Coppens en Hoogers hebben over deze aangelegenheid uitvoerig gesproken. Hieruit bleek dat de stakers on gemotiveerd hiertoe zijn overgegaan. Ter vergadering werd een com. Het solistenconcours. Zaterdagmiddag werd het eerste gedeelte van het groot Nationaal Mu ziekconcours gehouden voor solo. du etten en kwartetten. De prachtige Gymnastiekzaal der J.C. was daarvoor op gepaste wijze in gericht en te midden der vele muziek liefhebbers en de deelnemende muzi kanten heerschte een gezellige sfeer. De inschrijvers uit Waalwijk en Udenhout zouden Zaterdag niet deel nemen. maar op Zondag 16 Januari a.s. Onder de aanwezigen merkten wij op het voltallig Congregatiebestuur en vele andere autoriteiten. Kapelaan Vogels, de voorzitter van het uitvoerend comité sprak een pittig welkomst- en openingswoord, waarna de spreker o.m. zeide dat de Lang straat een zeer muzikale streek is. Ach tereenvolgens ging spreker na de voor deden, die de kunst en vooral de mu ziekkunst geeft aan haar beoefenaars. De beoefenaar moet zich immers on derwerpen aan maat, rythme en ter men. 't Bevorderd in hooge mate de zelfbeheersching voor den beoefenaar. In de omgeving, waarin deze wed strijd gehouden wordt, wordt datgeene gewaardeerd, wat door de deelnemers ten gehoore zal worden gebracht.. Men houdt festivals, die bedoeld zijn als muziekfeesten, ontaarden in vele gevallen in echte kermissen. Bij voorbaat wenscht hij de inschrij vers mede namens de Jongens-congre gatie een goed succes en tevens een Zalig Nieuwjaar. En tot de belangstellenden: ,,Is het U hier goed bevallen zegt het dan voort.'' Hierna vingen de wedstrijden aan ten overstaan van de zeer deskundige jury bestaande uit de heeren J. Her mans. toonkunstenaar te 's-Bosch en P. v. Leeuwen, Kapelmeester van het lste Reg. Inf. te Assen. Fabrieksjubileum. De Déwé-schoenfabriek van de fir ma v. Drunen-de Wijs hoopt in Mei a.s. haar 25-jarig bestaansfeest te vie ren. Werk Naar wij vernemen hebben de schoenfabrieken in onze gemeente flinke orders gekregen, waarmede ze ker een opleving van de plaatselijke industrie te verwachten is. Biljarten. De uitslag van de 14de competitie wedstrijd tusschen B.J.C. 2 en E.B.C. 2 te Drunen is: E B. C. II B.J.C. II. A. Merks—L. Kuijpers 49100 J B. KlerksM. Klerks 78100 W. de ManA. v. Leest 68100 H. PullensW. Vissers 10095 C. Klijn P, Willemse 10054 Totaal 395—449 Hoogste serie L. Kuijpers 22 car. Kindertoeslag. Door den bedrijfsraad voor de schoenindustrie is benoemd tot agent van het kindertoeslag-fonds dhr. H. Maas, Molenstraat 11, alhier. De vervaldag voor deze toeslag is iedere eerste Maandag van de maand, doch de uitkeering zal plaats hebben de Zondag daaraanvoorafgaande ten huize van den voorzitter tusschen 2 en 3 uur n.m. 't Was bont. Werkelijk, waarde lezers 't was een echte Bonte avond. De eerste, die wij in onze persloop baan meemaakten en die een goede in druk op ons heeft achtergelaten. Het is ondoenlijk om natuurlijk alle medewerkenden apart te bespreken. Wij willen volstaan met te zeggen: Alle medewerkenden van de kleinsten tot de grootsten, van de jongsten en de oudsten, zij allen hebben hun best ge daan en onder aanvoering van „Oome Piet'' die veel heeft bedacht en gespro ken en gezegd is deze avond een suc ces geworden! Geef ons meer zooiets! Wij doen aan ons verslag te kort, wanneer wij niet 'n speciaal woord van hulde brengen aan de „durvende da mes-' om een nummertje te zingen. Tot slot Nieuwkuijk (v. Heivoort, v. Wijk, de Wijs en Heijmans) en half Drunen hebben succes gehad met de door hun samengestelde avond in café A. v. d. Geld uitgevoerd onder auspiciën van 't Mannenkoor „Zang en Vriendschap". Ruiten meppers. Bij slager Smits werd in de nacht van Zaterdag op Zondag tegen 1 uur een winkelruit ingetikt waarbij 't hout werk werd beschadigd. Uit een onderzoek ingesteld door den majoor der Rijksveldwacht, dhr. Peeters, alhier, kwam vast te staan, dat t geen poging tot inbraak was, doch een verregaande streek van bal dadigheid. Naar den dader(s) wordt een onder zoek ingesteld. Uitvoering. Dinsdag gaf de R.K. Dames-tooneel- vereeniging voor de overvolle zaal der Jongens-congregatie een goed ge slaagde tooneeluitvoering, waarvan de opbrengst ten bate van de Meisjesnaai- kring komt, alhier. Een Kerstspel door kleinere opge voerd viel zeer in den smaak, terwijl het hoofdnummer „Haar Oogappel" van Jo v. d. Leur met zijn prachtige vertolking door deze dames dilletan- ten een groot succes werd. De tooneelaankleding en decors we zen op den fijnen smaak der dames in deze. Tusschen de pauze werd een tom bola gehouden, die zeer in den smaak viel en die voor de noodige afwisseling zorgde. ELSHOUT. Kerkelijke Statistiek. Voor de parochie van den H. Joan nes de Evangelist is de volgende sta- tastiek aangegeven: Gedoopt: 31 kinderen; H. Commu niën 63000; 25 kinderen deden hun Eerste H. Communie; 24 deden hun plechtige H. Communie en eindigden hun school en katechismusjaren; 3 pa ren sloten hun huwelijk hier en 4 el ders; 14 parochianen overleden, waar onder 1 kind en 2 in 't St. Norbertus- gesticht. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.) Geachte Redactie, Met mij zullen velen met belangstel ling in uw vorig nummer het program ma der feestelijkheden gezien hebben ter gelegenheid van de geboorte van de prins (es), en velen zullen het met mij eens zijn, dat het er vrij sober uitziet. Als men nu eens naar andere plaatsen kijkt, alle geven haast straatversiering, lichtstoet, op tocht, bal-champetre, vreugde-vuren enz. Hier bepaalt men zich tot kinder- tractatie, en aubade en 's avonds mu zikale rondgang. Ik vind het en ik ge loof velen met mij toch al heel sober en begrijp niet dat vier Oranje-ver- eenigingen in een plaats niet met een beter programma meer overeenkomstig de bijzondere gebeurtenis én onze ge meente, voor den dag kunnen ko men. Is er ten deze b.v. geen samen werking mogelijk tusschen het Oranje comité en „W.B." om gezamenlijk iets flinks op touw te zetten? Met dank. Hoogachtend, WAALWIJKER. Mijnheer de Redacteur, Verzoeke plaatsruimte voor onder staande in uw blad, waarvoor bij voor baat dank. Op initiatief van Mevrouw v. Rijcke- vorsel de gade van den Commissaris der Koningin in Noordbrabant is te Loonopzand'-Kaatsheuvel onder lei ding van Mevrouw Mallens echtge- noote van den Burgemeester een co mité opgericht dat zich een wiegen- actie ten doel stelde,. Met veel genoegen hebben onderge- teekenden, een verzoek om in dit co mité zitting te nemen aanvaard. Met leedwezen zien zij zich echter genood zaakt, nu mede te deelen, dat zij onder de omstandigheden die zich ontwik keld hebben niet langer deel kunnen uitmaken van bedoeld comité en wen schen uit-te-treden! De reden, die tot dit besluit hebben gevoerd zijn velerlei en wij stellen het op prijs hiervan een beeld te geven. Oorspronkelijk hoopten wij op goede samenwerking. Dit bleek echter niet mogelijk te zijn, daar mevrouw Mal lens alleen de door haar te voren op gezette plannen wilde doorvoeren, zon der er rekening mede te houden of de meerderheid der comité-leden van het zelfde gevoelen was. Op een gegeven moment meenden ondergeteekenden het niet langer te kunnen verantwoorden, alle voorstel len te beamen, die kant en klaar ter tafel kwamen en zijn de moeilijkheden eerst recht ontstaan. Na de tweede algemeene vergade ring, waarbij voldoende blijk werd ge geven van tegengestelde meeningen, werden de voorgestelde plannen toch doorgezet, zelfs werd mevrouw Mal lens niet bereid gevonden om in te gaan op een verzoek van het vrijwel voltallig comité om een vergadering, waarin het zijn zienswijze wenschte uiteen te zetten bij te wonen. Erger nog, het werd de dames hoogst kwalijk genomen, dat zij met elkaar een confe rentie hebben durven te beleggen, waarin besloten werd een dergelijk verzoek te doen. Op dat moment was de geldinzameling reeds ten einde en waren de behoeftige kraamvrouwen bezocht. Nadat het comité slechts ge deugd had om vele uren te besteden aan dit werk, is het nergens meer in gekend, noch ergens in gemoeid ge worden. De beoordeeling, welke gezinnen men al of niet zou bedeelen, de wijze waarop gezin voor gezin bedeeld zou worden, het aanvragen en het uitzoe ken van offertes, de aankoop der goe deren, het gereedmaken der pakketten en de distributie daarvan die inmid dels reeds een aanvang heeft geno men buiten dit alles heeft mevrouw Mallens het comité gelaten. Inplaats daarvan heeft zij met een enkele ge trouwe uit het comité en zelfs met an deren buiten het comité alles klaarge maakt. De comité-leden zijn zelfs niet in de gelegenheid geweest om een en ander vooraf in oogenschouw te nemen. Zij hebben zich kunnen vergenoegen met een uitstalling in een etalage te bekij ken als elke voorbijganger. Hun goede bedoelingen zijn steeds verkeerd uitgelegd. Deze hebben hen niets opgeleverd dan een krenkende bejegening. Wanneer zij daarbij den ken aan de wijze waarop Mevrouw Mallens en haar Echtgenoot dezer da gen een 6-tal afgevaardigden te woord hebben gestaan, dan moet hen die opmerking van het hart, dat zij beje gend zijn op een manier, die met den besten wil niet meer behoorlijk ge noemd kan worden. Onder deze omstandigheden heb ben zij moeten besluiten niet langer fleel uit te maken van het bovenge noemde comité. Zij doen dit echter onder uitdrukkelijke betuiging harer sympathie, zoowel voor hetgeen aanlei ding werd, als voor t doel waarvoor de actie begonnen werd. Mevrouw Beaten-Wagemakers. Mevrouw Capetti-Hulshof. Mevrouw Elbers-Burmanje. Mevrouw v. d. Heuvel-v.d. Meeren. Mevrouw v. Hoorn-Teewes. Mevrouw de Jong-Verschuren. Mevrouw v. Lier-Wagemakers. Mevrouw v. Loosdrecht-Verschuren. Mevrouw Maas-Dekkers. Mevrouw Nijkamp-v. Hoorn. Mevrouw Schalken-Kreyns. Mevrouw Smals-van de Venne. Mevrouw Vercauteren-Hamers. Mevrouw Jhr. E. Verheijen. Mevrouw Verhoeven-Boss. Mevrouw Verschuren-Maas. Mevrouw Vloemans-Vloemans. Mevrouw Wennekens-van Campen. Loonopzand-Kaatsheuvel, 8 Jan. 1938 Hoe worden onze boeren voorgelicht? Filmvoorstelling met gratis rooken. H.H. landbouwers en tuinbouwers werden uitgenoodigd om „met de ca mera in de chemische kunstmestbedrij- ven" een kijkje te nemen, om daar te zien hoe uit de kunstmest de overbo dige ballast verwerkt wordt en tot nut tige waarde gemaakt wordt om het geen men van kunstmest overhoudt in den handel te brengen onder de namen van: Sulkaphos. fertiphos en vulcaan kunstmeststoffen. Na het vertoonen van deze film \kerd een uiteenzetting gegeven over het gebruik dezer meststoffen. Al gauw kwam ter sprake de vraag waarom in het weekblad N.C.B. over deze meststoffen zoo weinig geschre ven werd. De heer Ing. van de Rieten, Land bouwkundig ingenieur vroeg of men daar een precies antwoord op wensch te. Iedereen was naar dit „precies" ant woord benieuwd waarom het werd ge geven en dit was: „omdat den Boeren bond deze meststoffen niet verkocht". Hierop volgde eenige discussie. Deze kunnen wij als volgt weerge ven. Waarom verkoopt de Boeren bond ze niet? Omdat zij bij den handel thuis behooren. De handelsvereeniging van den N.C.B. behoort toch ook tot den han del, waarom verkoopt die ze niet? Omdat zij door andere handela ren verkocht wordt. Als die kunstmeststof zoo goed is, dan is de Boerenbond toch ver plicht zijn leden te wijzen op het goede van deze kunstmeststof? Ja daar kunnen wij ook niets aan doen. Het is toch van het allergrootste belang voor de producenten van een excellente meststof dat zij een organi satie die over een weekblad beschikt dat in 40.000 boerengezinnen komt, mee hebben; wordt daaraan dan niet gewerkt. Ja kijk eens als de Boerenbond was, wat de Boerenbond moet zijn Ja mijnheer door de woorden: „wat de Boerenbond moet zijn" geeft U te kennen dat er fouten zijn in den Boe renbond. wilt U die even opnoemen? Ja maar Neen ik verlang van U dat U die fouten aangeeft anders had U die woorden niet met die bedoeling ge bruikt. Ik treed niet in de huishouding van den Boerenbond. Als U niet in de huishouding van den Boerenbond treedt moet U ook niet met gezegdens voor den dag ko men die een verkeerden indruk kunnen geven over den Boerenbond. De spreker vraagt wat de verga dering er van zegt. Ik vraag U met welke bedoeling U die woorden gesproken hebt. De geachte spreker krijgt aanhang van zijn vrienden en zegt dat een van beiden zich vergist heeft in het uitspreken van de taal en vraagt aan de aanwezigen of hij geen landbouw kundige taal gesproken heeft. Zijn vrienden applaudiséeren, de spreker maakt haastig een einde aan zijn lezing, doch zijn vrienden weten nog niet of zijn meststof de vergelij king kan doorstaan met de andere reeds zoo ruim beproefde meststoffen; daarbij is hij in gebreke gebleven. Aldus geschiedde te Herpt einde 1937. v. H. RAAMSDONKSVEER. DRUNEN. BILJARTEN. Schaken. WAALWIJK W.G.V. Woensdag van 5.30— 6.45 uur Adspiranten II. W oensdag 8.30 uur. Gymnastiek aspiranten K. en V. Gymnastiekl. O. S. Woensdag 8 u. Cursus Transport- Colonne ltoode Kruis O. L. School. c o)} 'G'V' Donderdag van 5.15— 6.30 uur Adspiranten I, van 6.30— 6.45 uur Adspiranten III en van 7.3010 uur leden. Donderdag 8 uur repetitie Ge mengd Koor O. en V. Vrijdag Luxor Biosco chfc», «Nooit te Laata. Vrijdag Theater Musis Sacrum «Dat zaakje is niet pluis«. Nederlandsch Stoomschip ge torpedeerd in de spaansche wateren Londen: Volgens via Barcelona alhier uit Alicaute ontvangen be. richten is het Nedeilandsche stoom schip »Hanua«, van deN.V.Sloom- schipmaatschappij «Hannacr te Rolierüam, door een onbekende onderzeeër op 47 mijl van Valencia, tusschen deze stad en Alicante! getorpedeerd. De onbekende duikboot verdween onmiddelijk na den aanval. Alle opvarenden konden in veilig heid worden gebracht. Hoe groot de bemanning van de Hanna was kan op het oogenblik nog niet worden nagegaan. De blijde gebeurtenis eerst over twee weken Aangezien gebleken isdatdelaatste tijd vnj algemeen de meeniug heeft ingang gevondeu, als zoude dt blijde geneurteuis in bet prinselijke gezin niuuen enkele dagen te verwachten zij 11, deelt dr. de Groot mede, dat hoewel de datum onmogelijk met eenigezekei heid is vast te stellen, de blijde gebeurtenis eerst over een 5 twee weken kan worden tegemoet gezien. De gezondheidstoestand van H, K. H. Prinses Juliana is uitstekend, de emoties van de laatste weken hebben op H. K. ti. geeuerlei nadeeligen invloed uitgeoelend. MOET Z IJ N Waalwijksche az en Langstraatsche Courant. a 627,-67'/,-75-87'/, OF 100 CT. Bijzonder Fijne Alleen van VRIJDAG 14 tot en met DONDERDAG 20 JANUARI WITTE SUIKER BAK EN BRAADVET. PLANTENVET FIJNSTE GELDERSCHE WORST GELDERSCHE HAM NIEUWE SCHIJFJES APPELEN STUKJES PRUIMEN PRUIMEDANTEN ABRIKOZEN GOEDE KOFFIE VERSCH GEBRANDE PINDAS GROVE RIJST PRIMA JAVARIJST GROVE SPLITERWTEN N, HOLL CAPUCIJNERS p p, pond 22 pondspak 35 35 pond 65—55 ons 21 16 pond 30— 25 33-29 171/*15— 12* 30-25-20 53-43- 32 pond vanaf 26 p. pond 11 pönd 12—10—9— 7'/a p. pondspak 16 p. pond 15—12— 9 pond 18-16-14—12 ct. P- P- P- pond pond pond P' ONZE BEKENDE 2 DAAGSCHE. Alleen Vrijdag en Zaterdag. Afgehaald uit de winkel. BONTE MELANGE p. pond van 21 voor 18 ct. Uitstekend tegen de verkoudheid MOCCABONBONS, iels fijns p. '/a pond van 25 voor 22 ct. PRIMA ROOKVLEESCH 2 ons voor 27 ct. MAAKT U HET LEVEN G0EDK00PERI WAALWIJK, MARKT 22 hoek P" wmm GROOTESTRAAT TEL. 272. mm I)e uitspraak der Jury luidde nis volgt: Derde nfdcéling: Eerste prijs: Fr. G. Kers, Heiningen, 70 punten bugle, niet „Thèmc Varié" van Toncnnicr. 2e prijs: Jac. dc Wit, Heiningen, 03 punten, bariton, niet ..Morceau de Salon" van Painpuré. C. van Hees, Well-Ammerzoden, 03 p., sopraan sax., niet „Simples Plaisirs", van G. Gadenne. Adr. Konlngs, Heiningen, 02 punten, scornet, niet „<Vus der Jugendzeit", van Carl; Hosenbrand, Capelle, 07 punten, trombone, niet „Air Varié", van L. Montague; H. Mouthaan, Capelle, 01 punten, bariton, met „Air Varié", van L. Canivez-; P. van OIrschot, St. Michielsgestel, 00 punten, (es-clarinet) met „Fleurs de Hosée" van Bloncha- teau \V. van Zeist, St. Michielsgestel, G2 punten, (es- clnrinet), met „Pnppilon" van Bouillon; J. van Oirsehot, St. Michielsgestel, 03 punten, bugle, met „Buy a Broom" van H. Round; W. Robben, St. Michielsgestel, 00 punten, (Cor) niet „Buy n Broom" van H. Romsd. Derde prijs: P. van Drunen, Heiningen, 54 punten, piston, met „Liebchens Gruss van Jos. Lous. Joost de Wit, Heiningen, 54 punten, sax. alto, met „Bercuise de Joselijn" van B. G. Bumcke; P. Dekkers, Well-Ammerzoden, 52 punten, sax. tenor, met „Premier Solo" van Mersseman. J. Dekkers, Well-Ammerzoden, 53 punten, ba riton, met „Solo dc Concert" van J. Singelië. Tweede afdeeling. Eerste prijs: Gijsb. van Tilborg, Wijk, 74 pun ten, bugle, met „Der Liebestraum" van Th. Hocli. Duo: P. Spuybroek en P. Christ, Capelle, 71 punten, tuba en bugle, met „Duo Concertant op 7" van L. Canivez. Uitmuntendheid Eerste prijs: Duo: P. Spuybroek, tuba en W. van Zeist, sax. sopr., 70 punten, met „Deo de Concert" van L. Canivez. Eere afdeeling: Tweede prijs: H. v. Tielaart, St. Michielsgestel, piston, 07 punten, met „Car- neval de Venise" van Arbon. Supr. afdeeling: Eerste prijs: H. v. d. Tillaart, St. Michielsgestel, 74 punten, tuba, met „Concer to" van E. David; Tweede prijs: P. Spuybroek, Capelle, 08 punten, tuba, niet „10 Fantaisie Varié" van Christoplie. De bekroonden ontvingen een fraai uitgevoerd diploma. Musicus Jo Verhoeven acompagneerde goed op de piano. Van dc harmonie J. C. namen bulten mede dinging deel de heeren M. van Huiten, J. v. d. Hooren, Jos. Klerks, Bep de Wijs (tambour), J. van Delft, F. v. Leest en A. v. Leest. WVC 1Veersche Boys 1 01. Zondag j.l. spéélden dc Veersche Boys 1 tegen WVC 1 te Wagenberg. Daar liet weer zicli in den voormiddag nog al gunstig liet aanzien, werd be sloten den wedstrijd te laten doorgaan. De wedstrijd ving aan om 2 uur namiddag, toen echter de regen in stroomen neer viel. Het weer werd echter niet beter. Van mooie spel was dus geen sprake. De Boys waren bij den aanvang van den wedstrijd weer de sterksten, na tien minuten spelen wisten ze reeds de leiding te behalen 10. Wegens het slechte weer en den slechten toe stand van het terrein werd na 25 minuten spelen door den scheidsrechter de wedstrijd afgelast. Uitslag onderlinge vriendschappelijke Biljart wedstrijd der Biljartclub „O.O.O." gevestigd bij Tli. Elshout, op 8 Januari 1938. 1 G. v. Engelen, 40 beurten 211 punten. 2 P. v. Ravesteijn, 40 b. 193 p. 3 F.'v. d. Wiel, 40 b. 179 p. 4 C. Klomp, 4o"b. 173 p. 5 P. Elshout, 40 beurten 103 p. 0 M. v. d. Wiel, 40 b. 154 p. 7 J. Bergmans, 40 b. 101 p. 8 Th. Elshout, 40 b. 100 p. 9 M. Elshout, 40 b. Q8 p. 10 A. Luljpen, 10 b. 95 p. Hoogste serie G. v. Engelen 27. In de J. C. werd de laatste competltle-rondc gespeeld, waarvan de uitslag is: P. ElshoutTh. Couwenberg o F. v. LeestA. Smits io 31. v. IlultenA. Smits io A. Smits'J. Willemse i/2ijs Eindstand eerste wintercompetitie der schaak club S.D.J.C. Fr. v. Leest 12 10 1 1 M. v. Huiten 12 10 1 1 P. Elshout 12 7 0 5 Th. Couwenberg 12 Fr. Boelen 12 A. Smits 12 L. v. Ilulten 12

Echo van het Zuiden | 1938 | | pagina 6