Brieven uit Waspik. een dubbeltje EEN SALONSAST TRAPNAAIMACHINE. HENNENenEENDEN E.BRINCKMAN moderne prenljes iolo-preoljes SPORT. BURGERLIJKE STAND ADVERTENTIEN IN DIT BLAD? IN DIT BLAD TE KOOP SCHITTERENDE T. v. ELDIK GedipL Pedicure BIDPRENTJES Waspik, 8 Febr. 1938 Geachte Lezer. Eindelijk is dan de spanning gewekenDe driekleur heeft van de huizen gewapperd en het feest is gevierd kunnen worden. Al is het dan in onze gemeente niet zoo heel druk geweest, het is toch een dag geworden, die anders was dan gewoon. Voor de schooljeugd is er geweest de lang verbeide beschuit met Oranjemuisjes en het zingen der geleerde, toepasselijke liederen. Voor den gemeenteraad was er de feestvergadering en vooral ook: de navergadering 1 Voor de harmonie stond er een muzikale wandeling op het pro gramma, voorafgegaan en gevolgd door de diverse vereenigingen (wat was het weer dun met de opkomst). En voor ons allen was er een genoeglijke feestdag met 'n borreltje en een sigaar; 't zij thuis, 't zij in de in feesttooi gedoste.caié's. En ten slotte was er voor hen, die nog vuurin de kuiten voelden sprankelen gelegenheid tot het maken van een dansje (vooral oude dansjes). Het was er overigens zeer kalm in Waspik. Als oorzaken hiervan con- stateeren wij het slechte weer, de dooddoener van alles ten tweede de slecht gevulde porte- monnaies en ten derde het nuchtere verstand van vele, in zorgen zittende huisvaders en -moeders. In naburige plaatsen, zooals b.v. Raamsdonksveer, moet het geweldig druk geweest zijn. Men vocht voor een zitplaatsje in een der café's. We vreezen dat bakkers, slagers, kruideniers, etc. er dezer dagen wel den terugslag van zullen onder vinden. Laten we dan hier maar een beetje minder uitbundig onze spontaniteit ten toon spreiden. De trappen van ons oude getrouwe gemeentehuis waren warempel be hangen met een zielig aandoende vlaggetjes versiering, 't Kan aan den stormwind gelegen hebben, of aan ons, of aan de kaal gerooide om geving, maar we vonden ons traditioneel gebouwde trappenhuis op dezen nationalen feestdag plotse ling een arm gedoe-tje; een raad huisje uit een of ander gehucht in de West-Brabantsche klei of de Kempensche zuidgrens. Koud en kaal en klein leek ons nu 't gebouw dat verscholen in het zomersche groen van weleer, zulk een intiem- officieel karakter droeg; waar we als schooljongen tegen op zagen als geweldig groot en deftig en later als man heen gingen als in ons eigen huis, wetende door autori teiten en ambtenaren vriendelijk en joviaal ontvangen te worden. De ontbrekende zonneschijn en de niet-ontbrekende zuid westerstorm en de donkere regenvolle wolken slierten bezoigden ons een down stemming en waarachtig in deze stemming zouden wij destijds ook onze stem voor een nieuw raadhuis hebben gegeven. Zouden onze vroede vaderen dan toch gelijk gehad hebben of zouden zij »enbloc« ook die down-stemming hebben gekend? Nog erger als wij? Nu, bij de warme kachel denken we aan de dubbeltjes, die er medegemoeid zijn. En, naar we gelooven, be ginnen ook de voorstemmers, daar aan thans te denken. Wat intusschen wel wat laat is, want wie A gezegd heeft, moet ook de B durven uit spreken. We herinneren ons nog een ingezonden stuk in »DeEcho« van enkele weken geleden, waarin iemand zijn bezorgdheid uitte over den aankoop van het pand op den Hoek. Eén zin frappeerde ons hierin hijzonder: n.l. »öfwel het kost veel centen, ófwel het wordt prutswerku. Wij hebben er destijds niet over willen schrijven het moest ook alles zoo overhaast ge beuren en niemand mocht er mee op de hoogte zijn en iedereen was er mee op de hoogte maar ook wij vreezen daarom niettemin dat ons belastingbiljet voorloopig nog wel niet veel goedkooper za worden. We krijgen den indruk dat een gedeelte onzer vroedschap eerst thans tenvolle gaat beseffen wat ze gekocht hebben en wat een en ander zal gaan kosten. Het grond- en rioolwerk is reeds aanbesteed en is hiermede ook a een aanvang gemaakt. De boomen zijn geveld en menige reus en sierlijke heester is onder de bijl gevallen. Het eens, zoo mooie stukje Waspik is een kale vlakte geworden en we haken naar het oogenblik dat zich hier een volgebouwd, modern marktpleintje zal hebben ontwikkeld. Liefhebbers voor den beschikbaar komenden bouwgrond hebben we reeds hooren noemen en we hopen dus maar dat deze tijden niet h\ te ver af meer zullen zijn. ADEPT. Adriana L. M. de Rooij, 25 jaren. Overleden: Elisa Hamel, echtgen. van Wouter C. Pruyssen, 76 jaren Maria J. T. de Klijn 1 jaar Catharina Schoulen, weduwe van Cornelis de Ruijter, 78 jaren Wil- hclmina J. Langerwerf, 71 jaren Phi- lippus van Tilburgh, weduwe van Elisa beth Klootwijk, 84 jaren Hendrik van Pas, 17 jaren. RAAMSDONK. Van 22 tot en niet 28 Januari 1938. Geboren Johanna M., dv. Adrianus M. Blom en Antonia C. van Dun Josephus J., zv. Hendrikus J. van Avendonk en Johanna Vingerhoets. Gehuwd Geene. Overleden: Johanna P. Molewijk, wede. van Arie II. van Trigt, oud 77 jaren. R.K.V.B. DEN BOSCH. Voor de ploegen MVV en St. Mich. Ges tel 2 is te de Gestel gespeelde match tusschen deze ploegen ongeldig ver klaard die door Gestel 2 met 42 werd gewonnen. Eerste klas. welke zij onlangs tegen deze ploeg leden nog niet vergeten zijn en a.s. Zondag al les in het werk stellen om revanche te nemen. Deze wedstrijd begint om 2 uur. ertrek 12.15 uur per fiets bij café de Lindeboom. De junioren a en b spelen om 12 uur een onderlinge oefenwedstrijd. Op 12 Februari organiseert bovenge noemde vereeniging voor de leden, hun ne ouders en H.H. Donateurs een „bonte avond" in de concertzaal de „Linde boom". Plaatsbewijzen zijn op vertoon van leden- en donateurskaart verkrijg, baar (a.s. Zaterdag 5 Februari) heden middag van 2 tot o uur aan de zaal. Na dien datum worden geen kaarten meer verstrekt. R K. W. V. B. Voor Zondag a.s. is een thuis wedstrijd vastgesteld legen de vereen. Goirle. Dit zal voor de W. V. B.ers een zware match worden, aangezien Goirle, welke nog een kans op het kampioenschap heeft, de punten zoo maar niet in Waalwijk zal laten. Integendeel zij zullen zich tot het uiterste inspannen om een over winning te behalen. Aan de W. V B.ers is nu de taak om die e, v. overwinning der gasten zoo klein zich,^°"clag als gast I mogelijk te doen zijn, een gelijk spel b„ ODC 2 prachtig gehouden. In den zou%n wij van JQ^e WAALWIJK. Van 28 Jan. tot en met 4 Febr. '38. Geboren Petrus Henricus, zv. H. Possemis- Schoemans Karei Theodorus Adam, zv. Th. J. Nuijten-Schouwenaars Wil- helmina Elisabeth, dv. J. C. Verhagen- Muskens Peter Hendrikus Wilhelmus, zv. P. J. Berriotte-Gal Johannes Ge- rardus, zv. C. P. van Brunschot-Huisman, Hendrikus, zv. J. H. Dalmeijer-Meeu- wis. Overleden A. C. van Zeist, oud 75 jaren, echtge- noote van J. A. van Oosterhout Ma. E. van der Zanden, oud 73 jaren, weduwe van P. Klerkx. Huwelijks aangiften: Til. J. Verhoeven, oud 28 jaren, wo nende te Eethen en Chra. Aa. van Loon, oud 24 jaren, te Waalwijk W. F. de Vries, oud 24 jaren, wonende te Zaan dam en Ma. La. de Vries, oud 38 jaren, te Waalwijk J. A. Kuijten, 29 jaren, wonende te Waalwijk en Ca. A. J. van der Velden, 26 jaren, wonende te Tilburg P. Smits, oud 39 jaren, wonende te Tilburg en Ma. J. E. Nabbe, oud 29 jaren, te Waalwijk. Gehuwd W. J. B. Snels, oud 24 jaren, wonende te Tljimahi (N.I.) en E. Wa. Kuijten, oud 28 jaren, wonende te Waalwijk. Ingekomen: Aa. M. H. van Erven, van Tilburg A. G. L. Verbruggen van Oss Ga. Ja. Bouman, van Heusden Aa. Wa. van Oijen, van Vlijmen Ca. van der San- den, van Vlijmen K. Janson, van Haar lem. Vertrokken: P. Munster naar Vlijmen M. G. van den Bogaart naar Zwijndrecht Pa. G. van Susteren naar Oosterhout J. P. de Poorter naar Sprang-Capelle. DRUNEN. Geboren: Rica, dv. Laak-v. d. Bosch Corn., dv. Schapendonk-Kuypers Bath., zv. Liefling-Smits Jos., zv. v. d. Heijdcn- Perguin Henr., zv. Knippels-Vrijhoe- ven Petr., zv. v. Noort Frans., zv. v. d. Wiel Jacob, zv. Merkx-v. d. Wiel Andr., zv. Smits-Brekelmans Adr., zv. v. d. Staak Adr., dv. van Wezel Wilh., dv. van Dal- v. d. Bosch. Overleden Adr. Willemsen, 67 jaar P. v. Hui ten, echtg. v. Wilh. Klerks, 62 jaar. SPRANG-CAPELLE. Over de maand Januari '38. Geboren Cornelia, dv. H. Mouthaan en M. van Brunen Aart, zv. A. Duister en J. A. Tactor Marinus Jozias, zv. M. J. de In welk blad vindt U berichten, verslagen, inge zonden stukken uit uw eigen gemeente, zoo uit voerig als Waar aanvragen om of aan biedingen van personeel, aanbestedingen, verkoopin- gen uit plaats en streek, zooals ze voorkomen En dat alles voor in de week. ABONNEERT U THANS, van Zeist Marinus Jozias, zv. M. J. de Krijger en M. Gouderjaan Hendrik, zv. C. Ie Sage en S. Molegraaf Adriaan, zv. P. C. Bakkeren en G. J. Dekkers. Gehuwd A. Wagemakers, oud 30 jaar en E. J. Janson, oud 22 jaar. Overleden: A. Faro, oud 83 jaren, wed. van A. C. Nederveen L. Blom, oud 2 jaar, j.d. van M. Blom en A. Waarts A. Verha gen, oud 24 jaren, zv. A. Verhagen en K. Nieuwenhuijzen A. Kluijtenaar, oud 72 jaren, wed. van J. van Peer H. Bol der, oud 48 jaren, zv. H. Bolder en J. C. Glaviman. WASPIK. Over de maand Januari 1938. Geboren Antonie H., zv. Leenderl van Gooi en Antonia Okkers Lucia M. X., dv. Pe trus F. Roovers en Anna J. E. Montens Johanna, dv. Lambertus Rekkers en Maria van Gils Johanna M., dv. Lam bertus Smits en Adriana C. Zwaans Jacoba A. P., dv. Teunis Dalmaijer en Petronella C. Blom Cornelis P., zv. Johannes C. Timmers en Maria A. Kuij ten Bernhard, zv. Marinus Zwart en Johanna A. van Lint. Gehuwd: Nicolaas L. M. Boelen, 26 jaren en return-match in Schijndel zullen deze reserves er haar andermaal onder hou den om haar goede kansen andermaal te versterken. VFC hield er J. v. Arkel onder met 30 In den return-match achten wij een ge lijk spel een aardige VFC-prestatie. Dat zij daartoe in staat zijn is nog een open vraag. Zwaluw 2 mag wel eens uit haar slof schieten, maar na de 83 nederlaag op eigen veld van Nooit Gedacht, lijkt ons een overwinning bij N. Gedacht geheel uitgesloten. N. Gedacht zal waarschijnlijk de kop van haar klasse nemen. Avanti mag ODI 2 er half onder gehou den hebben, maar bij Juliana lijkt ons een kleine nederlaag voor haar onver mijdelijk. Juliana nam de punten ook bij Avanti mee met 21. Tweede klas. Nieuwkuijk wacht een zeer zwaren wedstrijd bij MSV. Hoewel wij de pres taties van Nieuwkuijk hooger achten, zal gelijk spel een gede verhouding zijn voor deze ploegen. Nog grooter spanning brengt de match Concordia-EVV. Het kampioenschap hangt er aan af. Bij EVV was het 1—1, doch bij Concordia zullen de punten wel aan de thuisclub blijven. Derde klas. De Nieuwkuijk-reserves hielden er H el voir t 2 met 21 onder, doch in Hel- voirt zal Nieuwkuijk 2 wel een neder laag oploopen. VJC2 zal in Vlijmen andermaal de punten af moeten staan aan de Boys-re serves, evenals dit in Drunen het geval was met 51. Sporters 3 verloren in Herpt met 70. In Drunen zal de revanche wel geen feit worden en de Boys andermaal een over winning bezorgen. VJC 1 zal de revanche-name op Con cordia 2 wel een feit doen worden. Bij Concordia 2 was het 44. „SPORTERS" Drunen. Sporters 1 leveren een mooie prestatie als zij bij HEC in Waalwijk gelijk spelen. Kunnen, doen zij het, maar of het lukken zal na een 91 nederlaag is iets anders. Sporters 2 zijn uitgespeeld en zijn dus vrij. Sporters 3 spelen om 12 uur in Dru nen tegen de Boys uit Herpt. Een revan che-name voor de 70 nederlaag is niet te verwachten; wel dat Sporters flink partij zullen geven en de punten niet cadeau. V. J. C. Zondag wacht VJC een zware dag. Het eerste elftal speelt thuis om 2 uur tegen Concordia 2 uit 's-Bosch. In Den Bosch werden de punten eer lijk gedeeld na een zwaren wedstrijd. In tusschen heeft Concordia 2 groote kam pioenskansen gekregen, waarmede wy op zijn minst een gelijk spel verwachten in Drunen. VJC 2 speelt om 2 uur in Vlijmen tegen de Boys-reserves. Na de 51 nederlaag op eigen veld verwachten wij voor haar andermaal een nederlaagje in Vlijmen. I. V. C. B. WAALWIJK. R.K.V.V. HERCULES. Programma voor a.s. Zondag: SWVHercules Hercules 2Rood-Blauw 1 Adelaars 2Hercules 3 Hercules aHercules b Het eerste elftal onderneemt a.s. Zon dag de reis naar Veghel en speelt daar tegen SWV. Deze ploeg is vooral als zij thuis speelt een niet te onderschatten tegenstander; dit hebben reeds verschil lende clubs ondervonden. Thuis verloor Hercules met 40, zoodat er a.s. Zondag heel wat moet gebeuren willen zij in Veghel eenig succes behalen. Indien zy echter spelen als tegen SVD en dan wat meer geluk dan is er van alles nog moge lijk Deze wedstrijd vangt aan om 2 uur. Vertrek om 12 uur per auto-bus by café de Lindeboom. Het tweede elftal speelt om 2 uur een thuiswedstrijd tegen Rood-Blauw de toe komstige kampioen van deze af deeling. Er zal dan ook a.s. Zondag beter gespeeld moeten worden als in de laatste wed strijden, anders zien we de volle winst naar Tilburg verhuizen. Het derde elftal gaat naar Tilburg en ontmoet daar het tweede elftal van de Adelaars. Hercules zal de 21 nederlaag zeer verdienstelijke prestatie mogen noemen. De wedstrijd voor het 2e elftal is uitgesteld. WAALWIJK. W. S. C. ZaltbommelWSC Een van de lastigste wedstrijden die WSC nog te spelen heeft is die van mor gen tegen Zaltbommel. Zaltbommel heeft lang den wedloop naar het kampioenschap volgehouden, doch in de laatste wedstrijden dermate achteruitgegaan, dat zij gevoeglijk kan uitgeschakeld worden voor den hoogsten titel. Dit neemt eventueel niet weg dat zij er op gebrand zal zijn WSC een neder laag toe te brengen om daarmede te too- nen, dat zij voor de sterksten niet be hoeft onder te doen. Den WSC'ers staat dus morgen een zeer zwaren stryd te wachten. Daar wij echter vertrouwen dat zij zich dit zullen realiseeren en zich daarom van het be gin tot het eind geheel zullen geven, heb ben wy hoop op een voor Waalwijk gun- stigen uitslag. JULIANA. JulianaTOP Deze belangrijke competitiewedstrijd wordt Zondag a.s. op het Juliana-terrein gespeeld. Daar TOP de eerste wedstrijd in Waalwijk dit seizoen speelt en ook nog een kans maakt voor het kampioen schap, wordt een spannenden strijd ver wacht. Onze geel-zwarten hebben enkele weken een gedwongen rust moeten ma ken, maar wy vertrouwen dat zij Zondag zich weer eens van hun beste zijde zul- 1 laten zien. Wij hebben al meermalen ondervonden dat tegen de sterkste tegen standers het beste spel wordt vertoond, en zien met belangstelling den uitslag tegemoet. Dat er voor deze ontmoeting een groote belangstelling bestaat is te be grijpen daar elk voetballiefhebber uit Waalwijk en omgeving Zondag op het Juliana-terrein aanwezig zal zijn. Aan vang half drie. Juliana 2 speelt haar laatste competi tiewedstrijd en moet naar Zandschel. Wy vertrouwen dat ook onze reserves de competitie goed zullen sluiten hoewel het een zware wedstrijd is. Juliana 3 speelt op eigen terrein tegen Zandschel 2. Wy hopen dat ook ons derde elftal de winstpunten zullen trach ten binnen te halen. Aanvang 12 uur. R. W. B. RWB 1—Devo 1 Na de j.l. Zondag zoo ontijdig geëin digde ontmoeting, als gevolg van de slechte weersomstandigheden, staat er thans weer een thuiswedstrijd tegen Devo op het program. Dit belooft een in teressante ontmoeting te worden, daar het hier twee elftallen zijn die elkaar in krachtsverschil niet veel zullen ontloo- pen. Beide zullen zonder twijfel zich ge heel in den strijd werpen en trachten succes te behalen, maar wie hierin zal slagen is moeilijk te zeggen, al is het ter reinvoordeel mischien voor onze jon gens iets gunstiger. Ook het feit dat RWB enkele weken geleden in Den Bosch een 21 nederlaag leed zal voor hen een aansporing zijn te trachten revanche te nemen. Dit alles nu doet een spannenden strijd verwachten, die het aanschouwen meer dan waard zal zijn, en daarom een gang naar het RWB-terrein volkomen zal rechtvaardigen. Het tweede elftal gaat bij Wilhelmina 2 op bezoek dat nog steeds een goede kans maakt voor de bovenste plaats. Op eigen terrein wisten onze reserves een gelijk spel te behalen, maar of zij het thans zoo ver zullen brengen meenen wij te moeten betwijfelen. Wij vertrouwen dat allen voor een zoo eervol mogelijk resultaat zullen zorg dragen. DUSSEN. R.K.V.V. Dussensche Boys. De Dussensche Boys ontvangen a.s. Zondag op haar terrein WSC 2 uit Was pik. In den uitwedstrijd wonnen de Boys reeds met 41, zoodat ook a.s. Zondag de puntjes wel in Dussen zullen blijven. ABONNEERT U OP DIT BLAD. BILJARTEN. De uitslag der j.l. gespeelden wedstrijd tusschen Ons Genoegen en de W.B.C. is als volgt Ons Genoegen J. de Graaf Fr. Slaats Th. van Weert Jos. Klerks Th. Zwaans C. Passier W. B. C. Fr. Schoelits Fr. Slaats L. van Berkel C. van Berkel Ch. van Berkel P. Danckaert Gemiddeld Ons Genoegen 4.40 Hoogste serie: Jos Klerks 26 100 91 72 100 100 100 91 100 100 69 66 76 W.B.C. 4.00 L. v. Berkel 27 Niet van nieuw te onder scheiden, voor spotprijs. Hoekeinde 18. 589fi8 MET 8 DAGEN VRIJ ZICHT. Honderden dankbet. ter inzage. Witte Leghorn, Patrijs Legh., Excheq Legh., Barnevelders, Rhode Isl. Reds, 6'/2 mnd f 1.30 en 7'/2 mnd. f 1.4C p. st., Khaki Campb. eenden 6'/a mnd. 90 ct. p. st. Dieren a. en t. de leg en van hooge legstam. Verpakking gratis. Vanaf station franco, onder remb. Aanbevelend, 58787 Gep. Rijksveldwachter VEENENDAAL. Bekend hennenfokker. Achter het Stadhuis 30 TELEFOON 1631 's-HERTOGENBOSCH, is steeds DES MAANDAGS in Waalwijk, de Langstraat en omgeving aan huis te ontbieden ter verzorging van de voeten als Exsteroogen, Eeltballen, nagelingroeiing enz. 58709 Wij hebben nieuwe monsterboeken met een keur-collectie en gereed. Bij voorkomende gele genheid gelieve deze be slist in te zien. Bij bestelling aan tus- schen-personen, gelieve men uitdrukkelijk te vragen naar het monsterboek van onze firma. Hoogachtend, aanbevelend, Wuwijktehi Stoondrukkirü Antooi Tiilin NIET-KATHOLIEKEN kunnen inlichtingen over de leer en gebruiken der Katho lieke Kerk gratis verkrijgen bij het 51491 Diocesaan Inlichtingen.Bureau Papenhulst 5 DEN BOSCH Lectuur wordt gratis toegezonden. i

Echo van het Zuiden | 1938 | | pagina 12