BlARUTA SPORT. VERVOLG NIEUWS UIT DE LANGSTRAAT EN OMGEVING DUSSEN. SPRANG—CWEllE.- GEERTRUIDENBEKG. WASPIK. Grans Helpen beter en sneller Gemengd Nieuws. PHILIPS' Jongenstwist met ernstig gevolg Bij explosie gewond Vliegtuig verongelukt. I500tül»m,i< "OWinnovod 150 DEKALUME1N hel minimum voor L'w middenlicht! Denkt daaraan, als Uw oogcii U lief zijn! Goed, overvloedig licht kost zoo weinig, als U Philips' „Bi-Arlita" lampen heeft! Deze lampen zijn gul met licht, zuinig met stroom. LAMPEN rechlsche en linksche partij, belaag den elkaar. De Kamerstukken werden granaten die door de lucht suisden om met een geweldigen knal op een glim- mcnden schedel lot uitbarsting te ko men. Stoelen dienden als aanvals- en afweerwapens. Ken rexist slaagde erin den eervollen heldendood op het slag veld te voorkomen door nog bijtijds dekking te zoeken onder zijn lesse naar, op welke even later een bom, pardon hel was „maar" een stoel, lol uitbarsting kwam en krakend neer viel. Gevochten werd er zooals alleen leeuwen en woedende vrouwen kun nen vechten. De bodes liepen heen en weer en lirachtten de vechtenden te scheiden is dat niet iets voor de non-interventiecommissie om over te discussieeren maar de strijd luw de reeds, het slagveld lag bezaaid met slachtoffers. De schade? Ruiten vernield, stoelen vernield, kleeren vernield, neuzen ver nield, oogen vernield, ja er was niets dat nieet vernield was. Geachte lezer, wij vragen U in ge- moede, wat moet men nu van zooiets denken. Moeten nu zulke hoogstaande personen zich zoo verlagen? Zijn zij niet de vertegenwoordigers van het volk die als dusdanig een zeer zware plicht hebben te vervullen en moet die plicht 1111 ontaarden in woeste vecht partijen? Laten wij hopen dat het de' laatste keer is geweest en dat de vechtlustigen evenals die kwajongens van straks, uit dit robbertje wat meer wijsheid hebben opgedaan. K. N. V. B. Wedstrijden voor morgen: AFDEELING IV. Eerste klasse. Willem II—NAC RoermondNOAD MVVEindhoven BleijerheideBW PSVJuliana Tweede klasse B. TivoliDe Valk HelmondiaTSC TegelenHelmond Derde klasse D. Baardwijk—TOP DAW—Z BW M. Kwaks ZaltbommelWSC F. van Zeijl GW—Vlijmen Haaf tenHeusden RWB- -Devo H. Nuijtcn Reserve 2e klasse B. PSV 4—NOAD 4 WSC 2—LONGA 3 BW 3 -Zaltbommel 2 Wilhelmina 2RWB 2 Eerste klasse, j Het Tilburgsche Willem II heeft voor j morgen de opdracht ontvangen om NAC J te bekampen. Willem II is op eigen terrein lang niet mis en dat zou NAC wel eens aan den lijve kunnen ondervinden. Voor NOAD ziet het er helaas donker uit en de uitwedstrijd van morgen tegen Roermond biedt de Tilburgers weinig perspectief. MVV zal het met een thuiswedstrijd legen Kindhoven wel bol kunnen wer ken. BW heeft een lastige puzzle op te los sen om nog kans op het kampioenschap te behouden. In uitwedstrijden beschikt BW even wel doorgaans niet ever haar besten vorm, zoodat Blijerjieide daar 'morgen wel eens van zou kunnen profiteeren. PSV zal tenslotte aan Juliana een taaie tegenstander hebben maar niet taai ge noeg om de PSV'ers ook maar een punt je te ontnemen. Tweede klasse B. Tivoli ontvangt de kampiocnscandi- date de Valk en zal het zich daarom een eer rekenen de roofvogels een puntje af te euoepen, alhoewel dit niet makkelijk zal gaan. Helmondia speelt thuis tegen TSC en dit wordt een onbetwistbare zege voor de thuisclub. Dat andere Helmond kan niet zoo zeker van succes zijn met een uitwed strijd legen Tegelen. Een belangrijk voordeel van de nieuwe Mijnhardt-cachets (Mijnhardtjes) is, dat zij veel vlugger pijnen stillen en kou en griep verdrijven, zoodat de duur van elke pijnen ongesteldheid er belangrijk door verkort wordt in de zaal van den Chr. Volksbond in 29ste jaarvergadering bijeen. De agenda vet meldt o.a. Jaarverslagen en Bestuursverkiezing; aftredend zijn J. VV. Genuït Jr., G. v. d. Ho ven, A. v. d. Schans en H. M Zwart. üe Sociale Studieclub van den Chr Besturenbond Sprang Capelle kwam Donderdagavond in de zaal van den Chr. Volksbond in verga dering bijeen. Na opening en he iezen der notulen, werd door het lid G. Braspenning Jr. een onder werp ingeleid over: «Natuur en Vrijheid«. Aan de hand van een 7-tal punten werd dit onderwerp door den inleider uiteengezet, waar op een goede bespreking volgde. De vergadering werd met dank gebed gesloten. VRIJHOEVE CAPELLE. a.s. Zaterdagavond 5 dezer in het café van Mej Wed. A. van der Haart aan de Nieuwevaarl een algemeene ledenvergadering, waarop o.m. aan de orde komt de bespreking over een te houden feestavond. Tot predikant bij de Ned Herv. gemeente te dezer plaatse is beroepen Ds de Looze te den Ham (Ov.). - A.s. Zondag des namiddags 2 uur hoopt voor de Ned. Herv. ge meente alhier op te treden Ds. Bousema uit Sprang, 's Morgens half tien leesdienst. Derde klasse I). I OP kan nog gegronde aanspraken doen gelden op het kampioenschap, maar dan moet morgen ook van Baard wijk gewonnen worden, waarvan wij nog niet zoo zeker zijn. DAW kan reeds gerust twee punten boeken in een thuiswedstrijd te»en ZBVV. h WSC heeft het met een uitwedstrijd tegen Zaltbommel ver van gemakkelijk. Toch is succes niet uitgesloten. GW kan een succesje behalen tegen lijmen maar makkelijk zal het niet gaan. Voor Heusden bestaat er geen kans op de overwinning, nu het tegen Haaften speelt. RWB weet dat zij Devo kan hebben en zal daarom de kans van morgen zeker niet voorhij laten gaan. ZANDSCHEL. Morgen speelt Zandschel 1 den laat- sten wedstrijd van dit seizoen en wel een thuiswedstrijd tegen Baardwijk 2 voor de lste klasse BVB. Zandschel dat de vorige ontmoeting in Baardwijk niet 61 won zal nu danig moeten oppassen willen zij de puntjes op Zandschel houden. Baardwijk dat de laatste weken flinke overwinningen hoekte bewijst dat het in vorm is. Dus Zandschel-jongens morgen eens flink aangepakt en probeeren 't ongeslagen rcord op eigen terrein te handhaven. De wedstrijd begint om 2 uur op het Zandschel-terrein aan dt Dreef hij café N. Groenendaal. Dus sportvrienden, wie morgen Zandschel voor het laatst van dit seizoen nog eens in het veld wil zien mag dezen wed strijd niet verzuimen. Zandschel 2 speelt ook haar laat- sten wedstrijd en wel een uitwedstrijd tegen Baardwijk 3 voor de 2de klas BVB. Zandschel 2 dat thuis inet 2—1 van Baardwijk won, zal nu wel een nederlaag mee naar huis brengen. I. V. C. B. Programma voor Zondag: Eerste klas. RKTVVTreffers EendrachtMulo IvolpingSchijndel Best VooruitWilhelmina BrabantiaSVB Venlosche BoysDongen Tweede klas. BW HerculesVSV ZwaluwSDOE TSV—Bladella SartoTubantia Derde klas D. Uno AnimoBerkdijk WVBGoirle Roda—WIK WaspikVelocitas Derde klas E. SVD—OSC S W VHe rc u I es HECSporters HVCOSS De Ne l. Herv. Jongelingsver- eeniging »Immanuel« te Capelle hield in de consistoriekamer der Ned. Herv Kerk, onder leiding van den voorzitter, den heer P. Hommel, haar 13e jaarvergadering welke goed bezocht was. De voorzitter opent deze samenkomst met te laten zin gen van Ps 138 1, het lezen van het 12e Hoofdstuk van Prediker uit de Heilige Schrift en Gebed. Naar aanleiding van het voorgelezen Schriftgedeelte, spreekt hij vervol gens een kort openingswoord en heet de talrijke aanwezigen hartelijk welkom. Secretaris en Penningmees ter brengen beiden een uitvoerig jaarverslag uit, het ledental stemt tot tevredenheid, terwijl de kas sloot met een batig saldo van f 150. Ook de bibliothecaris gaf een gedo cumenteerd overzicht, in de biblio theek zijn thans ruim 600 boeken, het aantal gelezen boeken over 1937 bedroeg niet minder dan 3300. Uit al deze verslagen bleek dat de toestand der Jong. Vereen, te Capelle werkelijk gunstig mag genoemd worden. Vervolgens werd door den heer P. Dekkers een inleiding ge geven over Lucas 19 1 10, waarop een leerzame bespreking volgde. Afgevaardigden van een 13 tal zusterverenigingen brachten hun gelukwenschen over, en spraken allen den wensch uit dat Immanuel ook in de toekomst onder Gods Zegen mag groeien en bloeien. Nadat nog een tweetal onderwerpen zijn ingeleid en 2 voordrachten zijn gegeven, dankte de voorzitter allen die hun medewerking gaven om deze jaarvergadering zoo goed te doen slagen, waarna gezongen werd Ps. 138 3, en de voorzitter deze samenkomst met dankgebed sloot. De Woensdagavond j.l. ge houden stemming door de leden der Geref. Kerk voor een te beroepen predikant had tot uitslag dat ver kregen Cand. Koopmans, Utrecht 14 stemmen en Cand. Loopstra, Groningen 12 stemmen, terwijl niet minder dan 32 stemmen blanco werden uitgebracht. In de Geref. Kerk zal a.s. Zondag leesdienst worden gehouden. In het lokaal der Geref. gemeente aan de Hoogevaart eveneens lees dienst. Het comité tot 't organiseeren van een Bazar ten dienste van het Fanfare corps „Sirena" te Vrijhoeve-Capelle heeft in haar laatst gehouden vergade ring besloten, dat genoemde Bazar zal gehouden worden op de dagen: Woensdag, Donderdag en Zaterdag 23, 24 en 20 Februari 1938. Velen ingezetenen hebben hunne sympathie met bovenstaand doel reeds getoond door het zenden van ge schenken, toch zou eenige activiteit van de inwoners van Sprang-Capelle geen kwaad kunnen. Als reclame zal op later te vermel den dagen een rondwandeling door het muziekgezelschap „Sirena" worden ge houden, gevolgd door een verlichte re clamewagen. Hier volgt de 4de lijst van ge schenken an H. Verhulst, Waspik 1 regen jas; van L. H., Heijstraat 2 schilderij tjes; van N. O., Heijstraat 2 beelden, 1 klokje; van W. Ch., Vrijh. 5 dames kraagjes, 7 clips; 4 brosjes; van N.N. 1 sigarettenkoker; van Mej. P. D., Heijstraat 1 hondje (handwerk); van S. Rempt en Zn. 1 eiken bloemtafel, 1 eiken horstelhanger; van J. K. 1 kus sen; van Dames R., Hoogevaart 1 jon genspakje, 1 babymuts, 1 kleedje, 1 babyjasje met muls; van J. M. Czn., Vrijhoeve 1 eiken bloemtafeltje; van Mej. S. de R., Vrijhoeve 1 geborduurd ontbijtlaken, 1 stofdoekzak; van Al. Christ, Heijstraat 1 paar kinderschoe nen; van P. v. d. H., Loonschendijk 1 etui mesjes, 1 etui lepeltjes, 3 zak doekjes, 2 kleedjes; van V. de R., Nieuwevaarl 1 1 uierbroekje, 5 wasch- handdoekje, 1 Trekpotvasthouder; van Mevr. Boni, Amsterdam 1 kinder jurkje; van Bisselink, Kaatsheuvel 1 etui lepeltjes, 1 saladecouvert, 1 caké'spot; van W. O., Vrijhoeve 1 salonkleed (handwerk); van J. R., Hoogevaart 1 kleedje, 1 oud Holl. presenteerdoosje, 3 poppetjes. Volksvermaak» een aubade plaats van de schoolgaande kinderen vdór het gemeentehuis. De Edelachtbare Heer Burgemeester hield hierbij een treilende icde en wekte de kinderen op tot trouw en aanhankelijkheid aan het koninklijk huis. Om'kwart voor elf werd een buitengewone zitting van den gemeenteraad ge houden. Op voorstel van den bur gemeester werd beslotens namens den raad een telegram van geluk- wensch terichten tot Hare Koninklij. ke Hoogheden Prinses Juliana en Prins Bernhard alsmede aan Hare Majesteit de Koningin. Vervolgens had in de schoollokalen de tractalie der schoolkinderen plaats. In de namiddag werd door de harmonie olksvlijt en Volksver maak» een muzikale wandeling door de gemeente gemaakt, waaraan ver schillende vereenigingen deelnamen. De avond werd in gepaste gezellig heid doorgebracht. Voorden vleeschkeuringsdienst werden in de afgeloopen maand ter secretarie aangegeven 19 varkens, 9 runderen en 1 kalf. Door den Zeereerwaarden Pater Flavianus Huijbers werd jl. Woens dag voor de dames en j.l. Donderdag voor de heeren een lichtbeelden voorstelling gegeven voor zijne Missie in Nederlandscb Borneo Door Burgemeester en Wet houders werd aanbesteed het rijden van ongeveer 3000 M3 zand op het terrein voor het nieuwe gemeente huis. Het werk werd gegund aan de laagste inschrijvers de heeren de Jong en de Boon voor f1774. Het maken eener rioleering werd gegund aan de laagste inschrijvers de heeren Gebr, Oomen te Raams- donk voor f725.— Predikbeurten Zondag 6 Fe bruari 1938: Ned. Herv. Kerk voor middags half tien en nam. 2 uur Ds. G. Lans Jr. Doopbediening. Het zoontje van den heer v. Hees werd door den hond van den heer S. aangevallen en zoodanig in de hand gebeten dat hij zich onder geneeskundige behandeling van Dr. van Vuuren moest stellen. Deze heeft de wonde met enkele krammen gehecht. A.s. Zondag zal de tooneel - afdeeling van de R K. Werklieden- bond »St. Wernerus» in het Patro naat alhier eeu uitvoering geven. Opgevoerd wordt de klucht in twee bedrijven De nieuwe burgemeester, Ook het duo Willybert verleent zijn medewerking. HANK. CAPELLE. SPRANG. Predikbeurten Zondag 6 Febr. '38: Ned. Herv. Kerk, v.m. 9,30 uur Ds. W. Bousema. Geref, Kerk, v.m. 9,30 uur en n.m. half drie Ds. B A. v. Lummel. Aan het Hulppostkantoor al hier werd gedurende de maand Januari '38 voor de Rijkspostspaar bank ingelegd f 6261,46 en terug betaald f 6362,20. De Afdeeling Sprang van het Ned. Werkl. Verbond «Patrimoni um® komt a.s. Maandagavond 8 uur De Nationale feestdag, volgende op de geboortedag der Prinses werd te dezer plaatse besloten met een muzikale wandeling door het mu ziekgezelschap «Kunst na Arbeider door de Kom en over de Nieuwe, vaart. Velen, zoowel grooten als kleinen, sloten zich hierbij aan, zoodat ten slotte een optocht van honderden feestvierenden in opge wekte stemming door de straten trok. Jammer, dat, tengevolge van den hevigen wind, van den lampion optocht niets kon komen. Dit bad zeker de feestvreugde nog verhoogd, Ook de illuminatie van de Binnen haven met vetpotjes kon niei door gaan. Onze vroegere dorpsgenoot, de heer G, Vos Czn., rijksveldwach ter te Utrecht, wordt overgeplaatst naar Sleeuwijk. Gedurende de maand Januari 1938 werden ter gemeentesecretarie van Sprang-Capelle ingevolge de vleeschkeuringswet aangegeven: 12 runderen en 53 varkens. Voor de Ned. Herv. gemeente a.d. Loonschendijk hoopt a.s. Zon dag des namiddags twee uur op te treden Ds. Louwe Kooymans uit v.m. Baardwijk, 's Morgens half tien leesdienst. De Spaarkasvereeniging «Vele Kleintjes maken één Groote« houdt De Nationale feestdag heeft alhier een prettig verloop gehad. Des v.m. heeft de Kerkelijke Fanfare, een muzikale wandeling door het dorp gemaakt onder het spelen van vroolijke marschmuziek. Overal werd druk gevlagd. In een viertal café's werd dansmuziek gegeven en van dansen werd druk gebruik ge- maakt. Er is niet de minste wan klank gehoord en laat in den avond keerde ieder voldaan huiswaarts. Tot diiecteur der Kerkelijke Fanfare alhier, is benoemd de heer Snijders, Muziekleeraar, te Raams- donksveer. Moge onder zijn be kwame leiding de Fanfare steeds cresendo gaan. Donderdagmorgen is de le baby- uitzet hier in deze gemeente present gedaan. Het betrof onze stadgenoot J. P. van Beek wiens echtgenoote Pa. J Poppelier Donderdagmorgen moeder was geworden van een dochtertje. De gelukkige vader koos naast de complete baby-uitzet het kinder ledikantje. Voor de Ned. Herv. Kerk hoopt Zondag a.s. des v.m. 10 uur voor te gaan Ds. W. F. teu Bruggenkate. De nationale feestdag werd alhier gevierd als volgt: Des morgens om 10 uur klokken gelui. Om half elf had onder bege leiding der harmonie «Volksvlijt en Bij een twist tusschen een viertal jongens die uit e St. Josephschool te Tegelen huiswaarts keerde, is de 12 jaiige A. van Wylick, nadat hij enkele klappen met een lederen broekriem had gekregen, neergeval en en overleden Het lijk van den jongen is door de de politie in beslag genomen Omstreeks 5 uur keerde de 12 jarige van Wylick in gezelschap van zijn neefje en twee andere jongens uit dezelfde school een zekere G. Peelen en H. Kusters, huiswaarts. Er ontstond oneenig- heid tusschen de jongens die al spoedig in handtastelijkheden ontaardde. Ter hoogte van de Tuinierstraat, bij de poort van het klooster de Oude Munt, zetten de achterste jongens Van Wylick en zijn neefje opnieuw na. Van Wylick liep toen het veld in, achtervolgd door den 12 jarigen Gerrit Peelen. Al loopende bracht Peelen den knaap wederom enkele slagen met zijn broek riem toe, waarop van Wylick neerviel en bewusteloos bleef liggen. De jongens Peelen en Kusiers vluchtten toen bang geworden naar huis, terwijl andere schoolkinderen toesnelden. Geneeskun dige en geestelijke hulp waren weldra ter plaatse. Dr. Rahier kon slechts den dood van den jongen conslateeren. De politie stelde onmiddellijk een uitgebreid onderzoek in. De bei.!e jongens werden uit hun woning gehaald en voorloopig op het politiebureau vastgehouden. Vijf jongens van zes tot tien jaar, te Hengelo, die van school huiswaarts keer den, vonden een hoeveelheid buiskruif, overgebleven van de donderbussen, die bij de saluutschoten van Maandag dienst hadden gedaan. Zij deden het kruit in een cylinder, waarna zij de springstof in brand staken. De ontploffing die hierop volgde was zoo hevig, dat de cylinder met een zware knal die kilomeiers ver te hooren uiteensprong. De vijf kinderen liepen allen verwondingen op. Drie van hen, het negenjarig zoontje van de familie Harmsen, het zesjarig zoontje van de familie Wijers en het zoontje van de familie Sifolg, kregen ernstige brandwon den aan gelaat en handen. Waarschijn lijk zal de zesjarige Wijers een oog moeten missen. De drie kinderen zijn naar het Algemeen Ziekenhuis te Zulten overgebracht. De andere twee kinderen bekwamen lichtere verwondingen en zijn naar de ouderlijke woning vervoerd Het vliegtuig van den Italiaanschen vlieger Stoppani is in zee gestort en door een Duitsch vliegtuig brandend aangetroffen. Stoppani zelf is gered, doch de beide overige leden van de bemanning zijn om het leven gekomen. Stefanl bericht nader, dat het aantal

Echo van het Zuiden | 1938 | | pagina 2