SPORT, KAATSHEUVEL ÖÖSTERHOUÏ. RAAMSDONK. SPRANG—CAPELLE. VLIJMEN. WASPIK. KAATSHEUVEL K.N.V.B. Maandag werden bij de damclub V.D. alhier de onderlinge wedstrijden voortgezet met de navolgende partijen: Groep I: F. v. MunsterC. Schaap 0—2 J. DeurlooJ. Timmermans 20 G. JonkerC. Bax 02 B. Klerks—D. Verhagen uitgesteld. Groep II: P. v. Munster—H. Brouwers 2—0 H. Heuveling'A. Fitters 1 1 1). BaakP.Kuijpers - 0 Aan het postkantoor alhier en het daaronder behoorendc ambtsgebied werd gedurende de maand Januari in gelegd ƒ29963,44 en terugbetaald ƒ23908,13. Het laatste door dat kan toor uitgegeven boekje draagt het nummer 11922. Belangrijke rede van Burgemeester Mallens. De R. K. Kiesvereeniging St. Jan hield Zondag in het K.J.C.-Huis een algemeene ledenvergadering die niet druk bezocht, doch daarom niet min der belangrijk was. Voor een groot deel had deze vergadering hare be langrijkheid te danken aan de zakelijke openingsrede gehouden door den voor zitter van de Kiesvereeniging, den Ed. Achtb. heer Burgemeester J. A. Fr. Mallens. De voorzitter wierp in zijn rede een terugblik op het afgeloopen jaar, dat met zijn verkiezingen zoo'n geweldig succes geweest is voor de R.K. Kies vereeniging en de R.K. Staatspartij. De verwachtingen van de andere zijde, hoog van torens en tinnen geblazen, was, dat de R.K. Staatspartij geweldige klappen zou krijgen. Kaatsheuvel is er op 22 Mei j.l. zelf getuige van geweest hoe hoogdravend in onze eigen plaats werd toegeschreeuwd, dat wij op het verkeerde pad waren en hoe onze ..Par tijbonzen" ons reeds jaren beduveld hadden. Leider Mussert dacht ons een bestaantje toe overeenkomstig zijn wil. Het tegendeel is waar geworden, dank de krachtige aaneengesloten houding van onze Staatspartij. Het succes was overweldigend. De bombarie der te genpartij en de rustige leiding in eigen partij, maakten ernstige zorgen over bodig. Spreker releveerde nu de cijfers, die de verkiezingen brachten. Van de 4.058.077 geldige stemmen kreeg er de R.K.S.P. 1.170.431 of 28.82 een winst van bijna 1 in vergelijking met 1933. Van 28 zetels brachten wij het op 31 zetels, met nog 708 stemmen per zetel meer dan in 1933. In den Rijkskieskring Tilburg met 154.510 stemmen op de R.K.S.P., kreeg de N. S. B. slechts 3656 stemmen en de K. D. P. slechts 5467 stemmen, welke laatste geheel verloren vielen. Met de A. R. P. en de Chr. H. P. kregen we 52.67 van alle stemmen en 56 kamerzetels. Vijf eenmanspartijen gingen verloren. De Chr. D. P. werd een tweemans partij, eveneens de St. Ger. P. De com munisten verloren 1 en de Vrijheids bond 3 zetels. De voormalige coalitie partij werd dus 12 zetels sterker dan de andere groepen samen. Op 24 Juni 1937 kon Colijn, voor de 3e maal belast met de vorming van een Ministerie H. M. reeds een kabinet aanbieden, waarin vier R.K. zitting hadden, te weten Go- seling, Romme, Steenberghe en Weiter. De inzet der verkiezingen voor de R.K.S.P. was een in 4 punten terug te brengen programma: 1 beveiliging van de positief Christelijke grondslagen van ons volksleven, 2 verdediging van het gezin, 3 arbeid voor ons volk, 4 orde ning in het bedrijfsleven. Het mag voorbarig zijn te beweren, dat thans reeds volledige omzetting heeft plaats gehad, maar toch is reeds af te leiden, dat rekening is en zal worden gehou den met deze punten. Uitvoerig gaat spreker dan na wat in dien zin reeds is geschied en wat te verwachten is in de naaste toekomst. Bij punt 2 wijst hij op het te verwachten verbod van arbeid voor de gehuwde vrouw, de kindertoe slag op loonen, de spaarregeling voor groote en grootere gezinnen, de kinder toeslag op loonen in de werkverschaf fing en de extra uitkeering aan oudere kinderen, die bij gesteunden inwonen. Bij punt 3 wijst hij er op dat de regee- ringsplannen uitgaan naar voortzetting van uitvoering van groote werken en naar vergrooting van opneming van arbeidskrachten in de bedrijven door verkorting van arbeidstijd met diverse middelen. Van de ordening in het be drijfsleven ondervind Kaatsheuvel reeds thans de goede werking. Spreker haalt vervolgens verschillende persuit latingen aan, die al naar zij rechts of links georiënteerd zijn hun voor of te gen de kabinetsrichting laten hooren, die de andersgezinden in doorsnee te conservatief christelijk is. Vooral het christelijke is hun een steen des aan stoots. Spreker treedt thans in details omtrent de toe te juichen en de te ver wachte kinderbijslagverzekering van Mr. Romme, wat velen een opluchting zal brengen in de gezinsfinanciën. Voorts het arbeidsverbod voor de ge huwde vrouw, wat hij verdedigde met aanhalingen uit Rerum Novarum: een uitspraak van Kard. Manning: het woord van den Franschen afgevaardig de Alb. de Mun en de uitspraak van onzen grooten paus Pius XI omtrent deze materie. Concludeerende komt spreker tot de gevolgtrekking, dat het noodzakelijk is, dat ieder katholiek lid is en blijft van de R.K.S.P. De contri butie van een vakvereeniqinq acht men noodzakelijk, even noodzakelijk is ech ter de bijdrage aan de R.K. Kiesver eeniging. Hij vertrouwt dat ieder die lid is dit zal blijven en vele nieuwe zullen toetreden. Een warm applaus dankte den spre ker voor zijn belangrijk en zakelijk pro pagandistisch betoog. De Secretaris der afd. bracht na de notulen der laatste vergadering een keurig verslag uit over 1937, waarin niets vergeten was. De penningmees ter volgde met een finantieel overzicht, dat sloot met een batig slot van ruim 12. De voorzitter dankte beide functio narissen en meende de tijdroovende boekencontrole achterwege te kunnen laten en beter te doen met ieder lid de gelegenheid te geven de kas met de be scheiden te controleeren. Hij bracht vervolgens de in de vorige algemeene vergadering naar voren gebrachte wensch van bestuursuitbreiding ter ta fel en stelde voor vóór 27 Februari con form het bestuursvoorstel de candida- tenlijsten in te dienen, waarbij hij hoopt dat rekening gehouden zal worden met den uitgesproken wensch, om een mid denstandslid en een groot werkgever in het bestuur zitting te verleenen. Te vens kunnen candidatenlijsten worden ingediend voor de vacatures van de aftredende leden Damen, Klijn, v. d. Hoven en Beerens, die herkiesbaar zijn. Het verzoek om zich met een schrijven tot de hierbij betrokken orga nisaties te richten, kan hij niet steunen, daar het bestuur zelf in dezen onzijdig dient te blijven. Bij de rondvraag brengt de heer C. Roestenberg dank voor de groote actie, die van het bestuur uitging, waarbij hij toezegt in zijn organisatie belangstelling op te wekken voor medeleven ook bui ten het tijdsbestek der verkiezingen. De heer Jansen voelt er niets voor de gebruikelijke boekencontrole los te laten, om niet later, wanneer dit ge- wenscht mocht blijken tot een dan pijnlijk opnieuw instellen van controle te moeten overgaan. Voorts vraagt hij den voorzitter inlichtingen omtrent het groot verschil van steunuitkeering hier en in de groote steden. De Voorzitter dankt den heer Roes tenberg voor zijn waardeerende woor den en hoopt, dat het hem mag geluk ken deze belangstelling ook te winnen voor de betaling der contributie, waar bij S.D.A.P. bedragen 10 maal zoo groot en hooger door de leden voor worden gedeponeerd. Den heer Jansen meent hij te moeten antwoorden, dat iedere fractie zelf dient te trachten belangstelling in zijn groep voor candidatuur op te wekken. Hij rekent in dezen ook op de pers en betreurt het dat de indieners van het voorstel thans niet aanwezig zijn. De boekencontrole wil hij gaarne handha ven, doch zou dan voorstellen een com missie te benoemen, die dat werk bui ten de vergadering bij den penning meester aan huis doet. Omtrent de steunverleening, welks groot verschil ook hem en het gemeentebestuur een doorn in het oog is, en waarin door het gemeentebestuur steeds alles gedaan is om dit verhoogt te krijgen, kan hij slechts mededeelen, dat dit geschiedt volgens een klassenindeeling door de regeering vastgesteld, waarin geen ver andering te krijgen is, ondanks alles hierin beproefd. Met een woord van dank en den Chr. groet sluit spreker de vergade ring. De agent van politie S. alhier die in verband met de meineedzaak was geschorst, is, na zijn vrijspraak, door het Gerechtshof te Den Bosch weer in zijn dienst hersteld. Dit besluit heeft te Oosterhout groote voldoening gewekt. RAAMSDONKSVEER. In de eerlang te ontstane vaca ture onderwijzgr, aan de Veersche Christelijke School wegens pensio neering va1" den heer Sneep, werd benoemd dhr. Zielstra uit Ginneken. Het is lang geleden, dat in Raamsdonksveer een vechtpartij van eenige beteekenis is geleverd, doch Zaterdagavond i9 het er weer eens van gekomen. De gebroeders van S. waTen met hun 83 jarigen vader op stap geweest en nogal aangeschoten, toen zij het café van B. staande op het Sandoel binnen- laveerden. Na eenigen tijd daar vertoefd te hebben kreeg de familie van S. ruzie met een anderen be zoeker, en in een minimum van tijd vlogen flesschen en bierglazen door het café, zoodat enkele ruiten sneu velden. Toevallig was de gemeente veldwachter K. in de nabijheid,die door spoedig ingrijpen aan de partij een einde maakte, en daarna versterking haalde Door aanwezig heid van den veldwachter werd het vechten gestaakt, en ging defrrnilie van S. huiswarts. Toen de politie echter verdwenen was nam de strijd opnieuw een aanvang en werd een der gebroeders van S., die zijn vader naar huis geleidde, door een der bezoekers met een flinke ijzeren staaf op het hoofd geslagen, waarbij hij versuft neerviel en veel bloed verloor. Later kon hij toch opstaan en zich naar huis hegeven, alwaar direct dr. Lips werd ontboden. Tegen de familie van S.,alsmede de dader van de mishandeling, werd procesverbaal opgemaakt. SPRANG. Door het bestuur der Chr. Ge mengde Zangvereeniging ..Excelsior" alhier werd j.l. Donderdagavond in de Consistoriekamer der Ned. Herv. Kerk aan de leden van het Kinderkoor Klein- Excelsior een feestavond aangeboden. Deze feestvergadering stond onder leiding van den voorzitter van Excel sior, den heer E. J. Heij. De feestelijke stemming was er spoedig in en het ging er dan ook recht vroolijk toe. Door verschillende jeugdige zangers en zan geressen werden leuke voordrachten ten beste gegeven: bij afwisseling werd zang en muziek ten gehoore gebracht. Ondertusschen werden de aanwezigen ruimschoots onthaald op chocolade melk, koek enz. Hoogst voldaan over dezen mooien avond keerden allen na afloop huiswaarts. Bij de gymnastiekoefeningen der Chr. Gymnastiekvereeniging Pro Pa- tria op j.l. Vrijdagavond in de zaal van den Chr. Volksbond, had de 12-jarige R. de C. alhier het ongeluk zoodanig te vallen dat hij zich ernstig bezeerde aan een been. Geneeskundige hulp van Dr. Winkelman werd ingeroepen, die noodig achtte dat de patiënt in het Ziekenhuis te Waalwijk werd onder zocht, waarbij bleek dat hij een ernsti ge inwendige kneuzing had bekomen. Bij de gehouden verkiezing voor één lid van het College van Notabelen bij de Ned. Herv. Kerk alhier, in de vacature J. W. B. van Schuppen, die tot Kerkvoogd werd benoemd, werd geen meerderheid verkregen, zoodat een herstemming moet plaats hebben tusschen de heeren Jac. Molegraaf en H. Qui rijns. Vanwege het plaatselijk dames comité der z.g. wiegenactie, onder lei ding van Mevrouw Smit, werd dezer dagen bij verschillende daarvoor in aanmerking komende ingezetenen een prachtig kinderledikantje met toebe- hooren, baby-uitzet enz. thuisbezorgd, welke geschenken natuurlijk dankbaar werden aanvaard. Een woord van dank aan het Co mité voor haar bemoeiingen in deze, waardoor het mogelijk werd bij gele genheid van de blijde gebeurtenis in het Prinselijk Gezin, op deze wijze ook anderen in de blijdschap te doen dee- len, is voorzeker op zijn plaats. De afdeeling Sprang van het Ned, Werkl. Verbond ..Patrimonium" kwam j.l. Maandagavond in de zaal van den Chr. Volksbond alhier in 29e jaarvergadering bijeen. De voorzitter opende de goed be zochte vergadering, las Psalm 103 (on berijmd) en ging voor in gebed, waar na hij in een kort openingswoord de aanwezige leden welkom heette. Na het lezen der notulen werden een aantal ingekomen stukken behan deld, o.a. van het Verbondsbestuur be treffende de propaganda en 't lectuur- fonds. De secretaris, de heer W. M. Dal- maijer, bracht vervolgens zijn jaarver slag uit, hetwelk onder dank werd goedgekeurd. Ook het finantieel ver slag, dat door den penningmeester, dhr. H. M. Zwart, werd uitgebracht, werd goedgekeurd, nadat boeken en beschei den door een commissie bestaande uit de heeren J. Vos-Spuijbroek en P. Fa ro waren nagezien en in orde bevon den. De penningmeester werd dank ge bracht voor zijn accuraat beheer. Bij de bestuursverkiezing werden de aftredende bestuursleden de heeren W. M. Dalmaijer, C. van Heijst en Jac. Ophorst herkozen: in de vacature A. van der Schans, die als bestuurslid be dankte, werd gekozen chr. Joh. Schie- don, die het secretariaat zal waarne men dat tot nu toe door dhr. W. M. Dalmaijer werd waargenomen. De voorzitter richtte een woord van dank tot dhr. v. d. Schans, die ruim 27 jaren bestuurslid der afdeeling was. Nadat nog verschillende interne af- deelingsaangelegenheden waren be sproken sloot de voorzitter te 11 uur de vergadering en ging dhr. Dalmaijer in dankgebed voor. te Vrijhoeve-Capelle, des avonds half acht, op te treden Ds. F. C. Meijster uit Rotterdam, die zal spreken over het onderwerp: De jacht naar het geluk. Aan den aannemer Gebrs. Spie- rings is opgedragen het bouwen van een dubbel woonhuis aan de Hooge- vaart, voor rekening van den heer R. van Drongelen. onder architectuur van den heer Fijan. De landbouwer D. P. kwam zoodanig met een paar melkbussen te vallen, dat hij een pees scheurde en een bloeduitstorting opliep, zoodat genees kundige hulp van Dr. R. noodzakelijk was. Toen bakker Br. te Vlijmen Zaterdagavond even in de buurt ging afrekenen kwam hij thuis komende tot de ontstellende ont dekking dat tijdens zijn korte af wezigheid ongenóode gasten bij hem op bezoek waren geweest. Een be drag van naai men zegt 300 gulden wordt \ermist. De politie heeft de zaak in onderzoek. Naar wij vernemen had den land bouwer D. alhier, de onvooi zichtig beid om de helft van zijn geslacht varken (huisslachting) te verkoopen en af te leveren aan B. Aangezien dit hij de Vleeschkeuringswet is verboden, werd door gemeente veldwachter de Moor, tegen beiden procesverbaal opgemaakt, terwijl het in beslag genomen vleesch, door pen vleeschkeuringsdienst werd af gekeurd en op last van de Justitie werd vernietigd. ST. JOACHIMSMOER. Het Veefonds, waarhij de meeste landbouwers van de Moer en Kraam- ven zijn aangesloten vergaderde Zondag 1.1. te half vier namiddag bij den beer P. Dingemans. Deze jaarvergadering verheugde zich in een drukke opkomst. Het verslag over het afgeloopen jaar 1937 door het Bestuur was aanleiding tot het drukke bezoek. Velen, die zich de gevreesde veeziekte mond- en klauw zeer nog heugden, hadden» een ver slag in mineur verwacht voor een fonds, dat 't vee varzekert. Des te meerstemdendegunstige uitkomsten in het verslag tot tevredenheid en verdiende het Bestuur alle lof vooi het goede beheer. Zaterdag vergadeide de Too- neelvereeniging T. O. G. alhier ter bespreking van de financieele uit- komste der jongste uitvoeringen in verhand daarmede de toekomstige uitvoeringen. De penningmeester had, dank zij zijn zuinig beheer, over 1937 nog een batig saldo van plm.8 g. 't Tooneelstuk »Het gouden recht» zal op een volgende bijeen komst nader worden toegelicht. Bij de uitgesproken wenschen vermelden we een verzoek van den leider om ingelicht te worden over kleeding en gebruiken in de Moer van vroege» jaren waartoe lenen en niet leden vriendelijk werden uitgenoodigd. De Voorzitter herinnerde aan de blijde gebeurtenis in ons Vorstan- huis, waarbij hij als blijk van mede leven voorstelde de vergadering een feestelijk karakter te geven. 1—2 7—1 0—2 3—1 6—1 9—4 1—1 4—1 4—3 2—1 5—1 2—2 2—1 afgek. 4—1 6—1 - Mej. v. C. alhier kwam dezer da gen achter de woning zoodanig te val len dat zij een dubbele beenbreuk op liep. Dr. Winkelman achtte opname in het Ziekenhuis te Waalwijk nood zakelijk. De Ned. Herv. Mannenvereeni- ging „Troffel en Zwaard" kwam j.l. Maandagavond in vergadering bijeen ten huize van den heer E. Barbier. Na opening las de voorzitter dhr. C. Nieu- wenhuizen een gedeelte uit de H. Schrift en ging voor in gebed. Na het lezen der notulen enz., werd door Ds. W. Bousema een onderwerp ingeleid over Art. 14 Ned. Geloofsbelijdenis. Op deze inleiding volgde een leerzame bespreking. De geanimeerde verga dering werd met dankgebed besloten. VRIJHOEVE-CAPELLE. Voor de Geref. Jongelings- en Meisjesvereenigingen hoopt op Don derdag 10 Feb. a.s. in de Geref. Kerk VOETBAL VERSLAGEN. Wij willen de inzenders van voetbal verslagen nogmaals beleefd doch dringend verzoeken, zich wat te be perken: de verslagen zijn veel te groot. Geeft men aan ons verzoek geen ge hoor, dan zullen we zelf moeten gaan schrappen of de verslagen weigeren. Voorts zullen wij van een wedstrijd slechts een bericht opnemen. RED. Het elftal van de Zwaluwen gewijzigd. Het elftal van de Zwaluwen, dat van avond in het Olympisch Stadion te Am sterdam tegen de Roode Duivels zal spe len, moest, wegens het niet beschikbaar zijn van de spelers van Ajax, Anderiesen, Bijl en Aukema, worden gewijzigd. Het elftal zal in de volgende opstelling spe len: doel: Michel (VSV); achter: Calden- hove (DWS) en van der Linden (NAC); midden: Paauwe (l'eijenoord), Pienter (Be Quick) en Peters (PSV); voor: Drii- ger (DWS), Hunting (PSV), Vente (Feye- noord), Timmermans (EDO) en van Beek (BW) of Ooms (DWV). Komt Arsenal weer naar Nederland Het bestuur van Feijenoord is op het oogenbik in onderhandeling met de di rectie van de befaamde Engelsche le divisie-club Arsenal voor een wedstrijd, welke op 15 Mei a.s. in het Feyenoord- stadion tegen de Bottcrdamsche Vereeni- ging zal worden gespeeld. Deze onder handelingen zijn thans reeds zoover ge vorderd, dat de totstandkoming van dezen wedstrijd zoo goed als zeker kan worden geacht. Natuurlijk zal men zich in verbinding stellen met den Kon. Ne- derlandschen Voetbalbond, teneinde toe stemming te verkrijgen, om dien Zondag niet in de competitie te behoeven uit te komen. Uitslagen van Zondag: AFDEELING IV. Eerste klasse. Willem II—NAC 2—0 RoermondNOAD 32 MVVEindhoven 10 BleyerheideBW PSVJuliana Tweede klasse B. Tivoli—De Valk HelmondTSC TegclenHelmond WilhelminaPicus Derde klasse D. BaardwijkTOP DAW—ZBVV Zalt hommelWSC GW—Vlijmen HaaftenHeusden RWB—DEVO Reserve 2de klasse B. PSV 4—NOAD 4 WSC 2—LONGA 3 BW 3—Zalt hommel 2 Wilhelmina 2RWB 2 Eerste klasse. NAC heeft hare aanhangers danig te leurgesteld door bij Willem II de over winning te laten. Door deze nederlaag heeft NAC thans twee verliespunten meer dan PSV, zoodat haar kampioens kansen een flinke duw gekregen heb ben. Heel wat beter werk deed BW door een lastigen uitwedstrijd tegen Bleyer heide in winst om te zetten. Evenals NAC is BW nog twee punten achter op PSV, doch de Bosschenaren hebben door het feit dat zy nog tegen PSV moe ten het roer in eigen hand. NOAD heeft de eer van de overwin ning aan Roermond moeten laten. Zutks was trouwens te voorzien, maar de uit slag 3—2 bewijst wel dat de partijen el kaar niet veel hebben toegegeven. Slechts met het kleinst mogelijk ver schil slaagde MVV er op haar eigen ter rein in om Eindhoven de beide puntjes te ontfutselen. PSV had Zondag blijkbaar wel een zeer productieve bui want met niet minder dan 71 werd Juliana gekraakt, waar door laatstgenoemde tevens haar kans op het kampioenschap verspeelde: Tweede klasse B. De resultaten van de Zondag hier ge speelde wedstrijden zijn alle zeer nor maal. De Valk won verdiend van Tivoli, al doet de uitslag 0—2 vermoeden dat de Valken de puntjes niet cadeau hebben gekregen. Heimondia deed wat van haar ver wacht werd en stuurde TSC met een nederlaag huiswaarts. Mede door de nederlaag van Picus tegen Wilhelmina neemt Heimondia thans de derde plaats in. Helmond leed tegen Tegelen een ge voelige nederlaag. Door deze overwinning behoeven de Tegelenaren (ie toekomst nog niet zoo heel donker in te zien. Het gedrang om de laatste plaats wordt hier intusschen wel groot. Derde klasse D. Het was te voorzien dat TOP het in Baardwijk hard te verantwoorden zou krijgen en zy is dan ook niet zonder kleerscheuren naar huis kunnen terug- keeren. Overigens van Baardwijk een zeer verdienstelijke prestatie. DAW had getuige den 41 uitslag blijkbaar weinig moeite met ZBVV, dat nu hoe langer hoe steviger hekkenslui ter wordt. WSC stelde haar aanhang teleur door in Zaltbommel te verliezen. Was het evenwel een Waalwyksche overwinning geworden, dan zouden de gevolgen niet te overzien zyn geweestVan spor tiviteit schijnt men n.l. in Bommel wei nig of liever geen begrip te hebben. Slechts met de grootste moeite slaagde GW erin Vlijmen te bedwingen. Haaften zette Heusden het mes op de keel en hielp haar daarbij nog dieper in den put. BWB heeft het tegen Devo niet verder dan een gelijk spel kunnen brengen, wat ons van de tricolores toch wel eenigszins tegenvalt. Reserve 2de klasse B. Door de fraaie 41 overwinning op BWB 2 verstevigde Wilhelmina 2 haar kansen op de bovenste plaats aanmerke lijk. BW 3 speelde thuis tegen Zaltbom mel 2 en het kostte de rood-zwarten wei nig moeite dezen wedstrijd in een over winning om te zetten. PSV 4 won op het nippertje 21, van NOAD 4. WAALWIJK. W. S. C. Zaltbommel -WSC 4—3. Onze sombere voorgevoelens betref fende den uitslag van dezen wedstrijd zijn niet ongegrond gebleken. WSC heeft de beide kostbare puntjes in Zaltbommel moeten laten. Toch hoeft deze nederlaag nog geen aanleiding te zijn voor overdreven pes simisme, want het feit dat TOP het in Baardwijk niet verder heeft kunnen brengen dan een gelijk spel, zorgde voor balsem op de wonde. Bovendien kan het den WSC'ers vol doening schenken dat in normale om standigheden de wedstrijd zeker door hen gewonnen zou zijn, wat vertrouwen geeft voor de vier nog te spelen wed strijden. Wij zeggen in normale omstandig heden zou het voor WSC anders geloo- pen hebben en daarmede bedoelen wij dat het voetbal, wat de Bommelenaren demonstreerden, niets meer weg had van sport. Integendeel, zij hielden er een af braak- en opruimsysteem op na, waarbij alleen op den man gespeeld werd, om den bal zelf bekommerden zy zich niet Dit zou het ergste nog niet geweest zijn, want de WSC'ers kunnen wel tegen een stootje, maar het feit dat ook het publiek zich met den wedstrijd ging be moeien en uitdrukkingen bezigde, waar door men het voor moordenaars zou gaan aanzien bezorgde vooral den scheids rechter, dermate kippenvel, dat deze geen enkele maal durfde optreden. Fluiten in het nadeel van Bommel, bij een geheide penalty, BV was voor hem levensgevaarlijk met het gevolg dat hij dit maar achterwege liet, hetgeen begrij pelijk zeer (lesillusioneerend op de WSC'ers werkte. Dat zij nochtans zoo kranig portij ge geven hebben, pleit fn hun voordeel. Ge- ruimen lijd hebben zij zelfs na de rust nog met 23 de leiding gehad en het is van den eenen kant maar goed, dat dezen voorsprong niet gehandhaafd is gebleven want dan zouden de gevolgen niet te overzien geweest zijn. Door deze omstandigheden en mede door den slechten toestand van het ter rein was de wedstrijd het aankijken niet waard weshalve wy over het spelverloop

Echo van het Zuiden | 1938 | | pagina 7