H.deBont-v.Hulten Heereokleediag naar maat nen, dien dag zijn 12^ jarig jubileum als zoodanig viert. Alle turners, groot en klein, zijn den heer v. Drunen te zeer genegen, om dit feit onopgemerkt te laten voorbij gaan en zijn willen hem dien avond dan ook een bescheiden hulde brengen. Behalve de gebruikelijke turndemon- straties en -wedstrijden, zal ook de ko mische noot op het programma niet ontbreken, terwijl als gewoonlijk een kleine versnapering aan de bezoekers- (sters) wordt aangeboden. Het comité van voorbereiding, daar toe door de milde bijdragen der ingeze tenen in staat gesteld, zal alles in het werk stellen om den bezoekers een aan- genamen avond te verschaffen, die van propagandistische waarde voor deze club en voor de mooie turnsport in het algemeen kan worden genoemd. FEESTAVOND STATIONSSTRAAT. De feestavond a.s. Maandag van de Buurt Stationsstraat belooft schitterend te worden. Niet alleen dat men beschikt over een goed dansorkest en prima artisten als de heeren van Engelen, Burmanje, Klein e.a., maar er zal ook een gratis vogelpiek met 50 prachtige prijzen ge houden worden, welke prijzen beschik baar zijn gesteld door de diverse win keliers; er zijn bij een paar reuzen- visschen, voorts zilveren lepeltjes, ganglantaarns, tafelkleeden, sigaren, fruitmanden, vulpenhouders enz. enz. ten gistermiddag een excursie naar de Machinefabriek van de Fa. Wed. J. Ver hulst Zn. te Waalwijk speciaal met het doel ter bezichting van de daar opgestelde drooginstallatie voor een Engelse schoenfabriek. »Wroeging«. Donderdagavond werd in den R.K. Gildenbond voor de tweede maal een uitvoering gegeven van het tooneelspel »Wroeging«. Evenals de eerste maal, was ook thans de groote zaal nagenoeg ge heel gevuld en ook nu weer hebben de dames van deri Missienaaikring uit 't »Haike«, door hun prima spel de aanwezigen een genotvollen avond bezorgd. Een felicitatie aan het adres der dames en aan dat van den kranigen regisseur Jac. M. Didden, voor dit mooie succes, is hier daarom zeker niet misplaatst. Ook voor iets lekkers en hartelijks zal gratis gezorgd worden. Alzoo is al les in orde! DE FASCÏNATEUR WINANDO KOMT. Naar wij vernemen zal de alom be roemde Fascinatcur Winando met zijn gezelschap naar Waalwijk komen en wel in het Theater Musis Sacrum. Wij herinneren ons alle nog ongeveer 10 jaar geleden, welk een enorm succes deze Fascinateur mocht oog sten. Thans brengt hij een geheel nieuw programma welk wonderbaar lijk moet zijn, met groote Ainerikaan- sche illusionen. Waar wij voorloopig nog het stilzwijgen over bewaren. Deze Fascinateur begon zijn loop haan reeds op 16-jarige leeftijd en trok toen reeds de belangstelling van het Hollandsehe publiek, hij werkte voor meer dan 2000 autoriteiten w.o. Burgemeester, leden der Tweede Ka mer, Rechters, H.H. Doctoren, geeste lijke- en geneeskundigen inrichtingen enz., enz. en trekt overal uitverkochte zalen. SPELD.JESDAG JONGE WERKMAN. Aan de Jonge Werkman, afd. Waal wijk is vergunning verleend tot het houden van een speldjesdag op Zon dag 13 Februari. Geslaagd. Voor het te Eindhoven gehouden examen kantoorstenograaf, systeem Groote, slaagde o.m. mej. G. Ste vens alhier, die haar opleiding ge noot van den heer Ger. Veltman De benoeming bij de Polders. In het bericht in ons vorig nummer betreffende de benoeming van een secretaris-penningmeester bij den Binnen- en bij den Buitenpolder alhier is, zooals onze lezers begrepen zullen hebben het woordje »tijdelijk« uitgevallen, waar een definitieve benoeming niet geschiedt door het bestuur, maar door een vergadering van Ingelanden. Reclasseering. Er heeft zich een bestuur gecon stitueerd van de afdeeling Waalwijk der Ned. Reclasseerings vereeniging bestaande uit de heeren Gérard Goutière, voorzitter; L. Blokzijl, secretaris en M. van Zeist, penning meester. Binnenkort zullen een aantal heeren tot eene bespreking worden uitgenoodigd, waar de secretaris van de Ned. Ver., de heer Helmerhorst, een verhandeling over dit onderwerp zal houden. Liedertafel „Oefening en Vermaak". Op Maandag 2l Januari zal de liedertafel haar 2e winterconcert geven, en wel een populair concert tegen gereduceerden entrée-prijs met na afloop .groot bal onder leiding van den hier alom bekenden Darling fland. Gezien het reuzensucces dat de liedertafel en gemengd koor mochten boeken op het concert van 10 Jan. j.l. staat het kunstminnend publiek wederom een genotvolle avond te wachten. Excursie Rijksvakschool- leerlingen De leerlingen van de Rijksvakschool voor Schoenmakers tc Waalwijk, maak- Werkloozendag. De werkloozendag van 1.1. Woens dag, die zooals wij reeds meedeel den, voorafgegaan werd door een triduum werd ingezet met om 8.30 een Heilige Mis met algemeene H. Communie. Hierna volgde een gemeenschap, pel ijk ontbijt in den RK. Gildenbond. Bij deze gelegenheid werd het woord gevoerd door den Eerw. Adviseur van de R.K.W.V. kapelaan van Rooij die woorden van dank sprak tot allen die aan het welslagen van dezen werkloozendag hebben medegewerkt. Speciaal bracht spr. dank aan den leider van het tridunm den Eerw. Pater Germanus, aan de leden van de K.J.V. die op zoo keurige wijze de koffietafel verzorgden en aan den heer P. Vriens die een spreekbeurt zal vervullen. Na deze kolfietafel volgde om 10 uur de Plechtige Hoogmis, die wederom door alle deelnemers werd bijgewoond. Om 11 uur had een vergadering plaats, waarbij als spreker optrad de heer P. Vriens. Deze behandelde in den breede het probleem der werkloosheid. Spr. was van meening dat de tot standgekomen maatregelen van de laatste weken weer volop reden geven tot optimistische verwachtin gen, vooral met het oog op de schoenindustrie, welk vraagstukhier ter plaatse actueel is Spreker besprak verder de bindend verklaring van de C. A. O. voor de schoenindustrie en het kwartje van minister Romme. Betreffende het laatste liet spr. zich smalend uit over de socialisten die deze steun- regelingtrachten tesaboteeren op alle mogelijke manieren. Verder werd het woord gevoerd door den ZeerEerw. Heer Pastoor H. Heezemans. Deze drukte zijn groote voldoening uit over het feit dat deze werk loozendag met het daaraan vooraf gaand triduum zoo uitstekend ge slaagd mag heeten, daar nagenoeg alle daarvoor in aanmerking komen de personen er aan hebben deel genomen. Spr. bracht daarvoordank aan het bestuur van de R. K. W. V. door wiens initiatief dit mooie werk weer tot stand gekomen is. Namens de deelnemers dankte de heer A. van Drunen allen die op eenigerlei wijze tot het succes van dezen werkloozendag hadden bij gedragen. Des namiddags om 3 uur volgde er een vrije bijeenkomst, waaronder gelegenheid bestond een partijtje te biljarten,te kaarten enz. Begrijpelijk ging het hier gezellig naar toé. Tot slot volgde 's avonds om 8 uur de clou van het toch reeds zoo geslaagde programma, de feestver- gadering, waaraan medewerking verleenden de harmonie, liedertafel en tooneelvereeniging. De feestvergadering werd geopend door den voorzitter van het initiatief comité, den heer N. van Gorcum, met den christelijken groet. Spr. heette hierna de aanwezigen van harte welkom. Spr. bracht woorden van dank aan de drie ont spanningsverenigingen, die voor het grootste deel de zorg van den avond op zich genomen hebben. Spr. zeide dat het voor 't bestuur een bijzonder genoegen was den werkloozen leden dezen avond te kunnen aanbieden, waardoor zij wederom eens gehaald worden uit den dagelijkschen sleur van stempe- lenen werkloozen-kaarten invullen. Dat deze dagen zoo schitterend geslaagd zijn is vooral naar spr.'s meening te danken aan de goede medewerking van den Eerw. adviseur kpelaan van Rooij en den Eerw, Pater Germanus. Spr. dringt er dan op aan dat ook de werklooze leden trouw de ver gaderingen der vak- en standsorga. nisalies zullen bijwonen en speciaal de ontwikkelingsavonden, waarvoor het bestuur zich zoo veel moeite geeft, daar deze ook voor de werk looze leden van veel belang zijn. Tot slot wenschte hij allen een prettigen avond. Hierna werd met begeleiding van de harmonie »St, Crispijn», onder leiding van den heer G. Duijvelaar, door allen staande het Strijdlied gezongen, waarna een begin werd gemaakt met afwerking van het zeer uitgebreide programma. Het voornaamste aandeel hierin hadden de harmonie »St. Crispijn» en de liedertafel »de Vereenigde Zangers», de laatste onder leiding van den heer J. Kooien, die de respectieve nummers op onbe rispelijke wijze uitvoerden, Een tombola viel bij de aanwezigen zeer in den smaak, daar allen een prijs konden bemachtigen. Tot slot werd opgevoerd door de de leden van »D.V. S V.» de klucht in één bedrijf »Het versche kadetje»; dat er om dit humoreske hartelijk gelachen is, Iaat zich begrijpen Zeer voldaan keerden de aanwe zigen huiswaarts, ongetwijfeld met nieuwen moed bezield om de moei lijke tijden der werkloosheid te door< worstelen. Dit is de groote verdienste van dezen zeer geslaagden werkloozen dag. Gevonden voorwerpen. Op het politiebureau zijn inlich tingen te bekomen van de volgende gevonden voorwerpen Een portemonaie met inhoud, een rozenkrans in kokertje. N C.R.V.-film. Voor een .stampvolle zaal werd gisterenavond in de R.K. Werklie den vereeniging vertoond de N.C.R. V..propagandafilm. Deze film, die een goed suggestief beeld gaf van de waarde van een eigen omroepvereeniging viel bij alle aanwezigen zeer in den smaak. Vooraf was nog vertoond de film »Oranje Jubelt«. Brutale diefl Toen gisteren 't zoontje van den heer de K. aan den hoek Mr. van Coothstraat stond te kijken, pas seerde een drietal aankomende jongens, waarvan een hem plotseling de Parker vulpenhouder uil den borstzak van z'n jas trok en er mee van doorging. Naar den dader die vermoedelijk op een der schoenfabrieken alhier werkzaam is, wordt door de politie gezocht, tot dusverre zonder resul taat. Excursie. Donderdagmiddag, maakten een aantal schoenmakers-patroons uit Purmerend en omgeving een exclu sie naar Noord-Brabant. Door genoemde personen, allen cursisten aan den opleidingscursus voor diploma A voor schoenher. steller te Purmerend, werden daar bij ook de Lederfabrieken van de firma P. v. Loon Gzn. en De Amstel, evenals de Timtur-schoenfabrieken, alhier bezocht. R.K. Kapperspatroons. Dinsdag hield de R,K. Kappers- bond, afd. Waalwijk, zijn jaarlijk- sche feestavond in de zaal Thalia van den heer van Boxtel. De jaarverslagen van secretaris en penningmeestergaven een gunstig 1 eeld van den toestand der veree niging. De voorzitter, dhr. Jos Hamburg, werd benoemd tot afgevaardigde naar de jaarvergadering, terwijl tot commissaris gekozen werd de heer Jos Moonen. Door de afdeeling werd candidaat gesteld voor het Bondsbestuur de heer W. v. Raak, alhier. Na dit huishoudelijk gedeelte werd de avond verder gezellig door gebracht. Uiibreiding Veehallen 's Bosch. B. en W. stellen den raad voor de Veemarkthallen uit te breiden tot een bedrag van f 175.000, met medewerking van 't Werkfonds. Sluitingsavond in het werkkamp »Het Putven« te Chaam. Vrijdagavond j.l. werd de slui tingsavond gehouden van denegen- de kampperiode in het werkkamp »Het Put ven te Chaam, uitgaande van de Centrale voor Werkloozen- zorg. Onder de deelnemers waren vele jongens uit Waalwijk, Sprang. Capelle, Kaatsheuvel, Dongen, Was pik, Raamsdonk, Raamsdonksveer en Geertruidenberg. Te ongeveer acht uur werd deze samenkomst op gebruikelijke wijze geopend, en een welkomstwoord gericht tot de genoodigden en belangstellenden. Voorts schetste de heer Jongewaard in korte trekken hetgeen in deze 8 weeksche kampperiode is tot stand gebracht. Na dit openingswoord werden verschillende liederen gezongen uit den C.N.V. bundel, afgewisseld met voordrachten. Hierna sprak Ds. Postma een woord van bemoediging tot de jon- gens, waarbij spreker wees op den ernst en de moeiten van het leven, die straks, als dit kamp verlaten wordt, weer op allen zullen afkomen. Spreker sprak den wensch uit, dat hetgeen in dit kamp, in deze 8 we ken, is opgedaan, vooral op geeste lijk gebied, straks allen tot troost moge zijn, en dat zij met al hun moeiten en zorgen mogen gaan tot God, die den nood lenigen wil. Tijdens de pauze werden de aan- wezigen onthaald op de traditioneele chocolademelk met koek, waarna eenige Vaderlandsche liederen wer den gezongen, wat er de stemming bij de deelnemers goed inbracht, koorts werd een tableua opgevoerd, waarin vooral het doel van het kampwerk dicht benaderd were Ten slotte volgde ec.i afscheids woord van den commandant, den heer W. Bijnagten. Nadat gelezen was 1 Petrus 13 25, spoorde hi aan, om hetgeen hier gezien en gehoord is, in praktijk te brengen, den wensch uitsprekende dat het N. T. dat aan de jongens werd uit gereikt, niet als een gedenkstuk op de kast te plaatsen, maar te ge bruiken, want in Gods Woord al leen is troost te vinden in moeilijke dagen. Door de jongens werd hierna, den Commandant en zijn staf toe gezongen »Dat 's Heeren Zegen op U daal«. Zaterdagmorgen, na ontbeten te hebben, werd tot de officieele slui ting overgegaan, door het laten zakken van de vlag, waarna de jongens huiswaarts keerden, met dank in 't hart, bovenal aan God, die hun dit heeft willen schenken, en met dank aan den commandant en zijn staf, voor hun vaak moei lijke taak, maar die in liefde ver richt werd, welbewust van'tgroote doel dat hen steeds voor oogen staat. De nieuwe kampperiode zal aan vangen Maandag 14 Februari a.s. Grootestraat 319 - WAALWIJK TELEFOON 109 tegen prijzen aan de tijds- omstandighedenaan gepest. BIOSCOPEN. THEATER MUSIS SACRUM. My Man Godfrey. Een amusementsfilm zonder weerga. Met My Man Godfrey vertoont Musis Sacrum deze week een voortreffelijke, rake satyre op de Amerikaansche plu tocratie. bewerkt naar de gelijknamige novelle van Eric Hatch. De film raast als een autocar met wijd open ruiten door den romanstof en geboeid, geamuseerd getroffen aan schouwt men sight-seeënd. de vrijmoe dig geëtaleerde zelfcritiek. Twee wereldberoemdheden William Powell en Carole Lombard spelen in dit van humor tintelend filmwerk, dat een aaneenschakeling is van de aller zotste situaties, zoodat de lachsalvo's de zaal door donderen. Het is een film met bekoorlijk spel, oerkomische situaties, actie en tempo en aangezien dit de eischen zijn die aan een volmaakte amusementsfilm worden gesteld, is MY MAN GODFREY een groot succes. Niet voor niets sloeg deze rolprent bij vertooning in de groote steden in als een bom, die overal vroo- lijkheid en amusement zaaide. Een ge varieerd bijprogramma completeert dit triomf-programma. LUXOR BIOSCOOP. «Chineesch Goud«. I)e Luxor Bioscoop komt deze week met een program ma, dat in de groote wereldsteden weken ach tereen volle zalen trok. »Chineesch Goud« is dan ook werkelijk een meesterwerk van zeer bijzondere klasse en een avonturen film zonder weerga. Deze film verplaatst U naar het onherbergzame China, waar een generaal Yang, wil trachten het heele lar.d te veroveren. Een Amerikaan O'Hara wil trach ten dit plan te verijdelen, en begeeft zich daarom met een zending goud op weg om wapenen en munitie te koopen, waarmede dan Yang moet worden tegengehouden. Yang komt dit plan echter te weten en slaagt erin O'Hara, met behulp van een argeloos meisje gevangen te nemen. Deze twee worden evenwel ver liefd op elkaar en slagen erin te ontsnappen. Alvorens dit evenwel gebeuren kan heeft er nog een sensationeele vechtpartij plaats die YaDg het leven kost. Dit machtig, boeiend filmwerk moet iedereen gaan zien. Bovendien een prima verzorgd bijprogramma. BILJARTE N. Zaterdagavond om 8 uur krijgen we in café Passier den returnwedstrijd tus- schen de twee oude rivalen Ons Genoe gen en de W.B.C. (v. Berkel). 14 Dagen geleden heeft Ons Genoegen W.B.C. op eigen terrein een kleine nederlaag toe gebracht. Hoe zal het nu gaan? Zal Schoelitz revanche nemen op J. de Graaff? Zal de oude rot Frans Slaats den jongen Frans Slaats er onder kunnen houden? En Dorus van Weert, zal deze oude leeuw zijn klauwen uitslaan om revan che te nemen op Louis van Berkel? Jos Klerks de eeuwige vierde van Ons Genoegen, zal hij zich wederom handhaven tegen v. Berkel Sr.? Dit zijn allemaal vragen die Zaterdag avond op met groene laken zullen wor den beantwoord. Een avond vol spanning dus. Ook de beide andere partijen Th. ZwaansChr. v. Berkel en Jac.j Passier (de comming man) tegen P. Dankaard zullen voor de noodige spanning zorgen. JAARVERGADERING AFD. WAALWIJK VAN DEN N.C.B. EN VAN DE PAARDEN- VERZEKERING. Gisterenavond werd in het Patro naatsgebouw te v.m. Baardwijk de jaar vergadering gehouden van de plaatse lijke afdeeling van den Noord-Brab. Christel. Boerenbond. In zijn openingswoord sprak de voorzitter, de heer J. v. Loon, er zijn teleurstelling over uit dat de opkomst der leden niet talrijker was. Hij ver welkomde speciaal den Eerw. adviseur pastoor v. Erp en wenschte op deze eerste vergadering in 1938 allen nog een zalig en gelukkig Nieuwjaar. Door den secretaris, den heer van Spaandonk, werden hierna de notulen der vorige jaarvergadering voorgele zen welke onveranderd werden goed gekeurd. Uit het jaarverslag dat hierna door hem werd uitgebracht, bleek dat de ontvangsten over het afgeloopen jaar in totaal bedroegen 600.51, de uitga ven 572.79, zoodat het batig saldo op 31 Dec. 1937 27.72 was. De balans per 31 Dec. 1937 wees een totaal aan debet en credit aan van 3844.72. Hierna volgde bestuursverkiezing wegens periodieke aftreding van de heeren J. van Loon, Arn. Pullens en Nic. Klerkx. Met bijna algemeene stemmen werden de aftredende be stuursleden herkozen, die onder dank- zegging voor het vertrouwen hunne functies weer aannamen. Ter sprake kwam vervolgens de al of niet geleidelijke terugbetaling van de schulden die de vereeniging heeft aan haar leden-aandeelhouders. Waar de stemming hierover in de bestuursver gadering verdeeld was, heeft het be stuur het advies van het hoofdbestuur gevraagd. Dit blijkt van meening te zijn, dat het geen aanbeveling verdient reeds thans met aflossing der aandee- len te beginnen. Het zou de saneering der afdeeling eerst nog wat verder wil- en laten doorwerken. Tegenover een bedrag aan aandeelen van de leden van 3156.71 staat een nadeelig saldo van 2728. zoodat het eigenlijke bezit nog pas ruim 400.-— bedraagt. Elke vermindering van schuld aan de leden, doet weer een schuld elders ontstaan, want om het geld voor de aflossingen beschikbaar te hebben moeten er aan deelen van de Handelsvereeniging worden verzilverd. Het lag aanvankelijk in de bedoeling van het bestuur om 100.— per jaar terug te betalen en wel 10 aflossingen van 5.— op de volgestorte aandec^' - len (die dus 35.— betaald hebben) en 20 aflossingen van 2.50 op de

Echo van het Zuiden | 1938 | | pagina 10