prima snijders bijtuigers. moderoe prenljes iolo-prenljes KANTONGERECHT BURGERLIJKE STAND. BOEKBESPREKING. BUITENLAND GEMENGD NIEUWS ADVERTEEREN Van Haren's Schoenfabrieken vragen Confectiefabriek Sport. Marktberichten, en vraagt BIDPRENTJES. DEN BOSCH. W. H. de G. uit Waalwijk stond voor den kantonrechter terecht we gens het op 22 December '37 te Waal wijk plm. 13 kilo versch en niet vei. duurzaamd rundvleesch voorradig ge had te hebben, dat wel hel keuring* stempel van een andere gemeente, maar niet dat van Waalwijk droeg. Getuige Dr. A. Bos lichtte de betoe- kenis van dit geval wat nader toe en zcide dat beklaagde zich niet om den gelde met dergelijke overtredingen accupeerde, maar het z.i. meer als een soort sport beschouwde. De kantonrechter veroordeelde ver dachte bij verstek tot 40.boete. UITSPRAKEN. De kantonrechter wees o.m. de vol gende vonnissen: J. A. v. V., D.ussen, veewet, 10. boete J. W. O., Sprang, loopen over een anders grond, 3.boete A. J. van V., Vlijmen, stier laten weiden, 5,boete A. G. B., Waspik, ar beidswet, 3.boete P. van B., Sprang-Capelle, dronken rijwiel be sturen, 10.boete A. C., Waal wijk, niet stoppen voor stoplicht, 3 boete B. L. R., Waspik, niet rechts houden, 12.50 boete Ca. K., Dru- nen, geen reflector, 2.boete A. P., Heusden, gespan onverlicht, 2 x 3. boete J. V., Sprang-Capelle, rijwiel onbeheerd, ƒ1.boete. WAALWIJK. W. S. C. WSC—DEVO Het belooft morgen op het VVSC-terrein een aardig partijtje te worden, tusschen twee ploegen die elkander reeds vele malen in de haren hebben gezeten bij kampioenschappen, degradatie of pro motie. Helaas schijnt Devo veel van haar kracht ingeboet te hebben en is thans zelfs tot de onderste helft van den rang lijst afgedaald. Daar staat tegenover dat deze Bosschenaren juist tegen WSC ge wend zijn hun beste spel te ontplooien. Iedere struikeling kan voor WSC thans noodlottig worden, zoodat uiterste waak zaamheid thans geboden is. WSC'ers daarom opgepast! WSC II speelt een uitwedstrijd tegen Zaltbommel 2. Alhoewel Zaltbommel de onderste plaats inneemt is zij lang niet voor do poes. De reserves zullen daarom terdege moeten oppassen, ook op dat gene, waarbij het eerste elftal vorige week zoo'n bittere ervaring opdeed. JULIAN A. Zondag a.s. moet het eerste elftal een uitwedstrijd gaan spelen in Heusden. Hoewel Heusden dit seizoen niet tot de sterkste behoord zijn zij toch zeker op eigen terrein gevaarlijke tegenstanders en zu zullen het onze geel-zwarten dus niet zoo gemakkelijk hebben. Wanneer echter gespeeld wordt zooals in de laat ste wedstrijden dan kan er succes be haald worden en zien wij met belang stelling den uitslag tegemoet. Juliana 3 speelt haar laatste competi tiewedstrijd en moet naar Vlijmen 2. Ook dit is een zware wedstrijd voor ons derde elftal. Wij vertrouwen dat zij er alles op zullen zetten om de competitie met succes te besluiten. R. W. B. Er staat voor RWB Zondag a.s. een lastigen wedstrijd op het program; onze jongens gaan n.l. bij Vlijmen op bezoek. Dit wordt een zwaren wedstrijd, daar Vlijmen in eigen huis moeilijk te slaan is. Vooral dit seizoen behalen zij fraaie successen, wat haar positie op den rang lijst ook duidelijk genoeg weer geeft. In de eerste ontmoeting wist RWB een groote overwinning te behalen, maar of dit morgen van invloed zal zijn betwijfe len wij, daar het o.i. een geheel open strijd zal worden. Een voorspelling om trent den uitslag is wel wat te voorbarig, zoodat wij ons hier maar niet aan wa gen. Er zal echter hard gewerkt moeten worden wil men uit dezen strijd eenig succes behalen. Wij vertrouwen dat alle hiervan ten volle overtuigd zullen zijn, en zich vanaf het begin geheel zullen ge ven. BLAUW-WIT. Na een lange gedwongen rustperiode zal Blauw-wit Zondag a.s. naar hare zus- tervereeniging WSC 4 haar laatste com petitie-wedstrijd gaan spelen. Wat hier bij voor ons elftal op het spel staat geeft geeft onderstaand ranglijstje duidelijk weer. Blauw-wit 13 9 2 2 20 (5927 Baardwijk 3 139 1 3 19 6518 Vlijmen 2 12 9 0 3 18 58—32 Deze situatie maakt het mogelijk dat alle drie de gegadigden nog een goede kans maken. Het is te hopen dat de Blauw-witten er van doordrongen zijn wat voor hen op het spel staat, en alzoo zullen trachten om hun prachtige kans te behouden. De wedstrijd vangt aan om 12 uur op het WSC-terrein. SPRANG. N. E. O. Op het terrein van N.E.O. aan het Oosteinde alhier zal Zaterdagmiddag een voetbalwedstrijd gespeeld worden voor het door N.E.O. uitgeschreven nederlaagtournooi tusschen de eerste elftallen van N.E.O. en S.D.O. alhier. Wij verwachten voor deze plaatselijke Carole Lombard en William Powell in »My Man Godfrey« (Theater Musis Sacrum«) ontmoeting veel belangstelling. Tot nu toe heeft geen der clubs die tegen NEO in dit tournooi uitkwamen hen een ne derlaag kunnen toebrengen. Zal S. D. O. dit Zaterdagmiddag wel gelukken? Dat het een spannende match zal wor den. waarin beide ploegen zich geheel zullen geven, is zeker. RAAMSDONKSVEER. R.K.V.V. „Veersche Boys". Morgen is het voor onze vereeniging een betrekkelijk rustige dag. Alleen het eerste elftal komt in het geweer. Het krygl de Kaaische Boys op bezoek. Na den spannenden en succesvollen wed strijd van vorige Zondag te Zevenbergen, waardoor onze ploeg zich hecht op de eerste plaats wist te vestigen, zal de be langstelling morgen opnieuw zeer groot zijn. Het zal oppassen zijn, want een on derschatting van den tegenstander van morgen, zou kunnen leiden tot onaange name verrassingen. SCHAKEN. De uitslag der onderlinge competitie voor de Schaakclub Waalwijk in café Molenvliet te Waalwijk is als volgt De BontKnepflé 01 D. BlatMevr. Lien Vader v. Loo 01 J. PullensVeltman 0 1 VoorbraakSchoep 10 SmitsLigtvoet 01 KootstraGreve 10 WAALWIJK. Van 4 tot en met 11 Februari 1938. Geboren: Engelina Johanna, dv. A. C. van Ham- de Ruijter Johannes Petrus, zv. A. van Leyden-de Laat. Overleden: Geene. Huw. aangiften: A. H. Damen, oud 25 jaren, wonende te Loonopzand en Ca. J. Houtdijk, 24 ja ren, wonende te Waalwijk. Gehuwd: Geene. Ingekomen: W. C. Proveniers, van Rotterdam Ma. Da. Leermakers, van Tilburg A. G. N. Elias, van Tilburg G. F. A. M. van de Westelaken, van Geldrop Ha. Ga. van Es, van Loonopzand A. J. Bel, van Rotterdam L. Vogels, van Veghel Adr. de Rooij, van Arnhem. Vertrokken Aa. M. Vloedgraven naar Hoogland K. Janson naar Haarlem Ma. J. van der Pennen naar Tilburg. DRUNEN. Geboren Anna van Stiphout-v. d. Wiel Ludo- vicus de Gouw-van Spijk Christiana van Drunen- v. d. Breugel. Overleden: Mart. Schrauwers, 80 jaar Lamb. Pelders, echtg. van Martha v. d. Hoven, 82 jaar Mart. v. d. Hoven, wedr. van Corn. Cales, 73 jaar Hendr. Jehoel wed. van J. Brok, 73 jaar. EETHEN. Geboren Johanna Hendrika, dv. J. J. van Wijk en H. B. de Bijl Cornelis, zv. T. de Haan en B. Schilders Teunis Johannes, zv. Ant. Burghout en Ant. van Beusekom Elizabeth, dv. L. C. Branderhorst en C. van der Mooren Jan Eldert, zv. J. E. Haspels en N. Bikker. Gehuwd: A. de Jong, oud 45 jaren en G. Pau- lusma, oud 33 jaren. Overleden: J. P. Smits, oud 71 jaren L. Lank- haar, oud 80 jaren, echtgenoot van C. II. Timmermans K. M. Bax, oud 77 jaren, weduwe van Aart Haase. RAAMSDONK. Van 29 Jan. tot en met 4 Febr. '38. Geboren Petrus Joh., zv. Petrus Joh. Zylmans en Jacoba M v.an Gils. Gehuwd: Geene. Overleden: Johannes Kommers, echtgt. van Teun- tje Mesch, oud 76 jaren. Van 1 tot en met 31 Januari 1938. Ingekomen: Wilhelmina A. Boons, van Oosterhout Oosteind A 146 naar M2 Augustinus J. I. M. Janssens, van Boxtel Kerkstraat 3 naar E 87 Ludmilla Ulrich, van Montfoort Hofstraat B 144 naar F 86 Cornelis Jos. de Bruijn en gezin, van Eethen Heesbeen C 30 naar E 85a Pie- tertje H. Steinvoort, van Urmond A 249 naar E 40 Leendert Bras, van De Wer ken no. 281 naar K 98 Lamberta P. van der Hagen, van Sainbeek C 16 naar J 45 Adriana M. de Jong, van Zwijn- drecht Bruinelaan 84 naar aan boord Cornelia de Rade, van Breda Wilhelmi- nasingel 33 naar E 76 Steintje van Erk van 's-Hertogenbosch Bastion Vugt 1 naar M 29 Lamberta C. van Steensel, van Made Alia naar F 25 Siena H. Kruithof, van Hasselt Achter 't Pannen- werk A 68 naar H 17. Vertrokken Hendrikus Adr. Ritzen, van Kill naar Tilburg Galjoenstr. 79 Hendrik de Laaten gezin, van G 45 naar Tilburg H. de Keijzerstr. 3 Marinus A. v. Rooy, van G 24 naar Rotterdam Anjerstraat 18 Johanna M. Sneijers, van F 63 naar Utrecht Oude Gracht. 193 Franciscus A. M. Timmermans, van B 69 naar Eind hoven Boschdijk 323 Catharina C. van den Heijkant, van E 12a naar Tilburg Prof. Donderstr. 33 Laudania Dank, van H 52 naar Rotterdam 's-Gravenweg 53 Gerardus J. Hageman, van G 10 naar Rotterdam Jerichostr. 86 Johan na L. J. Beukers, van H 99e naar Roer mond Bisschoppelijk College Walthe- ra C. A. M. Manders, van H 109 naai Vught C 1 Maria Maton, van G 84 naar Brunssum Heulenderstr. 64 Elisabeth Snijders, van K 32 naar 's-Gravenhage Loosduinen Nieuwenweg 75 B Jan Bonman, van B 71 naar Waalwijk Win terdijk 55 Johanna W. Heurter, van H 78 naar Heusden Herpt Bernscheweg B 10 Huibert de Bot en gezin, van aan boord naar Rotterdam Verboomstr. 27b. Oranjebloe.it", is een schitterend geslaagde feest-ajbnni, uitgegeven ter gelegenheid van de geboorte van Prinses Beatrix, uitgegeven door de N.V. Ned. Diepdruk-inrichting te De venter. Het is een smaakvol album, in mooie toepasselijken omslag, met een inhoud van 80 pagina's tekst en fo to's, betrekking hebbende op de ge boorte der Prinses in ons land, de versieringen, verlichtingen, feest vieringen; verder een geschiedenis van Nederland en Oranje; Lippe-Biester- feld, de jeugd van Prinses Juliana en Prins Bernhard enz. Dit album met een 175-tal foto's kost slechts 0,50 en is aan ons bu reau ter inzage en ter bestelling. CRISIS IN ROEMENIë. De Roemeensche premier Octavian Goga heeft heden, na een bewind van twee maanden, koning Carol het ont slag zijner regeering aangeboden. De koning heeft dit ontslag aanvaard en is terstond zijn besprekingen met ver schillende partijleiders begonnen. De groote sensatie hierbij was, dat de lei der der boerenpartij Maniu voor het eerst sedert jaren door den koning in audiëntie werd ontvangen en bijna een uur met hem confereerde. Na afloop van deze audiëntie verklaarde Maniu, dat de verkeizingen van 2 Maart voor onbepaalde tijd zijn uitgesteld. Het nieuwe menisterie is al gevormd. GERUCHTEN OVER DUITSCHLAND. Naar van welingelichte zijde ver luidt, aldus United Pres, hebben weer drie hooge officieren der Duitsche weermacht ontslag genomen, vermoe delijk om te protesteeren tegen het op wachtgeld stellen van een reeks ge neraals van leger en luchtmacht. ROOSEVELT VRAAGT 250 MIL- LIOEN EXTRA VOOR STEUN. President Roosevelt heeft een spe ciale boodschap tot het Congres ge richt met het verzoek om een supple toir crediet van 250 inillioen dollar voor steunverleening toe te staan, in verband met de jongste toeneming der werkloosheid. Het is gebleken, aldus Roosevelt, dat in de jongste drie maanden om streeks drie millioen menschen hun betrekkingen bij particuliere onderne mingen zijn kwijtgeraakt. Het ge vraagde bedrag van 250 millioen zal vrijwel geheel ten goede komen aan de industrie-centra en met name be steed in de steden met motoren-fa brieken, waar naar raming onlangs ruim 70% der arbeiders geheel of ge deeltelijk werkloos zijn geworden. WEER GOUDVONDST OP NIEUW-GUINEA. De tweede Nieuw-Guinea-expeditie, onder leiding van ingenieur Witkamp, vond, door middel van waschproeven, in de bedding van de Birin-rivier eveneens alluviaal goud. Ingenieur Terpstra van de eerste expeditie vertrok per Oehoe naar Ne derland voor het houden van bespre kingen. Waalwijk, 11 Februari '38. Eieren 4—4'/a cent. Varkens: 1820 gulden. WAALWIJK. Zaterdag 1.30—2.45 uur Dames, aspiranten Gymn. Vereen. K. en V Gymnastieklokaal Stationsstraat. Zaterdag en Zondag Luxor Bios coop »Chineesch Goud«. Zaterdag, en Zondag Theater Musis Sacrum »My man Godfrey« Zondag 12 uur repetitie Mannen koor in Musis Sacrum. Zondag 12 uur. Repetitie Liedei tafel „Tot Bloei der Toonkunst". Maandag 8—9.30 uur. Gymnastiek heeren K. en V. Gvmnastieklokaal O.S Dinsdag 7—8.30 uur. Gymnastiek dames K. enV. Gymnastieklokaal O.S. Autobus tegen een spoorweg viaduct gebotst. Tengevolge van de gladheid van den weg, is een autobus met arbeiders, werkzaam aan 't kanaal Twente-Rijn nabij Enter tegen een in den rijksstraatweg bij Holten gelegen spoor ,\egviaduct gebotst. Met de autobus, een voertuig van den autobusdienst Apeldoorn Deventer, werden ongeveer dertig werklooze arbeiders van Deventer naar bet werk aan het kanaal Twente—Rijn gebracht. Door den schok braken alle ruiten van de autobus. Van de inzittenden kregen dertien personen vrij ernstige verwondingen aan armen en gezicht. Dr. G. Gerritsma uit Holten, die in de nabijheid woont, verleende de eerste hulp. De gewonden zijn later naar Deven ter teruggekeerd. Twee van hen moesten ter verdere behandeling naar het ziekenhuis worden ge bracht. Een aanslag op den trein Roosen daal—Parijs nabij Bergen Dinsdagavond is nabij Bergen op den sneltiein Roosendaal—Parijs een aanslag gepleegd, die tot een ontzettende ramp had kunnen leiden. De trein was om 8 uur uit het station Brussel.Zuid vertrokken en reed met een snelheid van 100 K.M. toen de machinist en de stoker tusschen de stations Erbisoel en Ghlin plots een geweldigen schok gewaar werden en dan ook onmiddellijk de trein tot staan brachten. De reizigerswerden nogal door elkaar gescnud, maar gelukkig liep niemand verwondingen op. Spoedig werd geconstateerd dat verscheidene dwarsliggers kruis gewijze over de rails waren gelegd met de duidelijke bedoeling den trein te doen ontsporen. Daar zich in den Parijschen trein geen enkele hooggeplaatste persoon bevond werd de eerst opgekomen gedachte dat deze aanslag misschien van poli- tieken aard kon zijn spoedig opge geven. De parket is veeleer de meening toegedaan dat men hier te doen heeft met een streek uit gehaald door kwajongens, wier hoofd op hol is gebracht door z.g avonturenfilms. Een hond redt Lappenfamilie in het hooge Noorden. Ongeveer 4 K.M. verwijderd van het stadje Enare in Noord-Finland ligt het dorp Luonka avila, wiens inwoners kort geleden midden in den nacht door het klagend gehuil van een hond werden gewekt. Eerst meende men, dat het wolven waren, die door den honger gedreven het dorp wilden overvallen. Tot hun groote verwondering vonden de inwoners aan den ingang van het dorp echter een reusachtige rendier kudde, die door een uitgemergelde hond bijeengehouden werd. Maar er was geen herder en geen Lap te zien. Dit was iets bijzonders, want alleen in zeer zeldzame gevallen worden de kudden midden in den winter naar andere weiden over gebracht. Toen de hond de menschen zag, was hij niet meer te kalmeeren. Luid blaffend gaf hij te kenntn, dat er iets bijzonders gebeurd was Verschillende mannen volgden den hond, op zoek naar den herder. Urenlang trokken zij naar tnoorden. Het weer was slecht, zoo zelfs, dat zij meermalen terug wilden keeren. Maar de hond sprong dan luid blaffend tegen hen op. Eindelijk vonden de mannen, diep onder de sneeuw verborgen twee typische Lappententen. OpN hun geroep kwamen vrouwen te voorschijn, geheel uitgeteerd. In de tweede tent vonden de mannen uit Luonkaavila drie Lappen, die zwaar ziek waren geweest. Van de familie waren reeds vier leden gestorveD en ook de anderen zouden van ontbering gestorven zijn, als de hond geen redding had gehaald. Fietser door tram gegrepen. Gisteravond omstreeks zes uur fietste de ongeveer 30 jarige P, Meys, werkzaam bij rijkweg nr. 43, bij Sneek langs de trambaan. Hij werd door een passeerende tram, welke hij, naar vermoed wordt in verband met den hevigen wind niet had hooren naderen, gegrepen en tegen den grond gesmakt. De man kwam zoo danig terecht dat hij op slog dood was. Oude heer door auto overreden en gedood. Op den rijksstraatweg te Rheden is gisteravond de 81 jarige heer Hovestad bij het oversteken van den weg, door een personenauto aangereden. Hij liep zeer ernstige verwondingen op en is kort na het ongeluk overleden. Auto het trottoir opgereden. In de hoofdstaat te Sassenheim is gistermiddag een personenauto op de tramrails geslipt en daarna achteruit h t trottoir op gereden waar juist eenige menschen op de tram stonden te wachten. De dames Duindam enVrijbu-g ge raakte hierbij bekneld tusschen den auto en een huis Eerstgenoemde werd met een verbrijzeld been opgenomen en na voorloopig verbonden te zijn naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden overgebracht. De andere dame kon na verbonden te zijn naar haar woning worden over gebracht. van 14—16 jaar. Brieven onder No. der adv. Bureau van dit blad. 59001 Wij hebben nieuwe monsterboeken met een keur-collectie en gereed. Bij voorkomende gele genheid gelieve deze be slist in te zien. Bij bestelling aan tus- schen-personen, gelieve men uitdrukkelijk te vragen naar het monsterboek van onze firma. Hoogachtend, aanbevelend, Wiiwijksche Stoomdrukkerq Antoon Till in

Echo van het Zuiden | 1938 | | pagina 12