SPORT. tibejeA jc&Uejt oCeA cckxAcA. V&oi. fu&t Uc KAATSHEUVEL. Witter dan wit godsdienst hebben de wereld vergif tigd, zoo spreekt men. Spr. wijst op den klassenstrijd van het socialisme en den ijzeren vuist van het fascisme. Als er een ideaal verbleekt is, dan is het de ontwapening. Zullen wij als christe nen nu ook weeklagen? Spreker gaat dan in den breede den oorsprong van het humanisme na. Als de mensch het middelpunt is, vraagt hij, welke plaats zal er dan voor God overblijven?. Als christenen hebben wij een ontzaggelijke taak, den strijd tegen de humanistische levensbeschouwing aan te binden.De Heere vraagt van ons dat wij Zijn Vaandel opheffen over de geheele we- f reld. Wie Hem volgt, ook in dezen droeven,tijd, ontvangt het geluk. Met psalmgezang en dankgebed door den spreker werd deze samenkomst ge sloten. De bezoekers zullen ongetwij feld geen spijt hebben, want het was een schitterende rede. LOONSCHENDIJK. Op Dinsdag 15 Febr. a.s. hoopt des avonds om 7 uur voor de Jonge- lingsvereeniging op G. G. Gideon, in het N. H. Kerkgebouw alhier op te tre den den Weleerw. heer Ds. Leenmans te Ede. CAPELLE. De jaarlijksche uitvoering van de gemengde zangvereeniging ,,'t Roze- knopje", welke vorige week met het oög op den Oranje-jubel werd uitge steld, behoort ook weer tot het verle den. Deze uitvoering, welke Woens dagavond in het Stationskoffiehuis van dhr. P. Pruijssers werd gegeven onder leiding van dhr. N. Snijers, had een bijzonder prettig verloop en is in alle opzichten schitterend geslaagd, want de zaal was tjokvol, terwijl de afwer king van het programma af was. De vice-voorzitter, dhr. Adr. M. Verheij- den, sprak een kort welkomstwoord, waarna door de vereeniging vroi het voetlicht werd gebracht de mooie ope- ra-comique in 3 bedrijven van Sam Vlessing .Marion, de Marketentster", een episode uit de Conventie van 1792. Het eerste en tweede bedrijf speelde zich af in de herberg ,,De Gouden Duif" in een klein dorp in de Vendee, dat door het Volksleger is bezet, ter wijl het 3e bedrijf ons verplaatst naar het kasteel van graaf de Veaucourt.. Alles was er werkelijk op berekend om de aandacht tot het laatste oogen- blik gespannen te houden In heel het stuk was de vaste lijn van de leiding, zoowel van zang als tooneel, duidelijk te onderkennen, en het zal heel wat moeite en opoffering gekost hebben om het spel van deze dilettanten tot deze hoogte op te voeren. De velschillende rollen werden vertolkt op een wijze artisten waardig, en de vereeniging is wel te feliciteeren, dat ze dergelijke krachten onder haar leden heeft. Ook de verzorging van het tooneel, alsmede de costuums, welige laatste van het bekende costuumhuis Henri Schip pers te Rotterdam, droegen het hunne bij tot het slagen van dezen avond. Ongeveer twaalf uur sloot de vice- voorzitter deze uitstekend geslaagde avond en in zijn dankwoord richtte spr. zich tot allen, die er het hunne toe hadden bijgedragen tot het schitterend verloop dezer uitvoering. De bij de Ned. Herv. gemeente alhier beroepen predikant Ds. de Loo- ze uit den Ham (Ov.) bracht j.l. Don derdag 10 dezer een bezoek aan onze gemeente. Na kennismaking met kerke- raad en kerkbestuur werden door Z.E. de pastorie en kerk in oogenschouw genomen, waarna door hem 's avonds 7 uur een kerkdienst werd geleid, wel ke dienst door velen werd bijgewoond. A.s. Zaterdagmiddag zal in de consistoriekamer der Ned. Herv. ge meente de stemming plaats hebben over het voorstel om de mannelijke lid maten onzer Hervormde gemeente, die te Vrijhoeve-Capelle woonachtig zijn en tot heden niet aan kerkelijke verkie zingen konden deelnemen, eveneens stemrecht te verleenen. Voor de Ned. Herv. gemeente al hier hoopt a.s. Zondag des namiddags 2 uur op te treden Ds. van der Roest uit 's-Gravemoer. 's Morgens half tien leesdienst. Voor de Ned. Herv. gemeente a. d. Loonschendijk hoopt Zondagmiddag 2 uur op te treden Ds. Lans uit Waspik, 's Morgens half tien leesdienst. Bond van Huiseigenaren. Donderdagavond hield de Bond van Huiseigenaren te Kaatsheuvel in Euphonia hare jaarvergadering. De opkomst was zeer goedNa de opening der vergadering door den voorzitter, bracht de secretaris de no tulen uit der vorige vergadering en een jaarverslag over 1937. Hieruit bleek, dat de bond in 21 gevallen voor de leden is opgetreden, waarvan 4 waarbij de bemoeiingen van den deurwaarder noodzakelijk waren. In 2 van deze gevallen is tot uitzetting uit de woning moeten overgaan. 8 Per sonen eertijds huurders van leden van den bond zijn geplaatst op den zwarten lijst. In totaal telde de bond op 31 JDecember 1937 89 leden met 511 aangesloten woningen. Het financieel verslag sloot met een woiden Uw tanden indien U poetst met IVOROL De contributie over 1938 werd in verband met de meerdere uitgaven in 1937 vastgesteld op ƒ0,20 per woning. Met groote meerderheid van stem men werden de aftredende bestuurs leden M. v. Nieuwstadt en J. Tuerlings in hunne functie van Voorzitter en vice-voorzitter herkozen. Uitvoerig werd van gedachte ge wisseld omtrent de ongewenschte practijken door een lid der vereeni ging gevoerd. In verband daarmede kreeg het bestuur machtiging te trach ten een aanvullende bepaling te ont werpen voor huishoudelijk reglement of statuten en deze in de eerst volgen de vergadering ter behandeling voor te stellen. De houding van het bestuur tegen over een ander lid aangenomen, waar door de vereeniging gevrijwaard bleef tegen een hooge kosten, werd door de vergadering met algemeene goedkeu ring bekrachtigd. K. A. V. Onder leiding van Mej. Reintjes uit den Bosch hield de Katholieke Vrou wenorganisatie alhier in den Gilden bond een algemeene vergadering. Na eenige maanden van voorbereiding werd thans overgegaan tot het sa menstellen van een definitief bestuur. De uitslag der stemming was: voor zitster Mej. Hollant-Kaak; secreta resse Mej. v. d. Lee-Fabrie; penning- meesteresse Mej. J. v. d. Heijden-Ha- iners; verdere bestuursleden: Mej. P. Damen-Oerlemans; M. Lips-Klein; G. Priems-v. Rijswijk en L. Beerens- Brokken. Op 23 Februari wordt een groote propagandavergadering gehouden voor alle arbeidersvrouwen te Kaats heuvel. R. K. F. A. Voor de leden van de R.K. Fabrieks- arbeidersbond werd in den Gilden bond een algemeene ledenvergadering gehouden, waarop dhr. C. Roesten- schuwde er in zijn rede voor, dat alles berg het woord voerde. Spreker waar- moet gedaan worden om de naleving van de C.A.O. door te voeren. Afspraken buiten deze overeen komst, moeten onmogelijk zijn en ko men ongetwijfeld aan het licht ten nadeele van beide partijen. Ook op andere sociale verzekeringen wees spreker met klem o.a. op de rente- kaarten. Ter goede controle wees dhr. Grootswagers er op, dat directe aan gifte van afwijking absoluut ge- wenscht is. De ZeerEerw. heer de Klijn, Geeste lijk adviseur bracht hulde aan de vele nieuwe leden, die dezer dagen toetra den en sprak de hoop uit, hun getal te zien groeien. Met een woord van dank sloot de voorzitter de vergadering. Nood der Schoenindustrie. Het bestuur der plaatselijke Mid- denstandsvereeniging ontving het vol gende antwoord op haar telegrammen aan de minister van Economische- en Sociale Zaken. Aan de R.K. Middenstandsver. afd. Kaatshevuel. Onderwerk: Schoenindustrie. Ik bevestig u de goede ontvangst van uw nevenvermeld telegram. De moeilijkheden in de schoenin dustrie hebben mijn volle aandacht en zoo mogelijk zal ik gaarne mijn me dewerking verleenen aan de totstand koming van opportune maatregelen die den toestand kunnen verlichten. De minister van Economische Zaken Voor den minister, De Secr.-Generaal, A. A. VAN RHIJN. Boerenbond. Voor de leden van den N.C.B. en de Jonge Boerenstand werd in Eupho nia een spreekavond gehouden, waar voor optrad de WelEd. Heer Schoen makers, Hoofd van een R.K. Jongens school te Oosterhout en oud-landbouw- onderwijzer te Kaatsheuvel. Er bestond veel belangstelling voor dezen avond, temeer, waar de heer Sch. destijds zeer veel heeft bijgedragen aan de ontwik keling en den bloei van de afdeeling alhier. Door den heer Schoenmakers werd besproken de noodzakelijkheid van de fok- en controle-vereeniging. In zijn uitvoerig betoog bepleit spreker de noodzakelijkheid om beter en meer pro ductief vee te houden. Aan de hand van een nauwkeurige becijfering dwingt spreker de noodzakelijkheid van een goed doorgevoerde controle te erken nen. Hiernaast behandelt hij de oor deelkundige voermethode, die even eens uit een goede controle en practi- sche boekhouding blijkt. Hij dringt aan op het direct instellen van een goede controlevereeniging. Als gevolg van de bespreking wordt besloten zoo spoedig mogelijk tot het oprichten van een con trolevereeniging over te gaan en tevens te besluiten tot het aanschaffen van meer prima stieren. Op 16 Februari zal opnieuw verga derd worden tot oprichting van deze vereeniging en de bespreking van de ders. Met een woord van dank aan spre ker wordt de vergadering besloten. BERKDIJK. Prins Hendrik. Zaterdag vierde het kruisboogschut tersgezelschap Prins Hendrik zijn jaar- lijkschen statiedag in de zaal van den heer Th. van Boxtel. Zooals steeds is het weer een gezellige avond gewor den. Met zang en voordracht en onder het drinken van een heerlijk glaasje werd de avond genoeglijk gepasseerd. Rest nog te vermelden dat de koffieta fel buitengewoon was verzorgd. Kaartgezelschap Vriendschap. Bovengenoemd kaartgezelschap zal in de zaal van Th. van Boxtel alhier Zaterdag zijn jaarlijkschen teeravond houden. We kunnen er van verzekerd Zijn dat de „oudjes" de stemming er wel in zullen brengen. Varkensfonds. Het bestuur van het Varkensfonds Steunt Elkander, dat in de Maandag gehouden vergadering bij Th. van Boxtel gekozen is, ziet er als volgt uit. Voorzitter: A. van Amelsfoort; Secre taris: W. van Kuijk; Penningmeester: M. v. d. Linden en Commissaris: W. v. d. Linden. Pastoorsjubileum. Door het comité dat gevormd is in verband met het pastoorsjubileum al hier zijn bereids collectanten aange steld die wekelijks de gelden komen op halen voor het cadeau dat door de pa rochianen geschonken wordt. LOON OP ZAND. Zilveren pastoorsfeest. Men heeft reeds kunnen vernemen dat onze ZeerEerw. heer Pastoor H. Schoenmakers op 17 Mei zijn zilveren priesterfeest hoopt te vieren. Van zelfsprekend zal in onze pa rochie deze bijzondere gebeurtenis niet onopgemerkt voorbij gaan en dit zeker niet nu onze pastoor in de en kele jaren van zijn verblijf in onze parochie reeds zooveel daarvoor heeft gedaan. Om in dit verband tot een passende feestviering te komen heeft het Kerkbestuur en Armbestuur onder voorzitterschap van den Wel- Eerw. heer kapelaan van Vugt een gecombineerde vergadering gehouden. In principe werd besloten om 17 Mei die op een werkdag (Dinsdag) valt speciaal voor de kinderen te reservee ren, terwijl op Zondag 22 Mei juist op den dag dat de Eerw. heer pastoor voor 25 jaren zijn eerste plechtige H. Mis opdroeg, het algemeen parochie- feest te vieren. j Ondertusschen hebben de school kinderen reeds een aanvang gemaakt met het instudeeren van een bij de plechtigheid te zinden H. Mis. Wij stellen ons voor om nadere bij zonderheden omtrent dit priesterfeest ter gelegener tijd te publiceeren. Burgerl. Stand Loon-op-Zand. Van 3 t.m. 9 Febr. 1938. Geboren: Lambertus z.v. J. van Wanrooij en Ca. v. d. Linden. Sebastians d.v. J. Bink en Ca. van Oers. Martinus z.v. A. J. van Rijswijk en van Ja. Ma. Ebbing. Maria d.v. H. C. de Laat en Pa. Verboord. Hendrika d.v. W. van Drongelen en Pa. Faro. Overleden: Martinus de Nijs, echtg. van Ca. v. Riel oud 44 jaren. Ingekomen: H. Michielsen van Nijmegen. La. van der Velden van Tilburg. Vertrokken: J. Korthagen naar Amsterdam. Wa. Klijn naar Dongen. Ca. Bee- rens naar Amsterdam. Ca. van Op stal naar Roermond. Th. Snoeren, met echtgenoote naar Amsterdam. Adr. Oerlemans met gezin n. Sprang- Capelle. Ha. van Es naar Waal wijk. Ha. van Woensel naar Rons- se (België). ZwaluwenRoode Duivels 02. Na dagen van fraai weer is het Woens dagnamiddag te Amsterdam omstreeks 6 uur gaan regenen en het goot nog, toen een paar duizend liefhebbers een plaats je zochten op de overdekte tribunes van het Stadion en zoomaar ook nog honder den op de amphitheaters. Even over half negen verschenen de ploegen in het veld. De heer Israels fun geerde als scheidsrechter. De elftallen waren in de aangekondigde opstelling, alleen nam Van Dijk de plaats van Vente als midvoor in. Met wind en regen in den rug vielen de Belgen aanstonds verwoed aan. Michel was direct in volle actie en vocht eenige malen subliem. De Belgen overheersch- ten aanvankelijk volkomen, doch gelei delijk kregen de Zwaluwen meer vat op het spel en toen ontwikkelde zich on danks de gladheid een goede en boeiende strijd vol spannende momenten. Ook Nederland kreeg nu eenige malen kansen, doch in laatste instantie redden de stoere Belgische achterspelers. Over het geheel plaatsten de Belgen beter en liepen zij ook beter vrij, met als gevolg meestal een veldoverwicht hunnerzijds. Maar de Nederlandsche verdediging werd de situatie steeds beter meester en zoo verstreek de eerste helft, zonder dat er gedoelpunt was. Ook na de rust schenen doelpunten aanvankelijk uit te blijven, doch in het laatste kwartier slaagden de Belgen erin Isenborghs en Mondelé. De algemeene indruk van beide ploe gen is zeer bevredigend. K. N. V. B. Wedstrijden voor morgen AFDEELING IV. Eerste klasse. EindhovenLONGA NOADMVV BleijerheideNAC Willem IIJuliana BWRoermond Tweede klasse B. TSCPicus ESVTivoli TegelenWilhelmina Derde klasse D. GW—DAW WSC—DEVO ZBVVHaaften TOPZaltbommel HeusdenBaardwijk VlijmenRWB Reserve 2de klasse B. Wilhelmina 2—BW 3 Willem II 3—PSV 4 Zaltbommel 2WSC 2 Eerste klasse. LONGA ziet zich morgen voor een zwa re taak geplaatst, doordat zij Eindhoven in eigen huis moet gaan bekampen. De positie van LONGA is nog niet geheel en al safe, zoodat zij alles in het werk zal stellen een zoo goed mogelijk resultaat te behalen. Een gelijk spel achten wij dan ook niet uitgesloten. Ook NOAD bengelt nog angstig in de gevaarlijke zone rond. Een overwinning op MVV is voor de Tilburgers dan ook noodzakelijk en wij zijn van meening dat zfj daartoe ook in staat zijn. NAC dat het er vorige week bij Wil lem II reeds leelijk bij liet liggen, durven wij ook voor morgen geen succes voor spellen. Temeer daar het een uitwedstrijd geldt tegen het in degradatiegevaar ver- keerende Bleijerheide. Met de verwachting van een NAC-ne- derlaag, zal BW morgen tegen Roer mond dubbel haar best doen om haar fraaie kansen op den kampioenstitel te behouden. Er zal dus voor Roermond niets anders op zitjen dan zich reeds bij voorbaat met een nederlaag te verzoenen. Willem II ontvangt Juliana en zal zich door een overwinning zoo goed als vei lig stellen. Tweede klasse B. Dc twee kampioenscandidaten de Valk en VVV kunnen morgen de verrichtingen der anderen eens gadeslaan. De drie, hier te spelen wedstrijden zijn evenwel allen belangrijk voor de oplos sing van het degradatievraagstuk. Op de eerste plaats staat er op het programma de wedstrijd TSCPicus. Alhoéwel de vierde plaats van onderen innemend, is de positie van TSC alles behalve benijdenswaardi, daar zij deze vierde plaats enkel te danken heeft aan een aantal meer gespeelde wedstrijden. Zij zal dus morgen alles in het werk stel len om Picus de puntjes te ontfutselen en daar er voor Picus niets meer op het spel staat, kunnen zij daarin wel eens slagen. KSV ontvangt Tivoli en deze wedstrijd is voor beide ploegen van eminent belang daar er waarschijnlijk althans voorloopig de bezetting van de laatste plaats van afhangt. Een gelijk spel zou hier een goede oplossing zijn. Tegelen is zich den laatsten tijd wat aan het opwerken en een overwinning op Wilhelmina, zou voor de Tegelenaren wederom een stap in de goede richting beteekenen. Wij houden het daarom op een overwinning voor de gastheeren. Derde klasse D. Het wedstrijdprogramma is hier mor gen volledig. DAW dat zoo'n langen tijd de race naai de bovenste plaats heeft volgehouden, doch thans zoo goed als uitgeschakeld is te beschouwen, moet bij GW op be zoek. Ons inziens ligt hier een nederlaag voor de gasten in het verschiet. WSC ontvangt Devo. Dit zijn reeds jarenlang twee rivalen geweest, zoodat WSC ook morgen op hevigen tegenstand kan rekenen. Een gelijk spel achten wij dan ook niet uitgesloten, alhoewel WSC toch de beste kansen houdt. ZBVV ontvangt Haaften en tegen dezen tegenstander is het steeds moeilijk suc ces behalen. Toch lijkt ons een gelijk spel hier ditmaal niet onwaarschijnlijk. TOP speelt thuis tegen Zaltbommel. Nog steeds komen beide ploegen, voora» eerstgenoemde, voor de bovenste plaats in aanmerking. Zij zullen dan ook mor gen alle pogingen in het werk stellen om de kansen op den bovensten titel te handhaven. Een spannende wedstrijd is dus te verwachten met aan de thuisclub de bes te kansen. HeusdenBaardwijk belooft een aar dig partijtje te worden, daar beide elf tallen aan elkaar gewaagd zullen zijn. De gasten hebben evenwel de beste kansen. Ook Vlijmen en RWB zullen elkaar niet veel toegeven, alhoewel in het onderha vige geval het terreinvoordeel van Vlij men wel eens den doorslag zou kunnen geven. Reserve 2de klasse B. Wilhelmina 2 ontvangt haar stadge- noote BW 3. Deze derby is voor beide elftallen van groot belang daar zj beiden zou de spanning erin houden. Willem II 3 ontvangt PSV 4 en kan nu revanche nemen voor de in Eindhoven geleden nederlaag. Of de tricolores daar ook in zullen slagen is een andere kwes tie. Zaltbommel 2 slaagde er nog slechts in om pas één wedstrijd te winnen. In eigen huis is zy echter een uiterst lastig te be- strij-den tegenstander, zoodat het voor WSC 2 oppassen is. STANDENLIJSTEN. Eerste klasse. De stand is: Derde klasse D. De stand is: Van verschillende zijden heeft men onze aandacht gevestigd op een verslag van den j.l. Zondag gespeelden wedstrijd JulianaTOP in een der dagbladen. In dit verslag wordt geïnsinueerd dat men TOP aan de overwining wilde helpen en dat vooral de linksback de Vrugte, uit mindere genegenheid voor WSC, in het oogloopend in de kaart speelde van de tegenpartij. Men vraagt onze meening hierover U willen zeggen. Wij hebben in ons overzicht van j.l. Woensdag hierover reeds geschreven dat het een zeer verdienstelijke prestatie van Baardwijk mocht worden genoemd om TOP een gelijk spel af te dwingen. Uit eigen waarneming hebben wij niet anders kunnen constateeren dan dat Baardwijk zoo hard mogelijk voor de overwinning heeft gestreden en een van haar beste wedstrijden van dit seizoen heeft gespeeld. Van de back de Vrugte kunnen we niet anders zeggen dan dat hy, speciaal na de rust toen de Baardwijk-achterhoede het vaak hard te verantwoorden had, in mee- nige hachelijke situatie uitkomst heeft gebracht. O.i. was uit niets af te leiden dat men TOP aan de overwinning wilde helpen, integendeel scheen Baardwijk er een eer in te stellen om tegen deze kaïnpioens- candidaat een zoo goed mogelijk figuur te slaan en dat haar dit gelukt is, daarvan getuigt het fraaie resultaat: een gelijk spel. DAMMEN. W. D. V. A.s Dinsdag wordt de clubcompetitie onzer plaatselijke damvereeniging WDV in café rest.De Molenvliet alhier, voort gezet met de navolgende partijen. D. VerhagenFl. Hollemans A. Hollemansv. d. Hammen BerriotteA. v. d. Gouw H. J. BrouwersFr. te Vruchte Joh. HulstFr. v. d. Gouw A. Moonen vrij. WDV'ers, allen dus present, opdat de vastgestelde partijen allemaal kunnen ge speeld worden. De stand is thans: D. Verhagen 110 0 2 H Brouwers 4 3 10 7 A. Moonen 3 3 0 0 6 - Fl. Hollemans 5 2 2 1 6 A. Hollemans 4 2 0 2 4 Joh. Hulst 4 112 3 Fr. te Vruchte 3 10 2 2 Fr. v. d. Gouw 3 10 2 2 A. v. d. Gouw 10 10 1 v. d. Hammen 3 0 12 1 P. Berriotte 10 0 10 Donderdag 17 Februari a.s. speelt WDV te Heusden tegen damclub „V.D." voor het nederlaag-tournooi. f Tub» 60 «n 40 ct. Doo«20ct Henco PSV 16 10 3 3 23 47- -23 BW 15 8 3 4 19 40- -25 NAC 14 7 3 4 17 30- -19 Juliana 14 7 2 5 16 33- -31 Eindhoven 15 6 4 5 16 35- -28 MVV 16 6 4 6 16 31—42 LONGA 15 5 4 6 14 23- -29 Willem II 15 5 3 7 13 24- -34 Roermond 13 4 2 7 10 24- -35 NOAD 14 4 1 9 9 29—42 Bleijerheide 15 3 3 9 9 24- -32 Tweede klas B. De stand is: VVV 16 13 1 2 27 62- -23 De Valk 16 13 1 2 27 66- -26 Helmondia 16 9 1 6 U) 51—41 Picus 16 8 2 6 18 56—39 Helmond 17 6 3 8 15 35- -43 Wilhelmina 15 7 1 7 15 44- -50 TSC 16 5 1 10 11 35- -57 Tivoli 15 3 2 10 8 29- -54 ESV 13 3 1 9 7 26—50 Tegelen 14 3 1 10 7 26—49 WSC 16 12 2 2 26 73- -21 DAW 16 10 2 4 22 45- -33 Haaften 17 9 2 6 20 56—43 TOP 13 9 1 3 19 38- -27 Zaltbommel 15 8 2 5 18 47- -35 GW 16 6 3 7 15 47- -42 Vlijmen 14 5 2 7 12 38- -35 DEVO 16 5 2 9 12 29- -37 RWB 14 4 4 6 12 43—45 Baurdwjjk 13 4 3 6 11 33- -37 Heusden 16 4 0 12 8 33—67 ZBVV 14 2 1 11 5 24- -63 Reserve 2de klasse B. De stand is: BW 3 15 9 2 4 49- -30 20 Wilhelmina 2 13 8 3 2 38- -27 19 PSV 4 14 9 2 3 61- -31 18 NOAD 4 13 5 3 5 31- -28 13 WSC 2 12 5 2 5 36- —35 12 LONGA 3 12 5 2 5 33- -26 12 Willem II 3 14 5 2 7 54- -33 12 RWB 2 15 2 5 8 20- -58 9 Zaltbommel 2 12 1 1 10 17—85 3 JULIANA—TOP

Echo van het Zuiden | 1938 | | pagina 7