SPORT. NIEUWS UIT DE LANGSTRAAT EN OMGEVING GEMENGD NIEUWS. I DUSSEN, HERPT. KAATSHEUVEL. N1EUWKUIJK. SPRANG—CAPELLE. in Zuid-Afrika. U ziet met deze argu menten voor oogen dat ,,Lohn spielt keine Rolle" uit den booze is. Waar is nu de Londensche huidenmarkt geble ven? Afgedaan!! De loonen hebben daar dezen wereldhandel den nek om gedraaid. De Europeesche exotische huidenhandel heeft zich sindsdien uit Argentinië, Zuid-Afrika en Columbia geheel geconcentreerd op Antwerpen, met zijn keurig geouttileerde goedkoo- pe havenbedrijven. De handel zoekt nu eenmaal de goedkoopste havens uit, zonder hulp van Vadertje Staat. Het tegengestelde van Rotterdam. Te Londen waren vóór enkele jaren nog de groote veilingen van Engelsch- Indische gelooide „kips", waarvan de heer Kerst zijne (sandalen) fabriceert. Waarom looide men deze Bombay en Madrashuiden niet in Engeland of Duitschland? Om de doodeenvoudige reden, dat Britsch-Indië deze vellen goedkooper kon bewerken dan Europa. ..Même chose", als wat zich de laatste jaren afspeelt met de Japansche in dustrie. Men wenscht hoogere invoer rechten om de industrie en de loonen te beschermen. Prachtig! Men vergeet evenwel, dat alsdan Duitschland en België hier geen boter, kaas, vleesch, spek en groenten kunnen koopen. Evenmin de diverse grondstoffen uit onze koloniën, want deze afnemers kunnen slechts betalen met steenkolen, kali en industrieele producten. Goud heeft men er niet in voldoende mate, de goudvoorraad is snel uitgeput bij aankoop van grondstoffen en geen uit voer. De heer Kerst zal wel accoord gaan met de bekende „politieke partij", re- préssaillemaatregelen, vechttarieven, etc. etc. Ik herinner mij nog zeer goed dat de heer Kerst met enkele Waal- wijksche heeren een belangrijke schoe nenexport naar Kopenhagen had. Toen de Deensche boeren hunne boter niet meer in 't buitenland konden afzetten, gingen deze agrariërs slachten en brachten hun vleesch en spek op de markt, waar men nog vrij in kon en centen kreeg, dus naar Holland. De Hollandsche boeren doen een grooten mond open in den Haag. Rechten op buitenlandsch vleesch was hun eisch. „Accoord" zei den Haag. De Capelsche en Waalwijksche schoenexporteurs bellen in Kopenhagen aan en kregen overal beleefd „niet meer thuis". Zoo krijgt men nu de herrie van al deze „be schermers" en als slot-,,apothese" van een „oeconomische", een werkelijken oorlog. Dit is nu de werkelijke „zonde" der liefelijke menschheid. Ik houd er van de waarheid te zeggen en mij niet met allerlei „leuterpraatjes" bezig te houden!! Ik heb de wereld goed gezien en weet wat er te koop is. Ik houd er niet van enkelen wettelijk te beschermen, zooals dit de heeren Romme en Steen- berghe wenschen. Geef iedereen een kans in de wereld!! Zonder ordening hebben wij toch in Nederland zich grootbedrijven zien ontwikkelen, zelfs in onze naast omgeving, Oisterwijk, Tilburg, Waalwijk en last not least Eindhoven. De grootste industrieelen in ons land zijn van liberalen huize en betaalden hoogere loonen dan in 't al gemeen in het Zuiden en ik was altijd de „liberale beginselen" toegedaan. Het is minder noodig dit altijd aan de groote klok te hangen. De Nieuwe Rot- terdamsche Courant was het lijfblad onzer familie van 1860 af. Een liberaal blad kweekt echter geen vrijzinnigheid, want onze familie was en bleef „ortho dox", meerderen zelfs „streng ortho dox". Openlijk zeg ik dan tot hen dat „liberalisme" en Richting op Godsdien stig terrein" niets met elkander heb ben uit te staan. Wie anders redeneert, die „kletst", wie het ook is!!! Het wordt eindelijk eens genoeg, steeds maar met modder te gooien naar de „liberale partij", aan wie de Roomsch Katholie ke Kerk hier te lande zijne volle vrije ontplooiing heeft te danken. De beide Kamerverslagen in den Haag steeds goed bijhoudende, lees ik dikwijls tusschen de regels door. Wan neer ik alsdan 't gesproken woord van onze Eerste Kamerleden de hoogstaan de heeren van Lanschot en Blomjous hoor, nu dan denk ik er het mijne van en ben ik overtuigd, dat beide heeren dichter bij mijn beginsel staan dan bij dat hunner tegenwoordige partij en ver van de heeren Romme en Steenberghe. Deze R.K. Kamerleden staan midden in het volle leven. De heer Blomjous weet toch dat Tilburg groot is geworden door zijnen export naar Engeland. Te hopen is, dat in Engeland de oogen spoedig opengaan om de oude beproef de „liberale beginselen" weer op hunne eereplaats te brengen. Blijft men hard nekkig vasthouden aan „autarchie", welnu dan staan wij voor een finan- tieelen wereldramp. De heele wereld flikkert in elkaar en alles is straatarm. Tot slot zoude ik alle heeren die mij aanvielen willen aanraden, om de laat ste hoofdartikels over „de Middenstand in Nederland" van de Heusdensche Courant, uitgave Veerman, eens te le zen, '(4 Febr. '38), wat daarin over het „Gildewezen" staat te lezen. Het volk was door hen uitgebuit en toen kwam de Revolutie en werd deze „rommel" opgeruimd. Ik ben geen propagandist van dit blad, doch stel mij op een standpunt, dat wij. Goddank, in vrij Nederland leven en alle dingen kun nen onderzoeken en toch het goede be- hou Hiermede vermeen ik mijn standpunt uit een rijk leven met levenservaring zonder voorlichting uit welke courant ook te hebben gegeven en dank voor de verleende groote plaatsruimte. Uw abonné, A. M. VERHEIJDEN Adr.z. 's-Grevelduin-Capelle, Febr. '38. K. N. VB. VOORLOOPIG NEDERLANDSCH ELFTAL SAMENGESTELD. Voor den hedenmiddag te Rotterdam te spelen oefenwedstrijd tegen Newport, heeft de Keuze Cie, het navolgende voor- loopige, Ned. elftal samengesteld Doel: van Male, Feyenoord. Achter: Pienter Be Quick en Calden- hove DWS. Midden: Paauwe, Kuppen en van Heel, allen Feijenoord. Voor: Wels Unitas, van Spaandonck Neptunes, Vente Feijenoord, Smit Haar lem en Ooms DWV. HET NED. INDISCHE ELFTAL SAMENGESTELD. Zondag is te Soerabaja een selectie wedstrijd gespeeld voor de samenstelling van een Ned. Indisch elftal, dat in de wereldkampioenschap-wedstrijden zal uitkomen en wel tusschen het elftal van Midden- en West-Java tegen dat van Oost-Java. Oost-Java won met 54. Het Ned. Indische elftal is als volgt samengesteld: doel: Mo Heng (Malang); achterDorst en Hukom (beiden van Bandoeng); middenlinie: Anwaar (Ba tavia), Van den Burg (Semarang) en Faulhaber (Djocja); .voorhoede: Telwe (Soerabaja), Pattiwal (Batavia), Soetar- madji (Soerabaja), Tan See Han (Soera baja) en Hong Djien (Soerabaja). Als reserves zyn aangewezen: Beuse- kom, Samuels, Nawir, Harting, Zomers, Taihitu en Meeng, Uitslagen van 1.1. Zondag: AF DEELING IV. Eerste klasse. EindhovenLONGA 03 NO ADMVV 3—2 BleijerheideNAC afg. Willem IIJuliana 31 BWRoermond 42 Tweede klasse B. TSCPicus 31 ESVTivoli 2—1 TegelenWilhelmina 21 Derde klasse D. WSC—DEVO afg. ZBVV—Haaften afg. HeusdenBaardwijk afg. TOP—Zaltbommel 21 VlymenRWB 2—1 Derde klasse E. ViennaBoxtel afg. TraplustTongelre afg. NeveloPazo 32 ZGCWVVZ 2—4 Reserve 2de klasse B. Wilhelmina 2BW 3 22 Willem II 3—PSV 4 2—1 Zaltbommel 2WSC 2 afg. Eerste klasse. LONGA bezorgde Zondag Eindhoven een bittere desillusie, door maar liefst met 30 te winnen. Intusschen van LONGA een fraaie prestatie, terwijl Eindhoven wel van haar eigen improductiviteit geschrokken zal zyn. De overige uitslagen zyn hier normaal en geheel volgens onze verwachttingen. NOAD won met 32 van MVV. De overwinning is slechts klein, maar heeft voor de Tilburgers toch dubbele betee- kenis, temeer daar Bleijerheeide niet speelde. Willem II stuurde ook een Limburger met leege handen huiswaarts. In dit ge val was het Juliana dat met leege handen huiswaarts keerde. Door deze overwinning stelden de tri colores zich veilig, in tegenstelling met Roermond, waarvoor het er donker uit gaat zien nu zij van BW verloor BW houdt daardoor de race naar het kampioenschap vol. Het is wel opvallend dat deze Lim- burgsche clubs, op eigen veld zoo moei lijk te slaan zijn en „in den vreemde", zelfs van de zwakste tegenstanders klop krijgen. De stand is: PSV 16 10 3 3 23 47—23 BW 16 9 3 4 21 44—27 NAC 14 7 3 4 17 30—19 Eindhoven 16 6 4 6 16 35—31 Juliana 15 7 2 6 16 34—34 LONGA 16 6 4 6 16 26—29 MVV 17 6 4 7 16 33—45 Willem II 16 6 3 7 15 27—35 NOAD 15 5 1 9 11 32—44 Roermond 14 4 2 8 10 26—39 Bleyerheide 15 3 3 3 9 2432 Tweede klasse B. De drie hier gespeelde wedstrijden liepen op even zoo vele overwinningen voor de thuisclubs uit. Zij kunnen allen evenwel de puntjes best gebruiken. TSC won met 31 van Picus en veel kan de Oosterhoutnaren die nog één wedstrijd te spelen hebben niet gebeu ren. De laatste wedstrijd moet dan ook gewonnen worden. ESV deed Tivoli in het zand bijten, zij het slechts met 21. Tivoli kan wel reeds een notaris laten komen. Tegelen deed wederom een stap in de goede richting, ten koste van Wilhelmi na, dat met leege handen huiswaarts ge stuurd werd. Derde klasse D. Hier konden slechts twee wedstrijden doorgang vinden, waarby echter een die van groot belang was. Dit was het treffen tusschen TOP en nöemde. Deze wedstrijd heeft de noodi- ge spanning niet verminderd want de 21 overwinning van TOP geeft haar nog mooie kansen op de bovenste plaats. RWB moest met het kleinst mogelijk verschil, met 21 in Vlijmen het loodje leggen. De stand is WSC 16 12 2 2 26 73—21 DAW 16 10 2 4 22 45—33 TOP 14 10 1 3 21 40—28 Haaften 17 9 2 6 20 56—43 Zaltbommel 16 8 2 6 18 4837 GW 16 6 3 7 15 47—42 Vlijmen 15 6 2 7 14 40—36 DEVO 16 5 2 9 12 29—37 RWB 15 4 4 7 12 44—47 Baard wyk 13 4 3 6 11 33—37 Heusden 16 4 0 12 8 33—67 ZBVV 14 2 1 11 5 24—63 Derde klasse E. W.V.V.Z. kampioen. In deze afdeeling is Zondag reeds de beslissing gevallen wie definitief de bo venste plaats zal innemen. Het is WVVZ geweest dat op overtuigende wijze hare meerderheid en superioriteit getoond heeft en zeker een ernstige candidaat zal worden voor de tweede klasse. Reeds het vorige seizoen toonde WVVZ zich een ernstigen candidaat voor het kam pioenschap, doch het was Tivoli die met de eer ging strijken na hardnekkigen stryd met WVVZ en WSC. WVVZ heeft thans de kroon op haar werk gezet. Zal WSC volgen? De stand is hier: WVVZ 17 15 0 2 30 67—27 Nevelo 16 9 3 4 21 51—25 Pazo 15 9 2 4 20 39—27 ZGC 17 5 6 6 16 35—37 Tongelre 16 6 4 6 16 37—46 Vienna 14 5 4 5 14 39—33 Boxtel 15 4 3 8 11 29—42 Oisterwijk 16 3 4 9 10 33—54 Valencia 15 3 3 9 9 3746 Traplust 15 4 1 10 9 23—64 Reserve 2de klasse B. Daar het Zaltbommel-tcrrein werd af gekeurd kon de ontmoeting Zaltboin- mel 2WSC 2 geen doorgang vinden. Wilhelmina 2 speelde gelijk tegen haar stadgenoote BW 3. De spanning bereikt thans wel zijn hoogste punt. Willem II 3 won op het nippertje 21 van PSV 4, BW 3 16 10 3 4 51—32 21 Wilhelmina 2 14 8 4 2 40—29 20 PSV 4 15 9 2 4 62—33 18 Willem II 3 15 6 2 7 56—34 14 NOAD 4 13 5 3 5 31—28 12 LONGA 3 12 5 2 5 33—26 12 WSC 2 12 5 2 5 36—35 12 RWB 2 15 2 5 8 20—58 9 Zaltbommel 2 12 1 1 10 17—85 3 WAALWIJK. JULIANA Wegens terreinafkeuring ging de wed- stryd voor het eerste elftal in Heusden niet door. Het derde elftal kon het in Vlijmen niet tot een overwinning brengen en verloor met 4—2, hoewel een gelijk spel de verhouding beter had weergegeven. Zondag a.s. staat voor het eerste elftal weder een thuiswedstrijd op het pro gramma tegen Geldermalsen. Zaterdag hopen wij op dezen wedstrijd nog nader terug te komen. HANK. Alhier, aan de „Buitenkade" is op gericht een zangvereeniging genaamd „Zang en Vriendschap". Dit is een onderdeel van de onlangs opgerichte Oranjevereeniging. Verschillende per sonen hebben zich reeds als lid opge geven. Wegens slapte wordt voorloopig op de papierfabriek de „Maasmond" alhier, om de andere week gewerkt. Dit is een zware slag voor de vele ar beiders die aldaar werkzaam zijn. Mo ge spoedig een betere toekomst aan breken, daar veel arbeiders, vooral van hier, aldaar werkzaam zijn. Dezer dagen heeft de oudste in woonster van ons dorp, inej. Cecilia Stoop, in de beste gezondheid haar 93ste verjaardag gevierd. Zij verblijft bij de Eerw. Zusters alhier, in het Klooster. Haar zij nog een lange goede gezondheid ioegewenscht. Onder groote belangstelling van een zeer druk opgekomen publiek werd Zondagavond een filmvoorstelling ge geven in het café van Jan Verhoeven alhier, en wel om 5.30 en 8 uur. Behalve enkele komische films was de hoofdstrekking van deze vertooning een weergave van de Oranje-feesten in Januari 1937 en 1 Februari 1938 alsmede van de installatie van burge meester Steemers op 5 Febr. 1938. De filmvoorstelling werd gegeven door het fotografisch atelier van J. Vaessen te Heusden. LOON-OP-ZAND. Zangver. „Echo der Duinen". De Zangvereeniging „Echo der Dui nen" vierde Zondag haar jaarlijksche statiedag. Nadat allen zich in de feest zaal van den heer Aartsen verzameld hadden, werden de gebruikelijke aan gelegenheden behandeld, w.o. de vie ring van het zestigjarig bestaan. Door de vereeniging werd de leden een feest maal aangeboden, dat alle eer werd aangedaan. Met muziek en zang werd den avond verder gezellig doorge bracht en waarbij een gratis verloting He npypllinlipiH vprVinr»nHp On YnnA^n 27 Februari zal den leden en do nateurs een uitvoering worden aange boden. V ogeltentoonstelling. De Vogelvereeniging „Vogelvreugd" organiseerde in café H. van Haren j.l. Zondag een tentoonstelling. Ingezon den werden 23 vogels. De uitslag was als volgt: Klasse A: J. Spapens le prijs; P. Vera 2e prijs; J. Spapens 3e prijs; J. Vera 4e prijs; J. Hebing 5e prijs en J. Spapens 6e prijs. Siervogels: J. Teurlings le en J. Vera 2e prijs; Klasse C.: J. Spapens le en 2e prijs, Bern. Vera 3e prijs en H. van der Velden E.V. Als keurmeesters fungeerden de hee ren Gebr. Aarts uit Tilburg. De ten toonstelling mocht zich in een groote belangstelling verheugen. Zondagavond gaf de liedertafel „Oefening baart Kunst" in de zaal \an den heer Joh. de Bont haar groo te winter,uitvoering. De zaal was tot in de uiterste hoeken bezet. Onder leiding van den directeur, den heer C. de Gouw werden de muzieknum mers zeer verdienstelijk ten gehoore gebracht en oogstten telkens luiden bijval. Ditmaal had de vereeniging als medewerkende aan de uitvoering geëngageerd de vermaarde tooverkun- stenaar en illusionist prof. A. W. Da- vola. Genoemde prof., die voor hier weer iets nieuws was, had met zijn experimenten en vertooningen enorm succes. „Oefening baart Kunst" heeft aan velen een genoeglijke en genoi- volle avond verschaft. De Lente in het land, het snock- tnig aan den kant. Het snoekersgeluk zit in een klein hoekje. „Kanjer" van 17^ pond gevan gen aan den hengel. Dat bovengenoemd spreekwoord niet altijd waarheid is ondervond Zondag de hengelaar Kil van Noort alhier. Kil was, ofschoon geen echte visscher, bij de voor kort opgerichte hengel-club gegaan. De club heeft haar vischwater in 't kanaal 's-Bosch Drongelen en daarheen was hel, waar hij zijn geluk ging beproeven. En het geluk diende hem. Nauwelijks een uurtje gedobberd, werd plotseling het aas-vischje weggetrokken en met een kreet van bewondering hoorde zijn in de buurt zijnde zwager „Ik heb heet". Na een poosje wachten sloeg hij en de snoek zat vast maar was daarmee voor Kil nog niet gevangen. Toen begon voorgoed de strijd en in dien heer Zwager onze Kil niet te hulp was gekomen, zou hij hem wei nooit gevangen hebben ook. Een echte snoeker kan wel begrijpen wat er in Kil is omgegaan. De stok was haast niet te hanteeren zoo geweldig als de kanjer er op los sloeg en dat voelde hij nog harder aan, temeer daar hij als het ware voor het eerst ging vis- schen. Tenslotte gaf de snoek zich over en werd op den wal gesleurd, doch niet vooraleer beiden lot aan de heupen in het water sprongen. Dat het dier een enorm veel bekijks had laat zich begrijpen. SPRANG. J.l. Zaterdagavond kwam „Patrimo- nium's Hulpkasin 29ste jaarvergade ring bijeen. Wegens afwezigheid van den Al- gemeenAdjunct dhr. Adr. v. d. Schans, nam de Secretaris dhr. J. Vos-Spuij- broek de leiding op zich en verzocht de aanwezigen te zingen Psalm 68 10, las vervolgens Psalm 103 (onberijmd) en ging voor in gebed. Spr, heet ver volgens de aanwezigen welkom en sprak naar aanleiding van het gelezen H. Schriftgedeelte een openingswoord, waarbij spr. vooral liet uitkomen dat de weldaden des Heeren niet onopge merkt mogen voorbijgaan. Zoo past het ons, aldus spr., op deze jaarvergadering de weldaden Gods te herdenken. Na lezing der notulen van de vorige jaarvergadering en der 1.1. gehouden ledenvergadering, werd door den secre taris een goed verzorgd jaarverslag voorgelezen; zoowel notulen als jaar verslag werden onder dank goedge keurd. Door den penningmeester dhr. P. W. de Rooij werd verslag gedaan van den finantieelen toestand der kas, waaruit bleek dat over het afgeloopen boek jaar met inbegrip van eenige organisa- tie-onkosten en betaalde rekeningen van het doktersfonds, bij ziekte was uitgekeerd een bedrag van 1783.59. Door de controle-commissie werd bij monde van dhr. J. Molegraaf verslag gedaan, waaruit bleek dat boeken en bescheiden in orde waren bevonden en werd den penningmeester dank ge bracht voor zijn accurate boekhouding. De voorzitter dankt de commissie voor haar verrichtten arbeid en stelt voor het verslag van den penning meester goed te keuren' 't welk onder dank geschiedde. Thans kwam ter tafel de bestuurs verkiezing. Gekozen werd tot voorzit ter dhr. J. Vos-Spuijbroek, die meende te moeten bedanken. Bij een tweede stemming werd gekozen dhr. Jac. van der Schans Jzn., die de benoeming aan- vacature ontstond moest in de vacature Jac. v. d. bcnans Jzn. en dhr. P. Vvde Kooij, die perioaiex moest attreden, een stemming piaats hebben. JJe heer P. Wde kooij werd met bijna algemeene stemmen herkozen, terwijl met meer derheid van stemmen dhr. Joh. bchie- don tot bestuurslid werd gexozen. Dei- den namen onder dank hunne benoe ming aan. T hans werden nog eenige zaken ra kende het interne vereenigingsleven be sproken, waarbij door veie ae belangen der Hulpkas bepleit werden. Na een woord van dank aan de le den door den waarn. voorzitter, sloot hij deze goed bezochte vergadering en eindigde dhr. W. M. Daimaijer met dankgebed. Maandagavond omstreeks half 8 had aan den provincialen weg bij de Biersteeg alhier een ernstig ongeluk plaats. Dhr. F. uit Tilburg, die per motorfiets van zijn werk te Waalwijk naar huis keerde, kwam in botsing met den auto van bakker de J. uit Vrijh.- Capelle, die juist komende uit Sprang den provincialen weg overstak. De botsing was vrij hevig. F. werd tegen den grond gesmakt en werd be wusteloos en met enkele verwondingen opgenomen. Dr. Winkelman was spoe dig ter plaatse en verleende de eerste hulp. Hierbij bleek dat F. een hersen schudding had bekomen. Eerst na een half uur slaagde Dr. W. er in F. weer tot het bewustzijn te brengen, waarna hij per auto huiswaarts werd vervoerd. Wervelstorm over de Betuwe. Zaterdagmiddag zijn de dorpen Kerk Avezaath en Druinpt bij Tiel door een wervelstorm geteisterd, die groote schade heeft te weeg gebracht. Te ongeveer half twee werd de lucht boven deze dorpen angstig donker en brak weldra een wervel storm los, die van Noord naar Zuid trok en op zijn weg groote ver woestingen aanrichtte. Groote schade werd aangericht aan de villa Teisterbant en taliijke schuren werden met den grond gelijk gemaakt. Kolendampvergiftiging. In ae Ned. Hervormde Kerk te Baarn ondervonden bezoekers Zon dagochtend, tijdens den dienst last van kolendamp, vermoedelijk door dat de schoorsteen niet wilde trek ken. Acht menschen, die zich niet wel voelden, moesten het gebouw verlaten. De 2ü-jarige G. werd be wusteloos naar huiten gedragen, waar hij nog eenigen tijd bewuste, loos bleef liggen. Nadat het bewust zijn was teruggekeerd, is hij per auto naar zijn woning gebrachthij heeft geen verdere nadeelige gevol gen van de kolendampvergiftiging ondervonden. Een oranjeballon in Finland gedaald. Naar het A.N.P. uit Stockholm meldt is in het uiterste noorden van Finland, bij Sodankyla ruim vier etmalen na de geboorte van Prinses Beatrix een ballon ge vonden, welke vondst men in ver. band brengt met de feestelijkheden in Nederland. Het betreft een groo ten oranjekleurigen ballon, waaraan drie kleine ballons waren bevestigd. Metgroote letters stond er op Oranje. Indien de ballon inderdaad uit Nederland afkomstig is, beeft hij hemelsbreed een afstand van onge veer 2,200 K.M. afgelegd. Dertig arbeiders bedolven. Aan den voet van het Matra-ge- bergte in Hongarije heeft een instor ting plaats gehad in een steengroeve. Dertig arbeiders, die in de groeve werkzaam waren, werden onder het vallend gesteente bedolven. Tot nog toe is men er nog sleehts in geslaagd vijf arbeiders te bergen, die allen zwaar gewond zijn. Vliegboot vermist. De Italiaansche vliegboot, die zich op weg van Cadiz naar Oslia bevond, wordt vermist. Men neemt aan, dat zich veertien personen aan boord bevinden, onder wie vier leden der bemanning Militaire vliegtuigen en schepen zoeken de Middellandsche Zee ten Zuiden van Sardinië af. De vlieger Bacula, die het ver miste toestel bestuurde, geldt als ten der beste Italiaansche vliegers. Veerboot omgeslagen in de haven van Sydney. Uit Sydney wordt gemeld, dat in de haven aldaar den veerboot, waarop zich 150 personen bevonden, is omgeslagen en gezonken. Tot nu toe zijn zes lijken gebor gen. Het aantal nog vermiste passa giers wordt op 9 tot 15 geschat. Het is waarschijnlijk, dat ook deze personen zijn verdronken. Volgens Reuter worden 24 perso nen vermist. ranglyst nog groot, overtuigt u zelf maar: VVV 16 13 1 2 27 62- -23 De Valk 16 12 1 2 27 66- -26 Helmondia 16 9 1 6 19 51- -41 Picus 17 8 2 7 18 57- -42 Helmond 17 6 3 8 15 35- -43 Wilhelmina 16 7 1 8 15 45- -52 TSC 17 6 1 10 13 38- -58 ESV 14 4 1 9 9 28- -51 Tegelen 15 4 1 10 9 28- -50 Tivoli 14 3 1 10 7 27- -52 ipf tftrrpin van porctoo- n a Tn Ha a r V>i»rHf-vr\r iri 'f Koctnnr ooij

Echo van het Zuiden | 1938 | | pagina 3