--"nieuws uit de EEN MEISJE, TIMMERMAN Jongens Machine-zwikker. 10 PERSONEN, niet doorgaat! LANGSTRAAT EN OMGEVING SPORT. ADVERTENTiÈN GEERTRUIDENBERG. Notaris J. R. R1ETRA DRUNEN. HEUSDEN. KAATSHEUVEL. OUSSEN. RAAMSDONK. SPRANG-GAPELLE, WASPIK. Diverse Berichten DIIDRfPHUT CTAKin Gevraagd NET R.K. DAGMEISJE Halfwas „HOLLAN Dl A" vraagt prima GEVRAAGD naar Antwerpen. Per persoon f 1.40 van de rubberafval. Hiervoor gebruik ten zij een plaatijzeren cylinder, waar in zij het te verbranden materiaal wer pen om er vervolgens den brand in te steken Blijkbaar door den krachtigen, stormachtigen wind zijn vonken over gewaaid op de in de nabijheid gelegen houten loodsen, welke zijn gevuld met rubberafval en andere licht ontvlam bare stoffen. Het spreekt wel vanzelf, dat de hou ten loodsen nadat de vonken op het dak waren terechtgekomen onmid dellijk in lichte laaie stonden. In een oogenblik - het was ongeveer kwart over tien was de afvalplaats één vuurzee. De brandweer van s-Graven- hage verscheen met twee motorspuiten ter plaatse. Deze werden bovendien nog bijgestaan door een babyspuit, welke op Loosduinen is gestationneerd. Met vijf stralen werd water gegeven. Echter kon niet worden voorkomen, dat de op de terreinen aanwezige hou ten loodsen - zes kleine en een groote geheel uitbrandden. In studie genomen De da mes-tooneel vereen, heeft onder regie van den heer Jan Kuijs in studie^genomen »Je moei haar op je tanden hehben«, klucht van Wim van Boxtel. Opvoering Op Vastenavond Maandag zal de tooneelclub der J. C. onder regie, van den heer W. Roozenopvoeren »Neo de held der Catacomben«. Duur hout Bij de gehouden houtverkoopingen bleek, dat dit jaar aanmerkelijk hoogere prijzen besteed wei den dan vorig jaar. Succes Op het solistenconcours te Eind hoven behaalden onze dorpsge- nooten, leden der harmonie der J. C. de volgende bekroningen: le prijs C. van Son afd. uitm. tuba 82 p., le prijs M. van Huiten 2e afd. clarinet 79 p., le prijs Ad van Leest 3e afd. bariton 76 p., 2e prijs Jos Klerks, sup. afd. piston 66 punten. Opdracht Aan de wegenbouwersfirma G J. Vissers alhier is opgedragen de verbetering, verbreedingen, herbe strating der provinciale wegen onder Vlijmen. Nieuwkuijk, Drunen en' Waalwijk voor de som van f 52758,— Komt de Lente De Lente schijnt in aantocht te zijn. De heer G. M. zag voor eenige dagen reeds een tweetal spreeuwen, die reeds hun intrek namen in hun nesL En Lenteachtig is het onder tusschen niet Commissie van Toezicht Den heer Nico Smits alhier heeft U kunt ze herkennen aan hun hartvorm, want Miji.hardtjes zijn geen ronde, maar hartvormige cachets en onder scheiden zich van dlle gotde middelen d e tegen Kou, Griep en allerlei pijnen bestaan, doordat zij veel vlugger en afdoender helpen en zoo den duur van Uw ongesteldheid belangrijk vnkoiten. Koket 12 st. 50 ct. Proefverpakking 2 st 10 et- Verkrijgbaar bij Apothekers en Oroei-ten van de bewoners van de Stat ons- weg en het plantsoen welke zich ten doel stelt bij feestelijkheden in deze wijken een passende versiering aan te brengen zijn gekozen de heeren W. Sasseri, Th. Verhoeven en B. van Berkel. Vanavond (Woensdag) en morgen, avond (Donderdag) zal in het R.K. Parochiehuis alhier ter bestrijding van de T B. C. en het Wit Gele Kruis een fancy fair worden gehou den. Burgemeeester Bianchi zal deze fancy-fair openen waarbij ook het eere-comilé aanwezig zal zijn. Verschillende attracties zijn op deze fancy fair bijeengebracht o m. bussen wei pen, spijkerslaan, de wandelende hoed, rad van avontuur, sjoelbak, prijsschieten, koekloten, enzoovooi t. Tevens zal er een groote verloting aan verbonden zijn met als hoofd prijs een rijwiel of vulkachel naar keuze. Door verschillende geschen ken van de inwoners is bijgedragen om deze fancy fair ten voile te doen slagen. Voor de Evangelisatie Eben Haezer te Raamsdonksveer hoopt Zondag a.s. des voorm. 9 30 en des nam. 2 uur voor te gaan Ds. v. d. Graaf uit Schoonhoven. Mej Joh. de Ruijter te Geer truidenberg slaagde te Eindhoven voor het diploma Stenografie. Ar»t. Pruijsten te Geertruidenberg slaagde te Eindhoven voor het diploma typen. Op no 3997 is,-naar ons wordt medegedeeld, eveneens de f 250(H) gevallen bij de Haco trekking, uit gegeven door A. C. Nooten, alhier. Toen de heer H. Crijns, alhier per rijwiel vanuit'sBosch huiswaarts keerde, kwam hij te Haarsieegzoo danig te vallen, dat hij nietmeer kon opstaan en door voorbijgangers hij een der omwonenden werd binnengedragen. De ontboden ge neesheer Dr. Havelaar. alhier,achtte overbrenging naar een ziekenhuis noodzakelijk, waar men een ernstige beenbreuk constateerde. Op 11 Febr. werd op de werf van de firma de Haan en Oerlemans alhier met goed gevolg te water gelaten hel motorschip »Secil» dat aldaar in aanbouw is voor rekening van Portugeesche reeders. De lengte van het schip bediaagt 46.30 M. en de breedte 7 80 M. en het draagvermogen circa 550 ton. Het m s. »Secil» zal zeer modern worden uitgerust met 2 electr. win ches. eleclrische ankerlier en electr. kaam land, centrale verwarming en stroomend koud en warm water. --De verblijven van kapitein,officieren wegens'vertrek naar elders ontslag I en bemanning zijn achterin onder- I genomen als lid der commissie van gebraent en worden zeer comloi- [j|[jUWklJ!JK. xt.. jtabej {„gelicht. 1 In het schip zal een M.A.N. motor van 350 P.K. bij 300 omw p. min. woiden geplaatst; het wordt elec- risch verlicht en de hulpmachines worden electrisch gedreven. Na completeering zal het schip op eigen kracht naar Portugal vertrekken. Afloop aanbesteding van een verbouwing van een woonhuis te Heusden voor rekening van Mej. H P v. Laarhoven, architect Hub. Baaijens te Heusden. J. v. Iersel, Drunen f 1980. A. Smits, Heusden 1910 Jv. Wijk, Heusden 1743. G. Nieuwkoop, Heesbeen 1729. A- Kramer, Heusden 1727. H. Brok, üudheusden 1725. Onze stadgenoot A. de Graag neemt 20 2—1938 wederom deel aan Jen damwedstrijd om het kam pioenschap van Nedeiland. welke aanvangt te A'dam in het Parkhotel. Donderdagavond om 7 30 uur speelt in het clubgebouw van de damvereeniging alhier, W.D.V. uit Waalwijk, 2eklas,voor de competitie een wedstrijd tegen V. D. alhier, Feestavond. Ter viering van het 10 jarig be staan der vereeniging kwamen de leden der Zangvereeniging Bel Canto Maandagavond in hun concertzaal bij den heer Jan van Dun in fei st- vergadering bijeen. Ook de vrouwen der leden waren dezen avond van de partij, 't Is een echte feestavond geweest voor Bel Canto. Na een korte opening door den voorzitter van de Feestcommissie den heer P, Schellekens, werd de verdere rege ling van den avond in handen ge steld van den heer J. Kroot, die Bel Canto te getroosten heeft. De directeur dankte voor de attentie en sloot daarbij een woord van opwekking in aan allen om, met hetzelfde enthousiasme als waarop deze feestavond gevierd werd ook de repetities van Bel Canto mee te maken. Wel wat te vroeg Dezer dagen toonde een school jongen ons een citroen vlinder, door hem in den tuin gevangen. Wij vieezen, dat dit vioegerlje zal on dervinden, dat neer wintel geen ijs bloemen met honing kan scheppen. Bonte Avond D E.S. Evenals andere jaren organiseert onze B K. Voetbalvereeniging DES ook dit jaar een groote bonte avond. Op Zaterdag 26 Februari zal in de zaal van den heer Jan van Dun deze avond gehouden worden. De voorbereiding is in volle gang en de genoodigden mogen verwach ten, dat een programma zal gebo den worden, dat volop te genieten zal geven. De Roode Adelaar. De tooneelvereeniging Kunst en Vermaak onderafdeeling van de K.J.C. gaf Zondag jl. voor een uit verkocht huis een opvoering van De Roode Adelaar, een boeiend tooneelwerk van van der Duinen en Dumont. De Koode Adelaar is een span nend tooneelspel dat van het begin tot het einde de belangstelling der hoorders weet gaande te houden. De vele fragmenten, die een stuk oorlogsleven aan het huidige Spaan scbe Iront uitbeelden zijn goed ge- trollen. Tooneel en decor, waarhij hijzonder de mechanisatie voor de diverse oorlogsgeluiden zeer goed waren verzorgd, grime en spel, het was alles keurig weik. Met lecht mocht de regisseur de Weleerw. Kapelaan Verhoeven aan het eind van den avond met de spelers den dank incasseeren van den K J C.- directeur. ST. JOACHIMSMOER. Zondag 13 Februari 1.1. vergader de de U.K. Voetbalvereeniging in de zaal van M. Maas alhier. Een toenemende belangstelling is in deze vereeniging waar te nemen, wat voor een niet gering deel is toe te schrijven aan haar goede kansen voor 't kampioenschap. Na opening en lezing der notu len, die met een kleine wijziging werden goedgekeurd, volgden be sprekiiigen over 't vormen van een twetde elftal. Een nieuw lid werd aangenomen, waardoor t aantal leden 19 bedraagt De poging om te komen lot 't vormen van een 2de elftal, zal na 't beëindigen van de competitiewedstrijden meer kans van slagen hebben, 't Bepalen van den teerdag voor leden en dona teurs werd aan 't Bestuur overge laten. Met een opwekking tot goede samenwerking hij den laatsten thuis wedslrijd, die de kroon op het werk moet zetten, sloot de voorzitter, 't elftal 't beste succes toewen- scbende. toezicht op 't Nijverheidsonderwijs alhier. Meer werk Over het algpineen wordt er op de schoenfabrieken alhier op volle capaciteit gewerkt, terwijl er enkele zijn, die meer dan ruim van orders zijn voorzien. Uitvoering Hedenavond om 7 uur wordt in de zaal der J. C. een groote uit voering gegeven, waaraan mede werken de harmonie, de gymnastiek vereniging en de tooneelclub. ELSHOUT Benoemd Den heer A. van Rossum uit 's Bosch is benoemd tot onder wijzer aan de R.K. Jongensschool allrier. ,Wegafsluiting De weg van Elshout naar Drunen is vanaf de spoorlijn tot slager v. d. Sanden voor het verkeer afgesloten in verband met de daar aan te verrichten werkzaamheden. Toen den heer A Roubos. na eenigen tijd ofwezig te zijn geweest, in zijn woning terugkeerde vond hij zijn zuster D. Roubos, met wien hij samenwoonde dood op den grond liggen. Hartver lamming bleek hier de oorzaak te zijn- Vrijdagmorgen werd het 5-jarig zoontje van den heer S. Hoevenaar vermist. Na een lijd lang te hebben gezocht, waaraan ook door de buren ij vei ig werd meegedaan, vond de heer R. Middelkoop het knaapje drijvende in het riviertfe »De Dusse* dal achter de woning stroomt Hij slaagde er in de kleine naar den kant te werken en droeg het reeds verstijfde lichaam de woning binnen Bij afwezigheid van dr. van Vuuren werd door mevr. van Vuuren, die spoedig ter plaatse was, nog kunst matige ademhaling toegepast, doch niets mocht meer baten. De kleine bleek reeds te zijn overleden. In onze gemeente is een gemengde zangvereeniging opgericht. Het bestuur werd alsvolgt samengesteldS. v. d- Zouwen, E. Klomp en Sanner. Tor directeur is gekozen den heer J. de Graaf. Tot bestuursleden van de in deze gemeente opgerichte buurtcommissie Voor de leden van den Boerenbond werd Maandagavond i.i het patronaats- ge^cuw door den heer van der Ven, secretaris van den NCB uit Tilburg, een lezing gehouden over »De Pacht wei«. Er bestond veel belangstelling voor dezen avond. Bij gelegenheid der prijsuitreiking van de onderlinge schietwedstrijden, organiseerde de B.V L- een feestelijke bijeenkomst in café Th- van der Geld. De plaatselijke leider en secretaris, de heer P- de Bont uit Drunen opende deze biieenkomst. Hierna werden door hem de prijzen uitgereikt die als volgt werden behaald: le priis P, de Bont, 2 Hub- van Spijk, 3 A. Koks. 4 A Roestenburg, 5 Jos van de Water, 6 A. v. Eggelen, 7 G v. Egoelen, 8 A. Moonen, 9 M. Mimpen, 10 van de Water. 11 M- van Helvoirt, 12 F. van Beijnen, 13 J Verrijk, 14 L- Keetels, 15 P-Paijmans, 16 A van der Lee, 17 Chr. Fitters, 18 J. van Son, 19 A. Mommersteeg, 20 A. Lommers, 21 J- van Eethen, 22 M. van Son, 23 J van Heivoort. RAAMSDONKSVEER. De heer C. P. Bossers, admini strateur bij de gemeentelijke steun veileening alhier, is benoemd lot adjunct commies ter secretarie te Beverwijk. Vanaf Donderdag 17 tot en met 20 Februari a.s. zal in de Pa rochiekei k alhier een triduum wor den gegeven voor de leden van de H. Familie. Ook niet leden worden verzocht het triduum bij te wonen De oefeningen worden gegeven door de Zecreerw. Pater Melchior, cap. Door de B.K. Tooneelvereeni ging «Kunst na Arbeid« zal op zich op schitterende wijze van zijn 2Q en 2? Februari a#s. een zware taak kweet. Er werd een I non stop programma afgewerkt van vijf uren, dat vlot verliep, alle ge- wenschte afwisseling bood en allen voldeed, Begrijpelijk werd ook het biertje niet vergeten en de inwen dige mensch bij voortduring ge- sterkt met een lekker beetje en een hartig hapje. Een stevige koffie tafel was het waardig slot. Door den voorzitter werden bloe men aangeboden aan de echtge- noote van den Directeur voor de vele opofferingen, die zij zich voor uitvoering worden gegeven in het St Henricusgebouw. Opgevoerd zal worden, het too neelspel in zeven tafereelen »De Kerstmi* van broeder Thomas en de drie roovers«, met een klucht spel in een bedrijf »S OS.er Het muzikale gedeelte zal ver zorgd worden door het bekende gezelschap «The melody Boyscr. Het geheel belooft weer een paar gezellige avonden. - Tot verpleegster aan het St, Theresia Ziekenhuis te Raamsdonks. veer is benoemd Mej. J. Th.M. van Mook, komende uit Schijndel. Het verbouwen van een wo ning tot twee woningen voor reke ning van C. Oome, in de Suiker- straat, is opgedragen aan de aan nemers de Gebrs. Oome. SPRANG. J.l. Maandagavond kwam de af- deeling Sprang van den Ned. Bond van Chr. Fabrieks- en Transportarbei ders in de zaal van den Chr. Volks bond alhier in jaarvergadering bijeen. Deze vergadering stond onder lei ding van den heer S. Veltman, te Den Haag, Bondspenningmeester, die de goed bezochte vergadering opende en daarna een gedeelte uit de H. Schrift voorlas en voorging in gebed. Na een kort openingswoord, waarin de heer Veltman de aanwezigen wel kom heette, werden door den secreta ris de notulen der vorige vergadering gelezen, die werden goedgekeurd. Door den secretaris dhr. C. Braspen ning, werd vervolgens een uitstekend verzorgd jaarverslag uitgebracht, waar in hij de wederwaardigheden der af- deeling in het afgeloopen jaar de revue liet passeeren. Het ledental bleef sta tionair. Ook de afdeelings-penning- meester en de beheerder der Werk- loozenkas brachten verslag uit; uit het laatste bleek o.a. dat in het afgeloopen jaar ruim 9000.— aan werklooze le den werd uitgekeerd. De functionaris sen werden voor hun werk dank ge bracht. Aan de orde kwam dan de bestuurs verkiezing. Tot voorzitter in de vaca ture J. C. de Roon werd gekozen dhr. C. Braspenning, die onder dank deze benoeming aannam. De aftredende be stuursleden de heeren H. Spierings en J. de Jong werden herkozen. In de va catures C. Braspenning, die tot voor zitter werd benoemd, H. Chabat en J. Vos-Spuijbroek werden hierna gekozen de heeren H. de Bie, A. Hoevenaars en Varossieau, die allen hunne benoe ming onder dank aanvaardden. Na eenige bespreking werd besloten de jaarlijksche feestavond te houden op Maandag 28 Februari a.s. Een aantal interne afdeelings-aan- gelegenheden, o.a. betreffende de con tributie-regeling enz., werden hierna breedvoerig besproken. Waar de heer Veltman intusschen de vergadering moest verlaten, werd de leiding over genomen door de nieuwe voorzitter. Aan het einde der vergadering dank te de voorzitter voor de goede opkomst en sprak de hoop uit dat de leden in de toekomst de vergaderingen trouw mogen bezoeken en wekte hij op tot trouw aan de organisatie, waarna de vergadering werd gesloten en de voor zitter in dankgebed voorging. VRIJHOEVE-CAPELLE. In de Maandagavond gehouden ledenvergadering van de Ned. Herv. Jongel. Ver. „Immanuel" werd bij de gehouden bestuursverkiezing tot voor zitter gekozen de heer P. Hommel en tot secretaris de heer P. Dekkers. De Anti-Rev. Kiesvereeniging alhier houdt a.s. Vrijdag 18 Febr. des avonds half acht in het gebouw voor Chr. Belangen- haar jaarvergadering. Naast de jaarverslagen van secretaris en penningmeester komt tevens aan de orde bestuursverkiezing, terwijl het ge meenteraadslid de heer H. Kerst een overzicht zal geven over den arbeid van den gemeenteraad. Daartoe uitgenoodigd door de Ned. Herv. Jong. Vereeniging Gideon aan den Loonschendijk trad Dinsdag avond in de Herv. Kerk aldaar op Ds. Leemans van Ede. Niettegenstaande de gladde wegen kan het bezoek goed ge noemd worden. De geachte spreker werd met de meeste aandacht gevolgd. CAPELLE. In verband met een bij het colle ge van kerkvoogden en notabelen der Ned. Herv. gemeente te dezer plaatse ingekomen verzoek, om aan de lidma ten dezer kerkelijke gemeente, welke te Vrijhoeve-Capelle woonachtig zijn, de zelfde rechten te verleenen als aan de lidmaten te dezer plaatse, werd j.l. Za terdagnamiddag in de consistorieka mer der Ned. Herv. Kerk een stemming gehouden, waarvoor groote belang stelling bestond. Bij het opmaken van den uitslag dezer stemming bleek, dat stemgerechtigden zich met flinke meer derheid voor inwilliging van dit ver zoek verklaard hadden. Door den uit slag dezer stemming is aan een sedert het bestaan der Ned. Herv. gemeente van 's-Grevelduin- en Vrijhoeve-Ca pelle bestaande toestand een einde ge komen. Beide dorpen, welke vroeger afzonderlijke burgerlijke besturen had- j den, zijn kerkelijk steeds vereenigd ge weest, doch de lidmaten uit Vrijhoeve- Capelle hebben nimmer stemrecht ge had, zoodat zij niet aan. kerkelijke ver kiezingen of stemmingen konden deel nemen en zij ook geen vertegenwoor digers in het college van kerkvoogden en notabelen (kerkbestuur) hadden. De uitslag der j.l. Zaterdag gehouden stemming werd te Vrijhoeve-Capelle met vreugde begroet. Tijdens een der vele buien werd j.l. Zaterdagnamiddag op de tuinderij van den heer A. van den Hoek een groentekas door den stormachtigen wind totaal in elkaar gedrukt en ver nield. Voor den betreffende een heele schadepost. Ook bij andere tuinders moesten ramen het ontgelden. J.l. Zaterdagavond werd de fiets van H. v. B., staande voor het Stations koffiehuis alhier ontvreemd. We vernemen, dat de dader van de zen diefstal, A. R., zichzelf bij de poli tie te Breda heeft aangemeld en van daar j.l. Maandagmorgen voor den bur gemeester van Sprang-Capelle is ge leid. Na verhoor is hij op transport naar den Bosch gesteld. Niet steeds zijn de verdwenen rijwie len zoo vlug achterhaald. De Chr. schoolvereeniging a. d. Loonschendijk houdt a.s. Vrijdag des avonds om 7 uur in het schoolgebouw aldaar haar jaarvergadering. De agen da vermeldt: 1 Opening en notulen, 2 Verslagen secretaris en penningmees ter, 3 Bestuursverkiezing, wegens pe riodieke aftreding van de heeren B. Verhoeven, J. den Hollander, P. van der Schans en G. de Jong, 4 Rond vraag, 5 Sluiting. Het 3 jarig zoontje van den heer d. B. had het ongeluk spelen derwijze in de haven te geraken. De heer v. O., die het ongeluk zag gebeuren, had het genoegen den kleine weldra op het droge te helpen. A.s. Donderdag 24 Februari zal in deze gemeente in het patro naatsgebouw een werkloozendag worden gehonden. De heer S. kwam 1.1. Zondag bij een voetbalwedstrijd zoo ernstig te vallen, dat zijn schouder werd ont. wricht. Dr W. verleende genees kundige hulp. Het laatste bericht meldt dat de loods bij het lichtschip Elbe III van boord gegaan is. Sedertdien heeft men van het stoomschip niets meer ge hoord of gezien. Men maakt zich zeer ernstig bezorgd over hel lot van het schip. Het weer op de Noordzee is omstreeks den 10de Februari zeer slecht geweest. Marine- vaartuigen zijn op zoek naar de ver miste Egeran en de radiokuststations hebben aan alle schepen verzocht naar dit stoomschip uit te zien. R.K.V.V. DISTRICT DEN BOSCH. Programma voor Zondag a.s. Eerste klasse. Schijndel 2ODI 2 Zwaluw 2ODC 2 J. v. AarkeiAvanti VFCJuliana Tweede klasse. MSVNieuwkuijk Derde klasse. Nieuwkuijk 2Herptsche Boys VJC 2Concordia 3 Vlijm. Boys 2Helvoirt 2 N. Gedacht 2VJC R.K. Juniorenlcring Drunen en Omstreken". Vlijm. BoysVJC b (kwart voor één) J. v. d. Ven. GEERTRUIDENBERG. R.K.V.V. Veersche Boys. Zondag j.l. speelden de Veersche Boys 1 haar laatste thuiswedstrijd tegen de Kaaische Boys 1. Er was groote belang- stelling voor dezen wedstrijd, daar het om het kampioenschap ging. I)e wedstrijd ving om half drie aan. Wanneer na een kwartier spelen de bal in het doelgebied van de gasten komt, wordt de bal tweemaal tegen de lat ge kogeld, en komt voor de voeten van den linksbinnen van de Veersche Boys, die aan zijn club de leiding geeft 10. De Veersche Boys verzwakken clan wel iets in hun spel, maar weten toch de leiding te houden voor de rust. Na de rust heb ben de gasten den wind mee, en bren gen verschillende malen het doel der Veersche Boys in gevaar. De gasten ko men geducht opzetten en als de midvoor den hal vrij krijgt kogelt deze onhoud baar in 't doel der Veerchse Boysy 11. Het doel derg asten komt dan in gevaar te verkeeren. Als dan hij een dezer aan vallen een der spelers hands maakt in het strafschopgebied, krijgen de Veer sche Boys een penally te nemen, welke door M. van Hilst iii een onhoudbaar doelpunt wordt omgezet 21. Dan klinkt even later het eindsignaal, zoodat de Veersche Boys met een tikje geluk den wedstrijd gewonnen hebben. Dat de Veersche Boys thans vrijwel van het kampioenschap verzekerd zijn, blijkt wel hieruit, dat onze Kon. Erk. Harmonie „De Eendracht" de kampi oenen reeds met volle muziek van het terrein gehaald heeft en hun naar het clublokaal hij Heessels aan het Heere plein gebracht heeft, alwaar de Boys nog enkele uren in gezellig samenzijn ver toefd hebben. DUSSEN. R.K.V.V. Dussensche Boys. De Boys hadden Zondag j.l. een ge dwongen rustdag, van welke gelegenheid zij welgebruik zullen hebben gemaakt, om zich op de nog komende wedstrijden t.w.: Quick uit en thuis en WVR thuis, voor te bereiden. A.s. Zondag gaan de Boys naar Made om Quick partij te geven. Doordat Be Ready thans wederom in de competitie speelt, zijn de kampioenskansen voor de Boys sterk gestegen. R.K.V.V. BE READY. Het weder optreden van Be Ready is meteen ingezet met een flinke 40 over winning op Quick. Met dezen stand moest de wedstrijd wegens de sneeuw worden gestaakt. BILJARTEN. Donderdag komt Eindhoven op be zoek bij „Ons Genoegen" (Passier). De club van onzen Brabantschen Kampioen 1933. De heer Gruythuizen komt zelf mee en zal een partij spelen tegen J. de Graaff. Dat de heer Gruythuizen er nog goed in is bewijst wel, daar hij er vorige week de kampioen van Limburg nog op draaide met een gemiddelde van 30, ca dre 45/2. Ook de overige spelers van Eindhoven zijn niet voor de poes. Een en ander voor biljartliefhebbers. Dus de moeite waard om eens een kijkje te komen nemen in café Passier. BOUW VAN TWEE BAGGER MOLENS VOOR RUSSISCHE REKENING. Naar het A.N.P. verneemt zijn voor rekening van Rusland bij de werf De Klop te Sliedrecht en de werf Gusto te Schiedam 2 groote baggermolens besteld. Deze baggermolens zullen een capa citeit hebben van 750 kub. meter per uur. DUITSCH STOOMSCHIP VERMIST. Het Duitsche stoomschip Egeran, dat op 9 Februari met een lading graan van Hamburg naar Rotterdam is vertrokken, is tot dusver niet in de bestemmingshaven aangekomen. Het schip, zoo lezen wij in het Hamburger Fremdenblatt, dat onder commando van kapitein Luers vaart, en een be manning van 14 koppen heeft, is op 10 Februari, korten tijd na een ,uur 's nachts, Cuxhaven gepasseerd. W.G.V. Woensdag van 5.30- 6.45 uur Adspiranten 11. W oensdag 78.3U uur. Gy m nastiek aspiranten k. en V. Gvmiiastiekl. U. S. Woensdag 8 u. Cursus Transport- Colonne Koode Kruis O. L. Si hooi. W.G.V. Donderdag van 5.15 6.30 uur Adspiranten 1, van 6.<i0 tj.45 uur Adspiranten 111 en van 7.30—10 uur leden. Donderdag 8 uur repetitie Ge mengd Koor O. en V. Vrijdag Luxor Bioscoop «De moord in het Museum«. Vrijdag Theater Musis Sacrum »Stjenka-Rasip«. RAAMSDONK. Van 5 tot en met 11 Februari '38. Geboren: Marinus, zv. Johannes de Geus en Arina van Bennekom Pietpr M., zv. Antonius C. Vissers en Cornelia M. Baij- ens Cornelis G. M., zv. Adam M. M. Bouwens en Anna C. Niessen. Overleden Hendrika T. W. Dank, oud 82 jaren. Met vreugde geven wij kennis van de geboorte van onzenzoon PIET W.VAN RAAK W. VAN RAAK- VAN BENTUM. Waalwijk, 15 Februari 1938. niet beneden 16 jaar. WASSCHERIJ W. H DE HAAN Stationsstr. 71 a Waalwijk. gevraagd, leeftijd 15 5 16 jaar. 59012 Waar zegt de uitgever. ge v r a agd. Brieven onder No. der adv. a. h. Bur. v. d. blad. 590U8 NED. SCHOENENUNIE BLOCH STIBBE WAALWIJK van 14 tot 16 jaar voor fabriek en een de die zich levend willen laten onthoofden. Aanmelding Theater Musis Sacrum. 59004 te Dussen, bericht, dat de verkooplng van het huiste WASPIK, be woond door H. JANSON, Gedurende de Zesdaagsche (Carnavalsdagen) alle dagen Gelegenheid voorbezoekaan opera's, revue's en verdere attracties. A. MULDERS-SARS Telefoon 141 Stationsstraat - WAALWIJK. WAAI WIJK

Echo van het Zuiden | 1938 | | pagina 6