?AS WINANDO H.deBont-v.Hulten Plaatselijke Berichten 10 GULDEN BELOONING B E Z 0 E K T de Groote Gastvoorstellingen Heerenkleeding naar maat «"ïlrtk HERKENNINGSWEDSTRIJD MUSIS SACRUM Dinsdag 22 en Woensdag 23 Februari» Ruwe schrale huid P U R O LI vastgesteld in dezelfde verhouding als de oppervlakte van de in exploitatie te brengen gronden zich verhoudt tot de totale oppervlakte van het betrokken, als een afzonderlijk afgerond geheel be handeld gedeelte van het plan van uit breiding, waarvoor de kosten zijn be rekend. Het overeenkomstig den vori- gen volzin berekende bedrag moet door den eigenaar worden voldaan vóór de overdracht van de in het eerste lid van artikel 5 bedoelde gronden, eventueel van het eerste gedeelte dier gronden, tenzij omtrent die betaling een andere regeling wordt getroffen. Wanneer daarbij een latere betaling der bijdrage wordt overeengekomen, zal door de gemeente een rentevergoeding over het bedrag der bijdrage worden gevorderd van 4 per jaar. De eigenaar van in bouwexploitatie te brengen gronden heeft recht op vol ledige kennisneming van de eenheids prijzen, waarvan bij de berekening van de in dit artikel bedoelde kosten ge bruik wordt gemaakt, alsmede van de aan die berekening ten grondslag lig gende specificaties. Artikel 8. In gevallen, waarin deze bepalingen niet voorzien, worden door Burgemees ter en Wethouders zooveel mogelijk in overeenstemming met de in deze bepa lingen vervatte richtlijnen eventueel nadere voorwaarden gesteld. Artikel 9. Deze regelen kunnen worden aange haald als „Exploitatievoorschriften bouwterreinen". Artikel 10. Deze regelen treden in werking met ingang van den dag. volgende op dien harer vaststelling door den Gemeente raad. Aldus vastgesteld door den Raad der gemeente Waalwijk in zijne openbare vergadering van 25 Fe bruari 1938. Subsidie „St. Crispyn en Crispinianus". Prae-advies punt 5. Het schuttersgilde „St. Crispijn en Crispinianus" alhier zal op 14 en 15 Augustus 1938 op feestelijke wijze zijn 100-jarig bestaan vieren door het hou den van een nationalen wedstrijd voor schuttersgilden, waaraan voorafgaat een optocht der deelnemende gilden door de gemeente, met vendelzwaaien op het raadhuisplein. Teneinde de daaraan verbonden kosten te kunnen bestrijden is door het gilde onder overlegging eener on- kosjtenberekening, een gemeentesub sidie van ƒ250,gevraagd. Wy zijn van oordeel dat er aanlei ding is om de instandhouding van het gildewezen, zijnde de meest oude, volksgeliefde en schilderachtige vorm van saamlioorigheidsgevoel onder be paalde groepen der bevolking, van overheidswege te bevorderen en geven U mitsdien in overweging, van ge meentewege het welslagen van dit gildefeest te helpen verzekeren. In verband evenwel met uw begin selbesluit van 30 April 1937 om in der gelijke gevallen voortaan uitsluitend in den vorm van garantie steun te verleenen, stellen wij U voor om, in- plaats van de gevraagde subsidie van 250,een garantie tot dit bedrag te verleenen. Het verzoek met de bijbehoorende onkostenbegrooting liggen ter inzage. Burgemeester en Wethouders van Waalwijk. AANVULLING VAN DE POLITIE VERORDENING, IN WERKINGGE- TREDEN 15 FEBRUARI 1.1. De raad der gemeente Waalwijk in zijn openbare vergadering van 26 No vember 1937 heeft besloten vast te stellen de volgende verordening tot wijziging van de Algemeene Politie verordening voor de Gemeente Waal wijk 1935: Het is verboden: a. tusschen 21 uur en 6 uur zich op den weg te bevinden met aanplakbiljetten, borstels, kwas ten of eenig ander plakmiddel of plak- gereedschap, alsmede met teer, krijt, kalk of eenig andere kleurstof of verf stof. b. honden te laten losloopen *in plantsoenen of in tuinen zonder toe stemming van de eigenaars, gebrui kers of beheerders dier gronden. 2. Honden, welke in strijd met het bepaalde bovengenoemd op den weg, in plantsoenen of in tuinen rondloo- pen, kunnen door de politie worden opgevangen en met machtiging van Burgemeester en Wethouders worden afgemaakt. Is het de politie evenwel niet mogelijk de honden, welke zich in strijd met het bepaalde op den weg of in plantsoenen of in tuinen bevin den, op te vangen, dan kunnen die honden, met machtiging van den Burgemeester, onmiddellijk door haar worden gedood. Ingelascht wordt een nieuw artikel 44a., luidende als volgt: 1. Het is verboden op Zondagen, alsmede op werkdagen tusschen 20 uur en 7 uur, bij het venten of te koop aanbieden van waren, op of aan den weg luidkeels te roepen of daarbij ge raasmakende middelen te gebruiken. 2. Met den Zondag worden ten deze gelijkgesteld de Nieuwjaarsdag, de Christelijke Tweede Paasch- en Pinksterdagen, de beide Kerstdagen, de Hemelvaartsdag, 15 Augustus en 1 November. Ingelascht wordt een nieuw artikel 73a., luidende als volgt: De bestuurders van voertuigen, handkarren of trekdieren zijn ver plicht om daar, waar het verkeer moet halt houden, onder vrijlating van de Iinker-weghelft zich zoover mogelijk rechts aan den kant van den rijweg in volgorde van aankomst op te stellen, met dien verstande, dat het opstellen links naast en het links voorbijrijden van een ter plaatse wachtend motorrijtuig, voertuig, handkar of trekdier niet is toegelaten. Ingelascht wordt een nieuw artikel 95a., luidende als volgt: Het is verboden, als bestuurder ge zeten op een rijwiel, daarmede vanuit een zoogenaamden dam of uitrit, zijn de geen weg als bedoeld in artikel 86, 'een weg op te rijden. Ingelascht wordt «»en nieuw artikel De bestuurders van motorrijtuigen en rijwielen zijn verplicht om daar, waar het verkeer moet halt houden, onder vrijlating van de linkerweghelft zich zoover mogelijk rechts aan den kant van den rijweg in volgorde van aankomst op te stellen, met dien ver stande, dat het opstellen links naast en het links voorbijrijden van een ter plaatse reeds wachtend motorrijtuig, voertuig, handkar of trekdier niet is toegelaten. Men deelt ons nog mede dat aan bo vengenoemde bepalingen streng de hand zal worden gehouden, zoodat waakzaamheid betreffende deze pun ten in eigen belang geboden is. K. J. C.-BESTUUR. Naar wij vernemen is het Bestuur der K. J. C., over wier stichting en or ganisatie in de parochie St. Jan deze week een circulaire huis aan huis werd bezorgd, als volgt samengesteld: Eere-voorzitter: Edelachtb. heer Bur gemeester Moonen. Het aanvankelijke groepscomité van de Verkenners is opgenomen in het K. J. C.-Bestuur, aangevuld met de heeren H. Meijs en J. v. d. Griendt en Broe der Overste en de heer H. v. Well, om door de twee laatsten contact te leggen met de lage en de middelbare scholen. Pastoor Heezemans zal het voorzitter schap op zich nemen. Wij brengen, in aansluiting op onze circulaire, nog het volgende onder de aandacht: 1. Van de K.J.C. (patronaat, jonge wacht en verkenners) kunnen alleen lid worden de jongens, die hun Plechti ge Communie reeds hebben gedaan. 2. De jongens, die reeds bij de Jon ge Wacht of de Verkenners zijn aan gesloten en hun Plechtige Communie nog niet hebben gedaan, kunnen lid blijven, doch kunnen nog geen lid van het Patronaat worden. 3. A.s. Zondagnamiddag wordt oogenblikkelijk met de patronaats-bij- eenkomsten begonnen: van half 5 tot half 7: voor de jon gens van het klein patronaat die hun Plechtige Communie hebben gedaan en nog geen 15 zijn geworden; van 7 tot 9 uur: voor de jongens van het groot patronaat, die 15 zijn gewor den, maar nog geen 17 jaar oud zijn. 4. De contributie moet door de jon gens eiken Zondag naar de patronaats bijeenkomsten worden meegebracht. Het K.J.C.-Bestuur. Patronaat St. Antonius parochie. 1 een der bladen verscheen een bericht betreffende de vestiging van een Jongens-Palronaat in een der scholen in de St. Crispijnstraat voor de St- Antoniusparochie. Wij hebben ons ter bevoegde?- plaatse om inlichtingen gewend om te voorkomea dat mogelijk onjuiste of voorbarige berichten in omloop Komen, L)aar kon of wenschtemen ons omtrent deze aangelegenheid geen nadere mededeelmgen te doen. Nederl R.K. Bond van Handels- Kantoor- en Winkelbedienden. Aid. Waalwijk In de groote zaal van Hotel Ver- wiel werd voor leden en genoodig- den van bovengenoemden Bond op 1.1. Dinsdjga vond de aangekondigde lezing gehouden over: »L)e ontwik keling van de Burgerluchtvaart.» dpor den heer Peer van de K. L. M. uit L)en Haag. In een aangename, prettig onder houdende causerie met lichtoeelden heelt hij op zeer duidelijke wijze de neteekenis van het vüegwezen èn wat betreft handel, èn wat betreft spoit oebandeld Na deze causerie gaf de heer Peer een film, waarin hij de aanwezigen een gratis vliegtocht van Amsterdam naar Oost- en West Indiëaanbood, üaar genoemde heer deze vluchten herhaalde malen persoonlijk had gemaakt kende hij uiteraard de finesses van zoo n tocht, waarvan zijn gehoor dan ook wel heeft ge profileerd. Met nog een rondvaart door de Botterdamsche haven waar na tot besluit een vliegiocht boven Hotterda n, werd deze werkelijk interessante en tevens leerzame avond besloten. Het laatstegedeelle met muziek üe heer P^er viel na afloop dan ook een hartelijk en nadeelig saldo is van 63,33. In verband voornamelijk met de mond- en klauwzeer-epidemie is dit cijfer te verklaren. Het aantal verzekerde runderen be droeg op 1 Jan. 1938 324 stuks voor een waarde van ƒ51760, OUDERSAVOND „KUNST EN KRACHT". Jubileum L. van Drunen. De Patron. Gymn. Vereen. „Kunst en Kracht" mag weer op een buiten gewoon geslaagden oudersavond te rugzien. Het bezoek was over-druk en over trof alle vorige oudersavonden. Wel een bewijs dat deze gymnastiekclub zich in Baardwijk in een groote popu lariteit verheugen mag en dat derge lijke avonden bij alle bezoekers zeer in den smaak vallen. In zijn openingswoord verwelkomde de voorzitter, de heer Jac. van Mierlo, de aanwezigen, speciaal Pastoor van Erp, kapelaan Allard en de ouders der gymnasten. Hij dankte voor den finan- cieelen en moreelen steun die „Kunst en Kracht" ook dit jaar weer in zoo ruime mate heeft mogen ondervinden. Nadat alle medewerkende leden en aspiranten, in totaal ruim 70 turners, aan het publiek waren voorgesteld, werd met de afwerking van het zeer aantrekkelijk en varieerend program ma begonnen. Het was een lust te zien hoe de verschijnt op geheimzinnige wijze a t. DINSDAG 22 FEBR. des avonds tusschen 6 en 7 uur op de Groote Marktde persoon die hem het erst herkent en op de schouders klopt ontvangt 10 GULDEN BELOONING. Prijzen 40 60 75 en f I.OO. Kaarten reeds heden verkrijgbaar in het Sigarenmagazijn Fiima TH. C. PULLES, Grootestraat 247, Markt, TELEFOON 116. BESPREEKT TIJDIG DAAR UW PLAATSEN. welverdiend applaus ten deel. De heer v. d. Ven als wnd. Voor zitter dankte namens de aan wezigen. Tegelijkertijd memoreerde hij de jaarvergadering op a.s. Woensdag 23 Februari, terwijl hij hoopte dat alle leden deze vergadering zullen bijwonen, en verzocht tevens de vragenlijsten tegelijk hij het Bestuur in te leveren. Boerenleenbank Algemeene vergadering op Vrij dag 25 Februari a.s., des avonds om half achtin't Patronaatsgebouw te Baardwijk. Aan de orde is om.: Opening door den Voorzitter en aanwijzing van een Secretaris en twee stemopnemers Voorlezen notulen der vorige vergadering. Verslag van het boekjaar 1937 en goedkeuring van balaus en reke ning over 1937. Verkiezing van een lid van den Raad v. Toezicht, wegens periodieke aftreding van dhr. Corn. A Uaijens, die terstond herkiesbaar is. Voorstel tot vaststelling van een rentestandaaid. Wijziging huishoudelijk reglement. Grootestraat 319 - WAALWIJK TELEFOON 109 tegen prijzen aan de tijds- omstandighedenaangep ast. VEEFONDS v.m. BAARDWIJK. Hetveefonds te v.m. Baardwijk hield in café ,,'t Vosje" van den heer Pul lens zijn algemeene jaarvergadering. Deze vergadering die goed bezocht was, werd geopend door den voorzit ter, dhr. W. Schilders, waarna de secretarispenningmeester, dhr. Jos Loeff een financieel jaarverslag uit bracht. De ontvangsten bedroegen 2009,37, en de uitgaven 2133,zoodat er een kleine aspiranten hun best deden om voor het publiek, waaronder de mees ten ook hun ouders wisten, en vooral voor de jury een goed figuur te slaan. Er werd aan de verschillende werk tuigen en in de vrije oefeningen dooi de aspiranten vaak keurig werk te zien gegeven, al waren er natuurlijk ook die nog heel wat vaardigheid in de turnsport zullen hebben aan te leeren. De grootere leden gaven tal van kranige staaltjes van behendigheid, kracht en zelfbeheersching te zien, die met groote aandacht, door sommige aanwezigen zelfs met een beetje ang stige spanning werden gevolgd. Een attractie op zich zelf vormde het werken aan het rek door het oudste lid der veteranen-club „Ons Huis" de 64-jarige Jan Renooi die op ver zoek ook eenige verbluffende gym nastische toeren verrichtte, daarmee een bewonderenswaardige vitaliteit demonstereerende en dat op zoo'n leeftijd. Alles werd vlot, haast als in een non-stop-revue, afgewerkt, terwijl de heeren Jos Lombarts en J. Mol met piano-, accordeon- en saxophoon- muziek den geheelen avond voor een vroolijke muzikale afwisseling zorg den wat de prettige stemming niet wei nig verhoogde. In den loop van den avond had er nog een treffende plechtigheid plaats, n.l. de huldiging van den heer L. van Drunen wegens zijn koperen jubileum als leider van „Kunst en Kracht". Door den voorzitter, de heer Jac v. Mierlo, werden hem woorden van groote waardeering en dank toege sproken en werd er vooral gewezen op de voorbeeldige, vriendschappe lijke verstandhouding die er bestaat tusschen van Drunen en zijn turners. Als stoffelijk blijk van erkentelijkheid bood spreker een fraaie tinnen vaas met inscriptie aan, terwijl aan de echtgenoote van den leider bloemen werden aangeboden. Namens de Veteranenclub „Ons Huis", die voltallig aanwezig was, en waarvan de heer v. Drunen eveneens leider is, werd hij bij monde van den heer v. Bladel in hartelijke woorden gecomplimenteerd en met een lauwer krans omhangen. Ook zij lieten mej. van Drunen in de hulde deelen door haar bloemen aan te bieden. Het was een aardige, spontane hul- de, waarmee ook de leden en het pu bliek een paar maal instemde door een Lang zal hij leven aan te heffen. De heer v. Drunen dankte in harte lijke woorden voor deze hulde. Alle aanwezigen werden onthaald op koffie, thee en koekjes, hetgeen na tuurlijk buitengewoon in den smaak, viel, terwijl ook de sigaretten, die als reclame van de firma de Rooy-Bour- So ij en werden uitgedeeld, dankbaar geaccepteerd werden. De heeren Treffers en Schambergen, die als jury-leden fungeerden hadden het hoogst aantal punten toegekend aan A. Pullens, dezelfde die ook het vorig jaar het clubkampioenschap voor aspiranten behaalde. Met dit hernieuwde succes werd hij door den voorzitter extra gecompli- I menteerd. Met slechts één punt ver- I schil volgde als no. 2 M. v. d. Mee, 3 J. Brunchot, 4 M. Pullens, 5 W. Kol- steren, 6 W. Rombouts, 7 P. Brun- schot. Het laatste nummer van het pro gramma bestond uit een komische scène „Inhalen van den nieuwen burgemeester", met welke klucht de spelers veel succes hadden. Het was een vroolijk besluit van een buiten gewoon geslaagden avond. De patronaatsdirecteur sprak nog een behartigingswaardig woordje voor de geestelijke vorming der jongens, waartoe de turnsport een hulpmiddel mocht worden genoemd. Hij wilde ook niet achterblijven in waardeering voor den jubileerenden leider, den heer v. Drunen. „Kunst en Kracht" heeft met dézen avond, waarvan ongetwijfeld een groote propagandistische waarde voor de mooie turnsport uitgaat, weer een goede beurt gemaakt. CONCERT LIEDERTAFEL „OEFENING EN VERMAAK". Wij vestigen de aandacht op het po pulaire concert a.s. Maandag door de Liedertafel te geven. Het programma, waarvan een exemplaar in dit blad is ingevouwen vermeldt een variatie van de beste mannen- en gemengde koren der liederlafel. Als noviteit komt o.m. daar op voor gedeelte uit het oratorium „Die Jahres- zeiten" te zingen door het geheele dames- en mannenkoor van Oefening en Vermaak. Nu het gemengd koor zich in een uitstekenden bloei en steeds stijgend ledenaantal mag verheugen komt on willekeurig het verlangen op dit Oratorium in zijn geheel nog eens te hooren, hetgeen mits met moreelen en financieelen steun aan de liederta fel niet tot de onmogelijkheden be hoort. Deze reden en het met zorg gekozen programma zijn motieven om vooral het concert van 21 Februari niet te verzuimen. Tot slot van den avond zal een groot bal gegeven worden onder de uitstekende leiding van „The Darling Band". Verder kan nog medegedeeld wor den, dat zoowel voor mannen- als ge mengd koor door aanschaffing wan enkele prachtwerken een geheel nieuw repertoire zal ingestudeerd worden. PROPAGANDA-VERGADERING VAKVEREENIGING BAARDWIJK. De tegen Maandagavond aangekon digde propaganda-vergadering van de afd. Baardwijk van „St. Willibrordus" waartoe alle arbeiders en arbeidsters in de schoenindustrie waren uitenoo- digd, kon wegens geringe opkomst geen doorgang vinden. Het samenvallen met den ouder avond der gymnastiekvereeniging en andere toevallige omstandigheden zul len hiervan wel de oorzaak zijn ge weest. De vergadering, waarop dhr. Roes- tenberg zal spreken over het voor alle werknemers zoo belangrijke onder werp: „de verbindend-verklaring der C.A.O." zal nu a.s. Maandagavond worden gehouden. VERKENNERSAVOND. De jaarlijksche verkennersavond, die langzamerhand een goede traditie gaat worden, wordt gegeven op Donderdag 24 Febr. a.s. Naast het optreden der welpen en verkenners staat dit jaar als buitenge woon interessant punt op het program: de vertooning van de officieele jambo- ree-lifm. Daarmee wordt een plaatsbe wijs voor den Verkennersavond weer van handen en gelaat, schrale lippen, gesprongen handen genezen snel met Dooi 30-60 ct. Bij Apoth.en Drogisten MIJN HARDT

Echo van het Zuiden | 1938 | | pagina 10