een dubbeltje i Apparaat-rollen Sigaren-zakjes Uil (Etlltt Maandag 28 Febr. Prima Dansorkest DRUKWERK utaauuiihsche sioomMM antoon Tielen VERVOLG NIEUWS UIT DE LANGSTRAAT EN OMGEVING SPORT, BURGERLIJKE STAND AGENDA'S HEUSOEN. GEERTRUIDENBERG. WASPIK. RUSSEN. Marktberichten, IN DIT BLAD? IN DIT BLAD Zeeuwsche Mosselen, Geweekte Stokvisch of Kabeljauw a 3 5 ets. per pond Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen OP ELK GEBIED Aanvang 8 uur. 's-BOSCH. Een Haagsche combinatie gaat al hier op het Somaiveld een modern flatgebouw zetten voor achtien gezin nen. Tengevolge van de gladheid van den weg reed de auto van den boterhandelaar v. B. even buiten de Herptschepoort, alhier in een sloot, waarbij z'n vrouw het ongeluk had een arm te breken. In deze gemeente is opgericht aen vereeniging genaamd «Jong Katholiek Leven«. Als bestuur is gekozen Drs. G. J. OfTermans. voor zitler, H. Smolders, vice-voorzitter, G. van Alphen secretaris en L. Rutges, penningmeester. Woensdagavond vond in het R.K. Parochiehuis de opening plaats door burgemeester Bianchi van de fancy-fair welke werd gehouden Uit de Bonte avond van H. E. C. Op den Bonten-avond van H. E. C. Zaterdag j.l. werd door ondergcteekende, evenals vurig jaar, een politieke potpuune gezungen veltn verzuchten mij een en ander in ons plaatse lijk oiad te wuien pubticeeren aan welk verzoek ik hiermede gedeeltelijk zal vol doen. L)e eerste zes liedjes zijn uit mijn potpuurie van Zate dag j.l., de andere drie uit die van het voiigjiar. Bij de laatste drie zal men zich dus even moeten verplaatsen naar April 1937. In ons veisiag van Woensdag jl. over den Bontenavorid van H. E. C. werd door ons vergeten te vermelcL-n dat deze avond op schitterende wijze werd opgelu sterd dour den Waaiwijkschen Muziek Band .'I he Ham. Kip." Het succes van den avond was zeker ook voor een groot deel aan genoemde band ie danken, en wij meenden dit alsnog te moeten herstellen. Seer. R. K. V. V. „H.E.C." In Januari van dit jaar Wie had dat nou gedacht Dat de ooievaar den laatsten dag Een Prinsesje had gebracht. Maar het beest heeft toch zijn best gedaan Qelukkig voor het Oranje volk En den borden fabrikant' 2. De beschaving van den modernen mensch Die heerscht ook in Ja. an Al hakken d e dan zeer beschaafd Veel Chineezen in de pan De Volkenbond met al zijn kracht Neemt krachiig zijn besluit Ze smetken, snteekend tot Japan Schei er asteblieft mee uit. 3. Voor de veiligheid in Nederland Heeft men een goed gezicht Je leven is zoo veilig Met het rooie achterlicht. Als uien nu zoo maar door blijft gaan Is het over een jaar of tien Zoo veilig dat d: fietsrijder Van achteren ook kan zien. 4. De luchtbescherming van Waalwijk Die staat reeds voor ons klaar Je behueft nou n et meer bang te zijn Al bij een lucht gevaar Wanneer de vijand bombardeert Slaat dan niet op den hol Oaat kalm den bomvrijen kelder In In het gangske bij Mie Pol. 5. Een humorist uit onze plaats Die was eens in den nood In Baardwijk re»d hij op z'n reis Pardoes al In een sloot. Het wagen je bleef mstig staan Bij het wassen va den v oed De humorist stond heel komiek Qauw in zijn onderbroek. 6. De wereld zit vol rood gevaar Bij blank maar ook bij zwart Ze vragen niet wat leed men schept Al in een christen hart. Een priester moord De rooie heeren noemen dat een eer O Hollanders, hou toch U respect Voor den schepper, onzen Heer. 7. De techniek van den beschaafden mensch Wil steeds maar hooger gaan Men wil er met een vliegmachien Gaan vliegen naar de maan Het maantje lacht kijkt kalm toe Blijft rustig en tevree Maar 't denkt als ge in mijn nabijheid komt Dan schop ik U naar benee. 8. Toen Ood de aard geschapen had De vogel schiep hij dra Hij sprak toen tot het vogelenbeest Jou vliegen ze nooit na De mensch dacht dat hij het ook wel kon Vloog ook eens in het rond Maar weldra viel die menschenvogei Te pletter op den grond. Waalwijk heeft een wielerheld Die soms heel hard kan gaan Al heboen ze hem in Amerika Verrast en ook verslaan ln Parijs daar ging het ook niet best Ze waren daar niet pluis Maar waarom la t die Waalwijker Zijne lintworm ook niet thuis. (Ingezonden.) C. D. ten bate van het Wit-Gele Kruis en de T-B.C.-commissie. Bij deze opening waren aanwezig het eere-comilé, mevrouw Bianchi von Freijburg en vele belang stellenden. In zijn openingswoord ving Burgemeester Bianchi aan met er op te wijzen dat het openen van een fancy-fair een van de minst aangename bezigheden is voor een Burgemeester, omdat op dergelijke avonden een aanslag gepleegd wordt op de beurs van zijn evenmensch. Toch heeft spr. gaarne aan de uit noodiging ora deze fancy-fair te openen, gevolg gegeven omdat het doel waarvoor deze fancy fair wordt gehouden hem hijzonder sympa thiek is. T.B.C.-bestrijding is noodzakelijk, is een volksbelang, maar zeer kost baar, vandaar dat er veel geld noodig is. Spr. betwijfelt niet dat degenen die zelf in hun naaste familie een T.B C.-patient hebben gehad, die door deskundige behan deling ea door doelmatige verple ging voor het leven gespaard is gebleven, op deze fancy-fair gaarne iets zullen offeren om andere patiënten die niet bij machte zijn dit zelf te bekostigen, de noodige verpleging te verschaffen. Laten anderen die het groote voorrecht hebben in hun familie dergelijke patiënten niet te kennen, uit dank baarheid deze fancy-fair financieel steunen opdat de T.B.C.-commissie haar heilzaam werk zal kunnen voortzetten. Met den wensch dat deze fancy-fair in alle opzichten moge slagen verklaarde spreker haar voor geopend. Onmiddellijk hierna had een stormaanval plaats op de porte- monnaies der bezoekers wier aantal gezien de tijdsomstandigheden be vredigend genoemd mag worden en tot na elf uur heerschle er een gezellige stemming waarna velen met een lichtere portemonnaie huiswaarts gingen. Predikbeurten Zondag 20 Febr. IU38: Ned. Herv. Kerk voorm. half tien en nam. 2 uur Ds. G. Lans Jr. Woensdagmorgen j 1. kwam Mej. N., toen ze zich naar haar dienst in Waspik begat door de gladheid zoodanig te vallen dat ze per auto naar haar woning te Ca- pelle moest worden vervoerd. Dr. R. verleende geneeskundige hulp. In den ouderdom van 75 jaar overleed Dinsdag j 1. alhier de heer G. v. d. Wiel, ouderling der Ned. Herv, Kerk. Sinds 1 Jan. '38 is dit reeds het vierde sterfgeval in de kleine Ned. Herv. Gemeente van Waspik. AANBESTEDING GEMEENTEHUIS WASPIK. Laagste inschrijvers waren de Gebr. Kuijpers, Zevenbergschen hoek voor 8200.-—. Het werk is gegund. Aan de Papierfabriek „Maasmond alhier, is tegen Maandag a.s. aan on geveer twintig arbeiders een een vijf tiental meisjes ontslag aangezegd. Dinsdagmorgen ontdekte de koster dhr. Boogaerls, dat in de Ned. Herv. Kerk alhier was ingebroken. Door verbreking der achterdeur heb ben de ongenoode gasten zich toegang tot de kerk verschaft en een aantal of ferbussen gelicht, toebehoorende aan verschillende vereenigingen. De geza menlijke inhoud bedroeg echter slechts ongeveer 10.De groote of ferbus is onaangeroerd gelaten. Door de politie wordt een diep gaand onderzoek ingesteld. Bij 't sneeuwballen gooien werd het zoontje van dhr. Severijnen in het oog getroffen. Hoewel men aanvanke lijk niets ernstig vreesde moest de jongen later op den dag, toen dokters advies was ingewonnen ten spoedigste naar het ziekenhuis te Breda worden overgebracht. VLIJMEN. Onze ZeerEerw. heer pastoor L. van Aken is ter observatie opgenomen in Joannes de Deo te 's-Bosch. Zijn toe stand is naar omstandigheden goed te noemen. Waalwijk, 18 Februari Eieren4-4'/, cent. Varkens: 18—20 gulden. '38. WAALWIJK. JULIAN .4 Zondag a.s. speelt het eerste elftal een thuiswedstrijd tegen Geldermalsen. GW beschikt over een hard werkende ploeg en zeer zeker zullen onze geel-zwarten het niet gemakkelijk hebben. Wij ver trouwen dat zij zich weer geheel zullen geven zooals in de laatste wedstrijden, opdat de voetballiefhebbers welke Zon dag weer wel in groote getale aanwezig zullen zijn van een spannenden wedstrijd kunnen genieten. Aanvang half drie. I. V .C. B. R.K.V.V. H. E. C. Momenteel zijn de speelvelden meer geschikt voor de wintersport dan voor voetbal. Met ons grillig klimaat kan er echter voor Zondag nog veel gebeuren, zoodat het best mogelijk is, dat HEC het vastgestelde reisje naar SWV zal moeten maken. SWV speelt dit jaar al zeer onregel matig, maar is thuis heel wat mans, waar SVD o.a. met een gelijk spel genoe gen moest nemen. De HEC'ers wonnen thius met G3, maar zijn daarna leelijk aan het sukkelen geweest, zoodat de meesten voor Zondag a.s. wel een neder laag zullen voorspellen. De geel-zwarten winnen juist wanneer dit van hen niet verwacht wordt, zoodat wij er nog niet zoo'n kwade hoop op hebben. Jongens, nog eens fink aange pakt op de vooraatste uitwedstrijd, want de punten zijn hard noodig om de twee de plaats te handhaven. De reserves spelen thuis tegen Sarto, Tilburg. Wederom een hartig brokje om te verwerken. Wanneer allen nu eens hun uiterste best doen zou er dan geen succes Ie bereiken zijn? R.K.V.V. HERCULES. Programma voor Zondag a.s.: Hercules 1Vlijmensche Bovs 1 WVB 2Hercules 2 Wanneer de weersomstandigheden van de laatste dagen het toelaten speelt het eerste elftal a.s. Zondag een thuiswed strijd tegen de Vlijmensche Boys, welke ploeg na een zeer goed begin den laat sten tijd danig afgezakt is, zoodat ons eerste elftal a.s. Zondag niet geheel kans loos is. Maar dan zal er van het begin tot het einde door allen voor 100 procent gewerkt moeten worden. Dus allen Uw uiterste best gedaan en trachten beide puntjes of minstens 1 puntje in Waalwijk te houden. De wedstrijd vangt aan om 2.30 uur. Het 2de elftal gaat hij WVB op bezoek. Daar het hier een plaatselijke wedstrijd betreft willen wij de spelers nogmaals op het hart drukken zoo sportief moge lijk te spelen, want dit alleen is bevorder lijk voor de katholieke sport in het alge meen. Laat ons hopen dat dit een spor- tieven strijd wordt en dat de sterkste mag zegevieren. Deze wedstrijd begint om 2 uur. WAALWIJK Van 11 tot 18 Februari 1938. Geboren: Cornelia Johanna Maria Theresia d.v. W. F. P. Teurlings- Rombouls Johannes Wilhelmus Henricus Jacobus z.v. L. van Helvoirt- van Nooij Cornelia Christina Hele na Maria d.v. J. J. van Oers-Thijssen Waltherus Laurentius Johannes z.v. H. J. Pulles-Verhoeven Pieter Clemens Wilhelmus zv. W. C. van Raak-van Bentem. Overleden: Johanna Dekkers 55 ja ren, echtg. van A. Nieuwenhuijzen, wonende te Loonopzand. Huwelijken: H. G. van Zon 22 jaar te Udenhout en Aa. M. C. Besters 25 jaar te Waalwijk M. B. van Mierlo 27 jaar te Gilze en Rijen en Aa. G. Maas 25 jaar te Waalwijk Th. J. Verhoeven 29 jaar te Eethen en Chra. A. van Loon 24 jaar te Waalwijk. Ingekomen personen: G. H. M. van Stokkum van Hilversum H. van de Riet van Almelo Tr. Knigge van Onstwedde Ma. M. Maas van Hooge en Lage Mierde W. H. A. van Wees van Breda. Vertrokken personen: Ha. Wever naar Tilburg M. Berretty naar Rot terdam Ma. C. I. de Reeper naar Workum Pa. M. de Wijs naar Raamsdonk Aa. M. C. Besters naar Udenhout J. A. van Oosterhout naar Meppel Chr. W. van de Ven naar Oss A. B. Rek naar Oss. DRUNEN. Geboren: Andreas v. d. Wiel Muskens Antonetta Merks-van Son. Overleden: Antonius v. Vught 78 jaar Her. Brok echtg. van Corn. Witlox 60 jaar. GEERTRUIDENBERG. Geboren: Johanna Wilhelmina dv. J. P. van Beek-Poppelier Johannes Franciscus zv. W. J. Gallé-Zijlmans Pieter Huberlus Johannes zv. C. Zand bergen-Vermeeren Franciscus Cor- nelis zv. J. Chr. v. Blerck-v. Gils Marinus Cornelis zv. M. H. de Jong- Goossens. Gehuwd: Arie H. Weda, 29 jaar en Elisabeth Maaskant, 28 jaar. Overleden: Antonia I. Nefkens, eehtgen. van J. G. J. Ackermans, 41 jaar Maria Batist wed. van J. Mar- gés, 85 jaar Adrianus H. v. d. Muij- senberg 80 jaar. GevestigdAlida G. Lisman uit l trecht Sijbren Steigenga en gezin uil Raamsdonk Hubertus A. Ren- niers uit Gilze. Vertrokken: Cornelis M. van Alphen en gezin naar Amsterdam Clasina E. Heijbloin naar Raamsdonk Jo hannes M. W. Bakx naar Ginneken Johannes F. Snijders en gezin naar Rotterdam Wed. van Schlansledt geb. Butter, Trijntje naar Breda Pieter M. Spoor en gezin naar Dord recht Antonia M. Joore naar Eind hoven. WAALWIJK. Zaterdag 1.30—2.45 uur Dames, aspiranten Gymn. Vereen. K. en V. Gymnastieklokaal Stationsstraat. Zondag 12 uur Officieele opening K.J.C.-huis in de Stationsstraat Zaterdag en Zondag Luxor Bios coop »De moord in het Museum«. Zondag Theater Musis Sacrum »Stjenka-Rasin«. Zondag 7,30 uur een Buitenge wone Avond door Armand en Carolus Liedertafel »Tol Bloei der Toonkunst® in de zaal van P. van Cromvoirt. Zondag 8 uur Groot Wissel concert door de Har. der Jongens- Congregatie Drunen en Liedertafel »De Vereenigde Zangers« in de B.K. Werklieden vereeniging. Zondag 12 uur repetitie Mannen? koor in Musis Sacrum. Zondag 12 uur. Repetitie Liedei tafel „Tot Bloei der Toonkunst". Maandag 8 uur Groot Populair Concert door de Liedertafei «Oefe ning en Vermaak« in »Musis Sacrum«. Maandag 89.30 uur. Gymnastiek heeren K. en V. G vmnastieklokaal O.S Dinsdag 78.30 uur. Gymnastiek dames K. enV. Gymnastieklokaal O.S. Dinsdag en Woensdag de groote Magische Tournee Winando in «Misis Sacrum. In welk blad vindt U berichten, verslagen, inge zonden stukken uit uw eigen gemeente, zoo uit voerig als Waar aanvragen om of aan biedingen van personeel, aanbestedingen, verkoopin gen uit plaats en «treek, zooals ze voorkomen En dat alles voor in de week. ABONNEERT U THANS, «nUCDTCMTICM VOOR r naar en andere verpakkingsartikelen bedrukt of blanco en in alle papiersoorten, leveren wij zeer concurreerend. VRAAG STEEDS BIJ ONS PRIJS AAN. Dat wij hierin iets presteeren, getuigen de vele schitterende recensies uit vakbladen en particuliere brieven welke wij tot nu toe ontvingen. Laat dit een aansporing voor U zijn om voortaan Uw drukwerk bij ons te laten vervaardigen. U is dan verzekerd, dat Uw drukwerk den toets der critiek kan doorstaan. C. DEKKERS, 1. Kwam lijdig in ons land 9. m A CARNAVALSBAL -

Echo van het Zuiden | 1938 | | pagina 12