WEK DE GAL IN UW LEVER OP SPORT. GEMENGD NIEUWS. KAATSHEUVEL, VRIJHOEVE-CAPELLE. In de Geref. Kerk alhier zal a.s. Zondagmorgen half tien leesdienst worden gehouden, terwijl des avonds om zes uur hoopt op te treden Ds. Bokma van Waardhuizen. In het lokaal der Geref. gemeente aan de Hoogevaart leesdienst. De Bazar welke georganiseerd is door het fanfare-corps „Sirena" al hier en welke gehouden wordt in het lokaal van den heer A. Vos in de Hei straat, wordt a.s. Woensdagavond om 7 uur geopend door den voorzitter van het Comité, tevens beschermheer van „Sirena", den Hoogweledelgeb. heer Jhr. Mr. B. de Roy van Zuidewijn. Burgerwacht. De Burgerwacht Kaatsheuvel houdt Donderdag a.s. in Euphonia haar jaar- en feestvergadering, waarop de prijs- uitdeeling zal plaats hebben van de in het vorig seizoen in onderlinge wed strijd gewonnen prijzen. Tevens zal op deze bijeenkomst de nieuw benoemde inspecteur der Burgerwachten kennis komen maken met de afdeeling Kaats heuvel en zullen de leden, die nog niet beëedigd zijn in handen van den Wel- ed.Achtb. heer Burgemeester Mallens de gebruikelijke eeden afleggen. Liefdadigheidsconcert Bel Canto. Voor den negenden keer zal de Zangvereeniging Bel Canto Zondag 20 Febr. in de zaal van den heer Jan van Dun haar liefdadigheidsconcert geven voor de spijskokerij der St. Vincentius- vereeniging alhier. Was dit noodig bij de oprichting van dit liefdewerk in '29, de noodzakelijkheid is er de laatste ja ren niet minder op geworden. Naast de steun aan dit mooie en noodzakelijke liefdewerk kunnen zij dan genieten van een uitvoering, die zoowel muziek- als tooneelliefhebbers zal voldoen. De zangvereeniging opent met Oranje leev', ter herdenking van het heugelijke feit dat geheel Neder land onlangs vierde. Daarop wordt in vlot tempo een programma afgewerkt voor Dameskoor, Mannenkoor, Dub- belmannenkwartet en gemengd koor, met als slot de groote Strauss walzer Rosen aus dem Süden". Waar echter de Tooneelvereeniging Kunst naar Kracht uit Dongen, die ook op het vo- rig liefdadigheidsconcert met zooveel succes bij Bel Canto optrad uitkomt met het groote bloeiende tooneelspel in drie bedrijven „Kinderliefde" van Joh. v. Eekelen, wordt stipt op tijd om half acht met het concert aangevangen. Er wachten de bezoekers een paar aan gename uren in de Bel Canto-zaal. Oranje-avond—Knal-avond. In 't K. J. C.-gebouw vangt Zondag om 7 uur een Oranje-avondKnal avond aan, die volgens de affiches heel iets belooft te worden. Voor het eerst zal dien avond de muziekschool van den heer van Wijk optreden met 15 vi olen, piano en harmonium. Dit ensem ble zorgt voor entre-acte muziek, ter wijl verder een groote hulde zal ge bracht worden aan het Koninklijk Huis ter viering van de blijde gebeurtenis. Na deze ouverture begint de eigenlijke knal-avond, die reeds voldoende in ons blad besproken is, en waarvan de af fiches met groote letters gewagen. Jammer, dat de avond gelijk valt met het liefdadigheidsconcert, dat Bel Can to steeds op den Zondag voor Vasten avond-Zondag voor de Spijskokerij geeft, 't Is in besprekingen onmogelijk gebleken dezen avond te verstellen, wat mogelijk jammer voor beiden zal zijn. Als 't publiek echter wil mede werken kunnen beide zalen bezet zijn. Mandoline club. De Mandolineclub Edelweis geeft Zondag 20 Februari in den Gildenbond een uitvoering waarbij opgevoerd wordt de operette „Buitenleven" onder leiding van Fraülein Scwilla. Naast de ze operette bevat het programma mu ziek, zang, dans etc. een variatie voor elk wat wils. Zangcursus. Door den heer J. Tuerlings, directeur van het R.K. Par. Zangkoor St. Jan, is in de St. Jansschool alhier een zangcur sus geopend, die opleiding bedoeld te geven voor het examen, dat momenteel vereischt wordt om toegelaten te wor den als lid van de bij den Korenbond aangesloten Parochiale Kerkkoren. De cursus wordt op Maandagavond 7 uur gegeven. Reeds hebben zich een tiental leerlingen opgegeven. LOON-OP-ZAND. Eiervereeniging. Donderdagavond hield de vereeni- 9»ng van kiopenhouders haar jaarlnk- sche vergadering in café Berends Fi- nantiëón. Aan het verslag van den se cretaris ontleenen we het volgende. Geleverde eieren in 1937 totaal 393378 voor een totaal bedrag van 13502.04 dat is een gemiddelde prijs van 3.42 per 100 stuks. Hiervoor werd een toeslag uitgekeerd van 23.90. Het aantal aangeslotenen be draagt thans 49; 9 nieuwe leden tra den toe. De heer G. Hoesen werd als vice- voorzitter herkozen. De vereeniging schafte zich een nieuwe bascule aan waartegenover de oude voor 16 werd van de hand gedaan. Een ten bate der t.b.c. gehouden col lecte bracht 2.13 op. Jonge Boeren Stand. Gisterenavond hield bovengenoemde vereeniging haar jaarvergadering in de zaal van Mej. de Wed. Wijtvliet. De Voorzitter opende de vergadering met een speciaal woord tot den ZeerEerw. heer Pastoor Schoenmakers en den Weleerw. heer Kap. v. Vught, die ter vergadering aanwezig waren. Door den secretaris werd het jaarverslag uitge bracht terwijl door den Penningmees ter rekening en verantwoording der boeken gegeven werd welke keurig in orde bleken te zijn. Het batig saldo der kas bedroeg 87.—. Bij de bestuurs verkiezing werden de heeren J. de Kort en P. Hamers, die beiden aftredend wa ren, herkozen. Tevens werd jaarver slag uitgebracht van de rijvereeniging „R.O.S." Vervolgens werd door den ZeerEerw. heer Pastoor Schoenmakers een toespraak gehouden over het wel en wee der vereeniging, waarin hij o.a. memoreerde den bloei der vereeniging zoowel op godsdienstig als sociaal ge bied, ook mede in verband met de vie ring van haar tweede lustrum op 22 Februari. Nadat enkele liederen gezon gen waren sprak Kapelaan van Vught een hartelijk woord, welke zich geheel aansloot met de woorden door den ZeerEerw. heer Pastoor gesproken. Over het afgeloopen jaar werden de volgende prijzen van proefveld en ge- wasschenwedstrijd behaald: 1 H. Ver hoeven, 2 A. v. Beek, 3 F. Kuipers, 4 H. Kuipers, 5 J. van Rooij, 6 C. van Rooij, 7 J. de Kort, 8 A. de Kort. 9 M. Mathijsen, 10 M. Wijtvliet en 11 P. Hamers. Sophia's-Vereeniging. De harmonie Sophia's-V-.reeniging houdt Zaterdag a.s. haar jaarlijkschen Statiedag, terwijl die vereeniging op a.s. Zondag voor hare leden en hono raire leden een uitvoering geeft waarbij het Tilburgs gemengd tooneel „Onze Vrije Uren" onder leiding van den heer A. Bolsius zal opvoeren „Kinderen van ons volk", van Antoon Coolen. Loon-op-Zands Belang. Woensdagavond hield de vereeni ging Loon-op-Zands Belang onder voorzitterschap van den heer H. v. d. Wildenberg een algemeene vergade ring. In zijn openingswoord heette de voorzitter de aanwezigen hartelijk wel kom waarbij hij van de gelegenheid ge bruik maakte om nogmaals te wijzen op het voordeel dat verkregen kan worden voor een plaats door een goed werken de vereeniging als deze. De vier aftredende bestuursleden de heeren H. v. d. Wildenberg, H. de Jong, J. Verschuren en H. Kuijpers werden herkozen. De secretaris dhr. Jos. Véra bracht een goed gedocumenteerd en uitvoerig jaarverslag uit, waarna de heer de Jong als penningmeester verantwoording af legde van zijn beheer. Vervolgens werden besprekingen ge voerd omtrent het oprichten van een Begrafenis-vereeniging, waarbij de voorzitter een omstandig verslag gaf van hetgeen Loon-op-Zands Belang in deze heeft verricht, waarbij hij dank bracht voor de ondervonden medewer king van den voorzitter der begrafenis- vereeniging in Kaatsheuvel. De verga dering gaf na uitvoerige besprekingen het bestuur de opdracht om na samen- spreking met den Zeereerw. heer Pas toor een algemeene vergadering voor alle inwoners te houden, waarbij dan een nauwkeurige en uitgebreide uit eenzetting kan worden gegeven en al of niet tot oprichting kan worden over gegaan. Met het bestuur was de verga dering van meening dat in deze van Loon-op-Zands Belang wel het initia tief kon uitgaan, doch dat deze vereeni ging verder diende terug te treden. Ook zal het bestuur de kwestie der buurtver- deeling bekijken. Ongeval. Toen deze week mej. v. B. enkele stukken waschgoed van een drooglijn wilde nemen viel zij van den stoel waarop zij stond en bezeerde daarbij zeer ernstig een der polsen. Aanvanke lijk dacht zij slechts aan een kneuzing doch toen des anderen daags 's mor gens de pijn erger was geworden stel de zij zich onder geneeskundige be handeling waarbij bleek dat de pols was gebroken. ABONNEERT U OP DIT BLAD. Burgelijken stand. Van 10 tot en met 16 Februari 1938. Geboorten: Cornelia d.v. P. A. van Beers en van Ca. Bertens. Wilhelmina d.v. J. Klis en van Wa. van Dongen. Johanna d.v. C. Pullens en van Ca. de Kort. Hendrikus z.v, C. C. Bergmans en van Eth. IJpelaar. Petronella d.v. P. Dekkers en van Aa. Couwenberg. Henricus z.v. G. Klijn en van Ja. Nou- wens. Hendrikus z.v. P. Brekelmans en van Ma. v. d. Heijden. Henriëtte d.v. J. J. Leening en van Ca. Ma. v. d. Ven. Johannes z.v. A. C. Bertens en van Ca. Soijer. Overlijden: Theodorus Wouters, oud 73 jaren, echtgen. van Aa. Coomans. Wilhel mina van Dongen, oud 33 jaren, echt- gen. van J. Klis. Johannes de Jong, echtgen. van A. Dingemans, oud 67 ja ren. Huwelijken: C. van Iersel, oud 29 jaren en Pa. Hamers, oud 26 jaren, beiden alhier. Ingekomen: Ha. Oerlemans van Dongen. A. J. v. d. Wouw van Oisterwijk. Ja. Donkers van Schijndel. Chr. van den Hout, met gezin, van Haarlem. Ja. Marcelissen van Raamsdonk. Vertrokken: Ma. Laros naar Wommelghem (Bel gië). Ca. Klis naar Tilburg. Aa. de Graaf naar Ginneken. J. Verhoe ven naar Vlijmen. J. Eevers naar Deurne. J. P. Smit naar Nieuwer- Amstel. L. Borghouts naar Roosen daal en Nispen. C. v. d. Heijkant naar Maaseijck (België). W. van Beurden naar Tilburg. I. V. C. B. Programma voor Zondag a.s.: lste klas Z. TreffersKolping MuloWilhelmina SVBVenlosche Boys Eendracht—RKTVV BrabantiaDongen 2de klas B. DESK—VSV A. Coolen St. Michielsg.TSV ZwaluwTubantia ODI—SDOE SartoBW Hercules 3de klas D. RodaWVB v. Bokhoven RKTVV 2—WIK GoirleBerkdijk de Laat Uno AnimoWaspik M. Rejack 3de klas E. SportersSVD v. d. Gender HerculesVlijm. Boys v. d. Oudenhoven OSS—OSC SWV—HEC v. d. Wiel Missiewedstryd. De missiewedstrijd van het Breda- sche bondselftal tegen het Utrechtsche bondselftal wordt op Zondag 27 Maart gespeeld op het B.S.C.-terrein te Roo sendaal. Naar we vernemen heeft Henk Peli kaan reeds eenigen tijd geleden be dankt om als speler voor het Neder- landsch elftal in aanmerking te ko men. Dit is dan ook een van de rede nen waarom hij niet in een vertegen woordigend elftal uitkomt. D.E.S.-Nieuws. Zondag speelt het eerste elftal tegen het sterke VSV uit Valkenswaard. Op het VSV-terrein leed DES een gewel dige nederlaag. De DES'ers hebben dit nog niet vergeten en willen Zondag kost wat kost een overwinning beha len. Het wordt een spannende match. DES 3 speelt tegen Zigo. DES 4 moet uit naar RKTVV 5. De opstelling van het eerste elftal is als volgt: Doel: Vloemans. Achter: Tirion en Hesselmans; Midden: v. Es, Laros en Didden; Voor: de Benis, v. Nieuw- stadt, v. d. Ven, v. Laarhoven en v. Laarhoven. Berkdyk. Berkdijk gaat naar het sterke Goir le om V.O.A.B. te ontmoeten. Deze hebben evenals wij nog een mooie kans op het kampioenschap. Het eer ste elftal moet dus winnen om deze te behouden. Of zij hiertoe in staat zijn? We zullen eens rustig afwach ten. Denkt er om Berkdijkers van het begin af tot het einde je uiterste best doen. De reserve's moeten het tweede elf tal van Goirle bekampen. Hier moet eens een overwinning komen lui Uno Animo. Na een weekje rust komen de Uno- lui weer in het veld. Voor het eerste is een thuiswedstrijd vastgesteld te gen Waspik. Hiervan kunnen de jon gens van het eerste elftal winnen. Het tweede gaat Vios 2 een bezoek bren gen. v. R.K.V.V. DISTRICT DEN BOSCH. OVERZICHT. Zwaar werk voor Nieuwkuijk. Eerste klasse. De twee hekkensluiters van deze klas se onimoeten eikaar op het Zwaluw-ter- rein. Zwaiuw 2 heeft ae kans gehad om by UDC 2 de punten mee te nemen, waar mede wy haar ook Zondag de groote kans geven op de punten. J. v. Arkel leed by Avanti een 71 nederlaag. In den return-maich by J. v. Arkel verwachten wy, dat de bordjes verhangen zullen worden en Avanti met een klinkende nederlaag naar huis zul len komen. De match VFCJuliana is moeilijk te voorspellen. VFC heelt nog niets dan pecii genad, terwijl Juliana na een in zinking prachtig begint te herleven. De gasien zouden nier best de punten kunnen meenemen. De wedstryd is Schijndel 2ODI 2. Het lijkt ons, dat hier 't lot van ODI 2 beslist zal worden. Na de nederlaag op eigen veld geven wy haar ook weinig kans in ScüyndeL Met een overwinning zal Schijndel 2 haar positie aanmerkeiyk verbeteren. Tweede klasse. De eenige hier vastgestede match is dan ook buitengewoon belangrijk voor Nieuwkuijk en voor MSV. Met rollende grond ouder de voeten zal Nieuwkuijk hard moeten werken voor een geiyk spel, wat haar mogeiyk dan nog het kampi oenschap zou kunnen kosten. Gelukkig is hier nog niets of weinig te zeggen om trent den kampioen. Derde klasse. De Boys uit Herpt zullen als gasten bij de Nieuwkuijk-reserves een zware dob ber hebben. Hoewel de Boys de sterksten der twee zyn, lijkt ons een gelyk spel een goede uitslag. De VJC-reserves zullen in Drunen be paald revanche nemen op Concordia 3, van de 43 geleden nederlaag in Den Bosch. De Boys te Vlijmen kwamen gemakke lijk aan de winstpunten tegen VJC 2. In den match tegen Heivoirt 2 zullen zy ook zeker de punten voor zich hou den, zooals zij die met 92 vanuit Hei voirt mee naar Vlijmen namen. Na de 42 overwinning van VJC op eigen veld op N. Gedacht 2, achten wy haar ook in staat om by N. Gedacht de punten mee te nemen. R.K. Juniorenkring „D.E.O.". VJCb zal in Vlijmen de punten wel aan de Boys moeten afstaan. DRUNEN. V.J.C. Na de 42 zege in Drunen is het eerste elftal de gast by N. Gedacht. Wy ver wachten ook daar een kleine overwin ning voor VJC 1. VJC2 zal op eigen veld revanche ne men van de by Concordia 2 in 's-Bosch geleden 43 nederlaag. Komen onze voorspellingen uit dan is het voor VJC een goede dag. De wedstryd in Drunen vangt aan om 2 uur. De junioren zullen in Vlijmen wel een klein nederlaagje oploopen. I. V .C. B. SPORTERS. Drunen wacht a.s. Zondag een span- nenden wedstrijd op het Sporters-terrein tusschen Sporters 1 en SVD uit 's-Bosch. In 's-Bosch verloren Sporters tamelyk ongelukkig met 31 en in Drunen ver wachten wy daarvan een revanche-name van een gelijk spel. Sporters zullen zich kranig weren. De maich vangt aan om 2 uur. De andere Sporters-elftallen hebben vrijaf. DUSSEN. R.K.V.V. Dussensche Boys. ..De Boys gaan a.s. Zondag naar Quick te Made, een der zwakkere zusjes in deze afdeeling. Hierin schuilt een groot gevaar, n.l. onderschatting van den tegenstander. We hoopen dat de Boys zich hierdoor niet aten verleiden en de zaak terdege aan zuilen pakken. Haar kans op het afdee- lingskampioenschap, dat zij evenwel niet meer in eigen handen hebben, is ditmaal te mooi om zich te laten verschalken. R.K.V.V. Be READY. Na het succesvolle heroptreden in de 2de klasse door Be Ready met haar lste elftal, gelooven we dat zy in den uitwed strijd a.s. Zondag tegen WSC wederom wel succes zullen behalen. Met spanning zien wy den uitslag tegemoet. WASPIK. R.K.V.V. Waspik Voor morgen is een wedstryd vastge steld tegen Uno Animo te Loonopzand. Uno Animo behoort tot die clubs welke op eigen veld tot sterke staaltjes in staat zijn. Het spreekt vanzelf dat onzerzijds alles in het werk zal worden gesteld om de positie welke we thans innemen te behouden, zoo mogelyk te verbeteren. Onze ploeg zal voor den rechtsbinnen al zeker een reserve-kracht moeten opne men, daar de blessure tegen Roda opge- loopen, voorals nog meespelen uitsluit. We hebben wel zooveel vertrouwen in onze ploeg dat we ze toch nog een rede lijke kans geven. RAAMSDONKSVEER. De benauwde 21 overwinning welke onze ploeg Zondag j.l. op de Kaaische Boys behaalde heeft aan on ze ploeg het Kampioenschap van de af deeling gebracht. Morgen gaat ze op bezoek bij WSC te Wagenberg. Daar moet een wedstrijd worden afgewerkt waarvan nog slechts een kwartier is gespeeld. Niettemin hebben we inder tijd kans gezien in dat kwartier met 10 de leiding te nemen. Nu is deze voorsprong wel heel gering, maar toch is ze niet zonder beteekenis. Het tweede elftal speelt op eigen veld. Hier komt Quick uit Made op be- en U zult 's morgens „kiplekker" uit bed springen. zoek. In deze ontmoeting zal het aan spanning niet ontbreken, daar aan bei de rjjden geen enkele poging ongebruikt zal worden gelaten om de beide punt jes te bemachtigen. RAAMSDONK. R.K.V.V. „W.V.R." Morgen speelt ons eerste elftal weer eens op eigen veld tegen DVO uit Moerdijk, de leiders van de afdeeling. Het is DVO nog maar zelden gelukt bij ons eenig succes te boeken en zij kunnen er zeker van zijn, dat hen dit morgen, zoo noodig met inspanning van de uiterste krachten, zal worden betwist. Het Nederlandsche elftal samengesteld. Na afloop van den wedstryd Bonds elftalNewport te Rotterdam heeft de keuze-commissie van den Koninklijken Nederlandschen Voetbalbond het Neder landsche elftal, dat Zondag 27 Februari in het stadion van Feyenoord te Rotter dam tegen België zal spelen als volgt samengesteld Doel: Van Male (Feyenoord). Achter: Weber (AGOVV) en Caldehove (DWS). Midden: Paauwe (Feyenoord), Ande- riesen (Ajax) en van Heel (Feyenoor) aanvoerder. Voor: Wels (Unitas), van Spaendonck (Neptunes), Vente (Feyenoord), Smit (Haarlem) en Mynders (DFC). Als reserves zyn aangewezen: Dijkstra (ZFC), pienter (Be Quick, Gr.), Ooms (DWV), enVrauwdeunt (Feyenoord). Voorloopig Nederlandsch elftal tegen Newport 62. Het voorloopig Nederlandsch elftal heeft op het Sparta-terrein in Rotterdam een oefenwedstrijd gespeeld tegen New port-County, een Engelsche profclub wel ke momenteel de 16e plaats bezet van de 22 op de ranglijst der Zuidelyke 3de klas se. De Nederlanders hebben met 62 gewonnen, doch ze behoeven niet groot te gaan op deze royale zege. Ze werd n.l. verkregen op een tegenpartij, welke veel te zwak was om als sparringpartner te fungeeren en voorts was de spelkwali- teit, welke de overwinnaars den volke demonstreerden, verre van verheffend. WIELRENNEN. Wielerbaan Ginneken. Tweede Paaschdag zullen op de wielerbaan te Ginneken groote wed strijden worden gehouden. Voor den koppelwedstrijd zijn ge ëngageerd: België: BuysseBilliet, Deneef Dekuyscher, LonkeHuys. Duitschland: ZimsKuster. Italië: RomanattiIntrozzi. NederlandSlaatsPellenaars, Pij nenburgDebruycker (Belg.), Wals Boeyen, KremersBakker, Theuns 'Martens. Het programma van 29 Mei belooft ook iets. Op dezen datum zal men een revanchewedstrijd van het wereld kampioenschap 1937 te zien krijgen. Het zijn klinkende namen zooals Scherens, v. Vliet, Gerardin, Richter. Jef v. d. Vijver zal in het amateur sprintnummer de sneltste Europee- sche sprinters als tegenstanders zich toegewezen zien. Kinderen in kokend water gevallen. Dinsdagnamiddag is het vijfjarige dochtertje van den landbouwer Albers te Schayk in een tobbe ko kend water gevallen. Woensdag is zij in het ziekenhuis aan de brand wonden overleden. Dinsdag is het tweejarige zoontje van de weduwe Lanen te Beugen in een teil kokend water gevallen. Met deerlijke brandwonden overdekt is de kleine naar het ziekenhuis ge bracht waar hij Woensdagochtend is overleden. Noodlanding van Duitsch toestel. Woensdagmorgen omstreeks half- twaalf heeft een vliegtuig te Loer- beek (gem. Berg) een no «dlanding op een roggeveld moeten maken, welke goeo gelukte. Het bleek een Duitsche e mmotorige eendekker van het Heinkel-type te zijn, afkomstig van de Duitsche Luchtvaartschool te Gelsenkirchen en op weg naar Bremen. Het vliegtuig was bemand met een leerling-vlieger, die ver klaarde verdwaald te zijn. De vliegenier it lot nader order ter beschikking van de Nederland sche autoriteiten gesteld, evenals het toestel. m,°^ Uw lever een liter gal ln de Inge. wanden doen vloeien. Wanneer de galafsaheiding on- 1 wordf Uw voedsel niet verteerd, het be- v^rfï' T?1™" zlc.h gassen 'n Uw lichaam. U raakt verstopt. Uw organisme wordt vergiftigd en U wordt humeurig en loom. U ziet alles zwart. De meeste laxeermiddelen zijn slechts lapmiddelen- een geforceerdei stoelgang neemt de oorzaak niet weg.' ^aa,r CARTER S LEVERPILLETJES zullen zorgen voor de vroe toevoer van gal. waardoor U weer geheel herstelt. Een plantaardig, zacht, onovertroffen middel om de gal te doen vloeien. Eischt Carter-s Leverpilletjes, verkrijgbaar b« apo- Ufekers en drogisten in flacons van ƒ0.75.

Echo van het Zuiden | 1938 | | pagina 7