Plaatselijke Berichten NIEUWS »t DE LANGSTRAAT en omgeving Woensdag 2 Maart 1938 No. 18 De Echo van het Zuiden Tweede Blad DRUNEN. Dubbel onderwijsjubileum Dinsdag 1 Maart herdacht de heer A. Froklage, hoofd der Openb. Lagere School alhier, den dg, waarop hij voor veertig jaren zijn intrede deed in de school, waaraan hij thans nog werkzaam is. Deze dag beteekende voor den heer Froklage nog een tweede jubileum, want eveneens veertig jaren geleden, werd hij aangesteld xyAot leeraar der Gemeentelijke Tee- kenschool. Met de hem eigen bescheidenheid had hij getracht dit dubbele jubï leum ongemerkt voorbij te laten gaan, doch op het allerlaatste oogenbhk hadden personeel en ouder-commissie der school er nog lucht van gekregen en zoo werd dejubilaris dan, ondanks den kortst denkbaren tijd van voorbereiding toch nog in de bloemen gezet. Veertig jaren lang zijn geslachten jeugdige Waalwijkers zijn lokaal doorgetrokken, heeft hij de Waal- wijksche jeugd kennis bijgebracht, veertig jaren iang heeft hij de rijpere jeugd de eerstebeginselen der tee ken kunst g< leerd. De heer Froklage mag inderdaad met voldoening op zijn werk terug zien en ware het niet, dat zijn eigen bescheidenheid hem dit zeld zame jubileum deed verzwijgen, ongetwijfeld zou hem een huldiging zijn bereid, die meer in overeen stemming zou zijn geweest, met zijn verdiensten. Toen in de loop van den middag dit zeldzame j u bi leum bekend werd, bleven de bewijzen van medeleven niet achterwege. Verschillende bloemstukken,o.m. van het gemeente-personeel, het personeel der O.L.O. school en de hoofden der gemeentelijke takken van dienst waren voor de jubilaris het bewijs hoe men zich over dit feit verheugde. De geheelen middag kwamen velen den heer Froklage nog monde ling hun felicitatie-wenschen aan bieden, o.m. 't geheele D «g. Bestuur der gemeente, de directeur der gemeenle.bedrijven, de inspecteur van politie, de gemeente-architect de heer de i,Hoop en diens voor ganger de heer G. van Huiten, enz. v Ook de kinderen kregen vrijaf. Ook onze redactie kwam dit bericht al zeer laat ter oore, we zouden anders uitvoerig belicht hebben de groote verdiensten die de heer Froklage heeft voor zijn school, vooral als hoofd der open bare school in onze gemeente, die door zijn bekwaamheid als onder wijzer, z'n pedagogisch inzicht en tactisch optreden de plaats in onze gemeente nog inneemt, die haar toekomt en die daar de juiste en goede verhoudingen weet te scheppen en te bewaren. Dit teekent de capaciteiten van den jubilaris op dit terrein, die we hij deze gelegenheid nog even naar voren willen brengenen waarmee we natuurlijk z'n verdiensten voor de teekenschool, voor tal van organi saties en vereenigingen in onze gemeente niet verkleinen. Ook hier was hij met tact en vrucht werk zaam, waarvoor wij hem gaarne openlijk dank en hulde brengen met onze hartelijkste gelukwen schen. Vastenavond. De Vastenavondviering is in onze gemeente al bijzonder kalm voorbij gegaan, en bepaalde zich toteenige dansavonden, die in een enkel geval druk en verders matig bezocht werden en een uiterst druk bezoek aan de bioscoop in »Musis Sacrum» die meermalen uitverkocht was. De kerkelijke plechtigheden van het Veertig-uren gebed trokken groote deelneming der geloovigen. Santos. De opbrengst van de speldjes- verkoop voor het Santos-fonds voor den Middenstand heeft in onze gemeente opgebracht f77.28 R.K. Bouwmeestersgilde Kring Waalwijk In ons vorig nummer hebben we reeds een bericht opgenomen betreffende de jaarvergadering van Bouwmeestersgilde 1.1. Donderdag te Waaldijk.—-- »rij ontvingen thans (wel wat l?at) een uitvoeriger verslag, dat I we alsnog opnemen, omdat 't een 1 vollediger en juister neeld geeft van 'genoemde bijeenkomst. Op 24 Februari 1938 werd de jaarvergadering te Waalwijk gehou den van het R.K. Bouwmeestersgild ^gewestelijke kring «Waalwijk** van architecten en bouwkundigen, onder voorzitterschap van den heer Ed. Bossaerts. Des morgens werd door den Geestelijken adviseur, den Weleerw. neer Völker eene H. Mis opgedragen in «Ie parochiekerk St. Jan Baptist. Op de vergadering werd door den voorzitter in zijn openings woord 'n terugblik geworpen op de bereikte resultaten in het afge- oopen jaar, alsmede op de totstand koraing van den Nederlandschen Bond van Bouwmeestersgilden, waarvan voorzitter en secretaris van den kring Waalwijk** vertegen woordigd zijn, alsmede op de tichting van de Katholieke Ver eniging van Bouwmeesters, waarin de voorzitter van den kring Waal. wijk als bestuurslid zitting heeft. Verder memoreerde de voorzitter de stichting van 'n tiental kringen van Bouwmeestersgilden over het geheele land, waardoor de Bouw meestersgilden in omvang en be- le-kenis meer en meer toenemen en aldus meer bekendneid en waar deering gaan ondervinden. Bovendien werd mededeeling ge daan van de aanstaande effectu eering van de omzetting van het R.K. Bouwmeestersgild «Waalwijk** in het aconfessioneele Bouw meestersgild «Waalwijk**, met daar naast de stichting van een afdeeling van de Katholieke Vereeniging van Bouwmeesters. Daarna bracht de secretaris, de heer van Loon zijn welverzorgd en gedocumenteerd jaarverslag uit en de penningmeester de heer van den Heuvel, verslag over 't beheer der kasmiddelen, waarbij 'n voor deelig saldo van f336,39 te boeken was. Secretaris en penningmeester werden door den voorzitter dank gebracht voor hun keurig beheer. Bij de verkiezing van den vice voorzitter en den penningmeester, wegens periodieke aftreding resp. van de heeren Ad. Aarts en H. v. d. Heuvel, werden beide heeren met algeineene stemmen herkozen. Bij de. herverkiezing der leden van de Commissie van Advies over het jaar 1938 werden de volgende heeren benoemd J. Prins, Voorz., A. van Huiten, Seer C. Teneldeli, J. Koenen, A de Bruin, leden. De begrooting over 1938, zooals die door den penningmeester was opgemaakt werd onveranderd goed gekeurd. Aangenomen werd het voorstel tot het houden der eerstvolgende jaarvergadering in de gemeente Dongen. Na een dankwoord voor de go de opkomst werd deze geani meerde vergadering door den voor zitter met den Christelijken groet gesloten. Des namiddags werd door den gemeente architect van Waalwijk, den heer H. de Hoop, daartoe uit genood igd door het bestuur van het Bouwmeestersgild, een interes sante lezing met lichtbeelden ge houden over 't onderwerp »Grond beginselen der Bouwkunst en het werk van Krophollere*. Deze goed- gedocumenteerde lezing vond een aandachtig gehoor. De voorzitter dankte den heer de Hoop namens de aanwezigen. Na afloop werd onder de deskundige leiding van den heer de Hoop het raadhuis van Waalwijk ('n bouwwerk van Kropholler) bezichtigd. Nadat des middags de leden en genoodigden met hunne dames hadden deelgenomen aan een welverzorgde koffietafel in Hotel «De Twee Kolommen**, werd des avonds door allen deelgenomen aan 'n keurig diner in Hotel Ver- wiel, waarbij de jazz muziek van «The Darling Band« zorgde voor 'n prettige sfeer en waarbij de danslustigen tevens gelegenheid hadden hun hart op te halen. Roode Kruis Wij vestigen de aandacht op de oproeping op den voorpagina van ons blad, betreffende de algemeene jaarvergadering van de afdeeling Waalwijk der Roode Kruis-vereeni ging, die a.s. Vrijdagavond in Hotel Verwiel gehouden wordt. Wij vertrouwen dat velen van hun belangstelling willen doen blijken voor deze vereeniging van zoo groot belang in onze moeilijke tijden. Ongevallen Toen de heer van Z., stations beambte alhier per tractor naar 't station Kaatsheuvel-Capelle reed om daar eenige wagons op te halen, moest hij voor een onveilig signaal plotseling stoppen. Door den schok kwam hij van de machine te vallen en kwam in de grint terrecht, waardoor hij eenige verwondingen aan hoofd en armen bekwam. De heer P uit v.m. Baardwijk wilde Zondag 1.1. in gezelschap van den heer M. een motorritje naar Antwerpen maken. De heer P. die het motorrijwiel bestuurde, raakte daarbij plotseling de macht over het voertuig kwijt, met het gevolg dat hij kwam te vallen en een enkel brak. De duorijder bekwam geen ver wondingen. Per auto werd de heer P. naar huis vervoerd. Het motorrijwiel werd slechts licht beschadigd. Visch in overvloed. In het kanaal 's Bosch Drongelen werd dezer dagen met de zegen 550 K.G. visch getrokken, waar onder verschillende knapen van 7 8 pond. Goed afgeloopenl Toen de heer N. v. L., lederfa brikant alhier Zaterdagmiddag in gezelschap van een klant, per auto op den grooten weg Den Haag- Rotterdam reed, ging een Chevrolet voor hem uit in dezelfde richting. Vanzelfsprekend reden beide op dezen prachtigen weg in flinke vaart, toen plotseling de chauffeur van de voor hem rijdende wagen 't in zijn hoofd kreeg, zonder teeken te geven of zonder uit te zien, op dezen drukken verkeersweg om te draaien in de richting naar Den Haag. Het onvermijdelijke was natuurlijk het gevolg, nl. dat de heer v. L., hoe hij ook remde, met kracht op den wagen inreed, zoodat 't voorste gedeelte van z'n wagen geheel werd ineengedrukt, een voorwiel eraf vloog en voorts in den berm van den weg terecht kwamook de andere wagen werd ernstig gehavend doch geen der twee inzittenden, noch de chauffeur van de Chevrolet had eenig letsel. Men mag hier dus wel van een bijzonder geluk spreken, dat op dezen drukken verkeersweg waar gewoonlijk een file van wagens rijdt, op dit moment noch een tegenligger noch een achterliggende wagen zich op den weg bevonden, dan ware de ramp niet te overzien geweest, daar alles in een moment geschiedde en de chevrolet-chauffeur op geen enkele wijze van zijn plotseling op komend voornemen om terug te keeren en te draaien, had laten blijken. Thans liep het dus, gezien de om standigheden gunstig af met ernstig beschadigde wagens de wagen van den heer v. L. is naar de Chevrolet- garage te Rotterdam opgesleept. Proces verbaal werd opgemaakt tegen den Chevrolet rijder dooi den veldwachter te Pijnacker, onder welke gemeente de aanrijding plaats had. Paedagogiek M. O. Aan het Psychologisch-Paedago- gisch Instituut der R.K. Leergangen te Tilburg slaagden voor de akte Paedagogiek M.ü A Broeder Alcuino en Broeder Jozefo, beiden te St. Michielsgestel. Opleiding Architect. Aan den cursus, welke te Tilburg in de Academie der R. K. Leer gangen gegeven wordt voor het Hooger Bouwkunde Onderwijs, be gint op 7 Maart ir. S J. van Embden zijne lessen over: Het Binnenhuis. Voor degenen, die deze lessen willen volgen, bestaat gelegen heidom als Toehoorder daarvoor te worden ingeschreven. Men moet zich daar voor wenden tot den Rector der R.K. Leergangen. Streekplan. Naar wij vernemen heeft de heer J. M. de Casseres, hoofd van den techni schen aienst van de Noord-Brabantsche Sireekplannen, eervol o tslag aange vraagd tegen 1 Mei a.s. en zal aan de Streekplancommissie worden voorgesteld dit verzoek in te willigen. Noord Brabantsche provinciale brandweerbond. Vanwege dezen bond zullen lezingen worden gehouden te Maarheeze op 3 Maart; Roosendaal 7 Maart; Breda 9 Maart; Tilburg 14 Maart en 25 April; Drunen 15 Maart; Veghel 25 Maart; Ravenstein 29 Maart; Waalwijk 30 Maart; Den Bosch 5 April; Einhoven 7 April. De lezingen vangen steeds aan des avonds 7 uur. Gunning aanbesteding natuurbad «IJzeren Man.» Wij vernemen, dat door het gemeente bestuur van Vught het bouwen van kleedgebouwen, theehuis en bijgebouwen voor het natuurbad den Ijzeren Man gegund is aan den laagsten inschrijver op één na n.l. aan den heer A. Aarts te Leur voor de som van f 43 245. De laagste inschrijver was de heer Van Heettum te Vught voor 40 700 Deze had zich echter teruggetrokken. R. K. WERKLIEDENVEREENIG1NG. Voor de leden van de R.K. Werklie- derivereeniging zal Maandagavond 7 Maart a.s. wederom een ontwikke lingsavond gehouden worden. I)e geestelijk*adviseur de Eerw. heer kapelaan v. Rooij zal daarbij spreken over „De verhouding tusschen Kerk en Staat". STUDIE- EN PROP. CLUB. De R.K. Studie- en Propagandaclub zal morgenavond in den R.K. Gilden bond hare maandelijksche vergade ring houden. Als spreker zal daarbij optreden dhr. de Bruin, die vorige maal wegens ongesteldheid verhinderd was. „METAMORPHOSE". De Tooneelvereeniging „D.V.S.V.", onderafdeeling van de R.K. Werklie den vereeniging kwam gisteravond voor het voetlicht met het tooneelspel in drie bedrijven van Jan Verhoeven, getiteld „Metamorphose". De ruime zaal van den R.K. Gilden bond was bij deze gelegenheid zeer goed bezet, een bewijs dus dat een goed tooneelstuk nog wordt gewaar deerd, onverschillig in welk genre. Begrijpelijk moest het carnavals programma een vroolijk nummer brengen en door de keuze op bovenge noemd stuk te laten vallen is men daarin wonderwel geslaagd. Op uit bundige wijze hebben de bezoekers kunnen lachen met de avonturen van den professor Pichot, welke rol op gerede wijze vertolkt werd door den heer M. Berkelmans, ook het spel van M. Beerens als „de Stier" was goed in overeenstemming met den aard van het stuk. Ook de overige medespelen den verdienen een woord van lof voor de wijze waarop zij zich van hun taak gekweten hebben. De grime werd op uitstekende wijze verzorgd door den heer J. Hombergen. Het doet ons genoegen te kunnen constateeren dat het met het spelpeil van „D.V.S.V." nog steeds crescendo gaat. Voor een niet gering deel zal dit te danken zijn aan het vakkundige werk van den bekwamen regisseur, dhr. Jac. M. Didden, onder wiens lei ding wij „D.V.S.V. nog vaak aan het werk willen zien. Voor de leden van de R.K.W.V. werd hetzelfde stuk reeds Zondag avond opgevoerd. Ook hij deze gele genheid *^vas de zaal geheel bezet. SCHERMVEREENIGING „ATHOS". Waalwijksche sportliefhebbers, meer speciaal de liefhebbers der scherm- sport kunnen Maandagavond 7 Maart genieten van schermwedstrijden tus schen de Waalwij ksche scherinver- eeniging „Athos" en de Tilburgsche scherm vereeniging „Aramis". De wedstrijden die voor ieder gratis toegankelijk zijn worden gehouden in de gymnastiekzaal van de R.K.H.B.S. aan de Mr. van Coothstraat. Een dure proef. Drunen herbergt naast haar eigen inwoners een groot aantal pension gasten. Het is zeer begrijpelijk dat deze gasten van velerlei pluimage zijn die in hun doen en laten onpeilbaar blijven voor ieder mensch. Deze gasten wandelen door het dorp, bemoeien zich met alles of met niets en pakken een borreltje als zij er zin in hebben Weer an"- deren gaan hier en daar op de koffie etc. etc. Wij kennen er velen en weten nog meer van hen dan men zou denken. Doch dat er onder hen oude muzikale genieën rondloopen wisten wij nog niet. En dat er die zijn, is gebleken. Jammer genoeg heeft deze bekend wording een eigenaardig en minder prettig verloop gehad, Een oud pensiongast kocht een borreltje in Hotel Vissers en genoot daarvan in een waim lokaal met ruim uitzicht op den grooten weg, Rustig verloopt 't gesprek over weer en wind tot plots een muzikaal geluid het Hotel binnendringt. Het gesprek stokt en de oudé spitst zich de ooren De piston met haar schitterend geluid haalt iets open in zijn hart. Hij begint hardop te denken en uit hoorbaar wat er in zijn inwen dige omgaat «Piston blazen« dat had hij gekend in zijn tijd I Dat was een fijn instru ment. Hoe gaarne zou hij dat nog eens probeeren. Waarom ook niet? Zijn besluit is genomen. Hij is in goedendoen.Hijzal ze binnenroepen, tracteeren en de pistonblazer dood eenvoudig vragen ook nog eens te mogen blazen. Zoo gezegd, zoo gedaan. Voorzien van een potje bier zitten een viertal straatmuzikanten in Hotel Vissers en als dank aan den mi den gever spelen zij een paar mopjes muziek voor hero. Hij luistert, neuriet en trapt de maat, om ten slotte in de handen te klappen. Hij doet zijn groote vraag en spoedig brengt de piston klanken voorl die den musicus op den hol zouden doen gaan. Zeker hij heeft het gekend maar nu gaat het niet meer. Dan komt de catastrophe. Een ambtenaar komt binnen met de boodschap dat dt muziek in 't Hotel afgeloopen moet zijn en de muziek vergunning der muzikanten tevens is ingetrokken. De oude pistonist zakt neer op zijn sloel en wordt o zoo klein Daar gaan zijn illusies en met de zijne die der vier muzikanten. Zij zijn amper begonnen en daar is 't einue al. Zij zijn verleid en zitten nu zelf met de stukken. De oude artist weet niet hoe de situatie, waarvan hij zeker een deel der schuld draagt, te redden. De muzikanten mopperen en hij geeft een rondje en nog een gulden Zij vinden 't weinig voor zoo'n strop en gaan nog harder mopperend heen. Gelukkig denkt hij, dat is voorbij, maar als de politie er aan te pas gaat komen is het erger. Die onder zoekt en vraagl. Hij vreest 't ergste en misschien wenscht hij dat die geliefde piston nooit had moeten bestaan. 't Loopt nog goed af. Hij vertelt alles recht uit. Als hij nu maar geen proces krijgt of voor't gerecht moet komen. 't Zal wel los loopen, maar't slot van deze geschiedenis en van den man met den muzikalen aan leg is, dat de eigenaresse waarschijnlijk een proces zal hebben wegens het hou den van muziek zonder vergunning. Daarnaast mogen wij echter niet nalaten te onderstreepen, dat veror deningen en weiten gemaakt zijn om nageleefd te worden. Als iedereen dat begreep dan..,-, was 't een ideale toestand. Huiseigenaren. De Bond van Huiseigenaren, afd. Drunen en Elshout, kwam in alge meene jaarvergadering bijeen in calé 1 b. Elshout ouder presidium vau den heer P. Veltman. Als tij del jk secretaris der verga dering lungeerde de heer Cur. Muskens. Door den heer Veltman werd verslag uitgebracht over het afge loopen jaar. Daaruit bleek, dat de aid. ia haar bestaansperiode goed werk had verricht. Bij de bestuursverkiezing werd in de vacature van Drongelen gekozen de heer Th. v. Dein Hzn., die levens de functie van secretans werd opgedragen. Met algemeene stemmen werd besloten de aldeeling ie doen aan sluiten bij den Zuid-Ned. Boud van Huiseigenaren. Met een dajkwooid tot de aan wezigen sloot de Voorzitter, de heer P. Veltman, hierna de verga dering. De Déwé. Bij het a.s. zilveren bestaansjubi- leuui van de Déwó scboentabnek alnier, is uit bet personeel een teest- of buldigingscomunssiegekozen met als voorzitter deu oudsten knecht der firma, den heer C. Bogaerts. Verder namen zitting de dames Francisca van Drunen, Cor v d. Ven en Neeltje Nelis; de heeren Treffers, v. Velthoven en L. v. Wezel. De dag van 'l jubileum is 19 April Op dien datum viert mej. Dora v. Drunen, dochter van een der firman ten, tevens haar zilveren dienst- jubileumaisschoenstikstei der firma. Jonge Wacht. Zondag werd onder groote belang stelling de 8e Jonge Wacht groep voor de aldeeling Drunen geinstal- leerd. Deze plechtigheid had plaals in de fraaie kapel der Eerw. Broeders, waar de W.E.H. Breugelmans uil Vlijmen als districtsdirecteur een plechtig H Lol celebreerde, waarbij de gezangen prachtig werden uiige voerd door de Jonge Wachters. In een eenvoudige doch treilende plechtigheid werd na het H. Lof de nieuwe groep geinstalleerd door den W.E.H. Breugelmans in tegenwoor digheid van den Z E H. Pastoor van Drunen, den districtsleider van de J. W., den heer v. d Meeiendonk uit Vlijmen en vele ouders en belang stellenden. In de avonduren werd in de zaal der Meisjescongregatie dooi deJ.W. afdeeling Drunen een «Bonte Avond** georganiseerd voor de ouders en genoodigden. De talrijk opgekomen aanwezigen werd een hartelijk welkom toege roepen door den assist, hoofdleider den Eerw. Broeder Franciscus. De J. W. hebben met hun vlotte afwisseling van zang en spel de aan wezigen, waaronder wij o.m. op merkten den W.E.H. Breugelmans, den WelEd. Heer v. d. Meerendonk e.a. een buitengewoon aangename avond bezorgd. Aan het slot \an den avond voer de de W.E.H. Breugelmans nog het woord waarin hij dank bracht aan de afd. Drunen voor de uit- noodiging tol de installatie der groep en de bijwoning van dezen avond. Tevens feliciteerde de spr. den Z E H. Pastoor en zijn parochie met de aanwinst van een groep en met de groote en bloeiende Jonge Wacht organisatie in Drunen. Het Jeugdwerk in Drunen bloeit Het nieuwe Raadhuis. Jaren terug zijn er in Drunens' raad reeds besprekingen gevoerd over den bouw vau een nieuw ge. meenteh uis. Plannen hestonden om het huis der familie Loeff aan te koopen en dit in te richten voor gemeentehuis. De kosten van aankoop en ver bouwing zouden naar men ons mededeelden ruimschoots toe reikend zijn voor den bouw van een nieuw. Dit laatste is een groot voor deel, daar inrichting en bouw alsdan zoo doelmatig mogelijk kunnen ge schieden, terwijl dit hij een bestaand gebouw niet het geval is. Omtrent de plaats waar het nieuwe gemeente huis gebouwd zal worden is nog niets definitief bepaald. Het moet niet uitgesloten worden geacht dat de Stationstraat hiervoor zal worden aangewezen. De nieuwbouw zou dan Oostelijk van deze straat geschieden ongeveer in het midden. Gezien de centrale ligging ten opzichte van hel geannexeerde Elshout zou dit alles zins te billijken zijn al meenen anderen dat het eigenlijk meer in de kom, het centrum thuis behoort. De Postduif. De P. V. »de Postduif**,gevestigd in café A. v. d. Geld, hield Zondag met afgevaardigden van de P V. »de Jeugdige Vliegers** te Waalwijk een gecombineerde vergadering. De eertijds aangegane overeen komst werd bekrachtigd, terwijl een vliegreglemenl voor de gecombineer de vluchten werd vastgesteld en goedgekeurd. De samenwerking tusschen beide ver. is hiermede een feit geworden. Oudheidkundige vondst. Bij het graven naast zijn woning vond den heer H. Spee een oude munl. Aan de eene zijde vermeldl ze »Zeelandia« en aan de andere het wapen van Zeeland met de woorden «Luctor et Emergo«. Een prachtige uitvoering. Dinsdagavond waren ongeveer een halt duizend belangstellenden in de groote zaal der Jongens Con gregatie. Een groot aantal personen werd teleurgesteld en kon geen toegang lot de zaal worden verleend. Naar alle waarschijnlijkheid volgt nog één uitvoering. Kapelaan Vogels sprak het wel komstwoord en gaf een inleiding van de te spelen stukken. De jongere garde der tooneelclub debiteerde niet een oei komisch stukje in een bedrijf. Daarna werd met groot succes opgevoerd het door Jan Grosleld beweikte tooneelspel «Neo, de beid der caiacomben«. De rolverdeeting wasgoed en de vertolking piacfalig. Vooral de Neo- vei tclker verdient een pluimpje I t Was alles een bewijs van goede voorbereiding en waar begriipen van dilellantenspel. De tooneelaankleeding en deco ratie doMr S. v. Sambetk verzorgd en coslumeermg van Schippers uit Botterdam droegen het hunne bij aan 't succes van 't spel. Gaarne zien wij Drunensch too- neelmanncn zoo in touw. Jaarfeest R.K.W.V, Op Zondag 20 Maart zal de R.K. W.V. haar jaarfeest vieren. Begon nen wordt met een Alg H. Com. munie terwijl om half twaalf een algemeene vergadering gehouden zal worden niet als spreker de heer H. Poll uit Heusden. Een verdienstelijk oud Drunenaar begraven. In alle stilte werd Zaterdagmor gen het stoffelijk overschot van wijlen den heer L. Balaille te Uden- hout begraven. Zoolang in Drunen een hijkantoor van de Hanzebank gevestigd is ge weest (1924), was de heer Balaille daarvan de accurate en betrouw bare beheerder. Naa>t zijn vele verdiensfen in 't plaatselijk vereenigingsleven van Drunen, is zeker een van zijn groote daden het mede oprichten der Vak school van Schoenmakers geweest 11912). Jaren is hij van deze instelling de volijverige secretaris geweest, die met groote nauwgezetheid de zaken regelde en bijhield. ELSHOUT. St. Norbertus. Onder regie van den heerC. Klijn gat de tooneelvereeniging. »St. Nor bertus** in de zaal der Jongens Congregatie een schitterend gesluag. de uitvoering. Onder leiding van den heer Jan Merkx gaf de fanfare «Eendracht maakt Macht** eenige nummers vooraf waarna de tooneeher. met groot succes opvoeide het uit het Vlaamsch omgewerkte tooneelstuk «Het Geheim** van v. Cuijk en Nielen. Als aangename afwisseling werd besloten met de twee bedrijvige klucht van R. Odijk «Hypnotiseer*n«. Deze dilettanten hebben met hun beperkt aantal krachten met groot succes aan de vele aanwezigen een pretligen avond bezorgd. De verzorging van grime en decor was goed. Eierbond jaarvergadering. Onder presidium van den heer II. Brok kwam de Eierbond waar onder ressorleerenDrunen, Els hout, Heusden, Nieuwkuijk en Haar steeg in algemeene jaarvergadei ing bijeen in de zaal der meisjescon gregatie, alhier. De voorzilier riep de leden een hartelijk welkom toe, waai na de beer A. Willems, technisch adviseur der vereeniging een causerie hield aan de band en naar aanleiding van de Brochure 1937 van de pluim- veehoudersbondtn Van N.C.B. en L.L.T.B «Een bediijfsysteim ten dienste der economiscne kippen houder ij Door miniatuurkippenhok werd de in de causerie methode gede monstreerd. Daarna bracht de heer C. v Dal, secr. penningm. der vereen, versh g uit over 't afgeloopen jaar, waaraan wij ontleenen: het aantal leden nam toe met 4 en bedroeg op 31 Dec. 1937, 62 leden. Door de vereen, werden naar Roermond verzonden: 241 513 st. kippeneieren met een gewicht van 14.273,85 K.G. voor een bedrag van f 8667.03 en 2383 st. eendeneieren met een gewicht van 141,75 K.G. voor een bedrag van f 54.42. De omzet steeg met 85.834 stuks. De totale ontvangsten bedroegen 19130,56. De totaleuitgavcn 19030,82, waarvan f219,51 aan salaris ver pakker. Het batig saldo bedroeg alzoo f 99,24. De totale bezittingen bedroegen per 31 Dec, 1937 f 170.40 Het aftredende bestuurslid C. v. Dal werd bij acclamatie heikozni. Besloten werd voor de drie eerst volgende jaren geen ccntributie te hefTen van de leden. Door den verpakker, den brer Jo Knippels, werden eenige praclische wenken gegeven. Voor het geven van overwicht is een afdoende regeling grnonipn, die zich aanpast aan de billijkheid.

Echo van het Zuiden | 1938 | | pagina 5