SPORT, rsfesagfr sa I GEMENGD NIEUWS. DAAMSDONK. SPRANG—GflPELLE. WASPIK. HEUSDEN. DÜSSEN, KAATSHEUVEL. NIEUWKUIJK. HERPT. Laatste Berichten. Drama te Doesburg. -Sneltrein Amsterdam—Parijs ontspoort. Y Zij komt thans als volgt te staan tot 100 kg. 2 ons, van 100—20u kg. 1 ons, van 200 - 300 kg l'/2 ons en boven de 300 kg. 2 ons. Onder dank aan desecr.-penn.en aan de aanwezigen voor hun op komst sloot de voorzitter de ver gadering. In het Patronaat hield het Parochiaal Zangkoor haar algemeene jaarverga dering. In de plaats van dhr. A. van Moergestel, die als secretaris-penning meester ontslag had genomen, werd met algemeene stemmen benoemd dhr. G. Lensvelt. Dhr. A. Bom werd herko zen als 2de secretaris-penningmeester. In de Zondag j.l. gehouden leden vergadering der U.K. Tooneelvereeni- ging „Oefening en Vermaak" werd door 't aannemen van een aantal nieuwe krachten 't ledental uitgebreid. Aangaande 't dubbele lidmaatschap der leden, werd op deze vergadering nog geen beslissing genomen en aan gehouden lot 'n volgende vergadering. HANK. In de Bondszaal werd Zaterdag j.l. het Wit-Gele Kruis definitief opge richt en besloten de Kon. goedkeuring der statuten te vragen. De begrooting werd vastgesteld op ruim 1000, Om in de eerste uitgaven te voor zien werd besloten een bazar te orgu- niseeren. Getracht zal worden alsnog met Dussen samen te werken. De onlangs opgerichte Oranje- vereeniging aan de Buitenkade heeft den naam „Beatrix" aangenomen Het bestuur werd als volgt samenge steld: voorzitter, P. v. d. Zouwen; secretaris, J. Pellicaan; penningmees ter, E. Klomp; leden: Strik, van Daa- len en de Later. Overgeplaatst. Officieel wordt ons thans medege deeld. dat de N.V. Schoenfabriek W. van Dam en Zn. wordt overgeplaatst naar Amsterdam, waar men 1 April a.s. het bedrijf in werking hoopt te stellen. Er wordt ons tevens medegedeeld, dat de N.V. zich op het fabriceeren van de betere artikelen zal toeleggen, in hoofdzaak heerenschoeisel en dames- steunschoenen. De N.V. beschikt reeds over voldoende orders om het bedrijf op vollen gang te stellen. Eerste Concert Orova. Zondagavond j.l. gaf de R.K. Man- nenzangvereeniging Orova in de zaal van den R.K. Gildenbond haar eerste concert. We hadden meer belangstel ling verwacht, speciaal van de daar ge vestigde organisaties, bij dit eerste of- ficieelc optreden. Hierin was dan de waardeering uit gedrukt, die toch ongetwijfeld moet uitgaan naar een vereeniging die zich ten doel heeft gesteld mede de bijeen komsten der vereenigingen op te luiste ren. Onder leiding van der. heer W Berzcveld werden een b-lal koorwer ken gezongen, wamui bleek dat de ernstige wil voorzit om een goed zang koor te vormen. Critiek is gemakkelijk en ligt niet op onzer, weg die hier uit te oefenen, doch èn de iciding èn het materiaal èn met naar wij hooren de noodige ambitie, geven ons een waar borg dat 'iet koor iets worden kan. Ter afwisseling trad de wondervlugge goo chelaar Leberto op, die wel een dui zendkunstenaar leek met handen en vingers die tooverden. Het programma kan niet aanwezigen mogelijk eentonig schijnen, zij die aanwezig waren hebben echter qern moment de belangstelling verloren. Mandoline-club. Op verzoek werd in de R.K. Gilden bond alhier Maandagavond een tweede opvoering gegeven van de komische operette „Buitenleven vroolijk spel met muziek, zang en dans, door de Mandoline-club „Edelweiss" onder lei ding van Fraulein Schwilla. De ruim 200 aanwezigen waaronder de geheele geestelijkheid, hebben genoten van het keurige werk dat Fraulein Schwilla hier te genieten gaf. Niet alleen de muziek, doch ook het spel en bijzonder de dan sen van de 20 gecostumeerde dames waren keurig ingestudeerd. Russische en Poolsche dansen, een Weensch ballet, vooral echter de Ti- roler dansen vielen bijzonder in den smaak. Fraulein Schwilla liet als solo danseres zien, dat ze niet alleen de mu se der muziek, doch ook Therpsichore een offertje weet te brengen. Kinderen van ons volk. Voor een uitverkochte zaal trad Maandagavond het Tilburgsch Ge mengd Tooneel Onze Vrije Uren, on der leiding van den heer A. Bolsius op met het spel van het land in 5 bedrij ven „Kinderen van Ons Volk", naar den bekenden roman van Ant. Coolen, in de zajil van het Kon. Muziekgezel schap Euphonia. We kennen Bolsius als regisseur en acteur, we kennen An- toon Coolen's prachtig romanwerk „Kinderen van ons volk". De bewer king voor tooneel in handen van een leider als Bolsius, moest een succes worden en het is een succes geworden, zoo groot dat de zaal enthousiast werd onder het boeiende, doch ook zuivere levensspel van Bolsius met zijn ensem- "le. Zooals de leider hierin als bemid delende Pastoor optrad om een oud- bestaande veete uit den weg te helpen was waarlijk meesterlijk. Niet minder was ook het spel van den heer Bresser als boer Verberne en mej. Ams Bolsius als Marie zijn dochter. Het was een ware kunstavond, die door allen, het applaus bewees het na eik bedrijf, ten volle werd geappreci- Kegelconcours Santos. Het kegelconcours op de banen bij den heer A. A. Snoeren-v. Heesch, door de R. K. Middenstandsvereeni- ging georganiseerd, is een succes ge worden. Vooral Maandag en Dinsdag is er druk gekegeld. Daarbij heerschte er een gezellige stemming, die bijzonder Dinsdagavond bij de prijsuitdeeling tot uiting kwam. De voorzitter, de heer J. Frederiks, kan dan over een spraak vaardigheid beschikken, die 't aanhoo- ren waard was geweest, de noodige ernst ontbrak op dat moment om hem te volgen. Begrijpelijk ging zijn speech uit naar de menschen die ondanks de tijdsomstandigheden en alleen om den raedemensch te helpen en de sport te dienen zijn gekomen om het Santos fonds te steunen. De R. K. Midden standsbond is dankbaar voor de groote steun opnieuw ondervonden. Met een woord van felicitatie wor den qlsdan de prijzen uitgereikt. Eerebaan: 1 Kemmeren 35 p., 2 P. Eibers 33 p. Baan kegelaars: 1 P. Kemmeren 7 x 27: 2 J. Kemmeren 2 x 27: 3 P. Merkx 1 x 27; 4 J. Frederiks 2 x 26; 5 W. van Haaren 1 x 26 en 5 x 23; 6 P. Steen bergen 1 x 26. Baan niet-kegelaars: 1 J. de Vries 1 x 27; 2 F. Mutsaers 1 x 26, 1 x 25, 2 x 24; 3 A. Schalken 1 x 26, 1 x 25, 1 x 24; 4 B. Beekmans 1 x 26; 5 J. Tuer- lings 1 x 25; ^6 Jansen-Bonn 1 x 24, 1 x 23, 1 x 20; 7 A. Frederiks 1 x 24, 1 x 23: 8 A. v. d. Berg 24. Met een woord van hartelijken dank aan de leden van de K. J. M. V. voor de bereidwillige hulp, sloot de heer Fre deriks het goedgeslaagde concours. In café Brok hield de R.K. Tooneel- vereeniging „Kunst na Arbeid" haar algemeene jaarvergadering. Na hel uitgebrachte verslag dooi den secretaris dhr. W. de Bont wer den de altredende bestuursleden M. Schuurmans en A. de Goon herkozen. Men besloot dit jaar geen reisje te maken, doch in het seizoen een voor stelling te gaan hijwonen van een of ander beroepstooneel. Met een dankwoord aan den regi- seur dhr. Van Stecnsel voor zijn kun dige leiding en aan de leden voor hun Ijverige studies, sloot de Voorzitter, dhr. N. van Baardwijk deze geani meerde vergadering. den ingeslagen weg voort te gaan. Door de afgevaardigden der zuster- organisaties en plaatselijke vereenigin gen werden de beste wenschen voor den verderen groei der afdeeling over gebracht, waarvoor de voorzitter hen dank bracht en hen wederkeerig God- zegen toewenschte. Een programma bevattende veie zang- en muzieknummers, werd vlot af gewerkt. De reciteer- en mond-accor- deon-vereeniging „Onder Ons", onde*. leiding van dhr. L. Versteeg, wist er met de vele leuke voordrachten en sa menspraken, en met vroolijke muziek de gezellige stemming wel in te bren gen en tot het einde toe in te houden. Door mej. M. v. d. Hoven werden enkele zangnummers ten gehoore ge bracht, die bij de aanwezigen zeer in den smaak vielen. Ondertusschen werden de aanwezi gen ruimschoots onthaald. Aan het einde der feestvergadering" dankte de voorzitter allen die aan het welslagen hadden medegewerkt, waar na met dankgebed werd gesloten. Mej. Kramer bracht als secretaresse jaarverslag uit en deed als penning- meesteresse rekening en verantwoor ding. In de vacature van twee bestuurs leden, n.l. de heeren v. Gulik en Wijs, werd voorzien door de verkiezing van de heeren Havelaar en W. Knoop. Na afloop werden de functies als volgt verdeeld: 1ste voorzitter, dhr. Alresch, 2de voorzitter dhr. W. Knoop. VRIJHOEVE-CAPELLE. RAAMSDONKSVEER. Gevonden een kinderportemon- naie inhoudende eenig geld, een boodschappentasch en een kosteloos rijwielbelastingplaalje. Terug te be komen bij de marechaussee. De Christelijke Nationale Werk mansbond, aldeeling Raamsdonks- veer, hoopt op Zaterdag, 5 Maart a.s. in het gebouw Rehoboth aan de Julianalaan een propagandaver gadering te houden. De vergadering zal om. worden bijgewoond dooi den bondspropagandist den heer Spaking. - Dï Chr. Studieclub heeft op Vrijdag 4 Maart een vergadering belegd in het gebouw Rehoboth aan de Julianalaan. Op deze vergadering zal door den heer H. Netten een behandeling worden gegeven van het onderwerp: Het economische leven in verband met den Volks- opbouw. De heer D. C. Konings, assis tent-directeur aan de Zuivelfabriek alhier, is met ingang van 1 Maart as. benoemd tot Fieldman bij de Zuivel te Gorinchem. Tot verpleegsters in het St. Theresia-Ziekenhuis alhier, zijn be noemd Mej. Ja. Th. M. van Mook en Mej Wa. van den Heuvel, bei den komende van Schijndel. De marechaussee D. de Bruin is met ingang van 1 Maart a s. ge detacheerd naar de bngade Moer dijk. SPRANG. De Afdeeling Sprang-Capelle en Omstreken van den Ned. Chr. Werk- meestersbond houdt a.s. Donderdag avond half 8 eene vergadering in de zaal van den Chr. Volksbond. Aan de orde is o.a. bestuursverkiezing wegens aftreding van de heeren G. van der Schans en C. Pomper, resp. penning meester en secretaris der afdeeling. Het 12-jarig dochtertje van de alhier kwam vorige week van den zol dertrap te vallen, waardoor het een arm brak en een schouder werd ontwricht. Dr. W. verleende de eerste heelkun dige hulp, doch achtte j.l. Vrijdag over brenging naar het ziekenhuis te Waal wijk noodzakelijk. eerd. Onder leiding van haar voorzitter den heer C. Braspenning, kwam j.l. Maandagavond de afdeeling Sprang van den Ned. Bond van Chr. Fabrieks- en Transportarbeiders in de zaal van den Chr. Volksbond alhier in feestver gadering bijeen. Na de opening met psalmgezang, het lezen van Gods Woord en gebed, sprak de voorzitter een openingswoord, waar in hij in 't kort de verschillende bijzon derheden betreffende den toestand der afdeeling in het afgeloopen jaar de revue liet passeeren, en verder de aan wezigen, in het bijzonder den hoofdbe- stuur^penningmeester, dhr. S. Veltman en de afgevaardigden welkom heette. De heer Veltman sprak in een op wekkend woord over: Voorttrekken. Spr. spoorde aan trots alle moeilijkhe den, met vertrouwen en in 't geloof op De Levensverzekerings-Mij. „Utrecht" heeft een complex gronden onder deze gemeente aangekocht, met de bedoeling deze in werkverschaffing te ontginnen. Het betreft den z.g. Dul- laert, ten zuiden van den Winterdijk tusschen de Nieuwevaart en de Hooge- vaart, en de Dellen, gronden ten noor den van den Winterdijk. Deze gronden zijn thans vrijwel waardeloos, daar het een moerassige oppervlakte is van on geveer 100 H.A. De Dullaert is vroeger uitgeveend en sindsdien een moeras ge bleven. Het ligt thans in de bedoeling om breede slooten in het complex te trekken en met den uitkomenden grond de perceelen op te hoogen. De Dullaert zal bovendien door een kade worden omgeven, teneinde het waterpeil laag genoeg te kunnen houden. In dit werk dat aan een 100-tal werkloozen gedu rende enkele jaren werk zal geven, zal 120.000 worden verloond, waarvan 85 pet. door rijk en gemeente zal wor den betaald. De ontginning wordt uit gevoerd door de Ned. Heide-Mij. Werkloozen uit verschillende gemeen ten kunnen er geplaatst worden. Naar we vernemen hebben de gemeentebe sturen van Sprang-Capelle en Dongen besloten om een aantal werkloozen naar deze centrale werkverschaffing te zen den. De plaatselijke afdeeling van den Chr. Bouwarbeidersbond houdt a.s. Vrijdag 4 Maart, des avonds half 8 in t gebouw voor Chr. Belangen haar jaarvergadering. Naast de jaarversla gen komt tevens aan de orde bestuurs verkiezing wegens aftreding van de heeren A. Kruis. W. v. Zeist en W. Ros. De door het fanfarecorps Sirena georganiseerde bazar was Zaterdag avond zoo druk bezocht dat om 7 uur de deuren gesloten moesten worden, terwijl er buiten nog een 200 liefheb bers waren, waarvan verschillenden eerst om half 10 binnen konden wor den gelaten. In verband met de enorme belangstelling zal de bazar a.s. Zater dagavond nog geopend zijn, zoodat de teleurgestelden dan nog gelegenheid krijgen er heen te gaan. Door den visscher A. Rosen- brand werd een vischotter gevangen van ongeveer 25 pond zwaar, terwijl het dier een lengte heeft van 1.60 M. Maandagavond werd in de Chr. School in de Heistraat een ouderavond gehouden, waarvoor zeer veel belang stelling was. De voorzitter van het schoolbestuur, dhr. H. Kerst, opende dit samenzijn met het laten zingen van Ps. 68 10, het lezen van 2 Samuël 18 2433 en gebed. In zijn openings woord heette spr. de ouders en kinderen en den spreker van dezen avond dhr. Duivendijk, hartelijk welkom. Naar aanleiding van t gelezen Schriftgedeel te sprak de voorz. over Oudervreugde en Oudersmart, en wijst op de roeping der ouders tegenover hun kinderen. Door het kinderkoor werden onder leiding van 't hoofd der school, dhr. M. C. Rijken, op verdienstelijke wijze en kele liederen gezongen, waarna door eenige leerlingen mooie voordrachten werden ten beste gegeven. In de pauze werd het werk der leer lingen bezichtigd, speciaal de hand- werkafdeeling had de belangstelling der moeders. De heer Duivendijk hield hierna een causerie over „De vorming van het ge weten onzer kinderen". Spr. begint zijn betoog met de vraag te stellen, wat is eigenlijk het geweten? Het geweten doet zich voor als een stem die ons voorstelt de wet en inlicht of we goed of kwaad hebben gedaan. Zoowel als elke functie kan worden opgevoed, kan dit ook met het geweten van het kind. Van het 6e tot het 12e jaar komt een snellen vooruitgang in het geweten, de kennis wordt dan duidelijker. De Bij bel-geschiedenis wordt bij het Chr. on derwijs kennis der wet. Een buitenge woon belangrijke leeftijd is die van 13 15 jaar, als het geweten het kind fol teren kan en het zijn eigen ik ontdekt. In geestelijk opzicht is de tijd van verwarring van 1548 jaar, daarna komt een tijd van nieuwe vormen, in vaste gewoonten raakt men ingegroeid, men krijgt vaste levensgewoonten. Een groot gevaar is dan om over het gewe ten heen te leven. Nadat spr. nog eenige voorbeelden heeft aangehaald wordt deze goed geslaagde ouderavond met dankgebed voor den spreker beëindigd. Vroeg voorjaar. Bij het bewer ken van het land door den arbeider H. V. in dienst bij C. v. H. werden reeds meikevers geconstateerd. De afdeeling Herpt-Hedikhuizen van den N.C.B. hield hare jaarverga dering. De rekening gaf aan een bedrag van 520.781/2 aan inkomsten en 486.86j/£ aan uitgaven, alzoo een ba tig slot van 33.92. De heer Bonants uit Tilburg gaf de 65ste uiteenzetting dezen winter over ziekenhuis-verpleging, een nieuwe ver zekering van den N.C.B., alsmede over de vrijwillige ongevallenverzekering en andere verzekeringen van den N.C.B. en haar assurantiekantoor. De heer Buijs gaf cijfers omtrent om zet van pakhuis, speciale prijzen, onge vallenverzekering, dienstbodeverzeke ring, vrijwillige verzekering en slacht veeverzekering. De aftredende bestuursleden dhrn. Ar. Buijs, H. v. Veldhoven en A. van Lieshout werden herkozen. De R.K. Jonge Boerenstand van Herpt vierde haar 3e lustrum en werd volgens goed R.K. gebruik ingezet met een plechtige H. Mis gezongen door de R.K. J. B.'ers, waarbij zij ook allen ter H. Tafel naderden. Des avonds had in de R. K. Bijzon dere school alhier de feestvergadering plaats. Bij de opening door den heer Jac. Luijben, die voor het laatst wegens den bereikten leeftijd van uittreden, als voorzitter fungeerde, kan hij een spe ciaal woord van welkom richten niet alleen tot de leden, maar ook tot den ZeerEerw. heer W. Timmermans, pas toor van Herpt, geestelijk adviseur der vereeniging, de Zeereerw. heer Grun- deman, pastoor van Hedifchuizen, de Eerw. Paters van Onzenoord, de Ed. Achtb. heer G. Steemers, burgemeester van Heusden, de heer P. de Man, tech nisch adviseur, den heer Willems, landbouwonderwijzer te Elshout, het bestuur der afdeeling N.C.B., de oud voorzitters der jubileerende vereeni ging enz. De heer P. de Man sprak de feest rede uit, waarbij hij op verdienstelijke wijze het nut dezer vereeniging aan toonde. Een dankbaar applaus viel hem te beurt, maar nog meer verstomd was men van hetgeen daarna ten tooneele werd gebracht door enkele leden.. Ver schillende gebeurtenissen niet alleen, maar ook wenken voor de toekomst, waren door den heer de Man in too- neelstukjes verwerkt of wel in voor drachten en met afwisseling van ande ren werden zij voorgebracht en deden dikwijls schudden van het lachen, zoo echt raak kwam er alles uit. De burgemeester sprak een woord van felicitatie en aanmoediging tot de leden en prees hen in de manier waar op zij feest kunnen vieren en waarbij de echte Roomsche gebruiken niet verge ten worden. Hij beloofde zijn daadwer kelijken steun en gaf zich ook op als do nateur der vereeniging. Men kon zien dat het aanmoedigend woord van den burgemeester de jon gens goed deed; de manier waarop hij zich thans weer heeft gegeven, doet weer blijken dat Heusden een burge meester heeft die met hart en ziel voor zijn gemeentenaren is en alles voor hen wil zijn. De ZeerEerw. heer Pastoor richtte nog een woord van felicitatie tot de aanwezigen, prees de manier waarop de scheidende voorzitter gewerkt heeft, roemde de eensgezindheid die onder hen heerschte en dankte den burge meester voor zijn hartelijke woorden. De heer Willems uit Elshout die zoo veel lessen reeds gegeven had, sprak nog en prees vooral de goede geest die hij steeds heeft kunnen constateeren. De voorzitter dankte allen en het verdere van den avond werd nog ge zellig doorgebracht. Tot bestuurslid der woningbouw- vereeniging „Volksbelang" is in de plaats van wijlen dhr. Adr. Vloeimans, benoemd dhr. A. J. Vermeulen. De voorjaarskeuring voor spring- stieren zal voor wat betreft deze ge meente worden gehouden te Waalwijk op Woensdag 16 Maart a.s. des voor- middags negen uur. Voor den vleeschkeuringsdienst werden in de afgeloopen maand ter secretarie aangegeven 26 varkens, 10 runderen en 4 varkens. linksbinnen (1). Rest nog te vermelden dat het er zeer gemoedelijk naar toeging. R.K.V.V. HERCULES. Zondag werd onder slechte weersom standigheden welke zeer veel invloed uitoefende op de spelers, de plaatselijke wedstrijd HEG—Hercules gespeeld. HEC was over alle linies de meerdere van Her cules en won zoodoende niet 60 De wedstrijd werd in de beste verstandhou ding gespeeld en was een sportleven sirya. Het tweede elftal kon het tegen Vios 2 ook niet tot een overwining brengen en verloor met een oneven goal. Hier was het resultaat 23. RAAMSDONKSVEER. R.K.V.V. Veersche Boys. De Veersche Boys zijn nu officieel kampioen. Voor den wedstrijd werd Veersche Boys 1 gehuldigd voor het behaalde kam pioenschap en werd hen een mooie bloemenmand overhandigd als bewijs van sympathie. Spreker wenschle de eersche Boys veel succes toe in de pro motie, inaar zoo zei hümoet ik eerlijk zijn, dan hoop ik dat Veersche Boys in onze afdeeling blijven. Hierna dankte de aanvoerder van de Veersche Boys voor het bloemstuk en sprak de hoop uit om ook in de promo tie-strijd te inogen eindigen als in de competitie. Daarna werd aangevangen met den wedstrijd Madesche BoysVeersche B., welke wedstrijd nog niet uitgespeeld was. In het voordeel van Veersche Boys 13 werd de striirl nnnonvan.ro,. Onder leiding van den 2en voor zitter, de heer Alresch, hield „Het Groene Kruis" een algemeene leden vergadering in hotel Centraal. I. V. C. B. WAALWIJK. R.K.V.V. H. E. C. De plaatselijke ontmoeting tegen Her cules heeft een zeer tam verloop gehad. De uitslag werd 6—0, waaruit blijkt dat er niet veel spanning in heeft gezeten. Nu maakte de harde wind en de regen vlagen het ook wel moeilijk volgens de regelen der kunst te spelen. HEC had bovendien bij de rust reeds een 30 voorsprong, en kregen zelfs na de thee den stormwind mee. Het geheele gevalle tje speelde zich toen op de vijandelijke helft af. De HEC'ers maakten zich niet zoo bijzonder druk om de score op te voeren, hoewel het toch nog 60 werd. Alles bij elkaar een wedstrijd die heel vlug uit de herinnering weggevaagd zal zijn. De doelpunten werden gemaakt door rechtsbinnen (3), centervoor (2) en r»an werd de strijd aangevangen. De aftrap heeft plaats door de Veersche Boys. Maar de Madesche Boys door de wind gesteund neemt het offensief en drukt dit uit in twee doelpunten, zoodat de stand nu gelijk is 3—3. Dit schijnt dc Veersche Boys niet erg te bevallen, want ze beginnen nu aan te pakken. Verliezen dat mag niet, al is er wel niets aan ge legen. De snelle linksbuiten laat dan de Madesche Boys de hielen zien, en het is 34, met welken stand het einde komt van de 33 minuten. DUSSEN. R.K.V.V. Dussensche Boys. De zoo belangrijken wedstfrijd Dussen sche Boys—WVR 2 welke alhier Zondag j.l. zou gespeeld worden, werd op het laatste oogenblik om Kerkelijke redenen uitgesteld. A.s. Zondag ontvangen de Boys het tweede elftal van Quick uit Made, zoodat WVR de competitie voor de Boys zal sluiten. R.K.V.V. BE READY. Be Ready zette haar zegetocht voort en versoeg de Veersch Boys reserves met 63. Hiedoor bewees zij haar zusterver- eeniging een goeden dienst, daar deze hierdoor haar kansen ziet stijgen. R.K.V.B. DEN BOSCH. Uitslagen van 1.1. Zondag: Eerste klas. JulianaSchijndel 2 05 J. v. ArkelODI 2 21 VFCN. Gedacht 45 Tweede klas. Wedstrijden afgelast. Derde klas. Herpt. BoysConcordia 3 afgek. Helvoirt 2Sporters 3 31 Nieuwkuijk 2Vlijm. Boys 2 16 R.K. Juniorenkring Drunen en Omstreken. Wedstrijden niet doorgegaan. OVERZICHT. Eerste klas. Met haar schitterende 50 overwin ning op Juliana heeft Schijndel 2 zich als nummer één weten te handhaven met daarbij ontegenzeggelijk de beste kampi oenskansen. Dat ODI 2 in Ammerzoden een neder laagje cadeau zou krijgen was te voor zien. Het valt heusch niet mee om bij de Jantjes een der heide, of beide punten mee te nemen. Nooit Gedacht deed wat te verwachten was en nam bij VFC andermaal de pun ten mee. Nooit Gedacht heeft toch altijd nog een kans op het kampioenschap en mogelijk kunnen zij die nog eens benutten in een match bij Schijndel 2. In de tweede klasse gingen geen wed strijden door. Derde klas. Zooals zeer redelijk te verwachten was, leden Sporters 3 een mooie neder laag in Helvoirt De Helvoirt-reserves hebben daarmede revanche genomen van een in Drunen geleden nederlaag. De Bovs-reserves uit Vlijmen deden heel normaal met in Nieuwkuijk de pun ten mee te nemen en zich daarmede kampioen te maken van haar klasse. Daarbij mogen zij zich er op beroepen tevens de eerste kampioenen te zijn van het Bossche district. Hun prestaties zijn dan ook bijzonder mooi wat mag blijken uit de volgende standenlijst: Vlijm. Boys 11 10 1 0 60— 6 21 Herpt. Boys 9 6 2 1 20— 9 14 VJC 2 10 4 1 4 26—22 9 Concordia 3 8 3 2 3 20—16 8 Hevoirt 2 10 2-1 7 21—57 5 Sporters 3 11 1 3 7 1033 5 Nieuwkuijk 2 7 2 0 5 918 4 SPORTERS. Sporters 1SWV 11 (gest.). Sporters dat met den straffen wind tegen speelt zitten na den aftrap direct voor het doel der gasten. Met een beetje geluk en dank zij het doortastend optre den der achterhoede weten zij een kwar tier stand te houden, doch dan moet de keeper der gasten voor een van dichtbij ingeschoten bal van Maas zwichten. Na een half uur van Sporters overwicht loopt de keeper der thuisclub op een van rechts voorgezetten bal toe, grijpt mis en de rechtsbinnen van SWV neemt deze onverwachte kans waar. Rust 11. Na rust met de wind mee is de thuisclub niet voor het doel der gasten weg te slaan. We verwachten dan ook ieder moment een doelpunt. Na 12 mi nuten staakt de scheidsrechter den wed strijd (wegens slecht weer) voor 5 minu ten. Als na dezen tijd het weer is opge klaard fluit de scheidsrechter de elftal len weer in het veld. SWV wil niet ver der spelen, met de bemerking: Winnen jullie maar; voor ons is er toch niets meer aan gelegen. Ondanks herhaalde aanmaningen van den scheidsrechter blijven de bezoekers in het kleedlokaal. DE ANTWERPSCHE ZESDAAGSCHE. De Antwerpsche Zesdaagsche slaagt er dit jaar in record-aantallen bezoekers te brengen. De renners zelfe werken daar aan terdege mee en meeralen wordt er gejaagd dat het een lust is, waarbij voor al het rijden der jongere koppels opvalt. Vooral Pijnenburg en Wals mogen er weer zijn en rijden als in hun besten tijd, zonder dat nochtans SlaatsPellenaars er voor onder doen. Gisteravond half tien waren afgelegd 1951.048 K.M. De stand was toen: 1 DeneefDekuysscher 176 pnt. 2 SlaatsPellenaars 131 pnt. 3 Buysse Billiet 82 pnt. 4 VanSchijndelvan den Broek 74 pnt. 5 PijnenburgWals 70 pnt. 6 KaersHeys 36 pnt. 7Stieler- Christensen 29 pnt. 8 RonsseDepauw 15 pnt. 9 ArchamhaudGuimbretière 14 punten. Op drie ronden: 10 Deryck—Naeye 88 pnt. 11 Savelberg—Muller 27 pnt. Op vier ronden: 12 Verrycken—De- clerq 70 pnt. 13 VerhaeghenMeer- schaert 66 pnt. Op vijf ronden: 14 Kremers—Bakker 51 pnt. 15 LapebieChoque 12 pnt. Op veertien ronden: 16 Huybrechts— Palmans 38 punten. BILJARTEN. In café v. Berkel werd Zaterdag een bi jartwedstrijd gespeeld tusschen de biljartclubs „W.B.C." uit genoemd café en „Ons Genoegen" uit café Passier. De uitslag is als volgt: u.B.C. Ons Genoegen. a n^'n .ggelen~~G- Rombouts 66—75 p. I ollekensJ. Rombouts 4075 p. V r/r?'- ,Bcürens 3475 l. A. v. Berkel—Jac. Passier 74—75 p. M Vi'mhK p~hV' Vd' He^den 32—50 p. M. VughtsP. Hommans 75-^36 p. Totaal 321—386 p. Hoogste serie; Jac. Passier „Ons Ge- Zondagochtend kwart over tien heeft de slager B. Bouwens te Doesburg mededeeling gedaan van een gruweliike ontdekking. Hij vond n.l in de slacht- plaats achter zijn woning in de Ooipc ort- straat zijn ongeveer 40 jarige echtgencote levenloos op den grond liggen meteen schotwond in het achterhoofd. De slager stelde zijn dokter hiervan in kennis, die, na den dood te hebben geconstateerd, den burgemeester jhr. mr. G. A. A. Nahuys, oogenblikkelijk waarschuwde. Deze heeft terstond de leiding van het politie-onderzoek op zich genomen en het parket te Arnhem van het geval op de hoogte gebracht. Aangezien tegen den slager ernstige verdenkingen bestaan is hij in hechtenis genomen. Uit het onderzoek is gebleken, dat de schotwonde veroorzaakt is docr een schietnusker. Het is bijna niet aan te nemen, dat de vrouw zichzelf heeft ge troffen, aangezien zij van achteren is geraakt en zulks met een schielmasker vrijwel onmoheiijk moet worden geacht. De man heeft pertinent ontkend aan de misdaad schuldig te zijn. Bekend is dat het echtpaar, dat ruim vijftien jaar gehuwd was, reeds langen tijd in on- eenigheid leefde. Het lijk, dat in beslag is genomen, is naar het St. Elisabethgesficht overge bracht. Allereerst wordt nu het resultaat van de sectie afgewacht. •'i2':SsL.J Zondagavond is op den Antwerpschen Steenweg te Kapelle een pesonenauto, bestuurd door mr. Du Croo uit Zierikzee door den afsluitboom van den spoor wegovergang gereden, juist op het oogenblik, dat de sneltrein Amsterdam Parijs, welke om 18,34 uur uit Roo sendaal was vertrokken, passeerde. In oen trein zaten talrijke bezoekers van den voetbalwedstrijd Nederland— België. De afsluitboom knapte doormidden en de auto reed door tot het tweede spoor. De heer Du Croo wist nog juist op tijd uit zijn wagen te springen. De auto werd gegrepen door den sneltrein, welke met een vaart van 110 kilometer per uur naderde. De schok was zoo hevig, dat de kleine voorste wielen van de locomotief uit de rails sprongen. De trein reed nog 250 tot 300 meter door voor hij tot stilstand kon worden ge bracht. Over dezen geheelen afstand zijn de dwarsliggers vernield. De auto lag als een vormlooze massa metaal onder de locomotief. De reizigers van den trein stapten uit en werden met autobussen naar Antwerpen gebracht. Anderen konden met een hulpirein hun reis vervolgen. Het ongeval, waarbij gelukkig geen slachtoffers te betreuren zijn, heeft groote consternatie verwekt. MINISTER ROMME STREEFT NAAR VERMINDERING VAN OVERWERK. De regeeringspersdienst meldt: Tot de onderwerpen welke de door den minister van Sociale Zaken ingestelde z.g. werkcommissie werkloosheidsbestrij. ding mede in onderzoek heeft genomen, behoort het vraagstuk van het overwerk. De commissie is voornemens in de di- verse bedrijfsraden en bedrijfscommis- sies, voor zoover de desbetreffende be drijfstak zich daarvoor leent, dit onder werp een punt van bespreking te doen uitmaken. In afwachting "an het resultaat dezer besprekingen heeft Ca "«n So ciale Zaken intusschen, op voorstel van de werkcommissie, zich tot de drie ce*. trale werkgevers-organisaties gewend emt een schrijven, waarin reeds thans de aandacht der werkgevers erop wordt ge vestigd, dat de bestrijding van de werk loosheid in niet onbelangrijke mate ge diend zou kunnen worden door beper king van het aantal overuren. Wijziging van de Tabakswet. Minister De Wilde heeft een voorstel j tot wijziging der Tabakswet bij de "i Tweede Kamer aanhangig gemaakt, welke in de eerste plaats voortvloeit uit de in de laatste jaren naar voren ge treden wenschelijkheid de werking van het verbod van verkoop van tabaks fabrikaten benedtn den kleinhandelsprijs beter tot haar recht te doen komen van deze gelegenheid is tevens gebruik ge.Taakt eenige andere wijzigingen van zuiver technischen aard in het wets voorstel op te nemen. D'Annunzio gestorven. Op zijn merkwaardig landgoed «Vittoriale» nabij Gardone is, enkele dagen voor ziin 75sten verjaardag, Italië's dichtersoldaat Gabriele d'Annun- zio gestorven. l

Echo van het Zuiden | 1938 | | pagina 6