VERVOLG NIEUWS UIT DE LANGSTRAAT EN OMGEVING DRUNEN. DUSSEN. GEERTRUIDENBE1IG. HEUSDEN. HERPT. RAAMSDONK. ontwikkeling van het processie-verbod na en behandelde in den breede de mo gelijkheid om te komen tot opheffing van het processieverbod. Op deze inleiding volgde een geani meerde. langdurige gedachtenwisse- ling. Op 8 April a.s. zal de volgende ver gadering gehouden worden, waarbij de heer Mr. Frans v. Wijck over de laat ste grondwetsherziening zal spreken. HERWONNEN LEVENSKRACHT De R.K. Vereeniging tot bestrijding der Tuberculose geeft te Baardwijk op Maandag 7 Maart in het Patronaats gebouw een filmavond, waar vertoond zal worden de film „Zonnebloemen", waarin de verpleging der T.B.C.-pa tiënten in 't Sanatorium Berg en Bosch te Bilthoven en voorts een prachtig bij programma. Wij vertrouwen dat velen dit goede doel zullen steunen. GEVONDEN VOORWERPEN. Op het politie-bureau alhier zijn in lichtingen te bekomen omtrent de vol gende gevonden voorwerpen: Een paar bruine wollen handschoe nen, een vulpotlood, een blauwe cein tuur van damesmantel, een handtasch met inhoud, een handschoen met bont, een rijwielbelastingmerk, een doop kleed. een portemonnaie met inhoud. ROODE KRUIS. De Afdeeling Waalwijk van het Ne- derlandsche Roode Kruis, hield gister avond in de achterzaal van Hotel Ver- wiel een matig bezochte vergadering. Na opening door den Voorzitter, den Edelachtb. Heer burgemeester E. C. J. Moonen, las de secretaresse Mej. W. Moonen, de notulen voor van de ver gadering van 10 Maart 1937, die wer den goedgekeurd. De Voorzitter deelde ter aanvulling van de notulen nog mede, dat in het af- geloopen jaar den ploegcommandant, de heer C. Trimbach. op diens verzoek ontslag is verleend, in wiens plaats be noemd werd de heer van Oss-van Bu ren. Verder is ook ontslag verleend als sectie-commandant aan den heer Dr. Akkermans, wegens het waarnemen van de artsenpraktijk te Drunen. In diens plaats werd benoemd Dr. Kolster. De commissie tot controle van de re kening 1937. bestaande uit de heeren v. Vliet. v. Mierlo en van Eijkelenburg, verklaarde hierna bij monde van den heer van Vliet dat de bescheiden van den penningmeester, den heer Th. Bak kers, keurig in orde waren bevonden en verzocht dezen daarom voor zijn beleid over het afgeloopen jaar te de- chargeeren, hetgeen door den voorzit ter onder dankzegging geschiedde. De financiën over 1937 gaven een totaal van ontvangsten aan van 667.16. waarvan aan contributies 154 en een bijzondere gift van de fa. van Haren van 25. De uitgaven bedroegen 84.72. zoo dat 1937 sluit met een batig saldo van 582.44 (1936: 387.71)/ De begrooting van 1938 werd in in komsten en uitgaven vastgesteld op 227.-. Hierna bracht de secretaresse het jaarverslag uit over 1937. Hieraan ontleenen wij dat het leden tal van de Transportcolonne momen teel 28 bedraagt, waarvan 10 leden het bewijs van geoefendheid derde klas hebben verworven. De Helpsterscolonne bestaat uit 22 leden, die allen in het bezit zijn van het bewijs van geoefendheid derde klas. Door de leden van de Transport colonne werd in het afgeloopen jaar regelmatig eventueele hulp aangeboden op sportterreinen enz. Geconstateerd moest worden dat het ledental voortdurend terugloopt en thans nog slechts 135 bedraagt, tegen 153 in 1936, 160 in 1935 en 191 in 1934. Het jaarverslag sluit met de hoop dat het ledental wederom spoedig zijn vroe gere hoogte mag bereiken. Ook dit verslag werd onder dank zegging goedgekeurd. Tot leden van de commissie tot na zien der rekening werden benoemd de heeren Bos en van Dongen, die nog een derden persoon zullen aanwijzen. Bij de rondvraag vestigt Dr. Kolster de aandacht op de wenschelijkheid van eenige propaganda voor aanwerving van nieuwe leden. Ook bij de leden van de Transportcolonne heeft dit on derwerp reeds een punt van bespreking uitgemaakt. Hier had men gedacht een loterij te organiseeren en tevens een propagandafdm te vertoonen, die wordt uitgebracht door den heer Dijkhoff te P'nschedé. De heer van Vfie» is van meening dat een huis aan huis bezorgde circu laire meer effect zou iorteeren temeer wanneer deze dan later weder wordt opgehaald. Dr. Akkermans overweegt de moge- Mjkhe cl tot het benoemen van een pro paganda commissie. De Vocizitter zegt dat het bestuur deze plannen gaarne nader onder het cog wil zien en dringt er op aan dat allen zooveel mogelijk in eigen kring propaganda zullen maken, waarna hij met een woord van dank voor de be langstelling de vergadering sluit. DE HEER FROKLAGE OF DE TEEKENSCHOOL GEHULDIGD. Ter gelegenheid van 't feit dat de lieer A. Froklage op 1 Maart 1.1. even eens zijn 40-jarig jubileum herdacht als leeraar aan de gemeentelijke Tee- kenschool, had gisteravond een korte maar hartelijke huldiging plaats in 'l gebouw van bovengenoemde school. Om ongeveer half negen verzamel den zich daartoe in een der lokalen, de leden van de Commissie van Toe zicht op het Nijverheidsonderwijs, di recteur en leeraren, alsmede alle leer lingen. Namens de Commissie van Toezicht werd de jubilaris toegesproken dooi den voorzitter de heer ,J. v. Iersel, die de groole verdiensten van den heer Froklage schetste op het gebied van Onderwijs in onze plaats. Als blijk van waardeering hood spreker een fraaie bloemenmand aan. Hierna werd namens de collega's van den jubilaris hel woord gevoerd door den directeur der teekenschool, den heer Th. v. Delft, die in het bij zonder wees op de hartelijke samen werking die er steeds onder hen ge- heerscht heeft. Ook deze spreker bood een mooie, bloemenmand aan. Namens de leerlingen sprak nog de heer van den Berg, die den jubilaris dank bracht voor het vele goede dat deze in het belang der leerlingen heeft weten te bereiken, waarvoor hij hem eveneens bloemen offreerde. I)c heer Froklage dankte in 'l kort voor de vele hartelijke woorden, waarna hij de leerlingen een kleine tractatie aanbood en de leden van de Commissie van Toezicht, alsmede di recteur en leeraren ten zijnen huize noodigde. Ongeval Het zoontje van den heer de H. had bij 't spelen 't ongeluk uit de schommel te vallen en z'n armpje te^breken. A. H. J. de Goey. f In den ouderdom van 59 jaar is te Parijs, waar hij voor zaken ver toefde, plotseling overleden de heer A. H. J. de Goey, een bekende ac countant, in den laatsten tijd ook bestuurslid van het Nederlandsch Instituut voor Accountants. De heer de Goey werd geboren op 11 December 1878. NadeH.B.S. te hebben doorloopen, studeerde hij wiskunde en haalde o.a. de acten K I en K V. Vervolgens ging hij in het verzekeringsbedrijf en werd ver bonden aan het wiskundig bureau van de Olveh. Sedert 1928 had hij een eigen accountsbureau. Hij was wiskundig adviseur van verscheidene verzekeringsmaatschappijen. Meer dan 25 jaar maakte hij deel uit van de examencommissie van vereeniging voor levensverzekerings wiskunde. Hij schreef ook in ver schillende vakbladen op verzeke- ringsgebied. Ook op roomsch-katholiek chari tatief gebied bewoog de heer de Goey zich. Zoo was hij o.a finan- cieel adviseur van de St. Vinccntius. vereeniging in Den Haag. De heer de Goey was ook in Waalwijk geen onbekende, daar hij sedert 1925 accountant was van de N V »Noord-Braband»Maatschappij van Verzekering op het Leven alhier en sinds 1931 tevens wiskundig ad viseur dezer maatschappij, zoodat uit hoofde dier functies dikwijls hier ter plaatse vertoefde. Ten kantore der maatschappij, heeft de directeur, de heer Jud. Timmermans Phzn. den overledene, die bij de Maatschappij in hoog aan zien stond, in treffende bewoor dingen herdacht. THEATER MUSIS SACRUM. ,,Stormduivels". De directie van .Musis Sacrum" heeft deze week beslag kunnen leggen op een filmwerk eenig in zijn soort en die zeer terecht tot titel draagt ..Storm- duivels". We laten hier een kort overzicht van den inhoud volgen: Harvey Cheyne is een eigenzinnig en brutaal rijkelui's zoontje dat om zijn bar slecht gedrag van school wordt ge stuurd. Hij vertrekt daarop met zijn va der naar% Europa, maar slaat in volle zee over boord en wordt gered door een Portugeeschen visscher Manuel. Op de visschersboot wordt hij inge lijfd, geheel tegen zijn zin in bij de be manning voor een visch-kruistocht, welke drie maanden duurt. In dezen tijd krijgt Harvey plezier in zijn werk en Manuel neemt de plaats van Harvey's vader in, met een aan hankelijkheid en warmte die het jonge tje lang gemist heeft. Als hij ten slotte weer thuis komt, heeft hij zooveel beleefd en geleerd, dat uit hem later een flinke man zal groeien. Dit buitengewone filmwerk, waar in geen enkele vrouw meespeelt, is dubbel waard gezien te worden. LUXOR BIOSCOOP. ,,Oké, Mr. Deeds." Deze week draait in de Luxor Bioscoop wederom een film, die in zijn genre tot de beste van 't seizoen gerekend kan worden. Om eenigszins een indruk te geven van wat deze film het publiek biedt, zullen wij in het kort den inhoud hieronder weergeven. Deeds is een eenvoudige jongen die plotseling niet minder dan 20 raillioen dollar geërfd heeft en nu door journalisten omzweemd wordt, die copie uit hem willen slaan. Een vrouwelijke journaliste Babe "ennet slaagt erin, zonder dat zij naai indentiteit bekend maakt met Deeds in contact te komen. Het zijn evenwel niet alleen de journalisten die 't hem lastig maken, maar ook Cedan een advocaat, die geld aan hem wil verdienen, een vrouw die beweert in relatie met den overleden erflater te hebben gestaan en de bestuursleden van de Opera waarvan de overleden oom lid was. Mr. Deeds is evenwel gewiekst genoeg om te weten dat men het alleen op zijn geld voorzien heeft en past dus terdege op. Tenslotte wordt Deeds op de jour naliste verliefd, doch dan komt haar indentiteil uit en de relaties worden verbroken. Door deze desillusie be sluit hij zijn geld onder 2000 werk loozen boeren te verdeelen, Als hij met de uitwerking van dit plan bezig is wordt hij gearresteerd met de beschuldiging niet toereke ningsvatbaar te zijn om op normale wijze zijn geld te beheeren. Deeds weigert zich te verdedigen, doch dan wordt Babe als getuige gehoord en op haar aandringen verdedigd hij zich op zulk een wijze dat hij wordt vrijgesproken om daarna de huilende Babe in zijn armen te sluiten. Tallooze critici hebben deze film de beste van het jaar genoemd. U zult het er mee eens zijn „Oké, Mr. Deed" is een pure vreugde. Zuid-Nederlandsche Beachstichting. Reeds eenige jaren werd onder lei ding van den Bosschen Koordirigent Frans van Amelsfoort in de St. Maartenskerk te Zallbommel de Matthaus Passion van Joh. Seb. Bach uitgevoerd. Deze artistiek hoogstaande uit voeringen blijken voor Zallbommel en wijde omgeving, en voor een groot deel van Noord Brabant, dat geheel van een Passie uitvoering verstoken is, in een groote behoefte te voorzien. Om een jaarlijksche herhaling van deze uitvoering te verzekeren en bij gebleken belangstelling, andere Bachconcerten in het Zuiden te organiseeren, wordt een Stichting in het leven heroepen, die de naam van Zuid Nederlandsche Bachstich- ting zal dragen. Het comité van oprichting, bestaande uit de dames M. C. KortenhorstKloppenburg, 's Bosch, W. Rombeek-v. d. Werken, Zaltbommel, en de heeren Ir K. Bouman 's Bosch, M L. Gualtherie van Weezei, L. Offermans, P. M. Engel, Th. Schellen, allen te Zalt bommel, is reeds werkzaam om een stichtingsfonds te vormen. In den raad van toezicht hebben reeds zitting genomen de heeren Mr. H. B. Tutein Nolthenius, Bur gemeester van Zaltbommel, Vincent Cleerdin, Griffier der Staten van Noord-Brabant; N. F. Cambiervan Noolen, Burgemeester van Tiel, C. Philips, Bankier, Zaltbommel. Returnmatch De biljartclub »Prins Bernhard* zal op Dinsdag a.s. een returnmatch gaan spelen bij haar zustervereening in café van Jac. Passier te Waalwijk. Biljarten De biljartclub *0.0.0.* van café Th. Elshout speelde een r '-rnmatch bij »Prins Bernhard* in hotel ^.lóers De uitslag was *0.0.0.« *P. B.* P.v. Ravenstijn W v. d. Wiel 100— 79 J. Bergmans-]. Vissers 90 100 M.v. d. Wiel-H.de Munnik 78-100 C. Klomp F. Vesters 74 100 M.v. d. Wiel—J.v. Delft 41 - 94 383-473 »P. B won met 90 punten. Hoogs»3 serie Jan van Delft 26 car. Aanvoer materiaal Met aanvoeren van het materiaal voor de verbetering enz. der wegen in de Langstraat is opgedragen bij aanbe - steding aan de firma Gebr. Pulles te Vlijmen. Motorclub Op Zondag 6 Maart a.s. komen de *Vroolijke Starters* in algemeens vergadering bijeen om half 12 in hun clublokaal. Opdracht Het maken van de filtreer-installatie aan het zwembassin is opgedragen aan de firma M. Schapendonk alhier, als zijnde de laagste inschrijver. Portier er af. Toen de bus van Mulders-Sarsmet open portier een B.B.A.-bus achterop reed, die tamelijk midden op den weg stopte, kwamen de voertuigen met elkaar in botsing Het portier der M.—S.-bus werd er af gerukt, terwijl de B B.A. bus aan de linkerachterzijde eenige averij opliep. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. DRUNEN. SPORTERS. Na <le 42 nederlaag in Drunen ver wachten wij een ernstige Hercales-po ging om de punten voor zich te houden iu den wedstrijd tegen Sporters Sporters zijn daar echter op voorbe reid en komt niet haar volledig elf.al ui'. Mogelijk zou Hercules een gelijk spel kun nen afdwingen, maar Sporteds hebben toch ook ditmaal de groote kans op de punten. R.K.V.B. DEN BOSCH. V. J. C. Hel eerste elftal is oin - uur ais gasi hij het ongeslagen Heracles in 's-Bosch. De ploegen kennen elkaar nog nicl, waarmede dan alle mogelijkheid kan be staan voor een verrassing, hoewel wij veeleer een nederlaagje verwachicn. Het tweede elftal heeft vrijaf. ELSHOUT Opdracht Het bouwen van een woonhuis voor rekening van den heer G. Verhagen, onder architectuur van den heer H. Baaijens te Heusden is opgedragen aan de firma A. Lommers alhier voor de som var. f 2847, De aanleg der electrische installatie e.a. is opgedragen aan de firma van Laarhoven te Heusden. 12'/a jaar onderwijzeres Mej. Adr. Kolmans herdacht haar 12'/2 jarig jubileum als onderwijzeres aan de R K. Meisjesschool te Haarsteeg. Door het schoolbestuur en de jeugd werd de sympathieke onderwijzeres op waardige wijze gehuldigd. In het Patronaat hield de R.K Werklied en vereeniging St. Werner us haar algemeene jaarvergadering. Het jaarverslag van den penning meester werd goedgekeurd. De aftredende bestuursleden de heeren B. van Biezen en G van Olst stelden zich niet meer herkies baar. In hun plaats werden respectie velijk gekozen R. Verhoeven en A. v. d. Broek, secretaris. In hotel »De Zwaan« hield de Mij. van Landbouw afd. Dussen, een algemeene ledenvergadering. Door den heer de Jong werd een lezing gehouden, over »De onder linge hagelverzekering«. Verder werd een langdurige be spreking gehouden over het onder, zoek van grond. Het is n.l de be doeling de kleigronden in hetoLand van Altena« opkalkgehalte te laten onderzoeken, op groote schaal. Verschillende geïnteresseerden ga ven zich ter vergadering reeds op. Doordat de werknemersorga nisaties (landarbeidersbonden) het plaatselijk collectief contract hadden opgezegd, kwamen de afgevaardig. den van die bonden met den N.C.B, alhier in hotel Leemans in verga dering bijeen. Daar niet alle werkgeversorgani saties vertegenwoordigd waren kon aangaande de nieuwe eischen der werknemers geen beslissing worden genomen. De eischen der arbeiders omvat ten 1. verhooging van het uurloon van 22 op 24 cenl, en verhooging van het loon voor het schoonhouden van bieten enz. met 1 cent. DUSSEN. R.K.V.V. Dussensche Boys. De Boys ontvangen a.s. Zondag de Quick-reserves uit Made. Na de 72 overwinning te Made, geven we Quick alhier niet veel kans op succes, zoodat we veilig kunnen aannemen dat de Boys beide punten op royale wijze zullen op- eischen. R.K.V.V. BE READY. Be Ready moet naar Waspik Boven om aldaar WSC 2 te ontmoeten. Na de groote overwinningen der aatste weken geloo- ven we dat de geel-zwarten ook daar WSC niet veel hoop op e enoverwinning zullen geven. HANK. Maandag j.l. kwam J. Herman, electriciën alhier, terwijl hij een motor repareerde, met een vinger daartusschen beklemd. De vinger werd geheel platgedrukt, zoodat hij zich onmiddellijk onder behandeling van Dr. van Vuuren uit Dussen moest stellen. Bij den landbouwer A. Snoek alhier, lag Dinsdagmorgen een beste koe dood in den stal. Het cadaver is na te zijn afgekeurd vervoerd naar den destructor van de N.C.B. te Son. Bij de tegen woordige veeprijzen een heele schadepost. Door de rijksveldwacht en rijksambtenaar is tegen een zekeren van W. en diens zoon, wonende te Almkerk, proces-verbaal opgemaakt wegens het vervoeren van Belgisch sigarettenpapier, over den Buitendijk alhier. Twee rij wielen werden tevens in beslag genomen, waarmede het vervoer plaats had. Het zoontje van den heer P. trok in een onbewaakt oogenhlik een kan kclfie van de tafel, waar door de kleine deerlijk met brand wonden werd overdekt. Ver koop voormalige Suikerfabriek Statendam 3 x 24 uur aangehouden. Woensdag des middags 2 uur had in hotel Stal te Geerlruidenberg de verkooping plaats van de voormalige suikerfabriek Statendam, groot ruim 5 H.A., welke vorige week Woensdag in hotel Jansen was ingezet voor f18.410.-. De uitslag van deze verkooping luidt als volgt Perceel 1 aangeloopen voor f1875.—. Perceel 2 gekocht door de slooperij P. de Jong te Hendrik Ido Ambacht voor f3110.—. Perceel 3 aangeloopen voor f2275.—. Perceel 4 gekocht door den expert W. Boot te Dordrecht voor f2030.—. Perceel 5 aangeloopen voor f 1250.—. Perceel 6 gekocht door de beton'abriek van de firma Zaï en en Verstoep voor f 2875. Perceel 7 en 8 aangeloopen voor f 1500. Perceel 9 aangeloopen voor f2350.—. Perceel 10 aangeloopen voor f500.—. Perceel 11 aangelooneri voor f380.—. Perceel 12 voor f450.— gekocht door den exoert W. Boot te Dordrecht. Perceel 13 voor f440.— alsvoor. Perceel 14 voor f410.— alsvoor. Perceel 15 aangeloopen voor f160. De vei koop in massa bedroeg f 19.875. De definitieve verkooping wordt 3 x 24 uur aangehouden. Naar wij vernemen zijn door de N.V. Centrale Suikermaatschap pij te Amsterdam, van de geveilde perceelen »complex Statendam« aangekocht de perceelen II (bieten- laad- en pulp losplaats) en ^(woon huis met kantoor) zoodat derhalve ook voor de toekomst de bieten- ontvangst en pulpdistributie te Sta tendam gedurende de campagnelijd blijven gehandhaafd, waarvan de landbouwers uit de omgeving zeer zeker met genoegen zullen kennis nemen. In verband met den bouw van 10 woonhuizen aan de Poternestraat door den bouwondernemer Lode- wikus, zal deze straat van gemeente wege van trottoirs worden voorzien. Met den bouw van deze woningen is reeds een aanvang genomen. Geertruidenberg zal weer 10 flinke middenstandswoningen rijker wor den, waaraan veel behoefte bestaat De heer R. v. d. Velden behaalde hij de onderlinge wedstrijden van de hengelsportvereeniging alhier den eersten prijs Hierdoor werd hij voor dit jaar koning der vereeniging. De heer A. de Graag speelde te Amsterdam tegen de heeren Ba- man uit Amsterdam en Luijk te IJmuiden een partij dammen voor het kampioenschap van Nederland. In beide partijen speelde hij remise. Op de weilandverpachting van het burgerlijk armbestuur van Herpt werden deze gemiddeld 22 °/0 hooger verpacht dan het vorig jaar, ook het vorige jaar was er reeds een verhooging. Toen het personeel van Jac. de W. te Bern met een hokkeling ter dekking wilde gaan werd dit dier woest en wist aan de macht der geleiders te ontsnappen, doch was zoo onverstandig in de Bergsche Maas te loopen wat het met den verdrinkingsdood moest betalea. Het dier werd direct op het droge gebracht, afgeslacht en het vleesch in consumptie gebracht. Baamsdonkis een nieuwe bewaar school rijker geworden. Deze school die den naam heeft gekregen van St. Agnesschool en waarin ook ondergebracht de Kookschool, is gelegen naast de R.K. Meisjesschool. Woensdag is de school in gebruik genomen. De inzegening is geschied door den ZeerEerw. Heer Pastoor van Heeswijck.

Echo van het Zuiden | 1938 | | pagina 10