RECHTZAKEN INGEZONDEN STUKKEN. GEMENGD NIEUWS. CORRESPONDENTIE. BURGERLIJKE STAND. Sproeten komen vroeg in Sprutol. Bij alle Drogisten. Marktberichten, UW KRANT „De Echo van het Zuiden. WASPIK. SPRANG—CAPELLE. VLIJMEN. Laatste Berichten. Tot assistent-directeur aan de Zuivelfabriek alhier is benoemd de heer P. C. Kuppenveld, uitNijkerk. RAAMSDONKSVEER. Aan C. J. Heesters, alhier is op gedragen het maken van het vlecht werk, bekisting en bctonstorten voor de nieuwe brug over de Donge der Rijksweg Raamsdonksveer— Ooster hout. Na de groote propaganda, die ongeveer drie maanden geduurd heeft, zal de afdeeling »de Jonge Werkman», op Zondag 6 Maart a.s. des namiddags om 7 uur in het St. Henricusgebouw, nog een groote propaganda-avond gehouden Bij die gelegenheid zal als spreker op treden de districtsleider van de Jonge Werkman de heer Nic. Schuur- mans. Op die vergadering, waarbij uitgenoodigd worden alle jongens uit de arbeidersklasse tusschen 16 en 21 jaar, zal tevens gelegenheid zijn om zich als lid op te geven van de Jonge Werkman. De stierenkeuring zal voor deze gemeente worden gehouden te Oosterhout op Donderdag 17 Maart a s. om 2 uur namiddags. Tot verpleegster aan het St. Theresia-Ziekenbuis alhier is be noemd Mej. Th. van de Sande, komende uit Tilburg. Woensdagavond werd door den Commissaris van Politie te Eindhoven door middel van een extra politiebericht aan den schip per W. Snijders, varende van Zalt- bommel naar Eindhoven medege deeld, dat deze den cylinder zuur stof, die abusievelijk was meege nomen in plaats van een cylinder gecomprimeerde lucht vooral niet mocht gebruiken, voor het aanzetten van den scheepsmotor, daar zulks zeer ernstige gevolgen zou kunnen hebben. Dit bericht is den schipper echter niet tijdig ter oore gekomen. Daar hij, varende op de Donge. weer moeilijkheden met zijn motor had gekregen, vervoegde hij zich met zijn schip bij de firma Gebrs. Baijens aan het Steenpad te Raamsdonks veer, en aldaar werd met behulp van de betreffende cylinder zuurstof getracht om den motor weer op gang te krijgen. Zoodra hiermee werd begonnen sloegen echter de vlammen uit den motor, waarop men onmiddellijk met het werk slaakte, en de flesch veiligheidshalve maar liet leegloopen. Overigens gelukkig, dat een en ander met de noodige omzichtigheid geschied was, daar anders inderdaad ernstige ongelukken hadden kunnen geLeuren. De heer H. Verboom, mare chaussee van de brigade Raams donksveer, die reeds eenigen tijd gedetacheerd is geweest te Water graafsmeer, wordt 5*Maart a.s. de fiaitief overgeplaatst naar de brigade te Zundert. De collecte voor den gewa- penden dienst, die in deze gemeente Woensdag j.l. is gehouden, heeft opgebracht: op het Veer f 5,57 en op het Dorp f 2,22. Aan het postkantoor alhier en het daaronder behoorend ambtsge bied is gedureude de maand Febru ari j 1. op de Rijkspostspaarbank ingelegd f 69350,75 en terugbetaald f 43016,49. zal op uitnoodiging Nat. Werkm. Bond Bonds-propag mdist, uit Utrecht over van den Arbeid«. de eerste maal is. overleden pastoor van Aken, de Weleerw. Heer Werneri, sedert eenige jaren kapelaan alhier en die zeer gezien is. Predikbeurten Zondag 6 Maart 1938: Ned. Herv. Kerk voorm. half tien en nam. twee uur Ds. G. Lans Jr. De mogelijkheid bestaat dat Ds Lans 's middags een liefdedienri zal vervullen voor Ds. Hotmann te Besoijen. In dat geval vervalt de middagdienst te Waspik. De Ouderavond van de Chr. Scüool zal dit jaar gehouden wor den op Woensdag 9 Maart a.s. in ue »Oude Schook. Als spreker van dien avond hoopt op te treden de Heer C. L Roosenboom, onderwij zer aan het Chr. Dootslommen- lustituut »Etfatha« te Voorburg. De lezing zal worden opgeluisterd met fraaie lichtbeelden. Belangstel lenden hebben kosteloos toegang. zen en stukken, die niet kunnen worden opgenomen. Red. Zaterdag van den Chr. spreken de dhr. Strating »Het probleem Aangezien het dat we den propagandist in ons midden hebben wordt er een flinke opkomst der leden verwacht. Aan het Postkantoor alhier en het daaronder ressorteerend ambtsgebied werd gedurende Febr. ingelegd f 69350,75 en terugbetaald f43016,49. Gedurende Februari pas seerden 1172 vaartuigen met een totaal-inhoud van 138298 ton de Rolbrug over de Donge. Zondagmorgen om half tien treedt Ds. Oost op in de Dorpsche Kerk en om half drie in die op het Veer. VRIJHOEVE-CAPELLE. Over de maand Januari werd aan het poststation alhier ingelegd f5011,07 en terugbetaald f6193,86. Het aantal inlagen bedroeg 49, dat der terugbetalingen bedroeg 33 handelingen. Over de maand Februari werd er ingelegd f 5286,49 en terugbe taald f4018,27. Het aantal inlagen bedroeg 61, dat der terugbetalingen 29 hande lingen. Tot pastoor alhier is benoemd als opvolger van den vorigen week Verduistering te Waspik. Voor den politierechter te Den Bosch verscheen de veehandelaar M. P. uit Sprang-Capelle, dieervan werd beschuldigd dal hij in Januari 1938 te Waspik f 156 van M. Rijke welk geld hij had ontvangen voor nuchtere kalveren, graskalveren en bokken welke hij voor dezen ver kocht had, zich wederrechtelijk had toegeëigend. Hij bekende en schreef het voorgevallene toe aan drank - invloed. Verdachte verkocht vaker beesten voor Rijke en kwam dan steeds 's avonds bij dezen afrekenen. Ditmaal h d hij achttien stuks vee mee naar de maikt gehad, maar was hij niet gekomen om af te rekenen. De officier van Justitie eiscbte zes maanden gevangenisstraf waar van vier maanden voorwaardelijk met drie jaar proeftijd. Verdachte werd veroordeeld tot vier maanden voorwaardelijk naet drie jaar proeftijd, en met de bij zondere voorwaarde, dat hij voor 1 Januari 1939 de schade ad f156 aan Rijke zal hebben vergoed. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.) Waalwijk, 2 Maart 1938. Mijnheer de Redacteur, De heer Hartog komt ons heel va derlijk vertellen wat liberalisme eigen lijk wel is: de arbeiders weten daar im mers niets van, hun wordt zoo maar wat geleerd, die weten niet beter. Nu waarde heer, wij kunnen U de verze kering geven dat wij meer vertrouwen stellen in onze leiders, dan in personen die het beste weten hoe ze voor zichzelf moeten zorgen, zoodat de ordening dze nu in 't bedrijfsleven tot stand komt. hen leelijk in hun maag zit. En, waarde heer, veronderstel eens, dat inplaats van het nu heerschende re giem, dat immers volgens U is opge drongen, dat de N.S.B. hier eens wat meer invloed had gekregen, dan zag het er voor U en LIw vrienden toch wel treurig uit, evengoed als voor ons. Dat het niet zoo is, hebben we ook grooten- deels te danken aan die arbeiders, die volgens U maar wat voor worden ge praat. Ze hebben niet anders geleerd nietwaar. Het was beter, dat U inplaats van zulke kleineerende veronderstellin gen, enze leiders dankbaar waart, die er toch ook voor gezorgd hebben den N.S.B. den kop in te drukken en die trachten de christelijke sociale beginse len in practijk te brengen, want in som mige landen is dat wel een beetje an ders geschied. Tegenover den heer Verheijden kan ik kort zijn, die praat zoo wat in 't hon derd weg. Eerst zegt hij dat hy tegenstander is van hooge loonen, maar wel wil hij de mijnwerkers voor een jaar of vijf naar de steun sturen. Tegen zulke menschen valt niet te praten. U. mijnheer de redacteur dankend voor de verleende plaatsruimte, KINDJE VAN DRIE MAANDEN VERBRAND. In een pand aan de Oeverstraat te Arnhem, bewoond door de familie S. P. Gitsels, heeft gisternamiddag een brandje gewoed, waarbij het jongste kind der familie, een drie maanden oud jongetje, om het leven is gekomen, ter wijl de moeder lichte brandwonden op liep. LIJK VAN EEN VERDRONKEN MEISJE GEVONDEN. Gisteren hebben arbeiders in de ri vier de Linge, tusschen de Hamsche Brug en ..Thedingsweerd", het lijk ge vonden van de op 16 Januari onder Zoelen verdronken 21-jarige mej. Mar tha van Hemert uit Buren. Zooals men zich herinneren zal reed inej. v. H. dien bewusten Zondagmid dag met een viertal vriendinnen uit Bu ren en Erichem op den Zoelenschen Zandweg. Door den slechten toestand van den weg kwam een der meisjes te vallen en raakte daarbij het achterspat bord van het rijwiel van mej. v. H., waardoor deze pardoes in de langs den weg loopende Linge reed. Haar vrien dinnen moesten hulpeloos toezien hoe de drenkelinge ongeveer 100 meter door den stroom werd meegevoerd en toen in de diepte verdween. HEVIGE OVERSTROOMINGEN IN CALIF ORNIë. Californië wordt momenteel door een heftige overstroomingsramp geteisterd. Radio-telefonisch wordt uit Los An geles medegedeeld, dat het aantal doo- den in het door overstroomingen ge teisterde Zuiden van Californië ver moedelijk vijftig bedraagt. De schade wordt thans reeds ge raamd op dertig millioen dollar. De politie-radio heeft een bericht op gevangen. volgens hetwelk achthon derd personen in een school in het Noorden van Hollywood geïsoleerd zijn. In de American Legionhall ver blijven nog honderd anderen. hulp achtte overbrenging van beide slachtoffers naar het R.K. ziekenhuis te Helmond dringend noodzakelijk. Hier zijn beiden opgenomen. PAARD VERHINDERT EEN ROOFOVERVAL. Vrijdagmiddag om ongeveer half 6 hebben twee gemaskerde bandieten een overval gepleegd op den negen tienjarigen bakkersknecht Anton van Kemenade. De twee mannen sprongen terwijl de bakkerswagen met het er voor gespannen paard rustig op een eenzamen binnenweg onder Zeelst voortreed, plotseling van achter een boschje te voorschijn en losten een schot, dat v. Kemenade licht aan de wang verwondde. Dit schot werd het klingt won derlijk de redding van den jonge man, want, opgeschrikt door den knal, sloeg het paard voor den wagen op hol, zoodat de mannen geen gele genheid kregen den wagen te besprin gen. Bovendien kwamen echter op 't geluid van het schot menschen uit de omgeving toesnellen, waarop de ban dieten zich ijlings uit de voeten maak ten. Van Kemenade heeft op dit deel van zijn route, die dan bijna afgeloopen is, altijd veel geld bij zich, en dit is waar schijnlijk het doel van den aanslag geweest. De politie stelt een uitgebreid onderzoek in, doch tot nu toe heeft men de daders nog niet kunnen vat ten. De gansche omgeving wordt ijve rig afgespeurd. PIJNENBURG GEWOND BIJ AUTO-ONGELUK. Een arbeider, Th. S. het voorjaar, koop tijdig een pot Mej. Zw. te Ca pel le. Tot onze groote spijt kunnen wij het uitvoerig verslag over den Ouderavond, dat wij eerst hedenmorgen ontvingen, wegens gebrek aan plaatsruimte, niet meer opnemen; overigens heeft daarvan in ons no. van 1.1. Woens dag reeds een meer beknopt verslag gestaan. Nog ontvingen wij een paar ver- Do wielrenner Pijnenburg is Vrij dagavond aan den dood ontsnapt bij een auto-ongevak dat ernstige gevol gen -had kunnen hebben. Op den te rugweg van Antwerpen naar zijn woonplaats Tilburg is de wielrenner vlak voor de Nederlandsche grens, met zijn auto tegen een boom gebotst. Pijnenburg kreeg een vrij zware wond aan het hoofd en moest met een taxi naar huis worden vervoerd. Mevrouw Pijnenburg, een zuster en een neefje, die mede in den auto zaten, kregen minder ernstige kwetsuren. Het gezelschap keerde, zooals ge zegd, terug van Antwerpen waar Pij nenburg aan den Zesdaagsche had deelgenomen. Vermoedelijk is de wiel renner,- die zelf den auto bestuurde, door slaap overmand geweest. Terwijl hij met matigen gang reed, is de auto op den weg tusschen Wuestwezel en Zundert, vlak bij het tolkantoor, plot seling naar links gereden, tegen een hoorn gebotst en vervolgens omgesla gen. Het voertuig was geheel vernield en toegeschoten douanebeambten en marechaussees van de nabijgelegen grenskantoren moesten de inzittenden door het dak van den auto uit hun benarde positie bevrijden. Pijnenburg bleek een groote wond aan het hoofd te hebben gekregen en was bewusteloos. Zijn vrouw had eenige schrammen opgeloopen, even als haar zuster; het zoontje van deze laatste had een snede in de kin. Een terstond te hulp geroepen ge neesheer constateerde, dat Pijnen burg door een glasscherf een snede aan het schedelvlies had opgeloopen; het schedelbeen was echter niet ge raakt. Ware dit geschied, dan had het ongeval ongetwijfeld ernstige gevol gen gehad. De geneesheer slaagde er spoedig in den gewonde tot bewust zijn te brengen. De wielrenner klaag toon over hevige pijn in het rechter been, dat geheel stijf was. BAGGERMOLEN OMGESLAGEN. Tijdens de baggerwerken in het af voerkanaal van de rivier de A bij Beek en Donk is Vrijdagmiddag de bagger molen van den aannemer Van der Vlies uit Sliedrecht omgeslagen. Toen twee arbeiders nog wilden trachten den diesselmotor van den molen buiten werking te stellen, ont stond, waarschijnlijk doordat water in den motor drong, een gasontploffing. Omstanders hoorden een hevigen knal en beide arbeiders, de 47-jarige Beenhakker en de 22-jarige De Bruin, beiden uit Sliedrecht, werden met brandende kleeren naar buiten ge slingerd. Zij kwamen in het water te recht en bleken deerlijke brandwon den te hebben opgeloopen. Spoedig aanwezige geneeskundige Verdronken. Bij den bekenden ouden burcht te Wedde (Gr.) vond een tragisch ongeluk plaats Mej. M. de Ruiter, wonende ter plaatse, bracht Dins dagavond een bezoek aan de be woners van den burcht. Na haar vertrek moet zij, waarschijnlijk door de duisternis misleid, met haar fiets in de burchtgracht zijn gereden, waaruit men haar gistermorgen te omstreeks vijf uur levenloos heeft opgehaald. PRINSES BEATRIX. Naar wij vernemen, staat het thans vast, dat Prinses Beatrix te 's-Graven- hage zal worden gedoopt. Met het oog op het niet gunstige jaargetijde zal de doopplechtigheid niet eerder dan begin Mei plaats vinden. ossen bereikt worden. Dank zij dit verloop trokken over de geheele linie de prijzen wat aan en kwamen b.v. zware Montevideo Frigorifico ossen op 6 d. Het laat zich aanzien, dat in het al gemeen gesproken koopers meer be langstelling gaan toonen. De tendenz is momenteel goed te noemen. WAALWIJK. Van 25 Febr. lot cn met 4 Maart '38. Geboren Cornelia Johanna Elisabeth, dv. C. van de Leur-Brokken. Overleden A. Merks, oud 35 jaren, echtgenoot van Anna Maria de Leeuw Johanna Waas, oud 67 jaren, weduwe van B. F. de Graaff. Huw. aangiften: Geene. GehuWd A. H. Damen, oud 26 jaren, wonende te Loonopzand en Ca. J. Houtdfjk, oud 24 jaren, wonende te Waalwijk J. A. Kuijten, oud 29 jaren, wonende te Waal wijk en Ca. A. van der Velden, oud 26 jaren, wonende te Tilburg. Ingekomen: Ca. A. J. van der velden, van Tilburg Ja. Ca. Vonk, van Hoogeloon ca. Vertrokken. Chra. A. van Loon naar Loonopzand H. de Hoop naar Wateringen Chr. de Deugd naar Alblasserdain Ca. J. Houtdijk naar Loonopzand J. H. Lobe naar Boxtel Aa. M. van der Linden naar Vlijmen Aa. M. Verschuren naar Hoogeloon c.a. Ja. C. van Delft naar Tilburg J. van der Pennen naar Vlij men. Ds. Niemöller, die door 't Hoogst Gerechtshof was in vrijheid gesteld omdat hij z'n straf, waartoe hij veroordeeld was, had uitgeboet, is naar een concentratiekamp over gebracht, omdat hij vooraf geen verklaring wenschle te teekenen, dat hij eventueel alle aclie voor de belijdende kerk zou staken. Minister-president Hodza van Tsjecho Slowakije heeft gisteren in de kamer een groote rede gehouden over de binnen en buitenlandsche politiek van Tsj. Slowakije, waarin hij o.a. met nadruk verklaarde,dot de grenzen van Tsjecho-Slowakije onschendbaar zijn en dat huiten landsche inmenging in de binnen- landsche aangelegenheid van het land niet geduld zal worden. De algemeene raad der socia listische partij in België heeft met 73 tegen 17 stemmen en 7 onthou dingen de politiek van den minister van buitenlandsche zaken, Spaak, goedgekeurd. - Bij de overstrooming in Cali fornië zijn reeds 144 dooden en 120 vermisten. Waalwijk, 4 Maait '38. Eieren: 4-4'/, cent. Varkens: 1721 gulden. VEILING DRUNEN. Goudreinetten 1023 Bellefleuren 616 Prezent v. Engeland 816 Culemans 610 Klumpkes 813 Geel zuur 6—8 Wijnappel 8—12 Zoete appel 510 Brederode 812 Spruitjes 10—19 Spruitjes II 3—8 Witlof 414 Schorseneren 310 Juin 7143 Spinazie 3238 An- divie 21—23 Veldsla 8—12 aller p. kg. Kroten 34 Wortelen H4 Roode kool 47 Witte kool 2i3 Gele kool 333 Boeren kool 2—4 Groene kool 2—4 Prey 136 alles per k.g. Knolselderij 1—7 Rammenas 1/2— 3/4 beiden per stuk. Selderij 31.1/4 Peterselie 1—2 beiden per bos. MARKTBERICHT HUIDEN. Handelsmij. „Rio Grande" N.V. Op de huidenmarkt was deze week meer activiteit te bespeuren en hier door fleurde de situatie wat op. Het geen wel een groote tegenstelling was ten opzichte van de voorgaande week. Mede door belangrijke aankoopen voor Europeesche rekening kon aan de La Plata markt opnieuw de prijs van 5.5/8 d. voor zware Frigorifico WASPIK. Over de maand Februari 1938. Geboren: Gijsbertus A. zv. Antonius H. Boom en Cornelia W. Savelkouls Christophorus C. zv. Johannes C. van den Hoven en Petronella J. Chris- tiaanen Wilhelmina A. dv. Adria- nus A. Bergmans en Johanna Ver voort Teunus B. zv. Hendrikus A. Dalmaijer en Willempje Salm Ger- dina C. Th. dv. Thomas P. Berkel- mans en Petronella C. Hoovers. Gehuwd: Adam A. de Hond, 28 jaar en Petronella A. Broekman, 25 jaar Iiemanus Kelderman, 28 jaar en Jo hanna W. Ramstijn, 19 jaar. Overleden: Petrus J. Timmers, 11 maanden Gerrit v. d. Wiel, echtg. van Johanna Borstlap Petrus van Ellen, weduwnaar van Johanna van Turnhout. RAAMSDONK. Van 19 tot en met 25 Februari 1938. Geboorten: Wilhelmus zv. Adrianus H. Schipperen en Jacomina Olisla- gers Marie J. Th. dv. Walther B. F. H. Le Hane en Johanna Vissere Petrus E. C. zv. Hubertus M. Joore en Elisabeth J. van Vugt Hendrik J. zv. Arnoldus de Rooij en Teuntje C. van der Swart Antonius zv. An tonius Maton en Petronella Stoop. Huwelijken: Hubertus J. Bouwens, 27 jaar en Johanna W. Kanters, 19 jaar. Overlijden: Wilhelmina van Ach terberg, wed. van Leendert J. Pruijs- sen, 80 jaren. DRUNEN. Geboren: Henricus Verdijk-Boelen Antonetta Reuser-Keetels. Gehuwd Mart. Kiviets, 25 jaar en Petronella Pelders, 21 jaar. WAALWIJK. Zaterdag 1.30—2.45 uur Dames, aspiranten Gymn. Vereen. K. en V. Gymnastieklokaal Stationsstraat. Zaterdag, Zondag en Maandag Theater Musis Sacrum »Storm duivfclsd. Zaterdag en Zondag Luxor Bios coop »Oké Mister Deeds«. Zondag 12 uur repetitie Mannen koor in Musis Sacrum. Zondag 12 uur. Repetitie Licdet tafel „Tot Bloei der Toonkunst". Maandag 8—9.30 uur. Gymnastiek heeren K. en V. Gvmnastieklokaal O.S Dinsdag 7—8.30 uur. GymnastieV dames K. enV. Gymnastieklokaal O.S. MOET Z IJ N Waalwijksche en Langstraatsche Courant

Echo van het Zuiden | 1938 | | pagina 11