Plaatselijke Berichten VERVOLG NIEUWS UIT DE LANGSTRAAT OMGEVING ADVERTEERT IN DIT BLAD. Woensdag 9 Maart 1938 No. 20 De Echo van het Zuiden Tweede Blad UliUNtfl. OUSSEN. GEERTRUIDENBEKG. KAATSHEUVEL. PROEVEN MET NIEUW GASTARIEF. Zooals wellicht bekend zal zijn, werd eenige maanden geleden een proef genomen met een nieuw gasta- rief. Deze proef is genomen bij een be perkt aantal, willekeurig gekozen, verbruikers en beeft ten doel om ge gevens te verkrijgen voor de bestu dering van een algemeene wijziging resp. verlaging der gastarieven. Het voorloopige resultaat van deze proefneming is van dien aard dat het college van Burgemeester en Wet houders besloten beeft om ter verza meling van nog meer gegevens uit breiding aan het aantal deelnemers te doen geven. Vandaar dat besloten is om vanaf 1 Maart 1938 voor iedereen die zich daartoe aanmeldt het proet- tarief toe te passen. Het nieuwe tarief hetwelk t.o.v. het normale tarief voor de deelnemers nimmer eenig nadeel zal kunnen ople veren en dat tot wederopzegging zal gelden vanaf de datum der aanmel ding luidt als volgt: Het gasverbruik tot een gelijk aan tal m3 als in de overeenkomstige maand van 1936 zal worden berekend tegen hetzelfde bedrag als in die maand werd betaald (dus tegen^ de normale tarieven). Elke m3 die meer wordt verbruikt dan het, in de voorgaande alinea be doelde aantal m3., wordt berekend le gen slechts 6,5 of 4 cent naai gelang van het verbruik in 1936. De eenige beperking is, dat wordt aangenomen dat het maandelijksch verbruik in 1936 nimmer beneden 4 m3. heeft bedragen. Het lage tarief vindt dus eerst toepassing nadat iedere maand minstens 4 m3. tegen normaal tarief is verbruikt. De bedrijfscominissie der licht en waterbedrijven heeft Maandagmid dag een bezoek gebracht aan de nieuwe en gerestaureerde installatie der waterleiding. Waalwijks Belang Algemeene jaarvergadering op Maandag 14 Maart 's avonds 8,30 uur in de achterzaal van hotel Verwiel. Aan de orde 1 Opening en notulen. 2 Jaarverslag door den Secretaris. 3 Periodieke aftreding derheeren H. HofTmans, C. Pulles en C. Raming. 4 Stichting Comité Uitspanning Ouden van Dagen. 5 Feestelijkheden a.s. Zomer. 6 Mededeelingen 7 Rondvraag en sluiting. Zilveren Jubileum. 15 Augustus van dit jaar zal het 25 iaar geleden zijn dat de Eerw. Broeders van O. L. Vr. Onbevlekt Ontv. (Maastricht) zich in oi ze ge meente vestigden en 1 September d. a. v. dat zij met het onderwijs begonnen in de St. Petrusschool. Ontwikkelingsavond R.K. W. V. De ontwikkelingsavond welke Maandag vanwege de R.K. Werk liedenvereniging in de zaal van den R.K. Gildenbond werd gegeven was wederom slecht bezocht. De voorzitter, de heer Passier drukte hierover zijn spijt uit, temeer waar dezen avond zulk een actueel onderwerp werd behandeld als »de verhouding tusschen kerk en staat«. De spreker, de WelEerw. heer kapelaan van Rooij, begon zijn inleiding met er op te wijzen dat er steeds een strijd is geweest tusschen deze beide souvereine machten Kerk en Staat.Den 1 aatsten tijd, nu facisten en nationaal— socialisten van den staat een afgod maken en alles, ook den Godsdienst, hieraan ondergeschikt maken, heeft dit conflict zich nog meer toege spitst. De katholieke scholen, dagbladen en organisaties vormen in hun oogen een beletsel om de menschen tot volmaakte staatsburgers op te voeden. Spr. zette uitvoerig uiteen welke plaats de kerk en welke plaats den staat toekomt en behanoelde de groote vraag: - waarin moet de mensch gehoorzamen aan de staat en •WdTvitn aan de kerk, speciaal ais er tegenstrijdigheid in beider voorschriften is. Daarbij ging spr. uit van de volgende 3 beginselen le Het onderscheid tusschen kerk en staat; 2e de samenwerking tus schen kerk en staat en 3e de onder geschiktheid van den staat aan de kerk. Spr. citeerde daarbij uit de encycliek van Leo XIII over de verhouding tusschen kerk en staat. Een en ander werd uitvoerig en op zeer bevattelijke wijze behandeld en zal den aanwezigen ongetwijfeld een beter begrip van dit actueele onderwerp hebben bijgebracht. Met een dankwoord van den voorzitter, den heer Passier, werd deze avond besloten. Zonnebloem-film De T.B.C.-Commissie der R.K. Werkliedenvereeiiiging afd. Baard wijk heeft Maandagavond veel succes gehad met de vertooning van den z.g. «Zonnebloem film«. Het patronaatsgebouw was geheel bezet en voor het talrijke publiek is het een interessante avond ge weest, met groote propagandistische waarde voor de T.B.C. bestrijding. Nadat de voorzitter der T.B.C.- commissie, de heer C. v. d. Hoven de bijeenkomst met een kort woord geopend had en de W.Eerw heer kapelaan Allard 'n inleidend woord had gesproken ving de vertooning aan van de zeer interessante film over het sanatorium «Berg en Bosch«. De aanwezigen kregen hierdoor een goed idee van dit prachtig gelegen, ruim en hygiënisch ingericht sanatorium endeschoone en noodzakelijke laak der T.B.C.— bestrijding in het algemeen. Behalve deze mooie «Zonne bloem film« werden nog een paar andere interessante en vroolijke filmpjes vertoond, die ook zeer in den smaak vielen. Onder de pauze werd nog een propagandistisch wcord gesproken, voornamelijk voor de z.g. 5 cent actie met als resultaat dat zich op deze bijeenkomst weer 29 nieuwe »st ui vers vrij wil ligers« opgaven. Met een dankwoord van kapelaan Allard werd deze uitnemend ge slaagde avond gesloten. Technische avond R K Kleer— makerspatroons. Maandagavond werd door boven genoemde vereeniging in de «Twee Kolommen# een technische avond gehouden, waarbij als spreker optrad de heer Pereboom uit Amsterdam. Spi eker zette in woord en teekening duidelijk uiteen de veranderingen, welke het kleedingstuk den laat>ten tijd heeft ondergaan. Hij toonde bet verschil va.i het costuum van vroeger en thans. In den tegenwoordigen tijd wor den veel meer eischen aan een maatcostuum gesteld dan vroeger, vandaar dat avonden als deze zoo leerzaam zijn. Zij die op dezen avond tegenwoordig zijn geweest, zijn met rijkere vakkennis tevreden huiswaarts gekeerd Dat er veel oelangstelling voor dergelijke tech nische lessen bestaat, blijkt uit het feit dat er vele Kleermakerspatroons uit den Bosch en Tilburg naar Waalwijk zijn gekomen. Bij deze gelegenheid gaven zich nog enkele Kleermakerspatroons als lid op. Een bewijs dat steeds meer het nut van samenwerken wordt ingezhn om alzoo gezamenlijk het vak steeds hooger op te voeren. Scherm wedstrijden «Athos»—«Aramis». Zij die zich thans voor het volgende kwartaal op dit blad abonneeren, ontvangen de nog tot dien datum verschijnende nummers GRATIS. ontv. treffers, 54 geg. treffers Zooals uit bovenstaanden uitslag blijkt heeft de heer Quick van «Aramis» dus geen enkele partij verloren, hetgeen zeer zeker een mooi resultaat is. Nadat het wedstrijdprogramma was afgewerkt, had in hotel «De, Twee Kolommen», de prijsuitreiking plaats. De eerste prijs, die in feite toekwam aan dhr Quick, we»d door dezen niet aanvaard, weshalve hij in het bezit kwam van den heer Limmens. Bij deze prijsuitreiking zijn nog vele hartelijke woorden gesproken, terwijl men nog geruimen tijd gezellig bijeen bleef. Chr. Gym. Vereeniging K. en V. Bovengenoemde vereeniging hoopt Maandag 14 Maart haar jaarlijksche ouderavond te houden met leden en aspiranlleden onder de bekwame leiding van den heer Chr. Treffers, in de gymnastiekzaal in de Station straat. Kon. erkende Pitmanschool. Bij het op Zaterdag 26 Februari gehouden examen vanwegeden Bond van Nederl Stenografie Leeraren systeem „I. Pitman, slaagden voor diploma machineschrijven de da mes A. H. H en C. A. G. Huijs. mans te Waalwijk en J. T. M. van Druenen te Nuland. Diploma Stenografie A de dames A. en C. Iluijsmans te Waalwijk, F. P. de Veer te Tilburg en J. T. M. van Druenen te Nuland. Diploma Stenografie B. Snelheids- certificaat, de heer Joh. G. M. van Kaam, te 's-Bosch. Bovengenoemde leerlingen geno ten hun opleiding aan de Kon. erkende Pitmanschool, Hinthamer straat 78 te 's Bosch. (Zie voorts advertentie in dit blad). Gouden Bruiloft. Het echtpaar Theod. de Ronde Huijgen wonende Stationsstr, alhier zal 27 Juli a.s. zijn gouden bruiloft herdenken. Naar wij vernemen zal de onlangs opgerichte buurtvereeni- ging ,,De Sticht" zich belasten met de organisatie van de feestelijkheden te dezer gelegenheid. Ongeval. Toen Mevr. v. D., Mr. v. Cooth- straat alhier zich 1.1. Zaterdag naar buiten begaf, had zij 't ongeluk op den drempel uit te schuiven. Zij kwam dermate te vallen, dat zij een enkel brak. Dr. Langemeijer achtte overbrenging naar het St. Nicolaas Ziekenhi is noodzakelijk, waar zij thans wordt verpleegd. Massa ruitentikkerij. In de Kleine Straat werden vorige week bij een drietal bewoners ruiten stukgeslagen. De politie stelt een onderzoek in, maar heeft de(n) dader(s) nog niet kunnen opsporen. Men gelooft hier te doen te hebben met een grove streek van baldadigheid. Goed afgeloopen. In een onbewaakt oogenblik geraak te het drie-jarig zoontje der familie Grietjes in een teil met water. Ondanks dat het de moeder spoedig bemerkte, haalde zij het kind bewus teloos uit het water. Wegens afwezigheid van Dr. Ak kermans verleende Mevr. Akkermans- Canters de eerste hulp en wist met kunstmatige ademhaling de levensgees ten weer op te wekken. Wat komt er met kermis? Aan de volgende attracties is met de a.s. kermis een staanplaats gegund: Auto-skoter, Robbe-Janvier, Breda. Galanteriekraam, de Jong, Vught. Draaimolen, Giezen, Orthen. Gebakkraam, v. Riel-Janssens, 's-Bosch. Koek en suikerkraam (twee), Theu- nis, Hoogerheide. Palingkraam, Damen, Tilburg. Luchtschommel, Geehnen, Enschedé. Fruitkraam, C. v. Delft, Waalwijk. Lijntrekkerssport, Posthumus, Bergen-op-Zoom. Knikkersport, J. Vale,. B.-op-Zoom. Locomotief en klokkensport. de Jong, Vlaardingen. Motorclub. In de gymnastiekzaal der R. K. H. B. S.-A alhier, was Maandag avond de Tilburgsche schermver. «Aramis» de gast liarer VVaalwijk- sche zustervereeniging «Athos». Alvorens met de wedstrijden een aanvang werd genomen, sprak de heer E. v. d. Geer, voorzitter van «Athos» een kort begroetingswoord. Hierna werd begonnen, getiokken werd op een looper om drie tou chés. Het aantal te trekken partijen bestond uit 25, zoodat daar de equipes uit 5 personen bestonden ieder ook 5 partijen te trekken had. De heer Quick, instru:teur van «Aramis», was hoofd secondant, daarbij afgewisseld door den heer E. v. d. Geer. De wedstrijden droegen een bui tengewoon spannend en sportief karakter Er werden vaak zeer aardige dingen gedaan,alhoewel wij er van overtuigd zijn dat «Athos» beter kan. Dat de noodige spanning tot de laatste partij bewaard bleef bewijst wel het feit dat na 24 ge trokken partijen de stand 12 1^ was, zoodat de laatste partij tusschen de heeren Luijben en v. d. Geer de beslissing moest brengen. Deze partij werd zeker een der fraaiste van den avond. Beide per- sonen namen een afwachtende hou ding, waarbij vooral het schermen van den heer v. d. Geer op verde digen gericht was. Toen de stand 2—2 was en de laatste touche dus de beslissing moest brengen over alles, slaagde de heer v. d. Geer erin met een fraaie reposte, de wedslrijden in het voordeel van «Athos» te beslissen. De gedetailleerde uitslagen luiden. »Aramis« Swagemakers aantal gew. partijen 1 ontv. treffers 14; geg. treffers 8. Limmens 2, 12, 12. Terrielle 2, U, 11. Luijben, 2, 11, 10. Quick 5, 6, 15. Totaal 12 gew. partijen, 54 ont vangen treffers; 56 gegeven treffers. «Athos» J. Blom 1, 12, 8. J. Huijsmansl, 14, 7. E. van de Geer 4, 10, 14 Fl. Timmermans 3, 11, 12. B. Gompen 4, 9, 13. Totaal 13 gew. partijen, 56 Gezellig Samenzijn Het jaarlijksche concours van wege den Kring van Handboog schutterijen «Gezellig Samenzijn« zal gegeven worden op de banen van de Handboogschulterij »Con- stanlia« gevestigd in café Th. Elshout te Drunen op 26 Juni a.s. VERPACHTING STAANPLAATSEN KERMIS. 1938. Gersen, gebakkraam Janssen-Giessen, suikerkr. Giezen, draaimolen v. d. Haar, palingkraam Trommelen, speelgoedkr. Kleijn, Fruitkraam Dirks, Skooter Wed. Sipkema, stoomcar. Robben, Vlindermolen Werrens, danstent J. Sipkema, autocar. Boersma, Wielerbaantje Bakker, U-boot van Bever, illusion Boltini, theater Brunselaar, schiettent, hoofd van jut Ham, werptent v. d. Wijngaard, knikkersport v. d. Leeuw, suikerkr. Gez. Vogel, speelgoedkr. v. Helvert, zuurkraam v. Delft, fruitkr. Damen, 2 mnd. paling, gasfabr. Graafmans, 2 mnd. paling Twee Kol. v. Hest, 2 mnd. paling R.K.W.V. v. Zwietering, ijs Vereen. Banketfabr. Tilb. Wouda, ezel-ponnyrijden 350.- 175.- 200.- 150.- 40.— 919.- 450.- 100.- 410.- 300.- 61.- 65.- 70.. 50.— 90.— 61.- 185.- 175.- 50.- 73.- 8.— ,,De Vroolijke Starters' kwamen in hun clublokaal in algemeene vergade ring bijeen. Een tweetal nieuwe leden werden aangenomen, waarmede het ledental is gestegen tot 21 Besloten werd een clubinsigne aan te schaffen. Op Zondag 20 Maart a.s. houdt de club haar openingsrit van dit seizoen, tevens bedoeld als Lente-rit. 't Zal een van ouds bekende rit zijn, waarbij eenige zustervereenigingen als gast verwacht worden. Oudste inwoner. Op Zondag 13 Maart a.s. hoopt Drunens oudste inwoner, de heer Hendrikus van de Wiel zijn 97ste ver jaardag te vieren. Opdracht. Het sloopen van een slagerij van Donkers te Vught, eigendom van den heer v. Beuningen, is opgedragen aan de firma Chr. Klerks alhier. Tramrails in den Overlaat. Wij vernemen, dat de tramrails in den Drunenschen Overlaat voor 1 Apr. a.s. opgeruimd moeten zijn. Dit zou in verband staan met de daar aan te brengen wegverbeteringen. Men is reeds begonnen met het op breken der rails en hoopt voor den vastgestelden datum gereed te zijn. Commissie van Toezicht. De herbenoemde en nieuw benoemde leden in de commissie van Toezicht op het Nijverheidsonderwijs alhier, heb ben hun benoeming aanvaard. Daarin hebben nu zitting de heeren: P. Els- hout, voorz. en leden: A. van Huiten, M. van Oers, L. v. Wezel en Ant. Ob- bens. De functie van secretaris zal op de eerstvolgende vergadering worden aangewezen. Benoemd. De heer Fr. Vesters alhier is bij be sluit van B. en W. van Waalwijk be noemd tot volontair ter secretarie al daar. B. V. L. Op Donderdag a.s. zal in de zaal der meisjescongregatie alhier een groote B.V.L.-propaganda-vergadering gehou den worden. Sprekers zijn: oud-wethou der Krijgsman uit Den Bosch, Luit. Hafkemeijer uit Den Bosch en Burge meester van Beek uit Boxtel. ningmeester, Adr. v. Delft, vice-voor- zitter, ivi. v. d. Lee en Jac. v. d. Put ten, commissarissen. IJe verpucnte schietoefeningen wer den vastgesteld op b uur. Er werd nog besloten deel te nemen aan het concours van „buiten Ver wachting Vlijmen, met twee zestallen. T orenstraat-comité. Naar wij vernemen is in de Toren straat onder leiding van den heer Piet Lishout een comité gevormd, met het doel het a.s. regeeringsjubileum van H. M. de Koningin in de wijk „achter de Pompop grootsche wijze te vieren. Dé plannen zijn groot en legio en daar ruim 180 kinderen deze wijk mede bevolken, zullen de kinderfeesten enz. zeker een groot deel van het program ma vullen. Feestvergadering. Zondag werd in een intieme feest vergadering in de zaal der meisjes-con gregatie het verjaringsfeest van den Z. L. Meer directeur gevierd. De damestooneeivereeniging voerde onder regie van den heer Jan Kuijs de éénbedrijvige klucht op: „Je moet haar op de tanden hebben'' van Wim van boxtel. De dameszangvereeniging zong on der leiding van den heer Kuijs enkele nummers, waarna de „Jonge Wacht" met een paar aardige tooneelstukjes voor 't voetlicht trad. ELSHOUT. Wat komt er op de kermis? Aan de volgende kermis-attracties is met de a.s. kermis een staanplaats ge gund. Luchtschommel, Leander, Breda. Autoskoter, Robbe Janvier, Breda. Zweefmolen, Lindaart, Heusden. Kinderfietsmolen, Lindaart, Heusden Palingkraam, Damen, Tilburg. Galanteriekraam, v. Amelsfoort, Til burg. Gebakkraam, v. Riel-Janssens. Den Bosch. Schiettent, Wolters, Amsterdam. Suikerkraam, Bul, Oosterhout. Suikerkraam, Josen, Elshout. Suikerkraam, Mook, Elshout. Berekenspel, Dauphin, Breda. Knikkersport, Roes, Bergen-op-Z. Bond van groote gezinnen. Op Woensdagavond 9 Maart a.s. zal de afd. Elshout van den Bond van Groote gezinnen, om half 8 in alge meene vergadering bijeenkomen. O. L. Vrouwe Schutse. De O. L. Vrouwe Schutse kwam in algemeene jaarvergadering bijeen. Uit het jaarverslag van den secreta ris bleek, dat het afgeloopen jaar een succes was in het behalen van prijzen en 't aanwerven van nieuwe leden. De aftredende bestuursleden werden bij acclamatie herkozen. De schutterij zal een nieuw vendel aanschaffen. Besloten werd op 12 Juni a.s. deel te nemen aan t Bondsconcours te Eind hoven. R.K. Jonge Boerenstand. 90.. 35.50 24.— 55.- 15.— 10.- Totaal 4224.- of ongeveer 1400 minder dan vorig jaar. Schaken. Uitslag der tweede ronde der com petitie der Schaakclub S.D.J.C., ge speeld in de Jongenscongregatie. Fr. BoelenM. v. Huiten 10 A. Smits—Th. van Delft 1—0 J. Willemse—H. Couwenberg 1-0 H. CouwenbergTh. v. Delft 10 Constantia. De handboogschutterij „Constantia" hield Zondagavond in café Th. Elshout haar algemeene jaarvergadering. Het door secretaris Okkens uitge brachte jaarverslag, werd onder een bijzonder woord van dank van den voorzitter goedgekeurd. Bij de bestuursverkiezing werden ge kozen J. Veltman, voorzitter, Ant. Ob- bens, secretaris, M. Schapendonk, pen- Dinsdagavond kwam de R.K.J.B.S. in algemeene jaarvergadering bijeen in de zaal der Jongens-Congregatie onder presidium van dhr. C. Klijn. Na een welkomstwoord var. den voorzitter aan geestelijk adviseur, oers en leden, werden Je notulen der vorige vergadering onveranderd goedgekeurd. Uit het jaarverslag van den secreta ris-penningmeester ontleenen wij: Een excu.sie werd gemaakt naar Arnhem en Wageningen; Kap. van den Berg gaf een sociale c -rsus; een proef veld werd aangelegd, enz. Het aantal leden steeg met 3 en was op 1 Jan. '38: 35. De totale ontvangsten waren 137.18 waaronder 33 aan contributie. De totale uitgaven 128.96. Batig saldo 8.22. In kas cp I jan. 38: 50.97J/2 Op het proefveld (re.ais) werd een winst gemaakt van f J 5C-. terwij! aan subsidie werd verworven b.25. Toe iel dus 11.80. Bij de bestuursverkiezing werden de aftredende bestuursleden C. Klijn. voorzitter, en M. v. Sluisveld bij accla matie herkozen. Voorz. Klijn dankte voor het in 't bestuur gestelde vertrouwen. Na eenige bespreking wordt besloten einde Juli of begin Augustus een ex cursie te maken naar Zeeland. De heer H. Brok, voorz. N.C.B. was ter vergadering aanwezig. De technische adviseur A. Willems had bericht van verhindering gezonden. Medegedeeld werd dat wederom een gewassen-wedstrijd wordt gehouden, waarvoor de lijsten in de maand April bij den secretaris. Jan Brok, moeten zijn ingeleverd. Verzocht werd het proefveld zoo mogelijk in de kom der plaats te hou den. Van de rondvraag werd geen gebruik gemaakt. Onder dank aan allen voor hun me de- en samenwerking, sloot de voorzit ter de vergadering. Gewassen-wedstrijd. De uitslag van de gewassen-wedstrijd van de R.K.J.B.S. afd. Elshout is als volgt: 1. Chr. Hamers 51J/2 P-- 2 W. Klijn 50 p., 3 Gebr. Muskens Wzn. 50 p., 4 Gebr. Muskens Azn. 19J/2 P- J- t^ok Jzn. 18 p., b Liebr. v. Heijst 10 p„ 7 P. van Engelen 11^ p„ 8 JVi. v. biuisveld 41 p., 9 Oebr. Klijn 43J4 P- lu Gebr. Klijn 37 p., 11 C. v. Engeien 36J4 P- In llotel Leemans alhier hield de Boerenleenbank aid. Dussen haar algemeene jaarvergaüeimg. Uit 't jaarverslag bleek üat 't ledental constant is gebleven en thans 51 bedraagt. Het saldo der spaargelden bedraagt 169.335.97, voorschotten 1 74.78.41. De altredende bestuursleden B. van Dijk en A. Lensvelt werden beden bei kozen. Den heer A. Ver- boeven werd berkozen als lid van de raad van toezicht. Uver de geiicele linie werd de rentevoet gewijzigd. Donderdagavond half negen had in de bioscoopzaal van hotel Gen. traal te altlier een vergadering plaats van de inwoners der gemeente om le komen tot vorming van een comité voor de feeslvieiing ter ge legenheid van het feit dal Geertrui, denberg dit jaar zijn 725 jarige stadsrechten zal herdenken. Aan den oproep van de heeren W. Sas. sen, A. de Kroon, lr. Rijkes, J. Busch, H. Allard Jr. en mej. E. Meijers om ter vergadering te ko men, hadden zeer velen gehoor gegeven. Burgemeester Bianchi die deze vergadering leidde sprak in zijn openingswoord de aanwezigen een hartelijk welkom toe en vroeg de vergadering at of de meerderheid van meening was dat het feit «Geerlruidenberg 725 jaar stad« feestelijk moest worden gevierd. Geen enkele der aanwezigen was hiertegen waarna werd overgegaan tot verkiezing van een werkcomité. Op voorstel van den heer N. Meijers werden diegenen die deze vergade ring hadden belegd allen bij accla matie in het comité benoemd waar aan na een viertal stemmingen nog werden toegevoegd de heeren J. Jaspers, W Mulders, A. Renniers en mej. Leenaarts, zoodat hel wei k comité uit 10 leden bestaat. Naast dit werkcomité zullen nog verschil lende sub-comilé's en eere-comité worden benoemd. Vermoedelijk zal het feest in de 2e hellt van de maand Augustus worden gevierd. De mogelijkheid om een oudheid kundige-, een induslrietle- en een landbouwtentoonstelling te organi- seeren alsmede het opvoeren van een historisch spel in de openlucht zal door het comité nader onder het oog worden gezien. Natuurlijk zal stadsvei lichting en stadsversie- ring niet achterwege blijven Aan het slot van den avond dankte burgemeester Bianchi de aanwezi gen voor de goede opkomst en sprak den wensch uit dat Geertruidenberg een grootsch leest zou gaan vieren, haar naam waardig. De heer Sassen dankte burgemees ter Bianchi voor de bereidwilligheid deze vergadering te leiden. Nadat de openbare vergadering geslolen was werd door het benoem de comité overgegaan tot verdeeling der functies. Na onderling overleg weid als volgt besloten: \V. Sassen voorzitter; A de Kroon vice voorzitterJ. Busch pers en propaganda; H. Allard secretaris; J. Rijkes penningmeester en J. A. Jaspers, A. Leenuaits, E. Meijers, W. Mulders en A. Renniers leden. Maar wij vernemen zijn door de N.V. Centrale Suikei maatschap pij te Amsterdam van de geveilde perceelen «complex Stalendam« aangekocht de perceelen 11 (bieten, laad en pulp losplaats) en IX (woon huis met kantoor), zoodal dei halve ook voor de toekomst de bieten- ontvangst en pulpdistiibutie te Statendam gedurende den campag- netijd blijven gehandhaald, waai \an de landbouwers uit de omgeving zeer zeker met genoegen zullen kennis nemen. Kon. Muziekgezelschap „Euphonia". In de gehouden bestuursvergade ring van de harmonie van het Kon. Muziekgezelschap Euphonia is aan den heer A. N. Stravers op zijn verzoik eervol ontslag verleend als directeur van de Harmonie. Als blijk van waardeering voor de vele verdiensten werd de heer Stravers lot Eere-Directeur benoemd en werd hem levens een jaarlijks pensioen aangeboden. Als opvolger van de heer Stravers werd in genoemde vergadering tot directeur benoemd de heer Jos van Amelsvoort, alhier. T. B. C.-Vereeniging. Op Donderdagavond a.s. 7 uur zal in een der zalen van het R.K. Patronaat »St Jan« een algemeene vergadering worden gehouden dtr Vereeniging tot Bestrijding der Tuberculose alhier.

Echo van het Zuiden | 1938 | | pagina 5