Plaatselijke Berichten NIEUWS UIT DE LANGSTRAAT EN OMGEVING Woensdag 23 Maart 1938 No. 24 De Echo van het Zuiden Tweede Blad DRUNEN. OUSSEN. GEERTRUIDENBERG. HERPT. HEUSDEN. KAATSHEUVEL. Stratenplan, enz. Het door B. en W. bij den ge- meenteraad ingediende stratenplan, dat a.s. Vrijdag in behandeling komt en dat een straten complex bevat van de Stationsstraat, Oost berekend op den bouw van 300 huizen in 20 jaar (zeker niet te royaal genomen zouden wij zeggen) heeft begrijpe lijkerwijze groote belangstelling ge kwekt bij de ingezetenen die mede door het door ons afgedrukte kaartje en de uitvoerige prae-adviezen een goede kijk hebben gekregen op de toekomstige situatie. Hel is ons overigens bekend dat verschillende bouwers met hun plannen wachten op deze straten, waarvan de eerste wordt aangelegd West Oost; Stationsstraat (huis de Leijer) naar Putstraat. Öok op ander terrein wordt goed werk verricht; wij bedoelen de ver anderingen en verfraaiingen aan 't Stationsplein, waarmee men druk bezig is, alsook de doortrekking der rioleering, de trottoirs langs de Burgemeester van der Klokkenlaan. Uitkeeringen aan gemeenten (Jit het Gemeentefonds zullen nog de volgende uitkeeringen worden verstrekt over 1936—1937 o-m. aan de navol gende gemeenten Dongen f 97,100, .Drunen f 17-850. Eethen f 17,850—, Geertruidenberg f 10.185,—'s Bosch f 327,800,-, Heusden f 11,327, Loon op Zand f 62,748.-, Oisterwijk f 28.308, -, Oosterhout f 101 615,—, Raamsdonk f 22.622, Sprang-Capelle f23,607, Tilburg f 856,000,-, Udenhout f 16,427,—, Vlümen f 31,748, Waalwijk f 78,000,—, Waspik f 13.554,—. St. Josephfeest R.K. Werklieden- bond. Zondag 110 Maart 1.1. vierden de leden van de R. K. Werkliedenver. alhier hun jaarlijksch St. Josephs- feest. Reeds des morgens om half zeven, waren een groot aantal leden pre sent aan het Bondsgebouw, van waaruit gezamenlijk werd opgetrok ken naar de kerk van de parochie St. Jan. Om kwart voor zeven werd in deze kerk voor de leden der ver- eeniging een H. Mis opgedragen, waaronder algemeene H. Communie waarmede het feest van den Patroon der arbeiders dus wel op echt gods dienstige wijze was ingezet. Was dit meer het geestelijke ge deelte van het St. Josepbsfeest, 's avonds had het feestelijke plaats. De groote zaal van den R. K. Gildenbond was naar onze meening maar matig bezet voor deze feest- vergadering, waarbij tevens de zeer- eerw. heer Pastoor H. Heezemans tegenwoordig was. Voorts merkten wij op een groot aantal leden van de K.A.J.V. en de Jonge Werkman. De geestelijk adviseur der R. K. Werkliedenver. de weleerw. heer kapelaan Van Rooij opende de ver gadering met gebed, waarna door allen staande het strijdlied werd gezongen. De heer F, Passier, heette daarop als voorzitter van de R. K. Werk liedenver. allen hartelijk welkom. Hij had graag gezien dat de zaal wat voller was geweest, doch hier aan zal het mooie weer wel zijn deel hebben. Voor de goedwillenden hoopt spr dat zij zich aangenaam zullen vergasten en dat allen zullen meewerken om het slot van dezen dag zoo aangenaam mogelijk te vieren. Spr. brengt dank voor de plech- ^tige wijze waarop de dag is ge opend met een alg. H. Communie. Voorts dankt hij nog de harmonie en de liedertafel, de K.A.J.V. en de Jonge Werkman voor hunne wel willendheid om dezen avond op te luisteren. Spr. vestigt voorts nog de aan. dacht op de «Vóór God—Actie» van a.s. Zondag en hoopt dat allen zooveel in hun vermogen is zullen meewerken om deze actie goed te doen slagen. De avond werd verder gevuld met aardige declamaties, zang en muziek. Dit laatste resp. door de liedertafel »De Vereenigde Zengers» onder lei ding vaiv den heer I. Kooien en de hfllTOanie «St. Crispijn«-onder lei van den heer Duijvelaar, zoodat den aanwezigen een genoeg lijke avond bezorgd werd. De eerw adviseur sprak nog een kort opwekkend slotwoord, waarbij hij het bestuur dankte voor de wijzé waarop het ieder jaar dezen dag (zoogoed weet te doen slagen, waarna bet «Aan U. o Koning der Eeuwen» bet einde bracht, „Bata"! De „Maandagmorgen" wist te mel den dat de directie van Bata be sloten had met het oog op den on. ekeren toestand in Midden-Europa, haar hoofdkantoren te verplaatsen van Praag naar Eindhoven Hiervoor werden reeds een leegstaande siga renfabriek en eenige andere ge- bouwen aangekocht, terwijl naar een 25-tal heerenhuizen werd ge. zocht. De «Tel.» van gisteravond heeft nadere informaties ingewonnen bij de directie en deze spreekt boven staande mededeelingen categorisch tegen er zou niets van bestaan. Andere bladen komen weer met 't volgende bericht »De firma Rata te Zlin heeft besloten hare reeds vroeger be staande plannen te realiseeren om in Nederland een kantoor op te richten, hetwelk tot doel heeft haar internationale exportbelangen te ondersteunen en te bevorderen. Dit kantoor zal gevestigd zijn te Eindhoven aan de Tongelresche- straat 81. De bedoeling is aan dit kantoor verschillende buitenlanders en Ne derlanders te werk te stellen. Lid Examen-commissie. Bij beschikking van den minister van K. en W. is o.m. benoemd tot lid van de commissie belast met examen voor acte bekwaamheid, middelbaar of lager onderwijs licha melijke opvoeding, de heer A. J. Tervoort, leeraar gymnastiek aan de R.K. H.B.S. A. alhier. Oud-burgemeesterswoning v.m. Besoijen. Door den heer Nic. de Wit uit Drunen is voor sloopingaangekocht van de Dames Verwiel te vm. Be soijen de voormalige burgemeesters woning met looierij. Wij vernemen voorts dat op het vrijkomende terrein voor rekening van den heer Kolsteren uit Kaats heuvel 6 nieuwe huurwoningen zullen worden gebouwd. Vakcursus voor bakkers in de Langstraat. Dank zij het ijverig pogen van het districtsbestuur Geertruidenberg van den R.K. Bakkerspatroonsbond, is men er in geslaagd in de Lang straat een vakcursus, een z.g. spoedcursus voor de Vestigingswet tot stand te brengen. Deze vak cursus wordt gegeven in het St. Henricusgebouw te Raamsdonks veer, terwijl als leeraar fungeert de heer Sikken uit Rotterdam. Tot cursusleider is benoemd de heer J. Simonis— Poppelier. Lezing. In den Gildenbo id alhier, zal op Maandag 4 April a.s. door Mej. Reijntjes, voor de vrouwen der leden van de R K. Werkliedenver- eeniging alhier de lezing gehouden worden, over het onderwerp »De taak der vrouw ten opzichte der organisatje«. Gunning dubbel woonhuis Het bouwen van een dubbel woonhuis in de Julianastraat voor den heer Jac. Kempermnn, onder architectuur van den heer A. van Huiten Jr. is opgedragen aan de fa. Fitters en Rovers, aannemers te Waspik. Triduum Maria-Congregatie St. Clemens-parochie Van 25 tot en met 27 Maart zal in onze parochie voor de leden en eere-leden der Congregatie een triduum worden gehouden. Dit tri. duum zal worden geleid door den Z E. Pater Urbanus v. Erp O.Carm. Rector der Carmelietenkerk te Oss Lederfabriek »De Amstel.» Naar wij metgroote belangstelling vernemen, zal de lederfabriek »De Amstel» der firma L. S. Gompen alhier, die vorige week door brand werd vernield, zoo spoedig mogelijk in vollen omvang worden opge bouwd. Voor personeel, voor de gemeente en de industrie een blijde tijding. Kloosterjubileum. Op Vrijdag 1 April a.s. hoopt onze oud-dorpsgenoote de eerw. zuster Margaretio (in de wereld mej. Anna van der Mee) den dag te her. denken, waarop zij 25 jaar geleden in het klooster is getreden van de zusters van J. M. J. te 's Bosch. De eerw. zuster verblijft op heden in het St. Ignatiusgesticht, Postel straat te 's Bosch, waai zij hoofd eener school en directrice van een Patronaat is. R. K. Bond van Harmonie en Fanfaregezelschappen, (Bisdom 's Bosch). Bovengenoemde bond vergaderde Zondag jl. te 's Hertogenbosch. Er waren 45 aangesloten vereenigingen vertegenwoordigd. Momenteel telt deze bond, welke in Oct. jl. werd opgericht, reeds 52 ledenen is reeds de sterkste van de 5 in den lande bestaande of in oprichting zijnde diocesane bonden. De stichting van een R K. landelijke federatie, met Utrecht als hoofdzetel, is inmiddels een feit geworden, De heer J. W. A. Smulders, bur gemeester van Middelbeers, werd met algemeene stemmen tot voor zitter gekozen. Het bondsbestuur, waarin ook de heer C. W. Pullens, voorzitter der harmonie St. Jan alhier zitting heeft, werd met twee nieuwe bestuursle den uitgebreid, waarvoor na enkele stemmingen gekozen werden de heeren M. C. van Hootf te Eind hoven en van den Wildenberg, bestuurslid van «Concordia» te Loonopzand. Aan de Federatie zal voorgesteld worden spoedig een Rondsmarsch te laten verschijnen. Het bondebestuur zal zooveel mogelijk gegevens verzamelen be treffende attracties voor winteruit- voeringen en de aangesloten ver eenigingen kunnen terzake bij het bestuur inlichtingen inwinnen. Om aan verschillende wantoestan den op het gebied van muziek concoursen en festivals, een einde» te maken zal een commissie van hoogstaande musici worden gekozen die op korten termijn dit vraagstuk zal bestudeeren en voorschriften ontwerpen, die dan vanaf 1939 toe passing kunnen vinden. Met »Buma» is het bestuur doende een contract af te sluiten inzake auteursrechten dat de aangesloten gezelschappen groote voordeelen biedt. De Federatie ijvert voor de uit gifte van een goedkoop en leerzaam mnziek-orgaan. Tal van andere voor de muziek gezelschappen actueele onderwerpen werden op deze geanimeerde ver gadering behandeld. De harmonie »St. Cathrien» uit 's Bosch had de aardige attentie de vergadering een serenade te brengen wat zeer op prijs werd gesteld. Biljarten In café Passier te Waalwijk werd Zaterdagavond een biljartwedstrijd ge speeld tusschen de biljartclub »Ons Genoegen* en „Het BandspeP. Voor »Ons Genoegen* was de uitslag: J. Passier 73 p., J. Beerens 75 p., J- Rombouts 75 p., G Rombouts 66 p.. W. v. d. Heijden 75 p. en P. Horn- man 71 p-, totaal 439 p. Voor *Het BandspeP was de uitslag J- Leijtens 75 p., B. Hornes 63 p., A. Rombouts 40 p., H Rombouts 75 p., P- v. Hitst 71 en K. v. d. Schans 64 p.. totaal 388 p Brand op de goederen van Natuurschoon Zondag omstreeks het middaguur werd brand ontdekt op t landgoed van de vereeniging tot behoud van natuurschoon. Spoedig waren ge meente en Rijkspolitie uit Loon op Zand ter plaatse en kon met behulp van een talrijk publiek dat uit het dorp was komen toestroo- men het blusschingswerk worden ter hand genomen wat niet weer hield dat naar schatting een achttal H.A. mooie mastbosschen en heide werd vernield. Om nabrandjes te voorkomen werd het terrein van den brand nog geheel den dag bewaakt. Omtrent de oorzaak van den brand tast men in het duister. Ook op talrijke andere plaatsen in de provincie o.a. bij Tilburg, St. Oederode, Baarle-Nassau hebben heidebranden plaats gehad. (Zie verder vervolg Provinciaal Nieuws). Jaarfeest R K. Werkliedenver. In de groote zaal van de Meisjes- Congregatie hield de R.K. Werk- liedenvereeniging hare feestelijke jaarvergadering, ter gelegenheid van het Patroonsfeest. De zaal was nagenoeg geheel bezet met leden en belangstellenden. De Voorzitter, dhr. H. Maas, sprak een openingswoord en betuigde er zijn voldoening over datde opkomst zoo buitengewoon was te noemen. Hij heette de talrijke aanwezigen, speciaal de nieuwe leden welkom en wekte er allen toe op de vereeniging metterdaad te steunen. Schoone woorden wijdde hij aan den Patroon der R.K. Werklieden. Na het zingen van een lied, sprak de WelEerw. Heer kapelaan Vogels de vereeniging als geestelijk adviseur toe. Hij schilderde St. Jozef als de heilige werkman en zette uiteen hoe de godsdiei st een een steun is in levens, moeilijkheden. Met een pakkend religieus vers onderstreepte hij zijn toespraak. De Voorzitter verleende daarna den heer Harry Poll het woord, er op wijzend dat het succes, hetwelk de spreker een vorige maal bij de vereeniging had, aanleiding was geweest hem speciaal voor deze feest vergadering te inviteeren. In warme bewoordingen en vlotten spreektrant, sprak de heer Harry Poll over: »Katholiek bewustzijn.» Uit zijn pakkend betoog, op boeiende en heldere wijze voorgedragen, ont- leenen wij dat juist in deze tijden van geestelijke ontreddering en economische inzinking godsdienstig hou-vast noodzakelijk is. In de Katholieke organisaties staan wij schouder aan schouder om de richt lijnen der Pauselijke Encyclieken tot levende werkelijkheid temaken. Door organisatorische éénheid kan de maatschappij hersteld worden, naar christelijk beginsel. Evenwel: het hart van iedere hervorming is gelegen in de hervorming van ieders hart. Speciaal de jongeren zullen principieel in woord en daad moeten zijn, om den fakkel van een hei brandend Katholicisme de toekomst te kunnen indragen. De taak der organisaties is open oog te hebben voor maatschappelijke nooden en gevaren en te trachten ook in samenwerkende eenheid en onderling begrijpen tot 't minimale te beperken, zoo mogelijk op te heffen. De spreker had 'n zeer aandachtig gehoor, dat met een dankbaar ap plaus instemde met de door hem zoo duidelijk gesproken woorden. De Voorzitter bracht den heer Harry Poll dank voor zijn mooie en verheffende uiteenzetting, die niet zal nalaten haar vruchten af te werpen. Vervolgens werd besproken deel te nemen aan den Katholiekendag te Tilburg op Hemelvaartsdag, 26 Mei a s. De heer Harry Poll verkreeg daarna andermaal het woord voor 't declameeren van eenige amusante schetsjes. Met zijn gedicht »De Professor», en zijn vertellingen »Het schot in den nacht», »De Dorps- komiek» en »De Rijksdaalder», had hij zoodanig succes dat de gansche zaal opgetogen was over het ge- bodene. Men wenschte een toegift, daar de heer Harry Poll als decla mator de lachspieren danig in be weging wist te brengen. De Voorzitter zeide dat deze feest- vergadering geslaagd was, waaraan de heer Harry Poll het zijne had bijgedragen. Hij bracht hem daar voor hartelijk dank en hoopte hem spoedig weer eens te mogen uit noodigen. Met het gezamenlijk zingen van »Aan U, o Koning der Eeuwen», werd de feestelijke bijeenkomst,die een gezellig verloop had, gesloten. Loterij pot. Den loterijpot »De Geluksvogels» kwam in café Ph. Steenbergen in algemeene vergadering bijeen onder presidium van den heer Jos. van Helvoirt. Uit het jaarversleg van den pen ningmeester bleek, dat er een batig saldo was en dat de ver. het in het afgeloopen jaar in zooverre gunstig had getroffen, dat voor 't nieuwe seizoen een grooter lot genomen kon worden. Bij de bestuursverkiezing werd 't bestuur als volgt samengesteld: Voorz. Jos. van Helvoirt, Seer. A. v. Tuijl en Penningm. M. v.Tilborg. Veiling. Op 30 Maart om 3 uur n.m. houdt de Veilingver. »De Langstraat» haar algemeene jaarvergadering in het Veilinggebouw. Paarden- en Varkensverzekering te Drunen brengen jaarverslag uit. De Paardenverzekering „Onderling Belang" hield heden haar algemeene jaarvergadering in de zaal der meis jescongregatie onder presidium van den heer Chr. M. Muskens. Aan het jaarverslag ontleenen wij Verzekerd waren respectievelijk 257 paarden voor een geschatte waarde van 57.730.en 251 paarden voor 57.730.In kas op 1 Juni 1936 13.De ontvangsten bedroegen 2.887.17, de uitgaven 2.882.73. In kas op 31 Mei 1937 4,44. De reserve bedroeg 512,29. Uitgekeerd in 9 ongevallen 1653. Aan premie ontvangen 1235,65. Opbrengst verkochte paarden 735.35. De winst bedroeg 290,19. De aftredende bestuursleden Mus kens (Elshout) en M. v. Halder (Dru nen) werden bij acclamatie herkozen. De secretaris M. v. Halder zegt zijn benoeming dezen keer nog te zullen aanvaarden. Vanaf de oprichting in Febr. j.l. 35 jaar geleden, bekleedde hij reeds de functie van secretaris der vereeniging en zou gaarne de taak aan jongere krachten over willen geven. Het bestuur stelt voor om voor doodgeboren veulens 10.uit te keeren en voor die veulens die binnen 3 dagen sterven 15.Tbt heden ontving men geen uitkeering. Verschil lende leden stelden een hoogere uit keering voor en dan premie te heffen. (Bestuursvoorstel was vrij van extra premie). Na een langdurige discussie werd het bestuursvoorstel geaccep teerd. Het lid Knippels (Drunen) stelt voor om het uitkeeringspercentage voor ongevallen te verhoogen en te brengen van 80 op 90%. Het bestuur zegt dit voorstel te moeten ontraden, daar dit zeer zeker premie-verhooging met zich brengt. De vergadering handhaafd tenslotte het oude tarief. Hierna hield de Varkensverzekering haar algemeene jaarvergadering on der praesidium van den heer M. van Halder. Aan het jaarverslag ontleenen wij In kas op 31 December 1936 46,97. De ontvangsten bedroegen 333,47, de uitgaven 295,57. In kas op 31 December 1937 37,90. Uitgekeerd in 16 ongevallen 242,67. Aan premie ontvangen 200,20. Verlies 39,38. Reserve 698,29. Het ledental bedroeg 75. Verzekerd waren 148 varkens en 7 zeugen. Bij ongevallen wordt de prijs der varkens verhoogd als volgt: Voor biggen tot 35 K.G. 50 cent per K.G., tot 50 K.G. 45 centboven 50 K.G. 40 cent. Voor zeugen 35 cent per kilogram. Hierna sluiting. Vee- en Kalverenverzekering te Drunen brengen rapport uit. De veeverzekering St. Isidorus hield in de zaal der Meisjescongregatie haar algemeene jaarvergadering onder presidium van dhr. C. N. v. Drunen. Aan het jaarverslag ontleenen wij. Het ledental was op 1 Januari 1937 134 en op 31 December d.a.v. 138. Er werden in het afgeloopen jaar 10 hestuurs- en een ledenvergadering ge houden. Verzekerd waren in Februari 1937 696 stuks vee, Mei 692 stuks, Decem ber 702 stuks, zoodat gemiddeld 690 stuks over 1937 verzekerd waren. Bij 34 ongevallen werd uitbetaald een bedrag van 4879, De inkomsten bedroegen ƒ4192,06; de uitgaven 4972,25. Nadeelig saldo ƒ780,19. Aan premie werd ontvangen ƒ2843,10. Inkomsten van verkochte koeien en huiden 1344,78. In kas op 31 December 1937 10,53. Het hooge ongevallencijfer is vol gens den voorzitter hoofdzakelijk te wijten aan de mond- en klauwzeer- epidemie. Het laatste half jaar be droeg het aantal ongevallen niet min der dan 33. (October tot Maart). Het aftredende bestuurslid L .v. d. Lee werd met algemeene stemmen herkozen. Na toelichting van den voorzitter werd besloten voor een ongeval van een vaars der Wed. Brands 40,hij te betalen daar de schatting vanwege mond- en klauwzeer niet tijdig kon geschieden. Van de rondvraag werd door geen der leden gebruik gemaakt. Hierna hield de kalverenverzeke- ring van den N.C.B. haar algemeene jaarvergadering onder presidium van dhr. M. v. Halder. Aan het jaarverslag ontleenen wij Er werden in 1937 gehouden 4 he stuurs- en 1 ledenvergadering. Het ledental steeg van 142 tot 149 per 31 December 1937. De inkomsten bedroegen ƒ324, uitgaven 699,37. Het nadeelig saldo 375,37. Op 1 Januari 1938 in kas 6,48. Aan premie ontvangen 285,35. In 67 ongevalen werd uitbetaad een bedrag van 655,60. Opbrengst ver kochte kalveren 14,50. Het aftredende bestuurslid dhr. Th. Jehoel werd bij acclamatie herkozen. Het aftredend lid dhr. J. Pulles Azn. uit Elshout stelde zich niet meer her kiesbaar. Na stemming werd gekozen het lid Frans van Herpl te Elshout na herstemming met 46 van de 90 geldige stemmen. Een voorstel van het bestuur om de premie der mestkalveren met 10 cent te verhoogen werd na toelichting van secretaris dhr. L. de Wit, aangeno men. Ook hier werd van de rondvraag geen gebruik gemaakt. ELSHOUT. Broeder Franciscus. Onder zeer groote belangstelling werd Zaterdagmorgen het stoffelijk overschot van Broeder Franciscus ter aarde besteld. Gedragen door de Eerw. Broeders en begeleid door de fanfare trok de lijkstoet naar de parochiekerk, waarin wij o. m. opmerkten afge vaardigden van 't Krankzinnige ge sticht »Voorburg«, Dr. Jansen, Vught en Dr. Akkermans Drunen, van de Paters der Abdij van Berne van de Broeders «Johannes de Deo» 's Bosch van de Broeders van Drunen, van de Godshuizen te 's Bosch,'t convent van 't St Norbertusgesticht en vele autoriteiten uit de pjaats en om geving. Pastoor Willems celebreerde de plechtige lijkdienst, terwijl het kerk koor onder leiding van den heer Klijn een meerstemmige Requim Mis zong. Na de lijkdienst trok de rouwstoet onder de treurtonen der fanfare naar 't kerkhof van 't St. Norbertus gesticht waar pastoor Willems de absoute verrichtte. Broeder Franciscus ruste in vrede! De eerw. zuster Annastatia had het ongeluk te vallen, waarbij zij zoo ongelukkig terecht kwam dat zij een arm brak. Zij werd naar het ziekenhuis te Geertruidenberg overgebracht. De slagerij van den heer Kern- meren alhier zal geheel worden gemoderniseerd. De verbouwing van deze slagerij is opgedragen aan den laagsten inschrijver P. W. v. Alphen alhier voor de som van 549.— Architect A G. Renniers heeft Zaterdagavond aanbesteed het ver bouwen van de bloemenwinkel van den heer Stallen, gelegen aan de Markt alhier. Laagste inschrijver was de firma Wed. A. J. du Pont en Zn. voor de som van f 559De gunning werd aangehouden. Aan den Stationsweg alhier zullen, naar wij vernemen weer drie woonhuizen worden gebouwd, zoo- dat binnenkort dit bouwterrein geheel bebouwd zal zijn. Het stads deel zal hierdoor weer aardig verfraaid worden. In het gezin van den werkloozen arbeider S. J. Sperber, wonende te Geertruidenbeig, Elisabethstraat 27, is Zaterdag j.l. voor de derde maal een tweeling geboren. Moeder en kinderen verkeeren in goede gezond heid. Er zijn thans 1U kinderen in het gezin, waarvan de oudste 12 jaar is. De onderlinge varkensverzekering „St. Cunera" alhier hield hare ver plichte jaarvergadering in het café van den heer J. Verhoeven, alhier, on der leiding van Christ van Herpt. Uit de presentielijst bleek dat het leden tal was gestegen van 49 tot 58. De ont vangsten bedroegen 273,62 de uit gaven 170,30, alzoo een batig slot van 103,32 waarvan staande de ver gadering een bedrag \an 80 werd uitgekeerd als zijnde teruggave van aan de vereeniging geleende gelden vrij van rente. De aftredende bestuursleden de heeren Jan Verhoeven en Jan Buijs werden herkozen. De leden waren vol daan over de werking der vereeniging. De leden der boerenleenbank van op Zondag 20 Maart in de zaal van Jan Verhoeven te Herpt onder leiding van den heer Ad. Buijs Pzn., directeur der instelling, die in zijn inleidend woord een welkom richtte tot den geestelijken adviseur, ook tot den heer W. v. d. Mee uit Baardwijk, die tij dens de ziekte van den heer G. de Will de bank behulpzaam was geweest, als mede tot den kassier den heer G. de Wildt van Luttelherpt die na een lang durige ziekte weer aanwezig was. De ontvangsten bedroegen in totaal 168.774.67' en de uitgaven idem, waaronder een winst van 783.51. Het bestuur heeft bepaald de rente ingaande 1 Januari 1938 als volgt te wijzigen. Spaargelden, direct opvor- derbaar: Voor leden van 3% te bren gen op 2.64%. Voor niet leden van 23/4% op 2^%. Deposito met 1 jaar opzegging voor leden c.s. van 3\% te brengen op 2.83%, voor niet leden van 3\% te brengen op 23/«%. Depo sito met halfjaar opzegging. Voor le den c.s. van 34% op 2:'/«%. Voor niet leden van 3% op 2.64%. Voorschotten van 4% op 33/«.% Loopende rekening (debet) 4% ongewijzigd, loopende re kening (credit) van 3% op 2.64%. Loopende rekeningen voor vereenigin gen van 44% op 2.64%. Bij de rondvraag feliciteerde ook de heer W. v. d. Mee den kassier bij zijn herstel en hervatten der werkzaam heden, hij zeide hier altijd gaarne be- li.ulpzaqpi te zijn geweest niet alleen om de vriendschapshanden die hem met den kassier binden maar temeer nog omdat het een lust is, in een der gelijke ingewikkelde administratie die met zooveel accuratesse door dezen kassjier wordt gevoerd, behulpzaam te kunnen zijndaar gaat leering van uit, waarom hij ook de instelling feli citeerde met dezen kassier. De heer Abresch, Directeur der P. T T. heeft met ingang van 1 Mei 1938 eervol ontslag gevraagd. Op de algemeene ledenverga dering der Chr. Gem Zangver. »Crescendo« werd het jaarverslag van den secretaris en de rekening en verantwoording van den penning meester voorgelezen en goedgekeurd. Na de bestuursverkiezingen werd van de rondvraag een druk gebruik gemaakt. Besloten werd ten bate der vereeniging een verloting te houden, waarvooreen 10 tal prachtige prijzen worden uitgeloofd. Kermisstaan plaatsen. Door burgemeester en wethouders dezer gemeente werden voor de dit jaar te houden kermissen te Kaats heuvel en Loonopzand de navol, gende staanplaatsen gegund. KaatsheuvelR. M. Giezen, Den Bosch, draaimolen en schommel; F. Gerzen, Ginneken, gebakkraam .1. van Gastel, Terheyden, suiker- kraam J. Janssens van Giezen, 's Bosch, suikerkraam J. J. Goris' Bergen op Zoom, suikerkraam Gez. J. en W. Vogel, Amsierdam, galanteriekraam A. H. de Jong, Vught, galanteriekraam; J. van der Sanden, Tilburg, palingkraam J. van Zwietering, Sprang, ijsverkoop; J. Volraat, Zaandam, schiettei.t - A C. de Jong, Vlaardingen, knik] kersport; H. Theunissen, Weert babysport; J. Visser, Amsterdam' zuur- en vischkraam C Vermolen' den Dolder, autoiacebaan M. van» Riel Janssens, 's Bosch,gebakkraam. Loonopzand: H. Lindaart, Heu sen, zweef en kindermolen; A. C. Leander, Breda, luchtschommel A. Floris de Jong, Vught, galante riekraam N. van Hest, Tilburg, paling en zuurkraam; F. de Leeuw, Tilburg, suiker- en fruitkraam. Slecht ingezet. Nog slechts 'n paar dagen wordt het vroegere café van den heer P. W. in den Berkdijk door'n andere kastelein geëxploiteerd. J.l. Zondag scheen dat voor enkelen een aan leiding om de boel eens op stelten te zetten. Zekere v. B. was hiervan

Echo van het Zuiden | 1938 | | pagina 5