DAGMEISJE, STIKSTEHS THUISSTIKSTERS SPORT BINNENLAND. BUITENLAND GEMENGD NIEUWS. VERVOLG PROVINCIAAL NIEUWS. KUNST EN LETTEREN. UW KRANT „De Echo van het Zuiden. NIEUWKIM. SPRANGGAPELLE. Advertentiën. VOOR DIRECT GEVRAAGD WIJ GAAN ER TROTS OP wel een der voornaamste. Het duur de niet lang of er werd geknokt, gegooid en zelfs 't mes gehanteerd. Zekere van Br. liep een snede op over zijn oor, die door Dr. V. werd gehecht. Een ander zekere C. maak te kennis met een naar zijn hoofd geworpen biljartbal. Hoe juist de vork aan de steel zit weet niemand te vertellen. Medewerking van allen gevraagd. Nu het mooie weer reeds ver schillende dagen aanhoudt, leeft de lust tot uitstapjes in bosch en hei weer op. Niets is meer aan te be velen, doch met die stijgende drukte in bosch en heide, stijgt ook het brandgevaar. Dezer dagen meldden de kranten re:ds tal van gevallen 't Zou jammer zijn, dat onze mooie bosschen opnieuw getroffen werden De medewerking vanallen om brand gevaar te voorkomen en te bestrij den is noodig om verwoesting van ons natuurschoon te voorkomen. Zondagnamiddag hield tn café Th. van der Geld de bond van harmoniën en fanfare-gezelschappen »De Langstraat« haar algemeene jaarvergadering. De secretaris, de heer N. de Bont Jzn., gaf een uitgebreid overzicht en verslag over het afgeloopen jaar. De bond werd wederom uitgebreid door aanneming bij den kring van de harmonie uit Dussen. Men be sloot dit jaar gedurende den zomer het bondsfestival en gedurende den winter het bonds-solisten-concours in Haarsteeg te houden. De har monie aldaar zal de data hiervoor nader vaststellen. De H.K. Tooneelvereeniging »Kunst 11a Arbeid« besloot in haar jongste vergadering gevolg te geven aan de vereerende uitnoodigiug om ter gelegenheid van de feestverga- dering van den bond van Spoor, en Tramwegpersoneel »St. Bapbaël« welke in den Bosch gehouden wordt op Zondag 3 April a.s. een uitvoering te geven SPRANG. De Ned. Herv. Knapenveree niging »Samuël« kwam j.l. Donder dagavond in de Consistoriekamer der Ned. Herv. Kerk in 24e jaar vergadering bijeen, onder leiding van Ds. VV. Bousema. Ds. Bousema opende de bijeen komst en verzocht te zingen Ps. 75:1, las vervolgens een gedeelte van Lucas 2 en ging voor in gebed. Naar aanleiding van het gelezen schriftgedeelte wees Z.E. er in zijn openingswoord op dat Christus op ging naar Jeruzalem om te zijn in de dingen Zijns Vaders en brengt dat in verband met den knapen- leeftijd; de knaap wordt op dezen leeftijd-eenigszins zelfstandig en op dezen leeftijd moeten ook zij worden opgevoed in de dingen huns vaders. Spr, wijst op de taak die de ouders hebben, hun kinderen naar deze vereeniging te zenden. Ds. Bousema dankt de leiders namens de ouders voor het onderwijs aan de jongens gegeven en hoopt dat dat voor de leden vrucht moge dragen. Spr. hoopt dat ook in de toekomst onder Gods zegen mag worden voortgear beid en wenscht de vergadering een goede en leerzame avond toe Ten slotte heet Ds. Bousema de aanwezige ouders en afgevaardigden en belang stellenden hartelijk welkom het spijt spr. dat niet meerdere ouders aanwezig zijn en wekt op steeds hun belangstelling te blijven toonen. Na het lezen der notulen brengt de secretaris, J. Bogers, zijn jaar verslag uit, waaruit bliikt dat hel ledental met 1U vermeerderde en thans 33 bedraagt De penningmeester Jac. v.d.Schans Jr. bracht eveneens verslag uithet boekjaar sloot met een voordeelig saldo. Uit het verslag van den bibliothecaris bleek dat van de bibliotheek een druk gebruik ge maakt werd. Een 6-tal opstellen werden hierna door de leden gedaan, terwijl verder vele voordrachten enz. werden ten gehoore gebracht. Voor den Kerkeraad sprak ouder ling A. Bosch. Verder werd het woord gevoerd door de afgevaar digden van J. V., Mannenvereen., Meisjesvereen., Geref. Knapenveree niging en Herv. Knapenverten- te Capelle en Besoijen Door dienende Martha's werd ruimschoots chocolademelk met koek gepresenteerd. Ongeveer middernacht bracht Ds. Bousema in zijn slotwoord dank aan de afgevaardigden en belang stellenden voor hunne tegenwoor digheid en wekt de leden der Kna penvereeniging op om wanneer zij deze vereeniging verlaten zich bij de jon gel ings vereeniging aan te sluiten. De heer C. B..Timmermans, leider der Knapenvereeniging dankt Ds. Bousema hartelijk voor de leiding van dezen avond en wenscht Z.E in zijn ambt Gods rijken zegen toe. De goedgeslaagde samenkomst werd met het zingen van Ps. 103:1 en 11 en dankgebed door Ds. Bou sema gesloten. J.l. Maandagavond kwam de Kring Vrijh.-Capelle en Omstreken van den Ned. Bond van Meisjes- vereenigingen op Geref. Grondslag in het Geref. Kerkgebouw alhier in vergadering bijeen, onder leiding van de presidente, Mej. J. Verhagen uit 's-Gravenmoer. Na opening met psalmgezang, schriftlezing en gebed, heette de presidente de aanwezigen welkom en herinnerde tevens aan het l-i'/i' -jarig bestaan van den Kring Door de vereeniging van Drim- melen werd hierna een onderwerp behandeld over »Johannes de Doo per«, waarop een goede bespreking volgüe. Door de Meisjesvereeniging van Vrijhoeve Capelle werd ingeleid «De Meisjesvereeniging en andere orgauisaties«, teiwijl doordeveree inging van Sprang een bijdrage werd geleverd. Ds. v. Lummel en Mevrouw v Lummel, ilie inlusschen ter verga tiering kwamen werden door de presiuente harielijk welkom ge- üeellen Ds. v. Lummel sprak de vergade ring toe en wekte op tot krachtige organisatie en gedegen beginsel- stuüie. Na bespreking van enkele huis houdelijke aangelegenheden, dankte de presidente voor Je opkomst en wekte op tot verderen arbeid voor de vereeniging, waarna de bijeen, komst werd gesloten en Ds. v. Lummel in dankgebed voorging. Heden, (Woensdag) avond half 8 zal in de Gerei. Kerk alhier biduur voor het gewas gehouden worden, waarin hoopt voor te gaan Ds. B. A. van Lummel. Vanwege den Chr. Besturen bond Sprang-Capelle zal op Maandag 4 April a.s. in de zaal van den Chr. Volksbond een vergadering worden gehouden, waarin als sprekers zullen optreden de heeren K. Boer en A. Postma, niet hel onderwerp: „Werk verschaffing". J.l. Maandagavond werd alhier in de zaal van.den Chr. Volksbond een lezing met lilmvertooning gehouden ten bate en vanwege de Vereeniging lot bevordering van Christelijke op voeding en onderwijs voor blinde kinderen en jonge lieden „Bartimeus te Zeist. De bijeenkomst, waarvoor veel be langstelling was, werd geopend door Ds. B. A. van Lummel, die in zijn openingswoord wees op het belang van een Christelijke inrichting voor blindenzorg. De heer Weeger, verbonden aan „Bartimeus" vertelde hierna van de wijze waarop het onderwijs aan de blinden wordt gegeven, waarna een film werd vertoond, die een duidelijk beeld gal van het nut der stichting. Ds. W. Bousema sprak een slot woord, waarin hij krachtig opwekte „Bartimeus" te steunen door donateur te worden waarvoor ter vergadering gelegenheid werd gegeven. Ds. Bousema eindigde met dankge bed. Om 5 uur had een kindervoorstel ling plaats, waarin voor een volle zaal naast de film over de inrichting nog een lente kinderfilm werd gebo den, die bij de kleinen vooral zeer in den smaak viel. VRIJHOEVE-CAPELLE. Zaterdag j.l. heeft in een lokaal van dhr. A. v. Dijk aan het Bruggetje, de trekking der groote verloting van de Bazar van „Sirena" plaats gehad. Er was voor deze daad zeer veel be langstelling. De trekking welke plaats had onder toezicht van de chef-Veld wachter had een vlug en geanimeerd verloop. De eerste prijs een rijwiel viel op 110. 158; 2e prijs 218; 3e prijs 300; 4e prijs 785; 5e prijs 303; 0e prijs 724; 7e prijs 833; 8e prijs 940; 9e prijs 472; 10e prijs 288; 11e prijs 325; 12e prijs 838; 13e prijs 122; 14e prijs 800; 15e prijs 350; 10e prijs 520; 17e prijs 898; 18e prijs 5C2; 19e prijs 515; 20e prijs 205; 21e prijs 511; 22e prijs 732; 23e prijs 853; 24e prijs 330; 25e prijs 551; 20e prijs 050; 27e prijs 102. Maandagavond had in het lokaal der Geref. gemeente aan de Hooge- vaart de bevestiging der nieuwelid- maten plaats, bij welke gelegenheid het Woord werd bediend door Ds. Stuhenberg van Benthuizen. Er was voor deze gelegenheid veel belang stelling. CAPELLE. Ds. Oostenbrug te Gouderak heeft het beroep naar de Ned Herv. ge meente alhier aangenomen. Voor de Ned. Herv. Meisjes vereeniging »Bidt en Werkt» hoopt a.s. Dinsdag 29 dezer des avonds 7 uur op te treden Ds. Bartelema uit Zeist Nu de Ned. Herv. gemeente a. d. Loonschendijk Zondag 3 April a.s. haar eigen predikant krijgt en in de vacature bij de Ned. Herv. gemeente te dezer plaatse ook weer voorzien is,zullen eerlangin de Hing s Grevelduin-Capelle geen vacante ^ed. Herv. gemeenten weer zijn. Bij den docr de Schaakclub »De Vrije Pion» alhier gehouden wedstrijd om 't clubkampioenschap werd de heer Leo Steijn kampioen. Tweede werd de heer C. Quirijns en derde de heer J Quirijns. In onze plaats zijn eenige jongelui overgegaan tot deoprichting van een voetbalvererniging. Er hebben zich al een flink aantal leden aangemeld. De vereeniging zal weer den naam «Excelsior» dragen. Wij wenschen de nieuwe vereen, veel succes in haar verder bestaan. In de Chr. School a. d. Loon schendijk werd j.l. Vrijdagavond de jaarlijksche ouderavond gehouden. Het hoofd der school, de heer M. de Kruis, opent, laat zingen Ps. 100 vs. 1, 3 en 4, en gaat voor in gebed en leest 2 Tim. 2. In zijn openingswoord heel hij alle aanwezigen welkom, maar brengt in de eerste plaats dank aan God, Die ons weer in de gelegenheid stelt een ouderavond te houden. Hierna gaat de heer Kruis over tot het uitspreken van zijn onder werp »Paulus als opvoeuer. Paulus beteekenis ligt niet alleen in zijn apostelschap, maar behoort ook tot de opvoeders van den eersten rang. Dat komt duidelijk uit in de wijze, waarop hij verschillende ge. meenten gesticht en individuëele personen geleid heeft. Bovendien treffen we in zijn brieven telkens weer vermaningen, waarschuwingen enz. aan, die betrekking hebben op de opvoeding. Verschillende malen komt in Paulus brieven het woord »paedagoog» voor, dat door de Statenvertalers terecht vertaald is door «tuchtmeester», dat is iemand, die tucht en leiding uitoefent, die naar Paulus woord opkweekt en opvoedt tot menschen Gods, tot alle goed werk volmaakt toegerust. Daar om meet de opvoeder lietde bezitten, een voorbeeld zijn, en zich verant woordelijk weten tegenover God. Alles samenvattend moet een op voeder een persoonlijkheid zijn, d.w.z, iemand met een eigen geeste lijk bestaan, wiens innerlijk door strijd gevormd is. Wanneer we de vraag stellen, of Paulus een persoonlijkheid was, kunnen we zeggenna Damascus, door Gods Geest is hij dat geworden. Daarom is Paulus als opvoeder van beteekenis geworden en gebleven. In 't bijzonder wil spr. stilstaan bij de verhouding tusschen Paulus en Timotheus enünesimusen daarbij letten op den invloed, die Paulus op hen beiden uitgeoefend heeft. Er moet wel een zeer innige band bestaan hebben tusschen Paulus en Timotheus, want Paulus noemt hem zijn geestelijken zoon. Het spreekt van zelf, dat een per soonlijkheid als Paulus zijn stempel op Timotheus gezet en hem geeste lijk groot gemaakt heeft. Met ver schillende citaten uit de brieven aan Timotheus laat spr. zien, hoe fijn psychologisch Paulus de dingen aanvoelt en Tim. daardoor opricht en hem versterkt in het geloof, 'tls de vraag of de ouders en opvoeders de kinderen altijd probeeren te ver staan en te leiden; vooral de rijpere jeugd komt veel begrijpen en leiding te kort. Stilstaande bij Onesimus, den weg- geloopen slaaf van Filemon, die tijdens Paulus verblijf te Rome tot het geloof komt, merkt spr. op,dat Paulus, die zelf zooveel geleden heeft, het verlangen naar vrijheid bij Onesimus begrepen heeft, en hem daarom ook heeft kunnen helpen. In liefde heeft hij hem van het verkeerde van zijn vlucht over tuigd. Filemon wordt door Paulus ver zocht Onesimus terug te nemen, omdat hij terugkeert als broeder in Christus, 't Was fijne takt van Paulus Filemon alleen maar te verzoeken en niets te bevelen. Dat was geen zwakheid van Paulus, integendeel, hij kon dat doen, omdat hij een autoriteit was (juist andersom als bij ans vaak) en daarom had zijn ver zoek waarde. Vaak komt bij Paulus de gehoor zaamheid ter sprake Gehoorzamen moet geleeid worden; omdat ge hoorzamen buigen is, is het zoo moeilijk. Alleen als we zelf gehoor zaamheid geleerd, dus gebogen hebben, zijn we in staat anderen op te voeden tot gehoorzaamheid. Dat is van groot belang, omdat de ge hoorzaamheid de basis der opvoe ding is. Aan de hand van enkele aan halingen van Paulus komt spr. tot de slotsom, dat zijn opvoedkunde ook bestemd is voor de volwassenen. B.v. de vermaning om de kinderen nog geen vaste spijzen, maar melk te geven, d.w.z. rekening houden met de met de kracht der kinderen. Vaak gaan wij bij het straffen b.v. boven de maat. Ook wordt dikwijls vergeten, dat bij de godsdienstige opvoeding de jongen de eerste begin selen geleerd moeten worden naar de eischen huns wegs. Hoewel het onderwerp nog lang niet uitgeput is, moet spr. eindigen. Wij zullen ware opvoeders zijn, wan neer wij evenals Paulus ranken zijn van den levenden wijnstok; Christen. In de pauze werd het werk der kinderen bezichtigd, voornamelijk natuurlijk de handwerken der meisjes en de zaagwerken dei- jongens. Hoewel de pauze extra lang genomen werd, vonden velen het nog te kort, omdat ze alles nog niet gezien hadden. Wel een bewijs dat een en ander in den smaak viel. Mej. Goldsmid hield 'nierna een inleiding over »Kinderoogen». Het kinderoog vraagt hulp, ver trouwen en liefde. Onze hulp heeft het noodig omdat het nog hulpeloos is. Het vraagt ons vertrouwen, omdat het de(n) volwassene vertrouwt. Het vertrouwen, dat het kind ons schenkt mogen wij niet beschamen, want wanneer het kind merkt, dat we het met een kluitje in het riet sturen, heeft dat een groote schok in de kinderziel tengevolge. In de derde plaats vraagt het kinderoog onzeliefde, wateen levens behoefte voor het kind is. V> ijsheid van God is onmisbaar orn het kind de echte liefde te schenken. Dat beteeKent niet, dat het kind verwend of zoet gehouden moet worden, want dat is geen echte liefde. Alleen wanneer wij als opvoeders staan in de kracht Gods kunnen wij het kind hulp, vertrouwen en liefde schenken en de kinderen tot Jezus brengen. Nadat er thee rondgediend was kreeg Mej D. Voor de Poort gelegen heid een schets uit het kinderleven voor te lezen, n.l. »Scheuren en gaten». Van een gezin met zes kin deren zijn de twee jongsten thuis, de anderen zijn naar school. Voor ze in den tuin gaan spelen krijgen ze eerst van moeder een reeks ver- maninhen die in acht geuomen moeten worden. Op jacht naar een pad scheurt Pietje echter zijn broekje aan de schutting en denkt dan pas aan moeders warrschuwing. Moeder is vreeselijk boos, want ze ziet zich al tot vanavond laat gebogen zitten om het broekje te verstellen. Pietje moet voor straf in den hoek en begrijpt niet veel van moeders boosheid. Moeder ziet echter het verkeerde van haar daad in, zoowel voor zich zelf als voor Pietje; ze praat weer vriendelijk tegen hem en weer heel gauw mag Pietje gaan spelen. Schuldbewust komt Pietje eenigen tijd later terug met een paar gaten in zijn kousen. Nu komt er bij moeder gelukkig geen driftbui, maar vriendelijk verbii dt ze den gewonden knie. Pietje toont zijn dankbaarheid er is nu geen angst bij hem, maar vertrouwen. Zoo was het beter voor Pietje, maar ook voor moeder zelf. In zijn slotwoord spreekt het hoofd der school de hoop uit, dat de band tusschen school en gezin door dezen ouderavond steviger geworden is; laat nog zingen Ps. 89 vs. 7 en sluit dezen goed be zochten en gezelligen avond met dankgebed. I.V.C.B. District Den Bosch. Programma voor 27 Maart a.s.: Eerste klasse. Juliana—VFC AvantiNooit Gedacht Zwaluw 2J. v. Arkel Derde klasse. SVI) 3VJC Nieuwkuyk 2Sporters 3 VJCConcordia 3 DUSSEN. R.K.V.V. Be Ready. In een strijd waarin Be Ready voort durend in den aanval is geweest is het haar niet mogen gelukken de overwin ning te behalen. Voor doel was Be Ready schotloos. De rust ging in met 32 voor WVR. Hierna werd niet meer gedoelpunt. De Boys hadden Zondag vrijaf, en ve len hebben van deze gelegenheid gebruik gemaakt om den wedstrijd Be Ready WVR 2 te gaan zien, die voor hun van zooveel belang was. A.s. Zondag wordt de groote wedstrijd van het seizoen gespeeld. Winnen de Boys dan staan zij met WVR gelijk en is een beslissingswedstrijd noodig op neutraal terrein. Wint WVR of speelt zij gelijk dan zijn deze kam pioen. Het zal er dus a.s. Zondag spannen op het Boys-terrein. DRUNEN. SCHAKEN. Door de Schaakclub S.D.J.C. werd in de zaal der jongenscongregatie de vierde ronde der competitie gespeeld. De uit slag was als volgt: P. Elshout—F. v. Leest 01 M. v. Hulten—Th. Couwenberg 10 H. CouwenbergL. v. Hulten 10 A. SmitsTh. v. Delft i Nederland en Duitschland. De Deutsche Algemeine Zeitung komt terug op de radioverklaring van minister Colijn en schrijft o.m. Blijkbaar is men in Nederland sterk onder den indruk geraakt van de gebleken paraatheid van de Duitsche weermacht en in het bijzonder van de gemotoriseerde troepen. Zorgen van deze soort verraden een naar het ons voorkomt geheel misplaatst wantrouwen. Bij de debatten, welke onlangs in de Tweede Kamer zijn gevoerd, is er terecht aan herinnerd, dat de Duitsche rijksregeering zich bij herhaling bereid heeft verklaard met Nederland een niet-aanvalspact te sluiten en de onaantastbaarheid van Nederland op dezelfde wijze te waarborgen als die van België. De regearing in den Haag heeft daar echter geen belangstelling voor ge toond. Het Duitsche Rijk wenscht ook thans, nadat het grootergewor den is, van Nederland niets anders dan vertrouwen, een ruil van goe deren en voortzetting van de oude vriendschap. Naar aanleiding van het dezer dagen geopperde denkbeeld inzake bijeenbrenging van gelden voor een nationaal weerbaarheidsgeschenk, wordt ons medegedeeld, dat de initiatiefnemers zich in verbinding hebben gesteld met de vereeniging voor nationale veiligheid, welke vereeniging in beginsel bereid is, aan de verwezedlijking van dit denk beeld leiding te geven. Groot offensief van Franco bij Huesca. De tweede phase van het offen sief der nationalistische troepen in de richting van Catalonië is Dins dagochtend te kwart over zevenen geopend. De troepen opereerden aan den linkeroever van de Ebro en braken op verscheidene plaatsen tusschen Bolea Sasa en Del Abadiado door de roode linies heen. Te 13 uur rukten zij Lierta bin nen. Over het geheele front duurt de opmarsch voort. De stellingen der volksfronttroe pen worden onophoudelijk door geschut en luchtmacht onder vuur genomen, terwijl de artillerie van den vijand nauwelijks antwoordt Geen enkel vliegtuig der roode luchtmacht verscheen boven het front. Arrestaties in Oostenrijk. Van bevoegde zijde wordt gecon stateerd, dat, in tegenstelling met de in het buitenland verspreide berich ten, waarin gesproken wordt over 10.000 arrestaties en inhechtenisne mingen, Maandagavond te Weenen in het geheel 1742 personen in arrest waren, waarbij zijn inbegrepen zij, die wegens misdaden waren gearres teerd. Het betreft hier niet alleen in hechtenisnemingen wegens overtre ding der deviezen wetten, doch voor al arrestaties met het doel vroeger niet vervolgde strafbare feiten als nog te onderzoeken. Starhemberg, Pater Muckermann en prof. von Hildebrandt zouden zich niet in hechtenis bevinden. Zij vertoeven in het buitenland. Duitsche boeren gaan over naar de Sudeten. De Duitsche boerenpar'ij in Ce- choslovakije, welker vertegenwoor diger Spina heden uit het Gecho- slovaaksche kabinet is getreden, heeft besloten, tot de Sudeten- Duitsche partij van Konrad Henlein toe te treden, waardoor deze de sterkste partij wordt. Lijk van een landbouwersknecht gevonden. Zaterdag is uit de Zuid Willemsvaart onder de gemeente Berlicum (N Br.) het lijk opgehaald uan deh 32 jarigen land bouwersknecht J. de Haas, afkomstig uit Nuland, die in dienstbetrekking was bij een landbouwer te Mariaheide. Het lijk werd in een toestand aangetrofferi, welke het vermoeden wettigt, dat de jongeman het slachtoffer is geworden van een misdrijf. De boerenknecht werd sedert Carna valsdag vermist. Hij was toen met eenige vrienden carnaval gaan vieren en was het laatst in een café te Heeswijk gezien. De jongeman is nooit weerge keerd en men verkeerde volkomen in het duister, wat er van hem was gewor den. Zijn metgezellen konden ook geen opheldering geven, daar de Haas alleen zijn weg zou hebben vervolgd. Nu het lijk van den ongelukkige is opgehaald wordt het vermoeden versterkt dat hier misdrijf in het spel moet zijn. Het hoofd vertoont diepe snüwonden, terwijl pet en overjas ontbreken. Ook van de fiets die de Haas bij zich moet hebben gehad is geen spoor gevonden. Onmiddellijk stelde de politie een uitgebreid onder zoek in dat thans nog in vollen gang is. AANRIJDING MET DOODELIJKE AFLOOP. Dinsdagmiddag is in het zieken huis De Goddelijke Voorzienigheid te Sittard de machinist P. Engels uit Susteren, die Zondagavond op den weg van Roosteren naar Susteren door een auto werd gegrepen, overleden. E. reed dien avond per rijwiel in de richting Susteren, toen hij van voren gegrepen werd door den auto van H. uit Grave. Met een schedelbasisfrac- tuur en andere ernstige verwondingen werd hij naar het ziekenhuis te Sit tard gebracht. Engels, die machinist bij de Ned. Spoorwegen is, was twee weken te Susteren gestationneerd. Hij was ruim 40 jaar oud en laat een vrouw met zeven kinderen achter. ZIJ DIE ZICH MET 1 APRIL OP DIT BLAD ABONNEEREN KRIJGEN DE TOT DIEN DA TUM DE NOG VERSCHIJ NENDE NUMMERS GRATIS. KAT,H. ARBEIDERS VROUWEN ORGANISATIE. De Kath. Arbeiders Vrouwen Orga nisatie zal 30 Maart a.s. een algemee ne ledenvergadering houden in de bovenzaal van den R.K. Gildenbond alhier. DIERENMISHANDELING. De landbouwer de H. alhier, werd door de gemeentepolitie bekeurd, we gens mishandeling van zijn hond. Hedenmorgen passeerde door onze gemeente op weg naar de Bos sche markt een vée-transport-auto, waarin de koeien en kalveren zooda nig opgepakt waren, dat de achter- pooten van een kalf uit den wagen puilden Rectificatie. In het raadsverslag van de ge meente Loonopzand in ons vorig nummer komen een paar onnauw- keurigheden voor t. w. Bij de ingekomen stukken staat onder eBesluit van Ged. Staten dat is goedgekeurd hel raadsbesluit om niet in te gaan op een aanbieding van een stuk grond van den heer v. Kemenade. Het woordje niet moet hier ver vallen. Verder staat er dal deheerRoes- tenberg een berekening gemaakt heeft om in het tekort der begroo ting te voorzien. Dit moet zijn de heer v. Nieuwstadt. Ludwig Wüllner. De bekende Duitsche tooneelspe- ler, zanger en declamator, dr. Lud wig Wüllner is, na een korte ziekte op tachtigjarigei: leeftijd overleden. WAALWIJK W.G.V. Woensdag van 5.30— 6.45 uur Adspiranten II. Woensdag 7—8.30 uur. Gymnastiek aspiranten K. en V. Gymnastiekl. O. S. Woensdag 8 u. Cursus Transport- Colonne Roode Kruis O. L. School. W.G.V. Donderdag van 5.15 6.30 uur Adspiranten I, van 6.30— 6.45 uur Adspiranten III en van 7.30—10 uur leden. Donderdag 8 uur repetitie Ge mengd Koor O. en V. Vrijdag 8 uur Luxor Bioscoop »Veroveraaus van Indië«. Vrijdag'Theater Musis Sacrum »Gevangene 317«. »De Èendracht«. Zondagmorgen van 8 tot 9,30 uur inkorven duiven voor oefenvlucht vanuit Tilburg. MOET Z IJ N Waalwijksche en Langstraatsche Courant. EEN NET R K. niet beneden de 18 jaar. Brieven Bureau v. d. blad onder No. der adv. 59156 VOOR FABRIEK EN GEVRAAGD A. A. MOONENJPöfr?p 59157 Vrijh.-Capelle. dat onze klanten bij het binnenkomen reeds zeggen »Jonge, jonge, wat hebben ze hier 'n geweldige keus.« Het is waar onze sorteering wordt elk jaar steeds grooter, onze kwaliteiten steeds hooger opge voerd. U vindt bij ons uitsluitend de betere kwaliteit stoffen, voerings en binnenbewerking. De prijzen behoeven geen betoog, hier volgen ze: HEREN COSTUUMS vanaf 5 75, 7.-, 8.75, 10.-, 12.50, 14.—, 16.50, 18.—, 20.—, 22en 23 50 de duurste. DAMES- EN HEREN GABARDIEN REGENJASSEN 12.50, 15. -, 16.50, 17.50, 18.95 alleen zuiver wol. KINDERPAKJES alleen bij Klumpers voor een krats. BROEKEN vanaf 98 cent tot f6.de fijnste kamgaren. OVERALS vanaf 1.40 tot f 3.50 de beste. U ziet dat het beste adres voor Uw kleeding nergens anders is dan in de bekende KLUMPERS WINKEL - WAALWIJK DE WINKEL MET DE LAAGSTE PRIJZEN. R.K.V.V. Dussensche Boys.

Echo van het Zuiden | 1938 | | pagina 6