A THEE lllfc DAMES! SCHUDT UW LEVER WAKKER Menschenlevens hangen van zijn oplettendheid af, daarom is zijn lijf drank: THEE! 1 NIEUWS UIT DE LANGSTRAAT OMGEVING T. A. RIJKERS GEMENGD NIEUWS. DOET JE GOED! KAATSHEUVEL. SPRANG—CAPELLE. wachten is thans nog op de beslissing van den Bond om thuis legen Volhar ding te spelen. Morgen komt Tubantia legen het eerste elftal partij geven. DES'ers, met hetzelfde élan als Zondag j.l. en de punten blijven in Kaatsheuvel. Zon dag 3 April is de laatste competitie wedstrijd vastgesteld ODID.E.S. BERKDIJK. Berkdijk won Zondag verdiend van Waspik met 0. Als scheidsrechter v. Vugt laat beginnen blijkt dat Berk dijk één en Waspik twee invallers telt. Berkdijk begint met een krachtig offensief en na 12 minuten neemt Berkdijk de leiding door een pracht- schot van den rechtsbinnen 10. De Berkdijkers komen er hoe langer hoe beter in en Waspik heeft niets in te brengen. Het spel wordt goed open gehouden. De buitenspelers Brouwers en Snoeren zijn goed op dreef en zet ten geregeld prachtig voor. Als Brou- den bal krijgt toegespeeld snelt hij langs de lijn en geeft een afgemeten voorzet die J. van Gooi onberispelijk benut 20. Even daarna is het A. van Gooi die de score verhoogt. Kort voor de rust krijgt van Boxtel den bal vrij en dribbelt handig door de verdedi ging maar zijn schol komt tegen de deklat. De bal springt terug en de mid- voor kan voor de vierde maal den kee per passeeren. Na de thee wordt er kalmer gespeeld en de wedstrijd is niet meer zoo aan trekkelijk. Waspik komt sporadisch over de helft. Een enkele maal moet de Berkdijk-keeper handelend optre den doch dit gaat hem goed af. Na 20 minuten breekt v. Boxtel door doch wordt in het strafschopgebied ge haakt. Uit de toegestane penalty doelpunt v. Gooi en 't is 50. Een kwartier voor het einde maakt de spil P. Netten met een geweldig schol het halve dozijn vol 00, waarmede het einde komt. Berkdijk kan op een fraaie wedstrijd terug zien. Jammer dat dcor enkele pech-wedstrijden het kampioenschap voor den neus werd weggepikt. Zondag a.s.Berkdijk 2SSS. Zondag 3 April: BerkdijkRoda (11 min.). UNO ANIMO. Als om 2.30 uur scheidsrechter v. d. Oudenhoven beginnen blaast stellen beide ploegen zich op. Velocitas is complect terwijl Uno Animo 3 inval lers telt. Uno brengt den bal aan hefc rollen en ziet al direct kans den Velo- citas-doelman aan den tand te voelen. Een voorzet van C. Broere komt voor het doel, doch Velocitas kan ten koste van een corner redden. Monsieur zet mooi voor maar de Velocitas-keeper redt fraai. Hoewel de Uno-voorhoede de mooiste kansen krijgt weet zij hier van niet te profiteeren. Uit een voor. zet van Monsieur krijgt de midvoor Grave maakt zich gereed weer militai ren binnen zijn muren te ontvangen. Het voormalige hospitaal wordt als kazerne ingericht. den bal voor het intrappen, maar mist jammerlijk. Wat Uno ook probeert, het lukt niet. Velocitas kan voor dc rust uit een mooie opgezette aanval de leiding nemen 10. Na de thee wordt er direct fanatiek gespeeld. Een vrije trap van v. Hest gaat out. Eindelijk heeft Uno Animo succes als v. d. Kaa den bal mooi op brengt en hem naar Steer geeft. Een mooie voorzet volgt waar v.d. Velden keurig van profiteert om gelijk te ma ken 11. Even daarna is het Mon sieur die met een scherp schot den stand op 21 brengt. Er resten nog 10 minuten te spelen. Velocitas zet er alles op om gelijk te maken, wat haar dan ook gelukt als de keeper een schot niet voldoende keert 22. In den stand komt geen verandering meer. Scheidsrechter v. d. Oudenhoven had geen moeilijke taak. Uno Animo 2 verloor van RKTVV 4 met 51. Uno 3 verloor eveneens van Vios met 52. Het eerste elftal speelt Zondag te Goirle om hlf drie, (8 minuten), met den stand 21 in het voordeel van Goirle. Wint Goirle, dan zijn ze kam pioen. Bij een gelijk spel kan Roda nog gelijk komen. Het zal er dus geweldig spannen. Bloempjesdag. Zondag 26 Maart houdt het Wit- Gele Kruis z'n jaarlijksche bloempjes verkoop. Wij behoeven voor dit insti tuut, waarvan doel en werking zoo sprekend naar buiten treedt wel geen aanbeveling te doen. K. J. M. V. De K.J.M.V.'ers hielden Maandag hun laatste seizoenvergadering in de zaal van den heer Jan v. Dun. Er was veel belangstelling voor de leerzame interessante lezing van den Eerw. Pa ter Mincken van het Missiehuis St. An- tonius alhier, over „De juiste keuze" 'n onderwerp juist geschikt voor de K.J. M.V.'ers. Dat spreker de toon goed getroffen had, bleek uit 't applaus dat zijn deel werd toen hij z'n betoog sloot. Na afloop werden enkele punten van 't zomerprogramma behandeld o.m. n te houden excursie etc. De voorberei ding werd in handen gesteld van het bestuur. Jaarverslag Coöp, Ver. „Broederhulp" U.A. Kaatsheuvel. Donderdagavond 8 uur hield voor melde Coöperatie haar algemeene Jaar vergadering, welke door den Voorzit- teer den heer Heerens ruim 8 uur werd geopend. In zijn openingswoord memoreerde spreker diverse aangelegenheden welke de Coöperatie in het verstréken jaar waren ten deel gevallen, waarbij tevens het overlijden werd herdacht van den Heer Ja Vorrink adjunct directeur der Handelskamer, die ook voor de ont wikkeling van de Coöperatie ter plaat se steeds een grooten steun is geweest en zeker aan hem mede heeft te dan ken, dat de Coöperatie is geworden wat ze thans is. De Coöperatieve beweging in den lande heeft hiermede een gevoelig ver lies geleden wat niet gemakkelijk zal zijn aan te vullen. Met genoegen kon worden melding gemaakt dat de omzet over het afge- loopen boekjaar aanzienlijk was geste gen en de filiaalstichting te Waalwijk een succes beloofd te worden. Het jaarverslag met voorstel van winstverdeeling werd zonder op of aan merkingen goedgekeurd waardoor de leden de volgende uitkeeringen zullen ontvangen. Voor bakkerij producten 8 -f- 5 totaal 13 Voor winkelafname 4 2 totaal 6 Voor brandstoffen ƒ0.18 per H.L. Voor de vacature in de Commissie van Toezicht was een candidaat inge komen m.n. de heer J. Wouters uit Loon-op-Zand welke als zoodanig werd gekozen. dij de rondvraag besprak de heer v. Duijl uit Waalwijk de noodzakelijkheid van personeel-organisatie. bij gedane pogingen om het perso neel daartoe te bewegen, werd den in druk verkregen dat het personeel uit patroonsvrees daartoe niet duride be sluiten, omdat zulks niet de instemming zou hebben van den bedrijtsleider, resp. bestuur. De voorzitter merkt hierbij op dat zulks in 't geheel niet het geval was en verzocht spreker nadere mededeelingen van-deze verklaring te doen. Deze konden evenwel niet worden verstrekt, omrede het geen persoonlijke mededeelingen waren, doch alleen ver meende feiten. Deze aangelegenheid werd nog breedvoerig ter vergadering besproken, waarbij uit de algemeene vergadering het voorstel kwam om het personeel de verplichting om zich te organiseeren op te leggen voor 1 Juli a.s. Van bestuurszijde werd opgemerkt daarmede geheel accoord te kunnen gaan, mits statutair in deze de handels bevoegdheid niet te buiten werd ge gaan. Niets meer aan de orde zijnde, sloot de voorzitter met dank voor de op komst en de prettige discussie met den Christelijken groet. LOONOPZAND. Maandagavond had de sluiting plaats van den cursus voor de R.K.J.B. voor sociale en godsdienstige vorming. De Weleerw. Heer kapelaan van Vught die de cursussen leidde werd door den voorzitter dank gebracht voor zijn moeitevollen arbeid. De harmonie Concordia opent op 28 Mei met een concert te Geldrop ter gelegenheid van het festival aldaar tc geven door den R.K. Bond van Har- moniën en Fanfares. Naar we vernemen is het land goed Huis ter Heide met villa en twee boerderijen aangekocht door de levens verzekering Mij. Utrecht te Utrecht. Openbare vergadering van den raad der gemeente Sprang-Capelle op Donderdag 31 Maart 1938, des nam. 3 uur. Agenda: 1. Officieel afscheid van den heer J. L. van Santen, Gemeente-Ont vanger. 2. Beëediging Gemeente-Ontvanger. SPRANG. Predikbeurten Zondag 27 Maart: Ned. Herv. Kerk, v.m. 9.30 uur en n.m. 2 uur Ds. W. Bousema. Geref. Kerk, v.m. 9.30 uur en n.m. half drie Ds. B. A. van Lummel. Ds. W. Bousema, predikant bij de Ned. Herv. Kerk alhier, heeft het beroep naar de Ned. Herv. gemeente te Zuid-Beierland aangenomen. De jaarvergadering van de Ned. Herv. Meisjesvereeniging „Persis" al hier is naar wij vernemen vastgesteld op Maandag 4 April a.s. In November a.s. zal het 25 jaar geleden zijn dat de Christelijke School alhier werd geopend. Op 2 Juni 1913 had de aanbesteding plaats, waarbij den bouw der school werd gegund aan den heer J. Nieuwen- huizen, aannemer, alhier, voor de som van 5465.-—. De eerste steen werd gelegd op 7 Juni door den Weleerw. heer Ds. F. W. Pop, vroeger predikant bij de Ned. Herv. Kerk alhier, die zich voor de stichting der school bijzonder beijverd had. Op 3 November 1913 werd de school geopend met als hoofd de heer H. E. v. d. Leeden. Het leerlingental bedroeg toen 135. VRIJHOEVE-CAPELLE. Woensdagmiddag moest een luxe auto bij de school in de Heistraat, doordat een jongen plots de straat overstak, ineens stoppen. Door den schok van het hevige remmen sloeg een zoontje van den chauffeur, dat naast hem in de cabine zat, met het hoofd door de voorruit, welke geheel verbrij zelde, terwijl de jongen zich ernstig ver wonde. CAPELLE. Voor de Ned. Herv. gemeente al hier hoopt a.s. Zondag des namiddags 2 uur op te treden Ds. Oost uit Raams- donksveer. In dezen dienst zullen de nieuwe lidmaten, welke deze week hun belijdenis gedaan hebben, bevestigd worden. 's-Morgens half 10 leesdienst. A.s. Zondag hoopt voor de Ned. Herv. gemeente a. d. Loonschendijk op te treden Ds. van der Vlught uit Dru- nen en wel des namiddags 2 uur. Des morgens half tien leesdienst. Zoo kunt U gerust de Feestdagen tegemoet gaan. U wenscht natuurlijk 't nieuwste model Voorjaarshoedje 1938, een model dat II volkomen staat. Maakt dan uw keuze uit onze collectie. Alle hoedjes verschillend. Vakkundige bediening. VOORDEEL1GE PRIJZEN. EEN KLEIN BERICHTJE EN WIJ ZIJN BIJ U HEISTRAAT D 26 b CAPELLE. In deze gemeente is door enkele jongelui een voetbalvereeniging opge richt. Haar oefen- en wedstrijdterrein is gelegen aan de Willem van Gents vaart. De postduivenvereniging „De Luchtvaart", gevestigd in het café van Mej. Wed. A. van der Haart aan de Nieuwevaart, houdt a.s. Zaterdag avond 7 uur in haar clublokaal een al gemeene ledenvergadering. Naar we vernemen zal de nieuwe predikant der Ned. Herv. gemeente te dezer plaatse, Ds. Oostenburg te Gou derak, zich omstreeks Pinksteren alhier vestigen en het herderlijk werk aan vaarden. De predikants-vacature zal alsdan een half jaar geduurd hebben. Goede vangst te Oss. Het was de gemeentepolitie te Oss te oore gekomen, dat daar een onguur individu verblijf hield, dat onder belofte van snoepgoed en geld kleine kinderen meelokte naar de Ossche heide. Daar de beschrijvingen van den onverlaat echter zeer vaag waren, werd 't onderzoek ten zeerste bemoeilijkt. Woensdagmiddag echter kreeg men door de aanwijzingen van een tienjarig meisje meer houvast en ging men tot de arrestatie over van den 25 jarigen M. V. Hoewel deze ten stelligste ontkende werd hij op het politiebureau inge sloten. Des avonds is hij hier met twee van de kinderen geconfronteerd met het gevolg, dat hij een volledige bekentenis aflegde. Voor moeders oogen verongelukt, Woensdagmiddag omstreeks 3 uur is op het Besterdplein te Tilburg een doodelijk ongeluk gebeurd. Het 4 jarig meisje C. B. bevond zich daar in gezelschap van haar moeder. Op den hoek van het plein en de Adr. van ITilvarenbeekstraat stond een stadsbus, die achteruit moest worden gezet in verband met de markt kramen die daar stonden. Op on verklaarbare wijze is het meisje, dat op een autoped reed, onder de oogen van haar moeder aan de achterzijde onder de bus geraakt. Een der wielen ging het kind ge deeltelijk over het hoofd. Ernstig gewond is het door den G, D. D. naar het St. Elisabeths-ziekenhuis overgebracht; bij aankomst aldaar bleek het echter reeds dood. Fietsende vrouw aangereden. Nabij de Lokbrug te Havelte is de vrouw van den landbouwer J. G. Mulder uit Nzeveen, die per fiets op ZONDER SCHADELIJKE LAXEERMIDDELEN den rijksstraatweg naast haar echt genoot reed, dooi een personenauto aai g' reden. De vrouw liep zeer ernstige verwondingen op en is kort na het ongeluk ter plaatse overleden. De auto kwam na de aanrijding tegen een boom tot stilstand en werd vrijwel totaal vernield. De chauffeur bleef ongedeerd. Mislukte poging tot aanranding. j^Toen Woensdagmiddag te ongeveer half vijf twee meisjes uit Kloetinge, de gezusters M., van een fietstochtje huiswaarts keerden, werden ze op den weg tusschen 's Heer Ambts kerke en Goes aangehouden door een man die het jongste meisje liet doorrijden, maar het oudste van de fiets trok en aangreep. Het meisje verzette zich hevig en wist weer op de fiets te komen. Voor de tweede maal wierp het individu zich op haar. De meisjes verweerden zich echter krachtig en gilden luid, waar op de kerel het meisje los liet en wegvluchtte. Ze was door 't worstelen FIRMA TONNEMA Cie. SNEEK met den aanrander aan de knie verwond. In een naburig café werd een taxi ontboden, die heiden naar huis bracht. Het gelukte de politie den dader op te sporen. Het bleek te zijn een 33-jarige doofstomme man. Hij is in arrest gesteld eu zal voor den officier van Justitie te Middelburg worden geleid. Auto bij botsing in brand. Te Delft is Dinsdagavond een auto warin vijf studenten zaten, tegen een boom gereden en in brand geraakt. De bestuurder liep ernstige verwon dingen op aan het gelaat, terwijl de naast hem zittende student F. een lichte hersenschudding kreeg en zijn neusbeen brak. Beiden werden naar het St. Hippolytu^gesticht vervoerd. De overige inzittende kiegen geen letsel. De politie doofde het vuur met behulp van een snelhlus^cher. ABONNEERT U OP DIT BLAD. Van Thee gaat een opwelckenden invloed uit, Thee stimuleert de krachten geleidelijk zonder een reactie van inzinking te veroorzaken daarom is Thee hët hulpmiddel bij allen ar beid, die den „heelen man" vraagt. Gelukkig dringt de waarde van Thee als opwekkend en onschadelijk genotmiddel meer en meer door in alle kringen der moderne samenleving. Men eet Thee volgens nevenstaand Thee-a.b.c» A. Doe per persoon éêt> maatschepje Thee io den theepot. B. Giet versch kokend water op. C. Laat 3 tot 5 minuten trekken onder de theemuta. Vóór het inschenken even Omroeren. Melk en suiker toevoegen naar smaak. „Altijd waakzaam'^Jfe hië! het parool. Geen momegl mag de aandacht verslappen. Zij die verantwoordelijk werk verrichten, tföetcn steeds zorgen de besle conditie te zijn. Overal waar kalmte en een helderhoofd noodzakelijk zijn, is Thee de aange- wezen stimulans voor lichaam en geest. Publicatie het Tfcee-PropagaodsbureM, Amsterdam en U zult 's morgéns „kiplekker" uit bed springen. lederen dag moet üw lever minsten» een liter gal fn Uw Ingewanden doen stroomen. Wanneer deze stroom van gal onvoldoende ls, verteert Uw voedsel niet, het bederft. U voelt U opgeblazen, U raakt verstopt. Uw lichaam is vergiftigd en U bent humeurig, voelt U ellendig en ziet alles somber ln. De meeste laxeermiddelen zijn slechts lapmiddelen. U moet CARTER'S LEVERPILLETJES nemen om een liter gal vrij te doen stroomen en U zult weer geheel fit zijn. Onschadelijk, plantaardig, zacht, on overtroffen om de gal te doen stroomen. Elscht Carter's Leverpilletjes bij apothekers en drogisten, f. 0.75. T K TATö Zacht en toch krachtig - heerlijk van smaak - op wekkend en verkwikkend. De kenmerken van het edele natuurproduct, waaruit KING pepermunt is bereid.

Echo van het Zuiden | 1938 | | pagina 7