EdeBont-v.Hulten De Middenstand in nood. Plaatselijke Berichten NIEUWS UIT nc LANGSTRAAT OMGEVING Heerenkleeding naar maat Zaterdag 26 Maart 1938 No. 25 De Echo van het Zuiden Derde Blad Van Boxtel n.v. DRUNEN. VI. Middenstand. l)e mensch als sociaal wezen heeft de plicht zich ook economisch in te schakelen in het gezamenlijk streven der menschheid naar materieelen welstand tijdens dit aardsche leven. Evenals vele sociologische begrippen, schijnt ook de doem van dit maat schappelijk princiep te zijn dat het J alleen hoog op de troon verheven is in het gemakkelijke rijk der theorie, zonder dat de praktijk ervan doordee- semd is, welk lot het toch verdienen zou krachtens zijn groote innerlijke en ook practische waarde. Als in tijden van relatief groote overvloed, de mensch zich zoo zeer meester waant over de onverganke lijke wetten van goed, rechtvaardig en waar, dat hij meent ze te kunnen om vormen tot zij passen in hel kader van een persoonlijke en in het onderhavig geval zeer egocentrische levensopvat ting, dan is de onverbiddelijkheid van de geschiedkundige evolutie daar, om hem, steeds weer opnieuw te leeren, dat het een utopie, ja een Godsuitda- ging is, wanneer de mensch denkt zich te kunnen opsluiten in de hooge norsche toren van zelfgenoegzaam heid, waar niemand of niets kan na deren, zonder zich van de sandalen der zelfstandigheid te ontdoen en aldus barrevoets te naderen tot de burcht waar trotsche egocentric heerscht en spottend verwerpen van ieder norm of wet die voortspruit uit de verbondenheid van den mensch met de gemeenschap. Is dus de verbondenheid met de ge meenschap van het menschdom een absoluut-essentieele noodzake/ijkheid, zij is het in grooter en intensiever mate naar gelang het gaat over de ge meenschap van het gezin, het beroep, het land, waarvan men hel kind is. Dus er bestaat een natuurnoodza kelijke verbondenheid tusschen hen, die deelnemen aan het economisch leven in zijn geheel dus practisch voor iederen mensch maar daar naast en daarboven een hoogere mate van verbondenheid aan de gemeen schappelijkheid van beroep. In de theo logisch, op het laatste doel God gerichte maatschappij der chris- lelijke middeleeuwen kwam dit tref fend tot uiting in de z.g. gilden, die zich niet alleen met de zuivere be roepsaangelegenheden bezig hielden waarin ze overeenkomen met onze vakorganisaties maar daarnaast het heele leven van den vakman als vakman wisten in te schakelen in het gansche leven met al zijn aspecten, als b.v. godsdienst, kunst, vermaak, ontwikkeling, liefdadigheid en steun aan zwakke beroepsgenoten. En dit alles in het zonnige licht van een blijde, christelijke aanvaarding van het leven; dus zonder dat dit werd ge daan met het gevoel van: we zitten in de schuit en moeten meevaren. Het is juist die blijde, zonnige bele ving van de gemeenschapsprincie pen, met haar gunstige materieele zijde, die den mensch, die vertwij feld is geraakt over het leed en het onverstand der menschheid van onze dagen nu ze zoo zwaar geteisterd wordt door moreele en materieele plagen, steeds weer doet teruggrijpen in de geschiedenis naar deze periode van oprecht gemeenschapsgevoel, die de middeleeuwen zijn. En al zijn de toestanden gewijzigd, het wezen van den mensch, dit richting en norm be palend schepsel is het zelfde gebleven. Daarom is het geen hysterische vrijerij met een reeds lang vervlogen verleden, steeds weer terug te wijzen op deze periode van zoo grooten gees telijken en materieelen welstand. -4 Treden we nu terug in onzen tijd: het menschdom verscheurd en ver deeld, losgeslagen van eeuwige waar den, ontworteld uit den vruchtbaren bodem van het gemeenschapsgevoel met menschenkinderen, die als dieren zich zelve tegen elkaar ophitsen en die zich zelve voortdurend bedreigen met een reddeloozen ondergang in de duisternis van het liefdelooze rijk van hebzucht en afgunst, geeste lijk ,'ced en materieele ellende mee dragend. Zoo zien we in onze dagen een ü.ïulf afgestorven menschheid haar laatste krachten gebruiken niet om een natuurlijke orde te herstellen, waarvan alleen heil te verwachten is, ook voor den stoffelijken kant van hel leven, maar om zich door klassen haat en wanbegrip op korten termijn uit te moorden. Zoo zien we het pijnlijke beeld van het leger der werkelooze arbeiders, die niet beter vroegen als arbeid voor hun werkgrage handen, verkwijnen in een eindelooze demoraliseering, aangewakkerd door de trieste instel lingen als steun e.d. terwijl hun me- lemenschen niet uilgevil komen over deze aalmoes, waarom ze niet vroe gen. We zien kleine boeren, stoere stage werkers vergaan door de lasten, We zien de kracht van den midden stand aangevreten door de overmacht van kapitalistische instellingen, ter wijl in zijn binnenste de baccillen van onderlinge tweedracht en verniel zucht hun vernietigend werk verrich ten tegenover het moeizame werk van hen die door organisatie weer ge meenschapsgeest trachten te brengen in de verspreidde gelerleren van den middenstand. Naarmate de tijden drukkender werden moesten de verschillende klas sen meer en meer ondersteund wor den en zoo verschenen de crisisbepa lingen voor de boeren, zoo verschenen maatregelen, bedoeld in het voordeel van den middenstand. Het borgstellingsfonds bedoelde de door crisis bezochte middenstanders te helpen, door het verleenen van credieten, m.a.w. een middenstander, heeft het geld niet om een bepaalden inkoop te verrichten, kon zijn schuld niet op tijd betalen, hij is solied en nu is het bedoeld fonds aangewezen om hem hulp te verschaffen. De op zet is dus zeer gezond, hoewel het na tuurlijk te betreuren is, dat in vroe ger tijden niet zulk 'n gemeenschaps zin bestond onder de middenstanders dat zij zelf daarvoor hadden kunnen zorgen. Dit is niet gebeurd en dus moeten we verheugd zijn over het feil, dat men helpen wilde zooveel men kon. Bezien we nu echter de werking in de praktijk dan blijkt helaas, dat niet alles rozengeur en maneschijn is. Vooraf willen we echter vaststellen, dat het niet aangaat de oorzaak hier van te zoeken in een mogelijke lakseh- heid van de organisatie. Speciaal het laatste jaar heeft onze katholieke middenstandsorganisatie blijk gegeven een activiteit te bezitten, die up-to-date is, en die verdient dat ons midden standsorganisatiewezen gesteund en geschraagd, in plaats van afgekamd wordt. De stoot kwam niet het allerminst uit het Zuiden. Nooit heb ben wij opgehouden om voortdurend onze organisatie te wijzen op de groote gevaren, die den middenstand bedreigen, steeds hebben wij ons waarschuwend woord laten hooren omdat opbouwende kritiek meer waarde heeft als sufferige toegeeflijk heid. Maar voor alles bepleiten wij het belang van een krachtige organi satie. Bij het borgstellingsfonds zijn fou ten die niet geheel in het bereik der organisatie liggen en wij wijzen op de volgende practische punten: wan neer we zien hoe de commissie belast met het toekennen van steun en ge vormd uit de beide afdeelingen van de K. v. K., groot- en kleinbedrijf, vraagt men zich dan niet af, of hier de klei nere en zwakkere broeder niet het ge vaar loopt over het hoofd gezien of onjuist beoordeeld te worden door zijn grootere, die wellicht te beslissen heeft over leven of dood van zijn zaak? Is 't wel juist gezien dit fonds te vormen voor een gedeelte uit ge meentelijken en provincialen steun om dat de Stalen en de gemeenteraden in eerste instantie politieke lichamen zijn, waar niet uiteraard het sociaa/- economisch belang van den midden stand goed heil vindt; was het niet juister om hier, juist als bij den steun aan arbeiders en boeren, hier van regeeringswege ruimere mogelijkhe den te'scheppen tot hulp, zonder dat dit met de fiscale rechtvaardigheid en juistheid in het gedrang komt? Wat te zeggen van het veelvoorkomend feit dat de commissie belast met het ver strekken van crediet aan den midden stander bij den crediteur komt,, die zelf niets anders als veel crediet heeft, dus alleen geholpen is met contante betaling? Hier enkele practische punten, maar de grondoorzaak ligt dieper, wortelt in de kwalen van onze hui dige maatschappijhet gebrek aan echt gemeenschapgevoel. Wij herinneren ons nog den heerlijken kruistocht van prof. Heezeinans, thans Pastoor te Waalwijk, voor meer gemeenschapsgevoel waarbij hij practische resulaten nastreefde, die werkelijk geen utopie zijn, maar reëele noodzakelijkheid. Had er meer gemeenschapsgevoel bestaan wij zou den nu niet zoo zeer moeten klagen over fouten en gebrek aan gemeen schapszin. Eens te meer blijkt ook hier dat alle werk van den mensch op sociaal-economisch terrein, op juri disch terrein, op welk terrein dan ook, zijn doel voorbijschiet, wan neer zij, die door hun opleiding ge roepen zijn om leiding te geven, niet de warme koestering hebben gekend van een opleiding, die philosophisch gericht is, en daarom juist de mensch heid dienen kan. Wij katholieken mo gen daarom verheugd zijn dat we in Tilburg en Nijmegen, langzamerhand uitteraard evolutioneel weer de zegening hebben van een dergelijk on derwijs, van wetenschap, die weet dat haar waarde grooter is, naarmate zij zich meer in dienst stelt van de ge meenschap, zonder dewelke zij holle frase is. Geertruidenberg, Maart 1938. W. S. en op veelzijdig terrein geholpen wordt door saneering, door financiee- len steun. Hoe 't geld er komt is bij zaak, als 't er maar komt, zoodat ge holpen kan worden. Daarom is 't zoo te bejammeren dat er nog verschil lende gemeentebesturen afzijdig blij ven waardoor hun ingezetenen niet geholpen kunnen worden. Ja, als er ineer bronnen waren waaruit het fonds kon putten, dan zou er nog meer en beter geholpen kunnen wor den. Red. Wij veroorloven ons hier een op merking. Geen enkel lid van 't Grootbedrijf der K. v. K. voor de Langstraat is lid van 't Algemeen of 't Dag. Bestuur van het Middenstands-borgstellingsfonds voor de Langstraat en de practijk heeft juist bewezen dat de kleinere en zwakkere broefler, waarvoor het fonds dan ook is, om steun aanklopt - A. WERKLOOZEN. De stand der werkloozen is op het oogenblik 330 W. en 80 G. tegen 343 W. en 175 G. op 22 Januari 1938. De stand der werkloozen is dus: Heden: 22 Jan. '38 W. G. W. G. Bouwvakarbeiders 42 11 66 2 Houtbewerkers 7 10 Kleermakers 14 9 8 18 Lederbewerkers 219 50 198 151 Leerlooiers 9 2 7 1 Metaalbewerkers 2 3 5 Typografen 2 2 Div. werkkrachten 35 5 47 3 Totaal 330 80 343 175 MUZIEKAVOND. Maandag, 28 Maart zal in Hotel Verwiel een muziekavond gegeven worden door leerlingen van Joh. Verhoeven (Drunen). De bekende cellist Bram van Zan ten (die bij Oscar Elberle zijn studies maakte) zal op deze uitvoering we derom zijn medewerking verleenen. Ondanks zijn betrekkelijk jeugdi gen leeftijd heeft de heer v. Zanten zich reeds een goede reputatie weten te verwerven. Vroeger was hij cellist bij het Philh.-Orkest te Rotterdam. Hij trad als solist op met het Residen tie-orkest (Kurhaus) en met eenige van onze radio-omroep-orkesten. Ver der gaf hij verschillende recitals. Sedert ruim een half jaar is van Zanten als cellist bij de Arnhemsche Orkestvereeniging werkzaam. Het feit dal hij in dit korte tijdsbestek reeds driemaal als solist met dit ensemble is opgetreden, bewijst dat men ook daar zijn musiceeren op hoogen prijs weet te stellen. Op een van deze con certen werd hem zelfs de première van een werk de Ballade voor cello en orkest van Leo Pappenheim toevertrouwd. R.K. Middenstandsvereeniging. Gisterenavond hield de R.K. Midden standsvereeniging onder leiding van den Vice-Voorzitter in hotel De Twee Ko lommen eene algemeene vergadering. Na een kort begrootingswoord door den voorzitter deed hij voorlezing van een ingekomen schrijven van den heer Chr- van Liempt waarin deze ontslag neemt als Voorzitter. De Vice Voorzitter dankt namens de afdeeling Waalwijk den heer VanLiempt voor alles wat hij in het belang der vereeniging en leden heeft gedaan en spreekt den wensch uit dat hij nog lange jaren getuige mag zijn van den groei en bloei der vereeniging. Daarna werd tot verkiezing van een Voorzitter overgegaan. De uitslag der stemming wees aan dat de heer J. C. van Eijkelenburg was benoemd. Deze dankte voor het in hem gestelde vertrouwen en zei deze functie te zul len aanvaarden indien hij op aller steun en medewerking mocht rekenen- Meer dan ooit verkeert de middenstander in moeilijkhedeu, maar dan is het ook zijn dure plicht om mede te werken voor de belangen van den middenstand en trouw ter vergadering te komen. Drie nieuwe leden werden aangeno men. Vervolgens deed de Voorzitter eenige mededeelingen betreffende de zieken- huisverpleging St. Johannts de Deo, waarmee de vereeniging een speciaal lage overeenkomst heeft. Duidelijk en aan de hand van voorbeelden deed hij zien het groote nut van deze instelling. Als een bewijs hoe heilzaam deze in stelling werkt wees hij er op dat in het afgeloopen jaar aan een huishouden een bedrag van f 745 is uitgekeerd. Tenslotte wekte de Voorzitter de le den op hun voortdurenden steun te verleenen aan het Santosfonds dat hulp biedt aan tuberculose onbemiddelde standgenooten. Bij de rondvraag werd nog ter sprake gebracht de wenschelijkheid van voor lichting bij beroepskeuze. Grootestraat 319 - WAALWIJK TELEFOON 109 tegen prijzen aan de tijds omstandigheden aangepast „DE SCHOEN". Er verscheen een „Voorjaarsnum mer" van „de Schoen" vak- en adver tentieblad, officieel orgaan van den Ned. Bond van Schoenmakerspa troons- en Schoenwinkeliers-vereeni- gingen. Het is een lijvig nummer van 32 paginas met een omslag hi drie kleu ren. De inhoud geeft een schat van ar tikelen op verschillend terrein, zoowel vakbelangen, terzake de maatregelen der regeering als op vaktechnisch ge bied. Voorts bevatten de uitgebreide advertenties 'n uitstekende leiddraad van de beste adressen op 't terrein van schoenen- en leer. Dit nummer is spe ciaal bedoeld als export-nummer. Alles bijeen, een zeer interessant en goedverzorgd nummer. Fiets geplunderd. Aan de Burg. v, d. Klokkenlaan werd een rijwiel gevonden, waarvan weinig meer over was dan een geraamte, daar het ontdaan was van alles wat maar eenigszins kon worden meegenomen. Daar de eigenaar van het rijwiel inmiddels was opgespoord, bleek de politie dat er zwijntjesjagers aan het werk zijn geweest. Getracht wordt thans de daders op te sporen. Plotseling sterfgeval. De bejaarde heer v. d. Ven, wonende aan de St. Antoniusstraat, werd door zijn zuster Woensdagmiddag dood in de huiskamer gebonden. De overledene, die steeds eengoeJe gezondheid genoten had, was 68 jaar. Ongeval. De landbouwer K. uit Drunen had bij het hout laden achter Baardwijk het ongeluk van de kar te vallen Hij klaagde over hevige pijnen in arm en hals, zoodat geneeskundige hu p werd ingeroepen. Dr. Kolster die spoedig ter plaatse was verzorgde den gewonde, waarna hij hem per auto naar zijn woonplaats overbracht, waar hij thans verder ver pleegd wordt. Gevonden voorwerpen Op het politiebureau alhier zijn in lichtingen te bekomen omtrent de na volgende gevonden voorwerpen Een bril, een ring met steen, een fietsslot, een vulpotlood, een riek, twee sleuteltjes, een belastingmerk. k\H0ER chique modellen sierlijk van lijn sterk van uit voering. KEUZE UIT VELE MODELLEN. Voor de laagste prijzen en de gemak- elijkste betalingswijze Waalwijk, Grootestr 313. Tel. 293 Het Mysteriespel der Heilige Passie. Na de carnavalsviering hetscherpe contrast van den vastentijd. Na drie dagen van uitbundigspel, met hoogtepunten tot in het aller dwaaste, de weken van inkeering, van meditatie over de lijdensmystiek. Wij verdiepen ons in het Heiligste Mysterie der eeuwen, de verlossing van den mensch uit de slavernij van den duivel. Wij vasten, en be reiden ons voor op het Hoogfeest van Pascher.. Het geloofsleven is in verval. Wij merken het dagelijks om ons heen. De wereld heeft tijd voor alle mo gelijke materieproblemen. De landen zijn geworden tot arsenalen van moordwerktuigen. Bedrog en ver raad zijn voortaan gewone zaken in 't wereldbestel. De grootsle schreeu wer is de baas, en ordent de wereld met uitbanning van God enChristen. dom. De twintigste eeuw bewerkt de decadentie van het geloofsleven, rukt het vertrouwen in de Godde lijke Voorzienigheid uit het leven der volkeren, en in plaats hiervoor wordt den verblinden mensch als hoogste goed opgedrongen een on voorwaardelijk vertrouwen in, een verafgoding van den Leider. Deze vaslentijd is zoo bij uitstek tot mecitatie. De H. Kerk weet dit en zij spoort de menschen aan tot overweging van het Lijden van den Zaligmaker. Zij spreekt wekelijks door de radio tot de menschen in woorden, die doordringen tot in het hart en de gewetens in beroering brengen. Er is nog eeu andere wijze van mediteeren de visie hel Paasehspel, sinds bijna 1000 jaar uitgebeeld in verheven fijnheid en zuiverheid, met vermijding van alle jacht op effect. Nergens, door de eeuwen heen, is dit spel in ongerepte waarheid, zóó zuiver bewaard gebleven, als in Duitschland. En nu trekken de Müncher Passie spelen. onder leiding van Adolf Fassnacht. door ons land. Met hun machtig en verheven spel veroveren zij de harten der menschen, en duizenden maken zich op, om dit schouwspel te gaan zien. Waar zij komen, oogsten zij een uitbundig succes. Dit is begrijpelijk NA TWEE JAAR LIJDEN haar hoofdpijnen kwijt en haar rheumatische pijnen verdwenen! „Meer dan twee jaar lang werd mijn leven vergald door vreeselijke hoofd pijnen, duizeligheid enz. en mijn rheu matische pijnen waren soms niet te dra gen. Ieder bekend middel probeerde ik. Op een goeden dag begon ik met Kru- schen Salts, in de hoop, dat mijn hoofd pijnen dan wat minder zouden worden. Denkt U mijn vreugde in toen ik be merkte, dat al mijn klachten verdwe nen. Ik zou niet meer zonder Kruschen willen". Mevr. M. P. A. te W. Kruschen is een samenstelling van zes verschillende natuurlijke zouten, die ieder voor zich een heilzame werking uitoefenen op Uw inwendige organen. Begin nog heden met de dagelijksche kleine dosis en U zult U gezonder en gelukkiger voelen. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij apothekers en erkende drogisten a 0.40, 0.75 en 1.60 per flacon. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buitenverpakking de naam Rowntree Handels Mij., Amsterdam, voorkomt. wanneer men weet, dat dit gezel schap reeds meer dan twee eeuwen van ouder op kind, zich in alle details toelegde op de vertooning van dit Mysteriespel. De ernst en toewijding, de figuratie de houding en gebaren, de symbo liek der groepeeringen, doen denken aan profanatie. Daarbij het volksche van het spel, zonder hoogdravende woorden en gebaren,het diepdevote, met passend decor en muzikale om lijsting, de juiste styleering der cos- tuums, Dit alles maakt dit Passie spel tot verheven emotie, tot een schouwspel dat men nimmer ver geet, en dat den toeschouwer dichter brengt tot de nastreving van het groote doel, waartoe wij allen ge schapen zijn.. Onder goedkeuring van Zijn Hoogw Exell. Mgr. Diepen, zal het Passie spel in 's Hertogenbosch worden opgevoerd gedurende negen dagen, van 29 Maart tot en met 6 April. Dit wordt een groote gebeurtenis voor onze Hertogstad, waaraanthans reeds ernstig wordt gewerkt. De figuratie, bestaande uit 150- 200 personen, wordt betrokken uit de plaatselijke jeugd De 17 hoofdpersonen maken alleen deel uit van het gezelschap, dat zich voor het leven heeft toegewijd aan het Passiespel, als een erfdeel van de voorgeslachten. De schouwburgzaal van Casino zorgt voor de noodige ruimte terwijl de prijzen zeer laag gehouden zijn, om ieder in degelegenheid te stellen het Passiespel te gaan zien. Biljarten. In café Korenbeurs van Jef Sars, alhier, had Dinsdagavond een zeer interessante biljartmafch plaats tusschen de heeren F. Solien en Valkhof beiden beroepsspelers. De partij cadre 45/2 over 500 punten werd door den heerSolien in 21 beurten gewonnen Solien maakte een serie van 103, Valkhof van 108. De kunsl- en fantasiestooten van beide meesters hadden het grootste applaus van het talrijke publiek. Gunning. Bij onderhandsche aanbesteding voor de uitbreiding der electrische wasscherij van den heer B. van den Berg—Massar, alhier, onder archi tectuur van het Architectenbureau Van Bee en Bossaerts, alhier, is het werk opgedragen aan de laagste inschrijlster de firma A. Aarts en Zonen, alhier. BOUWMEESTERS. Op de ledenvergadering van het R.K. Bouwmeestersgild, kring Waalwijk, van 24 Maart j.l., is geëffectueerd de omzetting van genoemd gild in het aconfessioneele Bouwmeestersgild, met daarnaast de stichting van een afdee ling „Waalwijk" van de Katholieke Vereeniging van Bouwmeesters, terwijl 't voorloopig bestuur machtiging werd verleend de koninklijke goedkeuring op de statuten aan te vragen. Met nagenoeg algemeene stemmen werd het tegenwoordige bestuur be noemd als voorloopig bestuur van het Bouwmeestersgild Waalwijk en tevens van de afdeéling „Waalwijk" van de Katholieke Vereeniging van Bouw meesters. Met algemeene stemmen werd besloten bij Z. D. H. Mgr. Die pen te verzoeken den Weleerw. heer Völker als geestelijk adviseur van de nieuwe afdeeling van de K.V.B. te be noemen. K J. V. Een aantal jongedames kwamen in vergadering biieen Besloten werd een K. J. V. afdeeling op te richten. Binnenkort wordt begonnen met 't geven van een leidster-cursus. Kampeerders. Het kampeerterrein in de heide schijnt wederom flink in trek te zijn. Reeds kwamen aanvragen binnen van Jonge Wacht-, Kruisvaarders-, Welpen en Verkennersgroepen uit Utrecht, Amsterdam en Hilversum. Laieu we hopen, dat üe wande laars in onze nossciien vooral voor- Aicniig ziju met vuur, zooilai ons bekende natuurschoon met ge— scüonuen oi vernietigd woiclt door liet vuui. Rijvereeniging. Onder presidium van den heer L. Ue Gouw kwam ue Bij vereeniging »De Lciiu» van Uiunen eu Elsboul in algemeene jaaiveigauenngiujeen in de zaal der Aleisjescongiegaiie. Aan iiel jaarverslag van secietaiis C. KUju onlleeiieii wij op 1 Jan.'d8 lelue de vereeniging 15 leden en 34 eere-ledeu. Met giool succes werd in tiet algeloupen |aar een coucours iuppique geoiganiseerd. De ontvangsten waren 1188,07 en de uitgaven l 79,07. In kas was op 1 Jan. 19ö8 1109.— De atlredeude bestuursleden L. de Gouw en G. Knippels werden by acclamatie herkozen. Voorgesteld weid de vereeniging een anderen naam te geven, docü daar dit niet in één, twee, drie op je lossen is, werd bel aangehouden lol de volgende vergadeiing. Met zooveel mogelijk ledental zal worden deelgenomen aan de Bonds vergadering te Tilburg op 1 April a.s., waaraan verbonden is een be zoek aan het Benionledepol aldaar. Zoo spoedig mogelijk zullen de ge. regelde oeleningeu weer aanvangen. Ongeval. Landbouwer H Klerks viel van een met hout beladen kar en kwam daarbij zoo ongelukkig terecht dat Dr. Akkermaos geneeskundige hnlp moest verleenen en K. per ^uto naar huis moest worden veivoerd. k. had inwendige kneuzingen op- geloopen. Motorclub. De «Vroolijke Marters» kwamen in hun clublokaal in calé Klerks in vergaderijg bijeen ter uilreiking der prijzen van de gezelligheids - oriën- leeringsrit. De stemming was zooals altijd uitmuntend en de uitslag der ril is ais volgt 1 D. Elshout, 2 P. v. Sambeek, 3 C. Persoon, 4 B. v. Baveustijn, 5 M. Elshout, 6 J. Elshout, 7 M. v. d. Lee, 8 C. ven Loon. Voor het accuraat en fraai uit- zesten en controleeren der routes mocht de voorzitter een hartelijke hulde ontvangen. In Mei wordt een andere rit met prachtige prijzen verreden. Boerenleenbank. De Boerenleenbank van Drunen en Elshoudt houdt Zondag 27 Mrt. a.s. des namiddags half twee haar algemeene jaarvergadering in de zaal der Meisjescongregatie. ü.m komt aan de orde Bestuurs verkiezing en etn voorstel om uit de winst 1937 f225.— beschikbaar te stellen voor het steunfonds van arme boeren en 125.— voor den Boerinnenbond. Veiling. Zaterdag om 3 uur houdt de Veilingver. »De Langstraat» haar algemeene jaarvergadering in het Veiling gebouw. De Drunensche tramremise. Gemchtendie waarheid bevatten. Drunen was even in beroering dror het bericht »Ürunen krijgt een garnizoen» en al werd daar veel om heen gefantaseerd, toch zit er waarheid in. 't Zal wel geen garnizoen worden, maar wel zal er iets in de v.m. tramremise gehuisvest worden, dat al is het misschien niet veel, toch weer eenig verlier in Drunen zal brengen, dat met het verdwijnen der B. B. A. remise aan dat einde wel uitgestorven bleek. Het »D. v. N. en Z.» gaf Woensdag een bericht omtrent deze kwestie. Het blad bleek tamelijk juist met de gang van zaken op de hoogte te zijn al moet in plaats van 't woord tankwagens motorwagens gelezen worden. Hoe moeilijk het was om hier omtrent van bevoegde zijde inlich tingen te bekomen hebben wij aan »den lijve» ondervonden. Nu echter het geval toch bekend is geworden kan en een ander meer definitief hekend worden. Het Huisgezin» ontkende Donder dag de stationeering van pantser wagens in Drunen en ging niet ve.ider op de kwestie in, terwijl de «Provinciale Courant» een gedetail leerde lezing van het geval gaf, zoo als die ook ons in de loop van Donderdag bekend werden. De zaken staan thans zoo: Definitief is nog niets, maar het is ongeveer zeker dat in de tram remise tijdelijk een aantal militaire vrachtwagens zullen worden onder gebracht, die bewaakt zullen worden door militairen, welke gestationeerd zijn in 's Bosch. Drunen krijgt dan geen garnizoen of misschien enkele manschappen. Dat daar juist de Drunensche tramremisie voor is aangeklampt zit als volgt Met het in dienst blijven der thans dienende lichtingen en de opkomst der nieuwe lichting komt er plaats gebrek voor materiaal en man schappen.

Echo van het Zuiden | 1938 | | pagina 9