een dubbeltje NIEUWS UIT OE LANGSTRAAT OMGEVING GEMENGD NIEUWS. DRUNEN. KAATSHEUVEL. IN DIT BLAD? IN DIT BLAD Gedacht protesteerde op een penalty. Het protest mislukte omdat de Avanti- keeper de penalty er uit hield, met als gevolg een verloren protest en 5. foetsie. J. v. Arkel speelde eveneens haar laat ste wedstrijd en won die met 21 op het Zwaluwen-terrein. Het is werkelijk een goede prestatie om boven ODI 2 de derde plaats te gaan innemen op den standenlijst die er als volgt uit ziet: Derde klasse. Hier waren de drie Drunensche elftal len in touw. I)e VJC-ploegen verloren, terwijl Sporters 3 geheel onverwachts wisten te winnen. Dat VJC 1 bij SVD 3 verloor was heel normaal, terwijl VJC 2 ons tegen is ge vallen door de punten aan Concordia 3 af te staan. R.K. Juniorenkring Druilen en Omstreken". Zooals te verwachten was won SDÖ met glans van Vlijm. Boys. Nog zijn er te spelen VJC bSDO en SDÜVJC b. Hel wilde niet gaan bij de VJC-reser- ves. Verwacht hadden wij een mooie wedstrijd na de 43 geleden nederlaag in 's-Bosch. Voor de rust scoren de gasten reeds tweemaal, waartegen VJC niets inbrengt. Na de rust herleeft VJC eenigszins, schept mooie kansen, verdedigt goed, maar scoort niet. VJC hield zich toen kranig en leed met ecre een 20 nederlaag. —Dat VJC 1 na een gelijk spel in Dru nen nu hij SVD 3 de punten zou moeten laten, hadden wij verwacht. VJC heeft hard gewerkt, maar was niet opgewassen tegen haar gastheeren, die voor rust reeds tweemaal kunnen scoren terwijl VJC aan één maal de handen vol heeft. Na de rust weert VJC zich nog beter, doch kan niet verhinderen dat SVD 3 nog een goaltje er bij maakt. Ook deze VJC-ploeg verloor met eere. WAALWIJK. R.K.J.C. WAALWIJK e.o. Uitslagen van 2G Maart 1938: WVG—DESK c 0—2 Hercules bHEC b 11 Uitslagen van 27 Maart 1938: DESK a—DESK b 4—1 HEC aHercules a 25 Programma voor 2 April 1938: WVBHercules b DESK c—HEC b Programma voor 3 April 1938 (voor- loopig) Hercules aDESK h v. d. Houdt HEC aDESK a Brekelmans R.K. W.V.R. De kleine WVB'ertjes konden het Za terdag ook tegen DESK niet bolwerken. De nederlagen worden echter steeds kleiner. Volhouden hoor jongens. Een overwinning zal dan nog wel eens vol gen. Het tweede elftal moest tegen Uno Animo 2 met een gelijk spel genoegen nemen. De verhouding wordt hierdooi wel ongeveer juist weer gegeven. Uno was voor de rust in de meerderheid en wist dit door een doelpunt tot uitdruk king te brengen. Na de rust waren de rollen omgekeerd. Ook WVB kon toen echter niet meer dan een doelpunt ma ken. Als men blijft spelen zooals Zondag na de rust dan kan het tweede nog wel van de onderste plaats af komen. Pro- beeren we dat? Woensdag 8 uur clubavond. Zaterdag om 3 uur juniorenwedstrijd. Tot 3 uur en na den juniorenwedstrijd gelegenheid voor de senioren om te oefenen. Voor het vormen van een tweede ju nioren-elftal komen we nog enkele klein tjes te kort. Zij die alsnog- lid van de jeugdaf deeling willen worden gelieve zich op te geven bij den secretaris of den voorzitter. R.K.V.V. HERCULES. Het derde elftal speelde Zondag j.l. de laatste competitiewedstrijd tegen Vin cent 2 uit Tilburg. Na een goed gespeel den wedstrijd welke een sportief en fair verloop had, zegevierde Hercules met 2—1 en eindigt thans op de derde plaats van de ranglijst. Gezien de omstandig heden dat het derde elftal verschillende malen genoodzaakt was met een geha vend elftal uit te komen is dit geen slecht resultaat. Het A-elftal der junioren liet zich wederom van zijn beste zijde zien en zegevierde met sprekende cijfers 52 over het A-elftal der HEC-junioren. Hoewel de uitslag eenigszins geflat teerd is heeft Hercules toch verdiend ge wonnen. Het b-elftal liet zich ook niet onbe tuigd en behaalde een gelijk spel tegen het b-elftal van HEC; 11 was hier het resultaat. A.s. Zondag spelen alleen de A-junio ren om 12 uur een wedstrijd tegen Des-b. Zaterdagmiddag om 3 uur WVBHer cules b. DRUNEN. SPORTERS. OSSSporters 62. In hun laatste competitiewedstrijd hebben Sporters nog een gevoelige ne derlaag te incasseeren gehad. OSS heeft op waardige wijze revanche genomen van de nederlaag destijds in - Drunen geleden. Na de aftrap zitten de gastheeren flink op het doel der gasten, doch werken daar niets af, waardoor doelpunten uit blijven. Als de gasten ook maar even in de ge legenheid komen, scoren zij een goede goal en nemen de leiding met 10. Als OSS een corner te nemen krijgt maakt zij daaruit den gelijkmaker. Met een goed genomen penalty nemen Sporters andermaal de leiding, 21. En als Maas even voor de rust voor open doel komt, schiet hij tegen de lat. waar mede een mooie scoorkans om hals is gebracht. Rust gaat in met een 21 leiding voor Sporters. Na de rust is hetin het veld een wed strijd van twee mooi tegen elkaar op gaande ploegen. Doch als Sporters hun elftal gaan omzetten blijkt daaruit alle verband weg te zijn. O.S.S. scoort in korte tijd een vijftal goals en wint zoo tenslotte ver diend met 62. Sporters hebben hun eerste competi tiejaar in de IVCB goed volbracht. Nog steeds is er geen uitspraak geval len in de match SportersSWV, waarhij de laatste niet meer wenschte door tt spelen, toen de wedstrijd na de regen hervat zou worden. Mogelijk moeten Sporters nog even daarvoor in touw. De laatste competitiedag heeft intus- schen een waardig slot beleefd. Sporters 3 uit Drunen hebben bij de Nieuwkuijk-reserves met 51 revanche genomen voor een 20 nederlaag op eigen veld geleden. Het vlotte niet in de ploeg der thuis club, waardoor de gasten een 30 lei ding hadden hij de rust. Na de rust voeren zij die op tot 40, waarna Nieuwkuijk 2 de eerste tcgengoal scoort. Sporters-3 scoren nog éénmaal en dan nemen zij de punten met een 51 over winning naar Drunen. Boerinnenbond. Donderdag hield de Boerinnenbond van de afd. Drunen en Elshout haar jaarvergadering in de zaal der meisjes congregatie onder presidium van mej. Cath. van Delft. Mej. Hoenselaar, inspectrice van den N.C.B. was tevens aanwezig. Uit het jaarverslag van den secreta resse mevr. Ploegmakers-van Drunen bleek, dat de afd. een vruchtbaar jaar achter den rug heeft, terwijl financieel een batig saldo geboekt kon worden. Mej. Hoenselaar hield een vlotte en prettige causerie over de „Wellevend heid". Bij de bestuursverkiezing werden de dames Ploegmakers-v. Drunen en Ver- meer-v. Loon herkozen. De gratis tombola zorgde voor een prettige afwisseling. Groote uitbreiding te verwachten van de bevloeiingswerken van het Water schap „Hei- of Meerdijk en Polder van Drunen". Op initiatief van burgemeester Mr. R. Th. v. d. Heijden, den Voorzitter van het Waterschap „Hei- of Meer dijk en Polder van Drunen", werd eeni- ge jaren geleden een bevloeiingsplan ontworpen en uitgevoerd, omvattende het gebied dat onmiddellijk grenst aan de z.g. Loonsche Vaart, de Zoekpol- der, de Voorste en Achterste Vennen, de Zwaluwmoeren met het afgegraven deel der Kuiksche Heide, een deel van het Groenewoud en de omgeving van de Pleune Wiel, de terreinen tusschen de Scheiding en de Spoorlijn, de Mun- nikenkamp en de Dakker, ter grootte van pl.m. 800 H.A. met een totale leng te aan openbare kanalen en slooten van pl.m. 22 K.M. Alhoewel destijds een zeker deel der ingelanden sceptisch tegenover ge noemd plan stond, heeft de practijk overduidelijk het groote nut en de voor deden dezer irrigatiewerken bewezen. Het Polderbestuur heeft niet stilge zeten en begon reeds direct - nadat het bewijs der resultaten geleverd was aan de voorbereiding van een nieuw grootsch plan tot uitbreiding. De uit werking hiervan nam heel wat tijd in beslag, gezien de groote moeilijkheden die hierbij waren te overwinnen, n.l. de kosten zoo laag mogelijk te houden en het grootste rendement. Immers de ligging der diverse te bevloeien per- ceelen loopt wat hoog en laag betreft nogal wat uiteen. Thans is een plan ontworpen en door het polderbestuur goedgekeurd dat ver wacht mag worden aan deze eischen te voldoen endit mag uitdrukkelijk vermeld, thans geen enkele verhooging van polderlasten met zich brengt. De technische uitwerking van het plan is verzorgd door den heer J. Kem- penius te Waalwijk. Bestond er aanvankelijk de meening dat het bestaande gemaal niet over vol doende capaciteit zou beschikken om het geheele gebied van voldoende wa ter te voorzien. De rapporten van den deskundige zijn ten deze niet zoo pessi mistisch, al zal in de toekomst zeer ze ker verzwaring noodzakelijk worden. Momenteel kan het gemaal per etmaal rekening is hierbij gehouden met aftrek noodig voor het schoonmaken, nazien, enz. van de pompinstallatie pl.m. 30.000 M3 water in het bevloei- ingsgebied pompen, hetwelk voorloopig voldoende is te achten voor de voeding van alle aangesloten kanalen en sloo ten. Het eerste jaar echter zal het nieu we gedeelte nog wel niet ten volle van het nut der bevloeiing kunnen profitee- ren, aangezien nieuw gegraven slooten zeer poreus zijn en het water hierin spoedig wegzakt. Een voordeel even wel mag het genoemd worden, dat de werken -indien alles vlot verloopt en de beslissing in eigen belang zoo spoedig mogelijk genomen wordt in October of begin November a.s. ge reed zijn. De bevloeiing voor het nieu we gedeelte zal dan onmiddellijk kun nen beginnen het oude heeft in het najaar practisch geen extra toevoer van water noodig Aan den mond van het boezemkanaal kan leem worden gestort, hetgeen door het in het nieuwe gedeelte stroomende water wordt meegevoerd en de slooten spoediger haar poreusheid zal doen verliezen door de sliblaag die zich op den bodem vastzet. Hierdoor is het mo gelijk dat reeds de komende zomer grootere resultaten te bereiken zullen zijn. Het ontwerp omvat de navolgende gebieden: de terreinen langs de Hooge Schijf, de Honderd Bunder, de Kievits- waard en de geheele Kuiksche Heide tusschen Heidijk en Spoorlijn. Hierdoor wordt de bevloeiing van gebieden, wel ke thans reeds werden bereikt, nog be duidend versterkt, terwijl uitbreiding van de bevloeiing naar de hoogere ter reinen ten Westen van de Steegerf er door wordt vergemakkelijkt. De aan te leggen toevoerkanalen en slooten zullen gegraven worden als volgt. Vanaf een nieuw te maken stuw in het boezemkanaal nabij de brug wordt eerst een sloot gegraven langs de Hooge Schijf in Westelijke richting en wel aan de Zuidzijde van de Hooge Schijf. Vervolgens vanaf dezelfde stuw een waterloop in Oostelijke richting via Honderd Bunder tot den meest Zuid- Oostelijken hoek van de Kievitswaard. Vanaf dit laatste punt gaat die water loop in Noordelijke richting en passeert den Heidijk op de grens van Drunen en Nieuwkuik. Ten Noorden van den Hei dijk wordt deze waterloop gesplitst in twee loopen, waarvan de ééne via een bestaanden duiker onder den Provin cialen weg het gebied ten Noorden van den Keiweg bereikt en de andere in meer Westelijke richting het hooge ge bied ten Noorden en ten Zuiden van" den Provincialen weg kan bevloeiien. De lengte der hoofdslooten bedraagt ruim 5 K.M., terwijl de bevloeiing zich uitstrekt over een gebied van totaal 250 H.A. (nieuw plan). Opgemerkt dient te worden dat na de totstandkoming van het plan ten N. en ten Z. van de Honderd Bunder een sloot zal loopen met zijtakken voor de toevoer naar Honderd Bunder en de strook bouwland aan de Zuidzijde tot aan het Afwateringskanaal den Bosch- Drongelen. De bedoeling is het geheele. plan in werkverschaffing te doen uitvoeren in combinatie met verbetering en verhar ding van wegen en nieuwe verkaveling van de Honderd Bunder. De weg gele gen aan de Noordzijde der Honderd Bunder langs de Loonsche Vaart het vruchtbaarste gedeelte dient dan te vervallen en een nieuwe in het midden door het 500 M. breede complex per- ceelen te worden aangelegd. Voor de verharding van wegen ko men in aanmerking de weg vanaf kruis punt remise tot Giersbergen en de weg langs de Hooge Schijf met een totale lengte van bijna 3 K.M. Deze wegen zullen hier en daar iets verbreed moe ten worden de verharding wordt pl.m. 5 M., terwijl waar mogelijk een fietspad langs deze wegen zal worden aangelegd. Het geheel behoeft nog de goedkeu ring van de stemgerechtigde ingelanden en den gemeenteraad, nadat de Minis- trieele goedkeuring hierop zal zijn ver kregen. Laten we hopen dat de belangheb benden en dit zijn er zeer velen, het groote nut en de voordeelen van dit grootsche plan inzien; de kleingeestige dorpspolitiek buiten geding laten, en zoo spoedig mogelijk hun goedkeuring aan dit plan hechten, opdat niet met een streep een plan waaraan langen tijd ernstig is gewerkt, wordt vernie tigd. Spoedeischende raadsvergadering. Spoedeischende openbare vergade ring van den gemeenteraad van Loon- op-Zand, te houden a.s. Woensdag 30 Maart, des avonds om 7 uur ten ge meentehuize en zoo noodig voortzetting op de volgende werkdagen. Agenda: 1. Vaststelling notulen vorige verga dering. 2. Ingekomen stukken. 3. Behandeling van het in de vorige vergadering aangehouden schrij ven van Gedeputeerde Staten in zake de gemeentebegrooting voor het dienstjaar 1938, met het daar toe strekkende rapport van de in die vergadering ingestelde com missie ad hoc en van 't antwoord- rapport van burgemeester en wet houders. 4. Voorstel om aan de besturen der bijzondere lagere scholen een voorschot toe te kennen op de vergoeding bedoeld in artikel 103, 3e lid der Lager-Onderwijswet 1920 in de explooitatiekosten. Praeadvies: Ook dit voorstel werd ter behan deling in de vorige vergadering aangehouden. Tot toelichting daarvan wordt ver wezen naar het praeadvies dat bij dat agendapunt voor die vergade ring werd gegeven. 5. Rondvraag De commissie is tot de volgende be vindingen gekomen. Ten aanzien van de inkomsten stelt de meerderheid voorop, dat afgezien dient te worden van elke verhooging van de op de inwoners rustende lasten, als be lastingen, retributies, enz. Eén lid der commissie acht in afwijking hiervan verhooging der vermakelijkheidsbelas ting en hondenbelasting, beide met 10 te verdedigen en wil den raad uit drukkelijk verzoeken zich hierover uit te spreken. De commissie komt in haar rapport verder tot een bezuiniging van 1395, dat in kleinigheden is moeten worden gevonden, als schrijfloonen, bureaube hoeften en drukwerk, onderhoud ge meentehuis, verlichting en verwarming, reis- en verblijfkosten, onderhoud ambtswoning, rijwieltoelagen, subsidies burgerwacht en landstorm, onderhoud van straten en pleinen, kosten gewoon onderwijs,, subsidies aan muziekcorpsen en zangvereenigingen, schrapping toe lage veearts en steun aan veeteelt. B. en W. hebben in een lijvig docu ment hierop geantwoord en komen op uitvoerige gronden tot de conclusie dat geen enkel dier voorstellen aanvaard baar mag worden geacht. In den aanvang zeggen B. en W.: Het wil ons voorkomen dat de com missie ten onrechte zich de handen ge bonden heeft, met uitzondering van het ééne lid in het rapport bedoeld, door reeds bij voorbaat af te zien van het zoeken naar middelen om de uitgaven te dekken en zich, naar het schijnt, uit sluitend bepaald heeft tot het zoeken naar besnoeiing der uitgaven. Veeleer ware te verwachten geweest dat om gekeerd zou zijn te werk gegaan ver mits de gemeenteraad in zijn geheel zich met algemeene stemmen uitgespro ken heeft, dat de gevoteerde uitgaven noodzakelijk waren. En deze uitspraak is eerst gekomen na een zeer minitieus onderzoek der begrooting zelf, waar aan de geheele gemeenteraad in 2 af- deelingen op verschillende avonden deelnam. Immers alstoen is dekking ge zocht en aangegeven voor de geraam de noodzakelijke uitgaven en wel tot een bedrag in totaal daarvan. Wan neer toen was gebleken, dat het totaal der noodzakelijke uitgaven hooger was, de gemeenteraad zou ook toen hoogere dekkingsmiddelen hebben moeten aan wijzen en ongetwijfeld zulks ook ge daan hebben. En voor het geval die middelen niet te vinden zouden zijn ge weest, dus dat dekking der noodzake lijke uitgaven niet was te vinden, voor dat geval had het voor de hand gele gen, dat eene niet sluitende begrooting was ingediend en aanspraak werd ge maakt, tot een zoodanig bedrag als niet te dekken, viel, op de bekende extra- bijdrage. Immers wij krijgen nu deze eigenaar dige figuur, dat de gemeenteraad op een bepaald oogenblik zegt „deze uit gaven zijn naar mijne meening strikt noodzakelijk" en dan later weer zegt „mijn vroeger beweren is niet juist, want het is niet noodzakelijk". Of het een of het ander is (was) onjuist. Wij staan op het standpunt, dat het eerste beweren juist was en nog is. R.K. Kiesvereeniging. De R.K. Kiesvereeniging »St. Jan» heeft besloten op 8 April a.s. een groote propaganda-avondte houden. De bekende volksredenaar Pater Peters uit Eindhoven zal dien avond voor de kiesvereeniging optreden. Ongetwijfeld zal daarvoor veel belangstelling bestaan. Gouden Bruiloft. Hedenmiddag werd in de zaal van den Heer Jan van Dun een buurt, vergadering gehouden van het bin nenkort gouden echtpaar Laros Damen van de Gasthuisstraat. De Opkomst was bevredigend te noemen Bij algemeene stemming werden tot feestbestuursleden gekozen de heren Valk, de Kort, Luxemburg, Damen, Evers en Brouwers. Ongetwijfeld zullen er deze bestuursleden een echt succesfeest van maken. Meisje door vrachtautooverreden. Maandagmiddag, omstreeks hal vijf, is het 12-jarig meisje R. S., wonende op den Schoterweg te Haarlem, rijdende op de fiets, even over de Kennemerbrug, in de rich ting Schoterweg, aan den rechter kant van den rijweg door een haar achterop rijdenden, zwaar geladen vrachtauto gegrepen en overreden. De achterwielen van de auto gingen haar over den buik heen, waardoor zij een diepe, groote wonde opliep, ribfracturen, wervelbeenbreuk en inwendige verbloedingen. In zeer zorgwekkenden toestand is zij. bewusteloos, naar het Elisa- >eth gasthuis overgebracht, waar terstond operalief is ingegrepen. Tegen den chauffer is proces-verbaal opgemaaktde vrachtauto is in üeslag genomen* Botsing tusschentwee wielrijders. Op het rijwielpad ven Beibergen naar Ossendrecht zijn twee wielrij ders in botsing gekomen. Beiden kwamen te vallen en bezeerden zich ernstig Het ergst was de jeugdige G B. er aan toe, die zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. Zijn toestand werd later zooveel ernstiger, dat hij naar het Algemeen Burgergasthuis te Bergen op Zoom moest worden vervoerd daar is de knaap aan inwendige kneuzingen overleden. De brigade commandant der Kon. Maréchaussée te Ossendrecht heeft een oproep gepubliceerd om den anderen wiel rijder op te sporen. Verdronken. Sinds Zaterdagmiddag werd uit de ouderlijke woning aan de Weerijs, singel te Breda vermist het 5 jarig zoontje vanden stafmuzikantKlarijs. Toen nasporingen in de bnurtgeen resultaat opleverden, werd de politie van de vermissing in kennis gesteld. Ook deze kon bij een uitgebreid onderzoek geen spoor van 't knaapje ontdekken, waarna men Zondag morgen vroeg is begonnen de voor de woning langs loopende Aa of Weerijs af te drengen- Hierbij werd omstreeks het middaguur het lijkje van het ventje naar boven gehaald. Vermoedelijk is het kind te water geraakt op'n oogenblik dat niemand in de nabijheid was. Door een vrachtauto overreden en gedood. Op den hoek van de Riederlaan en de Hollandsche straat te R'dam is een ernstig ongeluk gebeurd, dat den zevenjarigen D. Elburg, gewoond hebbende in de Noordpolderstraat het leven heeft gekost. De jongen stak, zonder op het naderend ver keer te letten, plotseling den rijweg over, waarbij hij werd gegrepen door een in de richting Varkenoord- scheweg rijdende vrachtauto. Het rechter voorwiel ging den jongen over den buik. Hij had oogen- schijnlijk geen letsel bekomen, maar nadat hij per auto van den genees kundigen dienst naar het ziekenhuis aan den Coolsingel was overgebracht is hij aldaar overleden. Den chauffeur van den vracht auto, den 20-jarigen R. C. S. uit Oud-Beijerland, heeft geen schuld. Jongetje door vrachtauto overreden. Maandagmiddag om vier uur is het vijfjarig zoontje van de familie Engherts te Oostwoud door een vrachtauto, welke geladen was met cement, overreden. Het knaapje was op slag dood. Den chauffeur treft geen schuld. Door een autobus overreden en gedood. Op de plaats, waar lijn 11 den Westduinweg in den Haag kruist, is een zevenjarig meisje C. den H.,uit de Mennickstraat, door onvoor zichtigheid onder een H. T. M.-bus geraakt. Het meisje kwam met een auto ped van den heuvel af. Zij was vrijwel op slag dood. Het stoffelijk overschot van het meisje is naar het ziekenhuis aan den Zuidwal gebracht. In welk blad vindt U berichten, verslagen, inge zonden stukken uit uw eigen gemeente, zoo uit voerig als Waar aanvragen om of aan biedingen van personeel, aanbestedingen, verkoopin- gen uit plaats en streek, zooals ze voorkomen En dat alles voor in de week. ABONNEERT U THANS, N. Gedachl 14 11 1 2 48—18 23 Schijndel 2 13 9 2 2 4510 20 J. v. Arkel 1(5 8 1 7 29—34 17 ODI 2 14 7 2 5 38—24 16 VFC 15 6 3 6 39—31 15 Juliana 16 7 9 24—56 14 Zwaluw 2 14 3 4 7 21—38 10 Avanti 14 2 5 7 27—32 9 ODG 2 14 3 0 11 17—49 6 „V.J.C." te Drunen.

Echo van het Zuiden | 1938 | | pagina 3