KING SPORT BINNENLAND, GEMENGD NIEUWS, KAATSHEUVEL. PEPERMUNT Buitenland. Weggeld. Behalve aan het kantoor van den Ontvanger kunnen de rijkaarten (weggeldkaarten) worden afgehaald op de volgende zitdagen: Kaatsheuvel 11 April Gemeentehuis van 9-12 uur v.m. en van 1-3 uur n.m. Kaatsheuvel 19 April Gemeentehuis van 9-12 uur v.m. en van 1-4 uur n.m. Sprang 12 April Chr. Volksbond van 9-12 uur v.m. en van 1-4 uur n.m. Vrijh.-Capelle 14 April Gemeentehuis van 9-12 uur v.m. en van 1-3 uur n.m. Loonopzand 20 April café A. Aartsen van 9-12 uur v.m. en van 1-4 uur n.m. Capelle 20 April Openb. School Kom van 9-12 uur v.m. en van 1-4 uur n.m. Capelle 21 April Openb. School Kom van 9 uur v.m. tot 1 uur n.m. De uitgereikte biljetten moeten in gevuld worden aangeboden. R.K. Bond voor Groote Gezinnen. Woensdag 6 April j.l. hield de on langs hier ter plaatse opgerichte af- deeling van den Bond voor Groote Gezinnen haar eerste ledenvergade ring. De opkomst was zeer goed. Het doel der vergadering was, om onderlinge samenwerking een propaganda-actie op touw te zetten voor de komende groote vergadering op Woensdag 20 April a.s. in het K.J.C.-gebouw, waar bij ook niet-leden van harte welkom zijn. Tevens werd door de vergadering een voorloopig bestuur gekozen onder voorzitterschap van Dr. Capetti. Verder werd het bestuur gevormd uit de heeren P. Snoeren, secr.-pen- ningmeesterI). Matteijsen; Bertus Valk en Ant. Korst als commissaris sen. Nadat nog velen van de rondvraag hadden gebruik gemaakt, werd de vergadering door den voorzitter op de gebruikelijke wijze gesloten. Elke dag KING i Elke dag FIT! FIRMA TONNEMA Cie. SNEEK Nog geen besluit. In tegenstelling met geruchten, die reeds in het begin deze week de ronde deden, kunnen we, na de eigenaren gehoord te hebben mede deelen, dat er nog geen besluit genomen is tot al of niet opbouwen van de schoenfa briek van de N.V. Schoenfabriek v.h. D. Glaudi, alhier. Wel kon ons wor den medegedeeld, dat heropbouw ver moedelijk niet zou plaats hebben in de Marktstraat. Burgelijke Stand. Van 1 tot en met 7 April 1938. Geboorten: Cornelis Johannes zv. H. L. Kleijsen en Ma. Ha. Damen Christianus Johannes Antonius zv. E. Kemmeren en Ja. Aa. Schellekens Petrus Hendrikus Johannes zv. P. A. van Dongen en Ja. Pa. van der Vel den Antonius Johannees zv. C. H. van Boxtel en Ca. van Gooi Johan na Arnolda dv. M. H. de Man en Ja. Emmers. Overlijden: Gerdina Maria Ligtvoet echtg. van M. de Jong, 54 jaren Pieter Nerings, echtg. van Aa. de Haan, 72 jaren. Huwelijksaangiften: Johannes Sel ders 28 jaren te 's-Gravenmoer en Henrica Helena Oerlemans, 26 jaren alhier Cornelis Antonius de Graaff 29 jaren te Waalwijk en Maria Pie- ternella van Boxtel 24 jaren alhier Adrianus Cornelis van Laarhoven 36 jaren alhier en Martina Groenendaal 28 jaren alhier. Ingekomen Aa: A. Vroegindewei van Waddinxveen A. Vroegindewei van Waddinxveen Chr. C. van Hui ten van Vlijmen (Nieuwkuik) Ma. C. Ribbers van Dussen J. H. J. van der Lee en gezin van Moergestel Ha. M. IJpelaar van Vlijmen Ha. van Beek van Sprang-Capelle H. J. van Liempdt van Maarsseveen. Vertrokken: C. J. v. d. Heijden naar Tilburg H. M. de Kort naar St. Truiden J. B. J. M. v. Gorp naar Tilburg M. J. Zilverstand naar Wit- tem. I.V.C.B. Programma voor Zondag a.s.: Kampioenschap van Nederland. BrabantiaVolendam HBC—VVA Eerste klas. Venlosche BoysDongen SchijndelSVB WilhelminaBest Vooruit Promotie en degradatie. Derde klos. Bladella—SVD Overzicht. Kampioenschap van Nederland. Brabantia krijgt al direct een sterke tegenstunder voor den inzet van het landskampioenschap. Volendam heeft een sterke ploeg. Op eigen terrein zijn de Eindhovenaren moeilijk te kloppen. We verwachten daarom minstens een gelijk spel. HBC en VVA ontloopen elkaar niet veel in kracht. We achten hier de gastheeren, nu het op eigen bodem gaat, éen tikje sterker. Eerste klas. In de eerste klas heeft Dongen een belangrijke ontmoeting te spelen tegen Venlosche Boys. Voor Dongen betee- kent deze wedstrijd bij een overwin ning het behoud van de plaats in de eerste klas. Verliezen zij, dan moeten degradatiewedstrijden gespeeld wor den terwijl bij een gelijk spel een be slissingswedstrijd noodig is tegen Eendracht. We houden het op een ge lijk spel terwijl een overwinning niet onmogelijk is. Schijndel kan van SVB winnen evenals Wilhelmina van Best Vooruit. Tweede klas. De tweede klasser Bladella speelt haar eerste degradatiewedstrijd tegen SVD. Naar we vernemen is het elftal van Bladella den laatsten tijd zeer verzwakt zoodat we hen tegen SVD geen kans geven. R.K.F. NOORD—R.K.F. ZUID. Morgen heeft te Den Haag boven genoemde wedstrijd plaats. De op stelling van Noord lijkt ons iets ster ker dan van Zuid, waarom we dan ook een overwinning van Noord verwach ten. De opstelling is als volgt Noord DoelAlsemgeest. Achter: Noom en Gigcngack. Midden: v. d. Linden, van Lingen en Kehnen. Voor: Wijbenga, Hettinga, Jaap Mol, Alsemgeest en Peeters. Zuid Doel: J. Voeten (Roosendaal). Achter: Schreurs (WH), van Bree (Kolping). Midden: Hueber (WH), de Leeuw (Cosama), Coolen (RKTVV). Voor: Seykens (Kolping), Bremen (Kerkrade), Beerenschot (DNL), Von- denhof (Kerkrade), Sellings (Kerk rade). Zuiderbond van Postduiven- liefhebbers. Vluchtprogramma 1938. Hieronder drukken we het vlieg- programma af van den Zuiderbond met den afstand aangegeven tot Breda. Oude duiven: 17 Apr. Duffel 60 K.M. 24 Apr. Vilvoorde 78 K.M. 1 Mei Neufvilles 129 K.M. 8 Mei Quievrain 153 K.M. 8 Mei Vilvoorde 78 K.M. 15 Mei Noyon 257 K.M. 15 Mei Halle 103 K.M. 22 Mei Pont St. Maxence 298 K.M. 26 Mei Quievrain 153 K.M. 29 Mei Melun 373 K.M. 29 Mei Noyon 257 K.M. 5 Juni Dourdan 394 K.M. 12 Juni Salbris 504 K.M. Bondsconc. 19 Juni Orleans 459 K.M. 24 Juni St. Vincent 993 K.M. 26 Juni Pont St. Maxence 298 K.M. 2 Juli Limoges 690 K.M. 3 Juli Corbeil 370 K.M. 10 Juli Melun 373 K.M. 16 Juli Bordeaux 849 K.M. 24 Juli Dourdan 394 K.M. 5 Aug. Dax 978 K.M. Jonge Duiven 17 Juli Duffel 60 K.M. 24 Juli Vilvoorde 78 K.M. 31 Juli Halle 103 K.M. 7 Aug. Neufvilles 129 K.M. 14 Aug. Quievrain 153 K.M. 21 Aug. Noyon 257 K.M. 28 Aug. Pont St. Maxence 298 K.M. Navluchten. 4 Sept. Duffel 60 K.M. 11 Sept. Vilvoorde 78 K.M. 18 Sept. Neufvilles 129 K.M. 25 Sept. Quievrain 153 K.M. KON GEEN 5 MINUTEN ACH TEREEN LOOPEN. Thans van haar rheumatische pijnen verlost .Bijna twee jaar lang leed ik aan hevige rheumatische pijnen in mijn schouder. Als ik 4 minuten achtereen had geloopen, kon ik niet verder door de pijn. Nu, na slechts een paar weken Kruschen Salts te hebben gebruikt, kan ik weer geregeld doorloopen en voel mij veel en veel beter. Ik blijf er dan ook mee doorgaan en zal het iedereen aanbevelen.'' Mej. J. Th. W. te A. Rheumatische pijnen ontstaan meest al, indien Uw lichaam verontreinigd wordt door schadelijke afvalstoffen, als o.a. het gevreesde urinezuur. Wanneer U hiertegen geen maatregelen neemt, gaat het met Uw rheumatiek van kwaad tot erger. Maak daarom gebruik van de ondervinding van duizenden anderen. Neem iederen morgen de klei ne dagelijksche dosis Kruschen Salt en Uw rheumatische pijnen zullen na kor ten tijd totaal zijn verdwenen. Kru schen Salts is verkrijgbaar bij apothe kers en erkende drogisten a 0.40, 0.75 en 1.60 per flacon. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buitenverpakking de naam Rowntree Handels Mij., Amsterdam, voorkomt. JULIANA Zondag a.s. moet het eerste elftal naar Heusden een competitiewedstrijd gaan spelen. Heusden is vooral op eigen ter rein een sterke tegenstander, en zeer zekér zuil enhet onze geel-zwarten niet gemakkelijk hebben. Wij vertrouwen dat zij van het begin er alles op zullen zetten om de winspunten mede te brengen om te trachten nog een hoogere plaats op de ranglijst in te nemen, waar nog alle ge legenheid voor is daar nog 4 wedstrijden gespeeld moeten worden. W.V.V. BLAUW-WIT Voor Zondag a.s. staat de returnmatch tegen Devo 3 op het programma. Veertien dagen geleden moesten de onzen op ei gen terrein met 6—0 het onderspit del ven. En mochten de Blauw-witten weer zoo slecht spelen dan zal hij nu nog groo- ter zijn. Maar laten onze spelers met de overtuiging en de zekerheid spelen dat zij nog iets hebben goed te maken. Een nederlaag zal het worden; aan onze jon gens de taak deze zoo klein mogelijk te houden. SPRANG. N. E. O. J.l. Zaterdagmiddag werd op het ter rein van NEO alhier een voetbalwedstrijd gespeeld voor het door NEO uitgeschre ven nederlaag-tournooi tusschen NEO en Juliana uit Baardwijk, welke match met 42 door NEO werd gewonnen. Waar Baardwijk de kleinste nederlaag heeft geleden van het tournooi, kwam deze club in het bezit van den prachtigen beker. A.s. Zaterdammiddag speelt NEO een vriendschappelijke wedstrijd op haar terrein tegen Excelsior uit Capelle. Dat belooft een spannende match te worden, zoodat we voetballiefhebbers aanraden dezen wedstrijd te gaan bijwonen. R.K.V.B. OEN BOSCH. District Den Bosch. Komt de beslissing? Deze vraag mag er zijn. De twee groo te kampioenscandidafen ontmoeten el kaar in Schijndel. Daar zal een gestaak te wedstrijd Nooit GedachtSchijndel 2 worden uitgespeeld met een 22 aan- vangstand. De zaken staan zoo. N. Ge dacht heeft 5 verliespunten en het is haar laatste wedstrijd. Schijndel 2 heeft na dezen match nog een wedstrijd te spelen en heeft thans 6 verliespunten. Verliest Schijndel 2 dan hebben zij 8 ver liespunten en is het kampioenschap ver keken en Nooit Gedacht kampioen. Wint Schijndel 2, dan zijn de groote kampi oenskansen voor hen. In den vorigen wedstrijd nam Nooit Gedacht met 10 de punten mee in Schijndel. Het is een geval waar vooraf niets definitiefs van gezegd kan worden. De return-wedstrijd van Zwaluw 2 bij ODI2 zal wel uitdraaien op een Zwa luw 2 nederlaag, zooals ODI 2 de punten met 50 bfj Zwaluw 2 meenam. Derde klasse. Met het ongeldig verklaren van een tweetal wedstrijden is de stand in de derde klasse belangrijk gewijzigd en ziet er thans als volgt uit: Vlijm. Boys 2 12 11 1 0 63— 7 23 Herpt. Boys 11 8 2 1 36—14 18 Concordia 3 11 6 2 3 30—18 14 Sporters 3 10 2 3 5 1330 7 'Nieuwkufjk 2 12 3 0 9 24—37 6 VJC 2 10 2 1 7 23—37 5 Helvoirt 2 12 2 1 9 25—71 5 SPORTERS TE DRUNEN. Zondag a.s. zullen Sporters 2 uit Dru- nen een vriendschappelijke wedstrijd spelen bij Hercules 2 te Waalwijk. De wedstrijd vangt aan om 2 uur. Aan span ning zal het niet ontbreken. WAALWIJK. R.K.V.V. HERCULES. Het tweede elftal speelt a.s. Zondag een vriendschappelijke wedstrijd tegen het tweede elftal van de Sporters uit Drunen. Aanvang 2 uur: terrein Hercu les. Het A-elftal der junioren speelt om 4 uur een competitie-wedstrijd voor de RKJC tegen HEC a, terwijl het B-elftal hedenmiddag om 3 uur een competitie wedstrijd speelt tegen DES c. R.K.V.V. HEC Voor het tweede elftal is het Zondag a.s. de laatste competitiewedstrijd. Voor HEC staat er niet veel op het spel, maar zooveel te meer voor de bezoekende par tij, Volharding, uit Hilvarenbeek. Deze laatste heeft nog serieuse kampioens kansen, zoodat zij er wel voor op zullen passen in Waalwijk te struikelen. De HEC'ers hebben nu niet zoo'n mooie staat van dienst achter den rug, wat geen beletsel is den laatsten wedstrijd tot een goed besluit te brengen. We hopen dus een frisch en energiek partijtje voetbal te zien. Aanvang 2 uur op het HEC-terrein. Om 4 uur speelt het A-elftal der junio ren op het Hercules-terrein. De thuis wedstrijd eindigde in een 52 nederlaag wat dus nog goed te maken is. Zondag a.s. wordt om 12 uur de Jaar vergadering gehouden in het clublokaal. In verband met den wedsrijd om 2 uur wordt precies op tijd begonnen, waar voor wij de medewerking van alle leden inroepen. Vanwege de belangrijkheid der agenda is aller opkomst dringend nood zakelijk. Biggenmerken. Van bevoegde zijde wordt mede- gedee d dat van 21 2(5 Maart 1938 zijn aangebracht37294 biggen merken tegenover 45060 in de overeen komstige periode van 1937. Van de toekenning 1938 zijn lot 26 Maart 1.1. gebruikt 182787 merken tegenover 229048 merken van de toekenning 1937 op het overeenkom stige tijdstip van het vorige jaar. Voor een juiste beoordeeling diene dat van 1 Januari 1938 lot genoemde datum in totaal zijn gemei kt 445338 biggen, welk aantal voor het zelfde tijdvak in 1937 37J18t> bedroeg. STAKING IN DE SIGAREN- INDUSTRIE THANS EEN FEIT. Opnieuw zijn Donderdag de par tijen, betrokken bij de dreigende sta king en uitsluiting in de sigarenin- dustrie, ten departeinente van Sociale Zaken onder leiding van den rijksbe- middelaar in het vierde district, oud- minister mr. T. J. Verschuur, bijeen gekomen om te beraadslagen over liet loongeschil en zoo mogelijk ten slotte nog tot een compromis te ko men, waardoor liet conflict zou kun nen worden vermeden. De langdurige conferentie, welke eerst tegen 's avonds half elf beëin digd was, heeft ten slotte geen resul taat bereikt, zoodat de staking in de sigarenindustrie, geproclameerd bij zeven groote firma's in het land, te za- nien hebbende negen fabrieken te Am sterdam, Eindhoven, Reusel, Meer- veldhoven, Wageningen, Kampen, Culemborg en Deventer, Maandag a.s. zal ingaan, welke staking, omvatten de drie en dertig honderd personen, volgens besluit zoowel van het Noor delijk als van het Zuidelijk Verbond van werkgevers in de sigarenindus trie gevolgd zal worden op 18 April (daags na Paschen) met 'n uitsluiting, welke voor de geheele sigarennijver- heid in Nederland zal gelden met uil zondering van de niet aangesloten be drijven en circa dertien duizend per sonen zal omvatten. WITTE TROEPEN BEZETTEN TREMP. De nationalisten hebben, naar Reu ter verneemt, Donderdagmiddag het stadje Tremp veroverd en daarmede de grootste electrische centrale van Catalonië, die ook Barcelona van stroom voorziet, in handen gekregen. DE JAPANNERS VERSLAGEN BIJ TAIER TSJWANG Volgens berichten uit Taier Tsjwang zouden de Chineesche troepen aldaar een groote overwinning hebben be haald. Na een verbitterden strijd zou den zij erin geslaagd zijn, de Japan- sche troepen bij Taier Tsjwang ten getale van dertig duizend inan te ver drijven. Vijf duizend Japanners zou den daarbij gedood zijn, terwijl drie duizend anderen gevangen zouden zijn genomen. In Hankau hebben deze overwin- ningsberichten een overstelpende geestdrift verwekt. Van alle huizen wappert de vlag en Chineesche stu denten trekken in groote optochten door de straten. SCHIPPERSKNECHT OP AVONTUUR. De rivierpolitie heeft aangehouden en opgesloten den 18-jarigen schip persknecht F. van D., wonend aan boord van het aan de Steenplaat te Amsterdam liggende schip Nieuwe Zorg, die ten nadeele van den schip per van het naast de Nieuwe Zorg liggende sleepschip Debussy een be drag van ƒ225.had gestolen. Tijdens afwezigheid van den schip per van de Debussy, B. M., had van D. uit de kajuit van het sleepschip het geld ontvreemd en daarmee was hij op stap gegaan. Hij had o.m. een vulpenhouder van 27,50 gekocht, zich goed van sigaren en sigaretten voorzien en verder had hij eenige autoritjes gemaakt. De verdenking was al spoedig op van D. gevallen, omdat hij een goede bekende van de politie is. Bij zijn ar restatie had hij van het gestolen geld nog een bedrag van 190,over. De schippersknecht is in verzekerde be waring gesteld. ACHTIENJARIG MEISJE VERMIST. De commissaris van politie, chef van het bureau kinderpolitie te Am sterdam, verzoekt namens den vader de opsporing van Hendrika de Boer, geboren 24-9-1919 te Amsterdam, die sinds 31 Maart 1.1. wordt vermist. Signalement: lang 1.65 meter, don kerblond lang haar (ogerolde vlech ten aan weerszijden hoofd), grijze oogen, donkere, volle wenkbrauwen, vol rond gezicht, gezonde gelaats kleur, knappe verschijning, beide pin ken staan eenigszins krom, jurk met roode, grijze en zwarte ruiten en voor zien van wit kraagje en witte cein tuur, lichtrose kousen, zwarte mo lières. Aanrijding te Den Bosch. Een chauffeur uit Waalw k stond terecht omdat hij op 6 Februari j.l. op de Koningsweg te Den Bosch een mo torfiets, waarop P. Bekkers en G. Kuys zaten, had aangereden op den hoek van de Hieronymus Boschstraat. Hij zou van de aanrijding in het ge heel niets gemerkt hebben, dan dat er glassplinters tegen zijn voorruit ge tikt hadden, terwijl Kuys en Bekkers met eischen tot schadevergoeding kwamen van totaal ruim 110,voor luin vernielde kleeren en motorfiets. Verdachte's handrem was niet in orde geweest, de voetrem wel. Conform den eisch werd verdachte lot twee geldboeten van 7.50 ver oordeeld de een wegens aanrijding (geen doorgang verleend aan van rechtskomend verkeer) en voor de on deugdelijke rem. De civiele vordering kan thans niet in behandeling genomen worden, daarvoor zullen motorrijder en duo rijder civiel procedeeren. Hiermee rekening houdende werd de eisch ge steld als hierboven. Hond in 't veld. Een landbouwer uit Drunen had op 22 Februari j.l. de jachtwet overtre den door om 11 uur op de Braken te Drunen zijn hond niet terug te roe pen, die daar op land van Pulles en de Haan rondliep. .Verdachte voerde tot zijn veront schuldiging aan, dat hij den hond pas drie weken had en in 't veld was het dier er opeens vandoor gegaan en er was geen houden of terugroepen aan. De verbalisant, Rijksveldwachter v. d. Griend uit Waalwijk, verklaarde dat toen hij er bij kwam, verdachte die niet als strooper bekend staat den hond had teruggeroepen en dat deze onmiddellijk gekomen was. De kantonrechter veroordeelde den man tot 10.boete. De strafzaak over het Prov. weggeld. Verdachte veroordeeld conform den eisch. De Bossche rechtbank heeft thans vonnis gewezen in de strafzaak tegen den bouwkundige P. F.,uit Den Bosch ter zake van overtreding der Provin ciale Weggeldverordening, door zon der weggeldkaart te rijden op den Vlijmenschen weg onder de gemeente Vlijmen. Verdachte werd conform den eisch veroordeeld tot 1.boete. Naar het mes gegrepen om een konijnenboutje. Voor de Bossche rechtbank ver» scheen J. v. D., te Waalwijk, aan wien was ten laste gelegd dat hij op 23 Nov. 1937 te Waalwijk H. J. Gouda met een mes had geslagen, in elk geval bloe dend verwond. Verdachte had meege vierd aan een gouden bruiloft en was na afloop met anderen naar het huis van een hunner gegaan, waar de fees telijkheid nog wat werd voortgezet. Daar kreeg iemand het idee om nu in het holle van den nacht een konijn te .slachten en braden. Verdacnic wond zich, toen Gouda dat beestje gehaald had, er erg over op of hij wel een stukje van het achterdeel zou krij gen en ging terstond heen. Toen Gou da het huis verlaten had, wachtte ver dachte hem op en stak of sloeg naar hem, zoodat Gouda meerdere verwon dingen en kleerscheuren bekwam. Voor den rechter zeide v. D. er niets van te weten, daar zij dien avond goed gedronken hadden. De officier van Justitie eischte tegen hem tien maanden gevangenis straf. Uitspraak over 14 dagen.

Echo van het Zuiden | 1938 | | pagina 7