GEMENGD NIEUWS. SPORT, „DE ECHO VAN NET ZUIDEN" De eene plooi is van financieelen aard. Die wordt na veel gewrijf weggestre ken. Het plan is dan gehalveerd. Dan komen de politieke bedenkingen van alle zijden. Er worden te dien aanzien „concessies' gedaan. Het plan is dan gevierendeeld. Nu komen de organisa ties op de proppen. Wat dezer inzich ten betreft, is er hopelooze verdeeld heid. Iedere vereeniging wordt een stuk van het plan toegeworpen als yoeder voor het stokpaardje. Van het plan zelf is aldus nog maar een schimmeltje over. En dat wordt dan ten besluite nog ge offerd aan de „sociale voorzieningen". Ik ben geen econoom en geen finan cier. Maar ik heb een plan. Haal 500 millioen uit de kist van onze welvaart, hetzij door een leening of voor mijn part, ik heb tóch geen geld door een heffing ineens. Geef die 500 millioen uit handen zóó, dat geen regeering en geen volksvertegenwoordiging en geen organisaties er meer iets over te zeggen hebben aan een economi- schen „dictator" van algemeen erkende bekwaamheid, die, voorgelicht door een staf van deskundigen, ons werkloozen- leger aan serieus werk zal zetten, welks uitvoering perspectieven opent van vermeerderde arbeidsgelegenheid in de toekomst. Dezen economischen dictator, wer kend in de sfeer van politieke demo cratie, roep ik toe: Heil! M. Op één motor naar Waalhaven. De veertien passagiers en drie leden der bemanning van de Cechische Lucht vaartmaatschappij C.L.S welk toes'el van Croydon was gestart met bestem ming Rotterdam, hebben boven de Noordzee een onaangenaam avontuur beleefd, dat dank zij den goeden vlieg- eiyenschappen der Douglas-machines en de bekwaamheid van den piloot, zonder kwade gevolgen is gebleven. Kort na den start raakte de olieleiding van den rechtermotor defect, waardoor de olie met groote kracht naar buiten geslingerd werd tegen den rechter-zij- wand van het vliegtuig. Deze motor moest worden uitgeschakeld en op één motor werd verder gevlogen ,naar Waalhaven. Gelukkig bleef deze motor goed werken en de piloot slaagde er in de zwaargeladen machine, ruim een kwartier ov*r tijd, op Waalhaven bin nen te brengen en een perfecte landing uit te voeren. De machine was aan den rechterkant dik met olie bedekt. Na een uur hard wsrken hadden monteurs de schade hersteld en kon de reis met twee mo toren worden voortgezet. De vijfvoudige moord te Lochem. Woensdagmiddag hebben dr. Hulst uit Leiden en dr. Hessehuk uit Arnhem sectie verricht op de lijken van de vijf slachtoffers van de moord te Lochem en op dat van den dader. Hierbij is komen vast te staan, dat de vijl slachtoffers door moord om het leven zijn gekomen, nog voordat de brand was gesticht. In de nabijheid van de boerderij is een met hloed besmeurde lantaarn en voorts een bijl gevoneen, waar mede de moord moet zijn gepleegd. Wat de dader na den moord ge daan heelt is niet precies komen vast te staan. Zijn lijk dat onder de resten van de hooiberg werd gevonden, was door het vuur ver koold, hetgeen de sectie zeer heeft bemoeilijkt. Het is niet komen vast te staan, dat de man zich door ophanging van het leven heeft berooid. Na de sectie zijn de stoffelijke overschotten naar het lijkenhuisje te Lochem gebracht. Woensdagmiddag smeulde de puinhoopen van de gedeeltelijk af gebrande boerderij nog. De nog overeind staande resten zijn» in den laten middag omver gehaald. DOOR EEN MOTORFIETS AAN GEREDEN EN GEDOOD. Gisteravond om ongeveer zes uur stak de 78-jarige B. wonend^ te Haar lem op het Soendaplein aldaar de straat over zonder op het verkeer te letten. Op ongeveer vijf meter afstand nader de een motorrijder met matigen gang. B. werd gegrepen. Hij kreeg een zware hersenschudding en een schedelbasis- fractuur, waaraan hij later op den avond in het ziekenhuis Joannes de Deo is overleden. De bestuurder van den motor kreeg spierscheuren aan armen en beenen. Door een auto overreden en gedood. Dinsdagmorgen omstreeks half 12 is op den Hoofdweg te Loenen, gem. Apeldoorn, de ongexeer 60 ja rige gehuwde mej. Hinrichs op den rijweg voor haar woning door een passeerenden auto, bestuurd door den heer K. uit Klarenbeek gegre pen en op slag gedood. De vrouw wilde den weg oversteken om bij een groentenkar te komen, Door dat zij doof was, heeft zij blijkbaar den naderenden auto niet bemerkt Gisteravond om half elf is te Apeldoorn op den Zwolschen weg ter hoogte van de buurtschap Wies sell de 23-jarige D. Eilander, die daar fietste, door tot nu toe onop gehelderde oorzaak in aanrijding gekomen met een met mijnhout ge laden trailer. E. was op slag dood. Wielrijder overreden. Toen de 23 jarige bchalk, wonen de in Nieuwe Huizeu bij Breda gisteravond met zijn verlooide even ouiien Dorst in de richting Tilburg reed raakten op een gegeven mo ment de sturen van hun rijwielen in elkaar verward met het gevolg dat Scop den rijweg viel. Op het zelfde moment naderde een auto eveneens uit de richting Tilburg, bestuurd door den heer H. uit Tilburg. De jongeman werd door den auto overreden. In zorgwek kenden toestand is hij naar het St. Ignatiusziekenhuis te Breda ver- voerd. Vanochtend was hij nog niet tot bewustzijn gekomen. Voetbalpools. Het was de politie ter oore ge komen, dat in een drukkerij aan het Van Alkemadeplein te Botter dam nog steeds formulieren werden gedrukt voor voetbalpools, zulks in opdracht van een builenlandsche onderneming, die telkens vhn druk ker wisselde Zoodoende is dezer dagen, even na opening van de zaak, in het betreffende pand een onder zoek i, gesteld en inderdaad troffen de politiemannen een partij van 24UÜU voetbalpool-formulieren aan, die in beslag zijn genomen. De formulieren vermelden weditrijden, die op 23 April a.s. in Engeland zouden warden gespeeld. Zij waren vervaardigd in opdracht van een vieemde pool-onderneming, waar van het hoofdkantoor is gevestigd in Den Haag. In overleg met de Haagsche politie zullen de formulieren naar Den Haag worden gezonden, waar zij ter beschikking van den ambte naar van het openbaar ministerie bij de kantongerechten aldaar zullen worden gesteld. Door een vrachtauto overreden en gedood. Op den oprit aan de v. d. Takstraat te Botterdam is gisteravond een ern" stig ongeluk gebeurd, dat den 14 jarige D.Stolk, matroos op het opleidingschiP alhier, die gewoond heelt aan de Aegi. diusstraat, het leven heeft gekost. De jongen, die op zijn fiets zat, wilde tusschen een auto en een anderen wielrijder doorglippen, toen hij de macht over het stuur kwijt raakte en kwam te vallen. Hij kwam Juist terecht voor een bestelauto bestuurd door ].0. wonende aan de Vlaggemanstraat. De bestuurder kon door remmen een aan rijding niet meer vermijden, omdat de jongeu als het ware regelrecht onder den auto schoot. Het rechtervoorwiel ging den jongen over de beenen en het rectiterachterwiel over de borst" Hij liep daarbij zulke zware inwendige kneuzingen op, dat hij vrijwel op slag dood was. Het stoffelijke overschot is per auto van de geneeskundigen dienst naar het ziekenhuis aan den Coolsingel gebracht- Auto bij het Loo tegen een boom gereden. Te Apeldoorn is ter hoogte van het Koninklijk park Het Loo een auto met vier heeren uit Deventer, die van de autobeurs te Utrecht kwamen en op weg waren naar Deventer, tegen een links van de weg staanden boom gere den. Een der inzittenden, de heer H. de Bruin, is uit het door de botsing opengeschokte portier gevallen en een paar meter verder mei zijn hoofd te gen een boom terechtgekomen. Iu be- wusteloozen toestand is hij in het Juli- ana-ziekennuis te Apeldoorn opgeno men Twee anderen inzittenden zijn in genoemd ziekenhuis verbonden; de vierde heeft geen noemenswaard letsel gekregen. De politie heeft den vernield den auto in beslag genomen. HOLLANDSCHE HELDERHEID. Wat zou er van onze hooggeroemde Hollandsche helderheid in dezen jachtigen tijd zijn overgebleven, in dien Persil, het bekende zelfwerkende waschmiddel, er niet was geweest? Zonder Persil zouden onze huis vrouwen van nu nog evenveel heslom- meringen hebben op waschdag als on ze grootmoeders, voor wie het was- schen niet alleen een uiterst ver moeiend, maar ook een zeer tijdroo- vend werk was. De Persil-Waschmethode heeft hier in groote veranderingen teweeg ge bracht. Door volgens deze methode te wasschen krijgt U heel gemakkelijk een prachtige heldere wasch en U spaart Uw goed. U gaat als volgt te werk: De witte wasch wordt een nacht in de week gezet met Hcnco, Wasch- en Bleek-Soda en den volgenden mor gen een kwartier gekocht in een Per- HOOFDPIJN, INDIGESTIE EN RHEUMATISCHE RUGPIJNEN. Al haar klachten in korten tijd verdwenen. „Vele jaren leed ik aan hoofdpijn, in digestie en rheumatische rugpijn, tot ik 1J/2 jaar geleden er toe overging Kru- schen Salts te gaan gebruiken. Reeds na eenige maanden bemerkte ik een be langrijke verbetering, terwijl nu al mijn klachten zoo goed als geheel zijn ver dwenen. Ik ben in die 1 Yi jaar een heel ander mensch geworden." Mej. W. D. te R. Deze dame koos het juiste middel om haar klachten te bestrijden. Kru- schen Salts reinigt n.l. Uw lichaam van alle schadelijke stoffen, terwijl Uw af- voerorganen worden aangespoord tot betere en geregelde werking, waar door U er van verzekerd zijt, dat zich geen afvalstoffen meer kunnen ophoo- pen en Uw klachten voorgoed verdwe nen zijn. Kruschen Salts is verkrijgbaar bij apothekers en erkende drogisten a 0.40, 0.75 en 1.60 per flacon. Let op, dat op het etiket op de flesch zoowel als- op de buitenverpakking de naam Rowntree Handels-Mij., Amster dam, voorkomt. sil-sop. Eén pak Persil is voldoende voor 3 emmers water. De Persil wordt met wat koud water aangemengd tot een dun papje, waarin zich geen klontjes meer mogen bevinden. Deze oplossing giet men in den met koud water gevulden waschketel, waaraan een paar handenvol Henco zijn toege voegd om het water zacht als regen water te maken. Het goed wordt nu luchtig in het sop gelegd en daarna langzaam aan de kook gebracht; een kwartier goed laten doorkoken. Ver volgens spoelen, eerst in flink warm, daarna in koud water tot dit volko men helder blijft. Dan is de wasch klaar en U zult ervaren, dat het juist is, wanneer men zegt: „Geen witter wit dan Persil-wit." HAN HOLLANDER GAAT JUBELEN. Op Zaterdag 21 Mei a.s. wanneer het Nedcrlandsch elftal in het Stadion te Amsterdam tegen Schotland speelt, zal Han Hollander zijn' vijftigsten interland wedstrijd voor radio-luisteraars verslaan. Met deze uitzendingen gepaard aan het wekelijksch sporth^lfuurtje, alsmede de radio-reportages van belangrijke andere sportgepeurtenisseït; heeft de jubilaris in brcede lagen belangstelling voor de sport' gewekt. Er heeft zicli een,klein werkcomité ge vormd, bestaande uil dr. M. Euwe, Karei Lotsy en W. Vogt, dat, bijgestaan door een eere-comité van vooraanstaande fi guren uit de sportwereld, hebben zitting genomen, het plan heeft opgevat Hollan der te huldigen om daarmede uitdruk king tè geven aan de gevoelens van dank baarheid vóór de prettige' uren, welke de radio-verslaggöVer aan menigeen heeft verschaft. j Op 22 Mei vindt in het Amstel-Hotel te Amsterdam een receptie plaats, waar op tevens dén jubilaris een geschenk zal worden aangeboden. VOETBALSPORT. K/N; V. B. Kampioenschap nan Nederland. 17 April: FcijenoordPSV HeraclesBe Quick 18 April PSVFcijenoord Be QuickHeracles AFDEELING IV. Eerste klasse. BleijerheideNOAD (terrein NOAD) Tweede klasse B. ESV—Wilhclmina Derde klasse D. WSC—TOP L. Groffen VlijmenBaardwijk J. P. .1. Cornet GW—DAW ZBVV—Haaften Kampioenschap van Nederland. De wedstrijden om het kampioenschap van Nederland schieten na Maandag reeds een heel eind in de goede richting daar zoowel Eerste als Tweede Paasch- dag gespeeld wordt. Morgen wordt den strijd voortgezet tusschen Fcijenoord en PSV en Heracles Be Quick. Wat betreft de eerste ge noemden wedstrijd behoeven wij ons be treffende den uitslag weinig illusie te te maken, daar deze zoo goed als zeker Bij de gastheeren zal blijven. Voor den returnmatch Maandag a.s. geven wij de Eindhovenaren iets betere kansen. Be Quick gaat morgen, zooals gezegd haar krachten bij Heracles beproeven. Na hel goede begin der Groningers vorige week, durven wij hen morgen ook wel een kansje geven. Dezelfde wedstrijd wordt bovendien Maandag in Groningen overgespeeld, waar de punten ook wel zullen blijven. AFDEELING IV. Eerste klasse. Morgen kan hier de uiteindelijke be slissing vallen over de definitieve bezet ting van de laatste plaats tusschen Bleijer heide en NOAD. Deze wedstrijd die ge speeld zaT worden op het terrein der ■Tilburgers, geeft, gezien het spel door hen vorige week getoond, de Industrie- straters de beste kans op beide punten. Doch reeds bij een gelijk spel staan zij definitief veilig. Tweede klasse B. Hier wordt nog gespeeld de wedstrijd ESVWilhelmina. Deze match die voor geen der beide clubs nog van eenig be lang is zal waarschijnlijk wel door de gastheeren gewonnen worden. Derde klasse D. WSC speelt bier haar laatste compe titiewedstrijd tegen TOP en is aan haar prestige verplicht dezen wedstrijd in een overwinning om te zetten. Baardwijk gaat bij Vlijmen op bezoek en mits er niet beter gespeeld wordt dan vorige week tegen Heusden zal deze wed strijd door haar nog niet gewonnen worden. GW schijnt momenteel bijzonder in vorm te zijn. Wij geven het bezoekende DAW dan ook maar weinig kans. ZBVV ontvang Haafen en zal met een gelijk spel al wel bijzonder ingenomen zijn. WAALWIJK. W.S.C.—T.O.P. Maandag spelen de jongse Waalwijk- sche kampioenen dus haar laatste thuis wedstrijd en het programma wil dat dit juist tegen TOP zal zijn. Deze Osse club die zoo'n langen tijd WSC in de race naar het kampioenschap gevolgd heeft, maar tenslotte toch in krachten tekort geschoten is om den titel te bereiken. In den wedstrijd van Maandag zullen zij evenwel aan willen tooncn niet voor de kampioenen onder behoeven te doen, daar zij zich zeker zoo sterk achten. WSC zal daartegenover aan moeten toonen ook werkelijk de sterkste te zijn en is aan haar prestige als kampioen ver plicht dezen wedstrijd in een overwin ning om te zetten om daarmede tevens haar ongeslagen thuisrecord te handha ven. Dit is voor WSC een zware opgave. Toch zijn wij ervan overtuigd, dat mits met veel élan gestreden wordt de over winning in Waalwijk zal blijven. In ieder geval staat er wederom een aantrekkelijk partijtje voetbal te wachten dat ongetwijfeld het aanzien ten volle waard zal zijn. JULIANA Maandag Tweeden Paaschdag moet 't eerste elftal haar laatste uitwedstrijd voor de competitie gaan spelen in Vlij men, waarna dan nog twee thuiswed strijden gespeeld moeten worden tegen Haaften en DAW uit Oss. Vlijmen is steeds een hardwerkende ploeg en vooral op eigen terrein een sterke tegenstander, zoodat onze geel-zwarten een zware wed strijd te wachten staat. Wij vertrouwen dat er in deze wedstrijd alles opgezet zal worden om een goed resultaat te be reiken. I. V. C. B. Programma Maandag 2den Paasch dag: Kampioenschap van Nederland. V.V.H.Brabant ia VolendamH.B.C. 2de klas B. TubantiaSt. Michielsgestel B.V.V. HerculesBladella 3de klas D. W.V.B.Uno Animo v. Bokhoven 3de klas E. Vlijmensche BoysHercules v. cl. Wiel (28 min). SportersS.W.V. v. Veen (33 min.) Kam{Moensphap van Nederland. Brabant ia 1 1 0 0 2 4—0 H.B.C. 1 1 0 0 2 6—3 V.V.H. 1 0 0 1 0 3—6 Volendam 1 0 0 1 0 04 Vosta of S.D.O.U.C. 0 0 0 0 0 00 Promotie-Degradalie 1 ste klas. Boxmeer 1 1 0 0 3—2 2 Dongen - Zwaluw S.C.O. S.C.E. MISSIEWEDSTRIJD LIMBURG—BREDA. Maandag 2de Paaschdag heeft te Blerick de missiewedstrijd Limburg Breda plaats. De wedstrijd wordt ge speeld op liet S.V.B.-terrein Aan de missiewedstrijd zal een junioren-ont moeting vooraf gaan. Hel elftal van Breda is als volgt samengesteld Doel: Voeten (Roosendaal). Achter: Broos (Roosendaal) en van Dongen (Dongen). Midden: Oomens (Rac), de Leeuw (Cosama), Martens (Rac). Voor: van Gils (D.N.L.), Heezemans (Rac), Berenschot (D.N.L.), Oomens (Dongen), v. d. Veeken (Dongen). OVERZICHT. TWEEDEN PAASCHDAG. District Den Bosch. Wie wordt kampioen Eerste klasse. Zondag loopen de twee laatste wed strijden van dit seizoen, terwijl mogelijk de kampioen definitief bekend zal wor den. Schijhndel 2 heeft ongetwijfeld de bes te kansen in haar thuiswedstrijd tegen Avanti. Met een overwinning is Schijndel 2 officieel kampien, terwijl bij een gelijk spet de Nooit Gedacht en Schijndel 2 kansen gelijk staan. Zou Schijndel 2 het ongeluk hebben te verliezen dan is Nooit Gedacht de kampioen der afdeeling. ODC 2 is toch gedoemd om degrada tie-wedstrijden te spelen. In haar laatste competitie-wedstrijd egen ODI2 zullen zij wel alles doen wat zij kunnen, maar ODI 2 zal de punten wel meenemen. ODI 2—ODC 2 was 5—0. Derde klasse. I)e Herptschc Boys en Concordia 3 JO SPIER ALS PROPAGANDIST VOOR DE PLAATSELIJKE PERS. Waarom advertentie-cam- pagne's in goede plaatse lijke bladen zooveel suc ces hebben. Waarom advertentie-campagne's in de Plaatselijke Pers zooveel succes hebben? De oorzaken zijn vele. Laat ik hier echter één mogen noemen. Een goede plaatselijke courant wordt gespeld. Men interesseert zich nu éénmaal véél sterker voor 't nieuws uit eigen omgeving dan voor gebeur tenissen, die ver van honk plaats vin den. Niemand minder dan de bekende teekenaar Jo Spier, van 't dagblad „De Telegraaf", illustreerde dit met een rare teekening in het Zondag ochtendblad van 6 Maart j.l. als volgt: „Mijnheer Jansen uit de Van Bree- straat, die naar de radio-persberich ten luistert, laat alle mededeelingen over duizenden dooden in het Verre Oosten ijskoud over zich heen gaan, een ernstig spoorwegongeluk, een ontploffing met vele dooden, hij woi'dt er niet anders van. Maar dan hoort mijnheer Jansen plots, dat in de Van Breestraat, waar hij woont, een jongetje is overredenHij verliest in één slag z'n apathische hou ding, springt uit z'n clubfauteuil en roept z'n vrouw toe, dat er een ernstig ongeluk gebeurd is!" Ziehier, in 't kort geschetst, met hoeveel intense belangstelling iemand de dingen bekijkt, die in z'n eigen omgeving gebeuren, de omgeving, welke hem vertrouwd is, de men- schen, die hem bekend zijn. Daarom is z'n plaatselijke courant z'n lijfblad! Hij bekijkt ook de advertentiepa gina's vol interesse, want de meeste adverteerders kent hij persoonlijk. En wie voor de plaatselijke cou rant minstens zooveel belangstelling aan den dag legt als de heer des hui zes, dat is Hare Majesteit de Vrouw, die 't grootste deel van ons nationale inkomen uitgeeft en die zelden een dagblad (al die politiek, bah!) in kijkt. -et ifliJi De plaatselijke courant is vooral haar lectuur! Is het wonder, dat advertentié- cümpagne's in de Plaatselijke Pers zoo'n succes opleveren? spelen hun laatste wedstrijd in Herpt. Nadat Herpt de punten met 20 bij Concordia heeft meegenomen zullen de punten Zondag ook wel voor de thuis club zijn. Oj) het Sportersveld wordt de eerste der twee ongeldig verklaarde wedstrij den van Sporters 3VJC2 opnieuw ge speeld. Wonnen VJG 2 met 21, ook nu zullen zij de punten meenemen. V.J.C. TE DRUNEN. De beide wedstrijden van VJG 2 tegen Sporters 3 zijn ongeldig verklaard. Tweede Paaschdag wordt de eerste der twee reeds opnieuw gesueeld en ver wachten wij dat VJG 2 endermaal met 21 de baas zal blyven. De VJC-junioren spelen in Nieuwkuyk en eveneens in Drunen zal SDO de pun ten voor zich houden. I. V. C.B. DRUNEN. SPORTERS. Sporters hebben Tweeden Paaschdag een zeer drukke dag. Om half twee be gint het resteerende deel van den wed strijd SportersSWV (33 minuten). Ge zien de 11 stand en de Sporters-op stelling verwachten wij een overwinning voor de gasten. Om 2 uur spelen Sporters een vriend schappelijke wedstrijd tegen Roda uit Tilburg Aan spanning en belangstelling daarvoor zal het niet ontbreken. DAMMEN. W.D.V.—O.N.A. 12—8. L.l. Dinsdag speelde onze plaatselijke damvereeniging „W.D.V." in café rest.: „De Molenvliet" alhier, een vriendschap pelijke wedstrijd tegen O.N.A. uit Capellt en wist deze ontmoeting op overtuigende wijze te winnen. De uitslagen onderling zijn als volgt: A. MoonenA. de Rooij 20 H. BrouwersA. Tactor 02 A. v. d. GouwF. Ocrlemans 02 A. HollemansP. v. Vuren 2—0 Fr. v. d. GouwT. v. Vuren 02 Joh. HulstW. Hoolbooni 20 Fl. HollemansL. v. d. Wals 20 Fr. te VruchteZ. Molegraaf 02 v. d. HammenM. v. Esch 20 P. BerriotteM. de Booij 20 12—8 A.s. Dinsdag vervolgt W.D.V. haar wekelijksehe clubcompetitie weer met de navolgende partijen: A. HollemansJoh. Hulst A. MooeenFl. Hollemans v. d. HammenFr. te Vruchte H. BrouwersP. Berriotte C. de JongFr. v. d. Gouw Wilt ge op de hoogte zijn en blijven van 't geen er leeft en te koop is in Waalwijk, de Laigstraat en Omgeving, abonneert U dan op

Echo van het Zuiden | 1938 | | pagina 6