I die vervelende kies.... M BOEKBESPREKING. NIEUWS UIT DE LANGSTRAAT EN OMGEVING AKKERTJES BURGERLIJKE STAND, DUSSEN. KAATSHEUVEL. SPRANG—GAPELtE. DONGEN. NIEUWKUIJK. Tooneelvereeniging „Pogen". Zooals reeds gemeld komt Zondag 24 April de in binnen- en buitenland vermaarde tooneelvereeniging „Po gen" van de Kon. St. Viktorskring uit Turnhout in het patronaatsgebouw te Kaatsheuvel met het tooneelstuk: Een Zwerver kwam Dit stuk werd in Turnhout drie maal gespeeld voor een uitverkochte zaal, welke plaats biedt voor 900 personen, wel een bewijs dat het stuk werkelijk bezienswaardig is. Politiehondenver. „Onze Verdedigers". De inschrijving voor de groote po litiehondendemonstratie, die door de Dresseervereeniging „Onze Verdedi gers" op 1 Mei a.s. in het R.K. Sport en Wandelpark uitsluitend voor ge certificeerde honden gegeven wordt, is gesloten, daar niet meer dan 9 hon den kunnen worden toegelaten. Voor ingewijden zal onderstaand lijstje van deelnemers wel voldoende zeggen M. J. Bliek, Amsterdam met Bou vier Due; J. Herdink, Amsterdam met Bouvier Monxy; C. Grootzwagers, Kaatsheuvel met Holl. Herd. Breston; F. Peeters, Eindhoven met Duitsche Herder Blits; G. Weijmans, Eindho ven met Bouvier Zeus; M. Bars, Til burg met Groenend. Cesar; F. van Lierop, Helmond met Mech. Herd. Sjek; A. Adriaanse, Helmond met Holl. Herd. Makx; P. Verschure, Hel mond met Bouvier Wilson, Res. kampioen Ned. Kamp. Eindhoven en Omstreken. Als keurmeesters fungeeren de hee- ren J. Ch. F. v. Helsland, Insp. van Politie alhier en P. J. Verheugd, Am sterdam. Men deelt ons mede, dal bij de politiehondendemonstratie die op den 2en Paaschdag op het terrein achter café L. v. d. Kaa op den Efteling wordt gehouden ook gedemonstreerd wordt met den speurhond van dhr. J. v. d. Kaa, alhier. Zooals beweerd wordt moet deze hond schitterend werk verrichten en zal daarom de demonstratie, die vrij toegankelijk is ook zeker voor de hondenliefhebbers veel interesse wek ken. Werkloosheid. Bij het plaatselijk agentschap der Arbeidsbemiddeling staan heden 342 personen als geheel en 51 als gedeel telijk werkloos ingeschreven. Het aan tal steuntrekkenden bedroeg over de afgeloopen week 116, terwijl 48 per sonen in werkverschaffing waren ge plaatst. Geslaagd. Voor het diploma costumière van de Vereeniging „St. Anna" te Den Bosch, slaagde de jongejuffrouw Mariette van Nieuwstadt alhier, die haar opleiding ontving op de R.K. Huishoudschool te Oirschot. Werk opgedragen. Bij onderhandsche aanbesteding is de inetselpost van te bouwen mid denstandshuizen te Waalwijk voor re kening van dhr. C. J. Kolsteren te Kaatsheuvel opgedragen aan dhr. W. den Teuling, aannemer alhier. R.K. Bond van groote gezinnen. Zooals bekend is ook te Kaatsheu vel een afdeeling gesticht van den Ned. R.K. Bond voor Groote gezinnen. De afdeeling is druk bezig propagan da te maken om de vereeniging uit te breiden. Ten dien einde zal mede op Woensdag 20 April om 8 uur des avonds in het R.K. Patronaat een ver gadering gehouden worden voor alle gezinshoofden toegankelijk, waarbij een lid van het Hoofdbestuur als spreker zal optreden. Herwonnen Levenskracht. De afdeeling Kaatsheuvel van Her wonnen Levenskracht, de R.K. Ver eeniging tot bestrijding der T.B.C. zal op Dinsdag 19 April in het gebouw van de R.K. Werkliedenvereeniging een groote filmavond organiseeren, waarbij als clou van den avond de film „Zonnebloem" die een beeld geeft van het leven en de behande ling der T.B.C.-patiënten in het Sana torium „Berg en Bosch" te Bilthoven, vertoond zal worden. R.K. Meisjeskoor. Onder leiding van dhr. W. Berze- veld is in de Parochie van den H. Joseph een R.K. Meisjeskoor opge richt, met den WelEerw. heer Rietra als adviseur. Reeds traden verschillende dames tot het nieuwe koor toe. Het bestuur samengesteld uit de dames Mien de Gouw, Voorzitster; Mien v. Mosse- veld, Secretaresse; Jet Vesters, Pen- ningmeesteresse; Rika van Beek en Anna van Riel Comm. LOON OP ZAND. Uno Animo. Zondag hield bovengenoemde ver eeniging een algemeene ledenvergade ring in het clublokaal bij dhr. J. Stok- kermans. Toen om 12 uur de voorzit ter dhr. van Hest de vergadering met den Chr. Groet opende bleek dat de opkomst goed was. Allereerst brengt spreker dank aan de diverse elftallen voor de prestaties verricht in de afge loopen competitie en spoort hen aan zoo door te gaan. Vervolgens werd de agenda afgewerkt. De notulen van de vorige vergadering werden zonder aanmerking goedgekeurd. Tevens werd een nieuw lid met algemeene stemmen aangenomen. Betreffende de zomertraining deelde de voorzitter mede in onderhandeling te zijn met een trainer. Besloten werd met het eerste elftal deel te nemen aan de seriewedstrij den bij HEC te Waalwijk en hel 2de elftal aan het nederlaag-tournooi van WVB. Vun de rondvraag maakten een tweetal personen gebruik. Tot slot sprak de Eerw. Adviseur nog een op wekkend woord waarna de voorzitter de vergadering sloot met den gebrui kelijke groet. Kiespijn overvalt U meestal op een tijdstip dat U géén gelegenheid heeft naar den tandarts te gaan. Neem dan een "AKKERTJE" dat helpt U tenminste dadelijk van de pijn af. AKKER-CACHETS zijn bijzondere pijnstillers bij Kiespijn, Hoofdpijn, Zenuwpijn, Spierpijn. Nederlandsch Smaakloos ouwel-omhulsel om r° uc 't poeder. Ge proeft daardoor niets. Ze glijden naar binnen. Prijs: 12 stuks voor 12 stuiversI AKKER.CACHETS Burgerlijke Stand. Geboorten: Henricus Andreas Cor nells zv. P. J. Vera en Ma. Ca. Kuij- pers Allegonda Johanna Wilhel- mina dv. J. A. van Lier en van Ma. Aa. Aa. Oerlemans Jacoba Hen- rica dv. P. de ,Man en Ca. Pa. Pruijin- b oom. Overleden: Martinus Damen 90 ja ren Bernardus Oerlemans, we duwnaar van Wa. v. d. Velden 82 ja ren. Huwelijks-aangiftenLeonardis Adrianus Maria Embregts, 28 jaren te Tilburg en Petronella v. d. Made 26 jaren alhier Adrianus Vugts 30 jaren te alhier en Johanna Adriana Klijn 30 jaren te alhier. Ingekomen personen: P. Pipping van Den Bosch Aa. Pa. Klijsen van Tilburg Ha. Oerlemans van Tilburg L. Verhulst en gezin van Dongen. Vertrokken personen: A. C. Verduin en gezin naar Waalwijk G. J. van Dam en gezin naar Diemen A. IJzerman naar Hillegersberg C. H. Jacobs naar Made en Drimmelen. SPRANG. Predikbeurten ZondagM7 April le Paaschdag) Ned. Herv. Kerk, v.m. 9.30 uur en n.m. 2 uur Ds. W. Bousema. Geref. Kerk, v.m. 9.30 uur en n.m. half drie Ds. ,B. A. van Lummel. Maandag (2e Paaschdag): Ned. Herv. Kerk, v.m. 9.30 uur Ds. W. Bousema. Geref. Kerk, v.m. 9.30 uur Ds. B. A. van Lummel. Vergadering van de Sociale Stu dieclub van den Chr. Besturenbond Sprang-Capelle op a.s. Dinsdag, des avonds half acht, in de zaal van den Chr. Volksbond. Aan de orde: onderwerp over ,,Het economische leven in verband met de technische ontwikkeling". VRIJHOEVE-CAPELLE. In de Geref. Kerk aan het Brug getje hoopt a.s. Zondag (le Paasch dag) op te treden Cand. Smits, hulp prediker te Oss. In het lokaal der Geref. gemeente aan de Hoogevaart leesdienst. Het aantal werkloozen bij de af deeling Capelle van den Chr. Fabr. en Transportarbeidersbond bedraagt mo menteel 84, waarvan 64 geheel en 20 gedeeltelijk werkloos zijn; hieronder zijn 62 schoenfabrieksarbeiders, 7 steenfabrieksarbeiders, 4 gewone fa brieksarbeiders en 11 transportarbei ders. CAPELLE. Voor de Ned. Herv. gemeente a. d. Loonschendijk hoopt a.s. Zondag des morgens half tien en des namid dags 2 uur en Maandag (2en Paasch dag) des morgens half tien op te treden Ds. Vroeg in de Wey. A.s. Zondag 's morgens half tien en s namiddags half drie hoopt voor de Ned. Herv. gemeente te dezer plaatse voor te gaan de heer G. de Pater, godsdienstonderwijzer te Haastrecht. Bij het te Utrecht gehouden exa men voor apotheker (le gedeelte) slaagde dezer dagen onze dorpsgenoot de heer D. W. de Bas Gzn. Geslaagde en familie onze hartelijke gelukwenschen. Tot lid van het bestuur van het waterschap „De Waarden" te Besoijen is door de vergadering van stemgerech tigde ingelanden gekozen de heer W. M. A. Heymans te Vrijhoeve-Capelle. Naar wij vernemen is de politie er in geslaagd van enkele der den laat- sten tijd plaats gehad hebbende dief stallen den dader op te sporen. Het bleek iemand te zijn uit Oosterhout, die meermalen in Dongen komt bede len. De fiets, welke eenige dagen ge leden bij het café het Wapen van Don gen werd ontvreemd, is door hem ge stolen. Het rijwiel, dat hij doorvoor in de plaats had gezet, had hij in Raams- donk gestolen. Ook een handtasch, die kort gele den van een fiets was weggehaald, is thans door de politie teruggevonden. Deze bleek in het bezit te zijn van iemand, eveneens uit Oosterhout, die aan een der Gestichten alhier bedelde. HANK. Maandagmiddag j.l. had alhier op den Rijksweg, dicht bij de Ivalversteeg een aanrijding plaats tusschen twee luxe auto's. Bij het elkander passeeren, reed de bestuurder der eene auto den anderen in de flank aan, waarna deze na een slingerende beweging, pardoes in een langs den weg gelegen sloot reed. Beide auto's waren zwaar bescha digd. Wonder boven wonder hadden geen persoonlijke ongelukken plaats. Door de rijks veld wacht, die toevallig in de buurt aanwezig was, is een on derzoek naar de schuldvraag inge steld. Door den garagehouder van Zwol, te Raainsdonksveer, werden heiden wagens met een kraanwagen naar diens garage gesleept. Bij veldwachter, Keiler, werd door verschillende personen alhier aangifte gedaan van den laatsten tijd gepleegde kleine diefstallen, 't Is te hopen dat de tot nog toe onbekende dader(s), door de politie worden op gespoord. Dinsdagavond kwam de boerinnen- bond in het K.J.V.-huis bijeen tot het houden van een bespreking tot deel name „Landbouw-huishoudcursus". Mede waren aanwezig de ZeerEerw. heer Pastoor, geestelijk adviseur, en het bestuur van den Boerenbond. Na opening door de voorzitster Mej. H. Mostermans, gaf deze over een en ander nadere toelichting. Hieruit bleek o.m. dat het in de bedoeling ligt deze cursus te geven in samenwerking met Haarsteeg, Vlijmen en Nieuw- kuijk. De cursus gaat uit van den N.C.B. en zal in totaal 90 lessen bevatten waarvan de kosten bedragen 0.25, per les en per lid. Men besloot tot deelname. Paschen dat wil voor de huis vrouw zeggen, dat ze de fleurige stem ming van het voorjaarsfeest oik pro beert uit te drukken op de maaltijden, die ze aan huisgenooten of gasten voorzet. Dat haar bemoeiingen in dit opzicht echter niet te veel mogen vergen van haar tijd en haar krachten, spreekt vanzelfimmers, ook voor haar die nen de feestdagen ontspanning en geen extra inspanning te brengen. Hoe zal ze met het oog daarop haar Paaschmaaltijd dan dezen keer eens samenstellen? Mogen we het eens zeggen? De inleiding zou b.v. kunnen be staan uit Neen bordje (of een kop) Op de Eindhovensche luchthaven „Welschap" werd een permanente tentoonstelling geopend. Kijkje op een gedeelte van het geëxposeerde. soep. Geen bewerkelijke soort, die het trekken van bouillon noodig maakt en die bovendien vrij hooge eischcn stelt aan de „kookkennis"liever een van de smakelijke variaties, die de Maggi- fabriek u om zoo te zeggen kant en klaar thuis bezorgt, en die, wanneer u de keus b.v. vestigt op „Echte Schildpadsoep" of op „Aspergesoep", zelfs den meest geraffineerden fijn proever tevreden zullen stellen. Ook wel zoudt u gebruik kunnen maken van de handige Maggi's Bouil- lonsoeplabletten, die u eenvoudig in de soepterrine slechts hebt te over gieten met per tablet 1| a IJ L. kokend water, om ze daarna onmiddellijk op te kunnen dienen. Wilt u ze voor deze gelegenheid echt lente-achtig maken, hak of maal dan een portie gewas- schen soepgroenten heel fijn en roer ze rauw door de soep; aan 5 ets. soep groenten hebt u voor één tablet vol doende, en u beschikt dan over een hoeveelheid geurige groentesoep voor 5 a 6 personen. Als groenten bij den maaltijd zou den wij willen voorstellen öf spinazie of rauwe sla; in beide gevallen echter brengen we het feestelijke tintje aan door de groente wat „op te maken". De warme spinazie b.v. presenteeren we niet in een dekschaal, maar op een platteren schotel gestapeld en om ringd met partijtjes warme aardap- pelpurée, waarin als in een nestje telkens een gekookt ei is gelegd. De koude sla daarentegen geven we een omranding van z.g. „vliegenzwam- men", en we dienen er afzonderlijk een schaaltje aardappelpurée bij rond. En ten slotte ons „toetje"? Een griesmeel- of maïzenapudding valt zeker in den smaak, vooral als we traditioneele bessensapsaus eens ver vangen door een gemakkelijk zelf le bereiden abrikozensaus, gedroogde ge kweekte abrikozen, goed gaar gekookt in het weekwater, daarna door een zeef gewreven en vermengd met zoo veel suiker als voor den smaak noodig blijkt te zijn. Rondom den pudding gegoten geeft zoo'n goudkleurige saus iets zonnigs aan ons Paaschdessert Voor het meerendejel zijn de ge rechten, die het Paaschdineetje zul len vormen, algemeen bekend; alleen de garneering van de rauwe sla vraagt wellicht nog een toelichting, zoodat we hier het recept laten volgen van de VLIEGENZWAMMEN. 6 hardgekookte eieren, 3 niet te groote tomaten, 30 Gr. (14 afgestreken eetlepel) boter, 1 theelepel gehakte peterselie, wat peper en zout, 1 theelepel tje Maggi's Aroma. Pel de eieren en snijd aan het brec- de uiteinde een plakje af, zoodat (1e dooier te zien komtneem er met een lepeltje voorzichtig de dooiers uit en wrijf die fijn met de boter, de peter selie, de Maggi's Aroma en zooveel zout en peper als voor den smaak noo dig is. Vul de uitgeholde eieren glad-af met het mengsel en schik ze met de punt omhoog rondom de aange maakte sla. Snijd van elke tomaat 2 gelijke bolle kapjes (de „hoedjes" van de paddestoelen), hol ze wat uit, be stuif ze van binnen met wat peper en zout en strijk er wat van het nog over gehouden dooiermengsel in. Dr.uk op elk ei een van de „hoedjes" en bestrooi die met een gedeelte van den nog over gebleven zeer fijngesneden eiwit 0111 over de aangemaakte sla te strooien. WAALWIJK. Van 8 tot 15 April 1938. Geboren: Maria Hermina Adriana, dv. P. Ch. Trimbach-van Heel Léonie Josephus Else Marie, dv. F. A. J. M. Baars-Röwer Henrica Johan na, dv. A. Snijders-Fijneman Jo hannes Cornelis, zv. J. G. de Louw- Maas Margaretha, dv. W. Mande- makers-Verduijn Antonetta Jacoba Maria, dv. Fr. L. Verhoeven-Vricns Maria, dv. J. H. J. van Iersel- Kirschner Theodora Maria, dv. L. M. van Eggelen-van Tigchelhoven. Overlijden: Aa. Ca. Verhoeven, oud 73 jaren, wed. van C. Biekens. Huw. aangiften: M. A. de Rooij, oud 30 jaar en Ga. van Wel, oud 27 jaar, beiden te Waalwijk A. P. J. Em mers, oud 32 jaar, te Loonopzund en Ca. Ja. van Es, oud 28 jaar te Waal wijk. Huwelijken: Geen. Ingekomen personen: Chra. E. Wolfs van Vught Wed. A. C. van den Hooven en gezin van Zevenbergen Ha. P. A. van Onzenoort van Was pik Ja. Wa. Meijer van Sprang- Capelle A. C. Verduin en gezin van Loonopzand Ha. van Valkenhoef van Amersfoort J. Boom van Am sterdam A. Th. Diegenbach van Arnhem Fr. B. Lelieveld van Ven- ray. VertVokken personen: Wa. A. H. Wijkmans naar Antwerpen J. M. M. Verhaaren naar Den Bosch H. van de Riet naar Roosendaal. RAAMSDONK. Van 2 tot en met 8 April 1938. Geboren Ilendrikus Hub., zv. Adrianus C. van der.Kuyp en Maria J. A. Akkermans. Gehuwd Cornelis J. Dubbeldam, oud 30 jaren en Adriana G. Verbunt, oud 36 jaren. Overleden Cornelis Joh. van Strien, oud 3 maan den Maaike Dekker, wede. van Dirk van Vuuren, oud 64 jaren Adriana Theuns, wede. van Johannes G. van der Westen, oud 82 jaren Pieter van Leeuwen, wedr. van Johanna M. de Ruij- ter, oud 67 jaren. DRUNEN. Geboren: Henrica v. Herpt-van Noort Gerar- dus Moonen-de Wit Johanna Klomp- v. d. Hoven Gysbertus Aerts-IJpelaar Joseph KruissenlLigtenberg. SPRANG-CAPELLE. Over de maand Maart 1938. Geboren Albertus Martinus, zv. M. J. Pagie en M. Knapen Johan, zv. J. W. Genuït en 11. M. Both Johannes Pieter, zv. C. A. van Zeist en H. Quiryns Adriaan, zv. A. Hommel en B. Koenen Arnolda, dv. P. Wagemakers en J. A. H. van Dongen Lamberdina Maria, dv. A. Keynemans en J. A. Blok Maria Antonia, dv. C. Merkx en E. Van Spijk. Gehuwd J. Kluijtenaar, oud 25 jaren en W. Ro- zenbrand, oud 20 jaren A. Janson, oud 30 jaren en J. A. van Drongelen, oud 29 jaren J. S. van der Hammen, oud 29 jaren en E. J. Vos, oud 27 jaren. Overleden J. J. de Roon, oud 4 jaren zv. A. J. de Roon en D. A. Rosenbrand J. Schouten, oud 65 jaren A. M. van Hel den, oud 41 jaren echtgen. van W. van Drongelen J. Timmermans, oud 80 jaren echtgen. van H. N. Zonneveld J. Netten, oud 13 mnd., dv. H. Netten en H. Zeebregts. Boerderijen door Koen Lumperg en W.van Ge 1- deren, architecten, met me dewerking van de directie der Wieringermeer. Ingen. f 2.25, Geb. f 2.90 Van Holkema Waren- dorf N.V. Amsterdam. Boerderijen bevat een overzicht van de technische eischen, die aan den bouw en inrichtingen van boer derijen in Nederland te stellen zijn; in het bijzonder wat veestallen be treft. Het geeft tevens een overzicht van de voornaamste oer-typen van boerderijen in Nederland, voorts eischen van een akkerbedrijf, weide- of gemengd boerenbedrijf, land bouwmachines. Het is verlucht met talrijke foto's en teekeningen en op smaakvolle wijze uitgevoerdzoodat dit boek o.i. groote belangstelling zal trekken, een handboekdat men bij voort during raadpleegt. HET BETREKKELIJK KLEINE BEDRAG, BESTEED AAN GERE GELD AD VERTEEREN,' KOMT VEELVOUDIG TERUG. Volgens recept van Apotheker Dumont

Echo van het Zuiden | 1938 | | pagina 7