ERK Huidonzuiverheden, vetwormpies, vlekjes, pukkels en uitslag SPRANG—GAPELLE. KAATSHEUVEL. HEUSDEN. HERPT. ÏÏG5D neerzitten, maar deze in een voorsprong trachten om te zetten. Men bedenke wel dat een wedstrijd pas gewonnen is, wan neer het eindsignaal van den scheids rechter geklonken heeft. Nog een voorname factor die vooral voor WSC van beteekenis kan zijn is het feit dat een overwinning haar reeds aan stonds tot favoriet voor de tweede klas 9 stempelt, want dan zouden slechts twee punten voldoende zijn om dit verlangen waar te maken. Dit is een prikkel, die den strijd van morgen wel eens in ons voordeel kon doen overslaan. Toch kunnen wy met ons oordeel niet gereserveerd genoeg zijn. Voetbal is en blijft een kansspel, dat den uitslag naar de meest onverwachte zijde placht te >r sturen. Spreken wy ons dus niet uit over een mogelyken uitslag, wy verwachten toch, en talloos velen met ons dat de WSC'ers ons niet in den steek zullen laten! K. N. V. B. Wedstrijden voor Zondag: KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. DWSHeracles, terrein Stadion Be Quick—PSV AFDEELING IV. Promotiecompetitie 2e klas. BleijerheideHero De ValkMiranda Promoticcompetitie 3e klas. Tivoli—WSC Derde klase D. BaardwijkDAW ZBWDEVO KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. Heracles zal morgen te bewijzen heb ben wel degelijk als favoriet voor den gouden plak in aanmerking te mogen komen. Het is evenwel een zeer dubieus ge val of zij in staat zal zijn het bewijs zoo overtuigend te leveren dat er geen twij fel meer ten haar aanzien overblijft. DWS immers is in eigen omgeving vol doende te vreezen en alleen het feit dat haar voorhoede niet bij machte is doel punten te maken doet ons Heracles kans op een gelijk spel, mogelijk een kleine overwinning geven. PSV mag morgen in het Noorden Be Quick eens een lesje gaan geven. Dit zal wel niet zoo heel makkelijk gaan, maar wanneer de reis niet te vermoeiend werkt houden wy onze prognose niet voor onmogelijk. Promotiecompetitie 2e klas. Het zal Bleijerheide morgen niet moei lijk vallen om met een thuiswedstrijd tegen Hero haar derde overwinning in successie te behalen. De Valk zal evenwel door een over winning op Miranda zorgen niet verder achter te raken. Promotiecompetitie 3e klas. Hier vermeldt het programma den wedstrijd TivoliWSC. Het staat er zoo maar nuchter, maar wij zijn er van over tuigd, dat de nuchterheid morgen in Eindhoven ver te zoeken zal zijn. Bezien wij de uitslagen dan heeft ongetwijfeld WSC de beste kansen. Een onbestemd ge voel waarschuwt ons evenwel met ons oordeel voorzichtig te zijn, weshalve wij het ditmaal hieronder niet meer durven schrijven. Derde klase I). Baardwijk ontvangt hier DAW en zal ongetwijfeld alle pogingen in het werk stellen het succes van vorige week te herhalen, waarvoor wij haar wel in staat achten. ZBW ontvangt Devo en zal daarom al heel graag met een gelijk spel genoegen willen nemen. SPRANG. N. E. O. Op het terrein van N.E.O. aan het Oosteinde alhier zal Zaterdagmiddag half zes de eerste wedstrijd worden ge speeld voor de Zaterdagmiddag-com petitie van den Brab. Voetbalbond, tus- schen de eerste elftallen van N.E.O. en Sparta uit Vrijhoeve-Capelle. Waar beide ploegen aan elkaar ge waagd zijn, belooft dit een spannende wedstrijd te worden; beide elftallen zul len voorzeker alles in het werk stellen om deze eerste wedstrijd tot een goed einde te brengen. Liefhebbers van voetbalsport wacht dus een mooie wed strijd. S. D. O. Het eerste elftal van S. D. O. gaat Zaterdagmiddag naar Woudrichem, en zal aldaar haar competitie voor de Za terdagmiddag-competitie van den Brab. Voetbalbond aanvangen met een wed strijd tegen Stormvogels I, de tegen woordige kampioenen. S.D.O. zal het tegen deze sterke ploeg niet gemakkelijk hebben, maar zij zullen zich ook niet zoomaar gewon nen geven. Wij zijn wel benieuwd hoe S.D.O. deze eerste wedstrijd zal eindi gen. I. V. C. B. R.K. NederlandR.K. België. Kampioenschap van Nederland. Vosta—H.B.C. VolendamV.V.H. Promotie en degradatie. 2e klas. S.V.D.—Veloc BladellaGoirle Overzicht. Kampioenschap van Nederland. Vosta, het zwakke zusje van deze kampioensronde ontvangt het sterke H.B.C. uit Heemstede. De leiders H.B.C. zullen niet veel moeite hebben met de Vosta-lui en we verwachten daarom een flinke overwinning voor de gasten. Volendam ontvangt V.V.H. uit Heerlen. Vorige week werd V.V.H. met flinke cijfers door Volendam ver slagen. Nu de wijdbroeken thuis spe len krijgen de Limburgers natuurlijk zeker geen kans. Promotie en degradatie 2e klas. S.V.D. ontvang Veloc thuis. Beiden hebben 2 wedstrijden gespeeld en ge wonnen. S.V.D. is op eigen terrein zeer sterk, waarom we de Eindhove- naren de minste kans op de punten geven. Of denken de Veloc-lui er an ders over? Bladella is voor de 2de klas verloren en won tot heden geen enkele wedstrijd. Ook tegen Goirle kunnen zij het o.i. niet bolwerken. R.K. NederlandR.K. Belgë. Zondag wordt op het H.K.I.-terrein te Breda de landenwedstrijd R.K. Ne derlandR.K. België gespeeld. Voor deze ontmoeting bestaat groote be langstelling. Nederland beschikt over een sterke ploeg die, na verschillende oefenwedstrijden gespeeld te hebben, wel ingespeeld zal zijn. De Belgische ploeg heeft ook terdege geoefend en H. Voogd 14, 97; H. Dekkers 16; F. Da- men 17, 75; L. Mosselveld 18, 51 70; P. van Heivoort 19, 26 107; Jac. Hoevenaars 20, 38 46 112; G. Ligtvoet 21; J. v. Boxtel 22, 39; C. de Bondt 23, 28 50; Th. Sul- sters 24, 35; J. Hamers 25, 86a; A. Vrin- ten 29, 34; A. Pijnenburg 30, 31 37 121; B. Kemmeren 33, 113; A. Snoeren 40, M. de Benis 41, 101; Jac. de Wit 43, 62 95 110; Fr. v. d. Assem 45 57 63 86 122; Gebr. Snoeren 47; C. van Rooy 48, 6o; Jac. van Dongen 52, 64 98; R. van Heesch 53; A. Priems 54; F. van Beers 55, 102; S. van Boxtel 58; L. de Bondt 59; H. Net ten 60; Th. Ligtvoet 61, 73; W. van Best 67, 83 84; H. Couwcnberg 68, 93; J. Op perman 71, 108; Chr. Steenbergen 72, 74 115; M. Soeterboek 76, 94; J. P. Brouwers 78; A. Montee 79; J. Zylmans 81; H. Kemmeren 82; C. Verboven 85, 89 96; H. Hendriks 87, 88; M. Lensveld 90; Jos. Schraauwers 91; A. Snaphaan 92; Fr. Stubbe 99, 123; A. Zvvaans 100, 106; M. Oosterwanl 103; L. v. d. Ven 104; F. Snoeren 105; C. van Wanrooy 109; M. Zeebrechts 114; Fr. van Woensel 116; M. Aussems 117; P. Stokkermans 119. ADVERTEERT IN „DE ECHO VAN HET ZUIDEN". HET BLAD VOOR WAALWIJK EN OMGE VING. C. Snoeren Cz. alhier, en Veltman uit Nuland Geffen. Boschbranden. De zonnige Woensdag namiddag heeft velen uitgelokt om in bosch en heide ontspanning te zoeken. De ge volgen zijn niet uitgebleven. Op ver schillende plaatsen ontstond brand in eikenwallen, op heide en in bossciien. In de goederen van den heer Mombers op de Efteling liet een boschbrand zich nog al ernstig aanzien. De brand weer rukte uit om zoo mogelijk 't vuur te stuiten. Gebrek aan water was oor zaak, dat de spuit niet in werking kon worden gesteld. Met andere middelen werd men het vuur meester, nadat een groot gedeelte bosch vernield was. Nogmaals willen wij wijzen op het groote gevaar van het spelen met vuur of het onachtzaam wegwerpen van brandende lucifers of cigaretten. Daarnaast blijken de zoogenaamde brandglazen in de handen der school jeugd een gevaarlijk speeltuig. Aller medewerking om bosch en heidebranden te voorkomen is drin- 5EZIND ■INSTELLINGEN VAN ALLE G HET !935 verdwijnen door de huidzuiverende. huidvoedende en huidverfraaiende kracht die Purol in hooge mate bez't. Doos 30, 60 et- Tube 45 ct. Bij Apoth. en Drogisten. komt fit en wel aan start. Hierin staat als middenvoor opgesteld den ex-in ternationaal Dedeken. Het zal voor onze jongens oppassen worden en dt overwinning zal niet meer zoo gemak kelijk behaald worden als voor enkele jaren. De ploegen zien er als volgt uit: R.K. Nederland: Doel: W. Alsemgeest (D.H.L.). Achter: Van Bree (Ivolping)Gigen- gack (D.H.L.). Midden: Coolen (R.K.T.V.V.)van Lingen (Excelsior), v.d. Linden (Zwa luwen Vooruit). Vóór: Wijbenga (V.V.Z.), Vonden- hoff (Kerkrade), Beerenschot (Lacha- pelle), Alsemgeest (D.H.L.), Hosson (H.M.S.). Reserve's: Pot, Oelers, De Leeuw, Seykens en Mol. R.K. België. Doel: Allaert. Achter: Pollet, De Smet. MiddenHaazen, Mollu, Thiron. Vóór: Decleene, Penders, Dedeken, Mertens, Beyers. UNO ANIMO. Uno Animo heeft Zondag j.l. op waardige wijze het seizoen gesloten, door Waspik met een 5«3 nederlaag naar huis te sturen. Uno trapt af en direct zit er de noodige spanning in. Ondanks er voor beide ploegen geen belang meer bij is wordt er gewerkt of het kampioenschap er van af hangt. Maar Waspik zit ook niet stil en weet spoedig de leiding te nemen 01, en zelfs na enkele wederzijdsche aanvallen haar voorsprong te vergroo- ten 02. Dat wordt Uno te erg. En als de Waspik-keeper niet klemvast is en den bal laat vallen, deponeert v. d. Velden met een rollertje den bal in de touwen 12. Toen kwam Waspik heel gelukkig aan het derde doelpunt wanneer de Uno-rechtshalf met een effecthal bui ten bereik van den keeper in eigen doel plaatst 13. Even later is het rusten. Na de rust wordt er door Uno wat beter geplaatst wat direct tot gevolg heeft dat de cen tervoor een kans krijgt en die dank baar benut 2—3. Dan is Waspik weer aan bod, maar kan het niet verder brengen dan de backs. Uno ziet nu in dat er gewonnen kan worden en zet er alles op. De achterhoede van Was pik wordt in het nauw gedreven en de bal wordt met de hand weggewerkt. De scheidsrechter wijst naar de witte plek. Mols voltrekt het vonnis 33. Waspik trapt af, weer neemt Uno het leder over, en stormt op het doel af. Dan is het van Hest die met een goed berekend boogballetje over een toe stormende verdediger buiten het be- reik van den doelman in het net plaatst 43. Uno houdt nu het beste van het spel en de Waspik achterhoe de weet niet beter te doen dan den bal corner te werken, welke goed door v. d. Velden voor doel wordt geplaatst. Jac. Steer maakt dan met een goede kopstoot het vijfde doelpunt 53. Na enkele wederzijdsche aanvallen kon digt scheidsrechter Jansen uit Den Bosch, die goed voldeed, einde aan. DUIVENSPORT. KAATSHEUVEL. De K.C.C. De K.C.C., gevestigd bij den heer Jan van Dun hield Zondag een wedvlucht vanuit Neufvilles. De eerste duif werd geconstateerd om 1.11.55; de laatste prijs winnende duif om 2.57.29. De uitslag was: M. v. Boxtel 1; P. Ligtvoet 2; G. v. d. Linden 3, 7 27 32 49 66 69 120; P. de Nijs 4, 80 118; W. Kemmeren 5, 12 15 42 56; C. Moreval 6; J. W. v. d. Ven 8, 77; J. Opperman 9; C. v. d. Assem 10, 44; M. v. d. Velden 11; J. Bergmans 13, 36; SPRANG. Predikbeurten Zondag 8 Mei: Ned. Herv. Kerk, v.m. 9.30 uur en n.m. 2 uur Ds. W. Bousema. Geref. Kerk, v.m. 9.30 uur en n.m. half drie Ds. B. A. van Lummel. De Afdeeling Sprang van den Ned. Bond van Chr. Fabrieks- en Transportarbeiders houdt a.s. Dinsdag, des avond 8 uur, eene vergadering in de zaal van den Chr. Volksbond, ter bespreking van verschillende interne afdeelings-aangelegenheden. De heer S. Veltman, hoofdbestuurs-penning- meester zal hierbij aanwezig zijn. Aan het Hulppostkantoor alhier werd gedurende de afgeloopen maand April voor de Rijkspostspaarbank 4567.86. -Zooals wij reeds mededeelden zal a.s. Maandagavond half 8, in de zaal van den Chr. Volksbond alhier eene vergadering worden gehouden vanwe ge het Ned. Herv. Verbond tot Kerk- herstel, waarin als spreker hoopt op te treden Ds. A. Luteyn, Ned. Herv. pre dikant te Nijkerk, met het onderwerp: „Het Reorganisatievoorstel 1938' CAPELLE. In het gebouw voor Chr. Belangen hield de afd. Sprang-Capelle van den Ned. Bond van Boerinnen en andere Plattelandsvrouwen j.l. Dinsdagavond half acht een druk bezochte vergade ring, waarop ook vele leden der afd. Meeuwen van dezen Bond aanwezig waren. Na een kort welkomstwoord van de voorzitster der afdeeling werd het woord gegeven aan mevr. van Wage- ningen-Drewes uit Rooden (Dr.), die sprak over „Het werk ln ons vereeni- gingsleven", welke rede door de aan wezigen met onverdeelde aandacht werd gevolgd. Van de gelegenheid tot vragen stel len werd door enkelen gebruik ge maakt. Voor de Ned. Herv. gemeente te dezer plaatse hoopt a.s. Zondag des morgens half tien op te treden Ds. Vroeg in de Weij van Loonschendijk. A.s. Zondag des namiddags 2 uur hoopt voor de Ned. Herv. Gemeente a.s. Loonschendijk op te treden Ds. Vroeg in de Weij. Naar wij vernemen zal ook in onze gemeente a.s. Zaterdag een col lecte worden gehouden ten bate van het Reclasseeringswerk van alle ge zindten. Wij hopen, dat deze collecte ook in onze gemeente een welge slaagd karakter moge dragen. De korfbalvereniging K.I.O.L. zal a.s. Zaterdagnamiddag op het sportterrein aan de Willem van Gents vaart haar eersten wedstrijd voor den Dortschen Korfbalbond spelen en wel tegen Good Luck uit Geertruidenberg. Bij de Kerksteeg in de Kom had j.l. Donderdagnamiddag een aanrij ding plaats tusschen een uit de Kerk steeg en een uit de richting Waalwijk komende auto. Behalve eenige schade aan de wagens liep dit ongeval geluk kig goed af. Door de politie werd een onderzoek ingesteld en proces-verbaal opgemaakt. Veel liefhebbers. Voor de betrekking van controleur voor de werkloozen in onze gemeente hebben zich, naar men ons mededeelt, niet minder dan 130 sollicitanten aan gemeld. Volontairs. Tot volontairs ter Gemeente Secre tarie alhier, zijn toegelaten de heeren gend noodig. Nadere verklaring. Hel zeer beknopte verslag van d& groote vergadering van den Bond van Huiseigenaren, dat wij Zaterdag j.l. in ons blad plaatsten heeft mogelijk bij sommigen een verkeerde meening ge wekt. Omtrent de kwestie van huurweige- ring door uitgeslotenen van de steun regeling, vermeldden wij, dat besloten werd tegen deze wanbetalers op te treden en zich te wenden tot de ge meentelijke overheid. Wij willen er op wijzen, dat uit de ter vergadering gevoerde besprekin gen naar voren is gebracht, dat tegen deze wanbetalers op de in de vereeni- ging gebruikelijke wijze zal worden geageerd, terwijl voorts werd gesug gereerd, of mogelijk het Burgerlijk Armbestuur, daar, waar naar de mee ning van dit bestuur onmacht tot be taling aanwezig zou blijken, eenige toeslag zou kunnen worden verstrekt; ook of beter nog B. en W. zouden kunnen worden gevraagd of hierin eenige hulp zou kunnen worden ver schaft. Uit de gevoerde besprekingen, mede met den Secretaris van het Armbe stuur kwam voldoende tot uiting, dat eenig resultaat hierin zeer te betwijfe len zou zijn. De bedoeling om eenige actie tegen het beleid van B. en W. te voeren in zake werkverschaffing en steunver- leening, heeft hierbij niet voor gezeten en is uit de besprekingen ook aller minst gebleken. Sluiting Moedercursus. Dinsdagavond had in het R.K. Pa tronaat de officieele sluiting plaats van den Moedercursus door het Wit- Gele Kruis voor moeder en toekomstig moeder gegeven. De cursus, geleid door zuster Smit uit Den Bosch is zoowel door de deelname van ongeveer 50 cursisten, als het verloop, een suc ces geworden. Bij de sluiting van het bestuur van het Wit-Gele Kruis tegen woordig, sprak de voorzitter de heer M. A. van der Wee woorden van dank en waardeering aan de cursus-leidster en richtte hij een felicitatie tot de cur sisten. Onder de deelneemster werd na af loop, een door zuster Smit met de ver pleegsters van het Wit-Gele Kruis al hier, vervaardigde wieg, verloot. Burgerwacht. Naast de africhtingsoefeningen die voor de leden van de vrijwillige Ivaats- heuvelsche burgerwacht- worden- ge houden, is thans het programma vast gesteld van schietoefeningen die op 19 Mei a.s. zullen aanvangen. Er zijn 12 datums vastgesteld waar van voor deelneming aan prijsver- schieting minstens 10 oefeningen moe ten worden medegemaakt. LOON OP ZAND. Processie Elshout. Zondagmorgen vertrok alhier de jaarlijksche bedevaart te voet naar O.L. Vrouw van Elshout. De deel name was ditmaal niet zoo groot als vorige jaren. Het slechte weer zal hier waarschijnlijk wel zijn invloed heh- hen doen gelden. Duivensport. Maandagavond had alhier de be kendmaking plaats van den uitslag der wedvluchten die „De Luchtbode" verleden Zondag hield, in combinatie met de Postduivenvereniging uit Udenhout. De duiven werden gelost te Ottieg- nies (132 K.M.) met N.O. wind te 8.10 uur. Uitslag is als volgt: P. Leermakers 1, 2; M. Maas 3, 7, 12, 23; L. M. v. d. Velden 4, 22; L. Be- rendonck 5, 0, 24, 33; G. v. d. Linden 8, 10, 25; A. Berendonck 13; H. v. d. Linden 15, 19; Beeren-Leermakers 16; Gebr. v. Dongen 17, 32, 35; M. Vera 18; G. Y- d. Dries 20; M. v. d Ven 21; A Aarts 26; M. v. Osch 27; A. Dannen- berg 28; H. Beerendonck 29; H. v. d. Velden 30, 34; A. Schellekens 31. Eerste duif 10.34.8; laatste duif 11.22.25. Processie Den Bosch. Zondag a.s. zal weer de jaarlijksche voetprocessie worden gehouden naar O.L. Vrouw van den Bosch. De pelgrims vertrekken onder lei ding van een pater capucyn om kwart voor drie uur vanaf het Markt plein. LOON OP ZAND. Van 29 April lot en met 5 Mei 1938. Geboren Johannes Adrianus, zv. J. J. Aarts en Aa. Aa. Hooymayers. Huw. aangiften: Gerardus Maria Lichtenberg, oud 32 jaren, wonende alhier en Gerardina En- gelina de Vet, oud 33 jaren, wonende te Gilze-Ryen Johannes Petrus Verboven, oud 29 jaren, wonende alhier en Maria Wilhelmina Klyn, oud 31 jaren, wonende alhier. Ingekomen Tha. Ja. Ma. van Engelen, van Hooge en Lage Zwaluwe Ja. Ma. Ma. de Jong, van Eindhoven L. J.M. Tegenbosch, van Eindhoven Ga. Ja. Vermeer, van Waalwijk H. van Zuylen, van Raven- stein J. P. Belt, van Voorschoten A. J. de Jong, van Tilburg O. L. Re- niet, van Jette (B.). Vertrokken: Wa. Ma. van der Steen naar Rosmalen Pa. Ma. van Wyck naar Groesbeek Ha. Ma. Damen naar Hooge en Lage Zwaluwe Ga. Bienert naar Weenen P. Pijnenburg naar Dongen C. F. Fa- brie en gezin naar Amsterdam Ha. Ma. Hoefnagel naar 's-Hertogenbosch J. P. M. de Vlieger naar Udenhout Ga. Ja. Kleyberg naar Ravenstein. Bij Kon. Besluit van 31 Maart 1938 is besloten tot ophelfing van de R.K. Bijzondere School te Hedik- huizen, zulks met ingang van 2 April 1938. De kinderen gaan thans per autobus naar de scholen te Heusden. Aan het postkantoor alhier en het daaronder behoorende ambts gebied werd gedurende de maand April ingelegd f25203,40, terugbe taald f 2ö2b8,75. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt't nummer 11957. De collecte van de Paaschei- actie heeft alhier pl.m. f50,— opgebracht. Onder leiding van een Pater van Brakkenstein is alhier een" E K.-vereeniging opgericht voor de onderwijzers uit Heusden en om streken. Het bestuur van den R.K. Jongen- boeren stand heeft gekozen tot voorzitter haar medebestuurslid P. Timmermans uit Hedikhuizen. Zondagavond liet Keesje de Ruijter uit Waalwijk zijn »kunnen« zien in het café de Ploeg van Th. van Horen alhier. Alle partijen die gespeeld werden wist hij ruim te winnen,ook enkele kunststooten werden door hem verricht. Uit zijne verrichtingen bleek dat deze jongen van 12 jaar een schit terende toekomst als biljarter tege moet gaai. - m. 1 j> iJUs

Echo van het Zuiden | 1938 | | pagina 7