een dubbeltje BINNENLAND, AGENDA'S. BOEKBESPREKING, RAAMSDONK. WASPIK. DRUNEN. IN DIT BLAD? IN DIT BLAD Laatste Berichten. elkaar af. Te Cromvoirt aangekomen werd door den pater Capucijn op wien de leiding rustte de H. Mis opgedragen en aan de pelgrims de H. Communie uitgereikt. Daarna werd ontbeten, waarna de tocht naar den Bosch werd voortgezet. Te 's-Hertogenbosch werd eerst de Kathedraal bezocht, waarna in de Kerk der paters Capucijnen de H. Mis van 9 uur werd bijgewoond. Om 10.30 uur waren alle pelgrims weer tegenwoordig bij de plechtige Hoog mis in de Kathedraal. In den namiddag werd traditiege trouw nog een bezoek gebracht aan de kapel der slotzusters. Na nog een laatste bezoek aan het beeld van de Zoete Lieve Vrouw, werd de terug tocht aangevangen. In de Kerk van Cromvoirt werd door den pater Capucijn den Kruis weg voorgebeden tot zielerust van de overleden leden der processie. Om ongeveer 7 uur arriveerden de pelgrims onder klokkengelui in de parochie. De aankomst trok begrijpe lijkerwijze groote belangstelling. Nadat de pelgrims in de kerk had den plaats genomen, vulde zich het ge- houw met geloovigen. Onder de Gods dienstoefening die nu gehouden werd dankte de pater voor de groote de votie en de orde, waarvan hij dezen tocht was gebleken. Na den zegen met het Allerheiligste verlieten allen de Kerk, zeer voldaan over dezen wel geslaagden bedetocht. Het ieder jaar grooter worden aan tal deelnemers aan deze mooie pro cessie bewijst dat de Maria-devotie in onze parochie steeds groeit. Schadepost. Vorige week, toen de knecht van de Eerw. Zusters alhier 's morgens in den stal kwam, trof hij een dei- koeien dood aan. Voor de Zusters een leelijke schadepost. Zondag j.l. is te Raamsdonk (dorp) het nieuw voetbalterrein van »Het Wapen van Raamsdonk« fees telijk geopend. Omstreeks een uur kwamen de elftallen »Het Wapen van Raams- donk« en de voetbalver. »Waspik« met muziek van de Harmonie »St. Bavo« van het Dorp het voetbalveld opgemarcheerd. Daarna had direct de inzegening plaats, die door de ZeerEerw. Heer Pastoor van Hees- wijk verricht werd. Na de inzegening werd afgetrapt door bovengenoemde vereenigingen. De wedstrijd werd gewonnen door de Wapendragers met 2—1. Om drie uur speelde de Veersche boys I een wedstrijd tegen S.C.O. I uit Oosterhout. welke wedstrijd werd gewonnen door S.C.O. met 5-2. De belangstelling was zeer groot. Voorden wedstrijd ontvingen beidt- kampioenselftallen de Veersche Boys en SCO een bloemenmand van de Wapendragers. Dezer dagen hield de Boeren leenbank alhier, haar algemeene jaarvergadering. Rekening en balans over het boekjaar '37 werden goedgekeurd. Wij ontleenen daaraan de volgende cijfersAan spaargelden werd over 1937 ontvangen f24897.— enterug- betaald f17575 De ontvangsten in loopenderekening bedroegen f101175 en de uitgaven f109232 Aan voor. schotten stond op 31 Dec 1937 uit f19526. De totale omzet over het afgeloo. pen boekjaar bedroeg f266000 en de netto winst f223 14. Als bestuurslid en lid van den raad van toezicht werden resp her kozen de heeren G. de Bont en H. Kuysters. RAAMSDONKSVEER. De negentienjarige zoon van Dr. uit Sleeuwijk, die Zaterdagavond op den RijkswegSleeuwijk-Nieuwen- dijk door een personenauto werd aangereden en zwaar gewond moest worden vervoerd naar het St, The resia-Ziekenhuis te Raamsdonksveer is in het Ziekenhuis aan de bekomen verwondingen bezweken. Maandag reed een vrachtauto, beladen met meubilair, welke op weg was naar Utrecht, over den Rijksweg in de richting Keizersveer, toen plotseling door het breken van een ketting de klep aan de achter zijde van de auto openvloog. Het gevolg was dat een flink gedeelte van de lading, w.o.een fraaie haard, een kist glaswerk en een radiotoestel op den weg terecht kwam. Vanzelfsprekend werd een en ander ernstig beschadigd. Maandag j.l. werd alhier aan gehouden de arbeider L. uit Ooster hout, die nog hechtenis te goed had. Denzelfden dag is hij nog op trans port gesteld naar Breda. Zondag j.l. hield de combinatie van Postduivenverenigingen G.E.O. een wedvlucht vanuit Quivrain (België.) Afstand 165 K.M. Gelost 8 uur 30 min. In concours 176 duiven. De prijzen werden als volgt toegekenp R. Joore 1C de Bont 2, 15,44 W Oomen 3, 8,18,39G. van Wiet- marschen 4, 11, 29, J. van Strien- van Kuijk 5; N. Krooswijk 6, 19, 25, 36; C. Kerremans 7; C. Blok 9; N. van den Bosch 10, 3D P. Damen 12, 22; C. Hommel J3» 24 J Kamp 14; L. Snoek 16, 33, 40 ;J. de Borst 17, 28: C. van Eijl Oomen 20, 27; C. Zijlmans 21, 43; M. de Ruijter 23; A. M. Theuns 26, 42, J. van Alphen 31, 37; Fr. Hanegraaf 32; J. Berge 34; L. van Diem Keijzers 35, 41A Feskens 38. Zondag a.s. zal door de combinatie een constateur worden vervlogen 10 cent per duif. Het onderzoek voor de verlof gangers der lichtingen 1926 en 1929 zal worden gehouden op Vrijdag 10 Juni a.s. om 9'/2 uur voormiddagin het St. Henricusgebouw. Vrijdagavond vergaderde de K. J. M. V. in de zaal vanhetE.K Huis, alhier. De opkomst was zeer groot Als spreker ter behandeling van een deel van het winterprogramma trad op de ZeerEerw. Pater Saverius uit Langeweg, die behandelde hetonder- werp »De Goede Keuze«. Hetgeen de Pater hierover vertelde was zeer leerrijk en hij mocht hier. voor dan ook een daverend applaus ontvangen. Daarna werden door verschillende aanwezigen nog vragen hieromtrent gesteld, welke door Z.Eerw. u - vcerig werden uitgelegd. Hierna dankte de Moderator Zeer Eerw. voor zijn mooie causerie, waarna de vergadering werd ge sloten. Door Jos. Slaats te Waalwijk, is een aanvrage gericht tot het be komen van een Verlof A. voor den verkoop van zwak-alcoholischen drank in de localiteit Havenstraat D 58. Voor een matig bezette zaal gaf de tooneelvereeniging van De Jonge Werkman j 1. Zondag een uitvoering waarbij werd opgevoerd »Als de vrouwen uit zijn. De aanwezigen hebben met dit blijspel eens harte lijk kunnen lachen. Onder vele blijken van be langstelling vierde het echtpaar H. van lersel—Montens jl. Maandag zijn zilveren huwelijksfeest. Door familie vrienden en kennissen, en door in de Harmoniezaal thuiszijnde vereenigingen werd een schat van bloemen en geschenken aangeboden. Wij wenschen dit populaire echtpaar nog vele jaren. De onbewaakte overweg. Naar wij vernemen zijn er plannen voor den houw van een tunnel onder de spoorbrug hij den overweg Dru- nensche dijk. Over de ophetling van dezen overweg is reeds heel wat te doen geweest. Een deskundige der Ned. Spoorwegen heeft ter plaatse reeds een onderzoek ingesteld en over zijn bevindingen aan de bevoegde in stanties rapport uitgebracht. De opheffing van den bewusten overweg schijnt voorloopig opge schorst. Het wachten is nu op de beslis sing die Utrecht i.e. den Haag in deze neemt. Met het oog op het zeer druk ke verkeer (Hoofdweg Langstraat), het zeer slechte zicht en den drukkeren treinenloop met ingang van 15 Mei a.s. ware een tunnel zeer gewenscht. Jubileum Wethouder v. Halder. Dinsdag, 10 Mei vierden wethouder M. van Hald'er en echtgenoote hun 40-jarig huwelijksfeest. Al werd dit feest in meer intiemen kring gevierd, de belangstelling was er niet minder om. De receptie welke ongeveer den ge- heelen dag duurde werd zeer druk be- zocoht, terwijl den jubilarissen vele prachtige geschenken werden aange boden, alsmede een schat van bloe men en honderden telegrammen en schriftelijke gelukwenschen binnen stroomden. Onder degenen die de jubilarissen persoonlijk kwamen complimentee ren merkten we o.m. op Pastoor Goossens, Burgemeester v. d. 'Heijden en echtgenoote, Notaris Schreurs en echtgenoote, Dr. Akkermans, Gemeen te-secretaris Veltman en echtgenoote, wethouder Muskens, gemeente-ont vanger v. d. Lokkant en echtgenoote, het personeel der gemeente-secretarie, het personeel der Rijks- en gemeente politie, het R.K. Kerkbestuur, deputa ties van de Stoomzuivelfabriek, Vei- lingvereeniging „de Langstraat", den N.C.B. en hare afdeelingen, de R.K. Kiesvereeniging, het Wit-Gele Kruis e.a. Het parochiaal zangkoor, waarvan wethouder v. Halder binnenkort zijn 50-jarig lidmaatschap hoopt te vieren, was gedurende de avonduren voltallig hij de feestelijkheden aanwezig. Wethouder v. Halder die gedurende enkele tientallen van jaren op sociaal en cultureel terrein zoo ontzaggelijk veel en verdienstelijk werk verricht, is het op dezen dag onduhhelzinnig/en overduidelijk gebleken, dat dit waar deering vindt in eigen kring en ver dere omgeving. De geweldige belang stelling uit alle streken des ands is hiervoor het beste en onloochen bare bewijs. Voor de jubilarissen een onvergete lijke dag. Aanbestedingen. Voor rekening van dhr. .1. van En gelen, alhier werd onder architectuur van den heer N. de Bont aanbesteed het bouwen van een woonhuis. Ingeschreven werd als volgt: Jos v. d. Loo, Elshout 5033 G. Merkx, Drunen 5000 P. Kramer, Genderen 4993 A. Hereijgers, Drunen 484;> J. Bergijk, Genderen J 4685 J. v. Liempde, Nieuwkuik 4623 Gebr. de Wit, Drunen 4598 A. Smits, Heusden 4560 H. Jehoel, Drunen 1 4550 H. Verhoeven, Drunen 4515 M. Stiphout, Elshout 4509 L. v. Oers, Drunen f 4500 M. v. Loon, Drunen - 4498 J. Blankers, Nieuwkuik 4498 J. Snijders, Drunen f 4497 Gebr. v. Delft, Drunen 4458 Gunning volgens bestek. Op 9 April j.l. had een aanbeste ding plaats voor het houwen en ver houwen van een tweetal woonhuizen voor rekening der gemeente Drunen resp. voor de heeren S. Timmermans en A. v. d. Wiel voor de somma van 2385 en 1722. De gunning van het eerstgenoemde is door het gemeentebestuur geschied aan aannemer L. van Oers, terwijl voor het tweede een nieuw plan zal worden ingediend. Nachtvorst. Bij een onderzoek in de verschillende hoven in onze gemeente bleek ons dat de nachtvorst zeer groote schade heeft aangericht. In de meeste gevallen zijn de zwarte en roode bessen totaal be vroren. terwijl t fruit ook veel geleden heeft. D. Z. C. De zwemclub kwam Zaterdagavond in algemeene vergadering bijeen. De heer A. Hooymaayer werd als voorzitter herkozen, t Lid Velthuij- zen heeft daarna den heer Hooymaayer in een gloedvolle rede dank gebracht voor het opnieuw aanvaarden dezer functie, ondanks dat zijn woonplaats thans Den Bosch is. Verder werden nog eenige huishou delijke aangelegenheden geregeld. Motorclub. Zaterdag komen de leden der motor club die meegaan naar den auto-race te Antwerpen in hun clublokaal bijeen ter bespreking der reis e.d. Schaken. Te Drunen werd in de zaal der jon genscongregatie de achtste ronder der competitie van de Schaakclub S.D.J.C. gespeeld met den volgenden uitslag: P. Elshout Fr. van Leest 10 Fr. van LeestFr. Boelen 10 A. Smits—L. v. Huiten 1—0 H. CouwenbergTh. v. Delft 10. INWIJDING DER NIEUWE K.R.O.- STUDIO. Op Dinsdag 10 Mei. Gisteren is de nieuwe K.R.O.-studio te Hilversum plechtig geopend. De groote concertzaal, van alle mo derne hulpmiddelen voorzien, accous- lisch uitstekend ingericht, maakt een grootsehen indruk. Bij de genomen proeven voor orkestuitvoeringen vol deed zij buitengewoon. Alle deskundi gen waren het daarover eens. De grootsche orkest- en koorruim te, aldus de K.R.O.-Gids, legt geener lei beperking op voor de gunstigste plaatsing van alle orkestrale en voca le ensembles en groepen. De groote zaal kan gereserveerd blijven voor de uitzendingen van groot symphonieorkest, klein symphonie- orkest en kamerorkest, terwijl de K.R.O.-bovs en inelodisten in de voor malige, geheel gerestaureerde „oude" zaal een eigen domein krijgen. Zoo worden de verschillende afdee lingen volkomen onafhankelijk. De groote concertzaal heeft behalve over een groot model harmonium met 2 manuale en pedaal (met electrische aandrijving) de beschikking over twee groot-model solistenvleugels en de nieuwste 5 octaafs Schiedmayer-ce- lesta. De zaal voor het „band"-genre heefl eveneens twee vleugels in gebruik met eigen celesta, de kamerinuziekstudio herbergt ook een concertvleugel, ter wijl in den solistenfoyer eveneens een modern nieuw klavier aanwezig is. Voorts is voor de koorrepetities nog een afzonderlijk klavier ter plaatse. Zoo is dus iedere afdeeling, wat de moeilijk te transporteeren klavierin strumenten betreft, voor aile combi naties volledig geoutilleerd. De enorme eigen-platencollectie heeft thans een prachtige en uiterst doelmatig ingerichte gramotheek. Ook voor de muziekbibliotheek wer den een groot aantal stalen opbergkas- ten verkregen. De drie bas-reliefs in wit verglaas de terracotta die den gevel sieren zijn een zeer origineele toepassing van bouwkeramiek. Ze zijn in monumen tale afmetingen geboetseerd in de klei- warenfabrieken Bussel Tiglia te Te- gelen. De groote concertzaal is versierd met zes groepen, van zwevende, dan sende en musiceerende kinderfiguren, met guirlandes, vogels enz. Joep Nicolas maakte de gebrand schilderde ramen in de voorhal. De kleuren werden uiterst sober gehou den, wijl de kunstenaar rekening hield met de wandbeschildering van Char les Eyck. Op de trap bevindt zich in den muur een roset, een groot glas-in- loodraam van Willem Mengelberg. Hel bronzen Mariabeeld op de bin nenplaats is een geschenk van de Lim- huigsche katholieken en vervaardigd door Charles Voss. Het grootsche gebouw geeft uitwen dig een imposanten aanblik en is in wendig zeer smaakvol versierd. TERUGVORDERING VAN CRISISGELDEN. Bij de Tweede Kamer is een wets ontwerp ingediend houdende voorzie ning ten aanzien van de terugvorde ring van gelden gestort of betaald in verband met artikel 8 der crisis-zui- velwet 1932. In welk blad vindt U berichten, verslagen, inge zonden stukken uit uw eigen gemeente, zoo uit voerig als Waar aan vragen om of aan biedingen van personeel, aanbestedingen, verkoopin gen uit plaats en streek, zooals ze voorkomen En dat alles voor in de week. ABONNEERT U THANS, WAALWIJK W.G.V. Woensdag van 5.30— 6.45 uur Adspiranten II. Woensdag 7—8.30 uur. Gymnastiek aspiranten K. en V. Gvmnastiekl.O. S. Woensdag 8 u. Cursus Transport- Colonne Roode Kruis O. L. School. W.G.V. Donderdag van 5.15 6.30 uur Adspiranten I, van 6.30— 6.45 uur Adspiranten III en van 7.30—10 uur leden. Donderdag 8 uur repetitie Ge mengd Koor O. en V. »De Eendracht«. Vrijdagavond van half 8 tot half 10 inkorven duiven voorwedvluch ten vanuit Noyon en Halle. Vrijdag 8 uur Luxor Bioscoop »Bobby, de Duivelskerk. Vrijdag Theater Musis Sacrum «Onder twee vlaggen«. NIEUWE UITGAVEN. Wij ontvingen van de Vereeniging ter Bevordering van het Vreemdelin genverkeer voor Arcen en Omgeving een tweetal nieuwe uitgaven. Het eene bevat een keurig gesty- leerd artikeltje over Arcen's mooie omgeving -met talrijke foto's verrijkt. Op den indruk die wij uit dit boekje kregen afgaande, zouden wij zeggen, het moet daar een ideaal vacantieoord zijn. Het tweede bevat een aantal zake lijke mededeelingen van de V.V.V. Arcen met een gids voor wandel- en fietstochten, een fotowedstrijd enz. Geinteresseerden kunnen deze exem plaren bekomen bij bet bestuur van de V.V.V. te Arcen (N. Limburg). „Het hoofd omhoog". Door Truida Kok; geïll. door: Hans Borrebach; prijs: Geb. 1.90, ingen. 1.20. Uitgave Gebrs. Kluitman Alk maar. Het valt de jeugdige gymnasiaste, Hesje van Overvelden, niet altijd even gemakkelijk het hoofd omhoog te houden. Dit vindt zijn oorzaak groo- tendeels in de vele wederwaardighe den die dit meisje reeds heeft mede gemaakt en in de verouderde prin cipes van een tweetal tantes bij wie ze inwoont. Door ijverig werken weel zij even wel stand te houden, waartoe de vriendschap en sympathie van haar klasgenooten niet weinig beeft bij gedragen en ten slotte is het ook een klasgenoot aan wien zij haar hart ver pand, waardoor gelukkige tijden voor haar aanbreken. „Storm over de Prairië". Door Theo Frank; geïll. door: Pol Dom; prijs geb. ƒ1.50, ingen. ƒ0.90. Uitgave Gebrs. Kluitman Alk maar. Dit jongensboek verplaatst ons naai de Amerikaansche prairiën, waar op de Sun-Prairie-Ranch de jeugdige Conny Williams door zijn heldenda den triomphen viert. Het ontbreekt er niet aan spanning, want overvallen van veedieven, ge vechten en echte prairiestormen zijn er aan de orde van den dag, vooral een renegaat stier bezorgt de cowboys zoo veel moeilijkheden, dat er eerst drie sneuvelden voor hij overwonnen kon worden. Iedere jongen zal van dit romanti sche boek smullen. Lesvliegtuig in de Waddenzee gevallen. Gistermiddag om half drie is een lesvliegtuig een Koolhoven E 6, dat boven de Waddenzee cirkelde op om streeks vierhonderd meter hoogte in de nabijheid van Breezand, in 'n vrille geraakt en met een gebroken propeller in zee gevallen, waarbij de twee inzit tenden zijn gewond, waarvan 1 ernstig. Vier Engelsche militaire vliegtuigen verongelukt. Acht dooden. De Engelche militaire luchtmacht is gisteren zwaar getroffen. Niet minder dan vier vliegtuigen zijn verongelukt. Acht man hebben daarbij het leven verloren. Nabij Lincoln is een vliegtuig verongelukt waarbij de beide in. zittende om het leven kwamen. Van de luchtvaartschool te Wyron zijn twee vliegtuigen verongelukt een lesvliegtuig stortte omlaag bij Hilton Huuts(twee officieren gedood) en een bommenwerper verongelukte bij den start op het vliegveld van Wyron (drie man gedood.) Nabij Kenlz (Surrey) is tenslotte een militair vliegtuig vernield, waar bij de eenige inzittende om het leven kwam. Een vlieg-ongeluk in Frankrijk- Eep legervliegtuig steeg gistermid dag van St.Priest(in het departement Isère) op voor een oefenvlucht. Het was nog geen kilometer van deze plaats verwijdere of het stortte door een onbekende oorzaak omlaag en sloeg tegen deD grond te pletter. Alle inzittende, vijf in getal, werden op slag gedood. Het toestel was afkomstig van de militaire luchtbasis te Bron (departement Rhone). De Abbesijnsche kwestie en den Volkenbond. Het optimisme in de kringen der Britsche delegatie over een spoedige afhandeling der Abesinische aange legenheid is voorbarig gebitken. De openbare zitting, waarin vanmiddag reeds deze kwestie in behandeling zou komen, werd afgezegd en is tot nader order vermoedelijk Donder dag a.s.. verdaagd.

Echo van het Zuiden | 1938 | | pagina 6