Binnenlandsch Nieuws. KANTONGERECHT SPORT. De Brabantsche Biesbosch en de Afsluitingsplannen. MAGGI BOUILLON De rechtsche opmarsch bijTeruel. recordvaart van de MAGGI op staat is het top-fabrikaat! DAMMEN. hen in staat stellen in westelijke richting op te rukken naar Hankou. rrl. De hevige gevechten, welke zich sinds meer dan een week afspelen aan het Levant front, hebben, aldus Havas, geen groot voordeel opgele verd aan de rechtschen, die stuiten op" de door de republikeinen zeer versterkte natuurlijke verdedigin gen. De strijd, welke het hevigst woedt in de sectoren van Allepuz en Corbalan, ten noord-oosten van Teruel, concentreert zich op den heuvel van San Christobal,gelegen tusschen de Alfambra en Allepuz in het rotsachtige massief dat Cor balan scheidt van den weg van Allepuz naar Mora de Rubelios, ten zuid-oosten van Teruel. (Deze weg loopt uit op den grooten straat weg van Teruel r.aar Valencia.) In deze bergen, welke meer dan 1500 meter hoog zijn, vorderen de recht schen met groote moeite. De repu blikeinen bieden hevigen weerstand en geven het terrein eerst na een reeks van aanvallen der nationa listen op. Meer naar het Oosten, bij La Iglesuela del Cid, wordt eveneens hevig gestreden. De rechtschen trachten daar de weg door de ber gen naar Mora de Rubelios te be- reiken, hetgeen de republikeinen trachten te beletten. RIJKSMIDDELEN. Opbrengst bleef over April 3.105.563 beneden de raming. Over de maand April hebben de Rijksmiddelen 32.663.187 opgebracht, hetgeen 1.826.119 minder is dan over April 1937 en 3.105.563 minder dan de raming. Over de eerste vier maanden van dit jaar was de opbrengst 136.697.799 Dit is 2.993.272 meer dan over de eerste vier maanden van 1937, doch 6.377.201 minder dan de raming was. „NIEUW-AMSTERDAM". De Nieuw-Amsterdam is den Am- brose-vuurtoren bij New-York gister avond om 19 uur 40 Greenwichtijd ge passeerd. Hiermede is een nieuw re cord gevestigd op de lijn Rotterdam New York. Het schip is verleden week in den nacht van Maandag op Dinsdag om 12 uur van Rotterdam vertrokken en heeft de reis naar New-York derhalve in 4 uur minder dan zeven etmalen vol bracht. Het schip is enthousiast in Amerika ontvangen. UITWIJZING IETS VERZACHT. Na de publicatie van de ministerieele circulaire, waarbij bepaald werd. dat als regel vreemdelingen, die sedert 1 Maart in ons land zijn gekomen met de bedoeling zich hier te vestigen, als ongewenschte vreemdelingen zullen worden beschouwd, is de regeering te rade gegaan, dat zich gevallen kunnen voordoen, waarin toepassing van de nieuwe regeling onredelijke en onbil lijke gevolgen zou hebben. Naar wij vernemen heeft de regee ring daarom beslist, dat in gevallen, waarin de terugwerkende kracht tot 1 Maart uitermate hard zou werken, vreemdelingen die na dien datum, doch vóór 7 Mei, op welken dag de circu laire is bekend gemaakt, ons land zijn binnengekomen, alsnog vergunning tot vestiging kunnen verkrijgen, mits aan de andere vereischten wordt voldaan. DE STEUN AAN KLEINE BOEREN De minister van Economische Zaken schrijft in een circulaire aan de ge meentebesturen betreffende den steun aan kleine boeren: Overeenkomstig de bepalingen van de gewone steunregeling kunnen wedu wen met kleine kinderen en weduwen zonder kinderen beneden de 25 jaar geenerlei steun ontvangen. Mede in overleg met zijn ambtgenoot van Sociale Zaken heeft de minister be sloten ten aanzien van bedoelde wedu wen, voor wie derhalve geen bedrijfs voerder aanwezig is, en die overeen komstig de berekende netto-bedrijfs- inkomsten in de B-groep van de kleine bóeren-regeling vallen, het karakter van bedrijfssteun te doen praevaleeren. zoodat zij van de eerste uitkeeringsweek af, volgend op het uitgaan van deze cir culaire, overeenkomstig de bepalingen van de kleine boerenregeling op het eigen bedrijf te werk gesteld kunnen worden. MIDDELEN TER VERMINDE RING VAN DE WERKLOOSHEID. Een adres van het R. K. Werk liedenverbond. Het bestuur van het R.K. Werklie denverbond heeft aan den raad van minister een adres gezonden in ver band met het werkloosheidsvraagstuk. In dit adres wordt er op gewezen, dat de verwachting, alsof door een op leving in ons bedrijfsleven aan het eind van het jaar 1936 en in de eerste helft van 1937 geleidelijk een aanzienlijke vermindering van het aantal werkloo- zen zou worden bereikt, slechts voor een betrekkelijk klein gedeelte in ver vulling is gegaan. Het bestuur van het werkliedenver bond bepleit een zoo krachtig en zoo voortvarend mogelijke toepassing van vooral de volgende middelen, welke het aantal beschikbare arbeidskrachten kunnen beperken: a) verhooging van den leerplichti gen leeftijd en van den minimumleef tijd voor intreding in het bedrijfsleven met een jaar; b) zoo veel mogelijk verbod van loonarbeid voor zestigjarigen en oude ren, gepaard gaande met een behoorlij ke voorziening in de financieele gevol gen daarvan, die gemakkelijker vallen zal, naarmate het aantal jongere werk- loozen vermindert; c) verbod van vrouwenarbeid in alle gevallen, waarin die evengoed door mannen kan worden verricht, behou dens noodzakelijke uitzonderingen of financieeleè tegemoetkoming, waar de ze billijk is; d) krachtige bevordering van de emigratie, niet alleen door beschikbaar stelling van financieele middelen, maar vooral ook door ons volk en vooral de jongeren geschikt te maken om aldus een bestaan te zoeken. Als middelen om in het bedrijfsleven aan een beduidend grooter aantal ar beidskrachten emplooi te verschaffen, geeft adressant aan: a) een meer doeltreffende tariefs- politiek; b) het verleenen van exportpremies en exportcredietgaranties; c) het verleenen van goedkoope credieten aan onze industrie, enz., d) het verleenen van loontoeslagen in daarvoor in aanmerking komende bedrijven (met name in den land- en tuinbouw) Voorts moet meer nog dan tot dus ver de uitvoering van openbare werken worden bevorderd. Bovendien bepleit adressant de vol gende maatregelen tot spreiding van 't beschikbare werk: a) verkorting van den arbeidsduur gepaard gaande met: b) breideling van de mechanisatie; c) verplichting om in ondernemin gen, waar dat mogelijk is, een bepaald percentage werklooze arbeiders te werk te stellen, d) toepassing van de arbeidswet ook in overheidsbedrijven (spoorwe gen, posterijen), e) verplichte vacantie met behoud van loon, f) verbod van het sluiten eener on derneming zonder goedkeuring der re geering. Tenslotte wordt verzocht in afwach ting van het resultaat der aangegeven middelen aan de werkverschaffing voor de volwassenen een zoo groot mogelijke uitbreiding te geven, jeugdige werk- loozen verplicht te werk te stellen in werkkampen en het nijverheidsonder wijs uit te breiden en te verlengen. In de toelichting op al deze gevraag de maatregelen wordt gezegd dat naar de overtuiging van adressant deze mid delen zullen vorderen dat aan de regee ring grootere bevoegdheden en vol machten moeten worden toegekend, waarbij wordt gedacht aan belangrijke verkorting der onteigeningsprocedure, machtiging om, als tijdelijken toestand, verkorting van den arbeidsduur voor te schrijven, enz. VERDIENSTELIJK BURGER VAN DEN HELDER GEHULDIGD. Donderdagavond is te Den Helder de heer M. A. Kolster gehuldigd in ver band met zijn 70sten verjaardag. In de Volksbond-zaal waren ver schillende genoodigden uit de stad en elders aanwezig, alsook vertegenwoor digers van tal van corporaties en col leges, waarin de heer Kolster zitting heeft. Namens het gemeentebestuur sprak burgemeester Ritmeester woorden van waardeering voor de vele diensten door den heer Kolster in den loop der jaren aan de Heldersche gemeenschap bewe zen. Vervolgens sprak pastoor G. Koopman namens het kerkbestuur, het schoolbestuur en het bestuur der St. Liduinastichting en de heer W. A. Arnts, voorzitter van de Kamer van Koophandel voor Hollands Noorder kwartier, waarvan de heer Kolster se dert de oprichting lid is en voorzitter van de afd. grootbedrijf. Met waardee ring gewaagde spr. van het vele, door den heer Kolster in deze functie en als voorzitter van verscheidene commis sies, speciaal die voor de Visscherijbe- langen, verricht had, waarbij spr. een stoffelijk blijk van hulde aanbood. Ver volgens is de jarige nog toegesproken namens de Heldersche afdeeling van de Wanneer U van MAGGI5 Bouillonblokjes bouillon bereidt, dan proeft U, dat U iets bijzonders hebt. MAGGI5 Bouillon is een zuiversma- kend, krachtig vleesnat, volkomen gelijk aan de beste bouillon, die U zelf trekt. De naam MAGGI bete kent kwaliteit en onvergelijkelijke smakelijkheid! Let dus op de geel rode etiketten en de fabrieksmerken: de naam MAGGI en de Kruisster R. K. Middenstandsvereeniging, waar van hij sinds de oprichting af bestuurs lid is, de eerste lü jaar vice-voorzitter en sindsdien voorritter, namens de Hel dersche Visscherijvereeniging, de Ver. Katholiek Den Helder' en de St. Vin- centiusvereeniging, waarna de heer Kolster een dankwoord sprak. Een zoon van den gehuldigde, dr. Kolster te Waalwijk, dankte tenslotte namens de familie. DEN BOSCH. UITSPRAKEN. G. I)., visscherywet, 2 x 4 boete J. P., Dussen, visscherijwet, 2 x 4 boele H. J. de F., Waalwijk, wapenwet, 5 boete H. P. B., Geertruidenberg, vrachtverdeeling, 5 boete C. A. '1 Sprang-Capelle, door afsluitboomen rij den, 7.50 boete H. H. v. Z., Vlijmen, weg verontreinigen, 5 boete H. v. L., Vlijmen, rijwiel niet verlicht, 3 boele J. J. K., Kaatsheuvel, venten, 1 boe te F. A. v. I)., Heusden, dronkenschap, 10 boete. DUIVENSPORT. WAALWIJK. DE EENDRACHT. I)e p.V. „De Eendracht" hield Zondag j.l., 15 Mei, een wedvlucht vanuit Noyon. Afstand 276 k.m. Duiven los om 9 uur 50 min met Z. W. wind. De uitslag is als volgt K. Broumels 1, 7 9 25 29; C. Witlox 2. 42 46; Th. de Ronde 3, 20 35 52; C. Hamers 4, 13 43 47; M. Leijtens 5, 21; J. de Wit 6, 11 12; J. Kipping 8, 17 49; A. Stokwielder 10, 44; J. Allessie 14, .1. Verhagen 15; G. Schoemans 16, 19; A. Verhulst 18, 24 31; Chr. v. Heeswijk 22, 39 41; Jos. v. Bladel 23, 40; G. van Hui ten 26, 32; J. van Bokhoven 27, 51 en eerste overduif; P. van der Velden 28, 34; P. Schoemans 30, 48; Th. Duijvekam 33, 37; Ant. van Eijck 36; L. Leijtens 38, 45; P. v. d. Houdt 50. Eerste constateering 1.10.54 uur. Snel heid le duif: 1379,56 M. Laatste duif: 2.3.26 ur. Snelheid 1092.85 M. Het concours vanuit Halle is vervallen wegens verkeerde verzending vanuit Breda. A.s. Vrijdagavond inkorven tot half 9 wegens nieuwe dienstregeling S.S. naar de wedvlucht vanuit Pont St. Maxence. (Kringconcours). DE JEUGDIGE VLIEGERS. Zondag 15 Mei hield de P.D.V. „De Jeugdige Vliegers" een wedvlucht vanuit Halle. Afstand 121 K.M. Los 8 uur. Eerste duif bereikte het hok 9.23.51. De laatste prijsduif 9.29.42. De prijzen werden behaald als.volgt: W. v. Bokhoven 1, 13; J. Hensen 2; J. van Volthoven 3, 12; J. de Peffer 4, 5 8 10 14 15; A. v. d. Hoven, Drunen 6; Th. van der Geld 7, 17; H. van de Wiel 9; A. Timmermans 11; H. Pullens 16. Zondag 15 Mei hielden de P.D.V. „De Jeugdige Vliegers" te Waalwijk en de Postduif te Drunen een gecombineerde wedvlucht vanuit Noyon. De eerste duif werd geconstateerd 1.11.55. Laaste duif 2.03.31. Afstand 276 K.M. De prijzen wer den behaald als volgt: A. de Peffer 1, 27; A. Timmermans 2; C. Schuwer 3, 14; H. v. d. Wiel 4, 12; H. Pullens 5, 13 23 25 28; C. de Peffer 6; A. v. Hilst 7, 8; W. v. Bokhoven 9; P. Maas, Drunen, 10, 21; A. Verhoeven 11, 22; A. Stam 15, 17; B. v. d. Pennen 16; L. C. H. v. lieten 18; Ravenstein, Drunen 19, 32; Willemse, Drunen 20, 33; A. v. d. Hoven, Drunen, 24; J. v. Velt- hoven 26; J. Hensen 29, 31; Smits, Dru nen, 30. Eerste overduif: B. v. d. Pennen. KAATSHEUVEL. De K.C.C., gevestigd bij den heer Jan van Dun alhier, hield Zondag in ver- eeniging met de Dongenschc Postduiven- vereeniging een wedvlucht vanuit Noyon. De eerste duif arriveerde om 1.5.48, de laatste prijswinnende duif om 2.8.9. De uitslag was J. v. Dongen, Kaatsheuvel, 1, 5 17; C. de Bondt K., 2, 19 20 88 121; Nic. van Disseldorp, Dongen, 3; M. v. d. Velden, K., 4; C. Mosselveld, K., 6; M. de Bondt, D., 7; T. Stubbe, K., 8, 10; P. Ligt voet, K., 9, 131; J. Nieuwenhuijzen, 11, 92 119 ii. Het rapport van ir. Van Loon is no^ niet verschenen. In de Memorie van Antwoord aan de Tweede Kamer van de begrooting 1938 heeft de "Minister van Waterstaat echter medegedeeld, dat voorloopige berekeningen hadden uitgewezen, dat hij uitvoering van het plan dusdanige verhooging van den waterstand moet worden verwacht, dat op grond daarvan geheele afslui ting van Den Biesbosch wel niet zal kunnen plaats vinden. Dit bracht groote teleurstelling. Echter kan daarmee de zaak toch moeilijk afgedaan zijn. Men is even geschrokken van de consequenties van van het volledige afsluitingsplan en weer gaan denken over plannen van minder verre strekking, zooals afzon derlijke afsluiting van Donge-mond en Oude Maasje. Daarmee komt men echter niet verder. Biesbosch enAmer- kant kunnen dan weer hoogere vloed standen verwachten. Deze beide gebie den kunnen onmogelijk in het thans ingetreden stadium van bedijking hui ten de plannen vallen. Dit zou trou wens gepaard moeten gaan met een algemeen verbod van verdere bedij king en verhooging der kaden in het geheele Maas-Merwede-gebied, zoowel in Brabant als Holland. Daar op Zuid- hollandsch gebied juist gedurende de laatste jaren zooveel gebieden aan de waterberging zijn onttrokken, zou een dergelijk verbod zeker zeer veel ont stemming in Noordbrabant verwek ken. Men kan nu eenmaal niet plotseling het uurwerk stilzetten. Bovendien zijn de in hoofdstuk V aangevoerde soci aal-geografische en economische mo tieven van te veel gewicht. Een woon ruimte van meer dan 100 km'- vraagt om bewoonbaarmaking. Honderden werklooze grond-, griend- en landar beiders uit de omringende plaatsen zijn beschikbaar om de werken uit tc voeren. Op grooteren afstand kunnen Dordrecht, Rotterdam en de Brabant sche industriegebieden nog heel wat thans werklooze arbeidskrachten leve ren, om bij dit werk van zeer grooten omvang behulpzaam te zijn. Bij de verdere bestudeering der mo gelijkheden van minder verre strek king dan bet groote plan komt men. gezien de bezwaren, tot een andere mogelijke oplossing. Wij bedoelen deze: den Biesbosch wel afsluiten voor stormvloeden, doch hem op het kri tieke moment, als het te Dordrecht en elders gaat spannen, weer te laten vol loopen. Dan krijgt men in het groot, wat thans vaak in het klein voorkomt. Als op het moment, dat de grootste vloedhoogte nog niet is bereikt een polder inloopt, wordt de top van de vloedlijn daardoor verlaagd. Dit be- teekent vaak de redding van de na burige polders. Als men nu in den af sluitdijk op één of meer plaatsen op bepaalde hoogte een overlaat zou aan-» brengen, zou bij een in werking treden van dezen overlaat de top van de vloedkromme worden verlaagd. De verhooging van den waterstand elders zal daardoor worden tegengegaan, ja misschien zal deze zelfs lager kunnen blijven dan thans, daar immers gedu rende de geheele reeds verloopen peri ode van opkomenden vloed minder water door het Hollandsch Diep is binnengestroomd. Alle niet-storm- vloedvrij bekade deelen van den Bies bosch zouden dan weer voor komber- ging kunnen dienst doen. De uitvoe ring van 'n dergelijk plan biedt eenige voordeelen: le. Donge-polders en Oude Maasje zouden misschien niet meer voor kom- berging noodig zijn en konden defini tief worden afgesloten. 2e. Het aantal inundaties in den Biesbosch zou belangrijk worden be perkt,, bv. één in de 10 of 20 jaar. afhankelijk van de hoogte waarbij de overlaat gaat werken. 3e. Vergeleken bij thans zou de be drijfszekerheid veel grooter worden. Toch meenen wij, dat de uitvoering van een dergelijk plan geen oplossing voor de Biesboschproblemen inhoudt. Wij willen daarom ook onze bezwaren hiertegen kort weergeven: le. de soliditeit der kaden laat reeds thans te wenschen over. De kos ten van kade-onderhoud drukken zwaar op eiken polder. Men w'eet ech ter, dat ze absoluut noodzakelijk zijn. Bij afsluiten met overlaten waant men zich veilig, 10 of meer jaren blijft het water weg. Verwaarloozing der kaden zal het gevolg zijn. Een volgende stormvloed met instrooming in den Biesbosch zal een veel grooter ramp beteekenen. 2e. alleen kapitaalkrachtig groot grondbezit zal mogelijk blijven, dat plotselinge uitgaven van 10 tot 40.000 kan dragen. Met het extra risico van stormvloeden vestigt zich geen midden- of kleinbedrijf in den Biesbosch, ook geen tuinbouw. Diffe- rentieering der bedrijven blijft dus uitgesloten. 3e. de oplossing van het verkeers probleem blijft tot de onmogelijk heden behooren. 4e. de vestiging van woonkernen zal niet kunnen plaats vinden. Arbeiders- en middenstandsgezinnen zullen zich zeker niet in den niet-stormvloedvrij- en Biesbosch vestigen. De Biesbosch zou onbewoonbaar blijven. 5e. O}) den afgesloten Biesbosch zou, misschien voor eeuwen, het ser vituut komen te rusten, als waterberg plaats bij de hoogste vloeden te moe ten dienen. Waar reeds thans door de historische ontwikkeling een ander servituut aanwezig is, n.l. voorboczem te zijn voor het Land van Altena, zou de Biesbosch voor lange jaren wel zwaar worden belast. De Beerschc Maas, met zijn ongunstige sociale en economische toestanden, is geen voor beeld dat tot navolging prikkelt. Aan het eind van deze beschouwin gen gekomen, zien wij dus „het groote plan" als onderdeel van een nog groo ter plan, dat verbetering van de wa- terkeering en regeling van de storm vloedstanden langs de Zuidholland- sche benedenrivieren omvat. Het zou jammer zijn, als in een tijd, waarin tienduizenden arbeidskrachten uit de omgeving beschikbaar zijn, waaronder zeer veel grondwerkers, waarin bo vendien geld tegen zeer lage rente in overvloed beschikbaar is, dit groot- sche en noodzakelijke werk, dat een deel van onzen Nederlandschen bodeni beter geschikt zou maken als woon ruimte voor zijn bewoners, niet tot uitvoering zou komen. 143 166; A. Zacht, K., 12, 83 105; H. Dekkers, K., 13; P. v. Dongen, D., 14, 64 73 75 129; v. Boxtel, K., 15, 36 141; L. Weterings, I)., 16; L. v. Rijen, D., 18, 78; C. v. d. Assem, K., 21, 39; F. Snoeren, K., 22; P. Driksen, K., 23; Fr. van den Assem, K., 24, 27 35 37 51 98; Koos Hoe venaars, K., 25, 31 50; H. v. Rijswijk. I)., 26, 46 122 169; H. van Wanrooy, D., 28, 174; F. v. d. Assem, D., 29; Th. Ligt- voet, K., 30; H. Snoeren, K., 32; Sim. v. Boxtel, K., 33, 65; Fr. Dameij, K., 34, 138 142; W. Zijlmans, D., 38, 58; J. Hamers, K., 40, 163; Jac. Vloemans, K., 41, 94 156; Chr. Steenbergen, K., 42, 55 77 120; G. van der Linden, K., 43, 52 60 61 74 108; A. Pijnenburg, K., 44; G. Vermeulen, D., 45; A. de Bie, K., 47; A. Schrauwers, K., 48, 49 53 69 70 123 155; J. Akkermans, D., 54, 56 67 81 90; Jac. de Brouwer, K., 57, 147 167; H. Ausems, I)., 59, 152; A. Montee, K., 62, 173; J. Koenen. I).. 63, 68 109 128; A. de Brouwer, K., 66, 175; A. v. Tilburg, D., 71; W. v. d. Geijn, D., 72, 176; Gebr. Snoeren, K., 76; W. de Bondt, I)., 79, 91 101 136; p. v. Helvoirt, K., 80, 139; C. van Rooy, K., 82, 132; G. Ligtvoet, K., 84, 154; M. van Boxtel, K., 85; J. Bergmans, K., 86; F. v. Dongen, D., 87; C. Smits, D., 89, 93; J. van der Ven, K., 96, 137 153; Th. Sulsten, K., 95, 107v W. Remmeren, K., 96, 125; A. Ver haren, D., 97, 146; J. v. Wanrooy, K., 100, 150; P. Rademakers, D., 102, 117 162; Jac. de Wit, K., 103; G. v. Loon, D., 104, 127; A. v. Kuijk, K., 106; C. Aarts, D., 110; F. v. Beers, K., Ill; Ant. Von tenbosch, D., 112; J. Opperman, K., 113, 114; P. Stikkernians, K., 115; Jos. Vrin- ten, K., 116; J. v. Dongen, D., 118; H. Voogd, K., 124; M. de Wit, K., 126; H. Hendriks, K., 130; J. Bergmans, K., 134; L. Mosselveld, K., 135, 178; H. Rullens, I)., 140; L. v. d. Ven, K., J44; C. Smans, D., 145, 177; A. Emmen, D., 148; J. Ver hoeven, I)., 149; P. v. Heesch, K., 151; W. v. Best, K., 157; H. Dekkers', K., 158; A. Vermeulen, D., 159; H. Netten, K., 160, 172; M. Oosterweel, K., 161; Jac. van Herp, I)., 164; M. de Benis, K., 165; J Blijlevens, D., 168; J. Couwenberg, K., 170; P. Drikse, K., 171. Eerste overduif: G. v. d. Linden, Kaats heuvel. W. D. V. De 1.1. Dinsdag voortgezette olubconi- petitie had het volgende verloop; C. de JongJoh. Hulst 02 H. J. Brouwersv, d. Hammen 11 A. HollemansA. Moonpn 11 HONDENSPORT. Mevrouw C. van Schijndel-van Wely behaalde op de Internationale Honden- tentoonstejling op 14 en 15 Mei 1,1, in het Kurhaus te Scheveningen gehouden, met haar inzending Bedlingtons o.m. de navolgende bekroningen I. Woodrow Weikin, kampioen, en Bronzen medaille van Prinses Juliana, voor de beste inzending der tentoonstel ling (niet jachthond). 2. Belvedere, reserve-kampioen. 3. Mediaeval Coronation Regalement Reserve kampioen. Voorts valt van deze tentoonstelling nog als bijzonder te vermelden, dat de Airedale-terrier-reu van mevr. Mutsaers- Kerstens te Tilburg, die zooals wij vroe- ger meldden, voor een groot bedrag ulf Engeland was geïmporteerd, en die op de Winner-tentoonstelling kampioen werd der Airedale-terriers en in de eere keuring kampioen der geheele tentoon stelling, thans onder keurmeester Zijnen de Gier, derde werd geplaatst en den kampioenstitel van dit ras moest afstaan aan Itam van dezelfde eigenares.

Echo van het Zuiden | 1938 | | pagina 2