ROODE^STER GEMENGD NIEUWS BINNENLAND NIEUWS UIT DE LANGSTRAAT EN OMGEVING Adolf Meijer! DRUNEN. DUSSEN. HEUSDEN. WASPIK. wat on-hollandsch is, wat van den vreemde komt, een andere taal spreekt, een ander pakje draagt, enz. Dat is steeds, dat was in 14—18 met de geïnterneerde soldaten, dat was in '37 met de vele vreemde jongens in Vogelenzang. Het tweede is veel erger. Onze jeugd, de vrouwelijke niet 't minst, wordt het offer van de moderne »vrije« jeugdopvoeding. Want een jongen en zeker een meisje, goed en degelijk opgevoed zal op een critiek moment vreezen, hare goede opvoeding te schande te maken. Vele ouders echter hebben met genoegen het gemak aanvaard, dat de moderne paedagogie inzake jeugdvrijheid hen bood. Die vrijheid zou karaktersterkte kweeken. Wat eenvoudig tenminste voor de ouders! Wat een vlotte afschuiving van verantwoordelijkheid Waar het gezond verstand de dwaling dezer theorie niet heeft doen zien, daar heeft de levenspractijk ze ons toch wel duidelijk geopen baard. Tenzij we de oogen opzette lijk gesloten houden. Wij hebben onlangs een boek gelezen over de ontzettende gevol gen dezer moderne theorien. Laten de ouders, die niet ziende blind zijn zulk 'n boek eens grondig lezen, 'laat ze dat doen, vóór ze hun jongens, hun meisjes, dezen Dr. Colijn over de werkeloosheid. Bij de puntsgewijze beantwoording van de vragen van prof. Van Gel- deren zeide de minister o,m., dat de regeering van de z.g. planmatige verhooging der binnenlandsche koopkracht door middel van het scheppen van voorbijgaande werk- werkgelegenheid geen heil verwacht. De regeering wijst het denkbeeld om nog eens 150 millioen gulden meer aan werkloosheidsbestrijding uit te geven dan de 125 millioen gulden, welke daarvoor thans reeds extra uitgetrokken zijn, met beslist heid van de hand. Drama te St Maartensdijk. Een 12 jarig meisje vermoord. De dader pleegt zelfmoord. Te St. Maartensdijk is men gister middag omstreeks half 2 tot een vree- selijkeontdekking gekomen. Tijdens het z.g. vrije schoolkwartiertje had het 12 jarige meisje M. op den B. zich naar huis begeven, waar zij bij de schuur van J. S. in gesprek was geraakt met diens 18 jarigen zoon Adriaan. Het meisje voerde den laatsten tijd wel meer gesprekken met dezen jongeman. Toen het kind tegen half 2 nog niet thuis was, begonnen de ouders ongerust te worden. Men had intusschen gecon stateerd, dat de schuur van S. op slot sticht en den heer Officier van Justitie er van in kennis gesteld. Deze heeft het lijkje vrijgegeven aan de ouders. Voor ouders en vooral voor de oudste zoon is het een zware beproeving dat hun zoontje en broertje Bernard op zoo tragische wijze het leven verloor. Doodelijk ongeluk bij Dronrijp. Gisteren is bij Dronrijp een ongeluk gebeurd waarbij een dame ernstig werd gewond. Des middags reed een chauffeur van een üjkauto uit Groningen met groote snelheid op den weg van Leeuwarden naar Harlingen; hij moest te Amsterdam een stoffelijk overschot halen. Onder DronrijpS gekomen kreeg hij een mugje in zijn oog. Toen hij dit er met zijn vinger wilde uit wilde uitwrijven, geraakte hij de macht over het stuur kwijt. Daardoor reed hij links over den weg en botste tegen een dame, die daar fietste en van de anderen kant kwam. Zij werd met het spatbord van den auto geschept en met fiets en al in den onderwal van de sloot geworpen. Met zeer e nstige inwendige kneuzingen is het slachtoffer, de'42 jarige mevrouw B. Tuinstra Terluin uit Dongjum, naar het Diaconessenhuis te Leeuwarden vervoerd, waar zij des avonds is overleden. ADVERTEERT IN DIT BLAD. aan de pioniers in deze. Na een kort dankwoord van deif voorzitter werd de vergadering geslo ten. Borg. Stand. Geboren: Elisabeth, dv. v. d. Aa-van Logten. Overleden: Ant. v. d. Pol, eehtgen. van A. T. Krol, 65 jaar Franc. Brok, eehtgen. van Antoon Gales, 85 jaar Jac. v. d. Hoven eehtgen. van Johanna Klerks, 75 jaar. ELSHOUT. Bedevaart naar Den Briel. Bij genoegzame deelname zal van uit El shout op 14 Juni a.s. een Bede vaart naar Den Briel worden gehou den. „Onze dag". Dinsdag a.s. (sluiting der Mei maand) wordt htt feest gevierd van Onze Wonderbare Moeder, kerkelijk erkend en verheven tot feest van hooge rang met eigen Mis en Getijden. De viering is niet verplichtend, maar zal toch hoogfeestelijk zijn. De H. Communie als op Zondag. De H. Missen om 6, 7, 8 en 10 uur. Om 8 uur Kindermis met volkszang. Ie. Ons feest zal beginnen met alge- meene H. Communie van de heele pa rochie. Moge niemand daarbij ontbre ken. Ook zal de H. Communie wor den thuis gebracht bij alle zieken, die riirp nnpf^inn IH&t Ivorol [volgens nieuw recept] ÏS C€II WcirC HlOOdWclSSCllf 1110 deze tandpasta toegepast, waardoor de tanden prachtig wit worden en de mond bijzonder bisch en rein. Tube 00 en 40 ct zoiner weer vacantietochten laten ondernemen of kampementen be trekken, welke niet onder leiding en toezicht staan van zedelijk - hoogstaande, zich hun groote vei ant woordelijkheid bewuste men- schen. In het orgaan van »Zwart Front« laat de leider zich op de volgende wijze verheerlijken door een satel liet, die zich Van Oldenzaal teekent. Het heet o.m. van den heer Meijer, dat »in hem zich het wonder heelt voltrokken waarop geslachten lang hebben gewacht; in hem is bewaar, heid, dat de man die geen kinderen heeft er vele zal bezitten; dat die niets bezit, alles hebben zal«. Want hij is een »geroepene«, die »een eigen maat« heelt. telkens en tel kens weer na een eeuw ot na meer dere eeuwen wordt er een geroepen die opstaat, omdat in hem de geest vaardig werd«. En in dezen heer Meijer heeft»God aan de wereld een mensch geschoaken, die meer dan een vriend, meer dan een vader, die in waarheid Rechter is en Profeet van zijn volk«. Dat is je reinste hysterie. Waanzin 1 En deze wil ons volk »regeeren« Geestelijke verzorging in het leger. Het Hoogw. Episcopaat heeft een schrijven uitgevaardigd, waaraan wij het volgende ontleenen: De aanzienlijke uitbreiding van het leger en van het aantal garnizoenen moet noodzakelijk uitbreiding van het werk der geestelijke verzorging in het leger tengevolge hebben. In verband met de laatste legeruit- breiding moeten 12 nieuwe R.K. Mili- tairenvereenigingen worden opgericht en minstens 6 moeten worden uitgebreid. Met oprechte vaderlandsliefde is in de laatste weken spontaan veel geofferd voor het leger. Zondag den 29en Mei wordt aan de Nederlandsche katholieken, onder hooge aanmoediging van ons Hoogwaardig Episcopaat, door een extra collecte in alle kerken onder alle vastgestelde H.H. Missen de gelegenheid geboden, uit lit fde voor God en voor het vaderland hun geldelijk offer te brengen, opdat overal waarnoodig, de R-K. Militairenvereeni- gingen hun heilzamen arbeid naar be- hooren kunnen vervullen. Ter bescherming dua van de hooge belangen van de tienduizenden R.K. sol daten van nu en van de toekomst wordtl deze collecte in uw milddadigheid op bijzondere wijze aanbevolen. Geen enquete over Oss Het bij de Tweede Kamer inge diende voorstel van den heer Wen- delaar tot het houden van een enquete omtrent de opdracht van den minister van Justitie tot ont houding van opsporing en onder zoek door de brigade Oss van de Koninklijke Marechaussée, schijnt niet veel kans te maken aangeno men te worden, meldt de „Tijd." Ook de „Tel." spreekt in denzelfden zin. was. Nadat zij door de politie geopend was, zag men dat A. S. zich door op hanging van het leven heeft beroofd. Het meisje vond men met afgesneden hals eveneens in de schuur. Men ver wachtte vanmiddag de justitie, alsmede een politie deskundige. Het drama heeft in de gemeente natuurlijk groote ver slagenheid teweeg gebracht. Ernstig ongeluk te Eindhoven. In de Loghemstraat te Eindhoven was gisterochtend omstreeks 11 uur de 20 jarige van schaik achter op een vrachtauto der expediiieonderneming Noord-Zuid Express geklommen om daarin mee te rijden. Plotseling is de laadklep echter losgeschoten met het gevolg, dat de jongeman met zijn hoofd tusschen de kettingen bekneld geraakte en er niet in slaagde zich te bevrijden. Eerst bij den overweg aan de Mathilde- laan, waar de chauffeur voor een trein moest wachten ontdekte de overweg wachter dat er iets achter den auto hing. Het bleek dat van Schaik het bewuszijn reeds had verloren. Hij was bijna gestikt toen men hem losmaakte. Ziin benen en voeten waren doordat hij geruimen afstand over de steenen was gesleept bloedend verwond. Een spoedig ontboden geneesheer constateer de, dat zijn toesiand zeer ernstig was. Hij is daarna per ziekenauto naar huis vervoerd. Noodlottig ongeval met doode- lijken afloop. Wagenwiel over het hoofd gekregen. Woensdagnamiddag ongeveer 4 uur heeft zich op het gehucht ge naamd »De Steenfabriek« onder de gemeente Schijndel, een droevig ongeval voorgedaan dat het leven heeft gekost aan het 7 jarig zoontje Bernard van den heer Hendrikus Looman. Op dat uur reed de oudste zoon van den heer Looman met een vierwielige platte wagen op luchtbanden beladen met eenige zakken meel op den weg naar de Steenfabriek. Op de zakken zaten tie twee broertjes Bernardus en Henk. Toen hij met zijn wagen 'n zandweg indraaide in de richting van de boerderij van W. van Wan- rooij reed hij met de voorwielen in een paar »kiikken« die in den weg waren. Tengevolge van de schok kwam Bernardus van den wagen te vallen en hij kwam zeer noodlottig terecht in de »krik«, terwijl het achterwiel van den wagen over zijn hoofd ging. De oudste broer, ziende dat zijn broertje bewusteloos lag, liep de naastbijzijnde woning van C. van Erp binnen om hulp te vragen.Vrouw vanErp waarschuwd eenige arbeiders in de fabriek van den heer Boland. Deze zijn direct naar de plaats gegaan en hebben het jongetje opgenomen en op zijn rug gelegd. Het slachtoffer leefde nog. tele fonisch werd dokter van Oppenraaij en de geestelijkheid gewaarschuwd. Onmiddellijk waren deze ter plaatse. Doktershulp was niet meer mogelijk want eenige oogenblikken later stierf het jonge slachtoffer. Kap. Korsten heeft nog het H. Oliesel toegekiend. De gemeentepolitie die ook gewaar schuwd was heeft het lijkje over gebracht naar het Sint Lidwina ge- Kermis. Dc Drunensche kennis is er weer cn daarmee een aardig gevuld terrein met caróTtssel, auto-scoter, schommel, allerlei kramen enz. De caféhouders hebben voor iets bijzonders gezorgd, zoodat er op deze attractie voor inwoners en vreemde lingen weer te genieten zal zijn. Speciaal heeft de heer Dorus Lis hout weer voor een goed strijkje ge zorgd we zijn hier steeds aan aardige attracties en goede verzorging gewoon. Benoemd. Onze dorpsgenoot, dhr. H. Brok is met ingang van 1 Juni a.s. benoemd als leeraar aan de U.L.O. school te Woerden. Gratis zwemmen. Door B. en W. zijn voor de werk- .loozen der gemeente Drunen op de Maandagen en Woensdagen van iede re week een aantal uren beschikbaar gesteld waar op deze gratis gebruik kunnen maken van het zwembassin „de Pleune Wiel". R.K.V.V. Sporters. Donderdagmiddag kwamen de Spor ters in algemeene vergadering bijeen in hun clublokaal onder presidium van hun voorzitter, dhr. L. v. (1. W iel. Besloten werd gedurende de winter maanden de training weer grondig ter hand te nemen en daar een ot meer avonden in de week voor te ne men en deze dan tevens als oefen avonden te beschouwen. Verder zal deze zomer nog een groote sportdag worden georgani seerd, waarbij naast voetbal en andere takken van sport een veldloop zal worden gehouden in omgeving van Drunen. Reeds nu bleek daarvoor een groote belangstelling te bestaan, zoo dat het allenzins te verwachten is dat de Sportdag door Sporters geor ganiseerd in alle deelen zal slagen. Drunen's Welzijn. Donderdag kwam de Woningbouw- vereeniging Drunen's Welzijn in alge meen jaarvergadering hijeen onder presidium van dhr. A. v. d. iel in hotel Vissers te Drunen. Na een kort openingswoord van den voorzitter bracht de secretaris-pen ning meester, dhr. M. v. Huiten vei- slag uit over het afgploopen jaar. De bescheiden werden in orde bevonden. Bij de bestuursverkiezing werden de aftredende bestuursleden met alge meene stemmen herkozen, waarhij de functie resp. van voorzitter en secre taris werden verdeeld aan A. v. d. Wiel en M. v. Huiten. Door dhr. Leo Sikkers werd er de aandacht op gevestigd, dat de vereeni- ging haar 20-jarig bestaan herdenkt. Bij deze gelegenheid maakte spreker gebruik om in het kort te memoree- ren de oprichting en werkwijze der vereeniging in de afgeloopen jaren. Spreker wees daarbij onder meer op de verbetering in het woningwezen in de gemeente en bracht daarbij hulde Natuurvriend zijn, dat maakt je handig, Blijmoedig, practisch en zelfstandig Je leert de dingen hier op aarde Te schatten naar hun juiste waarde. Je houdt, op tijd, van je gemak Maar 't méést... van Roode Ster Tabak! NIEMEIJER'S dit verlangen. Om 8 uur zullen kinderen samen communiceeren. 2e. Orde en gebed teekenen deze plechtigheid. 3e. Om half 3 Lof voor zieken en ouden van dagen. We zullen de zieken afhalen per auto's en weer thuisbrengen. Vele zieken en ouden van dagen hebben meermalen den wensch geuit„Kon ik in de Meimaand nog maar 'ns naai de kerk komen"! Welnu, we zullen hun helpen die wensch vervullen. Ze behoeven zich maar te laten aanmel den. 4e. Om 6 uur plechtig Lof cn omme gang met het wonderbeeld naar de kapel, waaronder aangegeven liedjes in volgorde zullen worden gezongen, afgewisseld door het Rozenkransge bed. Aan de kapel zal een toespraak worden gehouden. Lied no. 1 onder leiding der fanfare, waaronder allen in dezelfde orden zingend en biddend wegtrekken. Bij terugkeer in de kerk „Te Deum", Zegen met het Allerheiligste. Slot woord, no. 2 fanfare. Zondagmorgen ontdekte de heer A. v. Honsewijk dat zijn pauw (een bijzonder exemplaar) verdwenen was. Direct werd de politie gewaar schuwd, die een onderzoek instelde. Met de inmiddels gearriveerde po litiehond uit Geertruidenberg tracht te men een spoor te ontdekken, hetgeen evenwel geen tastbaar re sultaat opleverde HANK. Door de plaatselijke politie is tegen enkele personen procesverbaal opgemaakt wegens het niet aange sloten zijn op de drinkwaterleiding. Wie hierop niet aangesloten is, is meestal genoodzaakt drinkwater te betrekken uit een sloot, waarin het water meestal alles behalve zuiver en frisch is. Alhier zijn als gevonden bij de politie afgegeven, een pak in houdende een viertal schoorsteen kleedjes. Deze zijn van pluche en handweefstof. Inlichtingen te beko- men bij de plaatselijke politie. BABYLONIEN BROEK. Hemelvaartsdag hield de ring »Altena« alhier onder groote belang stelling zijn landdag op een perceel weiland achter den heer T, v. Andel. Als sprekers traden op Ds. Mon. ster van Aalburg, Ds. Vroeg in de Weij van Loonschendijk en Ds. Donselman van Amersfoort, terwijl de heer Bronkhorst van Andel, voorzitter van den Ring, het slot woord sprak. In tegenwoordigheid van den di recteur, kapelaan Maas heeft 1.1. Zondag na het Lof de installatie plaats gehad der Tarcisius-groep der Jonge Wacht door den hoog- eerw. heer Deken Wouters. Na afloop trok men door de ge meente en des avonds werd een feestvergadering gehouden waarbij ook de J. W. uit Vlijmen, Nieuw- kuik en Drunen tegenwoordig was. St. Blasius hield zijn jaarlijk- sche Schutsdag, waarbij de heer B. Heijkants koning werd. De be schermheer Mr. G. van Ommeren omhing hem met de teekenen zijner waardigheid en sprak een woord van gelukwensch. Ook onze burge meester was tegenwoordig. Invoering nieuwe Postverbinding. Teneinde het publiek gelegenheid te geven op een later tijdstip dan thans post te verzenden, welke nog den volgenden morgen in ons land in de eerste bestelling wordt opgenomen, wordt met ingang van 30 Mei a.s. naast de bestaande postverzendingen op werkdagen nog een postverzending ingevoerd. Het tijdstip van laatste lichting aan de postinrichting ter plaatse is de na volgende: Waspik 20.15; 's-Grevelduin-Capelle 20.20; Vrijhoeve-Capelle 20.30; Sprang 20.35 uur. Hoewel getracht zal worden de in de avondbestelling nog in de bijbus- i €L De plaats van den bomaanslag te Rotterdam, 1* 1AO jjg 6, 10, 1 3 ct. per half ons. Zeldzaam zacht en licht in de pijp.

Echo van het Zuiden | 1938 | | pagina 2