een dubbeltje SCHUDT UW LEVER WAKKER I N DIT BLAD? IN DIT BLAD DUSSEN. HEUSDEN. RAAMSDONK. DRUNEN IJzeren Man. Donderdagmiddag is in tegen woordigheid van't Gemeentebestuur van Vucht en vele genoodigden on der welke de pers, de IJzeren Man door den waarnemenden commis saris der Koningin de heer Kipp officieel geopend. De tegenwoordigen werden ont vangen door burgemeester mr. Loeff, die een en ander uit de geschiedenis van den IJzeren man vertelde. Hij bracht hulde aan den architect Ir. de Boer en zijn medewerkers, aan den aannemer Aarts uit Etten en den heer van Oord uit Raams- donk voor de waterwerken. De heer Kipp verrichtte daarna de opening en sprak de groote waardeering uit van het prov. be stuur voor het werken en streven van het gemeentebestuur van Vught, dat voor de zooveelste maal zich uit in de totstandkoming van dit grootsch zwembassin met mooie wandelwegen, waarbij een schitte rend brok natuurreservaat werd behouden. Spr. roemde de inrich ting hiei tot stand gekomen, en meende, erkentelijk voor het verzoek om de vlag in top te halen, dat de echtgenoote van burgemeester Loeff meer in aanmerking kwam om deze opdracht te vervullen (applaus). Nadat nog eenige personen het woord voerden, werd de thé geser veerd. Het natuurpark met zwembad is thans een zeer schitterend recreatie oord geworden dat voor streekge noot en vreemdeling een attractie zal zijn en in verre omgeving zijn gelijke niet vindt. Bij de compli menten aan het gemeentebestuur dat energiek deze zaak heelt durven aanpakken, zij tevens veel succes bij de exploitatie toegewenscht. Geen minimum schoenprijzen in Zwitserland. De organisaties der Zwitaersche schoenbrancne hebben aan de regeering een voorstel gedaan om van staatswege minimum fabrieks- en detailprijzen dwingend vast te leggjn. Een bespreking tustchen afgevaardig den der regeering en der organisaties heeft evenwel voor deze laatste niet het gewenschte resultaat opgeleverd, omdat de regeering niet tot het vaststellen van minimum schoenprijzen over wilde gaan. Dit is wel gebeurd in de horloge-, lucifers- en radio-industrie, doch de eerste betreft een speciale exportindus trieen de tweelaatsten moesten beschermd worden tegen buitenlandsche concurrentie Bij de schoenindustrie doen zich deze redenen niet voor, bovendien wenschte de Zwitsersche egeering niet vooruit te loopen op een r etsontwerp, dat beoogt de mogelijkheid te scheppen tot het algemeen bindend verkla en van prijsovereenkomsten. Nederlandsche schoenfabrieken op de Parijsche jaarbeurs. Behalve de collectieve Nederland sche inzending op de Eoire de Paris, waren ditmaal ook verschillende Nederlandsche schoenfabrieken met hun producten vertegenwoordigd, n 1. de »Robinson« Schoenfabriek te Nijmegen; de N.V. Wellen Co., Nijmegen; de fa. v. d. Rhoer, Frai.k Go. te Rotterdam en de N.V. van den Bergh's Stoomschoenfabriek, Den Bosch; voorts de fa. Chr. v. d. Assum te Dongen met onderhouds middelen voor schoenen. De inzendingen waren er vooral op berekend de uitvoer naar Zuid- Amerika te bevorderen. .V. v. d. S. THEATER MUSIS SACRUM. Een waardig Pinksterprogramma. Tot en met lsten Pinksterdag draait in het bioscooptheater Musis Sacrum een Pinksterprogramma dat zeker iederen bioscoopbezoeker moet aan trekken en dat tot titel draagt: „Een dag op de renbaan met de wereldvermaarde komieken de Gebr. Marx in den hoofdrol. De groote pers is in al haar geledingen vol lof over de dwaze streken van dit drietal, die welhaast niet onder woorden te brengen zijn. Over een dergelijke film kan men inderdaad ook bijna niet schrijven. Zoo'n film moet men zien. Zélf zien dan zal men ieder aansporen deze cocktail van gekkigheid en mallig heid ook te gaan zien. „Een dag op de renbaan" is de meest geniale „kolder", die er ooit in het genre dol-komische films ge maakt is en degene die de kans om dezen film te zien voorbij laat gaan, moet er wel eeuwig spijt van hebben, wanneer hij te hooren krijgt wat hij zooal gemist heeft. Tweede Pinksterdag draait er een programma van een geheel ander genre, dat in zijn soort evenwel „eenig" is, allereerst de Warner Bros super sensatiefilm „Hoogspanning-Levensgevaarlijk' met den lievelingsacteur Pat O'Brien. De inhoud van deze film geeft den levensgevaarlijken arbeid weer van hen die werken iri de hoogspannings geleidingen, tientallen meters hoven den grond, waarbij uit ieder hoekje en gaatje de dood loert. Als tweede hoofdnummer is hierbij gevoegd „De Zwarte Ruiter", met Dick Foran, die in dezen film de zoekers weer laat genieten van zijn fraaie stem en overbetelijke vechters kwaliteiten. LUXOR BIOSCOOP. Een film van ontroerende spanning. „De Bannelingen van het Duivelseiland. Niets spreekt er meer tot de ver beelding van een krantenlezer dan het simpel bericht dat zoo veel uitgeputte mannen in een boot op zee zwervend werden aangetroffen, die bleken ont snapt te zijn van het Duivelseiland, de hel der ellende. Deze film laat u zoo duidelijk lot uitdrukking komen wat deze men- schen moeten meemaken die lievei rusteloos opgejaagd worden door bloedhonden en belaagd door de ge varen van het oerwoud, dan nog lan ger te blijven in die hel van onmen- schelijke ellendehet Duivels eiland. De inhoud is als volgt: De internationale spion Steve Har rington beraamt met zijn jongen hel per Dario een plan om geheime mili taire documenten te stelen. Dit zal hun laatste werk zijn, daarna zullen zij beide, terwille van Steve's dochter Johanna, hun gevaarlijk beroep opge ven. Steve wordt echter gesnapt en tot 20 jaar dwangarbeid op het be ruchte Duivelseiland veroordeeld, doch Dario kan ontsnappen. Dario, die Johanna lief heeft, ontwerpt nu, samen met het meisje een ontvluch- tingsplan voor haar vader, in de hoop, dat Johanna hem later zal trouwen. Bij een ontvluchtingspoging, wordt Steve dan neergeschoten, doch een jonge kameraad van hem, die onschul dig veroordeeld was, Andre, vlucht met Dario verder. Tenslotte komen zij bij Johanna aan en hier bemerkt Dario na eenigen tijd dat zij niet op hem, doch op Andrë verliefd is ge worden. Allerlei incidenten doen zich dan nog voor met het gevolg dal de onschuld van André aan het licht komt en Dario wegens een onbezon nen daad tot 5 jaar dwangarbeid ver oordeeld wordt. Als tweede hoofdnummer draait de sensatiefilm „Mensehenlevens gevraagd". Een spannend filmwerk uit hel le ven der z.g. „stunt-men" uit Holly woodDe mannen die in- plaats van de beroemde sterren het gevaarlijke werk opknappen. Alles bijeen een programma dat wij ieder, die een genoegelijke Pinksteren wil hebben, warm kunnen aanbevelen. In welk blad vindt U berichten, verslagen, inge zonden stukken uit uw eigen gemeente, zoo uit voerig als Waar aanvragen om of aan biedingen van personeel, aanbestedingen, verkoopin gen uit plaats en streek, zooals ze voorkomen En dat alles voor in de week. ABONNEERT U THANS, In hotel Heessels hield het Wa terschap »De Zuid Hollandsche Polder onder Dussen« de algemeene jaarvergadering voor Stemgerech tigde Ingelanden. De ontvangsten over het dienst jaar 1936-1937 bedroegen in totaal, verdeeld over drie hoofdstukken f 34.379.33. De uitgaven, verdeeld over vijf hoofdstukken totaal f 27.145.11. Batig saldo f 7.234 22. De begrooting voor het dienstjaar 1938—1939 werd vastgesteld op 19.464. De verschillende machtigingen werden allen verleend. Bij de aanwijzing van een Dijk graaf voor de voordracht, welke later definitief zal worden benoemd, behaalde de heer A, Z. Snoek Sr. de meeste stemmen, als tweede werd geplaatst de heer W. Snoek en als no. drie A. Z. Snoek Jr. De heer A. van Honsewijk werd herkozen als Heemraad, doch ook deze benoeming zal eerst later worden bekrachtigd. De belang stelling voor deze belangrijke jaar vergadering mede door de zeer bewogen vergadering bij de ver kiezing van een secretaris, veroor zaakt, was zeer groot. Het Waterschap »Het Zuide- veld hield in hotel Heessels haar algemeene jaarvergadering voor Stemgerechtigde Ingelanden. Uithet jaarverslag 1936-1937 bleek dat de totale inkomsten hebben bedragen f 1931.91, verdeeld over twee hoofd stukken: Ontvangsten van vroegere diensten f 583.04 en opbrengst der Waterschaplasten f 1318,87. De uitgaven hebben beloopen een totaal van f 1802,20, vedeeld als volgt: Bezoldigingen f 402.87,Huis houdelijke kosten f 94,48, Kosten van onderhoud f 1100,38, Uitgaven van verschillenden aard f 67,31. Onvoorziene uitgaven f 137,16. Batig saldo aldus f 129,71. De begrooting voor het dienstjaar 1938—1939 werd vastgesteld op f 1928,20. Bij de verkiezing van een bestuurslid werd de heer J. Akkerman met algemeene stemmen herkozen. HANK. Te Hank is een wandelsportver eenigingopgericht waarbij zich reeds 15 leden hebben aangesloten. De onlangs opgerichte Zang— vereeniging zal deelnenen aan het groot concours te Nieuwendijk. Zij zal het concours openen. Maandagmorgen had de fabrieks arbeider J. Sgroot, het ongeluk, met de hand in een draaiende schijf van een machine te komen. Hierbij werd hem het eerste lid van den midden vinger afgesneden. Direct moest hij zich onder behandeling van Dr. van Vuure te Dussen stellen. Na verbon den te zijn, kon hij zich naar zijn wo ning begeven en is voorloopig buiten werk gesteld. Door den landbouwer K., wonen de in den „Biesbosch" alhier, werd bij de rijkspolitie aangifte gedaan, dat een rol puntdraad uit een weide van hem was ontvreemd. Het is de politie mo gen gelukken den dader, een zekere P. I. uit Werkendam op te sporen. Proces-verbaal is tegen hem opge maakt. Op het ooievaarsnest, welke zich bevindt op de boerderij van C. Boen der, zijn nu pas een tweetal ooievaars teruggekeerd. Ze schijnen zich er goed thuis te gevoelen en hebben het nest direct in orde gebracht. Het 2-jarig zoontje van J. van der PIuijm alhier, had Zaterdagmiddag het ongeluk met het hoofd op den scherpen rand van een ouden emmer te vallen. Hij kreeg daarbij een zoo ernstige wonde onder de kin, dat de hulp van Dr. van Vuure uit Dussen moest worden ingeroepen, die de won de heeft gehecht en verbonden. was aangebracht toch weer verder. Door de marechaussee werden een tweetal personen gearresteerd, waarvan de een veertien dagen en de ander nog een maand hechtenis te goed had. Beiden zijn Woensdag op transport gesteld naar Breda. Naar wij uit goede bron verne. men zullen de bekende Münchener- Passiespelen, met medewerking dei- plaatselijke K.J.M.V. alhier, ook in deze gemeente worden opgevoerd. Zooals eenieder wel in de dagbla den zal gelezen hebben, hebben de Münchener Passiespelen overal enorm succes, zoo ook te Lage Zwaluwe, waar ze dezer dagen zijn opgevoerd. Inmiddels vernemen we, dat ze al hier niet minder dan zeven opvoerin gen zullen geven, en wel in de week van 7 tot en met 12 Juni a.s. Daar dit wel iets bijzonders is in de tooneelwereld, verwachten we dat het ook te Raamsdonksveer storm zal loopen. Niemand verzuime deze Passiespe len te komen zien, het is gewenscht om zich tijdig van plaatsbewijzen te voor zien, daar er ook velen uil de omlig gende plaatsen vertegenwoordigd zul len zijn. Gezien echter de groote zaal en liet aantal opvoeringen, is eenieder ver zekerd van een plaats. Aan het Hoofdpostkantoor tc Raamsdonksveer en het daaronder be- hoorende ambtsgebied is gedurende de maand Mei j.l. op de_ Rijkspost spaarbank ingelegd 56371,93 en te rugbetaald 49344,05. RAAMSDONKSVEER. g De uitslag van de 8ste ronde voor de onderlinge Competitie van de Damvereeniging D.G.V. was als volgt P. Blom—C. van Strien 2— M. I). Barel—Joh. Spuybroek C. J. Schott—A.A. v. Etten 2—0 N. SnijdersJos Verduin 0—2 J. SteigengaH. Blom 1 W. Wesselius—J. C. Schott 0—2 Tot bestuurslid der Hervormde Scholen werd benoemd dhr. G. v. d. Beek Czn., laatstelijk gekozen tot kerkvoogd. Bij de gehouden ledenvergade ring van het Groene Kruis werd geko zen tot bestuurslid dhr. Joh. Ruijten- berg. Gedurende de maand Mei werd aan het Postkantoor alhier en het daaronder behoorende ambtsgebied ingelegd ƒ56371,93 en terugbetaald ƒ49344,05. Zondag om half tien treedt Ds. Oost op in de Dorpsche Herv. Kerk en om half drie in de kerk op 't Veer. In den ouderdom van 88 jaren over leed vrij plotseling de heer J. C. van Laarhoven. De overledene was Presi dent van de St. Vincentiusvereeniging, lid van het R.K. Armbestuur, opzich ter hij de brandweer, hij was ongeveer 50 jaren Regent bij het College van Regenten der Godshuizen en pl.m. 50 jaren hoofdman bij de Brandweer. Hij heeft zich in het vereenigingsleven doen kennen als een respectabel man. Velen zullen hem noode missen. Het aantal werkloozen ingeschre ven bij de arbeidsbemiddeling liep van Januari af terug van 50 tot 30 voor de werkverschaffing en van 30 tot 20 voor de steunregeling. RAAMSDONKSVEER. In de alhier gehouden vergadering van kerkvoogden en notabelen is de heer C. van der Beek, alhier benoemd tot lid van het bestuur der Ned. Her vormde scholen in deze gemeente. Nabij de noodbrug over de Don ge aan de Dongebrug kwam een schip in aanvaring met de remmingswerken waardoor groote schade hieraan werd aangebracht. Ook het schip liep eenige averij op, maar kon, nadat een kleine reparatie „HEL OF MEERDIJK EN BINNEN- EN BUITENPOLDER VAN DRUNEN". De Bevloeiingswerken. Vrijdagmorgen vergaderden in café Wed. M*. Vissers, Drunen, de stemge rechtigde Ingelanden van boverige noemd waterschap. Naast de gebruikelijke agendapun ten kwam ook aan de orde een vooi stel tot uitbreiding der bevloeiings werken De voorzitter, de heer Mr. R. J. Th. v. d. Heijden, gaf hierover een uitvoe rige uiteenzetting, waarvoor wij kun nen verwijzen naar ons verslag van den gemeenteraad van Drunen in ons blad van 1.1. Woensdag. Verder zegt de voorzitter dat deze werken in werkverschaffing zullen worden uitgevoerd, waarbij het Rijk 80 in de loonen zal bijdragen. De overige 20 alsmede de meerdere bij komende kosten, als aanleg van kunst werken, schadevergoeding aan pach ters, komen voor rekening van het wa terschap. Spr. zegt voorts dat nog niet positief zeker is uit te maken of vol doende water kan worden aangevoerd, maar waarschijnlijk zal men hiermee toch niet voor al te groote moeilijkhe den komen te staan. Wel zullen, het eerste jaar zeker, de kaden nog veel water doorlaten, maar dit euvel zal zich vanzelf wel herstellen. De heer R. v. Son acht het geheele plan onmogelijk en dubbelzinnig. De landeigenaren die er bij betrokken zijn loopen met den dood voor oogen. Spr. doet een beroep op de aanwezigen om van hun stemrecht gebruik te maken en daardoor het plan nog in den kiem te smoren. Verder wil spr. er op aandrin gen om voor deze gelegenheid schrifte lijk te stemmen, daar anders velen niet volgens hun overtuiging zullen stem men, daar er naar spr.'s meening pres sie op hen wordt uitgeoefend door het bestuur en de autoriteiten. De Voorzitter zegt dat de heer van Son geen enkel bezwaar tegen het plan heeft aangevoerd. Spr. gelooft vol doende het belang van de bevloeiing te hebben aangetoond, zoodat hij er niet verder op in behoeft te gaan. Re glementair moet er bovendien monde ling gestemd worden, zoodat spr. aan het verzoek van van Son niet kan vol doen. Spr. is er van overtuigd dat iede re Drunenaar die voor zich meent het juist voor te hebben, ook dusdanig zal handelen. De heer R. v. Son, wil, wanneer de - voorzitter bezwaren verlangt, deze wel naar voren brengen. Ie. Er is een te groote oppervlakte met bosch be groeid. waarvoor deze bevloeiing geen waarde heeft. 2e. Er is veel hoog land, waarvoor de bevloeiing nimmer nut kan afwerpen. 3e. Er is ook veel laag land, dat door de bevloeiing in de toe komst geheel zal bederven. 4e. Er is eenig middelbaar land en dat alleen zal er van kunnen profiteeren, maar daar voor moeten ook anderen, die er niets anders dan schade bij hebben, mee be talen en dat is eveneens ondoenlijk. De Voorzitter zegt dat wanneer men nu door de polder fietst, men zal zien dat vele boeren het hout langs de sloo- ten hebben weggehaald en de slooten hebben opgegraven o mvan de bevloei ing te profiteeren. Dit is voor spr. reeds voldoende bewijs om het nut van de be vloeiing te bewijzen. De heer v. Son wil nogmaals het woord. Dit wordt hem door den voor zitter geweigerd om ook anderen ge legenheid te geven hun bezwaren naar voren te brengen. De heer C. van Drunen overweegt daarbij de mogelijkheid een nieuwe pompinstallatie er bij te plaatsen daar de capaciteit van de huidige niet vol doende zal zijn om al het water te ver werken. De voorzitter toont aan dat de oude voorloopig nog wel in de behoefte kan voorzien, te meer daar voortaan 20 uur inplaats van 10 uur per dag gepompt zal worden. Het plan wordt hierna in stemming gebracht. Uitgebracht werden 98 stem men, waarvan 90 voor en 8 tegen, zoo dat het met groote meerderheid was aangenomen. Bij de rondvraag vestigt de heer R. v. Son de aandacht op de waterlossing in de Kuiksche Hei, die in zeer slech ten toestand verkeert. De voorzitter kan verklaren dat alle waterlossingen in uitnemenden toe stand worden gehouden. Wat evenwel aan de waterlossing in de Hei man keert is de dwarsheid van de heeren van Son, die weigeren hun waterloo- pen in behoorlijken toestand te houden. Als er op de Hei iets aan mankeert, hebben zij het aan zichzelf te wijten. (In ons volgend nummer zullen wij het op «deze vergadering verhandelde uitvoeriger weergeven). De kermis. Zondag en Maandag eerste en tweede Pinksterdag wordt de kermis voortgezet. Tot dansen is er geen gelegenheid meei, wel om veel en groot pleziei te maken op de kermis en in de verschillende café's, waar voor prima muzikale opluistering is gezorgd dit jaar. Aanrijding. Motorrijder M. Klijn uit Elshout werd op den Heusdenschen weg aangereden door een achterwaarts uit een zijweg komenden vrachtauto. K. kwam er met enkele ontvel lingen af terwijl de motor onder de auto terecht kwam en zwaar averij opliep. ELSHOUT Sluiting Meimaand Dinsdag sluiting der Meimaand in onze bedevaartplaats, bekend als,,Onze dag" is wederomitot een plechtigen kerkelijken feestdag gemaakl. Behalve de verschillende H Missen werd om 8 uur een kindermis met volkszang opgedragen, 's Namiddags om half drie had een plechtig Lof plaats voor zieken en ouden van dagen. Om 6 uur had een Lof plaats voor alle inwoners en pelgrims van buiten, die in zeer grooten gelale waren opge komen. Hierna trok men in plechtige processie met het Wonderbeeld naar de kapel. Onder begeleiding van ons fanfare trok de lange scharen biddend en zingend ZONDER SCHADELIJKE LAXEERMIDDELEN en U zult 's morgens „kiplekker" uit bed springen. lederen dag moet Uw lever minstens een liter gal In Uw ingewanden doen stroomen. Wanneer deze Sroom vagn gt" onvoldoende is. verteert^w voedsel niet, liet bederft. U voelt U opgeblazen, U raakt verstopt. Uw lichaam is verSl"lgd e" JUor in humeurig, voelt U ellendig en ziet alles somber in. De meeste laxeermiddelen zyn Rechts lapm^delen. U moet CARTER'S LEVERPILLETJES nemen om een liter gal vrij te doen stroomen en U zult weer geheel fit zijn. Onschadelijk, plantaardig, zacht, on overtroffen om de gal te doen stroomen. Eischt Carter's Leverpilletjes by apothekers en drogisten, f. 0.75.

Echo van het Zuiden | 1938 | | pagina 10