NIEUWS UIT DE LANGSTRAAT EN OMGEVING DUSSEN. GEERTRU1DENBERG. RAAMSDONK. WASPIK. SPRANGCAPELLE. KAATSHEUVEL, UITSLAG AANBESTEDING GEMEENTE-VERF WERK 1938. Perceel 1Raadhuis, Inspect.- en agentenwoning: G. Hens. Perceel 2. Woning Burgemeester: W. Hens. Perceel 3. Woningen Thijssen en Pijnenburg, Min. Loeffstr.: C. A. Mol. Perceel 4. 8 Woningen St. Ant.st. 2337, voorgevels: E.W.N.O. (W. v. d. Heijden). Perceel 5. 5 Woningen St. Ant.str. 47 en St. Ant.pl. 1—4, voor en zijgevels: E.W.N.O. (W. v. d. Heijden). Perceel 6. 4 Woningen 2e Zeine 22 28, bovenlichten, onderkozijnen, 20 woningen St. Crispijnstr. 240. ramen voorg.: W. Hens. Perceel 7. 8 Woningen St. Cris pijnstr. 42—56, achtergevels, voorge vels, alleen gootlijsten en dakkapellen: G. Hens. Perceel 8. 8 Woningen St. Cris- pijnstraat 58 72, alle gevels: Van Loon's Schildersbedrijf. Perceel 9. 5 Woningen St. Ant.pl. 812, achtergevels van 4 woningen St. Crispijnstr. 80b en St. Ant.pl. 5 7, voorgevels: P. A. Dekkers. Perceel 10. 8 Woningen St. Cris pijnstr. 100114, de voorgevels: P. v. d. Pas. Perceel 11. 6 Woningen, le Zeine 31af, alle gevels: J. Schellekens. Perceel 12. Van 12 woningen Past. Kuijpersstr. 1 23, alle gevels: C. A. Mol. Perceel 13. Van 12 woningen Past. Kuijpersstr. 224. alle gevels: C. A. Mol. Perceel 14. Van 8 woningen, Put straat 6882. de achtergevels: E. W. N. O. (W. v. d. Heijden). GOED AFGELOOPEN. Ter hoogte van de Mr. van Cooth- straat, wilde gistermorgen een zekere K. de Grootestraat per rijwiel over steken. Hij gaf daartoe richting aan, maar daar hij ook terzelfder tijd van richting veranderde werd hij aangere den door den achteropkomenden auto van de fa. Vr. uit Kaatsheuvel, be stuurd door v. D. K. werd tegen den grond gesmakt en bloedend aan het achterhoofd gewond, terwijl zijn rijwiel werd vernield. Ook de auto bekwam materieele schade aan radiateur en koplampen. ZWIJNTJESJAGERS. Toen de heer G. de L. Zaterdag avond even bij zijn vader in de Sta tionsstraat moest zijn en zijn race-rij wiel daar even in den dam plaatste, kwam hij bij zijn terugkeer tot de on aangename ontdekking dat zijn karre tje verdwenen was. De politie speurt naar de daders. Biljarten A.s. Zaterdag krijgen we in café Jac. Passier, de Nederlandsche jeugdige biljarter n.l. Theo Berkel- mans met zijn trainer Piet Deve nijns. Op dit bijzondere gebeuren op biljartsportgebied hopen we in het blad van Zaterdag nog uitvoe riger terug te komen. Voorloopig willen we hieraan nog toevoegen dat Jan de GraafT (Waalwyks kampioen) de strijd zal aanbinden tegen den kleinen matador, terwijl F. Slaats het dezen avond op zal nemen tegen Devenijns. Gouden bruiloft Dinsdagavond had in café Wage- makers een vergadering plaats op uitnoodiging van een voorloopig comité om te komen tot een vaste buurtcommissie ter voorbereiding der feestelijkheden ter gelegenheid van de gouden bruiloft van het echtpaar de Ronde Huigen. Deze vergadering welke zeer goed be zocht was had na een geanimeerde gedachtenwisseling tot resultaat dat het vaste feestcomité als volgt werd samengesteld: Adr. Strikkers, Voor zitter, H. van Engelen, vice-voorz., J. Wagemakers, Secretaris, E. M. Dekkers, penningmeester en de heeren Ara. Brok, J. Dekkers, P v. d. Pas, H. de Peffer, Adr. van Nooy, H. Stassar als leden. In het damescomité werden ge kozen de dames v. d. Aa, Brok, van Drunen, Froklage, Jansen, Klaasen, Mertens, Mahieu, Strikkers, v. d Schans en Verhulst. Blijkens de stemming der aan wezigen bestaat er in de buurt veel animo voor dit gouden feest en de comité's die reeds heden Woens dagavond hun werkzaamheden aan. vangen, hopen door de algemeene medewerking iets moois tot stand te brengen. Uitbreiding Van Harens' Lederfabrieken. De uitbreiding der Van Harens' Lederfabrieken alhier is onder hands opgedragen aan de Fa. P. v. d. Aa, alhier. Gilde St. Crispijn en Crispinianus Aan het Gilde St Crispijn en Cris pinianus te Waalwijk v.m. Besoijen, viel bij loting ten deel, het te geven eerste concours voor het jaar 1938 van den Langstraatschen Schutters- bond. Deze wedstrijden zullen worden gehouden op hun terrein, achter calé J. van der Meijs op Zondag 8 Mei a.s. Hieraan zal worden deelgenomen door een zevental Gildin, n.l. Prinses Juliana, Vlijmen, St. Blasius, Heusden, St. Calharina, Herpt, O.L. Vrouwe Schuts, Elshout, St. Am- brosius, Baardwijk, Sl Jan Baptist, Kaatsheuvel, St. Crispijn en Cris pinianus, Besoijen. Wijl deze vereenigingen bii Kring »Maasland« waaronder zij resor- teeren, als zeer geoefende schutters staan aangeschreven zal het wel de moeite waard zijn voor lief hebbers van de schietsport, aldaar een kijkje te gaan nemen Uitstapje Een 190 tal winkeliers en weder- verkoopers van de bekende Jurgens producten, uit Waalwijk e.o., maak ten Maandag met een 7-tal auto bussen een uitstapje naar Rotter dam, waar de groole fabrieken van bovengenoemd concern werden be zichtigd. Unaniem was men vol lof over de hygiënische inrichting dezer fabrieken, terwijl een door de directie aangeboden bitteruuitje en lunch door alle deelnemers zeer ggwaardeerd werd. Zeer voldaan arriveerden allen des avonds «tan ook weer in hunne woonplaatsen. De bussen waren van de fa. Mulders Sars, alhier. HANK. Dezer nachten, werden een tweetal jonge schapen, loopende in een weide aan den Peerenboom en Rijksweg alhier, door honden dood gebeten. Ook moesten het verschil lende konijnen in hokken achter woningen ontgelden. Voor betrok kenen een llinke schadepost. De plaatselijke politie stelt een onder zoek in, van wie deze wreede hon den zijn. In ieders belang en ook voor herhaling, is het van het grootste belang groote honden ab soluut vast te houden. Bij den landbouwer A. Snoek lag Vrijdagmorgen j.l. een best paard dood. Het cadaver werd op gehaald door den destructor te Son. Ook zijn den laatsten tijd meerdere jonge veulens gestorven. Zaterdagmorgen, al vroeg,kre gen een buurman en buurvrouw het aan den stok over het vegen van straatvuil op den »Buitendijk« alhier. De ruzie liep zoo hoog, dat de bezems gebruikt werden om elkander af te rossen. Met wat herrie en builen liep dit geval ver der af, maar de vrede is nog niet geteekend. Voor een matige bezette zaal is Zondag voor het laatst voor mannen opgevoerd het drama »Het gloeiende Zand« bij de Zusters al hier, door leden van den Gezellen- bond. Daar het spel werkelijk goed werd gespeeld, is het jammer dat de opkomst niet grooter was. Dezer dagen werd door den heer van B. een groote vischotter geschoten van bijna twintig pond. Zeer zeker geen aliedaagsche vangst. De speldjes verkoop ten bate van de Nationale Blindenzorg heeft ongeveer f 30.— opgebracht. De heer Jos Leijten, kweekeling met akte aan de R.K. Jongensschool alhier werd benoemd totonderwijzer aan de R.K. Jongensschool te Zevenbergen. Voor de leden van de H. Familie zal Donderdag, Vrijdag en Zaterdag een triduum worden gehouden, dat geleid zal worden door een pater Redemptorist. De sluiting vindt Zondag a s. plaats. Zaterdag ter gelegenheid van de geboorte van H.K.H. Prinses Juliana wapperde aan het huis van den Duitscher, den heer F. Naumann bedrijfslijder van de N.V. Transicol naast de Hollandsche driekleur ook de Hakenkruisvlag hetgeen aller belangstelling trok. Onze -stadgenoote mej. E. Schrauwers is benoemd tot kweeke- linge met akte aan de R.K. Meisjes school alhier, zulks in plaats van mej. Pauwels die zich in Indië zal vestigen. RAAMSDONKSVEER. Zondag j.l. werd door de R.K. Voetbalvereeniging»VeerscheBoys«, het kampioenschap dat zij behaalde in de derde klasse I.V.C.B. op fees telijke wijze herdacht. De dag werd begonnen met een H. Mis met algemeene H. Commu nie voor de leden. Na de H. Mis vereenigden zich allen in het vereenigingslokaal bij C. Heessels, aan het Heereplein, voor gezamenlijk ontbijt. Na den middag om half een speel, de het tweede elltal der Veersche Boys een vriendschappelijke wed strijd tegen het Wapen van Raams- donk 1 uit Raamsdonk(dorp), welke wedstrijd door de boys op schitte- rende wijze werd gewonnen met 4-1. Om twee uur kwamen de kam pioenen het eerste elftal der Veer sche Boys in het veld, die eveneens een vriendschappelijke wedstrijd speelden tegen D.N.L., uit Breda, tweede klasser der I.V.C.B, Wanneer ongeveer vijf minuten gespeeld is, bezorgt de midvoorder boys zijn club de leiding 1 0. De aanvallen verplaatsen zich vlug van doel tot doel, bij een van deze aanvallen maken de gasten van de gelegenheid gebruik om den stand gelijk te maken 1 1, en kort daarop zelfs de leiding te nemen 1 2. Als dan de boys weer een van hun gevaarlijke aanvallen ondernemen en de bal voor het doel der gasten zweeft, maakt een der spelers der gasten hands, en de strafschop die door de boys genomen wordt, wordt in een doelpunt omgezet 2 2 De linksbinnen der boys weetzijnclub met een kopbal de leiding te geven 3 2, maar de gasten maken den stand nog voor ae rust gelijk 3—3. Na de rust heeft de wedstrijd weer dezelfde aantrekkelijkheid als voor de rust. De boys krijgen na eenigen tijd spelen een doelpunt cadeau, doordat de keeper der gasten den bal in eigen doel werkt. En zoo eindigt deze mooie en spannende wedstrijd met een over winning der boys van 4—3. 's Avonds om halfzeven begon de feestavond voor de leden der boys met genoodigden. De groote vereenigingszaal was geheel gevuld, ongeveer 200 personen namen aan den feestavond deel. De avond werd opgeluisterd door het bekende jasz band gezelschap Gebrs. Broeders en den humorist H. Kieboom, die er wel voor zorgden dat de stem. ming onder de leden er in bleef. Door den geestelijken adviseur en verschillende bestuursleden werd hulde gebracht aan het kranige elftal. Om ongeveer acht uur bracht de Zangvereeniging »Amicitia« de feest vierende vereeniging een zanghulde. Door een bestuurslid werd in een korte toespr ak de vereeniging hul de gebracht voor haar kranig werk, en hij voegde eraan toe dat wanneer- de onderlinge verstandhouding van de leden blijft zooals ze nu is, de vereeniging zeker nog meerdere lauweren zal oogstten. Nadat door hen verschillende nummers waren ten gehoore gebracht, werden de leden dei Zangvereeniging getrac- teerd, waarna voor afscheid nog twee nummers werden gegeven. De rest van den avond werd ge zellig doorgebracht, met afwisseling van zang en voordrachten. Tot Directeur-Geneesheer van het St. Theresia Ziekenhuis te Raamsdonksveer is metingang van 1 Mei benoemd de heer Ch. A. H A. M. Lips, arts alhier. Woensdag 4 Mei a.s. zal de heer A. J. van Onzenoort, onder wijzer aan de R.K. Jongensschool te Raamsdonksveer bij gelegen heid van zijn zilveren ambtsjuhilé gehuldigd worden door de leer lingen der school. 's Morgens wordt begonnen met een H. Mis om 9 uur, gezongen door de jongens der school. Om 10 uur in het St. Henricus- gebouw Kinderbulde, w.o. zang en aanbieding van een oorkonde, met opvoering van een tooneelstukje, speciaal voor deze bijzondere gele genheid geschreven, terwijl dan 's middags om half drie nog een uitvoering wordt gegeven voor de leerlingen der school. Alhier zijn gevonden een paar nieuwe gummilaarzen en twee rij wielplaatjes. Terug te bekomen bureau gemeente politie. Toen Vrijdagavond circa zeven uur schipper A. W. Fens, wonende alhier aan het Foi t, zich aan boord van zijn schip wdde begeven, lig gende in de haven, zag hij dat het water tusschen de beschoeiing en zijn schip heftig in beroering werd gebracht. Daar hij een ongeval vreesde, omdat op den loswal altijd veel kinderen spelen, begaf hij zich direct te water, om een onderzoek in te stellen. Hetgeen hij vreesde bleek waar te zijn, want tusschen het riet dat daar ter plaatse ligt haalde hij een kind te voorschijn dat reeds onder water lag tusschen het riet Bewus teloos werd het kind, een zevenjarig zoontje van W. M. van het Fort in een nabij gelegen woning binnen gedragen. Doker L., die direct aan wezig was, slaagde er in delevens- geesten weer op te wekken. Was Fens toevallig niet in de nabijheid geweest, dan was het kind vast en zeker verdronken, daar er niemand iets van gezien had dat het kind te water was geraakt. Men kan gerust zeggen dat Fens een menschenredder is, want het is niet de eerste maal dat door hem een kind gered wordt, voor zijn mooie daad is hij vroeger reeds met eer. medaille beloond Voor het herijken van maten en gewichten zal in de Oude School achter bet Raadhuis zitting worden gehouden op Zaterdag 7 Mei van 9,30—12 uur, voor hen wier naam begint met de letters A t/m G. en op Maandag 9 Mei, van 9—12 en van 1-4 uur voor de beginletters H t/m Z. Naar wij vernemen heeft de heer A. de Groot bedankt als secr. penningmeester van het Wit- Gele Kruis. Onder auspiciën der R.K. Middenstandsvereenigir.g hield de Zeereerw. Heer Henri de Greeve voor een goed gevulde Harmonie' zaal een zeer interessante causerie over de levensopvattingen en de diverse tendenzen van het moderne menschdom. Het geweldige applaus bewees tenvolle hoezeer Zijn Eer waarde het publiek heeft weten te boeien. Onder de aanwezigen mei k- ten we o.m. op de Zeereerw. Heer Pastoor, Pater Rector van het Car. melietenklooster, en verdere geeste lijkheid. Een vocaal mannenkwar- tet, (G. Kamp tenor, J. de Hond 2e tenor, H. van Iersel baryton en P. Kuyten bas), zorgde voor een passende afwisseling. Een avond, om niet gemakkelijk te vergeten I SPRANG. De Nationale Reclasseeringsdag welke 7 Mei a.s. ook in onze gemeente gehouden zal worden, staat onder lei ding van het Comité van Uitvoering Ds. W. Bousema voorzitter, Joh. van den Hoek secretaris, Ds. Lummel, M. C. Rijken, E. Colet en H. v. d. Ham. Het Comité van Aanbeveling bestaat uit de heeren: A. Smit, burgemeester; R. Middel koop, G. van Willigenburg, J. van den Berg, Dr. A. Roos, Dr. Winkelman, L. A. Sneep, H. Kerst. K. Alblas, J. Verheijden, G. Koenen, C. B. Timmer mans, J. Timmermans, C. Braspen ning en G. Both. A.s. Maandagavond half 8 zal in de zaal van de Chr. Volksbond alhier vanwege het Ned. Herv. Verbond tot Kerkherstel een vergadering gehouden worden waarin als spreker hoopt op te treden Ds. A. Luteyn, Ned. Herv. predikant te Nijkerk, met het onder werp: Het reorganisatievoorstel 1938. Vanwege 't regenachtige weder kon de voorgenomen rondwandeling door de gemeente door de Chr. Gym nastiek vereenigéng „Pro Patria" j.l. Zaterdagmiddag niet doorgaan. Het ligt in het voornemen deze rondwan deling a.s. Zaterdagmiddag te doen plaats hebben. CAPELLE. In verband met de verjaardag van H.K.H. Prinses Juliana maakte het muziekgezelschap „Kunst na Arbeid" j.l. Zaterdagavond een muzikale wan deling door de Kom naar de Nieuwe- vaart hetgeen van de zijde der inwo ners ten zeerste werd op prijs gesteld. Jammer dal ongeveer acht uur een fiksche regenbui de vereeniging noop te zoo spoedig mogelijk haar receptie lokaal op te zoeken. Gedurende de maand April werd op het hulppostkantoor alhier in de Rijkspostspaarbank ingelegd 5641,04 en terugbetaald 4966,80. Het aantal inlagen bedroeg 65, dat der terugbe talingen 50. De postduivenvereniging „De Luchtvaart", gevestigd in het café van Mej. Wed. A. van der Haart aan de Nieuwevaart, hield j.l. Zondag met oude duiven een wedvlucht vanuil Neufvilles, waarbij de eerste duif met een snelheid van 721,43 meter per minuut om 1.32.12 en de laatste prijs winnende duif, welke een snelheid van 451,36 meter per minuut bereikte om 3.30.36 werd geconstateerd. De uitslag van deze wedvlucht luidt als volgt: C. Rosenbrand 1, 12 18; J. Versteeg 2, 3; St. van Peer 4, 6; Vos 5, 7 14 20 23 24; C.Verhagen 8, 27 32; J. de Jong 9, 11 19; B. Pols 10; J. van Doornik 13; H. van Campen 15, 34; Gebr. van Onzenoort 16, 17 31; Ph. van Tilborgh 21; E. Haverhals 22; C. B Boeser 25; B. Hartman 26; J. Rosenbrand 28, 29; Adr. Klootwijk, 30; en Adr. Blom 33. Eerste overduif: Adr. Klootwijk, terwijl de extra-prijs, een tulband, werd gewonnen door J. Versteeg. Aangetoonde duiven: J. Versteeg, Vos, Gebr. van Onzenoort, G. Rosen brand en J. de Jong. A.s. Zondag wordt een wedvLucht vanaf Vilvoorde georganiseerd, waar voor de duiven Vrijdag 6 dezer des avonds tusschen 7 en 9 uur in het clublokaal worden ingekorfd. Ter gemeente-secretarie van Sprang-Capelle werden gedurende de maand April 1938 ingevolge de vleeschkeuringswet aangegeven 19 runderen en 54 varkens. Een ooievaarspaar heeft dezer dagen het nest, staande op het erf van den smid A. Cové alhier, betrokken. Dit is heel wat later dan andere jaren, hetgeen zeker ook alweer in verband staat met het koude weer. In het Stationskoffiehuis van den heer P. Pruijssers werd j.l. Dinsdagna middag 3 uur de jaarlijksche vergade ring van stemgerechtigde ingelanden van het waterschap „De Binnenpolder van s-Grevelduin-Capelle" gehouden. Na opening en behandeling van in gekomen stukken volgde mededeeling van het proces-verbaal van kasopne-* ming bij den penningmeester, waaruit bleek, dat alles keurig in orde was. De rekening over het dienstjaar 1 Juli 1936 tot 30 Juni 1937 werd in ont vangsten vastgesteld op 4640.45]^ en in uitgaven op 3220.71, sluitende met een voordeelig saldo van 1419.743^. De begrooting voor het nieuwe dienstjaar, aanvangende 1 Juli 1938 en eindigende 30 Juni 1939 werd in ont vangsten en uitgaven vastgesteld op 3942.34Yi' terwijl het bedrag der om slagen voor ruim 557 h.a. werd bepaald op 4.— en voor ruim 131 h.a. op 2 per h.a. Het dagelijksch bestuur werd mach tiging verleend tot uitvoering van voor komende werkzaamheden in eigen be heer, waarna de voorzitter deze verga dering sloot. R.P.S. Aan het postkantoor Kaatsheuvel en het daaronder behoorend ambtsge bied werd gedurende de maand April 1938 ingelegd ƒ22348,70. Terugbetaald 12800,80. Het laatste door dat kan toor uitgegeven boekje draagt het nummer 9545. Zangvereeniging Bel Canto. Zaterdagavond hield de Zangver eeniging Bel Canto in haar vereeni- gingsgebouw bij dhr. Jan van Dun haar jaarvergadering. Na de opening door den voorzitter Dr. J. Vercaute- ren, werd een overzicht gegeven van wat in 1937 door de vereeniging werd gepresteerd. De heer P. Steenbergen bracht een financieel verslag uit, dat met een batig saldo sloot, doch waar uit bleek, dat de vrijstelling van con tributie, destijds voor drie maanden verleend niet kon gehandhaafd wor den, waarom werd besloten de des tijds vastgestelde contributie met in gang van 1 Mei weer verplichtend te stellen. De aftredende bestuursleden C. Bre- kelmans, vice-voorzitter en P. Steen bergen, penningmeester werden met algemeene stemmen herkozen. In de vacature W. v. d. Wee werd als bestuurslid met overgroote meer derheid van stemmen dhr. G. Woo ning benoemd. Als secretaris werd benoemd dhr. C. v. d. Hoven. Bij de mededeelingen gaf de voor zitter een verklaring, waarom de plan nen van een zomermuziekfeest geen doorgang zullen kunnen vinden. Waar Burgemeester Mallens meent, voor de uitvoering der vermakelijkheidsbe lasting een andere maatstaf aan te moeten leggen, als destijds voor Apollo en Euphonia bepaald, kan het bestuur het financieele risico, dat daaruit voor de vereeniging zou voort vloeien tot haar spijt niet aanvaar den. De hoop werd uitgesproken, dat Bel Canto, dat zich in de voorberei dende werkzaamheden voor dit feest mocht verheugen in de volle enthou siaste medewerking van de besturen der zusterverenigingen ter plaatse, alsnog in de gelegenheid zal gesteld worden om haar 10-jarig bestaan ook naar buiten waardig te kunnen her denken. Politiehondensport. De groote Politiehondenwedstrijd op 1 Mei in ons R.K. Sport- en Wan delpark door de Dresseervereeniging „Onze Verdedigers" gegeven is een evengroot succes geweest dan die van 1937. Een achttal honden, die mogen ge rekend worden uit de beste uit den lande werden voor de keurmeesters: de heeren J. v. Helsland, hoofdkeur meester van de K.N.P.V. alhier en P. Verheugd, voorzitter van de afdeeling N. Holland van de K.N.P.V. te Am sterdam, volgens het reglement van de K.N.P.V. beoordeeld. Onder de vele belangstellenden, die de wedstrijd volgden mogen we noe men: de Weledelgeb. heer Jhr. La- man-Trip voorzitter van de K.N.P.V.

Echo van het Zuiden | 1938 | | pagina 12