INGEZONDEN STUKKEN. GEMENGD NIEUWS SPORT (Buiten verantwoordelijkheid der Red.) UIT DE SCHOENINDUSTRIE. Onvoldoende waardeering 1 Wanuneer men ons de vraag stelt, »is er wel voldoende waardeering voor wat beider organisaties van werkgevers en werknemers, voor het geüeel der industrie hebben bereikt», dan moet jammer genoeg worden gezegd, nat een en ander nog te weuscnen overlaat, zeker in vernoudiug bet vele goede wat on danks den ongunstigen toestand der industrie, in de laatste jaren is bereikt. in tegendeel men waardeert het niet naar zijn juiste waaide. Niet zoozeer, dat men hel bereikte niet mooi en goed, zells als noodzakelijk aanslaat, doen men blijft onver schillig voor het lidmaatschap der organisatie. Men mist blijkbaar het plicütsgevoel zooals men dat van een beuoorlijk inensch in de maat schappij verwacut. Immers de arbeiders (onvereeuigden) en daar gaat het hier om, strijken wel de voordeelen van de vruchten der organisaties op, de onvereeuigde werkgevers, gelukkig zijn er maar weinigen, zeggen, dat het wel goed ja hard noodig was, dat men aan de C.A.U. over de gansche schoen industrie wettig gebonden is, doch ook zij onthouden zich van mede werking, en belemmeren daardoor min of meer het hegrijpen van de noodzaak der C.A.U. Sommigen pogen de zaak middels benepen kleingeestigheid tegen te kunnen houden, en verwarring te stichten, door bemerking te maken op hun collega's, van niet naleving der C.A.U. met het kennelijk doel hun eigen tekort in deze aan onze aan dacht te doen ontsnappen. Intus- schen, zij blijven buiten de veree- niging evenals het deel onvereenigde arbeiders, bij de misleidende over weging als »ik« hel maar heb. Dat is een groot tekort aan grondig be sef van de onmisbaarheid van hun lidmaatschap, niet het minst met het oog op hun eigen belang. Dat die werkgevers dat niet inzien baart geen verwondering. Geen graange was zoo goed of men vindt er nog wat onkruid in. Erger is, dat men dat aan werknemers kant niet inziet. Dat is voor een buitenstaander on gelooflijk. De werknemers en zeker de onvereenigden waren als regel de meest gedupeeiden middels het geknoei met loonen en andere arbeidsvoorwaarden. Zulks bleek ons meermalen bij de loon- contiöle. Zij voelden het aan den lijve, en daarom moesten zij, zeker op de eerste plaats blijk geven van waardeering voor hel niet in het minst in hun voordeel bereikte resultaat. Zij behoorden reeds lid te zijn. Zeker, een noemenswaardig aantal werd sinds 10 Januari j.l. den dag waarop de verplichte C.A.U. voor de schoenindustrie in de prak tijk kwam, lid van onzen bond. Zij zijn welkomZij wilden niet langer behooren tot hen, die spe- culeeren op de offers, door hunne mede stand- en vakgenooten ge bracht. Zij willen voor de toekomst naar vermogen medewerken aan den opbouw van industrie en huis gezin, tot algemeen welzijn. In te genstelling met hen, die op heden onverschillig blijven, met de ge dachte toch mede te kunnen deelen in de voordeelen met offers van tijd en geld door de organisalie's behaald. Intusschen beseffen dezul ken niet, dat men door een dus danige houding niet alleen misdoet tegen de maatschappelijke plicht, doch ook het geheel benadeelt. Bovendien onze taak als vakorga nisatie is niet beperkt om op te houden bij het regelen der mini male arbeidsloonen en enkele an dere arbeidsvoorwaarden Het is slechts een begin van haar taak. Wat niét bedoelt te zeggen, dat men onvoldaan en ontstemt moet zijn, doch ook weer niet zoo opgeval mag worden, of er is nog veel te doen ten aanzien van de rechtsze kerheid, binnen het raam van rede lijkheid inzake de arbeidsvoorwaar. den. Wij denken hier o.m. aan de regeling van het productie-proces in tal van bedrijven als zoodanig. De bedrijfsregeling is In tal van gevallen nog niet in orde, integen deel, men werkt vaak duurder dan noodig is, los van de loonschalen. Er is nog veel wat op regeling wacht. Naast in- en verkoop, leve- rings- en betalingsvoorwaarden, welke de vol e aandacht der be sturen en den bedrijfsraad hebben, valt er nog te regelenhet tarief van stuk- of tijdloon. Uok de pres tatie, kwantum en kwaliteit, het tempo van de machine en het tempo van den band komen bij het vast stellen der tarieven danig in aan merking. Zoo ook de regeling der eventueele te heffen boete en de bestemming daarvan. Uok de be dragen voor schadeloosstelling van wege oeschadiging van proauctieot materialen en meer andere factoren. Dat alles is niet gereglementeerd en geschied nu eenzijdig, waardoor klachten over willekeur meermalen tot uiting komen.Datalleszijn aange legenheden, welke het spreekt voor zichzelf tusschen partijen behoorenjgeregela en omschreven te worden althans voor zoover dat geregeld en omschreven kan worden. Zoodoende voorkomt men botsiüg tusschen werkgever en personeel, en wordt den bedrijfsgang niet ver stoort, veel minder stopgelegd. Alles saam gevat blijft er dus nog veel en noodzakelijk werk te doen, wat reeds lang geschied had kunnen zijn, indien het onvereenigde d^el aan beider kanten zich had aange sloten en medegewerkt. Immers dat deel zoowel patroons als arbeiders, heeft den mond vol met oppervlak kigheden en critiek op het werk der organisaties en hun leiding en schaamt zich niet om als eerste in de rij te staan om de vruchten van dat werk te plukken, zonder zelf een cent te hebben bijgediagen aan den arbeid welke vooraf ging, om die vruchten tot wasdom en rijpheid te brengen. Intusschen mag dat zoo niet blijven. Partijen beamen mid delen om er toe te komen, dat het maaien en plukken zonder te helpen zaaien uit moet zijn. Men bedoelt er toe te komen, dat de tekorten aan arbeidsloon alleen aan de ge organiseerde arbeiders en arbeidsters zal worden uitbetaald, doch niet aan de onvereenigde. Waar dit voor de deur staat te gaan gebeuren, is dat een reden te meer voor de hier- bedoelde werknemers, zich ernstig te beraden en te beslissen lid te worden van de R K. Arbeidersbe weging. Zoodoende maakt men mede hel geheel sterk, als een voor zorg actief te kunnen zijn en te blijven, voor de positieve handha ving der verbindendverklaarde C.A O. en eventueel bij een betere conjunctuur van het bedrijf, in staat te zijn om zonder strijd nog betere arbeidsvoorwaarden te ver krijgen. Moge de onvereenigde ar beiders mannen en meisjes de oogen openen, en lid worden zonder on derscheid mits dat het solide leden bedoelen te zijn, die er op staan hun plicht te d^en in alles, en zich daardoor sterk voelen voor hun rechten. Zoo moeten ze zijn, anderen behoeven zich niet te melden. G. R. Kaatsheuvel, 30 Mei 1938. De moord te Almelo. De aangehoudene legt een bekentenis af. Woensdagavond, juist een week na den moord op Tijtje Hof, bet woonwagenkind te Almelo, kan deze misdaad als geheel opgehelderd worden beschouwd. De 24-jarige J. F. v. d. W. heeft n.l. bekend, den moord te hebben gepleegd. Deze bekentenis is niet in de laatste plaats losgekomen door het vinden van het mes, waarmee de misdaad is begaan. Eerst is gemeld, dat het kind met een hamer zou zijn vermoord, dat haar de schedel zou zijn ingeslagen. Bij de sectie op het lijk door dr. J. P. L. Hulst is dit onjuist gebleken. Dr. Hulst stelde vast, dat het meisje met een mes was gedood en wel op een meer dan beestachtige manier. Het hoofd was nagenoeg van den romp gescheiden. Sinds dit vaststond heeft de politie niets on beproefd gelaten om het mes te vinden. Zij had hier nog een reden voor. Up grond van andere aanwij zingen, n.l. bebloede kleeren, het ontbreken van een alibi en tegen strijdige verklaringen had men de hand gelegd op v. d. W. De man ontkende echter een mes te hebben bezeten en er werd ook geen mes op hem gevonden. Een onderzoek wees uit, dat de man op Dinsdag 24 Mei, dus een dag voor de moord te Assen uit de gevangenis was ontslagen, waar hij een straf van acht maanden had ondergaan wegens rijwieldiefstallen. Een telefoontje naar Assen verschafte de zekerheid dat v. d. W. bij zijn ontslag in het bezit was geweest van een dolkmes in scheede. De politie begon de Haven geheel af te dreggen entoen dat geen resultaat opleverde is men gaan zoeken in beerputten enz. Ten slotte zijn in de binnenstad een groot aantal riolen en üoolputten geleegd en deze ijver werd beloond, want in een putje aan de Boompjes vond men het mes. Bloed en haar kleefden er nog aan. Toen v. d. W. daarna nog eens aan den tand werd gevoeld, bekende hij den misdaad. De dadar staat bij de politie in Twente ongustig bekend. Herhaal delijk is hij veroordeeld wegens diefstal en ook washij er van verdacht 20 JAAR LANG HEVIGE RHEUMATISCHE PIJNEN IN HAAR VOETEN. Nu den geheelen dag zonder pijn. Mevr. E. A. schrijft: „Ik gebruik Kruschen Salts nu gedurende vier jaar. Daavroor had ik gedurende 20 jaar verschrikkelijk geleden aan mijn voeten; soms verwisselde ik wel vijf keer per dag van schoenen. Nu kan ik hetzelfde paar schoenen gemakke lijk den heelen dag aanhouden. Ik kan Kruschen Salts niet hoog ge noeg roemen". De oorzaak van die kwellende rheumatische pnijen is meestal een ophooping van giftige af valstoffen- in Uw lichaam. Kruschen Salts spoort Uw afvoerorgancn aan tol krachtiger werking, waardoor alle afvalstoffen spoedig verwijderd wor den en geen kans meer krijgen zich op te hoopen. Uw hloed wordt gezuiverd en tegelijkertijd zullen Uw rheuma tische pijnen verminderen om ten slotte geheel te verdwijnen. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en erkende drogisten. betrokken in eenige zedenmisdrijven. Hij is te Haaksbergen geboren, maar het laatst kwam hij te Almelo uit Winterswijk. In den korten lijd van zijn verblijf te Almelo is hij gehuwd maar zijn vrouw had hem al na korten tijd verlaten wegens zijn gedrag. Vastgesteld is voorts, dat elke relatie tusschen dader en slachtoffer ontbrak. In dit verband kan worden opgemerkt, dat het meisje vermoede lijk ook niet vrijwillig met den man is meegegaan, maar half of geheel tegen haar zin is meegesleept, naar men denkt over het hek aan den Kloosterweg. In het keetje op de opslagplaats zou dan de misdaad zijn geschied. Doodelijk ongeluk te Rotterdam. Up den Nieuwen Binnenweg te Rotterdam is gisteravond de 27-jarige schijder A. G. Verhoeff uit Maassluis op de fiets in botsing gekomen met een motorwagen van lijn 16,tenge volge waarvan bij kwam te vallen en onder den tram schoot, waar door hij zulke zware verwondingen opliep dat hij korten tijd daarna overleed. Een boerderij belegerd. Drie gewonden bij een schietpartij tusschen de politie en een veehouder te Ruwiel. Gisterochtend heeft te Ruwiel nabij Nieuwersluis (U.) een ernstige schietpartij plaats gehad tusschen de politie en een veehouder en zijn zoon, die weigerden zich aan de crisismaatregelen te onderwerpen. Herhaaldelijk was reeds geprobeerd den veehouder A. van M„ wonende aan de Porthengenschebrugte Ruwiel te overreden, evenwel zonder eenig resultaat. De man weigerde steeds de crisisambtenaren op zijn boerderij toe te laten en op aanschrijvingen van den burgemeester en zelfs van den minister kwam geen antwoord. Een oproep om op hetgemeente- huis te verschijnen werd genegeerd en alle middelen om den man te bewegen zijn wettelijken plicht te vervullen, bleven zonder resultaat. Gisterochtend heeft de politie in opdracht van den minister eindelijk krachtdadig opgetreden. De veld. wachter D. Taima begaf zich met eenige crisisambtenaren naar de boerderij doch zij vonden alle deuren gegrendeld of dichtgespijkerd en hun verzoek om binnengelaten te worden werd niet ingewilligd. Daarna heeft de veldwachter hulp gehaald. Gok de burgemeester de heer J. J. G. Vor der Hake kwam bij de boerderij maar hij kon evenmin de bewoners overreden de deuren te openen. Toen werd besloten dat men zich met geweld toegang zou verschaffen. Nauwelijks was de veldwachter begonnen om een raam open te breken of uithet huis werd geschoten. De veldwachter werd niet ernstig aan de borst gewond en moest zich terugtrekken, nadat hij zelf nog in de richting, waar het schot vandaan kwam, teruggevuurd had. De burge meester waarschuwde het parket te Utrecht en spoedig daarna verscheen de substituut officier van justitie, jhr. mr. J. E. W. Twiss Quarles van Ufford, die de leiding van het beleg ter hand nam. Den bewoners werd nog aangeraden ten minste de kin deren uit het huis te sturen opdat er geenonnoodige slachtoffers zouden vallen, maar ook daaraan werd geen gehoor gegeven. Tenslotte ging de politie tot den aanval over. Toen een paar veld wachters aan de achterzijde een deur hadden opengebroken, werd er uit het achterhuis op hen geschoten. De veldwachters waren er evenwel op voorbereid en wisten zich zoo te dekken, dat zij niet werden geraakt. Zij schoten terug met het gevolg, dat de veehouder en zijn zoon, die zich dicht bij de ingang bevonden, werden geraakt. Toen was het verzet meteen gebroken. De vader en de zoon,van wie er een de beschikking had over een revolver, bleken vrij ernstig gewond te zijn, zoo zelfs dat men eerst voor het leven van den vee houder vreesde. De beide slachtoffers zijn in twee auto's van den Utrecht- schen G.G.D. naar het stads- en academisch ziekenhuis te Utrecht vervoerd. De vader had een schotwond in de horst, de zoon was in het been getroffen. Hun toestand bleekevenwel niet ernstig. De veldwachter Talma was er betrekkelijk goed afgekomen. Hij had een schampschot in de borst opgeloopen en ister plaatse verbonden waarna hij zijn dienst kon blijven verrichten. Buitenlandsche dienstbode zonder werkvergunning fl650boete voor mevrouw. Een echtpaar had zich voor den kan tonrechter te Amsterdam te verantwoor den, omdat het een Oostenrijksche dientbode zonden arbeids vergunning in dienst had gehouden. Het meisje was reeds geruimen tijd in dienst, toen de depalingen betreffende de arbeidsver gunning van kracht werden. De werk gevers hielden, in weerwil van de waarschuwingen, het meisje in dienst. Doch zij verkeerde—aldus het echtpaar niet langer beweerde als dienstbode, doch als huisgenoote in de woning. Maar het dienstmeisje, dat inmiddels is ontslagen tegenover de politie, dat zij in het geheel niet als huisgenoote werd behandeld, doch als dienstbode. Aanvankelijk hielden zoowel de man als de vrouw vol, dat hier geen sprake was van een wets overtreding, daar hethiereen huisgenoote betrof, Tenslotte kwamen de verdachten op hun verklaringen terug. De ambtenaar van het O.M. was van meening, dat beide verdachten aanspra keüjk waren. Z i. was echter de vrouw strafbaarder dan de man. Het staat vast dat het meisje dienstbode was engeen huisgenoote. Spr. vordert hooge straffen tegen de vrouw vorderde hij f 1100 boete en tegen de man f 550. De kantonrechter wees onmiddellijk vonnis. Hij legde de vrouw 22 geld boete vzn f 75 op, dus in totaal f 1650 Den man veroordeelde hij tot 22 boeten van f 1, dus in totaal tot f 22. Ernstig ongeluk op onbe- waakten overweg. Auto door trein gegrepen; de twee inzittenden gedood. De 22- jarige bierbrouwer Rombouts uit Middelbeers en zijn ongeveer 30 ja rige zuster waren omstreeks 7 uur 15 uit Oosteihout vertrokken om zich via Gilze Rijen naar hun woonplaats te be geven. Bij den onbewaakten overweg, waar het uitzicht door het huisje van den voormaligen overwegwachter wordt belemmerd, had de auto volgens oog getuigen niet meer vaart dan 20 K.M. Niettemin schijnt mej. Rombouts, die den auto bestuurde, den trein, die om 7 uur 28 uit Breda was vertrokken, niette hebben op gemerkt, met het ge volg, dat de auto midden op de rails door den trein in de flank werd gegrepen en ruim 500 meter meegesleept. Toen de trein tot stilstand was gebracht hing de vrijwel middendoor gereten auto gedeeltelijk op de buffers. De heer Rombouts bevond zich nog in de resten van den auto. Hij gaf nog flauwe leekenen van leven, maar overleed na enkele minuten. Op ongeveer honderd meter van den overweg vond men er het verminkte lijk van mej Rombouts. Zoo vast zaten de resten van den auto op de buffers van de locomotief, dat het zelfs bij het terugrijden van den trein niet gelukte deze daarvan vrij te maken. Met behulp van een dertig omwonenden heeft men na eenigen tijd de resten los gekregen en aan den kant van de spoorlijn gesleept. Met 20 minuten vertraging heeft de trein de reis voortgezet. De stoffelijke hulsels zijn per auto naar het St. Ignatiusziekenhuis te Breda vervoerd. De marechaussee van de brigade Gilze-Rijen stelt een onderzoek in naar de oorzaak van het ongeluk. Op de plaats daarvan waren aanwezig de offi cier van justitie te Breda, mr.F. Deelen, en de burgemeester van Gilze-Rijen, mr. dr. S. Sweens. Auto-ongeluk op onbewaakten overweg. Op den onbewaakten overweg op den Waalbandijk in den spoorlijn Utrecht 's Hertogenbosch is nabij Waardenburg een ledige vrachtauto waarin zich drie personen bevonden, door een losse stroomlijnlocomotief gegrepen en totaal vernield. Van de inzittende werden er twee uit den wagen geslingerd, waarbij een op slag werd gedood, terwiil de ander slechts licht gewond werd. De bestuur der werd met het voertuig over twee honderd meter meegesleurd, waarna de locomotief tot stilstand kwam. Hij bleek zwaar te zijn gewond en een hersen schudding te hebben opgeloopen. DE EERSTE RONDE DER WERELDKAMPIOENSCHAPPEN. Nederland kan winnen. Morgen, Eerste Pinksterdag begint in Le Havre voor ons land den strijd om het wereldkampioenschap voethal en de uitslag van dezen wedstrijd zal hebben uit te maken of Nederland ook in de tweede ronde zal mogen uitkomen. Voor op gesteld moet worden dat de loting tegen Tsjecho-Slowakije onze Oranje hemden reeds direct voor een zeer moeilijke taak stelt, daar de Slowaken een der sterkste formaties van het Euro- peesche continent in het veld kunnen j brengen en daardoor alom zeer gevrees de tegenstanders zijn. Met een al te groot optimisme behoeft de wedstrijd van mor gen dan ook niet tegemoet worden ge zien, maar daartegenover staat dat pes simistische beschouwingen eveneens uil den hooze zijn. Wij willen niet verhelen dat de Hollanders het in Havre zeer moeilijk zullen hebben, maar dit neemt toch niet weg dat wij hen niet geheel kansloos achten. Voetbal is en blijft 'n wispelturig spel, dat 't succes naar de meest onverwachte zijden kan doen over slaan. Waarom zou dat nu niet eens in het voordeel der Oranjemannen kunnen zijn? Zij behoeven daarmede niet geheel en al van het geluk afhankelijk te zijn, want wij zijn er van overtuigd dat zij voldoende voetbalcapacitciten bezitten om de Tsjechen op waardige wijze par tij le geven en daarede aan te toonen dat men in hel lage landje aan de zee ook weet wat voethallen is. Onze jongens zijn daarom in het geheel niet kansloos en het is bovendien reeds een heel mooi iets dat er nu niet een bravourstemming is aangekweekt evenals in het berucht*; „Wij gaan naar Rome" jaar, waarbij wij evenwel niet verder kwamen dan Milaan. Toen heerschte er een stemming of Ne derland in een slag wereldkampioen zou worden en onze nationale elf, van al le kanten opgekeuveld, konden daardoor op een dubbel warme ontvangst rekenen, een warme ontvangst, die evenwel een zeer koude douche tot gevolg had. Nu is alles in stilte voorbereid. Enkele fraaie interlandwedstrijden, waarhij vooral de laatste tegen Schotland, toonden ons dat wij over een depressie-periode heen wa ren en dit feit geeft ons reden de toe komst met gerechtvaardigd vertrouwen tegemoet te zien. Zoo zien wij ook de wedstrijd van morgen met gerechtvaar digd vertrouwen tegemoet. Een defini tief Nederlandsch elftal is nog niet sa mengesteld, maar naar onze meening zal de opstelling, het hieronder volgende loch niet ver ontloopen Doel: A. van Male. Achter: Weher, Caldenhove. Midden: Paauwe, Anderiessen, v. Heel. Voor: Drager, v. d. Veen, Vente, Smit, de Harder. De opstelling in bovenstaanden vorm is nog lang niet zeker, maar deze zal waarschijnlijk eerst kort voor den wed strijd worden bekend gemaakt. Zooals er echter uit kan blijken hebben wij Wels vervangen door Drager. Onze kleinste man scheen den laatsten tijd op het ein de van zijn Latijn te geraken en het zou ons daarom niet verwonderen wanneer hij werd vervangen door Drager, die reeds vele goede dingen heeft laten zien. Waarschijnlijk zal men het met Vente nog eenmaal probeeren en wij gelooven wel dat het feit dat Smit weer zal mee spelen daaraan niet vreemd zal zijn. De achterhoede inclusief middenlinie zal wel intact gelaten worden en op dit deel van de ploeg kunnen wij dan ook voor 100% vertrouwen. De Tsjechen zullen ook een zoo sterk mogelijk elftal op de heen brengen, ter wijl alle spelers bovendien uitnemend getraind zijn en een groote technische balvaardigheid bezitten. Wat de Neder landers in deze techniek te kort komen zal moeten worden aangevuld met een flinke dosis geestdrift. Ook in een inter nationale ontmoeting vormt de geestdrift een zeer voorname factor, die ook hier wonderen kan verichten. Wanneer het Nederlandsch elftal dit wapen goed weet te hanteeren, dan be hoeft de ploeg niet te wanhopen, maar bestaat er een redelijke kans op succes. HONGARIJE—NED.-INDIë. Wat zal Indië presteeren tegen de krachtige Hongaren? Er zal wel niemand gevonden worden, voor wie de uitslag twijfelachtig is. Men kent hier het Indi sche voetbal niet en wat men niet kent, waardeert men ook niet. De Indische spelers, die den wedsrijd tegen Schot land bijwoonden, gaven te kennen, dat het spel der Hollanders hun niet meege vallen was. Ze krijgen nu tegen de Hon garen een prachtgelegenheid om te too nen, dat ze het beter kunnen; althans dat ze met recht hun oordeel over het Ned. spel gaven. Dit staat wel vast, dat ze heel wat capaciteiten in hun schoenen moe ten hebben om tegen de Hongaren een behoorlijke uitslag te bewerkstelligen. We wenschen de Nederl. Indische spe lers een „succes fou", en wanneer ze het brengen tot een eervolle nederlaag, wel nu dan zijn we dubbel en dwars tevreden en dan kunnen ze op nog grooter waar deering van onzen kant staat maken. WAALWIJK. HET SPORTGEBEUREN OP HET R.W.B.-TERREIN. Wij komen hier nog een enkele maal de aandacht vragen voor den 2den Pink sterdag a.s. op het RWB-terein te spelen wedstrijd tusschen den bekenden Til- burgschen eerste klasser Willem II en een Waalwyksch elftal, waarvan wij de opstelling in ons vorig nummer publi ceerden. Deze wedstrijd is nu eens waard ook bezocht te worden door hen, die zeggen niets om voetballen te geven, want wij zijn er van overtuigd dat ook zij morgen van een voetbalwedstrijd zullen genieten, die zoo aantrekkelijk is, dat zij van hun kwaal in eens genezen zijn. Zeer terecht kan deze wedstrijd dan ook aangemerkt worden als een propaganda voor de Waalwijksche voetbalsport. Het doet ons bovendien een bijzonder genoegen dat erin speleis zijn opgenomen van alle drie de KNVB elftallen, hetgeen wel getuigt van gezonde sportieve opvattingen en samenwerking, zulks tot allerlei aanwij zingen van minder sportieve elementen. Wij twijfelen er dan ook niet aan of deze

Echo van het Zuiden | 1938 | | pagina 6