NIEUWS UIT DE LANGSTRAAT EN OMGEVING BUITENLAND "«NGD NIEUWS QUSSEN, HERPT. KAATSHEUVEL. VLIJMEN. WASPIK. of 1940 ernstig in aanmerking komt. Er is echter ook nog een mogeijkheid, dat het congres der F. A. besluit voor taan twee landen-wedstrijden per seizoen in Engeland te spelen. In dat geval komt naast Nederland in de eerste plaats Zwit serland reeds voor een wedstrijd in het aanstaande seizoen in aanmerking. AANVANG COMPETITIE AFDEELING IV. Het bestuur van afd. IV brengt ter ken nis van belanghebbenden, dat de compe titie der uit elf vereenigingen bestaande eerste klasse van afdeeling IV zal aan vangen op Zondag 11 September 1938 en die der overige klassen op Zondag 18 September d.a.v. Onder geen voorwaarde kan van de op 11 September vast te stellen wedstrij den uitstel worden verleend, aldus de Sportkroniek. WAALWIJK. W. S. C. Zondag 1.1. is na een proefwedstrijd op het Juliana-terrein de Juliana-RWB combinatie samengesteld die a.s. Zondag tegen WSC een proefwedstrijd zal spe len. Voor de opstelling ervan verwijzen wij naar het Juliana-nieuws. Zooals men daarbij zien kan is dit elftal zoo sterk mogelijk samengesteld zoodat WSC er ongetwijfeld haar handen meer dan vol aan zal hebben. Redenen dus die een spannenden wedstrijd waarborgen, waar door een bezoek aan het WSC-terrein al leszins gerechtvaardigd zal zijn. Zaterdag a.s. komen we er nader op terug. JULIANA. Zondag j.l. had de wedstrijd tusschen de 2 proefelftallcn van RWB en Juliana plaats. Door verhindering van enkele spelers moesten de elftallen enkele wij zigingen ondergaan. Er werden in dezen wedstrijd nog al veel doelpunten ge maakt. De uitslag werd 75 in het voor deel van het B-elftal. Na den wedstrijd werd het volgende elftal samengesteld voor den wedstrijd tegen WSC: L. v. d. Aa. André Leijtens L. van Zon L. v. Veldhoven, Jan Wilhelm, A. de Hart Joh. Blom, H. Lombarts, J. v. Velthoven, M. Leijtens W. v. d. Gouw Reserve's: Harrie Leijtens, J. Verheij- den, G. Snels, G. Smolders. VOETBALLENDE CHEFS. Morgenavond om half acht zal op het Juliana-terein een interessante wedstrijd gespeeld worden tusschen de chefs van de onderwerk- en die van de bovenwerk der van Haren's Schoenfabrieken. Daar onder hen meerdere goede voet balkrachten schuilen zal het er aan de noodige spanning niet ontbreken, waar mede tevens een bezienswaardige wed strijd gewaarborgd is. SPRANG. S. D. O. De voor j.l. Zaterdagmiddag vastgestel de competitiewedstrijd op het SDO-ter- rein alhier, SDOSparta (Andel), kon vanwege den zwaren regen niet door gaan en is tot nadere vaststelling uitge steld. De SDO-junioren speelden j.l. Don derdagavond een competitiewedstrijd voor de Waalwijksche Jeugdcompetitie tegen de WSC-junioren op het terrein al hier. Qnze jeugdige voetballers wisten de puntjes hier te houden. De uitslag was 41 voor SDO. Donderdagavond zal op het SDO- terrein een competiliematch worden ge speeld voor de Zomeravond-competitie van den Brab. Voetbalbond tusschen SDO 3 en NEO 2 alhier. A.s Zaterdagmiddag gaat SDO 1 naar NEO om een competitiewedstrijd te spelen voor de Zaterdagmiddag-compe titie B.V.B. Dit belooft weer een span nende ontmoeting te worden waarom veel belangstelling wordt verwacht. N. E. O. Het eerste elftal van NEO ging j.l. Za terdag naar Werkendam om aldaar tegen NOVA uit te komen voor de Zaterdag middag-competitie van den B.V.B. Het was een forsche wedstrijd, waarin beide ploegen tegen elkaar waren opgewassen. NEO was echter onfortuinlijk en verloor met 21. Wij vernemen dat NEO echter protest heeft aangeteekend ten opzichte van een h. i. onjuiste beslissing van den scheidsrechter. WIELRENNEN. SLAATSPELLENAARS WINNEN TE SCHAESBERG. De uitslagen van de baan te Schaes- berg waren: Sprint: 1 Pijnenburg, 2 Kremers, 3 Pellenaars. Afvalwedstrijd over 30 ronden: 1 Lonc- ke, 2 Savelsberg. 80 K.M. koppelwedstrijd1 Slaats Pellenaars 13 pnt., 1 uur 41 min. 53 sec.; 2 Muller—Savelsberg 0 pnt. Op een ron de3 LonckeDeneef lOpnt.; 4 Pijnen burgKremers 9 pnt.; 5 Waagenaar Te Loo 9 pnt.; 6 Clignet—M. Vroomen 3 punten. SCHULTE ZEGEVIERT TE PARIJS. Gerrit Schulte heeft Zaterdag op het bekende circuit in de Tuilerieën te Pa rijs het Europeesch criterium, dat jaar lijks over een afstand van 100 K.M. wordt verreden, gewonnen in den tijd van 2 uur 35 min. 43 sec. Als tegenstanders had hij de meest befaamde Europeesche ren ners, doch hij speelde voortdurend een leidende rol en won met een voorsprong van 22 seconden, terwijl zijn punten- aantal dat van nummer twee, den Itali aan Moretti met 20 overtrof. Ook verbe- terde hij het ronde-record met een tijd vdn 1 min. 49 3/5 seconde. De uitslag luidt: 1 Schulte (Nederland) 100 K.M. in 2 uur 35 min. 43 sec. (gem. snelheid 38.531 K.M. per uur) 90 punten; 2. Moretti (Italië) 2 uur 36 min. 5 sec. 70 pnt.; 3. Frechaut (Frankrijk) 43 pnt.; 4. Kaers (België) 25 pnt., allen zelfden tijd; 5. Egli (Zwitserland) 2 uur 37 min. 13 sec- la pnt.; 6. Jaminet (Frankrijk) 7 pnt.; 7. en 8. G. Lapebie en Pelissier (beiden Frankrijk) ieder 6 pnt.; 9. Lapebie (Fr.) allen in denzelfden tijd. DAMMEN. Tweede Pinksterdag werd de wedstrijd D. VerhagenF. v. Münster in café C. van Tilborgh gespeeld, welke door eerst genoemde speler werd gewonnen. Zondag 12 Juni is de laatste ronde in Waalwijk gespeeld: B. KlerksF. van Munster 20 J. TimmermansI). Verhagen 02 Standenlijst: D. Verhagen 3 2 10 5 B. Krerks 3 2 10 5 F. van Munster 3 0 12 1 J. Timmermans 3 0 12 1 A.s. Zondag wordt de beslissingswed strijd D. VerhagenB. Klerks, in café van Helvoirt te Baardwijk om 2 uur ge speeld. DUIVENSPORT. DE JEUGDIGE VLIEGERS. Zondag 12 Juni hield de P.D.V. De Jeugdige Vliegers en de P.D.V. de Post duif te Drunen een gecombineerde wed vlucht vanuit Maastricht. Los 9 uur. Wind N. O. De eerste duif 10.48.6. Laatste prijs- duif 11.6.14. De prijzen zijn als volgt: Th. v. d. Geld 1 2 4 5 7 12 27 29; Jos. de Peffer 3 26 28 34; W. van Bokhoven 6 9 16 19; Knippels 8 11 25; H. v. d. Wiel 10 17 32; A. Verhoeven 13; A. Stam, 14; A. Timmermans 15 18 23 24 30 31: J. v. Velthoven 20; A. v. Hilst 21; J. Ver hofstad 22; C. de Peffer 33. Th. v. d. Geld sere 4 met 1 2 4 5. Th. v. d. Geld serie 8 met 1 2 4 5 7 12 2729. DE EENDRACHT. Zondag hield bovengenoemde vereeni- ging een wedvlucht met duiven vanuit Salbries. Afstand 522 K.M. Los 8 uur. Wind N.W. Eerste duif 6.08; laatste duif 8.25.27. De uitslag was als volgt: P. Schoemans 1; Th. de Ronde 2 22 20; J. Verhagen 3 9; Jos. van Badel 4 10; G. Schoemans 5; P. L. Pullens 6 24; K. Broumels 7; C. Verhulst 8 13; G. Strijk 11 en eerste overduif; P. v. d. Houdt 12; G. van Huiten 14 23; Chr. van Heeswyk 15; A. van Eijck 16 19; J. van Bokhoven 17; P. v. d. Velden 18 20; J. Leijten 21; J. Kipping 25. HANK. Zaterdag j.l. had de fabrieksarbei der J. Heere alhier, het ongeluk met den duim op de papierfabriek „Maas mond" tusschen een kamwiel te ko men. De duim werd geheel platge drukt, zoodat hij zich onmiddellijk onder geneeskundige behandeling van Dr. van Vuure te Dussen moest stel len. Op den Buitendijk alhier, kwa men een wielrijder en wielrijdster met elkander in botsing. De oorzaak schijnt te zijn, dat de wielrijder te veel aan Bachus had geofferd. Het gevolg was, dat het rijwiel van de wielrijd ster, die kwam te vallen, zwaar werd beschadigd. Of de schade haar door den drinkebroer toegebracht, door hem vergoed is, meldt de geschiedenis niet. De boerinnenbond van Herpt hield hare jaarvergadering in het café „de Ploeg" onder leiding van de voorzit ster mej. v. Herpt-Veroude die in haar openingswoord een welkom richtte tot den geestelijk adviseur den Zeer Eerw. Heer Pastoor Timmermans, den spreker den WelEerw. Heer Rectoi Smulders, mevrouw Steeners echtge- noote van den EdelAchtb. Heer G. J. H. Steeners burgemeester der gemeen te, die door haar aanwezigheid bij de eerste gelegenheid de beste reeds blij ken gaf van medeleven met den boe rinnenbond, alsmede de heer Ad. Buijs voorzitter van de afdeeling N.C.B. die door zijn aanwezigheid de goede ver- standhouding tusschen de beide ver eenigingen demonstreerde. De WelEerw. Heer Smulders, rector van de R.K. Landbouwschool uit Box tel, hield een lezing met lichtbeelden over „Het Leven van Maria" die de volle aandacht trok der aanwezigen. Het bestuursvoorstel om een gratis cursus te doen geven in pluimvee-ken nis kon maar een zeer gering aantal deelnemers trekken, terwijl een cur sus in reidansen met daaraan verbon den inleggeld voldoende deelnemers kreeg. De aftredende bestuursleden mej. van Vrede-Buijs en mej. Buijs- Vermeulen werden met algemeene stemmen herkozen. Onder presidium van den Dijk graaf de heer Hubert Verhoeven uit Heusden werd de vergadering van Stemgerechtigde ingelanden gehouden in Hotel Centraal van Chr. Timmer mans te Heusden. De rekening over 1936-'37 werd vastgesteld met 2907,32^ aan inkom sten en 1003,91 aan uitgaven, alzoo een batig slot van 1903,41^. De begrooting 1938-'39 met 2560,091 aan inkomsten en uitgaven. Op de aan beveling voor Dijkgraaf werden ge plaatst le Hubert Verhoeven, Heus den (aftredend); 2e J. A. Klijn, Els- hout; 3e A. M. Buijs Mzn., Luttelherpt. De R.K. Kerkkorenbond St. Gre- gorius voor het Dekenaat Waalwijk zal op Zondag 26 Juni een Zangers dag houden te Waspik, waaraan de volgende koren hunne medewerking toezegden; St Jan Waalwijk, St, Clemens Waalwijk, St Antonius Waalwijk, St Jan Kaatsheuvel, St. Josef Kaatsheuvel en St. Bartholo mew Waspik. Heden verscheen het programma, yaaruit blijkt, dat om half vijf met feen plechtig lof wordt geopend, waarin de gezamelijke koren gregoriaansche lofzangen zul len zingen en de Hoogeerw. Heer A. J. v. d. Brekel, Deken-Pastoor te Kaatsheuvel en Voorzitter van den Bond een toespraak zal houden. Om half zes wordt in de zaal van den heer H. v. Iersel vergaderd, waarbij elk koor een nummer Gre- goriaansch en een nummer meer stemmige muziek zaluitvoeren.dat door een jury bestaande uit den Zeergel. Zeereerw. Heer Prof. Dr. W. Kerssemakers en den Weled. Heer Hoppenbrouwers zal beoor deeld worden. Op Zondag 12 Juni j.l. werd in café L. van Berkel, Horst, Kaats heuvel een hengelaarsvereeniging gesticht met den passenden naam »Geduld Overwint«. Voorloopig traden 12 personen als lid toe. Het voorloopig Bestuur in de stichtingsvergadering gekozen ziet er als volgt uit J. v. Kuik, voorzitter; L. v. Ber kel, secretaris; A. Stokkermans, penningmeester; M. Laros, com missaris. Liefhebbers van de mooie hen gelsport in Kaatsheuvel kunnen zich gedurende een maand zonder entree geld aanmelden als lid bij een van de voorloopige bestuursleden. TENNISSPORT. De Kaatsheuvelsché Tennisclub speel de een competitie wedstrijd tegen Swing uit Tilburg. Uitslag: Dames enkelspel: Mej. LampeMej. J. Vloemans 63, 60. Heeren enkel: KoremansA. Schalken 3—6, 6—8. Dames dubbel: Mej. Lampe en Mej. Hubert, Mej. T. Leenaarts en J. Vloemans 6-3, 6—4. Heeren dubbel: Koremans en Antes A. Schalken en M. van Nieuwstadt 36, 7—5, 6—1. Gemengd dubbel: Mej. Lampe en Antes Mej. T. Leenaarts en M. v. Nieuwstadt 63, 75. Kaatsheuvel bezet hiermede de 2de plaats. DUIVENSPORT. De K.C.C. hield Zondag een wedvlucht vanuit Salbris. De eerste duif werd ge constatcerd om 5.26.7. De laatste prijs winnende om 7.19.5. Uitslag: 1 15 P. Stokkermans; 2 23 A. de Bie; 3 C. v. d. Assem; 4 L. Mosselveld; 5 Jac. Vloemans; 6 14 28 G. v. d. Linden; 7 Jac. Hoevenaars; 8 P. v. Helvoirt; 9 A. Zacht; 10 21 Gebr. Snoeren; 11 J. P. Brouwers; 12 13 Ch. Steenbergen; 16 26 Jos. Schrauwers; 17 J. v. Wanroij; 18 22 J. van Boxtel; 19 Fr. van Beers; 20 A. Pijnenburg; 24 Fr. van Woensel; 27 C. van Rooij; 29 B. Kemmeren. LOON OP ZAND. Zondagmiddag ten ongeveer 3 uur heeft op den allom in den lande be luchten hoek HoogesteenwegKerk straat alhier, wederom een ongeval plaats gehad waarvan vooral het win kelhuis der Wed. Moonen en nu voor den tweeden maal het slachoffer werd. Op genoemd uur kwam uit de rich ting Waalwijk in matige vaart een luxe auto, bestuurd door mejuf. B. uit Delft. Mede inzittenden waren de heer M. B. met nog een dame. Klaarblijkelijk door het feit dat mej. B. het stuur niet goed meester was, reed de wagen recht op het huis van genoemde Wed. Moonen in. Gelukkig was de familie Moonen op genoemd uur niet aanwezig, temeer hierom, wijl de kinderen in den zomer ge woonlijk op een voor de woning staan de bank plaats nemen. Ware dit laat ste het geval geweest, er zouden zeker menschenlevens te betreuren geweest zijn. Dat de vernieling nogal aanzienlijk is, bewijst wel het feit dat de muren ernstige scheuren vertoonen en een granietblok onder het kozijn benevens een pilaster gebarsten waren. Volgens terzake kundigen zal men een en an der behoorlijk herstellen; de gevel moet worden uitgebroken. Zooals reeds gemeld is dit de tweede maal (in anderhalf jaar tijd) dat aan dit huis tengevolge van het verkeer den gevel moet worden vernieuwd. Ook de luxe auto werd tamelijk aanzienlijk beschadigd. Veldwachter v. d. Steen was spoe dig ter plaatse en waarschuwde de Inspecteur van Helsland uit Kaats heuvel. Tegen de bestuurster van den wa gen werd procesverbaal opgemaakt wegens het rijden zonder rijbewijs. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Op de schietbanen aan den „Loon- schen Berg" werden verleden Zondag wederom de onderlinge schietwedstrij den gehouden. Door 37 personen werd hieraan deelgenomen. De uitslag was als volgt: A. v. Vugt 55, M. v. Doorcn 54, Jos. v. Berkel 54, Alph. de Kort 54, H. Vuchts 51, G. v. Gorkum 51, Jos. Ban kers 5U, C. Boere 49, W. v. Iersel 49, B. Cools 49, M. v. Laarhoven 49, P. Klein 49, Jos. v. d. Velden 49, C. de Bont 49, Jos. van Rooy 48, M. v. d. Aa 48 en Smulder 48. Postduiven. In combinatie met de P.V. uit Uden- hout hield de Luchtbode alhier een wedvlucht vanuit Pont St. Maxent (Fr.) afstand 31U K.M. De duiven wer den gelost te 7.15 bij N.O. wind. 40 duiven namen deel De uitslag is als volgt en4 Beerens-Leermakers, 2 9 L. Berendonck, 3 A. Schellekens, H. Berendonck, 6 H. v. d. Linden, 7 H. Beunis, 8 M. Maas, 10 M. v. d. Steen 11 G. v. d. Linden, 12 M. v. Esch. Na een Algemeene H. Communie van alle Jonge Wachters onder de H. Mis van half acht, gevolgd door een gemeenschappelijk ontbijt in het Jongenspatronaat had inde Parochie kerk onder het Lof de plechtige installatie plaats van een nieuwe Jonge Wachtgroep »Don Bosco«, welke installatie op bijzonder plech tige wijze werd verricht door den WelEerw. Heci P. Breugelmans O. Praem., Districts-Directeur en Oud-Directeur van de plaatselijke Jonge Wacht. Deze plechtigheid maakte op alle aanwezigen in de kerk, waar ook aanwezig waren de Jonge Wachters uit Heeswijk en Heusden, een machtigen indruk. Des avonds had er in het Jongens patronaat eene feestelijke bijeen komst plaats, welke behalve door de plaatselijke Jonge Wacht werd opgeluisterd door de J. W. uit Hees- vijk, Heusden en Drunen. (Nieuw- kuik, dat anders ook altijd van de partij is, was ditmaal verhinderd.) Men had een zeer gevarieerd pro gramma: zang en muziek, tooneel, declamatie en gymnastiek, wat bij de talrijke aanwezigen, w.o.wij o a opmerkten den WelEerw. Heer Geurts, den WelEerw. Heer v. d. Linden, Directeur J. W. Heeswijk, vele Eerwaarde Fraters, de Eerw. Broeders uit Drunen, de Heeren Wethouders van Groot Vlijmen, de Gemeente-Ontvanger, het Hoofd der O. L School en de ouders der J. W. zeer in den smaak viel. Het hoogtepunt van den avond was wel punt 3 van het programma, daarop aangegeven door zijnde de huldiging van den schei denden Directeur, Kap.Breugelmans. Eerst werd het woord gevoerd door den Heer Gregoor, Leider van het longenspatronaat, die in korte trek ken schilderde hel ontzaggelijk vele, wat de Directeur in zes jaren gedaan had voor de jongens, voor de ver fraaiing en verbetering van het ge houw en voor de leiders, waarna hij namens de leiders een schilder, -tukje aanbood als een blijvende herinnering aan de steeds zoo pret- tige samenwerking. Daarna sprak de Heer A. v. d. Meerendonk, Districts en Plaatselijk Leider van de J. W. den scheidenden Directeur toe, waarbij hij meer speciaal op de verdiensten wees, welke de Directeur voor de J. W. had, terwijl hij er zijne vreugde over uitsprak Kapelaan Breugelmans ten minste nog als Districts Directeur te mogen behouden, waarna hij een fraai" ingelijste photo van Vlij men's Jonge Wacht aanbood. Vervolgens werd onder leiding van Frater Fidelis een speciale »Dank U« yell uitgebracht door de Jonge Wachters. Zichtbaar ontroerd dankte Kape laan Breugelmans voor een en ander, waarbij Z E. o a. zeide, dat de ge brachte hulde niet hem, maar naast O L. Hee> aan de leiders toekwam. Uit een en ander bleek duidelijk de wcderzijdsche gehechtheid van Direc teur en Leiders aan elkaar. Daarna spraken nog Kap Hoek, de nieuwe Directeur, die o.m. zei, dat hij bij voorkomende gelegenheid gaarne gebruik zou maken van de door den Oud- Directeur aangeboden medewerking en de hoop uitsprak, dat er, ook al was dan heden de Paaschtijd kerkelijk gesloten, steeds een Paaschjubel zou blijven heer- schen in het Jongenspatronaat en door den WelEerw. Heer v. d. Linden werd de rest van het pro gramma vlot afgewerkt. Al met al een mooie dag en een schitterend geslaagde feestavond. Naar we vernemen heeft ook de heer G. van Dalen voor zijn benoeming als ouderling der Ned. Herv. Kerk al hier, bedankt. In aanwezigheid van Hitier heeft Hudolf Hess te Stettin tijdens een betooging, die door 500.000 personen uit Pommeren bezocht werd, een redevoering uitgesproken, waarbij hij doelde op Tsjecho-Slowakije en o.m. zeide Bijna nooit heeft men zoo licht vaardig gespeeld met het lot der volkeren als in deze laatste weken. De plechtige beloften, die aan de minderheden van Tsjecho-Slowakije zijn gegeven, zijn gebroken. Deze staat mobiliseert niet alleen, bliksem snel heeft hij aan de grenzen tus schen hem en zijn nabuur een toestand opgeroepen, die practisch een soort oorlogstoestand is. Als motiveering voor dit gevaarlijke op. treden is de wereld bekend gemaakt, dat bij geruchte verluidt, dat Duit. sche troepen zich in de richting van de grens bewogen. Een niet bewezen, volkomen onwaar gerucht is dus voldoende om te spelen met een afschuwelijken oorlog. Aan niemand anders dan aan den Fuehrer heeft Europa en de wereld het te danken, dat dit spel niet tot de catastrophe heeft geleid. Een stroom van laster en feitenverdraaiingen is uitgegoten tegen hen, wien alleen het te danken is, dat Europa niet in vlammen staat. De verkiezingen in Tsjecho-Slowakije. Zo dag was in Tsjecho-Slowakije de laatste dag dtr verkiezingen, die over het algemeen genomen nogal rustig verloopen zijn. Voor zoover zij bekend zijn, be vestigen de uitklagen van de ver kiezingen in de Sudeten Duitsche gebieden de aanwijzingen van de beide voorgaande verkiezingsdagen op 22 en 29 Mei. In de plaatsen met Duitsche meerderheid verkregen de Henleinisten 65 tot 85 procent der stemmen. De sociaal-democraten verliezen 50 tot 80 procent hunner aanhangers. Het merkwaardigste verschijnsel van deze drie verkiezingsdagen is de massale overgang der Duitsche communisten naar de Henleinisten. In sommige plaatsen heeft 90procent der communisten voor Henlein ge stemd. Zangersdag. Hengelaarsvereeniging. Auto ramt winkelhuis. Bijz. Vrijw.. Landstorm. Afscheid en Huldiging Kapelaan P. Breugelmans O. Praem. bij gelegenheid van de installatie van een nieuwe J. W. Groep. Door een onhandige manouvre reed een grooten vrachttruck tegen den voorgevel van Hotel Roovers, waardoor een flinke schade werdt aangericht. Vrijdagavond hield ae R. K Werk liedenvereniging een matig bezochten vergadering in de Harmoniezaal. In pricipe werdt o. m. besloten over te gaan tot een soort kortingstelsel, en bij vol doende deelname lot het bezoeken van eene te stichten etalageschool. Het lid D- G. van der Ryken bedankte als lid wegens beëindiging van tedrijf. In café,,Het Middenhuis." is dezer dagen een handboogschutterij opgericht. Voor liefhebbers van deze al oude sport bestaat gelegenheid zich hierbij alsneg aan te sluiten. Rudolf Hess over Tsjecho Slowakije. Motorfiets tagen autobus. De 22 jarige monteur van Koolhoven G. P. A, Gooden is, toen h»i van het vliegveld kwam en achterom keek, tegen een voor hem rijdende autobus van de R. E. T.. bestuurd door den 35 jarigen N.W-, wonende aan de Schiedamschen- weg opgereden. De man sloeg met zijn motor tegen ae straat Hij is per auto van de geneeskundigen dienst naar het ziekenhuis aan den Coolsingel vervoerd waar hij met een hersenschudding is opgenomen, De motorfiets is ernstig, de autobus licht beschadigd. Diverse ongelukken. Een aantal kinderen uit Oude Pekela maakte een schoolreisje naar Oosterbeek. Bij de Westerbouwing sprong een 12 jarige jongen van den hoogen bosch- rand naar beneden en kwam op een boomstronk te vallen, waardoor hij zeer ernstig aan het onderlijf werd gewond. Het slachtoffer werd naar het St. ElisabethgasthuisteArnem gebracht, waar operatief iugrij pen noodzakelijk bleek- De toestand van den jongen is zorgelijk- Het 6 jarire jongentje Hagen, uit de Adrianastraat, is bij het spelen order een groentewagen geraakt, testuu'd door J.G, V, uit de Duivenvoordestraat. Het kind werd tegen de straat ge slingerd, waarbij het een schedelbreuk opliep. Per auto van den geneeskundigen dienst is het kind overgebracht naar het ziekenhuis aan den Coolsingel, waar het in vrij ernstiger toestand opgenomen.

Echo van het Zuiden | 1938 | | pagina 3