INGEZONDEN STUKKEN AGENDA'S GEERTRUIDENBEHG. RAAMSDONK. SPRANG—CAPELLE. Laatste Berichten. Doodelijke vechtpartij in Hilvarenbeek. Advertentiën LOTISICO. tien sigaren P.T.T. van Drunen tot grooten bloei heeft gebracht. Zeer veel jaren is hij daar van den volijverigen directeur ge weest. Naar wij vernemen is Ds. v.d. Vlugt, predikant der Ned. Herv. Gemeente alhier, ter observatie op genomen in het Ziekengasthuis te 's Bosch. Mej. Kr. alhier werd terwijl zij op haar rij wiel door de Grootestraat reed door een motorrijwiel gegrepen, waarbij haar mantel aan flarden werd gescheurd en zij zelf wonderlijk geen letsel opliep. De bond van handboog schutterijen «Gezellig Samenzijn« hield Zaterdagavond een bestuurs vergadering in café Pulles-de Wit, alhier. Besloten werd een bonds- concours te geven op de banen van »Constantia«, gevestigd in café Th. Elshout, alhier, op 24 of 31 Juli a.s. De deelname werd inmiddels door alle aangesloten vereenigingen uit den kring toegezegd en wel met 2 zestallen. Door «Buiten Verwachting« Vlij men werden drie massief zilveren medailles voor dit concours beschik baar gesteld. In afwijking van vorige jaren werd besloten zes pijlen te laten schieten. Opdracht. Het bouwen van een woonhuis voor rekening van den heer G. Kruisen te Udenhout, is opgedragen aan de lirma Gebr. de Wit en M. Schapenaonk, alhier. De Vak. Hedenavond om half acht houdt den bond van Ledei bewerkers van Drunen een algemeene ledenverga dering in de zaal der Meisjescon gregatie. Vrijdag jl. vierde onze stad genoot E. van Dongen onder ruime belangstelling zijn 35 jarig lidmaat schap der K. E. Harmonie De Eendracht te Raamsdonksveer. Des avonds om acht uur bracht genoem de vereeniging den jubilaris een serenade, waarbij de voorzitter hem in welgekozen woorden geluk wenschte met dit jubileum hem tot voorbeeld stelde aan de overige leden en den wensch uitsprekend dat het hem gegeven zij zijn50jarig lidmaatschap der harmonie te be reiken. Hierna werd hem namens bestuur en leden een prachtige barometer aangeboden, waarna het gezelschap onder lustige toonen, vergezeld van jubilaris optrok naar het station waar een foto werd gemaakt. Nadat hel gezelschap ten huize van den jubilaris nog getrac- teerd was, trok het, omstuwd door een groote menigte, door Geertrui- denberg waar bij burgemeester Bianchi nog even halt gehouden werd. Zaterdagmiddag omstreeks acht minuten voor half een is ook hier een aardschok waargenomen. Waar schijnlijk tengevolge hiervan stortte de dakgoot van het bouwvallig huisje v&n den heer Chr. v. d Ploeg, staande in de Doi tschestraat en momenteel onbewoond Voorts gingen pannen schuiven Ingrijpen om ongelukken te voorkomen bleek noodzakelijk. Onze stadgenoot M. J.Jooren slaagde op de electro-technische school te Amsterdam voor het diploma landmachinist. Op de gehouden aanbesteding te Boxtel voor het graven van een spuileiding, het bouwen van een spuisluis met een overlaat in gewapend beton nabij sluis 1 van het Wilhelminakanaal te Oosterhout was onze stadgenoot Jac. Blijvens de laagste inschrijver voor de som van f81.447,— De opbrengst van de missie zakjes bedroeg in deze gemeente f66.68. Alhier is een voetbalvereeniging voor jonge studententen opgericht. Zij draagt de naam «Raighto» en zal binnen het kader van de K.J.C. werkzaam zijn. Donderdagavond 8 uur verga dering in café Aleschede den Reijer. Bespreking Wielercriterium op 31 Augustus a.s. RAAMSDONKSVEER. De kermis op 26, 27 en 28 Juni belooft dit jaar weer heel wat, ten minste wat de kermisvermakelijk heden betreft. Daar zal weer over vloed van vermaak zijn. De vol gende attracties hebben reeds de toezegging gedaan, dat op hun komst kan worden gerekend. Op het Veer komt auto-skooter, zwanencaroussel en sensatiebaantje van Janvier, luchtschommel van Wede. Leander, Draaimolen van Wede. Gigengack, Miniatuurhangpaardjes caroussel van Oomens en Tielemans, verder gebakkraam, paling- en zuurkraam en nog tal van speelgoed-en suiker- kramen. Het kei misterrein te Raams- donk(dorp) zal ook goed bezet zijn, hier komt Luchtschommel van van der Woude, kindermolentje van Wede. Leander, sjoelbaktentje van van der Erf, en verder nog gebak kraam, speelgoed-en suikerkramen. Vrijdagmiddag circa 4 uur is de auto waarin gezeten was H.K.H. Prinses Juliana deze gemeente ge passeerd. Ter hoogte van den spoorweg overweg RaamsdonksveerKeizers- dijk, heeft de auto nog een oogenblik gestopt, by den ijscowagen van J. van Bragt. v. B. viel de eer te beurt aan H. K. H. enkele ijscowafels te overhandigen. Door de marechaussee alhier is een in werking zijnde broedma chine aangetroffen, waarvoor van de Pluimvee-centrale geen vergun ning kon worden getoond. De ge— heele installatie werd in beslag genomen, terwijl tegen den eigenaar proces-verbaal werd opgemaakt. SPRANG. Ds. W. Bousema hoopt in verband met zijn vertrek naar Zuid-Beijerland op Zondag 10 Juli a.s. afscheid te nemen van zijn gemeente alhier, om op Zondag 17 Juli d.a.v. zijn intrede te doen te Zuid-Beijerland. Als beves tiger hoopt op te treden Ds. C. van den Boogert van Ridderkerk. VRIJHOEVE-CAPELLE. Zaterdagmiddag waren op de Ned. Herv. Begraafplaats aan den Loon- schendijk velen aanwezig om getuige te zijn van de teraarde bestelling van het stoffelijk overschot van den heet A. Spierings, voorzitter van den Chr. Besturenbond en den Chr. Werkmees- tersborid. Allereerst heeft de heer A. Kerst na mens de firma Kerst-Oerlemans, door welks personeel de overledene graf waarts werd gedragen, bij de geopen de groeve gesproken, er op wijzende dat de thans ontslapene meer dan een kwart eeuw zijn beste krachten voot het bedrijf heeft gegeven. Daarna herdacht de heer J. Genuït, den overledene, die op uitnemende wijze de belangen van den Chr. Bestu renbond heeft behartigd. Hij zal een plaats open laten die niet gemakkelijk vervuld zal worden. Namens 't Hoofd bestuur van den Chr. Werkmeesters- bond dat geheel aanwezig was, sprak de heer T. Hokken van Zwijndrecht, waarna de heer A. Hommel namens de familie dank zegde voor de betoon de belangstelling. CAPELLE. Zondag j.l. was het 50 jaar geleden, dat bel echtpaar C. Rosebrand, wonen de aan de Zandschel, in het huwelijks bootje stapte. Dat dit niet onopge merkt zou voorbijgaan, was te ver wachten en Zaterdag 11 dezer is deze heugelijke gebeurtenis onder over- groote belnagstelling van familie en kennissen feestelijk herdacht. Door de zorgen van een buurtco mité was voor de woning van het gouden echtpaar een prachtige eere- boog geplaatst, welke des avonds door tal van gekleurde electrische lampjes schitterend was verlicht en een onver- getelijken aanblik bood, terwijl ook in de huiskamer een passende versiering was aangebracht. Van alle woningen in de buurt wapperde de vlag. In den loop van den dag kwamen zeer velen de beide oudjes, de man is 76 en zijn vrouw 73 jaar, gelukwen- schen, o.m. de burgemeester, de Edel Achtb. Heer A. Smit, terwijl ook tal rijke schriftelijke gelukwenschen het gouden echtpaar bereikten. Tijdens de avonduren bracht het muziekgezelschap „Kunst na Arbeid" een serenade, waarbij de jubilarissen namens de vereeniging weiden gefeli citeerd door den secretaris, waarna 't muziekcorps het „Lang zulb n ze leven" inzette, waarmede dc opgeto gen buurtbewoners van harte instem den. Namens het gouden echtpaar werd door hun zoon een hartelijk dankwoord gesproken. Voor Ivoentje en zijn vrouw moet hel een heerlijke dag geworden zijn, waaraan zij, het is te hopen, nog vele jaren de aangenaamste herinnering mogen bewaren. De voetbalvereeniging „Excel sior" speelde j.l. Zaterdagmiddag voor de competitie van den Brab. Voet balhond op het sportterrein aan de Willem van Gentsvaart tegen „Wil- helmina" uit Aalburg, welke wedstrijd in een gelijk spel 22 eindigde. Zaterdagavond 1.1. speelde de Korf bal vereeniging „Kiol" op eigen terrein voor de competitie van den Dordtschen Korfbalbond tegen „A.K. C." uit Almkerk, waarbij de gasten met een 61 overwinning zich de meerdere toonden. Ook in onze gemeente hebben verschillende, de een in meerdere de ander in mindere mate, j.l. Zaterdag- de aardtrillingen waargenomen. In sommige huisgezinnen waar men juist aan het middagmaal zat, veroorzaakte bet verschijnsel door een bewegende tafel of rinkelende borden wel eenige consternatie en wist men niet, wat er aan de hand was. De nieuwe predikant der Ned. Herv. gemeente alhier, Ds. Oosten burg, die j.l. Zondag in zijn tegenwoor dige gemeente Gouderak zijn af- scheidspredikatie hield, zal a.s. Zon dagmorgen in zijn ambt te dezer plaat se worden bevestigd, waarna Z.E. des namiddags zich aan zijn nieuwe ge meente hoopt te verbinden. Bij de j.l. Maandag gehouden verhuring van de winterbedden van den Nieuwen Maasmond werden zeer hooge prijzen besteed. We vernamen, dat verschillende perceelen eens zoo veel opbrachten als vorig jaar. Te ver wachten is dus, dat de prijzen van het nieuwe hooi dit jaar niet aan den la gen kant zullen zijn. Nu de Ned. Herv. gemeente te dezer plaatse a.s. Zondag weer een eigen predikant krijgt, zullen in den Ring 's-Grevelduin Capelle geen va cante Ned. Herv. gemeenten meer zijn, hetgeen in geen jaren het geval is ge weest. Deze toestand zal evenwel niet lang bestendigd blijven, omdat binnenkort de Ned. Herv. gemeente te Sprang va cant komt, in verband met het vertrek van Ds. Bojuseina naar Zuid-Beier land. Onze vroegere dorpsgenoot, dt heer M. de Rooij, eertijds onderwijzer aan de Bijz. School in de Nieuwstraut, thans hoofd der Chr. School te Well (Gld.) slaagde bij het dezer dagen ge houden examen als godsdienstonder wijzer. De postdjuivenvereeniging „De Luchtvaart" houdt a.s. Zondag een wedvlucht vanaf Orleans, waarvoor de duiven a.s. Donderdagavond in hel clublokaal bij mej. A. van der Haart aan de Nieuwevaart worden inge- korfd. MADE—DRUMMELEN. Het ge meentebestuur heeft ernstige plannen voor het inrichten en het exploitee- ren van een modern sportpark met zwembassin, wielerbaan enz. De daar voor aangewezen deskundigen hebben de plannen reeds goedgekeurd zoodat verwacht mag worden dat binnenkort dit werk in werkverschaffing zal wor den uitgevoerd. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.) Mijnheer de Redacteur. Toen ik Uw laatse hoofdartikel inzake onbewaakte overwegen las, dacht ik aan den onbewaakten over weg waarmede men naar het zwembad gaat. Tot heden is het Goddank altijd nog goed gegaan. Nu er thans meer treinen op deze lijn rijden en de snelheid verhoogd, is het voor het zwemmend publiek dubbel uit kijken en opletten om ongelukken te voorkomen. Bewaking er van zou ten opzichte van de kinderen een zekere rust geven. Dit is echter niet het geval en kan mogelijk een waarschuwing van deze plaats ook nog haar nut hebben. Met dank voor de opname. Hoogachtend, INWONER. Mijnheer de Redacteur. Gaarne wilde ik voor het onder staande een plaatsje; bij voorbaat mijn dank. Overal in den lande worden plan nen gemaakt, voorbereidingen ge troffen tot het luisterrijk vieren van het veertigjarig Jubileum onzer Koningin. Daar Waalwijk steeds aan de spits heeft gestaan wat feesten be treft, moet het nu ook mogelijk zijn dat alle bestaande vereenigingen, alle officieele personen samenwerk ten om ook nu schitterende feesten te organiseeren, om onze Oranje gezindheid te toonen en om de zoo noodige eensgezindheid te verkrijgen om het volk naar Waalwijk te doen stroomen. EEN INWONER. Minoriteiten in een vreemd land. Het Hoofdbestuur van de stichting "Morgenland- Zending" schrijft ons: Mogen wij, nog eens de aandacht vragen voor de ca, 50,000 Armeensche vluch telingen te Aleppo? Twee derden hebben in den jaren een bestaan gevonden - zij het nog zoo bescheiden maar de rest! Het barakkenkamp, waarin zii sedert 1922, toen zij noodgedwongen moesten verlaten waren onderge bracht, is nu geheel afgebroken, want de laatste 200 barakken, waarin de allerarmsten huisden, zijn dezer dagen, op bevel van de stedelijke autoriteiten, met den grond gelijk gemaakt. Twee honderd families bevinden zich daardoor in de brandende zon dakloos. Zij heb ben niets kunnen sparen en moeten bij den bouw van een woning worden ge holpen. De stedelijke autoriteiten kun nen niets voor hen doen; maar wij, Christenen van Nederland? Menig huis is dakloos, tal van families hebben in haar wonig geen ramen, geen vloer; vooral de laatsten worden dag en nacht gekweld door een onduldbare vlooienplaag een cementen vloer helpt afdoende tegen dit kwaad! Door de devaluatie van het Syrische pond is de werkeloosheid steeds grooter geworden. De dupe is de Armeensche weduwe, die in dit land, waar vrouwen arbeid bijna geen waarde heeft, thans tevergeefs aan de deuren der ingezetenen klopt- Maar thuis wachten de kinderen tevSrgeefs op brood. Enkele weken? Enkele maanden? Ik zeg U, jaar in, jaar uit duurt deze onhoudbare toestand. Sterfte tengevolge van ondervoeding, nog duider lijk gezegd, van honger, is niets bizonders. Dagelijks komen scharen van mannen vrouwen en kinderen naar ons Zen dingshuis en smeeken om brood Deze Armeensche Christenen werden om Christus wil uit ons land verdreven, We willen hen redden. Helpt Gij, geachte lezer, hieraan mede? Zij zijn uw hulp waard! Giften voor dit doel worden gaarne in ontvangst genomee door de secreta resse—2 penningmeesteresse van het Hoo dbestuur der Stichting ''Morgenland Zending, Mej. Cato de Witte, yj. Barentzstr, 103 Utrecht Postrek: 18757; en door de correspondente Mej. J. J. van Dongen, Pr- Hendiikstr. 85, Raams donksveer Postrek. 99691, die ook gaarne hiervoor kleeding en oud linnen voor verbandmiddelen in ontvangst nemen. W.G.V. Woensdag van 5.30— 6.45 uur Adspiranten II. Woensdag 78.30 uur. Gymnastiek aspiranten K. en V. Gvmnastiekl. O. S. Woensdag 8 u. Cursus Transport- Colonne Roode Kruis O. L. School. W.G.V. Donderdag van 5.15— 6.30 uur Adspiranten I, van 6.30— 6.45 uur Adspiranten III en van 7.30—10 uur leden. Donderdag 8 uur repetitie Ge mengd Koor O. en V. »De Eendracht«. Dondeidagavond van half 8 tot half 10 inkorven duiven voor wedvlucht vanuit Orleans (Fr.) Zondagmorgen van half 9 tot half 10 inkorven voor jonge duiven voor oetenvlucht vanuit Tilburg. Vrijdag Theater Musis Sacrum «Maytime 't was in de Mei«. Vrijdag 8 uur Luxor Bioscoop «Opsporing verzocht«. Een doode, twee zwaar gewonden. Gisteravond is het in een café te Hilvarenbeek waar op het oogenblik de kermis wordt gevierd tot een ern stige vechtpartij gekomen, waarbij de marechaussee van de revolvers ge bruik heeft moeten maken, waarbij een man werd gedood en een vrouw en een politieman zwaar werden ge wond. Nadere bijzonderheden Omstreeks half elf werd in het café van den heer Goes, voor de verwijde ring van een 4-tal lastige Tilburge- naars, die naar Hilvarenbeek waren gekomen om daar kermis te vieren, politie-assistentie ingeroepen. Onder leiding van een opperwacht meester der Kon. Mar. slaagde men er in hen kalm naar buiten te krijgen, doch buiten gekomen gaf een van hen den opperwachtmeester plotseling een klap in het gezicht. Hierdoor ontstond een vechtpartij, waarbij de marechaus see genoodzaakt was van den blanken sabel gebruik te maken. Een van de beschonken mannen wist zich echter van het wapen meester te maken en sloeg daarmee naar de marechaussee, die daardoor genoodzaakt was zijn re volver te trekken. Een der Tilburgenaars, een zekere Verhagen werd daardoor op slag ge dood. Bovendien werden een vrouw en een politieman en nog vier andere bezoekers door de schoten getroffen, waarbij de twee eerstgenoeinden zwaar werden gewond. Een direct ontboden geneesheer kon bij V. slechts den dood constateeren. De getroffen vrouw en de politie man werden per ziekenauto naar het ziekenhuis te Tilburg overgebracht, waar de vrouw, waarschijnlijk de echtgenoote van den gedooden man, stervende is. De vier overige licht-gewonden konden na ter plaatse verbonden ta zijn huiswaarts keeren. De „Prov. Bossche Courant» be vatte dezer dagen het volgende aardige stukje Baard. De Haagsche raad heeft een motie aangenomen, waarin de raad zich uitspreekt voor een Dinsdagmiddag sluiting voor de kapperszaKen. Met andere woorden binnenkort zal de Hagenaar en de vreemdeling, die er dien middag even netjes wil opstaan, de kapperszaken op Dinsdagmiddag gesloten vinden. In de betrokken kringen is er over dit denkbeeld weinig enthousiasme, want de klan ten en ook in de kapperszzaken is een klant koniDg kunnen er door gedupeerd raken. Ern baard is nu eenmaal een hardnekkig en lastig verschijnel. Hij groeit elk oogenblik van den dag door en elk clean shaven gezicht waant zich als een rasp wanneer de bezitter het zich gaat indenken. Nu komen de Haagsche kappers ten ongerieve van ingezetenen en vreemdelingen, die er vooral in Den Haag netjes willen uitzien, omdat geen stad in ons land meer keurig-uitziende manneD her. bergt en ontvangt, met het «deur dicht». Het is wel sneu. Sneu voor de mannen, die zich even voor dat de audiëntie, die over hun leven en toekomst kan beslissen, zich nu niet meer kunnen verfraaien om „den eersten indruk is de beste" te ver wezenlijken. Den Haag is daarmee een unicum geworden en wellicht zal men er hij de obstinaten er toe komen dat zij nu ook maar hun baard op de andere dagen laten groeien, wat zal meebrengen dat we wellicht binnen het jaar niets als baarden zullen zien ronddolen door de residentie. Dat kan dan een geheele ommekeer geven in het kappersbedrijf, want 'n baard vraagt ook verzorging, Zoo ziet men dat een gemeente raad, onbewust natuurlijk, een ge- heelen ommekeer kan geven aan het aangelaat des mans en zoo kan het gebeuren dat de statige baard, waarmee vroeger de meeste politici zich pleegden te tooien, weerkeert in de Staten Generaal. Minister Slo- temaker zal dan zijn privilege moe ten prijs geven. Dit is niet juist: de gemeente Waalwijk permiteert zich de weelde van reeds gedurende een half jaar dezen vrijen Dinsdagmiddag voor de kappers officieel te hebben inge voerd Red. Het bombardeeren van Britsche schepen. Chamberlain heeft in het lager huis een verklaring afgelegd over het bombardeeren van Britsche schepen. Hij zeide, dat twee voor stellen waren gedaan, welke, indien zij uitvoerbaar zouden zijn, tot op zekere hoogte aan deze aanvallen een einde zouden kunnen maken. Het eerste voorstel behelst de invoering van veiligheidszones voor schepen in zekere havens en hoepel dit voorstel aanzienlijke moeilijk heden insluit, is het nauwkeurig bestudeerd. Het tweede voorstel is Zaterdag van de autoriteiten te Burgos ont vangen. Het beoogt buiten de zone der militaire operaties een haven in htt door de Barcelona-regeering bezette gebied uit te kiezen ten gebruike van Britsche koopvaardij schepen, die er ongehinderd zouden kunnen binnenvallen of vandaar vertrekken DUIVENSPORT. RAAMSDONKSVEER. Postduivenvereeniging G.E.O. A.s. Donderdag 16 Juni inmanrien naar Orleans. Voor de zeer vele blijken van belangstelling bij ons huwelijk ondervonden betuigen wij hierbij, ook namens weder- zijdsche ouders, onzen harte- lijken dank. C. D. REMPT en 59575 C. VOS. TREKKING 4 JULI 1938. f 100,000,- f50.000,- f25.000.- enz. enz. enz. Tot en met 1 Juli van mij nu gratis daarbij Doet dus allen mee. Waag dus thans, Uw kans.' 59575 Aanbevelend, HEIN SCHOUTEN Grootestraat 101 WAALWIJK. WAALWIJK

Echo van het Zuiden | 1938 | | pagina 6