Verkoop bij executie. Stikmachine ZOMERGEBAK 50 ct BONBONS Banketbakkerij H. VAN MIL-VAN SPRANG Sport'Artikelen x Voor Kinderen x Voor Sport- en Zomer-Artikelen NAAR SPEET. ZIET ONZE ETALAGE. Hoofdpijn - Kiespijn - Gevatte koude SPORT. DUSSEN RAAMSDONK. Laatste Berichten. Agenda's Advertentiën Wij herinneren, HOOIVORKEN EN -HARKEN M. van Loon de Gouw Heerlijk frisch EIGEN FABRIKAAT TEL. 5 2. Huid crème - Huid olie* Eau de Colognes* Odeurs* Poeders* - Rouges. Tennis - Hockey bij ons alles in voorraad. Alsmede alle reparaties. Ballen, Zandemmertjes, Schopjes, Vegertjes, Gietertjes, Kruiwagens, enz* enz* worden, wanneer men er naar streeft werkelijk iets goeds te brengen. 'Toen „Maytime" onlangs in Grau- niann's Chinese Theatre in Hollywood haar wereldpremière beleefde, zat een anders toch danig verwend publiek van critici, insiders en collega's stil van ontroering aan het. slot, nadat zij ieder nummer, iedere groote, in zich zelf afgeronde scqne toegejuicht had den, hijeen. En Arthur Loew zelf, de groote showman der Metro, die toch wel gewend is, een film critisch te be- oordeelen, en zich niet spoedig dooi zijn ontroering te laten meesleepen, stond met tranen in de oogen in de hall, en had maar één woord voor de hem interviewende pers: „wonder fulwonderful En inderdaad, met zulk een eenvou dig'woord, dat toch de kracht zijner ontroering nog ten volle bezit, is dit werk het beste gekenschetst. Een tri omf voor allen, die er aan meewerk ten is dit congeniale werk geworden! Dit alleen zegt reeds voldoende, maar mocht het voor den sceptisist nog niet voldoende zijn dan willen wij verwijzen naar de talrijke persbeoor- deelingen, waarin men schier geen woorden kan vinden om den lof van dezen film te bezingen, en naar 'l feit dat hij wéken en weken achtereen in de voornaamste theeaters van ons land moest geprolongeerd worden met telkens tot berstens toe gevulde zalen en een opgetogen publiek. Nu Waalwijk ook in de gelegenheid gesteld wordt dit meesterwerk te gaan zien, zal het ons niet verwonderen als Musis ditmaal te klein zal blijken. De film als zoodanig verdient het in ieder geval! LUXOR BIOSCOOP. Opsporing verzocht. In de Luxor Bioscoop draait deze week bovengenoemde sterk dramati sche film, uiterst boeiend en interes sant met tal van sensationeele scènes. Jerry heeft ingebroken en uit 'n bank, die failliet was gegaan hel banksaldo van zijn vader weggehaald. Hij wordt echter gesnapt en gevangen gezet. Door zijn goed gedrag mag hij hier wat builen werken en maakt daardoor kennis met Ronnie, de dochter van den hoofd-bewaarder op wie hij ver liefd wordt. Hij slaagt er dan in te ontvluchten, en tesamen met Ronnit trekt hij de wereld in. Ronnie is ech ter lot de overtuiging gekomen, dat zij toch geen rust en vrede zullen ken nen, voordat Jerry zijn straf heeft uit gezeten en hij de wereld weer on be vreesd in de oogen kan zien. Maai Jerry weigert zichzelf aan te geven. Ronnie's vader ontdekt haar vlucht. De politie gebruikt nu een lokmiddel. Ze plaatst een advertentie voor een caricaturiste. Ronnie solliciteert hier op, wordt aangenomen en leidt de po litie, onwetend, naar Jerry's schuil plaats. Jerry grijpt een revolver: ze zullen hem niet te pakken krijgen. Maar Ronnie schiet haar man dooi den schouder. Ze wil niet, dat hij zich een nog zwaarder straf op den hals haalt. Zij zal op hem wachten, lol hij een vrij man is en dan pas kunnen ze volkomen gelukkig zijn. Het tweede hoofdnummer is geti teld „In Stormende Galop Dit is een spannende Wild-West- film met donderend hoefgetrappel, heete vechtpartijen en knallende re volvers. Men ziel hier den bekenden Cowboy-held Ken Maynard in actie, die als politieman geheel alleen een bende bandieten inrekende, geholpen door zijn wonderpaard Tarzan. DOUANE-TOEZICHT AAN DE GRENZEN. De B.B.N., Bond van Bedrijfs-aulo- houders in Nederland, brengt hel vol gende onder de aandacht van belang hebbenden. Het douane-toezicht op personen, die uit het buitenland naar Nederland komen, is in den laatsten lijd ver scherpt, en deze personen zullen in het bezit moeten zijn van een officieel be wijsstuk met foto, aah de hond waar van de nationaliteit van den houder kan worden vastgesteld. Tot voor kort werd door de Neder- landsche douane, wanneer het inzit tenden van een Nederlandsche tou ringcar betrof, genoegen genomen met een eenvoudig bewijs, dikwijls zonder Mijnhardtjes (dit zijn hartvormige cachet*) helpen snel en goed. Doos 50 ct. Proefdoos 10 ct foto, zooals belastingbiljet, trouw boekje, enz., terwijl in vele gevallen zelfs volstaan kon worden met b.v. een aan den betrokkene geadresseer den brief. Teneinde de Nederlandsche douane volledig in de gelegenheid te stellen, ongewenschte vreemdelingen te we ren, kon een dergelijke soepele toepas sing van de desbetreffende bepalingen niet worden gehandhaafd, en zal de douane in het algemeen van eiken passagier overlegging kunnen verhin gen van een paspoort (desnoods ver vallen). of bewijs van Nederlander schap. De Nederlandsche touringcaroiuler- nemers zullen niet de verscherpte con trole aan de grens terdege rekening moeten houden en ervoor dienen te zorgen, dat de passagiers de noodige stukken bij zich hebben. HANK. De vorige week werd door een kat van den heer Lansdaal, machinist aan het stoomgemaal, aan de Peerenboom alhier een bijzondere soort rat gevangen. Daar de heer Lansdaal meende met een bisamrat te doen te hebben stelde hij hier mede de plaatselijke politiein kennis. Deze heeft de rat opgezonden naar de Plan ten ziek ten kun digen dienst t^Wa- geningen, van welke thans bericht is terugontvangen, dat het een exemplaar was van een groot soort Woelrat, die hier weinig voorkomt. Door de rijks- en gemeentepolitie is tegen A. S. en J. S. uit Raams- donksveer,proces-verbaal opgemaakt wegens het hakken van griendhout, op grond van het Kroon Domein alhier aan de Bleek en Oostkil. Binnenkort zal alhier een groote actie worden gevoerd, \oot de R. K. Kiesvereeniging alhier. Hiervan zijn reeds velen lid, maar men wil door een intense actie trachten, alle mannen en vrouwen hoven de 25 jaar, als lid te doen toetreden A.s. Zaterdag 18 Juni desn.m. 7 uur, zal in het Bondsgebouw alhier, epn algemeene vergadering worden gehouden door de plaatse lijke vereeniging «Hank Vooruit». Belangrijke besprekingen zijn aan de orae. RAAMSDONKSVEER. Woensdagavond ontving J- Bou wens te Raamsdonk het vreeselijk be richt, dat zijn zoon, d? 31 -jarige B. Bouwens te 's Gravenhage bekneld is geraakt tusschen twee kipkarren, waar door een zuner beenen onder de knie werd afgekneld. Zijn drie broers, werk zaam te Zwijrdrecht, werden onmid dellijk van het vreeselijk gebeuren in kennis gesteld. Een van hen heeft zijn ouders gewaarschuwd, terwijl de twe? anderen naar 't ziekenhuis zijn gereden te Den Haag. Bij hun aankomst bij hun broeder was zijn been reeds afgezet- Genoemde B. is ongehuwd. In verband met uit te voeren werkzaamheden aan den spoorwegover gang in het gedeelte van den weg Gorinchem Breda te Raamsdonksveer, zal het verkeer over dien weg zijn gestremd in den nacht van Zaterdag 18 luni a s. tusschen 23 uur tot en met Zondag 19 juni 8 uur of zooveel korter of langer als de werkzaamheden zullen duren. De omlegging van het verkeer zal door borden worden aangegeven. RAAMSDONK. Van 1 tot en met 31 Mei 1938. Vertrokken: Cornelia A. Marcelissen, van E 12b naar Tilburg Watertorenstraat 1 Hen- drika M. Remmeren, van I) 53 naar Don gen Gerardus Majellastraat 17 Janne tje van Woerden, van K 83 naar Rotter dam Bergweg 323 Jacob van Woerden van K 83 naar Delft Westerstraat 106 Cornelia Adr. Kicboom, van E 20 naar Goirle Tilburgscheweg 10 Wilhelmus Chr. Klerkx en gezin, van J 143 naar Ruhle Kreis Meppen (Duitschland) Lamberta P. van der Hegn, van J 45 naar Sambeek C 26 Echtge. J. Bouman- Lankhaar en kinderen, van B 71 naar Waalwijk Baardwijk Winterdijk 55 Johanna M. van Strien, van aan boord naar Brielle Nobelstraat 12 Cornelia P. A. Smit, van C 42 naar Dongen Ilooge- ham 145 Maria de Wijs, van D 36 naar Tilburg Jan Pieterszoon Coenstraat 15 Martinus Ramstijn, van A 81 naar Was pik Dijkje C 59 Godefrida A. Broeders, van C 80 naar Waalwijk Grootestraat 183 Johanna A. Gamers, van G 29 naar Tilburg Tuinstraat 2c Wilhelmina J. Boons." van 1) 74 naar Waspik Vaartje 1) go Adrianus P. van Amelsvoort, van aan boord naar Arnhem Rosendaalsche- weg 761 Elisabeth W. van der Pennen van J 45 naar Waalwijk Putstraat 101 Wede. Dionisius P. van Alphen en kin deren, van I 63 naar Eindhoven Eckart- scheweg 157 Adrianus Joh. Leijten, van B 35 naar Zevenbergen Kerkstraat 1 Johanna C. N. Baijens, van aan boord naar Oosterhout Leeuwenstraat D 35 Maria J. Damen, van C 25 naar Geer- truidenberg Doelstraat 4 Wede. L. v. Diem, van E 37c naar Dordrecht Stelten straat 9 Clasina G. van Loon, van E 37c naar Dordrecht Steltenstraat 9 Antonie Verduijn, van B 13 naar Geer- truidenberg Brandestraat 26 Johanna W. A. Poppelier, van aan boord naar Geertruidenberg Dordtschestraat 17 Aida W. de Jongh, van E 95 naar Schijn- del Schutsboom C 152 -Lamberta C. v. Steensel, van E 25 naar Tilburg Heuvel 32 Johanna F. M. van Disseldorp, van A 30 naar Tilburg Zomerstraat 35. Ingekomen Elisabeth Lodewikus, van Amsterdam Amstelv. weft 760 naar I 2 Hendrika W. Lodewikus, van Amsterdam Amstel- veensche weg 760 naar I 2 Johannes B. Kieboom, van Dongen Gasthuisstraat 19 naar K 87 Josephus Nic. Buijks, van Dongen Hooge Ham 83 naar C 58 Amerentia C. H. van Strien, van 's-Gra- vemoer Hoofdstraat 121 naar E 79 - Christianus Er. Kloonen, van Loonop- zand Kaatsheuvel Hoofdstraat 39 naar J 107 Johanna M. Wervers, v. Sprang- Capelle D 287 naar A 56 Willem C. Hageman, van Tilburg Veliusstraat 10 naar G 10 Johannes L. J. Béukers, van Roermond Sl. Christoffelstraat 7 naar H 99a Petrus Joh. Mekes, van Made en Drimmelen Made 1)13 naar E 93 Johanna W. van Rossum, van Geertrui denberg Markt 31 naar E130 .lansje Oudenbroek, van Middelburg Lange Burg 18 naar F 86 Petrus Math. Bouwens, van Waspik A 3 naar B 13 Theodora J. Broeders, van Waalwijk Grootestraat 183 naar C 8ü Adriana P. Boonaerls, van Breda Baronielaan 138 naar F 23 Alberdina E. Rijken, van Almkerk A 135 naar F 79 Susanna C. Boons, van Bre da Karrestraat 25 naar M 2 Lucianus C. Meis, van Waspik F 179 naar B9 Rochus Ant. Vissers, van Dongen Julia- nastraat 147 naar K 113 Cornelia B. Loose, van Terheijden B 75 naar L 10 Theodorus van Dalen, van Reeuwijk Dorp D 115 naar F 4 Adriana G. de Ronde, van Dusscn B 24 naar B31 Maria J. Roubos, van Dussen A 15 naar M 31. Joodscne winkels in Duitschland. De door ons reeds aangekondigd wetelijke regeling voor een nieuwe registratie van alle Joodsche zaken in het Duilsche Rijk is eeider dan verwacht gekomen. Het Reichsgesetz- blatt publiceert vandaag nieuwe uitvoeringsbepalingen der Neuren- bergsche Jodenwetten, op grond waarvan binnenkort alle Joodsche zaken als zoodanig geregistreerd moeten worden, terwijl deze boven dien een duidelijk zichtbaar ken teken zullen verkrijgen waaraan iedereen kan zien, dat het een Joodsche zaak betreft. De belastingen in Duitschland onvoldoende De minister van financiën, graaf Schwerin von Krosigk heeft in het administratieve instituut te Kiel een rede gehouden, waarin hij uiteen heeft gezet, dat de belastinginkomsten van het rijk, al zijn zij toegenomen, niet voldoende zijn om de uitgaven voor wapening en vier-jaren-plan te dekken. Groote lee ningen bij de spaarders zijn noodza kelijk. Koning Gustaaf van Zweden 80 jaar. De feesten ter viering van den 80sten verjaardag van Zwedens populairen vorst hebben elkaar zon der onderbreking opgevolgd. Geheel Zweden heeft dezen dag gevierd, maar uitei aard waren de voornaam ste feestelijkheden rond den grijzen koning zelf te Stockholm georgani seerd en onvermoeid heeft hij per soonlijk alle plechtigheden bijge woond. Na den herdenkinsdienst in de Storkyrkankerk is de koning naar paleis teruggekeeid, waar hij de gelukwenschen in ontvangst heeft genomen van de leden der Konink lijkefamilie,deleden der hofhouding en den premier. Deze heeft het nationale huldeblijk, de cheque van ruim 4.3 millioen kronen, over handigd. Inmiddels zijn nog zooveel bedragen gestort, dat men verwacht dat binnenkort de vijf millioen be reikt zullen worden. De premier schetste kort de gunstige ontwikkeling van het land tijdens de regeering van koning Gustaaf, waarna hij den vorst ver zocht, de cheque in ontvangst te nemen als een bijwije van diepen eerbied en de warme aanhankelijk heid van zijn volk. Twee meisjes door vallende steenen gedood. Gisteravond is in de Orteliusstraat te Amsterdam een ernstig ongeluk gebeuld, dat aan twee meisjes het leven heeft gekost. Omstreeks half negen waren voor perceel 229 twee zusjes, de 4-jarige Coba en de 2-jarige Tilly Midden- dam op het trottoir aan het spelen. Op dit oogenblik verliet een be woonster van het bovenhuis haar woning en trok zij de deur van het huis achter zich dicht. Hierdoor geraakte plotseling een stuk hard steen, dat als gevelbekleeding tus schen de deuren van pand 229 en 231 dienst doet, los. Het viel en in zijn val sleurde het nog twee naar voren uitstekende stukken mee. Het zware stuk, dat twee meter hoog was en ongeveer 70 c.M. dik, viel op de beide meisjes die er geheel onder raakten. De steen brak in drie stukken. Van alle kanten kwam hulp toe snellen en met vereende krachten haalde men de kindereu onder de steenen vandaan. Het oudste meisje was deerlijk gewond Het tweejarige zusje scheen op het eerste gezicht er niet zoo ernstig aan toe te zijn. De kinderen werden bij 'n apotheker binnengedragen en kort daarop met een auto van den GG D. naar het Binnengasthuis vervoerd. Hier over leed het 4-jarige meisje kort na aan komst. Later in den avond is ook het jongere zusje overleden. De verslagenheid in de buurt was zeer groot Het gezin heeft 9 kinderen en de vader is haven arbeider. De Jodenvervolging in Duitsch land neemt sleeds ernstiger vormen aan. Met name te Berlijn hebben zich talrijke nieuwe Jodenarrestaties voorgedaan. Ook nieuwe anti-Jood- sche betoogingen deden zich daar voor. De Japansche minister van buitenlandsche zaken, Oegaki, heeft tegenover de buitenlandsche pers een uitvoerige verklaring afgelegd over kwesties, welkeverbandhouden met den Japansch—Chineeschen oorlog. Te 's-Hertogenbosch is gisteren het tweede Katholieke congres ter bestudeering van het vraagstuk der jeugdwerkloosheid gehouden. WAALWIJK. Zaterdag 1.30—2.45 uur Dames, aspiranten Gymn. Vereen. K. en V. Gymnastieklokaal Stationsstraat. Zaterdag en Zondag Luxor Bios coop «Opsporing verzocht«. Zaterdag en Maandag Theater Musis Sacrum »'t Was in de Mei«. Zondag 12 uur repetitie Mannen koor in Musis Sacrum. Zondag 12 uur. Repetitie Liedei tafel „Tot Bloei der Toonkunst". »De Eendracht«. Zondagmorgen van half negen tot half tien inkorven jonge duiven voor oefenvlucht vanuit Tilburg. Maandagavond van half 8 tot half 10 inkorven duiven voor wedvlucht vanuit St. Vincent (Fr.) Maandag 89.30 uur. Gymnastiek heeren K. en V. Gvmnastieklokaal O.S Dinsdag 78.30 uur. Gymnastiek dames K. enV. Gymnastieklokaal O.S VOETBAL. De Spaarvereeniging „Gezellige Spaarders", gevestigd in het clublo kaal van de V.V. R.W.B., bestaande uit leden en donateurs van genoemde voetbalvereeniging speelt hedenmid dag Ier gelegenheid van haar eerste lustrum een voetbalwedstrijd tegen (iood Luck uit Geertruidenberg. Het elftal is samengesteld uit spelers van het le, 2e en 3e R.W.B.-elftal, zoodut het dus nog een aardige strijd kan worden. Aanvang fi.3() uur. JO VAN GEENE. De eindstand van de zesavonden wielerwedstrijd op de Jordaens Wie lerbaan te Eindhoven is als volgt: 1SchoenmakersGlas. Op 2 ronden: 2. Te LooWagenaar 3. van Geenev. Gennep Op 4 ronden: 4. Vervoortv. Deursen Op 5 ronden: 5. Gebrs. Maas. t Zooals men ziet neemt Jo van Ge—rZ met zijn maat geen al te beste plaats in, maar dit is te wijten aan het feit dat zijn koppelgenoot absaluut niet mee kon. Jo van Geene was de beste renner uit het veld. Het Eindhovensche Dag blad noemde hem de best „gestyleer- de" en een der machtigste coureurs, die een zeer goeden indruk maakte. Hedenavond rijdt Jo van Geene met Frans Slaats in Deventer. Met vreugde geven wij kennis van de geboorte eener dochter JEANNE G. v. LOON J. v. LOON-GROENS. Waalwijk, 17 Juni 1938. St. Nicolaas-Ziekenhuis. er onze abonné's aan dat men de courant aan huis bezorgd kan krijgen voor 10 cenïper week eveneens in Drunen, Sprang, Vrijhoeven, Capelle. Kaatsheuvel en Waspik. De ondergeteekende zal op Dinsdag 21 Juni 1938, des voor middags half tien, in opdracht van den ontvanger der directe belastingen enz.teWAALWIJK, overgaan tot den executorialen verkoop tegèn contante betaling zonder opgeld, ten laste van E. PELTZER Fils S.A. te VERVIERS, BELGIË, van diverse partijen LEDER (o.a. voeringleder, meu belleder, handschoenenleder, zadelleder), schapenvachtenen vachtzolen. De verkoop zal geschieden te WAALWIJK, Grootestraat 88, bij de firma VERWIEL VAN LOON, alwaar de goederen één uur voor den verkoop zijn te be zichtigen. De deurwaarder der directe belastingen J. VELLINGA De kosten dezer zijn f6.60. in prima staat, billijk te koop. Het voordeeligste adres voor en alle andere IJZERWAREN E N GEREEDSCHAPPEN. Laageinde 80, Waalwijk OPGEMAAKT MET DE FIJNSTE VRUCHTEN STEEDS VERSCH GROOTE VARIATIE I ZOHEn-AITHtLEH 81) SPEET. U wenscht geen massameubel doch MODELLEN exclusief voor U Maar één adres: N.v. K. E. M. I. Heubelfabrlek-StoffeerdeiiL

Echo van het Zuiden | 1938 | | pagina 10