liMorar een dubbeltje BINNENLAND. RECHTZAKEN. KANTONGERECHT I N DIT BLAD? 1 N D I T BLAD f SPRANG. S. D. O. Promotie 1ste klas. 23—16 2G—20 21—21 19—19 13—20 27— 8 14—11 15—17 9—17 8—20 Promotie 2de klas. N. E. O. I. V. C.B. Programma voor Zondag a.s. Kampioenscompetitie. V.V.H.—H.B.C. Promotie 1ste klas. S.C.E.—S.C.O. Promotie 2de klas. Bladella—G.V.V. OVERZICHT. Landskampioenschap. De laatste wedstrijd in deze compe titie voor het landskampioenschap wordt gespeeld tusschen V.V.H. en H.B.C. Indien V.V.H. dezen wedstrijd niet wint, bezetten zij met een gelijk aantal punten als H.B.C. en Vosta de derde plaats wat voor de V.V.H.'ers een keurige prestatie is. We geven hen daarom in dezen thuiswedstrijd de beste kans op een overwinning. Want zij zullen ook niet gaarne als hekkensluiter fungeeren. Promotie 1ste klas. Vooral voor S.C.O. uit Oosterhout is deze wedstrijd belangrijk. Willen zij in de running blijven voor de eer ste plaats dan moeten zij winnen, an ders is de Zwaluw uit Vught kampi oen. De S.C.O.-lui zullen het wel niet I. V. C. B. R.K.V.V. H. E. C. R.K.V.V. Dussensche Boys. „Meer dan twee jaar lang werd mijn leven vergald door vreeselijke hoofd pijnen, duizeligheid enz. en mijn rheu matische pijnen waren soms niet te dragen. Ieder bekend middel probeer de ik. Op een goeden dag begon ik met Kruschen Salts, in de hoop, dat mijn hoofdpijnen dan wat minder zou den worden. Denkt U mijn vreugde in toen ik bemerkte, dat al mijn klach ten verdwenen. Ik zou niet meer on der Krusschen willen." Mevr. M. P. A. te W. Kruschen is een samenstelling van zes verschillende natuurzouten, die ieder voor zich een heilzame wer king uitoefenen op Uw inwendige or ganen. Begin nog heden met de dage- lijksche kleine dosis en U zult U ge zonder en gelukkiger voelen. Kru schen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en erkende dro gisten. LOON OP ZAND. Van 10 tot en met 16 Juni 1938. Geboren Catharina Cornelia Petronella, dv. J. Brent en Fra. Ca. Damen Hen- ricus Adrianus Joseph, zv. M. Schoen makers en Adriana Cornelia Sup Martina Johanna Antoinette, dv. C. J. Kroot en Ma. van Daellen Petrus Antonius Henricus Maria, zv. J. A. M. Wouters en Ha. Aa. Brands Wil helmus Cornelis, zv. M. v. Herpen en Aa. Ea. Stübbe. Overleden Johanna Dankers, oud 77 jaren, wonende te Loonopzand. Gehuwd Cornelis Jacobus Claassen, oud 2t? jaren, te Dongen en Anna Laurentia Damen, oud 28 jaren, alhier. Vertrokken: A. L. J. Schalken naar 's-Hertogen- bosch Aa. Ma. Fijneman naar Raamsdonk H. C. Kemps naar Nieuwer-Amstel Ja. La. Verboven naar Tilburg Aa. Ha. Ma. van Don gen, naar Lubbeek, (België) C. van Beers naar Amsterdam Chr. J. van der Maat naar Tilburg L. M. Da men naar Amsterdam W. H. Tus- veld naar Amsterdam Eth. Ma. v. Dort mond naar Dussen. ABONNEERT U OP DIT BLAD. Gift van de Koningin. Van officieele zijde meldt men dat door H. M. de Koningin een bedrag van flOOO, ter beschikking is gtsteld van den Gouverneur Generaal van Nederlandsch Indië ten bate van de slachtoffers van de aardbeving op Midden-Celebes. Koningin onthuld gedenkteeken van Haar Moeder. Op waardige en indrukwekkende wijze is Donderdagmiddag in de hoofd stad de nagedachtenis van de door al haar onderdanen zoo beminde Koningin moeder geëerd. In tegenwoordigheid van het Prinselijk Paar en van tal van autoriteiten en onder zeer groote pu blieke belangstelling die getuigde van het medeleven van de Amsterdamsche bevolking met de hulde, die bereid werd aan de nagedachtenis van de grijze vorstin, heeft H. M. de Koningin op het Emmaplein in Amsterdam-Zuid het standbeeld van haar koninklijke moeder onthuld, dat gesticht is door het comité tot het oprichten van een gedenkteeken in Amsterdam ter eere van H. M. de Koningin-moeder. Waarom Gloeilampen hier duurder dan in België? In het verslag der Tweede Kamer over het wetsontwerp betreffende de contingenteering van metaal draadgloeilampen vestigen sommige leden er de aandacht op, dat er niettegenstaande de prijsverlaging hier te lande, waarvan de Memorie van Toelichting melding maakt, nog een zeer groot verschil bestaat tus schen de prijzen van gloeilampen in Nederland en die in België, waar zij ongeveer half zoo hoog zijn. Op len verkoop van gloeilampen in Nederland moeten dan ook volgens deze leden buitengewone winsten gemaakt worden. Zij meenden, dat bij handhaving van de contingen teering voor een zeer sterkere prijs verlaging behoort te worden zorg- gediagen. Indië's Luchtmacht zoekt piloten in Nederland. Uit Nederland worden opgeroepen twintig candidaten voor de opleiding tot Indisch officier-vlieger in kort verband, waarvoor als eischen wor den gesteld einddiploma vijfjarige H.B.S. en het brevet der Nationale Luchtvaart School. De zaak-Oss. Mr. Wendelaar heelt zijn initiatief voorstel tot instelling van een par lementaire enquête inzake üss, na de vrijwel afwijzende conclusies over het onlwerp in de rapporten over het afdeelingsonderzoek, ge wijzigd. Hij heeft laten vervallen het door hem aanvankelijk voorgestelde on derzoek naar de vraag ot minister Goseling bevoegd was om te bepalen, dat de marechaussee zich van op sporingsonderzoek hadteonthouden. Ook heeft mr. Wendelaar alles laten vervallen wat zweemt naar een onderzoek van het beleid van den minister. Daarentegen heeft hij zijn voorstel uitgebreid door deenquêle thans op den geheelen toestand op politioneel gebied te üss betrekking te doen hebben. Het lijstje van de te hooren ge tuigen of deskundigen is eveneens uitgebreid. Rijksmiddelen over Mei. De staat der Rijksmiddelen over de maand Mei 1938 maaktin groote lijnen een heel wat gunstiger indruk üan die over April 1938. Een blik op de totale opbrengst der Overige Middelen doet reeds terstond zien, dat de opbrengsten over de nu atgeloopen maand zoo wel de raming als de opbrengsten over de gelijke maand van het vorige jaar overtreffen, de laatsle, zelfs met bijna 0'/a millioen gulden. Vooral hebben bijgedragen tot dit gunstig resultaat de opbrengsten van de omzetbelasting, en de rechten en boeten van successie, maar vooral van de dividend- en tantièmebelas ting. Dit laatste wijst op een voor het bedrijfsleven gunstig jaar 1937 na een heel wat slechter jaar 1936. Beneden de ramingen deopbrengst over Mei van het vorige jaar bleven vooral de opbrengsten uit de belasting op goud- en zilverwerken de couponbelastting en de rechten en boeten van zegel (waarin is in- begiepen de Beursbelasting). Maar gelukkig vermocht dit niet het algemeen gunstig resultaat ern stig resultaat ernstig te schokken. Bij de directe belastingen werd een weinig meer op kohier gebracht dan over de voorgaande maand, en vier millioen meer dan over Mei 1937. Merkwaaruig is, dat deze ver meerdering zich over de geheele linie der onder deze rubriek val lende heffingen voordoet Vergeleken met de opbrengsten over April 1938 is naar verhouding de toeneming het grootst bij de vermogens- en verdedigingsbelasting. De inkomsten ten bate van het verkeersfonds stegen met bijna 3,4 millioen gulden vergeleken met de voorgaande maand, hetgeen een weerspiegeling van den naderenden zomer inhoudt. Vergeleken met de maand Mei van verleden jaar was er ook een stuging te constateeren, zij het een kleine. Ned. R. K. Bond van Horlogemakers, Goudsmeden en Opticiens. Groote vergadering te Tilburg. Naar men ons meedeelt zal bovenstaande organisatie, die spoedig haar twintigjarig bestaan viert, op Maandag 20 Juni te Tilburg in Hotel Riche op den Heuvel, des middags te drie uur een groote vergadering beleggen voor geheel Noord Braband. Deze bond die door de intensieve actie tot de grootste gaat behooren van dit bedrijf, voert in samenwer king met de .andere bonden actie voor 'n wettelijke bedrijfsorganisatie. Omtrent een en ander zullen op deze bijeenkomst, waar alle collegas, ook el mochten zij onverhoopt geen persoonlijke uitnodiging hebben ont vangen van harte welkom zijn belangrijke mededeelingen gedaan worden. Wachtmeester v. d. W. vrijgesproken. De Krijgsraad heeft vonnis gewe zen in ue zaak tegen den wacht- meesltr der Kon. marechaussee A. v. d. W. te Teiueuzen, beschuldigd van het misdnjl, oedueld bij art. 248 bis van bet Wetboek van blralrecht. De Krijgsraad verklaarde het ten laste gelegde niet weiiig en over- tuigenu bewezen en sprak uen beklaagde vih, daarbij de zaak verwijzende naar den lol straiïen bevoegden commandeerenden offi cier. De Krijgsraad grondt zijn vrij spraak op de overweging uat niet is komen vast te staan, uat nekiaagde het teniasltgelegde hetllgepletgd en meer 111 bel bijzonuer is niet gebleken dat beklaagde beeft gewe ten of redelijkei wijs heelt moeien vermoeden dat getuige de den leeftijd van 21 jaar nog niet had beieikt. Vorige week Woensdag had de auditeur miluair in een zitting met gesloten deuren drie maanden gevangenisstraf, met allrek van de voorloopige hechtenis geëischt. Be klaagde was toen reeds uit de voorloopige hechtenis ontslagen. De zaak-Hansen in hooger beroep. Voor het gerechtshof te 's Hage diende gisteren in hooger beroep ue zaak tegen den journalist C. L. Hansen uie geweigerd heelt den naam te noemen van degene, van wien hij inlichtingen omtrent een geheime zitiing van den Haagschen gemeenteraad zou hebben gekregen. Er werden geen getuigen gehooi d. Het Ü.M dat waargenomen werd door den auvocaat-generaal mr. L, B.J. Vermeulen voruerde bevestiging van het vonnis der rechtbank (t 1UU boete subs. 5U dagen hechtenis). De verdedigei mr. G. A. Boon betoogde, dat er geen zwijgplicht den een absoluut zwijgrecht voor noch journalist bestaal, wel een be trekkelijk recht lol verschoouing en de rechter heelt zich bij ied.r geval al te vragen, welk belang dit conflict van rechtsbelangen moetdomineeren. Deze laatste, gematigde opvatting moet leiden tot het vrij uitgaan van verdachte Hansen. De uitspraak is bepaald op Maandag 27 Juni ADVERTEERT IN DIT BLAD. In welk blad vindt U berichten, verslagen, inge zonden stukken uit uw eigen gemeente, zoo uit- o e r i g als Waar aanvragen om of aan biedingen van personeel, aanbestedingen, verkoopin- gen uit plaats en streek, zooais ze voorkomen En dat alles voor in de week. ABONNEERT U THANS, De Italiaansche ploeg bestond uit: Doel: Olivieri; Achter: Foni en Rava; Midden: Serantoni, Andreolo en Loca- telli; Voor: Biavati, Meazza, Piola, Ver- rari en Colaussi. WAALWIJK. DE HULDIGINGSWEDSTRIJD VAN W. S. C. Zooals wij reeds hebben aangekondigd zal WSC morgen een huldigingswedstrijd spelen tegen een Juliana-RWB combina tie, waarvan wij de opstelling in ons vorig nummer publiceerden. WSC zal mei hetzelfde elftal uitkomen als waar mede zij het kampioenschap en het twce- de-klasserschap behaalde. Feit is dus dat twee sterke elftallen tegenover elkaar zullen komen te staan, die elkaar hard nekkig de eer van de overwinning zullen bestrijden. Het heeft ons direct sympathiek aan gedaan dat het WSC-bestuur heeft kun nen besluiten haar plaatselijke zusterver- eenigingen voor dezen wedstrijd uit te noodigen inplaats van een of andere be kende voetbalclub die misschien toch maar met een half of onvolledig eerste elftal zou overkomen. Nu weten de be langstellenden dat inderdaad voor een sterke tegenpartij is gezorgd, waardoor een fraaie wedstrijd gewaarborgd is. Wij willen van deze plaats ook nog even de aandacht op het WSC-bal ves tigen dat een summum van gezelligheid belooft te worden. Wij vertrouwen daar om dat geen enkele bezoeker van den wedstrijd op het bal zal ontbreken. SERIEWEDSTRIJDEN SUPPORTERSCLUB. De eerste ronde van bovengenoemde wedstrijden werd in de eerste dagen dei- week, telkens onder zeer groote belang stelling en met zeer spannende wedstrij den afgewerkt. Maandag j.l. speelden de slagers tegen Troked, welke match tegen de verwach tingen in eindigde in een 42 overwin ning der withemden. Voor de rust gin gen de partijen goed tegen elkaar op, doch waren de slagers voor den doel- mond iets gevaarlijker zoodat na het ver strijken van de eerste helft de stand 31 was. Daarna heeft het Troked-elftal als het ware drie kwartier aan een stuk de slagersveste belegerd, maar kon slechts één goal scoren hegeen de andere even eens deed uit een der zeer spaarzame aanvallen. Dinsdag j.l. werd de match Vermeer- Grevevan Haren gespeeld, welke kwam met een 42 overwinning voor de com binatie Vermeer-Greve, nadat de rust was ingegaan met een 21 stand. In het veld wogen de partijen goed tegen elkaar op, maar daar de achterhoede van v. Haren zwakker was dan die van de tegenpartij, kwam de overwinning tenslotte verdiend aan Vermeer-Greve toe. Woensdag j.l. werd bewist de wedstrijd TimturPulles v. Gerwen, welke ein digde in een 3—0 zege der Timtur-spe- lers. Rust ging in met 10, terwijl daar na de stand regelmatig tot 30 werd opgevoerd. Hoewel de overwinning ten volle verdiend is, is ze toch eenigszins geflatteerd en hadden de verliezers wel een tegenpunt verdiend. Volgende week gaat de tweede ronde in met de volgende zeer spannende wed strijden: Maandag a.s.: Bloch Stibbevan Haren 2. Dinsdag a.s.: SlagersVermeer-Greve. Woensdag a.s.: Timturv. Haren-Snijderij. Aanvang telkens om half acht. zoover laten komen en de heele buit wel mee naar Oosterhout nemen. Promotie 2de klas. Hier is het pleit beslecht doordat S.V.D. op besliste wijze Veloc heeft verslagen. De wedstrijd Bladella G.V.V. is van geen belang meer. GW beschikt over een betere ploeg en wint ongetwijfeld. Kampioenschap van Nederland. Volendam Brabantia H.B.C. Vosta V.V.H. Zwaluw S.C.O. Boxmeer Dongen S.C.E. SVD Veloc Goirle GW Bladella 2 10 3 9 3 7 4 7 4 5 0 13 1 9 4 G 5 4 5 0 1 14 2 12 4 7 30- 21- 20- 12- - G -14 -25 -16 7—29 J.l. Donderdagavond speelde het derde elftal van SDO een competitiewedstrijd voor de Zomeravond-competitie op haar eigen terrein tegen haar plaatsgenoot NEO)2. In dezen wedstrijd toonde NEO zich verreweg de sterkste en wist zes maal het doel te vinden. Daar het slechts de eerste competitiewedstrijd van SDO 3 was welke zij speelde is het te wijten dat zij het NEO-doel niet konden vinden. De uitslag was 60 in het voordeel van NEO 2. Zaterdagmiddag wordt op het NEO- terrein de plaatselijke ontmoeting NEO 1 SDO 1 gespeeld voor de competitie van den Brab. Voetbalbond. Dit belooft een spannende match te worden. Wie hier als overwinnaar uit het strijdperk zal treden durven wij niet te voorspellen daar beide ploegen aan elkaar gewaagd zijn. Wij de raden voetballiefhebbers aan om Zaterdagmiddag eens een kijkje te gaan nemen op het NEO-terrein. Dc uitslagen van de Zondag j.l. ge speelde seriewedstrijden waren Combinatie HECWVR 33 BerkdijkWVB 80 Berkdijk en WVR plaatsten zich dus in de kwartfinale, daar HEC zonder mededinging deelnam. Het was jammer dat WVB door onvol ledigheid geen partij kon geven en zoo doende een flinke nederlaag te slikken kreeg, waarbij de spanning spoedig ver dwenen was. Zondag a.s. zal er wel uit een ander vaatje getapt worden, daar staat het pro gramma wel borg voor. Er wordt n.l. ge speeld: Vlijmensche Boys—Combinatie DESK om 2 uur. Uno AnimoVeersche Boys om 4 uur. Bovenstaande vereenigingen zijn bier allen goed bekend, en kan men er dus zeker van zijn dat het er geweldig zal spannen binnen de lijnen. DUSSEN. Zondag j.l. speelden de Bovs een vriendschappelijke wedstrijd te Hank tegen Be Ready. Kort na de rust, met een 22 gelijken stand, werd de strijd dooi de Boys gestaakt, doordat zich een ern stig incident onder de spelers voordeed, waarna de Boys weigerden nog verder te spelen. R.K.V.V. Be Ready. Naar we vernemen zal de R.K.V.V. Be Ready toch voorloopig nog onder dezen naam blijven uitkomen, hoewel zij reeds officieus den naam van „Maasmond" aad aaneenomen. Eenige bestuurs-verande- ring ieeft niet plaats genad. WATERPOLO COMPETITIE N. B. Z. N. Woensdag a.s. om 8 uur nam. zal aan het Hoefsven de Poloclub Glaukos haar eerste competitiewedstrijd spelen, waar in zij zal uitkomen legen Baronie II uit Breda. Hel laat zich aanzien dat de Glaukiden het in dezen wedstrijd hard te verant woorden zullen krijgen, daar zij zich van wege het slechte weer bijna niet voor de komende wedstrijden hebben kunnen trainen, terwijl de Baronie hiertoe den geheelen winter de gelegenheid heeft ge had in het Sportfondsenbad. Toch behoeft ons dit niet zoo zeer te verontrusten, daar we van vorige jarcai wel weten dat de. Glaukiden hun man netje weten te staan en zij de Baronie een eventueele overwinning niet cadeau zullen geven. De opstelling van het zevental is ge heel gewijzigd, hetgeen deze zeker ten goede zal komen. Wanneer het weer een beetje wil me dewerken zal het publiek ongetwijfeld van een fraaien wedstrijd kunnen ge nieten. DUIVENSPORT. RAAMSDONKSVEER. De combinatie van Postduivenvereeni- gingen G.E.O. hield j.l. Zondag een wed vlucht vanuit Salbris (Frankrijk). Afstand 517 K.M. De duiven werden gelost om 8 uur. In concours waren 83 duiven. De prijzen werden als volgt toegekend J. de Borst 1 13; L. v. Diem-Keijzers 2 4 6; Fr. Hanegraaf 3 5 19; C. de Bont 7; M. Sweep 8; C. de Jong 9; R. Joore 10; A. M. Theuns 11; N. Krooswijk 12; C. van Suijlekom 14; C. Zijlmans 15; A. van der Pluijm 16; L. Snoek 17; A. de Gast 18; C. van Eijl-Oomen 20; P. Fens 21. Eerste duif om 5 uur, 59 min. 29 sec. Laatste duif om 7 uur, 35 min. 50 sec. Eerste hoofdprijs voor de eerste duif werd behaad door J. de Borst, met no. 1. Eerste hoofdprijs voor de twee eerste getoonde duiven door L. van Diem- Keijzers met 2 en 4. De tweede hoofd prijs voor de volgende twee getoonde duiven door Fr. Hanegraaf met 3 en 5. RAAMSDONK. Van 4 tot en met 10 Juni 1938. Geboren Cornelis Chr., zv. Matheus P. Meule- mans en Cornelia P. F. Gommers Gou- dina C., dv. Arnoldus J. van Dongen en Anna C. Lufjbregts Hendricus H., zv. Elisius M. van Seters en Johanna E. Vinck Johanna C., dv. Cornelis A. M. A. Bou- wens en Anna P. C. Bol. Gehuwd Gerardus A. van Rooij, oud 30 jaren en Johanna W. van Rossum, oud 29 jaren. Overleden: Adrianus van Gils, echtgt. van Helena van Drunen, oud 73 jaren Adriana Vissers, echtge. van Elise Adr. v. Dongen oud 71 jaren Adriaan Wintermans, wedr. van Huiberdina van der Pluijm, oud 82 jaren Johannes P. Smeur, oud 79 jaren Anna C. B. Giltaij, oud 81 jaren. NA TWEE JAAR LIJDEN haar hoofdpijn kwijt en haar rheumatische pijnen verdwenen! WAALWIJK. Van 10 tot en met 17 Juni 1938. Geboren Peter Anton, zv. C. J. Pulles-Wolfers Catharina Francisca Huberdina, dv. J. L. van Ilulten-Jehoel Marinus Jo hannes, zv. J. P. Zwietering-van Rijswijk Adrianus Pieter, zv. J. H. de Werd- van Rijen. Overleden: Arie Ophorst, oud 64 jaren, weduwnaar van A. Haverhals Wa. Pullens, oud 76 jaren, weduwe van G. J. de Kort. Huw. aangiften: J. van der Graaff, oud 30 jaren en Fra. Ja. Ja. van Bavel, oud 25 jaren M. J. Giling, oud 31 jaren, wonende te Rotter dam en Eth. Ja. Kleyberg, oud 34 jaren, wonende te Waalwijk. Gehuwd J. Broeken, oud 21 jaren, wonende te Loonopzand en Pa. Korthout, oud 22 ja ren, wonende te Waalwijk. Ingekomen Pa. Hakkel, van Dussen Ha. A. Pul les, van Drunen E. Benckhuijsen, van Werkendam Aa. Ch. Moonen, van Til burg Ja. M. E. Klerkx, van Schijndel J. A. H. Heller, van Den Haag H. Visser, van Willemstad. Vertrokken: J. H. G. van Rooij naar Gilze Reijen Na. A. van der Schans naar Laren P. J. van Gestel naar Oosterhout. 's-HERTOGENBOSCH. UITSPRAKEN. J. 11. den T., Waalwijk, niet behoorlijk uitwijken, 50 boete onvoorwaardelijk en een week hechtenis met een jaar in trekking van rijbewijs voorwaardelijk J. A. de K., Loonopzand, straatschen derij, 10 boete Aa. Ma. B., Drunen, geiten op kwellende wijze vervoeren, 3 boete L. H., Sprang-Capelle, on deugdelijke nummers en remmen, 2 xf 3 boete P. A. H. B., Loonopzand, links houden, 3 boete M. W., Waalwijk, verblindende verlichting, 2 boete. A. M. F. P., Vlijmen, 2 personén per rijwiel vervoeren, 2 boete A. A. C., Heusden, kippen laten loopen over an dermans grond, 5 boete C. P. B., Sprang-Capelle, met rijwiel over voet pad, 3 boete A. P. K., Waalwijk, tegen gevel leunen, 3 boete A. J. van E., Waalwijk, tegen gevel leunen, 3 boete.

Echo van het Zuiden | 1938 | | pagina 7