Plaatselijke Berichten. *t° Fa. Anien Bollgreie H.dcBont-v.Hulten BICO PRIJZEN* Zaterdag 25 Juni 1938 No. 51 De Echo van het Zuiden Derde Blad Binnengekomen (Easy) Electrische waschmachine met elsctrische wringer; Bij hoofdpijn en knagende kiespijn Heereokleeding naar maat DONGEN EETHEN. GEERTRUIDENBERG. RAAMSDONK. Onze burgemeester De burgemeester van Waalwijk, her dacht heden (Vrijdag 24 dezer) zijn 62sten geboortedag. Wij bieden hem onze gelukwenschen. de feestelijkheden bij het 40-JARIG regeeringsjubileum. CENTRALE VIERING. Donderdagavond vergaderde ten ge- meentehuize het Centraal-Oranjeco- mité om te beraadslagen over de feestelijkheden die in deze gemeente zullen plaats hebben ter gelegenheid van het 40-jarig regeerings-jubileum van H.M. de Koningin op 0 September a.s. Het vraagstuk of de feestelijkheden hij deze gelegenheid gecentraliseerd moesten worden werd aan een uitvoe rige bespreking onderworpen. Men bleek ten slotte de behoefte in te zien van een Centrale feestviering, waartoe dan ook in principe besloten werd. Om eerst de afzonderlijke Oranje verenigingen nog eens in de gelegen heid te stellen zich ten aanzien van hel programma te beraden werd voorts besloten om op Donder dag 30 Juni a.s. nog een vergadering te beleggen, waarop dan het program ma voor 0 September kan worden sa- I mengesteld. Wat betreft Koninginnedag, 31 Augustus a.s. was men van meening dat de herdenking hiervan in handen moest blijven van de afzonderlijke Oranjeverenigingen. In afwijking van andere jaren besloot men evenwel de kinderfeesten op 31 Augustus zelf te houden, dus niet op een Zaterdag of Zondag daarna. Een eventueel avondfeest zal afhan kelijk zijn van den financieelen toe stand waarin de verenigingen zich bevinden. In verband daarmede maken wij gaarne van deze gelegenheid gebruik om de bijzondere aandacht nog eens te vestigen op de loterij door de vier Oranjecomité's gezamenlijk georgani seerd. Van het al dan niet slagen dezer loterij zal voor een groot deel het succes der feesten op 31 Augustus af hangen, daar de feesten op dien da tum voor het voornaamste deel van de opbrengst van bovengenoemde loterij afhangen. COLORADOKEVER. Aan de aardappel verbouwers in onze gemeente is door den Burge meester de volgende circulaire ge richt in verband met een ontvangen aan schrijving van het Hoofd van den Plantenziektenkundigen Dienst te Wa- geningen dd. 18 Juni j.l., beveel ik 1' als gebruiker van een of meer percee- len, waarop aardappelen verbouwd worden en waarop de aanwezigheid van den Colorado-kever wordt ver moed, de navolgende maatregelen te treffen binnen den daarbij gestelden termijn Op het geheele perceel of de geheele perceelen, waarop aardappelen ver bouwd worden, moeten minstens twee bespuitingen van dit gewas worden uitgevoerd en wel de eerste bespui- ling uiterlijk op den 2en Juli a.s. en de tweede in het tijdvak 1123 Juli a.s. De bespuiting moet geschieden met een 6/10% oplossing van lood- arsenaat. De hoeveelheid vloeistof, die gelijkmatig over het loof gespoten moet worden, moet minstens 800 liter per hectare bedragen. Zij, die hun aardappelgewas met Bordeauxsche ot Bourgondische pap of i.d. willen he spuiten ter bestrijding van de aard appelziekte, kunnen de bespuiting met loodarsenaat met die van bovenge noemde middelen samenvoegen. Hel loodarsenaat wordt kosteloos van rijkswege verstrekt. De gemeente is bereid de bespuiling voor hare rekening te doen geschie den. Indien U er evenwel de voorkeur aan geeft zelf de bespuiting te doen ofwel indien U wenscht bij de bespui ting van uw akker door het Bedrijf van Gemeente-Werken tegenwoordig te zijn, gelieve U daarvan kennis te geven op het Bureau van Gemeente- Werken ten raadhuize (ingang langs de woning van den Inspecteur van Politie, eerste verdieping) op Zater dag, 25 Juni a.s. tusschen 9 en 10 uur v.m. Indien U op dat uur deze kennisge ving nie* doet, zal ik aannemen, dat u accoerd gaat met de bespuiting dooi en voor rekening van de Gemeente en daA .ju bij die bespuiting niet tegen- - Vi.- ig zult zijn. k V oorts maak ik u er op attent, dat bij gebleken aanwezigheid van den cColorado-kerver op uw perceelen, u gdaarvan ingevolge art. 1 der wet van r27 Dec. 1934, S. 687 terstond kennis moet geven aan den burgemeester der tgemeente, waarin hel perceel is ge slegen. Tenslotte vestig ik er uwe aandacht top, dat loodarsenaat een zwaar vergif is, zoodat u dient te zorgen, dal het \niet in aanraking komt met huishou delijke voorwerpen of met veevoeder enz. Excursie Donderdag werd onze gemeente be- ocht doer een 50 tal schoenwinkeliers fit Amsterdam en omgeving. Hier ter plaatse werd een bezoek gebracht aan de schoenfabrieken der a. Tim Tur en aan de N.V. P. van Loon's Lederfabrieken. H. Harthulde De jongens en meisjes der R.K. Lagere Scholen uit de parochie's St. Jan en H. Antonius van Padua brachten gistermorgen een zang- en bloemen hulde aan het H- Hart in de St Anto- niusstraat. H. Hartplein Aan het H. Hartplein in de St. Antoniusstraat zal een belangrijke wijziging worden aangebracht. De toegangen tot het H. Hartmonu- ment zullen vervallen en het plantsoen rondom zal van een afrastering worden voorzien, zoodat de jeugd dit niet meer als speelplaats kan gebruiken en een en ander een veel beter oog zal hebben en houden. Eerste lustrum R.K. Voetbalver. »Hercules« Zooals wij reeds eerder aankondig den wordt a.s. Zondag 26 Juni het eerste lustrum gevierd van bovenge noemde vereeniging. Het program voordien dag is als volgt Des morgens onder de H. Mis van 8 uur algemeene H. Communie van de leden en adspirantleden. Na de H. Mis koffietafel in de zaal »De Lindeboom* voor alle leden adspirantleden. 10 uur Bijeenkomst op het terrein voor het maken van een groepsfoto. 11,30 uur Vertrek per fiets bij café »De Lindeboom« van alle leden boven 14 jaar naar 's Bosch waar een 3 tal wedstrijden worden gespeeld tegen de vereeniging •Concordia*. 3 uur Bijeenkomst van de leden beneden de 14 jaar in de tent in voetbalcostuum. 7,30 uur Onderlinge feestavond in de zaal »de Lindeboom* voor deleden boven de 14 jaar. De leden boven de 17 jaar moeten om 10 uur de zaal verlaten. schakelt bij ongelukken en overbelasting geheel automa tisch uit. Schitterende glanzend witte uitvoering GRATIS PROEFWASCH. Betaling kan geregeld worden in overleg met den kooper. v/h. Bierlaagh „DE GR00TE IJZERHANDEL" WAALWIJK Hoek Raadhuisplein. vraagstuk. De voorzitter van het Internatio naal Bureau, de heer F. Dohmen, Brussel, zal een voordracht houden over het kwaliteitsvraagstuk in de sehoenbranche. DE TOESTAND IN DE SCHOENINDUSTRIE. Aan het maandschrift van het Cen traal Bureau voor de Statistiek is het volgende ontleend: De flauwe stemming op de huiden markt (dalende prijzen) drukte (in het eerste kwartaal) de vraag naar leer en daardoor ook de werkzaamheden in de leerlooierijen. Sommige van deze gingen in verband hiermede tot ont slag van enkele werkkrachten en (of) eenige inkorting van den werktijd over. Anderzijds kwam echter ook aanneming van werkkrachten voor. De uitvoer van leer was naar het gewicht gerekend grooter dan in het le kwartaal van 1937 (586 tegen 478t.) men een herinneringsmedaille wor den uitgereikt. Wij twijfelen er niet aan of zeer vele gilden zullen op 14 en 15 Augustus in onze gemeente te gast zijn, waarmede tevens een specifiek middeleeuwsch gebruik in eere zal worden gehouden, hetgeen aan het geheel een bekoorlijk apart tintje zal geven, geheel apart staande van de genoegens der moderne samen leving. H. Kindsheid in de Parochie St. Jan. Zooals wij reeds mededeelden zal morgen in de parochie St. Jan we derom een feest der H. Kindsheid gegeven worden. Het hoogtepunt hiervan vormt zeker wel de groote optocht der kinderen, die om half zes aanvangt vanaf de R.K. Meisjesschool aan de Grootestraat. De stoet hiervoor is Mijnhardtjes (dit zijn hartvormige cachets) helpen snel en goed. Doos 50 ct. Proefdoos 10 ct. GEVONDEN VOORWERPEN. Op het politiebureau zijn inlichtin gen te bekomen van de navolgende gevonden voorwerpen Een nikkelen rozenkrans, twee baddoeken, twee badcostumes, een dasspeld, een pop, een rijwieltaschje. INTERNATIONAAL CONGRES DER LEDER- EN SCHOENNIJVERHEID. Gelijk reeds eerder gemeld houdt het Internationaal Bureau der leder en schoennijverheid dit jaar haar con gres te Boedapest en wel op 27, 28 en 29 Juli. Bij deze gelegenheid zullen ver schillende problemen der schoenbran che worden besproken, in de eerste plaats de kwestie van eigen hulp in den schoenhandel, de oneerlijke con currentie, modelbescherming, de in ternationale studie van het Bata- doch naar de waarde gerekend kleiner (ƒ2,2 legen 2,5 millioen). De invoer liep terug van 545 tot 366 t. en van ƒ2,1 tot ƒ1,2 millioen. De gedeelte lijke contingenteering van den invoer (o.a. voor overleer) werd per 1 Jan. voor een jaar ongewijzigd verlengd. Uil de gegevens over personeel- sterkte en werktijd in een groot aan tal schoenfabrieken blijkt, dat het ge zamenlijk aantal man-uren in dui zendtallen (van de arbeiders direct bij liet productie-proces betrokken) in de eerste week van de maanden Jan.- April resp. 271, 348, 369 en 381 be droeg, tegen resp. 368, 413, 425 en 411 in de overeenkomstige weken van 1937. De werkgelegenheid bleef dus, hoewel in verband met het voorjaar toegenomen, belangrijk ten achter bij verleden jaar. Van de ingekomen verslagen rap porteerde, in overeenstemming met hel bovenstaande, maar een klein deel een voor het seizoen bevredigende be drijvigheid, verschillende andere daar entegen een tekort aan werk. De ongunstige toestand werd behal ve aan de te groote productie-capa citeit voor de binnenlandsche be hoefte v.n.l. toegeschreven aan ge brek aan koopkracht bij velen en daaruit voortvloeiende onvoldoenden verkoop hij de winkeliers. Daarbjj oefende de scherpe onderlinge con currentie (o.a. veel aanbod van min der kwaliteit schoeisel) een nadeeligen invloed op de financieele resultaten. Weder werden eenige fabrieken slop- gezet. Ter bevordering van meer gezonde bedrijfsverhoudingen werd begin Fe bruari door den Minister van Econo mische Zaken een tijdelijk vestigings verbod aangekondigd. De uitvoer van schoenen, hoewel on- beteekenend tegenover voorheen, was weder grooter dan in 1937 (37,500 le gen 29,700 paren). De (gecontingen- teerde) invoer liep terug van 258,000 tot 242,000 paren. Uit de drijfriemfabricage kwamen gedeeltelijk berichten in van vermin dering van werkzaamheden (echter geen ontslag). Een der ondernemin gen (leder- en drijfriemfabricage) klaagde over concurrentie door den invoer van goedkoope Belgische rie- mencroupons. UITVOERING P.T.T.-DIENST OP 29 JUNI 1938. (Verjaardag Z.K.H. Prins Bernhard). Op 29 Juni a.s. zijn alle postinrich- lingen na 12 uur voor den postdienst gesloten. Tot dat uur worden tijdens de open stellingsuren alle posthandelingen verricht, behalve het aannemen van gewone girostortingen. Wel worden behandeld giro-stortingen met spoed- behandeling of spoedbericht. De uitvoering van den telegraaf- en telefoondienst is normaal als op werk dagen. Te Waalwijk en in het ressort daar van ('s-Gravenmoer, 's-Grevelduin Capelle, Waspik, Vrijhoeve—Capelle, Sprang, Eethen, Meeuwen en Dronge- len) vervalt de avond-bestelling. Voorts wordt er dien dag slechts één pakketpostbestelling uitgevoerd. Er bestaat te Waalwijk gelegenheid tot kosteloos afhalen van 19.3020, en in het ressort gedurende een kwar tier, als op de bekendmaking ter plaatse aangegeven. De postverzending is normaal als op werkdagen. Te Waalwijk vervalt de buslichting omstreeks 16 uur. De invordering van kwitantiën wordt als normaal uitgevoerd. Het lOO-jarig bestaan van »St. Crispijn en Crispinianus«. Wij zijn thans in de gelegenheid om nog eenige bijzonderheden me de te deelen ten aanzien van de groote feestelijkheden op 14 en 15 Augustus a.s. van bovengenoemd Gilde. Op genoemde data zal een groot Nationaal Concours worden gehouden bestaande uit schietwed strijden, optochten, vendelzwaaien, standaardrijden en tromroffelen op oude en nieuwe trommen. Schitte rende prijzen zijn voor de diverse onderdeelen reeds beschikbaar ge steld, dank zij de welwillende me dewerking van het Vorstelijk Huis en vele andere hooge autoriteiten van binnen en buiten deze provincie. Bovendien zal aan ieder gilde dat aan de wedstrijden heeft deelgeno- met de uiterste zorg samengesteld en bevat niet minder dan een 24-tal gioepen van de meeste verscheiden heid. Voor een nadere omschrijving dezer groepen kunnen wij verwijzen naar het programma dat tegen een prijs van tien cent beschikbaar zal worden gesteld. De H. Kindsheid optocht zal de volgenderoutenemen: Meisjesschool Grootestraat, Hoekeinde, Nieuw- straat, Groenstraat, Putstraat, Pa rallelweg, Stationsstraat, Juliana- straat, Mr. van Coothstraat, Haven en Grootestraat. Tijdens dezen optocht zal ten bate der Missie worden gecollecteerd, welke collecte wij in ieders belang, stelling warm aan willen bevelen. THEATER MUSIS SACRUM. »De Nachtsleutel«. Deze film heeft in den hoofdrol den ongeëvenaaiden karakterspeler Boris Karloff, als Dave Mallory, den uitvinder van een ingenieurs alarmsysteem ten bate van het Ban ger-Nachtveiligheidsbediijf. Door de intriges van Banger ver\alt Dave evenwel met zijn dochter Joan in bittere armoede, doch door het uit vinden van een nog ingenieuser alarmapparaat schijnt hieraan een einde te komen. Banger slaagt er evenwel op listige wijze in de nieu we constructie in handen te krijgen, waardoor Dave en Joan weer in bittere armoede dreigen te verval len. Dit beweegt hem een nacht sleutel te vervaardigen waar alles voor I wijken moet en dat de alge heele vernietiging zal beteekenen van Ranger's nachtveiligheidsdienst Na allerlei wederwaardigheden, waarbij gangsters enz. nog een rol spelen en waardoor de spanning zoo hoog mogelijk wordt opgevoerd, komt ten slotte op een voor ieder bevredigende wijze het einde. Het tweede hoofdnummer is ge titeld »De Pseudo Spion« Deze boeiende spionnageiilm steunt op de treffende gelijkenis van een Engelsch en een Duitsch per. soon, welke laatste dit feit uit wil buiten om ten gunste van Duitsch- land in Engeland te spionneeren. De Engelschman is evenwel ook niet van gisteren en slaagt er na allerlei sensationeele voorvallen, waarop wij hier, om het verrassend element aan dezen film niet teont nemen, niet dieper ingaan, het ge heele spionnagecomplot te ontmas keren, waardoor hij ineens de held van den dag wordt. Een zeer aanbevelenswaardig pro. gramma. LUXOR BIOSCOOP. »Op vrije voeten«. Een Cowboy-film van de beite soort. Nog steeds blijven de romantische Wild-West films een der attractiefste bezienswaardigheden van het bios coopminnend publiek. De Luxor weet daar handig van te profiteeren door op geregelde tijden hare bezoekers een dergelijk programma voor te zetten en met »Op vrije voeten«, de film van deze week heeft zij weer een bijzonder goede greep gedaan in de uitge breide filmcollectie. De hoofdrollen in deze film worden vertolkt door de als cowboy spelers reeds bekendheid verkregen hebbende Harry Carey, Hoot Gibson, Tom Tyler e.a. terwijl het vrouwe lijk element dat als tegenhanger van het sensationeele gedeelte dienen moet, bestaat uit Margarat Callahan en Maxine Jennings. Zooals men ziet dus een uitge breide met zorg gekozen sterren collectie, die een superprogram waarborgt. De inhoud van deze film leent zich trouwens wel uit stekend voor het brengén van de noodige spanning en wij twijfelen er dan ook niet aan of iedereen zal deze Wild-West schlager willen zien. Surséance van betaling Definitief is surséance van betaling verleend aan Paymans Schoenfabrieken N.V., gevestigd en kantoorhoudende te Oisterwijk, op 14 Juni 1938 voor den tijd van l'/a jaar, ingegaan op 18 Maart 1938, alzoo tot 18 September 1939 Als bewindvoerder blijft aangewezen Drs. F, A. Brandsma te Tilburg, Spoor, laan 26. Prins Bernhard naar Tilburg Naar wij vernemen is Z.K.H Prins Bernhard heden Vrijdagvoormiddag per auto uit Soestdijk te Tilburg aange komen voor een bezoek aan het Artillerie-paarden-depöt aldaar. Jaarvergadering en vaktentoon- stelling Ned. R.K. Bond van schoenwinkeliers en schoen- makerspatroonvereen De jaarvergadering en vaktentoon— stellins van de Ned. R.K Bond van schoenm. en schoenm.patr ver. wordt dit jaar gehouden te Amsterdam in hotel *KrasnapoIsky* op 17, 18 en 19 Juli. De afdeeling Amsterdam viert dan tevens haar 25-jarig bestaan. De ten toonstelling belooft iets heel moois te worden. De stands zijn zoo goed als verhuurd, wie dus van deze gelegen heid nog wil profiteeren zal zich vlug moeten vervoegen bij den secretaris van het tentconstellings comité, den heer P. Th. v. d. Ing, Straalmanstraat 22, Nijmegen. Grootestraat 231 - WAALWIJK TELEFOON 109 tegen prijzen aan de tijds omstandigheden aangepast patentkali, dat vermoedelijk als verloren kan worden beschouwd. Verzekering dekt de schade. Dinsdagavond vergaderde onder presidium van Mevrouw Bianchi von Freijburg de dames der stad Geertruidenberg om te komen tot het dragen van histori sche kleedij tijdens de feestweek Geertruidenberg 725 jaar Stad van 27 Augustus tot en met 4 Sept. a.s. Staande de vergadering gaven zich 70 dames op die in historische costumes tijdens de feestweek ge kleed zullen gaan. Er zal een spreek koor, een zang en een dansafdeeling Inmaakglazen, compleet met ring 4 3/4 - 1 12 Liter 12 12 13 14 15 16 cent. inmaakketels, compleet met beugels en prima thermometer f 2.75 Steeds voorradig origineele Weckglazen 1 Gelakte bloemengieters 39, 49, 59 cent Gegalvaniseerde gieters 89, 98, 119, 169 cent Emaille drinkkruikjes, goede kwaliteit 34, 37, 39, 52, 72 cent Groote emaille drinkkannen 64, 79, 96, 119 cent Vliegenmeppers 9, 15, 20 cent Raam horren vanaf 35 cent Horrengaas, emaille en roestvrij op elke breedte Vliegenvangers, alleen bij ons 5 voor 6 cent. Snijboonenmolens, roerzeven, aardappelschilmachines, enz. enz. IEDEREEN IS B IC O - K L A N T 11 Goedkoop en goed voor cadeautjes en dagelijksche artikelen 11 12000 Artikelen 1 W A A L W IJ K, HOEK RAADHUISPLEIN De jaarvergadering van de Vak school voor schoenmakers voor Dongen en omstreken werd in hotel Musis Sacrum gehouden, waarbij de Burgemeester en afgevaardigden van de R.K. Werkliedenvereeniging aan wezig waren. De heer Riemslag gaf een financieel overzicht. De dienst 1937 sluit in inkomst en uitgaaf op f 10407.37. De begrooting 1938 werd vastgesteld met inkomst en uitgaaf op f 11089.lS De waarnemend secre taris bracht een zeer uitvoerig jaarverslaguit,hetgeen hoofdzakelijk handelde over de te bouwen nieuwe school. Reeds is het plan met de teekeningen aan bevoegdeoverheids- instanties voorgelegd De school zal in de Julianastraat gebouwd worden. In 1937 bezochten 55 leerlingen de school, waarvan 11 van buiten de gemeente. Aan 12 leerlingen, die de school verlieten, werd een eind diploma uitgereikt. De aftredende bestuursleden II. Ligtenberg en de Kok werden herkozen. Op de Haagsche tentoonstellng waren eenige werkstukken van de Vak school geëxposeerd. Een excursie werd daarheen gemaakt. Openbare vergadering van den Raad der gemeente Eethen, te houden op houden op Zaterdag 25 Juni 1938,des voormiddags om half elf zomertijd- Aan de orde: 1. Ingekomen stuhken. 2. Wijziging der begrooting over het dienstjaar 1937. 3. Bouw van een leermiddelenberg plaats bij de bijzondere lagere school te Genderen. 4. Verzekering van gemeente gelden. 5. Vaststelling gemeentelijke regeling voor het Bouw- en Woningtoezicht. 6. Kasgeldleening in verband met den bouw van het gemeentehuis en deelec- trificatie van Heesbeen en Doeveren. 7. Bijdrage steunverleening B over '38 8. Voorstel tractatie schoolkinderen in verband met het regeerings jubileum van H. M. de Koningin. van ton Elf- In den vroegen ochtend Woensdag 22 dezer is het 420 metende Duitsche motorschip riede-Buhrort, schipper H. Weber, Untelbach, bij opkomend water, vermoedelijk doordat door 't zuigen van een passeerend schip de schoor- boomen zijn losgelaten, onder water geloopen. De zieke schipper, zijn vrouw en 2 kinderen konden wor den gered doch verder ging alles verloren. Het schip lag gemeerd voor de opslagplaats van den NCB aan de rivier de Donge onder deze gemeente en was geladen met 20C ton 20 pCt. 200 ton 40 pCt. kali alsmede 20 ton worden gevormd. In groepjes van 5 dames zullen de costumes onder leiding van mevrouw Bakker van Meerten worden vervaardigd. In de keuze van de kleedij, de een of andere eeuw voorstellende, is men vrij. Wanneer men gemengde clubs wil vormen kan in overleg worden getreden met het hoofdcomité. Voor de Ned. Herv. Gemeente hoopt Zondag a.s. des v.m. 10 uur alhier voor te gaan Ds. W. F. ten Bruggenkate. In verband met de verplichte bespuiting der aardappelvelden ter bestrijding van de Coloradokever, zijn alle aardappelvei bouwers uit deze gemeente opgeroepen om Zon dag a.s. des vöorm. half twaalf len gemeentehuize te verschijnen om een en ander nader met den burge meester te bespreken. Openbare vergadering van den Raad der gemeente Raamsdonk, op Zaterdag 25 Juni 1938, des namiddags om 7 uur. Aan de orde is 1. Ingekomen stukken. 2. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot vaststelling van het bedrag der vergoeding ingevolge art. 101 der lager-onderwijswet 1920 voor de bijzondere scholen over 1936. 3 Ontwerp besluiten tot het aangaan vari kasgeldleeningen tot een bedrag van f400.000. 4. Alsvoor tot het aangaan van vaste leeningen tot 'n bedrag van f 329 000.- 5. Alsvoor tot wijziging der Ver keersverordening. 6. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot aankoop van eenige strookjes grond voor verbreeding van de Julianalaan. 7. Alsvoor tot het verbouwen en inrichten van het voormalig raadhuis op het Dorp tot landbouwschool-^ 8. Ontwerp-besluiten tot wijziging der begrooting van de Gemeente en be drijven en van het Burgerlijk Armbestuur dienst 1937 en 1939. 9- Bezwaarschriften plaatselijke be lastingen. RAAMSDONKSVEEB Zondagmorgen om half tien treedt Ds. Oost op in de Dorpsche en om half drie in de Veersche kerk. Door het College van Kerk voogden en Notabelen werd met ingang van 1 Juli a.s. tot koster der Hervormde Kerk op het Veer benoemd dhr. P. v. Strien-Pruijssers zulks in verband met het overlijden van koster Adr. Blom Hz. Donderdag 30 Juni gaat de heer Sneep met pensioen. Ruim 30 jaar was hij verbonden aan de Veersche School. Daarvan ziet iedereen tegenwoordig de betee- keniswel in!.... Temeer, waar de Demon elke maand, ja, elke dag voor U bezuinigt, 'n Uitkomst, die Demon hoor! NED.fWTENT De nieuwe 121

Echo van het Zuiden | 1938 | | pagina 11