SCHUDT UW LEVER WAKKER Aanbesteding. Gérard Sars-Raaijmakers, BURGERLIJKE STAND INGEZONDEN STUKKEN. SPORT, GEMENGD NIEUWS. CORRESPONDENTIE. NOTARIS MIDDELKOOP VEILEN EN VERKOOPEN: VEILEN EN VERKOOPEN! VEILEN EN VERKOOPEN: f DUSSEN VLIJMEN. WASPIK. DRUNEN HET BOUWEN VAN EEN WOONHUIS aan een be staande slachterij voor al deze fijne koekjes slechts 25 ct» per 2 ons» slechts 15 ct. per ons. slechts 18 ct» per ons» Naar wij vernemen, zijn bij het te Tilburg gehouden examen voor het Middenstandsdiploma gelaagd onze dorpsgenooten de Heeren C. Schoonen en L. Schoonen, die hunne opleiding ontvingen van den Heer J. Gerlag te Waalwijk (v.m.) Besoyen. Predikbeurten Zondag 26 Juni. Ned. Herv. Kerk alleen voorm. half tien Ds. G. Lans Jr. De schipper, de heer Adr. Gijsman, liggende bij Ruytenberg's scheepswerven alhier, had 't ongeluk met zijn hand beklemd te raken tusschen een anker en den voor steven van zijn schip. Een vinger bleek verpletterd te zijn zoodat direct geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Dr. Wijffels was spoedig ter plaatse. Bij de heden gehouden examens ter verkrijging van het »MiddenstandsdipIoma« slaagden op één na, alle Waspiksche candi dates De lessen werden gegeven door het hoofd de R.K. Jongensschool, de heer Maas. Leeraar en geslaag den proficiat. Een kind van den heer C. Dalmeijer trok in een onbewaakt oogenbïik een petroleumlampje om, waardoor het eenige brandwonden bekwam, Naar we eerst thans ver nemen herdacht het echtpaar P. Verduyn vorige week den dag, waarop zij voor 50 jaar in het huwelijk iraden. Op verzoek der jubilarissen was hieraan geen be kendheid gegeven. Wij feliciteeren hen echter van harte en wenschen hen nog vele jaren Te Gorinchem slaagde de heer A. Nederveen alhier, voor de akte Lager Onderwijs, aan de Bijzondere Kweek school aldaar. In de plaats van Zuster Keege- laar is tot verpleegster van het Wit- Gele-Kruis te Hank (gem. Dussen) be noemd Zuster Botman uit Delft. Onze dorpsgenoot, de heer P. Verhoeven slaagde te Tilburg voor het Middenstandsdiploma Boekhouden en Algemeente Handelskennis. Bij werkzaamheden aan den „Peerenboom" alhier, kreeg de arbei der J. van Strien uit Raamsdonksveer een slag op het hoofd met een pik houweel. Hevig bloedend werd de ge troffene een nabij gelegen woning binnengedragen en werd een genees heer ontboden die weldra ter plaatse was en de wonde heeft gehecht. Later is de getroffene naar zijn woning over gebracht. - In de laatstgehouden ledenverga dering van „Hank Vóór,uit" werd in ile plaats van den heer Weterings de heer van Velthoven tot secretaris penningmeester gekozen en in plaats van den heer Jordaanse tot bestuurs lid de heer P. Verduijn. HANK. Door den majoor Alers en veld wachter Keiler, is tegen Z. B. alhier, en I). J. O. te Nederhemert procesver baal opgemaakt wegens het te breed laden van hooi, vervoerd op vracht auto's ter plaatse Rijksweg en Nieuwe- Steeg. Door de politie wordt tegen dergelijke wetsovertreders, die dik wijls een gevaar zijn voor andere weg gebruikers, onherroepelijk procesver baal opgemaakt. Maandagavond ontstond brand in een strooschelft van den landbou wer J. van Velthoven, aan den Peeren boom alhier. Aan blusschen viel niet meer te denken zoodat enkele duizen den kilo's stroo geheel verbrand zijn. De plaatselijke politie stelt een onder zoek in naar de oorzaak van den brand. Dinsdagmorgen j.l. waren ver schillende arbeiders bezig aan de los- wal de „Peereboom" alhier, 0111 met een bijl aldaar liggend asphall stuk te hakken. Een der arbeiders sloeg per ongeluk 'n ander, die zich te ver voor over hoog, met den bijl op diens hoofd waardoor een ernstige bloedende wonde ontstond. Hij moest zich on der behandeling stellen van Dr. van Vuure te Dussen, die de wonde heeft gehecht, waarna de arbeider per auto naar zijn woning te Raamsdonksveer is vervoerd. Zondagmorgen werden door den rijksveldwachter Luijendijk uit Alm- kerk een paar vischstroopers in de „Gantel" alhier, op lieeterdaad be trapt met het visschen met een war garen. Zij sloegen op de vlucht met achterlating van netten en klompen. Later is het voornoemde veldwachter, in samenwerking met veldwachter Iieller gelukt, de hardloopers op te sporen, 11I. de Gebr. v. d. B. uit Dussen. Tegen hen is procesverbaal opge maakt. Pas op de konijntjes. Bij fietsenmaker v. d. Hoven in de Wolfshoek verdwenen plotseling een twintig konijnen uit het hok. Bij nader onderzoek bleek hier een hond aan 't werk te zijn geweest. Processie Den Brielle. In verband met onvoldoende deel name zal de processie naar Brielle niet plaats hebben dit jaar. Zij die slaagden. Vestigingswet. Bij de te Tilburg gehouden examens voor het diploma der Vestigingswet slaagden de heeren P. Elshout, D. Els- hout en C. van Delft, allen uit Drunen. Professiefeest. In het klooster van St. Norbertus te Elshout had de plechtige professie plaats van Broeder Gilbertus (W. N. Rusman uit Hillegom). De kapel was feestelijk versierd en de plechtigheid werd verricht door Pas toor Willems van Elshout. II. Harthulde. A.s. Zondag 26 Juni zal in de pa rochie van den H. Lambertus alhier op plechtige wijze de vernieuwing der Inlronisatie van het H. Hart plaats vinden. De plechtigheden vangen te vijf uur in den namiddag aan met een plechtig Lof. Na afloop van de plechtigheden in de kerk zal een omgang plaats hebben waaraan alle vereenigingen met hunne vaandels en zooveel mogelijk in uni form, zullen deelnemen. Teruggeko men bij de kerk geschiedt de toewij ding aan het H. Hart. Veiling Langstraat Drunen. Blocveiling 22 Juni. Kruisbessen 14.5015.80 Erwten 6.40 Komkommers 3.30. De tram. De tram is, met al zijn ongemak ken en onaangenaamheden voor den modernen mensch, uit de Langstraat verdwenen. Maar toch duurde liet nog even voordat de «weg geheel in orde was. Het wegdek werd geheel verbreed en aan beide zijden voorzien van een klinkerpad, bedoeld voor de wielrij ders. Het „wasbord" gevaar voor de plaats waar voorheen de tramrails la gen blijkt mede door liet soliede werk van den aannemer geheel geweken te zijn. Nog enkele dagen en de weg in liet dorp is gereed. Daar is eens sprake geweest voor trottoirs. Of dit nu zal worden uitge voerd zal voorloopig nog wel een on beantwoorde vraag blijven. Het is nu juist ook een mooie gele genheid om nog eens de aandacht te vestigen op de noodzakelijke verbete ring of herziening voor liet verkeer voor wielrijders in den Drunenschen Overlaat. Reeds meerdere ongelukken zijn ge beurd. waarmede wij willen zeggen, dat het geen overbodige luxe is 0111 aan de Noordzijde van dezen Rijksweg een» rijwielpad aan te leggen. Wij meenden te nieten, dat de plan nen in voorbereiding zijn. Laten we daarom hopen, dat ze spoedig uitgevoerd zullen worden. Vacantie-verblijven. Met de opheffing der tramremise vertrokken vele inwoners van Drunen naar elders. Het gevolg was, dat een groot aantal woningen kwamen leeg te staan. Naar wij vernemen zullen deze leegstaande woningen toch nog eenige maanden dienst gaan doen. Verschillende vacantiegangers heb ben hier het oog op laten vallen en gevraagd voor dien tijd als bewoner in aanmerking te mogen komen. WAALWIJK. Van 17 tot en met 24 Juni 1938. Geboren Charlotte Frieda Eliese, dv. E. R. M. Schafer-Tresselt Suzanna Clementina Maria, dv. W. van Vcnrooij-Jonkers Adriana Johanna Thercsia Maria, dv. G. L. A. van Loon-Groels Elisabeth Fran, cina Catharina, dv. J. A. Bajjens-van Huiten Lucia Cornelia, dv. J. A. Koo- len-Dunioulin Marius Carolus, zv. G. Brok-de Vries Cornelis Karei, zv. C. J. Bel-Kleinhesselink. Overleden: Johannes Leonardus van Roosmalen, oud 10 maanden. Huw. aangiften J. de Man, oud 22 jaren, wonende te Loonopzand en Ca. Ma. Danckaert, oud oud 21 jaren, te Waalwijk. Gehuwd P. de Haan, oud 33 jaren en Aa. Ab- stiens, oud 24 jaren J. van den Heuvel oud 26 jaren en Ja. Ca. de Jongh, oud 25 jaren. Ingekomen Ja. van Loon, van Vlijmen Ca. Pa. van Rijswijk, van Eethen c.a. C. J. Beerens, van Loonopzand L. J. Broek hoven, van Waspik Ja. Ha. Verschurc van Waspik Ca. E. H. Schrandt, van Wisch. Vertrokken A. L. Zeegers naar Helmond Pa. A. J. Verhoeven naar Dussen. GEERTRUIDENBERG. Geboren Antonius Arnoldus, zv. A. J. v. Dongen- Leijs. Overleden: Adriana Antonia Leenaarts, 51 jaar. Ingekomen: Alida van Resteren, van Wijk bij Duur stede Hendrik D. P. Puijmbroek en gezin, van Breda Mathilda C. C. Ver klaren, van Haamsdonk Petronella Nuijten, van Ginncken Catharina J. de Visser, van Rotterdam Martinus de Haan en echtgenoote, van Breda. Vertrokken Leonardus A. M. Timmermans en echt- gen. naar Oosterhout Ilubertus van Sunteninaartcnsdijk en gezin naar Rot terdam Adrianus C. de Jong en gezin naar Raamsdonk. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.) Mijnheer de Redacteur, Velen zullen met mij met de noodige belangstelling uw verslag gelezen heb ben van het gebeurde ter plaatse op 1.1. Zondag. Ik ga er gaarne mee accoord dat al les gedaan wordt om die toestanden daar aan het Bruggetje op te heffen, een ergernis voor inwoner en vreemde ling en ik zie dan ook met genoegen dat de nieuwe veldwachter daar aan paal en perk stelt; de verordening geeft hem daartoe alle recht en legt hem m.i. daartoe zelfs den plicht op en ik be grijp niet, dat naar ik hoorde, thans verlof zou zijn gegeven daar weer te staan of hangen, in weerwil van de verordening. Dit tusschen haakjes, ik zeide dan dat ik accoord ging met uw verslag tot ik las dat de veldwachter zijn gummistok trok! Ik meende dat zooiets alleen gebeurde uit zelfverdediging, bij ernstige relletjes e.d., maar toch niet bij najouwen, niet direct opvolgen van een bevel. Hier staan m.i. andere minder hard handige middelen ten dienste, zooals: proces-verbaal wegens overtreding der verordening, proces-verbaal wegens niet voldoen aan een bevel van de po litie, proces-verbaal wegens beleedi- ging van politie e.d. en ik geloof als de heeren met dergelijke prentjes bedeeld worden, die hun weken gevangenisstraf of hooge boeten bezorgen, zij voor de toekomst meer schrik zouden krijgen dan van een klap met den gummiestok, al kwam die dan ook wat hard en on gelukkig aan! Daarbij komt nog dat dergelijke strafmethode en strafmaat ook het pu bliek prikkelt en niet gunstig werkt op de verhoudingen in de toekomst. Nogmaals, ik keur een optreden van onzen veldwachter geenszins af, want die toestand moet uitgeroeid worden en de verordening en 't gezag gehand haafd, deze methode van optreden kan ik echter niet de gewenschte achten, integendeel. Zeker een mensch blijft mensch, ook al is hij veldwachter, men kan tot het uiterste geprikkeld worden, maar men mag toch ook van die zijde eenig over leg en beheersching verwachten; daar voor toch ook is hij in overheidsdienst en politieman. Ik dank U zeer voor de gelegenheid, mijn meening hier te mogen zeggen. Hoogachtend. EEN INWONER. Sprang-Capelle, 23 Juni 1938. WAALWIJK. SERI E-W ED STRIJ D EN SUPPORTERSCLUB. De tweede ronde van deze serie werd deze week gespeeld met de volgende re-, sultaten Maandag kwamen Bloch Stibhe en van Haren II tegen elkaar in liet veld, welke wedstrijd eindigde in een 62 overwinning voor eerstgenoemde. Zoo- als uit den uitslag blijkt was Bloch Slibbe veel sterker en werd de overwin ning regelmatig lot een dergelijke hooge score opgevoerd. In tegenstelling met de eerste partij, was die van Dinsdag tusschen Vermeer- Greve en Slagers zeer interessant. Nadat de rust met een 10 voorsprong voor de combinatie was ingegaan, werd deze spoedig daarna tot 20 opgevoerd. Hier na kwamen echter de slagers aan bod en wisten den achterstand tot 21 te verkleinen. Veel plezier hadden zij er echter niet van want spoedig maakte de tegenpartij aan alle onzekerheid een ein de door den stand te brengen op 31, waarin geen verandering meer kwam. De match Timturvan Haren-Snijderij welke Woensdag plaats vond, werd door een ongekend aantal personen bijge woond en stond op een verbazend hoog peil. Voor half-time was Timtur meer in den aanval, zoodat het rusten was met een 20 voorsprong voor hen. In de tweede helft kwam al spoedig van Haren wat meer aan het woord. Het duurde on geveer nog een kwartier voordat deze haar achterstand verkleinde, om daarna in een tamelijk korte periode de balans in haar voordeel te doen omslaan door nog drie goals te scoren, zoodat het ein de kwam met een 42 overwinning voor de Snijders. Na den wedstrijd werd door Timtur geprotesteerd, waarna besloten werd den wedstrijd over te doen spelen op Maandag a.s. Aanvang half acht. Gezien het verloop van een en ander staat er dus dien avond iets zeer inte ressants te beleven. DUSSEN. R.K.V.V. Dussensche Boys. A.s. Zondag spelen de Dussqnsche Boys een vriendschappelijke wedstrijd te Geertruidenberg tegen SNP 1. We wenfjehen de rood-witten veel succes. ZEILEN. GROOTE ZEILWEDSTRIJDEN TE HEUSDEN. De jaarlijksche Brabantsche zeilwed strijden op de Maas tusschen Heusden en Hedel, uitgeschreven door de vereeni gingen Viking, Neptunus en Trident, zul len Zondag 3 Juli worden gehouden. Het ligt in het voornemen van het co mité 0111 den eersten Zondag in Juli iii de toekomst te doen worden een feestdag voor de geheele Brabantsche watersport. Op 1Ü Juli a.s. worden op hetzelfde tra ject de team-wedstrijden gehouden, tus schen bovenvermelde zeilsportvereeni- gingen. KUNSTIJSBAAN TE TILBURG. De N.V. Eerste Tilburgsche Ijsfabriek heeft het plan opgevat om op hare ter reinen, gelegen aan de Elzenstraat al daar, een overdekte kunstijsbaan te leg gen. De baan heeft een oppervlakte van 24 Dij 52 M. en zal omgeven worden door houten tribunes, die plaats kunnen bie den aan 000 toeschouwers. Het ligt in de bedoeling de baan in de maand November a.s. 'e openen en elk jaar gedurende vijf achtereenvolgen de wintermaanden toegankelijk te stellen. De aanleg geschiedt volgens een nieuw systeem,, uitgevonden door den Haag- schcn ingenieur Koopman, en waarvan de degelijkheid reeds in verschillende steden van ons land proefondervindelijk bewezen is. WATERPOLO COMPETITIE. GlaukosBaronie II 42. Woensdagavond vond aan 't „Hoefs- ven" de eerste wedstrijd voor bovenge noemde competitie plaats. Glaukos ont ving Baronie 2 uit Breda. Direct na het begin stelt de Baronie zich in het bezit van den hal, en lost een hard sehot op doel, hetwelk door keeper van Roesel keurig wordt gehouden. De hal komt echter weer bij de tegenpartij en terwijl de keeper is uitgezwommen, prafiteert de midvoor van deze prach tige geboden kans en geeft met een hard schot zijn club de leiding 01. Kort daarna maakt Horst zich meester van den bal. Hij plaatst deze naar v. Tilburg die goed doorgeeft aan Mombers, welke met een prachtig schot gelijk maakt 11. Glaukos is 1111 in de meerderheid. Uit een vrije worp, welke van Tilburg krijgt te nemen, schiet van Delft keihard in 21. Twee minuten later weet Mombers, na mooi samenspel met v. Tilburg en Horst, voor den derden maal den Baronie-kee per te passeeren. Glaukos blijft voort durend in de meerderheid en van Delft brengt dit dan ook nogmaals door een prachtig doelpunt tot uiting 41. Dit wordt de gasten te, bar en zij komen nu flink opzetten. De rechtsbuiten lost een prachtig schot, welke door van Roesel corner wordt gestompt. Direct na het nemen hiervan krijgt de midvoor den hal vrij en brengt met een schitterend schot den stand op 4—2. Met dezen stand gaat de rust in. Na het draaien toont de Baronie even dat de rusthaar goed ge daan heeft. Hun aanvallen stuiten echter voortdurend op ons poolige hackstel. De gasten weten enkele mooie kansen te scheppen, die echter allen door slecht schieten verloren gaan. Ook Glaukos schijnt patent te hebben op het keihard schieten aan de verkeerde zijde der lat. Het spel gaat thans regelmatig op en neer. Van de zijde der Baronie zet men nog even alles op alles. Echter zonder succes, en als scheidsrechter het einde fluit kunnen beide partijen tevreden zijn met den uitslag. Zondag 26 Juni OveraGlaukos (Bre da). Ongeluk met een revolver. Dienstplichtigfsoldaat te Breda ernstig gewond. Donderdagmiddag omstreeks kwart voor drie is de dienstplichrige J. van Dongen uit Tilburg in de Chassé-kazerne te Breda getroffen door een revolver schot, aat door den dienstplichtige van H-, eveneens uit Tilburg, die in de meening verkderde, dat het wapen niet geladen was, op van D. werd afgevuurd. De kogel ging dwars door den schedel van laatstgenoemde, waardoor hij zwaar gewond werd en eenige oogenblikken later is overleden. Beide dienstplichtigen behooren tot het eerste bataljon van het zesde regiment infanterie. Van H. dacht niet anders dan dat de revolver ongeladen was* Hij richtte spelenderwijs het wapen op zijn kameraad en trok over met het boven gemelde noodlottige gevolg. Van H. was zóó geschrokken, dat hij bewusteloos op den grond neerviel. Omtrent het gebeurde meldt men nog De dienstplichtige de G. had van een reserve tweede luitenant opdracht gekre gen een revolver schoon te maken. De G. had zijn wapen op zijn bed in de slaapzaal gelegd. Een andere dienst plichtige, zekere van H., meenende dat het wapen ongeladen was, nam de revolver op en richtte ze in de richting van van Dongen. Tot groote ontsteltenis van de overige op de slaapzaal aanwezige soldaten ging het wapen af. De kogel trof van Dongen midden in het voorhoofd. Het stoffelijke overschot is naar de militaire ziekeninrichting vervoerd. De reserveluitenant was Zaterdag jl. officier van piket geweest, waarbij volgens voorschrift zijn revolver geladen moest zijn, Blijkbaar heeft hij vergeten de revolver te ontladen toen hij ze aan G gaf om schoon te maken. De militaire politie stelde naar de omstandigheden waaronder het ongeluk heeft plaats gevonden, een uitvoerig onderzoek in. Ook het parket heeft zich ter plaatse van een en ander op de hoogte gesteld. De verongelukte was het eenige kind van eee werkmeester bij deNederland- sche Spoorwegen. Het gifproces te Luik. De zittingen zijn nog grootendeels ge wijd aan het verhoor van de deskundigen die belast waren met het onderzoek naar authenticiteit van het eerste testament van mevrouw Lambert. Zij hielden een lange uiteenzetting over den vorm der letters, waaruit zou kunnen worden op gemaakt, dat het testament valsch was Men brengt dit echter niet op reke ning van beklaagde. Overigens was de conclusie dezer experts geen formeele. Andere getuigen beschuldigden de weduwe er van, zich te hebben meester gemaakt van het bontwerk van mevrouw Lambert. Mevrouw Becker gaf toe, dnt de overledene bontwerk bezat, doch, zoo zeide zij, dit verkeerde in zóó slechten staat, dat zij het moest wegdoen. Ten aanzien van de zaak Daubresse wenschte de verdediging, dat er akte van genomen werd, dat de argumenten tegen de verklaring van mevrouw Defu bresse niet zijn geput uit de verklaringen van beklaagde maar uit het onderzoek der politie. De volgende getuige was Smets, vriend van mevrouw Crulle, die universeel erfgenaam de weduwe Becker een schuldbeket3nis van 100.00 frank had verschaft. Van een hooge steiger gevallen De 34 jarige bankwerker J, Pepsoon te Maastricht die op de mijn Julia te Eygelshovenaan het werk was, is daar 'van een negen meter hoogen steiger gevallen- Met een schedelbreuk en een beenbreuk is de ongelukkige naar het ziekenhuis in Maastricht gebrasht Aan vankelijk had men wel eenige hoop op levensbehoud. Later is hij evenwel ge storven. Een trouw lezer van ons blad. U komt toch wel heel laat tot de conclusie dat de radio-programma's niet meer in ons blad komen. Die toestand bestaat al meer dan een jaar. We hebben toen uitvoerig de reden en tevens de onbillijkheid uiteengezet, waarom de periodieke pers deze verslagen niet mag opnemen. Intusschen wordt er nog steeds met kracht gewerkt om dit verbod opgeheven te krijgen en naar wij hopen en ver trouwen zoo spoedig mogelijk- RED. Oodergeteekende zal op VRIJDAG 1 JULI a.s. des v.m 11 uur onder georg. aannemers (bestekhouders) trachten aan te besteden rekening van den heer D. VAN DER WERKEN te Capelle. Bestek en teekening a f2.— verkrijgbaar bij 59607 J. MICHAEL, Architect te 's-Capelle. Uw radiotoestel RADIODIENST VAN BOXTEL N.V. GR00TESTR. 313 V/AALWIJK - TEL. 293 ZANDMOPPEN, 25 cent per half pond. Vanille batons, Chocolade-batons, Cocoskoekjes, Arnh. meisjes, Amandelstengels, Moccanootjes, Sara-koekjes, Kletskoppen, Bitterkoekjes, Citroen kransjes, Spritskoekjes, Oubliskoekjes Hernhutters, Fanlasiekoekjes, Kattent ongen, Biscuitjes, Petit BeurresBIJ ONS Hertepootjes en Wellingtons c r* 1 ZOETE KRAKELINGEN (alleen DXtrB KCCIBQIC deze week) 25 ct. per pond. Neemt proef met onze heerlijke Vruchtenvlaatjes van 8 en 15 ct. en onze nieuwe specialiteit Nougatrollen van 8 ct. STATIONSSTRAAT 40 TELEFOON 315 te CAPELLE, zal op Woensdagen 6 en 13 Juli a.s., telkens des avonds om 6 uur, ten koffièhuize van J. QUIRIJNS te Capelle, bij inzet en toeslag, .v.v. Mej. Wed. P. KLOOT WIJK te Capelle C 56, Het WOONHUIS met stal ling en hooiland aan den Winter dijk te Capelle, kad. bekend sec tie E nos. 1600, 1601, 1771 en 1209, samen groot 1.28.06 H.A. Te aanvaarden bij de betaling der kooppenningen. Bij den toeslag zal de ijzeren boot afzonderlijk worden ver- cocht. 59629 te CAPELLE, zal op Vrijdagen 8 en 15 Juli a.s., bij inzet ten koffiehuize van C. ROOVERS te Waspik en bij toeslag ten koffiehuize van BART. DE BONT, aldaar, tel kens des avonds om 6 uur, Voor de ERVEN J. HOOY- VIAYERS te Waspik: Het Woonhuis met schuurtje en tuin, aan het Dijkje C 25, sec tie G no. 998, groot 1,90 aren. Te aanvaarden 12 Aug. a.s. Voor de ERVEN MEVR. WED. ELEMANS-DE BRUIJN te Den Haag: a. Een perceel hooiland in de Moerassen onder Waspik, sectie E nos. 81 en 82, groot 49,10 aren. b. Een perceeltje bouwland, gelegen nabij het vorige perceel, sectie E no. 1100, groot 16,59 aren. Deze perceelen zijn verhuurd aan M. v. d. Broek te Waspik tot eind 1939 voor 50 per jaar. c. Een perceel bouwland in den Eendenest, sectie E nos. 235 en 236, groot 68,62 aren. d. Een perceel bouwland, ge legen naast het vorige, sectie E no. 234, groot 44.80 aren. Deze perceelen zijn verhuurd aan B. Smits te Waspik tot eind 1941 voor 67.50 per jaar. Breed bij biljetten. 59630 te CAPELLE, zal op Donderdagen 7 en 14 Juli a.s., telkens des avonds om 6 uur, bij inzet tén koffiehuize van den heei VAN ZWIETERING te Sprang en bij toeslag ten koffie huize van den heer VAN CAEM aldaar, ten verzoeke van de FAMILIE H. W. OCKERi- CRAAYO, in het openbaar Eene BOERDERIJ, gelegen nabij de Herv. Kerk van Sprang, bestaande in woonhuis met stal ling en tasruimte, schuur, erf, tuin, bouw- en weiland onder Sprang, Sectie B nrs. 1983, 2133 en 2134, geheel groot 4,21.60 H.A., in elf koopen, waarvan combinaties bij den toeslag. Koopen 1 t.m. 5 zijn afgepaal de bouwterreinen aan de Sprang- sehe Vaart, respectievelijk zh groot 8,80 aren, 5,60 aren, 5.60 f.ren, 4,80 aren en 2,60 aren. De ze koopen volgen elkander van West naar Oost. Koop 6. Een perceel weiland, groot 80,80 aren, zijnde een middengedeelte van nr 2133, strekkende van het pad Zuid waarts tot op gemelde bouwter reinen. Koop 7. Een perceel weiland, groot 1,05,60 H.A., zijnde een middengedeelte van nr. 2134, strekkende als koop 6. Koop 8. Een perceel bouw land, groot 68 aren, zijnde het overblijvend Noordelijk gedeelte van nr. 2133. Koop 9. Een perceel bouw land, groot rt 1,12,50 H.A., zijn de het overblijvende Noordelijk gedeelte van nr. 2134. Koop 10. Een afgepaald bouwterrein aan de straat Oost van het woonhuis, ter grootte van zt 1,85 are. Koop 11. Het woonhuis me stalling, schuur, tuin en erf, groot 27,15 aren. Van bovenvermelde koopen heeft de heer A. J. de Bruijn in huur het achterste gedeelte van het woonhuis met schuur, erf en tuin tot 1 Mei 1940 voor 150.- per jaar en de koopen 1 t.m. 7 tot einde 1939 voor 175.- per jaar. De koopen 8 en 9 zijn in huur: ged. bij M. Ophorst voor 45.— per jaar en ged. bij kinderen A. v. Os voor 45.— per jaar, beide tot einde seizoen 1939. Voorzoover niet verhuurd zijn de perceelen te aanvaarden bij de betaling der kooppenningen op 1 Nov. a.s. In onderling overleg en tegen betaling der kooppenningen, kun nen de bouwterreinen eerder worden aanvaard. Huren en lasten over het loo pend jaar blijven voor rekening van verkoopers. Breed bij biljetten. ZONDER SCHADELIJKE LAXEERMIDDELEN en U zult 's morgéns „kiplekker" uit bed springen. fpderen dap moet Uw lever minstens een liter gal ♦n Uw Ingewanden doen stroomen. Wanneer deze stroom vma gal onvoldoende is. verteert Uw voedsel niet het bederft. U voelt U opgeblazen. U raakt verstopt. Uw lichaam is vergiftigd en U bent humeurig, voelt U ellendig en ziet alles somber in. De meeste laxeermiddelen zijn slechts lapmiddelen. tt moet CARTER'S LEVERPILLETJES nemen om YeHlter gal vrij te doen stroomen en U zult weer geheel fit zün. Onschadelijk, plantaardig, zacht, on overtroffen om de gal te doen stroomen. Eischt Carter's Leverpilletjes bij apothekers eD drogisten, f. 0.75. dat U vroeger voldeed werkt nu misschien niet meer naar genoegen? Laat het dan door ons nazien, wij beschikken over vakkundig personeel Door Philips erkende Radio Techn. Dienst, ook voor auto-radio-apparaten. Wij repareeren ook Radio-toestellen van elk ander Fabrikaat. Hier is llui adres uoor Hoehiesl lil

Echo van het Zuiden | 1938 | | pagina 12