Nieuws uit de Langstraat en Omgeving. RECHTZAKEN. KAATSHEUVEL. SPRANG—CAPELLE. DE ECHO VAN HET ZUIDEN" Gegund. Aan de firma G. Markus alhier is de installatie opgedragen van de cen trale verwarming en warmwatervoor ziening in het heerenhuis van den heer J. B. Vekemans te Boxtel. Vaktentoonstelling. Zondag 26 Juni zal in den Gilden hond de jaarlijksche tentoonstelling gehouden worden van de werkstuk ken door de leerlingen van de vak avondcursus, waaraan dit jaar als leeraren werkzaam waren de heeren C. Brands en Jac. Klerkx. In hoofdzaak zal de tentoonstelling het werk van leerlingen van het 1ste leerjaar te zien geven, waaruit juist duidelijk gedemonstreerd wordt, wat reeds in een winteravondcursus be reikt wordt. Om 12 uur zal de tentoonstelling op de gebruikelijke wijze geopend wor den, en den geheelcn dag voor belang stellenden toegankelijk zijn. Kloosterjubileum. Op 8 Juli a.s. zal de Eerw. Zuster Eusebia (mej. M. de Kort) in het klooster der Eerw. Zusters Francis canessen te Gemert den dag herden ken, dat zij vóór 25 jaren het zuster- kleed aannam. Op 8 Juli 1913 te Oirschot in de or de der Zusters Franciscanessen opge nomen, was zuster Eusebia, achtereen volgens werkzaam te Mill, Bakel en Oirschot om de laatste 16 jaren onaf hankelijk in Gemert hare klooster plichten te vervullen. Publieke verkoop. Ten overstaan van Notaris Christ uit Waalwijk werd Donderdag in café restaurant A. Snoeren-Heesch de fa briek met kantoren van de firma v. d. Linden-Musters in de Gasthuisstraat alhier publiek verkocht voor de som van 5425,aan den heer P. Snoeren- Bam alhier. Kermis 1938. Donderdag 30 Juni zal Kaatsheuvel en Loonopzand zijn jaarlijksche ker mis vieren. Ondanks de minder gun stige toestand in de industrie zal ook dit programmanummer van de ka lender, evenals de andere jaarlijksch terugkeerende gebeurtenissen passee- ren. De gezelschappen hebben zich ge deeltelijk in hun programma gewij zigd, deels zijn zij aan de oude traditie getrouw gebleven. Euphonia geeft dit jaar geen matinee's, doch laat op Vrij dagavond Piet Vink een zijner grootc attractie tooneelen opvoeren. Voor de rest zal een goede Limburgsche Band er de dansmuziek verzorgen. In Apollo zullen evenmin matinee's gegeven worden. Daar ligt het in de bedoeling om op Donderdagavond een soiree te laten geven door het bekende ensemble „Klaveren vijf" uit Roosen daal, 'n troep die succes verzekerd. De dansmuziek zal er verzorgd wor den door de Swingers uit Tilburg. Bel Canto blijft de oude traditie ge trouw en heeft het voornemen zoowel op Vrijdag als op Zondagmorgen ma tinee aan te bieden aan Honoraire Leden en geïntroduceerde vreemde lingen. Ondanks den slechten tijd zal in de zaal van dhr. Jan van Dun zoowel voor de uitvoeringen als voor de bals de Cocktail Band van Jef de Winter uit Antwerpen zich opnieuw thans voor de vijfde maal laten hooren. Dat dit voor Bel Canto iets betee- kent, zullen we moeten erkennen, als wij weten, dat Jef de Winter voor de 6e maal in opeenvolgende de Fafeur lournee's verzorgt en voor de derde maal echter een vol winterseizoen van 4 maanden de gevierde kapelmeester is geweest van Carré in Amsterdam. St. Jan Berkdijk geeft zijn Vrijdag morgen-matinee voor de harmonie leden en genoodigden, waarbij het duo Hentom optreedt. In den Gildenbond treedt de ver schillende avonden een Humorist en „De vijf komma nul" op. Burgerlijke Stand. Geboorten: Marius Hendrikus Jo hannes z.v. N. A. v. d. Velden en Ga. Aa. van Riel Aloisius Johannes Maria zv. A. J. M. v. d. Velden en Aa. Ja van Zon Helena Francisca dv. E. P. Verhof en van Ha. Damen Johannes Josephus zv. A. J. Verboven en van Ma. Ca. Akkermans Jo hannes Gerardus Lambertus zv. A. G. Tolboom en van Sa. Ja. van Berkel. Overleden: Ma. Aa. Aa. Bertens oud 63 jaar Dirk Verhagen echtgen. van Ja. Pruijssers oud 78 jaar. Vertrokken: J. J. Leening en gezin naar St. Michielsgestel C. W. Net ten en gezin naar Hilvarenbeek C. J. Beerens naar Waalwijk A. P. de Goeij naar Dongen J. G. in 't Groen en gezin naar Tilburg Ja. Ga. Brands naar Tilburg P. A. H. Bjs- selink naar Nijmegen Ja. Paaij- mans naar Tilburg. Ingekomen: J. W. Snijders van Waalwijk N. H. A. Meijers van Geertruidenberg H. J. Boons van Raamsdonk C. J. Ivlaassen van Dongen Ma. Wa. Aa. Vermeer van Tilburg Aa. Wa. Klijn van Uden- hout Aa. Ma. Ca. de Louw van Til burg. Naar wij vernemen heeft de fa. M. Zwaans (Micky Schoenfabriek) te Kaatsheuvel, het geheele personeel dat zij in dienst heeft, per 25 Juni e.k. ont slag aangezegd. In een vergadering van de betrok, ken arbeiders onder leiding van dhr. Roestenberg werd de toestand bezien, mede in verband met de a.s. kermis- en vacantiedagen. Besloten werd. dat, indien geen be vredigende oplossing kan worden ver kregen, de arbeid niet hervat zal wor den. St. JOACHIMSMOER. Missie-opbrengst. De in onze parochie gehouden col lecte ten bate der Missiën bracht onge veer 37.op. Aanbestedingen. Onder architect M. v. d. Biggelaar te Berkel-Enschot had alhier de aanbe steding plaats voor georganiseerde aannemers van een te bouwen schuur voor rekening van de Kinderen M. v. d. Hoven alhier. De inschrijvingen waren: W. Schelders Zn., Oisterwijk 4500 Gebrs. Brekelmans, K'heuvel 4280 H. A. Molenschot, id. 4277 C. J. Kolsteren, id. 4257 W. den Teuling, id. 4220 Gebr. v. Berkel, Tilburg 4205 Adr. Kouwenberg, Dongevaart 4141 J. Michaël, Vrijh.-Capelle 4138 A. Kouwenberg, Tilburg 4100 D. v. Oversteeg, Vrijh.-Capelle 4038 C. Vermeeren, Loon-op-Zand 4022 Gebr. de Graauw, Waspik 3910 Gebr. v. d. Hoven, K'heuvel 3900 M. Kleingeld, Waalwijk 3894 A. Kleingeld, K'heuvel 3847 G. v. d. Sanden, Waalwijk 3841 Adr. Spapens, Loon-op-Zand 3743 C. Mutsaers, id. 3733 M. Verhagen, 's-Gr.-Capelle 3666 Th. en H. de Graauw, Waspik 3636 Gebr. Brekelmans, Udenhout 3600 Adr. Rovers Zn., Waspik 3583 C. Timmermans, Sprang 3551 L. Fitters, Waspik 3543 L. Koolen-Leijten, Waalwijk 3400 J. Hoogendoorn, id. 3395 J. Nieuwenhuizen, Sprang 3333 Gunning volgens bestek. Uitslag aanbesteding woonhuis met schuur en stalling voor dhr. J. de Kort te St. Joachimsmoer, onder architectuur van dhr. v. d. Biggelaar te Berkel-En schot. Verhagen, Capelle 7777 L. Kooien, Waalwijk 7842 Gebr. v. d. Hoven, K'heuvel 7850 Gebr. Brekelmans, K'heuvel 7897 J. Hogendoorn, Waalwijk 7942 H. Molenschot, K'heuvel 7992 M. Klijngeld, Waalwijk 8132 G. v. d. Zande, Waalwijk 8450 A. Vermeer, Loon-op-Zand 8857 A. J. Couwenberg, Tilburg 8854 L. Fitters en A. Rovers, Waspik 8336 Gebr. Brekelmans, Udenhout 8190 J. Michaël, Capelle 9120 D. v. Oversteeg, Capelle 9250 W. Schilders, Oisterwijk 8000 Adr. Couwenberg, Dongen 8992 A. Spapens, Loon-op-Zand 8824 Gebr. de Graauw, Waspik 8274 Frans Mutsaers, Loon-op-Z. 8824 A. Rovers, Waspik 8383 Th. de Graauw, Waspik 8639 J. W. Nieuwenhuijzen, Sprang 8325 C. B. Timmermans, Sprang 8170 A. Klijngeld, K'heuvel 8718 C. J. Kolster, K'heuvel 8276 W. de Teuling, K'heuvel 8240 Gebr. v. Berkel, Tilburg 9487 S. J. Pepping 9532 BERKDIJK. Serenade. Door de harmonie St. Jan werd Za terdag bij gelegenheid van zijn 67sten verjaardag aan den ZeerEerw. Heer Pastoor van Enschot een serenade ge bracht. Namens de harmonie compli menteerde de voorz. Z.E. en werd hem een marsch aangeboden welke gecom poneerd is door den directeur, den lieer A. Stravers. Pastoor van En- schot stelde dit zeer op prijs en dank te hartelijk, waarna een tractatie volgde. LOON OP ZAND. Pastoor Schoenmakers. Wijl de toestand van onzen Zeer Eerw. Heer Pastoor momenteel niet goed te noemen is heeft de plaatselij ke geestelijkheid besloten met de pa rochianen wederom een noveen te houden. Gedurende negen dagen zal 's-avonds te half acht in de kerk den Rozenkrans worden gebeden, en door de voorspraak van O. L. Vrouw, wier genadebeeld in onze kerk vereerd wordt en tot wie onze pastoor een groote devotie heeft, het spoedig her stel van onzen ZeerEerw. Heer Pas toor te vragen. Pols gebroken. Woensdagavond kwam het 8-jarig zoontje van den heer W. Brands aan den Hoogesteenweg alhier, spelender wijze zoodanig te vallen dat hij den linkerpols brak. Dokter Smals ver voerde het kind naar zijn woning en verleende eerste hulp. H. Sacramentsprocessie. Zondag werd in onze parochie de jaarlijksche groote of H. Sacraments processie gehouden. Te drie uur werd een Solemneel Lof gehouden, onder welke de processie uittrok, vooraf gaande door de musiceerende Kon. Erk. Harmonie „Sophia's Vereent- ging". Nadat de processie, gevolgd door het Allerheiligste onder balda kijn de kerk verlaten had, sloten zich daar achteraan de leden der Maria- Congregatie en die der H. Familie. Onder gebed, afgewisseld door gezang» door pastorietuin tot aan het aldaar opgestelde rustaltaar, alwaar den ze gen met het H. Sachament werd ge geven, waarna over het andere gedeel te van het kerkhof werd teruggetrok ken naar de kerk om het H. Lof voort te zetten. De deelname van den kant der pa rochianen was geweldig groot. JUBILEUM-FEESTEN. Onder Voorzitterschap van den Burgemeester kwam Donderdagavond het Feestcomité bijeen, alsook enkele afgevaardigden van een wijkcomité. In groote lijnen werden de feestelijk heden vastgesteld welke ter gelegen heid van het 40-jarig Regeeringsjubi- leum van H. M. de Koningin zullen worden gehouden. Besloten werd om op Zaterdag 3 September des middags volksspelen te houden en des avonds concert, zulks ter herdenking van den verjaardag van H. M. de Koningin. Voorts werd in beginsel besloten op 6 September een optocht met versierde wagens e.d. te houden. Aan de Chr. Gymn. Vereeniging Pro Patria zal wor den verzocht om op dien dag wederom een turndemonstratie te geven, gezien dat dit nummer in een vorig jaar zoo zeer in den smaak van het publiek is gevallen. Ook op den avond van 6 September zal wederom een concert worden gegeven, waarna een schitte rend vuurwerk zal worden afgestoken op het terrein te Vrijhoeve-Capelle. De leden van het Feestcomité zullen in overleg treden met de verschillende Voorzitters der Wijkcomité's, welke in 1937 met de huwelijksfeesten in ver schillende deelen der gemeente waren opgericht. Nadat de agenda was afgewerkt deelde de Burgemeester mede, dat hij niet langer als Voorzitter van het Feestcomité wenschte te fungeeren. Ook na herhaaldelijk verzoek der le den, deelde hij mede dat zijn besluit onherroepelijk was. Op zijn voorstel werd overgegaan tot stemming voor een nieuwen voorzitter, waarbij met op één na algemeene stemmen tot voor zitter werd gekozen de heer G. A. S. de Bas, die zich thans als voorzitter al lereerst tot den Burgemeester wendde en hem hartelijk dank bracht voor het geen hij in de laatste drie jaren had ge daan voor het Feestcomité. De heer de Bas herinnerde er aan dat vóór de komst van den Burgemees ter de nationale feestdagen bijkans on gemerkt voorbijgingen en sprak zijn er kentelijkheid er over uit dat de Burge meester het initiatief had genomen, waardoor er thans een permanent Feestcomité is gekomen. De Burgemeester zeide den heer de Bas dank voor zijn woorden, sprak de hoop uit dat de feestelijkheden weder om goed zouden slagen, waarna de heer de Bas voorstelde den Burgemees ter tot Eere-Voorzitter te benoemen, welk voorstel met algemeene stemmen werd aangenomen. Hierna werd de vergadering geslo ten. SPRANG. Predikbeurten Zondag 26 Juni: Ned. Herv. Kerk, voorm. 9.30 uur (Voorbereiding H. Avondmaal), en nam. 2 uur Ds. W. Bousema. Geref. Kerk, voorm. 9.30 uur en nam. 3 uur Ds. B. A. van Lummel. Op Maandag 11 Juli a.s. des voormiddags van 9.3012 uur en des namiddags van 1—3 uur zal in het Ge bouw van den Chr. Volksbond alhier gelegenheid gegeven worden tot het doen herijken van maten en gewichten Naar wij vernemen bestaan er plannen om te komen tot de oprichting van een Ned. Herv. Kerkbode voor de Geref. richting uit den ring 's-Grevel- duin-Capelle. J.l. Dinsdagavond werd alhier eene vergadering gehouden, waarin dit punt werd besproken en waarbij o.a. de kerken van Sprang, Besoijen, Capelle, tegenwoordig waren. RHEUMATISCHE PIJNEN IN BEENEN EN GEWRICHTEN TOTAAL VERDWENEN. Hier is een korte, maar krachtige ge tuigenis van de wonderbaarlijke wer king van Kruschen Salts: ..Ondergeteekende betuigt hierbij zijn oprechten dank voor de geneeskracht van Kruschen Salts tegen rheumatische pijnen in beenen en gewrichten, welke na het gebruik van een half jaar Kru schen totaal zijn verdwenen." J. B. te O. Wat zou het U waard zijn, wanneer U dit over eenigen tijd eveneens zoudt kunnen getuigen. En toch is het zoo eenvoudig: iederen morgen een thee lepel Kruschen Salts in Uw eerste kop thee of koffie. Alle schadelijke afval stoffen. die zich anders kunnen ophoo- pen en die in de meeste gevallen de oorzaak van Uw rheumatische pijnen zijn, worden dan geregeld verwijderd. Kruschen Salts is verkrijgbaar bij alle apothekers en erkende drogisten. VRIJHOEVE-CAPELLE. Het programma voor het con cert op Woensdag 29 Juni e.k., ter ge legenheid van den geboortedag van Z. K. H. Prins Bernhard, te geven door de Chr. Zangvereeniging ..Hallelujah", directeur de heer M. C. Rijken en het Fanfare-corps „Sirena", directeur de heer P. B. Bisselink, luidt als volgt: 1. Marsch. 2. Volksliederen. 3. Suite Espagnole, van Banat. 4. Fantasie Wilhelm Teil, van Rossini, arr. Martin. 5. Wilhelmus. 6. Oranjefeest, van Beintema. 7. Het leven, van Julius Röntqen. 8. Oranjelied. 9. Heere! Uwe wonderbare goed heid, van Lukkien. 10 en 11 Jeugdkoor van Hallelujah. 12. Potpourri. 13. Finale. De Nummers 1, 2, 3, 4, 12 en 13 uit te voeren door het Fanfare-corps „Si rena": met de nummers 3 en 4 werd door dit corps op het concours te Rot terdam op Hemelvaartsdaq een le prijs behaald. De nummers 5, 6, 7, 8 en 9 worden gezongen door de Chr. Zangvereeni ging „Hallelujah met no. 3 behaalde deze vereeniging op het concours met Pinksteren te Nieuwendijk een len prijs. CAPELLE. t Fonds tot instandhouding van de muziektent over de Binnenhaven hield j.l. Woensdagavond 8 uur in het café van Mej. Wed. A. van der Haart aan de Nieuwevaart, onder voorzitter schap van den heer J. Michaël zijn 4e jaarvergadering. Na een kort openingswoord van den voorzitter, las de secretaris, de heer W. J. van Nieuwenhuijzen, de notulen voor der vorige vergadering, welke, evenals het jaarverslag van den secre taris, werden goedgekeurd en vastge steld. Blijkens het verslag van den pen ningmeester, den heer E. Colet, sloot de kas met een batig saldo. De reke ning en verantwoording over het afge sloten vereenigingsjaar werden door de heeren G. A. S. de Bas en Adr. M. Verheijden nagezien en in orde bevon den, waarna zij onder dankzegging aan den penningmeester werden goed gekeurd. Van de op de muziektent rustende schuld, welke door uitlotingen reeds met ongeveer 300 is verminderd, konden weer een drietal aandeelen worden uitgeloot, n.l. 2 aandeelen, ie der groot 5.en wel de nummers 7 en 36 en 1 aandeel, groot 10. n.l. nummer 1. Nadat bij de rondvraag nog eenige zaken van meer internen aard aan de orde waren gesteld en o.m. een voor- loopig schema van de dezen zomer te geven concerten was vastgesteld, werd de vergadering door den voorzitter ge sloten. Voor de Ned. Herv. gemeente te dezer plaatse hoopt a.s. Zondag des morgens half tien en des namiddags half drie op te treden Ds. Oostenburg. A.s. Zondag des morgens half tien en des namiddags half drie hoopt voor de Ned. Herv. gemeente a. d. Loon- schendijk op te treden Ds. Vroeq in de Wey. De korfbalvereeniging „K.I.O.L." speelt a.s. Zaterdagavond voor de competitie van den Dordtschen Korf- balbond op het sportterrein aan de Willem van Gentsvaart tegen ,,G. K. V." uit Gorinchem. A.s. Zaterdagavond houdt de Spaarvereeniging „Vele Kleintjes ma ken één Groote'' in het café van Mej. Wed. A. van der Haart aan de Nieu wevaart een verplichte algemeene le denvergadering. Aan de orde komt o.m. uitkeering der gespaarde gelden. Voor het eind-examen Gymna sium slaagde te 's-Hertogenbos:h onze vroegere dorpsgenoot W Heijmans. ADVERTEERT IN DIT BLAD. De zaak contra Z te Oss De rechtbank te Den Bosch heeft vonnis gewezen in de strafzaak tegen den üsschen industrieel M. Z. tegen wien door den Ollicier van Justitie drie jaren gevangenisstraf geëischt was. De verdediger Mr. E. v. Zmnicq Beigmann had clementie gepleit. De recüibauk heelt verdachte verooi deeld lot 2 jaar gevangenis straf niet allrek van voorarrest. De inbraak te Dussen De rechtbank heelt vonnis ge wezen in de strafzaak tegen uen 24 jarigen arbeider A. van A. te Almkerk, gedetineerd, tegen wien een jaar en zes maanuen was ge- ëischt ter zake dat bij in den nacht van 14 op i5 Februari 1938 le Dussen met andereu geld hau weg genomen van de keravoogdij der Ned. Herv. Kerk te Dussen, na door een raam in de consistorie kamer te zijn geklommen en uat hij in December 1937 te Dussen meerdere planken van J. v. liinorg had weggenomen. Hij werd veroor deeld tot 8 maanden gevange*nisslraf met aftrek van voorarrest. Voorts wees de rechtbank vonnis legen den 29-jarigen arbeider L. P. te Dussen, gedetmeeid, die de medeplichtige van vongen verdachte was geweest zoowel bij den inbraak in de Ned. Herv. Keik als bij den diefstal van de planken. Tegen dezen was een jaar en drie maanden geëiscnt. Ook hij werd veroordeeld tot 8 maanden gevangenisstraf metaltrek van voorarrest. Met stroo geladen bood in brand gestoken De rechtbank te Den Bosch heeft vonnis gewezen in de strafzaak tegen M. D. de H. 27 jaar, schippers knecht te De Werken en Sleeuwijk, gedetineerd, tegen wien lü maanden gevangenisstrat was geëischt terzake uat hi) op 12 September 1936 te Neen brand had geslicht in een motorschip, geladen met stroo, van de iirma Huisman en Lonkhuizen, uoor dit stroo met petroleum te besprenkelen en in brand tesieken. liet was verdachte daarbij te doen geweest om verzekeringsgelden machtig te worden. De rechtbank heeft hem veroordeeld tot vijf maanden gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. Voorts wees de rechtbank vonnis tegen den 27 jarigen schipper D. M. de H. uit De Werken, gedetineerd, broer van vorigen verdachte, tegen wien eveneens lü maanden gevange nisstraf was geëischt wegens mede plichtigheid aan de brandstichting. De rechtbank heeft hem vrnee- sproken. Lasterlijke kletspraat in 'n café De 50-jarige schoenmaker H. A. B. uit Waspik had in April j.l. in café F. van Oyen aan de daar aanwezige gasten gezegd »fieb je hei al ge hoord en daarna een verhaal le vertellen over een dorpsgenoot, die thuis den boel kort en klein geslagen zou hebben wegens wangedragingen van zijn vrouw. Van dit lasterlijke en beleedigende praatje werd aangifte gedaan en thans verscheen de praatjesmaker voor den rechter en zei, dat het heelemaal niet waar was. Je spreekt jezelf tegen want aan de politie heb je bekend, aldus de president. Ja ik heb gehoord dat 't gezegd werd. En toen hebben ze aan mij gevraagd of ik gehoord had dat dat gezegd werd en toen heb ik gezegd dat ik gehoord had dat ze het zeiden, aldus verdachte die zelf in geen geval iets gezegd wou hebben. Jij staat er anders om bekend dat je nogal praatjes rondstrooit. Dat hoeft uit jou niet uilgehaald te worden, dat komt vanzelf wel! merkie de rechter op. Je moet niet zoo kletsen, aldus de Officier van Justitie. Uit het vtrhoor van getuigen, die bij het misdrijf aanwezig waren geweest in het café, bleek dat verdachte niet al te nuchter was geweest en 't flink hard had gezegd. Hij was al eens eerder het café uitgewezen om zijn èl te ver gaande bedrevenheid in het roddelen maar deze eerste keer dat hij er weer terugkwam bleek hij nog heelemaal de oude De Officier van Justitie wees er in zijn requisitoir ernstig op, dat ver dachte goed moet oppassen, wil hij niet in de gevangenis komen bij een volgende gelegenheid. Spreker eischte f25,— boete. Vonnis over 14 dagen. Wilt ge op de hoogte zijn en blijven van 't geen er leeft en te koop is in Waalwijk, de Langstraat en Omgeving, abonneert U dan op

Echo van het Zuiden | 1938 | | pagina 7