een dubbeltje INGEZONDEN STUKKEN. KANTONGERECHT. SPORT. RECHTZAKEN, BINNENLAND NIEUWKUIJK. SPRANG—GAPELLE. WASPIK. I N DIT BLAD? IN DIT BLAD GEERTRUIDENBER6. 1 LOON OP ZAND. Geslaagd. Op liet j.l. 11 Juni te Eindhoven ge houden examen Boekhouden afgeno men door den Ned. R.K. Bond van „Groote" Schrijvers St. Genesius te Rotterdam, slaagden onze dorpsge- nooten de dames Mien en Annie era (gez.) Boschbrand. In den nacht van Zaterdag op Zon dag omstreeks half een bemerkten twee wielrijders brand in de bossehen nabij Westloon. Spoedig werd de op passer .1. Pijnenburg gewaarschuwd, die na de landbouwersbrandweerlie den van Land v. Kleef te hebben ge waarschuwd het blussingswerk ter hand nam. Ongeveer 3 bunder bosch werd een prooi der vlammen, grooten- deeïs loebehoorende aan de „Vereeni- ging tot behoud van Natuurschoon". Loonsche Kermis. Donderdag a.s. begint voor ons dorp wederom het jaarlijksche ker misfeest. Op het kermisterrein aan de Gasthuisstraat heerscht reeds een gezellige drukte. Onder belangstelling van de Loonsche jeugd worden de verschillende attractie's opgebouwd. Ook voor de ouderen zal voldoende gelegenheid tot vermaak worden ge boden. Traditiegetrouw zullen de bei de harmoniën op Donderdag hun le den en begunstigers een matinee aan bieden, waarna bal. De liedertafel Echo der Duinen geelt op Vrijdag een Matiné. In verschillen de café's zal gelegenheid tot dansen worden geboden. Middenstandsdiploma. Voor het Middenstands-diploma slaagden onze dorpsgenooten A. Vera; van Dongen; C. Teurlings; A. Schellekens; Ma. van Opstal; .1. van Esch; M. Dankers en A. Dankers. Zij genoten hun opleiding bij dhr. van Opstal alhier. Nog slaagden C. van Veldhoven; H. van Noije; F. Michelsen; A. van Hest; H. van Esch; M. v. d. Hoven en A. Dankers, die hun opleiding te Kaats heuvel genoten. Benoeming. Tot leden van het hoofdbestuur der mondorgelvereeniging „Kunst Adelt" werden benoemd de heeren A. van Steensel, G. van Baardwijk en .1. Wil- gers. Naar we vernemen is aan alle ar beiders, werkzaam in de mandenfa- briek van de firma Prinsen-Halder te gen 4 Juli a.s. ontslag aangezegd. Het ontbreken van orders is de oorzaak van dit feit. SPRANG—CAPELLE. Naar wij van de meest bevoegde zij de vernemen, is het gerucht als zou weer worden toegestaan dat het pu bliek bij hel Bruggetje mocht staan, van allen grond ontbloot en een puur verzinsel. Integendeel, strenger dan ooit zal erop worden toegezien. Binnen de 20 meter uit de hoeken van stralen of wegen mag niemand staan en op de genen die buiten deze 20 meter staan zal streng worden toegezien dat nie mand wordt nagejouwd of -gefloten, dat niemand op den rijweg staat en dat zich niet een te groot aantal per sonen opeenhoopt. De politie heeft bovendien te allen tijde de bevoegdheid te gelasten dat men zich moet verwijderen, waarop bij niet voldoening van dat bevel ar restatie,. opsluiting in het arrestan tenlokaal en voorgeleiding voor den Burgemeester volgt. Vergadering van den raad dezer gemeente te houden op Woensdag, 29 Juni 1938 des namiddags kwart voor zeven uur. Agenda: 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Beroep tegen beslissing Gedepu teerde Staten, inzake geldleening tekort Woningbouw. 4. Nadere nota van Ged. Staten, inzake de begrooting voor 1938. 5. iWijziging begrooting dienst 1937. (i. Beschikbaarstelling localiteit luinbouwcursus. 7. Vaststelling pensioensgrondsla gen. 8. Mededeelingen. CAPELLE. Met het oog op hel gevaar van het ontstaan van aardappelziekten door het optreden van den Coloradokever zullen van gemeentewege alle aard appelvelden in den loop van enkele dagen besproeid worden. Op het sportterrein aan de Wil lem van Gentsvaart speelde de korf- balvereeniging j.l. Zaterdagmiddag voor de competitie van den Dortschen Ivorfbalbond een wedstrijd tegen GK\ uit Gorinchem, welke wedstrijd door de gasten met 81 werd gewonnen. De postduivenvereniging De Luchtvaart, gevestigd in het café van Mej. Wed. A. v. d. Haart aan de Nieuwevaart, hield j.l. Zondag met oude duiven een wedvlucht vanal Pont St. Maxence (Fr.), afstand ge middeld 313 km., waar de duiven om 7.15 in vrijheid werden gesteld. De eerst geconstateerde duif, welke een snelheid haalde van 1201,38 m. per minuut, bereikte het hok om 11.37.37, terwijl de laatste prijswin nende duif met een snelheid van 989.03 m. per minuut om 12.32.14 werd ge constateerd. De uitslag van deze wedvlucht luidt als vólgt: Adr. Blom 1 12; Gebr. v. Onzenoort 2 3 7 17; J. Meter 4 15; J. Versteeg 6 14"; St. v. Peer 8; M. Mesch 9; C. Rosenbrand 10; H. van Kampen 11 19; Gebr. Verhagen 13; J. Rozenbrand 10; B. Pols 18 en Adr. Klootwijk 20. Eerste overduif: P. Nieuwenhuizen. Aangetoonde duiven: W. ersteeg, Gebr. van Onzenoort, St. v. Peer, H. van Kampen en Adr. Klootwijk. Voor de a.s. Zondag te houden vlucht met oude duiven vanaf Corbeil worden de duiven Donderdagavond tusschen 7 en 9 uur in het clublokaal ingekorfd, terwijl a.s. Zaterdagmid dag 5 uur voor het houden van een oefenvlucht met jonge duiven vanaf Rijsbergen de hieraan deelnemende duiven zullen worden ingekorfd. Het comité tot vaststelling der zomeravondconcerten op de muziek tent over de Binnenhaven heeft deze voorloopig vastgesteld op de Zaterda gen 9 Juli, 5 Augustus, 3 September en 1 October. Met een tweetal autobussen van hel Reisbureau „Musa Expres' uit Waalwijk maakten de leerlingen van de hoogste klassen der Chr. school aan den Loonschendijk j.l. Vrijdag een schoolreis naar Rotterdam onder lei ding van het personeel der school. Nadat het jeugdige gezelschap in Rotterdam was aangekomen werd een bezoek gebracht aan het vliegveld Waalhaven, waar onder leiding van een beambte van dit vliegveld ver schillende vliegtuigen werden be zichtigd en waar zij ook het aanko men en vertrekken van enkele lijn- vliegtuigen konden aanschouwen, ter wijl het gezelschap voor een der vlieg tuigen gefotografeerd werd. Ook werd nog een bezoek gebracht aan den dierentuin, alsmede een kijkje genomen aan het machtige ha venbedrijf, terwijl tot slot van dezen dag een speeltuin werd opgezocht, waar de kleinen zich een poosje ver maken konden en hun hartje aan wip, rekstok, schommels e.d. konden opha len. In opgedekte stemming werd de thuisreis aanvaard en ongeveer tien uur arriveerden de meisjes en jongens weer thuis, waar opgetogen de bele venissen van den tlag verhaald wer den. VRIJHOEVE—CAPELLE. 5< De Chr. Gymnastiekvereeni- ging Pro Patria gaf Zaterdagmiddag op het voetbalterrein van de voetbal- vereeniging Sparta aan den Loon schendijk alhier een goed geslaagde demonstratie. De vele aanwezigen volgden de oefeningen met belang stelling. i< Wegens slapte in de bedrijven op de schoenfabrieken der firma's Gebr. van Drongelen en A. Moonen is aan een aantal arbeiders ontslag aan gezegd. B.ge zonken 420 ton metende Duit- sche schip gelicht. De geheele inhoud kali is verloren gegaan. Aan de tirma v. d. Elshout is opgedragen het leggen van een kabel vanaf de electriciteits fabriek van de P.N.E.M. tot aan Keizersveer. De werkzaamheden zijn reeds in vollen gang. In den draai nabij villa Pinksterbloem onder deze gemeente werd de vertegenwoordiger, de heer C. de Jong uit Haamsdonksveer door een groote zeswielige vrachtauto gegrepen. Hierbij kwam zijn rijwiel onder de auto' terecht en werd geheel vernield. De J. zeil bekwam geen letsel zoodat dit ongeval bijzon der goed afgeloopen mag heeteu. De chauffeur van de vrachtauto bemerkte van het heele geval niets zoodat deze doorreed. Voor het middenstandsdiploma Handelskennis slaagden de navol gende leerlingen van de Geertrui- denbergsche Handelsavondschool: P. F. Contrucci; Q. van Dongen; Johanna Voermans allen te Geer- truidenberg; A. Wieringa, G. van Strien en P. Broeders te Haams donksveer, A. van Tetering, Cor Roeien en Joh. de Exter te Made en Joh. Hofman te Dussen. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.) Capelle, 26—6 - '38. Mijnh. de Redacteur. Gaarne verzoek ik eenige plaats, ruimte in uw veelgelezen blad. Velen zullen met mij met verba zing in uw blad van 22 Juli gelezen hebben: Ongeregeldheden teSprang- Capelle, daar in dat stuk een geheel onjuiste voorstelling is gegeven van het gebeurde. Als ooggetuige op nauwelijks 20 Meter afstand heb ik de geheele situatie goed waargenomen. Zondag 19 Juni des voormiddags pl.m. 11.30 uur werden vier personen verbaliseerd, die daar rustig over een partijtje voetbal stonden te praten (er was vooraf niets gelast van doorloopen of iets dergelijks.) Toen des namiddags de veld wachter van O. weer passeerde hielden zich daar weer eenige jon gelui op, maar buiten de bij veror dening vastgestelde twintig Meter. De veldwachter was ongeveer 20 M. gepasseerd, toen er iemand eenig leven maakte (want hoesten is toch geen schelden?) De veldwachter van O. keerde zich onmiddelijk om, greep zonder ook maar iets te zeggen deu gummistok en sloeg op den eersten den beste los, en wel met zoo'n kracht, dat een zekere Zw bij de eerste klap al bewusteloos raakte, waarna de veldwachter hem nog een paar slagen toebracht ter hoogte van de schouders Het publiek drong toen heel even op, maar verder is er niets voorge vallen. Veldwachter v. O. heeft toen onmiddelijk Burgemeester Smit met het geval in kennis gesteld, die daarop even naar den toestand van het slachtoffer heeft geinformeerd om daarna, evenals de veldwachter v. O., naar de Ned. Herv. Kerk te 's-Grevelduin-Capelle te gaan ter bij woning van de Godsdienstoefening. Met dank voor de verleende plaatsruimte EEN OOGGETUIGE. Een ongelukkige klap. Op 5 Februari jl. ontstond er in een calé te Raamsdonk een relletje tusschen eenige gebroeders eener- zijds en een 22-jarige schipper. De schipper koos oorspronkelijk de wijste partij en verwijderde zich uit het café. Hij ging echter niet direct naar huis, doch beangst dat hij een der gebroeders zou tegen komen nam hij een groote ijzeren staaf om gewapend te zijn tegen verdere gebeurlijkheden. Inderdaad kwam de schipper kort nadien een der gebroeders tegen en, denkende, dat deze men te lijf wilde gaan, gaf de schipper de man een klap met de ijzeren staaf, die heel hard aankwam. Zóó hard dat het slachtoffer drie maanden nadien overleed. De schipper had zich gisteren voor den Politierechter te verantwoorden. Hij werd daarin bijgestaan door Mr. Jos. Maeyer. Vast kwam te staan, dat de schip per in een toestand van angst had gehandeld, vooral wijl het slachtoffer zeer ongunstig bekend stond. Dit alles overwoog de officier van justitie en requireerde een voor waardelijke gevaegenisstraf van 1 maand. Mr. Maeyer meende, dal hier een noodweer-exces aanwezig was en verzocht vrijspraak event, ontslag van rechtsvervolging. De Politierechter was het hiermede eens. Hij achtte het ten laste gelegde wel bewezen, doch ontsloeg ver dachte van alle rechtsvervolging. 3 van Amsterdam; 4 Kees van Ginderen; 5 Gommans; 6 Stuyts; 7 Geering; 8 Jans- sens; 9 Willems; 10 van Genugten; 11 v. d. Baan; 12 Muller; 13 J. Heeren; 14 van Nijnatten. WAALWIJK. DUIVENSPORT. DE EENDRACHT. Zondag hield bovengenoemde vereeni- ging een wedvlucht met duiven vanuit Pont St. Maxence. Eerste duif 11.19.49; laatste duif 12.00. Wind Z.W. Los 7.15 uur. De uitslag is als volgt: P. v. d. Velden, Kaatheuvel 1; J. van Bokhoven 2; - le overduif; P. Schoemans 3; M. Ley ten 4; K. Broumels 5, 24; Th. de Ronde 6, 12 15; J. Verhagen 7, 11; L. Leytens 8, 23 26; P. h. Pullens 9, 21; A. Stokwielder 10, 20; C. Verhulst 13, 19 22; G. Schoemans 14; J. Kipping 16; C. Witlox 17; P. v. d. Houdt 18; G. van Huiten 25; Duivekamp 27. Voorloopige uitslag van de wedvlucht vanuit St. Vincent: 1 Th. de Duivekamp; 2 K. Broumels; 3 J. Schoemans; 4 K. Broumels. UITSPRAKEN. .1. H. F.., Waaldijk niet behoorlijk uit- VI ij men, niet behoorlijk uitwijken, .f 7.50 boete A. C. P. v. V., Vlijmen, gespan zonder achterlicht, 7.50 boete P. .1. B., Waspik, arbeidswet, 6 boete C. L. P., Waalwijk, wapenwet, 5 boete T. J. v. L., Sprang-Capelle, vuurwapen- wet, 10 boete P. V., Eethen, vee op pijnlijke wijze vervoeren, 6 boete A. T. S., Heusden, veiligheid verkeer, 10 boete H. v. H., Loonopzand, links houden, 3 boete G. T. L., Waspik, auto zonder achterlicht, 2 x 2.50 boete P. A. C., Waalwijk, venten, 6 boete Fr. M. M. v. d. S., Waalwijk, langs spoorweg fietsen, 2 boete H. C. B., Dussen, doorgang niet vrijlaten, vrij spraak NV. K., Vlijmen, doorgang niet vrijlaten, 10 boete A. S., Loonop zand, geen reflector, 2 boete M. v. V. Vlijmen, rijwiel zonder licht, 2 x 3 boete A. J. P-, Waalwijk, geen achterlicht, 2 boete Ma. Pa. v. B., Loonopzand, geen achterlicht, 2 boete J. D., Waalwijk, rooken, 3 boete. DUSSEN. R.K.V.V. Dussensche Boys. Met een onvolwaardig en daarbij nog onvolledig elftal der Dussensche Boys togen onze jongens Zondag j.l. naar SNP en moesten aldaar met 80 het onderspit delven. Brand. [11 een opslagplaats der firma C. de Hond Zn. ontstond door broeiing brand in een groote partij briketten. De smeulende vuurhaard bleek onder in de partij te zijn ontstaan, zoodat vrijwel het geheele pakhuis moest worden ontruimd. Gelukkig bleef de brand tot smeuling beperkt, daar bij het uitslaan ervan de omliggende ge bouwen, welke alle mei riet gedekt zijn, groot gevaar zouden hebben op- geloopen. De brandweer was spoedig, ter plaatse, en wist met een paar slangen op de waterleiding, de zaak meester te blijven. Het spijt ons wel dat de geachte inzender zoo laat verbaasd is over onze voorstelling van zaken, waar deze onver kwikkelijke zaak nu weer opnieuw wordt opgerakeld en wij niet van dergelijke sensatie houden. Wij hebben ons verslag geschreven op mededeeling van o.i. zeer gelootwaar- dige personen ook anderzijds hebben we onze informaties uitgestrekt, maar die waren zoo afwijkend, zoo tegenstrijdig, dat wij het beste meenden te doen ons te houden aan de oificieele lezing. Nu wij ook dezen „ooggetuige aan t woord hebben gelaten, meenen wij hiermee te kunnen volstaan in ons blad, tenzij men van andere zijde nog op een wederwoord is gesteld, maar daarmee is 't dan ookR^ WIELRENNEN. MIDDELKAMP WINT TE KIELDRECHT. De 135 K.M. wegwedstrijd voor profs en onafhankclykcn te Kieldrecht had den volgenden uitslag: 1 Middelkamp, in 4 uur 29 min.; 2 D'Hooge op 10 meter; 3 van Stichelen in 4 uur 31 min. 25 sec.; 4 De Geeter; 5 Zurincks; 6 van Hove; 7 de Brugts; 8 v. d. Ruit; 9 Duquette; 10 Klapdorp; 11 van Rossum; 12 De Meerschman; 13 De Koster; 14 v. Gauter; 15 De Schampaerd; 16 van Raamsdonk; 17 Leemans. VERVEER WINT TE FLOREFFE. WAALWIJK W.G.V. Woensdag van 5.30— 6.45 uur Adspiranten II. Woensdag 7—8.30 uur. Gymnastiek aspiranten K. en V. Gymnastiekl. S. Woensdag 8 u. Cursus Transport- Colonne Roode Kruis O. L. School. W.G.V. Donderdag van 5.15 6.30 uur Adspiranten I, van 6.30 6.45 uur Adspiranten III en van 7.30—10 uur leden. Donderdag 8 uur repetitie Ge mengd Koor O. en V. »De Eendracht«. Donderdagavond van half 7 tot half 10 inkorven duiven voor wedvlucht vanuit Corbeil. Zaterdag van 5 tot 6 uur inkor ven voor jonge duiven voor oeten- vlucht vanuit Turnhout. Loslating Zondagmorgen. Vrijdag Theater Musis Sacrum »Saratoga« Vrijdag 8 uur Luxor Bioscoop »De Dood langs den weg«. In welk blad vindt U berichten, verslagen, inge zonden stukken uit uw eigen gemeente, zoo uit voerig als Waar aanvragen om of aan biedingen van personeel, aanbestedingen, verkoopin- gen uit plaats en streek, zooals ze voorkomen En dat alles voor in de week. ABONNEERT U THANS, Voor het middenstandsdiploma slaagden onze stadgenooten G. v.d. Wiel, A. Dekkers en J. de Vrind. Na twee dagen werken waarbij een duiker assistentie verleende, is het nabij het pakhuis van den N.C. Mishandeling van een ambtenaar in functie. Het gerechtshof te 's Hertogen bosch heeft arrest gewezen in de strafzaak tegen den marktkoopman H. K. uit Vlijmen, die in verzet was gekomen van een arrest van het gerechtshof gewezen op 23 Mei 1938, waarbij hij was veroordeeld tot een maand gevangenisstraf wegensmis. handeling van den Rijksveldwachter brigadier L. D. Steenland op 23 Januari j.l. in de gemeente Vlijmen. De advocaat generaal had tegen verdachte bekrachtiging van het bij verstek gewezen vonnis geëischt. Het gerechtshof heeft conform den eisch arrest gewezen. Na zijn schitterende overwinning een week geleden op Franschen bodem, te Rijssel. met vijf en een halve minuut voorsprong, heeft Jan Verveer Zondag opnieuw gezegevierd en dat in een in ternationaal gezelschap niet klinkende namen zooals: Lapebie, Jaminet, Malet, allen Franschen; de Italianen l)i Paco en Del Cancia; de Belgen van Teemsche, Pirmez, Rebry, Somers e.a., alsmede de Spanjaard Montero. Evenals te Lille, ver tegenwoordigde Verveer ook op het cir cuit van Floreffe, dat 13.600 nieter lang was en veertien keer gereden moest wor den, in totaal dus circa 190 K.M., alleen ons land, hetgeen dus beteekende, dat hy zonder hulp van die zijde het tegen de overmacht van buitenlanders had op te nemen. I)e uitslag was: 1 Jan Verveer, 190 km. in 5 uur 20 m. 50 sec.; 2 van Kerckhove; 3 Gyselinck; 4 Kemps; 5 Del Cancia; 6 Defoort op 1 min.; 7 Hamelryck op 2 min. enz. JOHN. BRASPENN1NCX WINT DE RONDE VAN ELSLOO. Zaterdag is te Elsloo (L.) de jaarlijk sche ronde voor beroepsrenners en te vens eene voor amateurs en nieuwelin gen verreden. Bij de profs domineerden de Brabantsche renners Bras Jr. en Kees Valentijn. Eerstgenoemde won met groo- ten voorsprong op Valentijn, terwijl Zwartepoorte op overtuigende wijze bij de amateurs zegevierde. De uitslag bij de beroepsrenners was: 1 John Braspennincx, 102 K.M. in 2 uur 56 min. Öp 37 sec. 2 Kees Valentijn; Prin3 Bernhard. Prins Bernhard viert heden zijn 27sten geboortedag onder de meest gelukkige omstandigheden. Wij bieden den prins, die met zooveel belangstelling uitgaat naar alles wat de belangen van ons land en zijn ingezeten betreft, naar han del en industrie, naar staatszaken, naar het leger, naar de sport en dat alles op een vlotte, sympathieke, eenvoudige wijze, ongedwongen en zonder zich te veel te omhangen met de waardigheid aan zijn po sitie verbonden. Onze gelukwenschen gaan mede uit naar Moeder en Kind, die met Hem voor ons beteekenen de toe komst van het Huis van Oranje. De laatste vijf uren van Oostenrijk. De eerste druk van dit boek is reeds uitverkocht. De tweede nage noeg ongewijzigde druk verschijnt dezer dagen bij de Hollandia-Druk kerij N.V. te Baarn.

Echo van het Zuiden | 1938 | | pagina 7