NET DAGMEISIE Apparaat-rollen Sigaren-zakjes. moderne preitjes ieto-preoljes DAGELIJKSCHE VlitlT-ADTO-SNELBIENET DRUKWERK muur ukker li m noon Helen Gemeenteraad Eethen. GEMENGD NIEUWS, UW KRANT „De Echo van hetZuiden" Advertentiën OPLEIDING Middenstandsdiploma LOTISICO N.V. Reederij THOR - Slikkerveer. IS SIO LaatsteBerichten Notaris A. Schaap f 2350.-- Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tieten WAALWIJK-KAATSHEUVEL-UTRECHT-AMSTERDAM 11 WAALWIJK-KAATSHEUVEL-DORT-R'DAM-DEN HAA6 V.V. OP ELK GEBIED Goederen worden gratis aan huis afgehaald» Tractatie schoolkinderen bij het Regeerings-jubileum. De raad dezer gemeente kwam Za terdagmorgen onder leiding van bur gemeester D. v. d. Schans in open bare vergadering bijeen. Na opening met formuliergebed werden de notulen der vorige verga dering ongewijzigd vastgesteld. Ingekomen zijn de navolgende stuk ken a. Goedkeuring van het raadsbe sluit tot het aanvaarden van een stuk je grond voor den bouw van een ge meentehuis. b. Alsvoor tot het aangaan van een geldleening ten behoeve van den bouw van een gemeentehuis en de electrifi- catie van Doeveren en Heesbeen. c. Dankbetuiging van L. Colijn voor de gunstige en spoedige behandeling van zijn verzoekschrift. Deze ingekomen stukken worden voor kennisgeving aangenomen. d. Verzoekschrift van Peeters te Doeveren om tegemoetkoming in de reiskosten van zijn kind dat de school in Genderen bezocht. Overeenkomstig voorstel van B. en W. wordt besloten 0.50 per week bij te dragen. e. Alsvoor eveneens 0.50 aan J. J. van Wijk te Heesbeen. f. Schrijven van Ged. Staten dat de minister van Binnenlandsche Zaken de classificatie der Personeele belas ting niet juist acht. De gemeente is aangeslagen in de negende klasse, het geen tot gevolg heeft dat van de 505 woningen er slechts 398 in de perso neele belasting worden aangeslagen. Het zou voor het Rijk voordeeliger zijn wanneer de gemeente in de acht ste klasse was aangeslagen, waarop in genoemd schrijven dan ook wordt aan gedrongen. Dientengevolge stellen B. en W. voor het raadsbesluit betreffende aanslui ting in de 9de klasse in te trekken en een nieuw besluit in bovengenoemden zin te nemen. De heer Donker zegt dat in het ge- heele land van Heusden en Altena geen enkele gemeente in de achtste klasse is ingedeeld. De voorzitter wil dit niet bestrijden, maar het feit dat er zoo veel woningen vrij vallen acht spreker het groote be zwaar waarom tot wijziging-wordt aangedrongen. De heer v. d. Beek vraagt of er geen weg van beroep meer open staat. De voorzitter zegt dat het schrijven van Ged. Staten practisch nog geen eindbeslissing is; z.i. valt er evenwel toch niets meer te bereiken. De heer v. d. Beek is van meening dat de huidige indeeling billijk is en dat men daarom den strijd nog niet moet opgeven. Spreker wil daarom voorstellen zoo lang mogelijk vol te houden. Misschien kunnen B. en W. persoonlijk deze zaak nog wel eens bij den minister gaan bepleiten. De voorzitter heeft den indruk dat er niets meer aan te doen is. Wanneer de gemeente de opcenten verlaagd, blijft de opbrengst voor het rijk ge lijk, maar bij deze indeeling is de op brengst voor het rijk minder, zoodat dit toch wel den doorslag zal moeten geven. De heer Donker sluit zich bij de woorden van den heer v. d. Beek aan De voorzitter wil dan nog eens pro- beeren of er met een beroep niets te bereiken zal vallen. g. Brief van Ged. Staten betreffen de plaatsing van werklooze arbeiders in de werkverschaffing aan de „Bin nen Oude Maas". B. en W. zeggen dat er tegen dit schrijven geen bezwaar bestaat, doch dat daardoor de begrooting enkele wij zigingen behoeft, waartoe zij voorstel len te besluiten, hetgeen geschiedt. Dan stelt de voorzitter aan de orde om met het Ziekenhuis te Utrecht een regeling aan te gaan voor verpleging van besmettelijke zieken. Momenteel wordt er in Utrecht reeds een ver pleegd doch die moet 5.per dag betalen. Wanneer de gemeente nu een contract sluit per ingang van 1 Jan. 1938 dan kan die persoon daarvan nog profiteeren. De kosten bedragen 3 cl. per inwoner. Wordt goedgekeurd. Een wijziging der begrooting wordt goedgekeurd. Besloten wordt voorts 1000.be schikbaar te stellen voor den bouw van een leermiddelenbergplaats bij de bijzondere lagere school in Genderen. Ten aanzien van het raadsbesluit lot verzekering van gemeentegelden wordt van hooger hand aangedrongen op verruiming van omschrijving van genoemd besluit, daar er anders mis schien moeilijkheden uit voort zouden kunnen komen. Deze wijziging van ondergeschikt belang wordt goedge keurd. Verder wordt besloten met de om liggende gemeenten een gemeenschap pelijke regeling te treffen voor het Bouw- en Woningtoezicht. In verband met den bouw van het gemeentehuis en de electrificatie van Doeveren en Heesbeen zal een kasgeld- leening worden aangegaan van 20.000.tegen 3/4 pet. voor een half jaar. De gemeente zal 86.bijdragen in de steunregeling B. Dit is een be drag van 2.per daarvoor in aan merking komend persoon. De regee ring draagt 3.70 per belanghebben de bij. Verder stellen B. en W. voor om in verband met het regeerings- jubileum van H. M. de Koningin in September a.s. de schoolkinderen een tractatie te verstrekken tot een bedrag van 0.25 per kind. Wordt goedgekeurd. Hierna gaat de raad over in beslo ten vergadering. Door een tram overreden en gedood. Op de Gedempte Binnenrotte te Rotterdam is een ernstig ongeluk gebeurd, dat den 56 jarigen water stoker H. Kroes, gewoond hebbende in de Eerste Lombardstraat aldaar, het leven heeft gekost. Aangezien er niet veel getuigen op dit vrij vroege uur voor den Zondag bij geweest zijn, is het niet zeker hoe het ongeluk zich heeft toegedragen. De man had een hond bij zich en het is mogelijk, dat hij het dier is nageloopen. Het feit, dat hij onvoorzichtig is overgestoken, wordt echter niet uitgeschakeld. In ieder geval liep de man plotseling, zonder op het naderende verkeer te letten, den rijweg over, juist op het moment, dat er een motorwa gen van lijn 10, bestuurd door den 43-jarigen M. Z., wonende in de Zaagmolenstraat,aankwam. De voet ganger kreeg een duw van het voorbalcon, zoodat hij kwam te vallen. Hoewel bij voor de baan- schuiver bleef liggen en de be. stuurder van de tram door sterk remmen den wagen nog vrij snel tot stilstand wist te brengen, had de man een zware schedelbasisfrac- tuur opgeloopen. Per auto van den geneeskundigen dienst is hij over gebracht naar het ziekenhuis aan den Goolsingel, waar hij korten tijd na aankomst aan zijn verwondin gen is overleden. Prins Bernhard helpt Zeilers. Een sterke Zuidwestenwind was Zaterdag f. 1. oorzaak, dat tal van zeil bootjes op de Loosdrechtsche plassen met moeilijkheden te kampen hadden, aldus meldt de „Tel.''. Een zeilboot, bemand met twee personen, kon met geen mogelijkheid de richting naar een oer Loosdrechsch havens houden. Steeds sloeg het bootje weer uit den koers en ten einde raad besloot men maar af te wachten tot er hulp zou komen opdagen. Deze verscheen vlugger dan men dacht, want van een raceboot af had men de moeilijkheden, waarmede de zeilers te kampen hadden, opgemerkt. De raceboot zette koers naar het zeil bootje en stevende met volle krach top de onfortuinlijk zeilers af. Nadat was bijgedraaid, werd den zeilers een touw togeworpen en spoedig was dit vast gemaakt. De raceboot, met het zeilbootje op sleeptouw zette vervolgens koers naar de haven van „Ottenhome"te Oud Loosdrecht. Alvorens de haven bereikt werd, von den de zeilers echter de gelegenheid de inzittenden van de raceboot, die hun de redding hadden gebracht, goed op te nemen en tot hun niet geringe vreugde bemerkten zij. dat zich onder hen Z. K H. Prins Bernhard bevond, die met be langstelling had toegekeken, hoe de schipper van de raceboot den zeiler een touw had toegeworpen. De zeilers konden het den Prins aanzien, dat het Hem een genoegen was, hun een ple zier te hebben kunnen doen. Vlak voor de haven werd het touw losgegooid, het zeilbootje liep de haven binnen, terwijl de raceboot weer naar het midden van de plassen voer. Jongetje van de veranda gevallen en overleden. Een jongetje van vier jaar is in een onbewaakt oogenblik van een 10 meter hooge veranda van de ouderlijke woning in de Grensstraat te Arasterdam, gevallen. Het jongetje werd ernstig gewond en is in het Nederlandsch Israëlie- tisch ziekenhuis aan de gevolgen overleden. Ernstige mishandeling in een bosch bij Alkmaar. Zondagavond om 9 uur heeft zich in de Heilosche bosschen tusschen Alkmaar en Heilo een eigenaardige geval van mishandeling voor gedaan, dat veel weg heeft van een moordaanslag. Eenige Alkmaarsche jongens 16 tot 19 jaar wandelden in de dichte bosschen, toen zij het z.g. sparrenbosch twee man nen passeerden, die tegen een walletje lagen. Een der mannen waarschuwde de jongens niet nogmaals langs te kom men, want dat verveelde hen Toen een der jongens opmerkte, dat hij „even goed daar mocht loopen'' maakte de man zich kwaad met de opmerking: „Ik heb er wel eerder twee jaar voor over gehad" greep hij den jongen beet en stak hem met een dolkmes tweemaal, een keer in de bovenarm en een keer in de zij. Daarop maakte hij zich uit de voeten. De jongen, de ongeveer 18 jarige P. Hoogland uit Alkmaar, zag nog kans kruipende de eerste huizen ie bereiken waar een dame hem vond. De andere jongens waren hals over kop gevlucht. De geneeskundige dienst en de politie werden onmiddellijk gewaarschuwd. De eerste zorgde voor het leggen van een noodverband voor het overbrenging naar het ziekenhuis, terwijl de poliitie een onderzoek instelde. Een vaag signale ment en de opmerking van den dader vormen een aanwijzing, welke vermoe delijk tot zijn opsporing zullen leiden. Het slachtoffer is niet levens gevaar lijk gewond. De dader gegrepen. Den zelfden avond nog om half twaalf is de dader van de mishandeling door de politie van Heiloo gevat. Het is de veertigjarige M. van M., een zwakzinnige dien langen tijd in het psychopathenge- sticht te Heiloo is verpleegd. Eenige maanden geleden washijalsgenezen daar uit ontslagen.Hetbleek dat de vorige week een der jongens doch niet de getroffene een woordenwisseling met hem heeft gehad. De man, tegen wien de politie dadelijk verdenking koesterde, kon bij zijn woning worden aangehouden. De toestand van den jongen is vrij ernstig daar een zijner longen geraakt blijkt te zijn. Auto over den kop geslagen. Op den nieuwen weg Hoevelake-Ter- schuur is een ernstig ongeluk gebeurd dat het leven heeft gekost aan den heer S. de Graaf uitjDeventer. Deze kwam met zijn auto, waarin nog zijn vrouw en twee kinderen van ongeveer 14 en 19 jaar waren gezeten, met groote snelheid uit de richting Terschuur. In de gevaarlijke bocht bij het kruispunt Hoevelaken is hij vermoedelijk de macht over het stuur kwijtgeraakt. De wagen zwenkte plotseling naar het linker weg gedeelte en sloeg vervolgens over den kop. De heer de Graaf was op slag dood. Met een verbrijzelde schedel werd hij onder den auto vandaan gehaald. De vrouw en de twee kinderen kregen slechts lichte verwondingen. Zij zijn in het ziekenhuis „Lichtenberg" te Amers foort verbonden. De heer de Graaf was 51 jaar oud. Waarschuwing. De Hoofd Commissaris van Politie te Amsterdam ontraadt het aangaan van relaties met de onderneming Labora- toire Veterium" gevestigd Aveneu Louis Desprets 40 te Mouseron (B). Zij vraagt per advertentie reizigers voor den verkoop van een veeartsenijknndig artikel. Spanning tusschen Berlijn en Hankau. Uit Hankau wordt gemeld, dat na het uitstel van het vertrek der Duitsche militaire adviseurs het gerucht in omloop is, dat de Chineesch regeering hun geen vergunning zou geven voor het einde der vijandelijkheden te vertrekken. Berlijn zou Hankau hebben gedreigd met een verbreking der diplomatieke betrekkingen, indien de Chineesche re geering het vertrek der adviseurs zou verhinderen. Men kent nog niet de reden, welke op het laatste oogenblik den Duitschen adviseurs heeft doen blijven, doch vol gens Havas moet dit feit de spanaing tusschen Berlijn en Hankau nog hebben doen toenemen. MOET ZIJN tot het Examen November 1938. Club- en privé-lessen. J. J. A. VAN DRUNEN Laageinde 82 B 59644 W A A L W IJ K. te Waalwijk, bericht dat de woonhuizen, erf en grond naast de R.K. Kerk te Besoijen, kad. Sectie D 1068 groot 13.20 Are zijn ingezet op Toeslag Dinsdag 12 Juli 1938, 's avonds 7 uur in café M. LEENHEERS-POMPEN te Besoijen. GEVRAAGD: boven 16 jaar. J. C. MOONEN Stationskoffiehuis - Waalwijk. Trekking MAANDAG 4 JULI Wil bij deze trekking eens een kansje wagen Wellicht dat de uitslag U kan behagen. U krijgt voor deze trekking van Lotisico Van mij gratis tien sigaren PrT.T cadeau. Na de trekking krijgt elke kooper een lijst Die al of niet zijngeluk bewijst... Ik ga zelf deze Lotisico trekking aanschouwen k Hoop daar te ontmoeten een schoone jonkvrouwe 'k Bied jonkvrouw »fortuna« een lonk en een lach Opdat zij ons geve een geluk. kige dag... Open t dus nu reeds uwkermispot En koop van HEIN SCHOUTEN een winnend lot. Grootestraat 101 WAALWIJK. en andere verpakkingsartikelen bedrukt of blanco en in alle papiersoorten, leveren wij zeer concurreerend. NIET-KATHOUEKEN kunnen inlichtingen over de leer en gebruiken der Katho lieke Kerk gratis verkrijgen bij het 51491 Diocesaan Inlichtingen.Bureau Papenhulst 5 DEN BOSCH Lectuurwordt gratis toegezonden Wij hebben nieuwe monsterboeken met een keur-collectie en gereed. Bij voorkomende gele genheid gelieve deze be slist in te zien. Bij bestelling aan tus- schen-personen, gelieve men uitdrukkelijk te vragen naar het monsterboek van onze firma. Hoogachtend, aanbevelend, Waalwijkacha Stoomdrukkerij Antoon Tiolon Vraagt onze zeer concurreerende tarieven Kantoor WAALWIJK Haven. Telefoon 111. Dat wij hierin iets presteeren, getuigen de vele schitterende recensies uit vakbladen en particuliere brieven welke wij tot nu toe ontvingen. Laat dit een aansporing voor U zijn om voortaan Uw drukwerk bij ons te laten vervaardigen. U is dan verzekerd, dat Uw drukwerk den toets der critiek kan doorstaan. oo

Echo van het Zuiden | 1938 | | pagina 8