GEMENGD NIEUWS SPORT BURGERLIJKE STAND Nieuws uit de Langstraat en Omgeving. KAATSHEUVEL. GEERTRUIDENBERG. DE ECHO VAN HET ZUIDEN" Prinses Juliana en Prins Bernhard, die vanuit Den Haag naar Brussel zijn gekomen hebben incognito een bezoek gebracht aan Koning Leopold. De ontmoeting tusschen de vorste lijke personen was allerhartelijkst. De hooge bezoekers zouden ook konin gin-moeder Elizabeth ontmoeten. Over den aard van dit bezoek, dat als een gewoon en on-olïicieel vriend- schapsnezoek wordt beschouwd en mogelijk ook wel eenigszins in ver band kan staan met het a.s. bezoek van den Koning der Belgen aan Neder land ter gelegenheid van het 4ü-jarig regeeringsjubileum van Koningin Wilhelmina werden ons geen nadere mededeelingen vanwege het Konink lijk paleis verstrekt, zooals overigens doorgaans bij dergelijke incognito- bezoeken gebeurt. KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN VOOR DE LANGSTRAAT. Vergadering van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Langstraat te houden te Waalwijk op Dinsdag 19 Juli 1938. De agenda bevat o.m.: 1. Schrijven van den Minister van Economische Zaken, waarin onder overlegging van een afschrift van het betreffende Koninklijk Besluit wordt medegedeeld, dat de heer M. van der Velden te Kaatsheu vel, thans wonende te Waalwijk, is benoemd tot lid der Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Langstraat, om zitting te nemen in de afdeeling Grootbedrijf. 2. Toelating en installatie van het nieuw benoemde lid, den heer M. van der Velden. 3. Antwoord van den Minister van Waterstaat op de brieven van on ze Kamer inzake de opheffing van de afsluiting en bewaking van spoorwegovergangen in de ge meenten Drunen en Raamsdonk. 4. Antwoord van den Minister van Sociale Zaken op het adres van de Kamers van Koophandel en Fa brieken in Nederland inzake de vaststelling van de retributie-Wa renwet aan de hand van de klas se-indeeling van zaken in het Han delsregister. 5. Aanbieding van de Rekening en Verantwoording van de financiën der Kamer over het jaar 1937. 6. Aanbieding van het jaarverslag van onze Kamer over 't jaar 1937. 7. Contingenteering van den invoer van schoenen uit Nederland in Noorwegen. 8. Benoeming van 2 leden in de Com missie van Toezicht op het Mid delbaar Onderwijs in de gemeente Waalwijk ingevolge Artikel 46 der gewijzigde wet op het Middelbaar Onderwijs. 9. Conclusies van het 12de Binnen- scheepvaart-Congres op 20 en 21 April j.l. te Nijmegen gehoudt\n. 10. Beter vervoer in de late avond uren over de spoorlijn 's-Herto- genbosch—Lage Zwaluwe uit de richting 's-Hertogenbosch. 11. Benoeming gecommitteerde naar de examens van de Handelsavond school te Waalwijk. 12. Provinciaal weggeld in Noord- Brabant. 13. Treinverbindingen met Rotterdam. VOETBAL. SPRANG. S. D. O. Zaterdag j.l. speelde SDO een thuis wedstrijd voor de Zaterdagmiddagcom petitie van den Brab. Voetbalbond tegen Stormvogels uit Woudrichem. De SDO'ers hebben de jongens uit Woudrichem eens laten zien wat voetballen is. SDO was verreweg de meerdere over alle linies. Zes maal wisten zij den doelman van Stormvogels te passeeren, terwijl het S'ormvogels niet gelukte zelfs de eer te kunnen redden. Zy konden met een 60 nederlaag huiswaarts keeren. N. E. O. Zaterdagmiddag j.l. speelde NEO een competitiewedstrijd voor den Brab. Voet halbond tegen Wilhelmina in Aalburg. Zij heeft wederom weer eens laten zien dat NEO over een goede ploeg beschikt. Viermaal moest de Wilhelmina-doelman visschen; Wilhelmina kon het echter niet tot scoren brengen en verloor zoodoende met 40. DUIVENSPORT. DE EENDRACHT. Wedvlucht vanuit Maastricht, gehou den op Donderdag 14 Juli. Duiven los om 9 uur. Eerste duif 10.25.49; laatste duif 10.33.25. A. van Eijck 1; J. van Bokhoven 2; J. Verhagen 3; v. d. Geld 4, 15; van den Hout 5, 8; Stokwielder 6, 19; H. v. Seist 7 13; M. Lejjtens 9, 17; P. Schoemans 10; J. Allessie 11, 12; Jos. van Bladel 14; G. Schoemans 16; G. van Huiten 18. Overduif P. Schoemans. De p.V. „De Eendracht" alhier hield Zondag j.l. 10 Juli een wedvlucht met oude duiven vanuit Melun (Fr.). Afstand 291 km. De duiven werden gelost om 5.50 uur v.m. met W. wind. De eerste duif werd geconstateerd om 11.0.21; de laatste om 12.24.24. De uit slag der wedvlucht is als volgt: M. Ley tens 1, 6; G. Schoemans 2; P. v. d. Velden 3, 13; A. Stokwielder 4, 7 16; K. Broumels 5; Th. Duivekam 8; G. Strijk 9; Jos. van Bladel 10, 14; C. Wil- lox 11, 15; G. van Huiten 18; J. Schoe mans 17. DE JEUGDIGE VLIEGERS. Op Zondag 10 Juli hield de P.D.V. „De Jeugdige Vliegers" Waalwijk en „De Postduif" te Drunen een gecombineerde wedvlucht vanuit Melun (Fr.) 391 km. Los om 5.50 uur. Eerste duif 11.26.43. Laatste prijsduif om 12.02.35. De pryzen werden behaald als volgt: Th. v. d. Geld 1; H. Knippels 2; P. Willemse, Drunen 3; H. v. d. Wiel 4, 6; André Verhoeven 5; B. v. d. Pennen 7, 8; H. Pullens 9; Ant. van Hilst 10, 12; Corn, de Peffer 11; W. van Bokhoven 13; A. van Eeten 14. WAALWIJK. Van 8 tot en met 15 Juli 1938. Geboren: Josepha Maria Wilhelmina Johanna, dv. J. J. M. Trimbach-van Riel Chris- tiaan Philippus, zv. G. J. Maas-van Eeten Antonetta, dv. H. van Boxtel-Netten, wonende te Breda Johanna Egberta Maria, dv. J. J. Tausch-Kempen Theo dora Hendrika Antonia, dv. L. J. Am- mersdorffer-van de Wiel. Overleden Ja. Wa. van Assen, oud 2 jaren. Gehuwd: M. J. Giling, oud 31 jaren, wonende te Rotterdam en Eth. Ja. Kleyberg, oud 34 jaren, te Waalwijk J. van der Graaff, oud 30 jaren en Fra. Ja. van Bavel, oud 25 jaren. Huw. aangiftenGeen. Ingekomen: Anna Boot, van Geertruidenberg Ja. J. P. Pos, van Nijmegen J. J. A. Spierings, van Geertruidenberg Ha. Ma. Koks, van Vlijmen. Vertrokken: S. C. van den Band naar Heenvliet Ma. J. Damen naar Loonopzand Eth. Ja. Kleyberg naar Rotterdam C. J. van der Werff naar Bladel c.a. C. J. Hof man naar Pematang-Siantar (N.I.). LOON OP ZAND. Van 1 tot en met 7 Juli 1938. Geboorten: Josephina Theodora Ma ria dv. J. L. A. van der Velden en van Ja. Ca. van Deursen Henricus Nor- bertus Maria zv. W. Vugts en Ja. Ca. Maas Petrus Henricus zv. H. G. Donders en Ca. Ma. Goverde Ca- tharina Ludovica Cornelia dv. A. J. v. Assem en Ha. Aa. Hollants Gerar- dus Johannes zv. C. J. Broeders en Ma Fra. van Dooren Nicolaas zv. N. A. A. Hëuer en Ma. de Man. Vertrokken personen: A. v. d. Schans naar Peursem H. N. van Wanrooij en gezin naar Tilburg Ha. Aa. Ma. Jansen naar Beugen J. A. Groenedaal naar Waspik J. Broeken naar Waalwijk C. Th. van der Schoot naar St. Oedenrode L. A. W. Vos naar Oudenhosch M. H. A. Gevers naar Oudenhosch H. W. A. Hendriks naar Oudenhosch P. Z. Luijpen naar Oudenbosch H. W. Ilmer naar Den Bosch. Van 8 tot en met 14 Juli '38. Geboren: Nicolaas, zv. N. A. A. Heuer en Ma. de Man Gerarda Lamherta Petro- nella, dv. J. M. Kemmeren en Aa. Oer- lemans Gerdina Gertruda Maria, dv. A. J. van Loon en Ja. Ca. La. de Leijer Maria Antonetta, zv. P. van Rijzewijk en Ja. van der Velden Adriana Maria Petronella, dv. A. van Berkel en Aa. Ma. Beerens Maria Mechelina, dv. J. H. J. van der Lee en Ma. Ja. van Osch Johanna Maria Amelia dv, A. A. van Noije en Colehi Francisca Celestina Bernardina Heu velmans. Overleden Ja. Zijlmans, weduwe van Peter Netten, oud 72 jaren Na. Beerens, weduwe van A. van Broekhoven, oud 80 jaren J. Zacht, oud 60 jaren M. Laros, oud 70 jaren, weduwnaar van Ma. Pols H. van Gooi, oud 9 maanden. Huw. aangiften J. A. Voogd, 22 j. en Ba. Ca. v. Wan rooij, 20 j., beiden wonende alhier P. J. Driessen, 38 jaren en Aa. M. Cou- wenberg, 28 jaren, heiden wonende alhier P. A. F. Vloemans, 30 jaren en Pa. Aa. Ausseins 27 jaren, beiden wonende alhier. Ingekomen: J. A. Bouts, van Maasniel H. G. Muskens, van Waalwijk Aa. Ma. Rombouts, van Tilburg Ma. Wa. Laros, van Wommelghen (B.). Vertrokken H. W. Iliner naar 's-Bosch La. Ma. de Wit naar Geldrop G. A. Zijl mans naar Waalwijk A. v. Oostrum naar Bladel Aa. Ma. Fijneman naar Raamsdonk Wa. Minkels, naar Su matra H. J. v. Liempt naar Maar- seveen M. J. Heesters naar Haaren Eth. Ma. van der Meijs naar Haa ren. WASPIK. Geboren: Geen. Overleden Huiberdina Verduijn, echtgen. van Pie- ter Quirijns, oud 72 jaren Antonius Smolders, oud 21 jaar Pieter Kuyten, wedn. van Anna Olieslagers, oud 83 jaar Pietronella van der Ven, wed. van Peler van den Berg, oud 81 jaar Jo hannes, Franciscus Michael van der Rij ken, oud 2 jaar Christina Stillekens, oud 60 jaar Cornelis Meijs, wedn. van Lucia van Weezenbeek, oud 83 jaar Johannes Cornelis Kemmeren. Gehuwd: Nicolaas Rekkers, oud 33 jaren en An na Maria Schoones, oud 24 jaren Adri- anus van Gerven en Clasina Verschuren, oud 29 jaren Laurentius johannes Broekhoven, oud 44 jaren en Jacoba Hen drika Verschuren, oud 44 jaren Jan Baptist Buijks, oud 23 jaren en Hendrika Aaltje Faro, oud 21 jaren Gerard Maria Joseph Bressers, oud 29 jaren en Allegonda Cornelis Zwaans, oud 28 ja ren Cornelis Leonardus Schellekens, oud 35 jaren en Godefrida Petronella Rooijmans, oud 30 jaren. E. H. B. O. Het aantal deelnemers voor de E.H. B.O.-vereeniging is zoo groot, dat Maandag om half negen in het Blok huis der Jonge Wacht de oprichtings vergadering zal gehouden worden. Be halve een 20-tal leden boven de 18 jaar zal de vereeniging ook be staan uit 'n 10-tal aspirantleden. Wij meenen dat hierdoor in een groote behoefte voorzien zal worden in een plaats als Kaatsheuvel. De Munehener Passiespelen in Kaatsheuvel. Van Vrijdag tot en met Zondag 1.1.- zi.in de Munehener Passiespelen in het •R.K. Sport- en Wandelpark in Kaats heuvel door het gezelschap Adolf Fassnacht vertoond. Het weer werkte geen enkele voor stelling mede. Er was geen zomertem- peratuur, dus de voornaamste factor voor een openluchtspel ontbrak. Daarbij juist Kaatsheuvel kermis achter de rug, Waalwijk kermis inge zet enalom werkloosheid. Des ondanks een bezoek dat niet tegenviel, als we al die tegenwerkende omstan digheden in aanmerking nemen. Het is waarlijk jammer, dat met ineer men schen hebben kunnen genieten, van wat met zooveel kunst en voorberei ding geboüen is. Zij, die een of meer dere voorstellingen bijwoonden zijn onder den diepen indruk gekomen, van het verheven diep gevoelde spei van liet gezelschap. Waardig, ontroerend was de uitbeel ding van den Christus door den lei der Adolt Fassnacht. Zeer sterk tegen spel leverde August Fassnacht ais Ju das. De rol van Pilatus en Johannes werd meesterlijk vertolkt door Hern Buck, waarnaast de Hollanders C. van Does als Hoogepriester en de lieer Kölner als Datnan en in andere rol len waardig en karakteristiek spel vertoonden. Fraülein Augustina was een Maria, die ontroerde door haar smart en overgeving, terwijl Fraülein Fassnacht-Passer een Magdalena ver toonde geheel en al haar rol beleven de. De heer Aug. de Laat uit Tilburg was een zeer goed invaller voor hei optreden van koning Herodus. De ruim 2UU figuranten, hoofdzakelijk uit de jeugdbewegingen in Kaatsheuvel gerecruteerd gaven zich onder de be zielende regie van den heer Kölner ge heel aan hun spel. Over decor en de juist passende costumeering niets dan goeds. Vele momenten en groepeeringen waren als van een Rembrandtdoek overge nomen. Ongetwijfeld gingen de tafe- reelen aan veler oogen als een schoon en verheven visioen voorhij een in druk achterlatend van wat de Christus in zijn lijden en dood voor de menschheid offerde. Ongeval tijdens de passiespelen. Juist voor de pauze van de Zondag avondvoorstelling van de Munehener Passiespelen in het Sportpark, wilde de heer A. L. zich naar de waterplaats hegeven. Hij struikelde daarbij over een zandhoop, kwam te vallen en brak daarbij de bovenarm, terwijl de schouder ontwricht werd. Dr. Cappet- ti verleende de eerste hulp. De laatste Spanjaard uit Kaatsheuvel vertrokken. Een feestelijke intocht in Ameland! Maandag vertrok alhier onder ge leide van den Inspecteur van Helsland de laatste Spanjaard, de officier Calde- ron, om geinterneerd te worden op het eiland Ameland, daartoe door de regeering aangewezen. Zijne echtge- noote met haar kind, de in den lande alom bekende Palomita reisden reeds eenige dagen eerder naar Spanje af. Om 10 uur Maandagavond arriveer de de invalide officier met zijn bege leider met de dienstboot aan de pier van het eiland. De Spaansche colle ga's, 'n kleine 40 in getal, hadden hun invalide collega een feestelijke in tocht bereid. Inspecteur van Helsland vertelde ons, dat alle Spaansche manschappen, op het eiland aanwezig, present wa ren hij den aanlegsteiger, gekleed in alle mogelijke costumes, versierd en verlicht, voorzien van roffels en ande re instrumenten, terwijl een luid vivat -opschalde, toen officier Calderon voet aan wal zette. Een feestelijk versierde wagen stond gereed voor den trouwen wapenbroe der en in optocht trok men onder ge roffel en muziek, geescorteerd door fakkeldragende geïnterneerden en ge volgd door nagenoeg de geheele be volking van Ameland naar Hotel de Boer, dat als verblijfplaats voor de Spaansche geinterneerden is aangewe zen. Aangekomen aan het hun aange wezen verblijf, werd de nieuwe gast in het Spaansch door een der aanwe zigen verwelkomt en gehuldigd om het offer aan het vaderland gebracht en de nieuwe trouw hieraan beloofd. Het was feest in hotel de Boer, dat nog voortduurde, ook toen de zaak voor de niet inwonende gesloten moest worden. Toen het sein van het rustuur gegeven werd bleef nog lang de vreug- desteraming in het hotel, onder de aanwezigen op de hotelkamers voort duren. In de weide gestorven. In de weide van M. V. hij de Dreet werd een koebeest dood gevonden staande in een sloot met een weinig water. Dr. Bos uit Waalwijk vermoed de een geval van miltvuur, waarom het cadaver met de destructorwagen naar Son vervoerd werd, nadat bloed was opgenomen om de dianose van den dood vast te kunnen stellen. Frauduleus slachten. Heden diende voor het Kantonge recht te Tilburg het geval van frau duleus slachten door veldwachter v. d. D. en keurmeester H. te Kaatsheuvel op 27 Mei j.l. geconstateerd. Als ver dachten waren gedagvaard H. E. te Kaatsheuvel voor het slachten zonder aangiften van een rund, dat bij onder zoek bleek aan T.B.C. te lijden en C. W. voor het in voorraad hebben van ongestempeld vleesch van dit rund. Beide verdachten bekenden het hun ten laste gelgde. Als getuigen waren gedagvaard, veldwachter v. d. Dungen en i'\V., weike laatste venaaarue uat H. E. het hier geslacht had. De Kanionrecmcr veroorueelde H. E. tot J öuu.boete of 3 maanuen en C. W. J 1UU.— ot 5U dagen. LOONOPZAND. Gesiaagd. Onze dorpsgenoote mej. Betsy van den Heuvel siaagde voor liet examen iuuLO a, terwijl mej. Corry v. Opstal siaagde voor MuLO B. Naar de Missie. De Eerw. Zuster Clasina (mej. C. Minkeis), onderwijzeres aan de rneis- jesscüool aimer, nam dezer dagen af scheid van meuezusters en leernngen. Zuster Clasina zal op 21 jun a.s. vanuit Nijmegen naai- de missie op oumatra vertrekken. Byz. Vryw. Landstorm. Zondag j.l. hield den Bijz. Vrijw. Landstorm alhier op de scniethanen aan den Loonschen berg onderlinge schietwedstrijden, waaraan door 34 leden werd deelgenomen. De uitsiag was als volgt: A. v. Rooij 53, Jos Dankers 53, G. v. Gorkum 53, J. van Noije 51, M. van Dooren 50, H. Dingemans 50, C. Brabers 49, C. Dinge- mans 48, M. v. Gorkum 48, Jos v. d. Velden 48, L. van Laarhoven 47, C. de Bondt 46, A. v. Vugt 4b, W. v. lersel 45, C. v. Veldhoven 43. Excursie. Een 26-tal leden van den K. R. O. maakte op Zondag 8 Juli per autobus een excursie naar Hilversum om een bezoek te brengen aan de nieuwe stu dio's van den K.R.O. De excursieleiding berustte hij den plaatselijken agent en propagandist van den K.R.O., den lieer G. Heijda. Te Hilversum werd de deelnemers een diner aangeboden, waarna te Rhe- nen het dierenpark werd bezocht. De deelnemers waren over een en ander ten zeerste voldaan. Deze week is een aanvang gemaakt met het vormen van een zangkoor onder leiding van den heer Busch tijdens de olficieele ontvangst ten gemeentehuize van de genoodigaen ter gelegenheid van Geertruidenberg 725 jaar stad twee zangnummertjes en een spreekkoor ten gehoore zal brengen. Voorts kunnen wij mededeelen dat met de restauratie van het «Huisje de Bruijn» zoover is gevorderd dat de oudheidkundige commissieeen aanvang heelt gemaakt met de installatie van het museum Tijdens deze opening zal een troubadourgezelschap onder leiding van onderwijzer van Alphen oud Nedei landsche liederen met begelei ding ten gehoore brengen. Verder is een dansgioep gevormd die eveneens met de repetities een aanvang heeft gemaakt terwijl de dames druk doende zijn met het zelf vervaardigen van historische costumes. Door den Ontvanger der Direc te Belastingen enz te Geertiuiden- berg zal voor het aanvragen en afhalen van kostelooze rijwielmerken voor het jaar 1938/*39 ten zijnen k.ntore te Geertruidenberg Dord- schestraat 41 extra zitting worden gehouden des namiddags van 6 tol 8 uur op Donderdag 21 Juli, Vrij dag 22 Juli, Donderdag 28 Juli" Vri'dag 29 Juli, Woensdag 1 Aug- en Dinsdag 2 Aug. a.s. Het negenjarig dochtertje van den heer Okkerse liep spelenderv ijs tegen een wielrijdster vaardoor het kind haar linkerbeen brak en op genomen werd in het St. Agnes- gesticht. De wielrijdster trelt geen schuld. Als het aantal bezoekers tijdens de kermis 1938 welke alhier van 23 t/m 26 Juli a.s. gehouden wordt in vergelijking met 't aantal inrichtingen van vermakelijkheden zoo groot is, dan belooft de kermis heel wat te worden. Op het marktveld dat dit jaar geheel volgebouwd zal zijn, zullen de navolgende inrichtingen ver schijnen: Lunapark, auto skooter, variëlé—leather, luchtschommel, draaimolen, race-baan, zweefmolen, slagmachine, werptent, wieleihaan, vogelpik, drie kijktenten, hengel sport alsmede diversesuiker-,paling-, speelgoed-, gebak- en patatesfiites- kramen Wilt ae op de hoogte zijn en blijven van 't geen er leeft en i't koop is in Waalwijk, de Langstraat en Omgeving, abonneert U dan op Vijfhonderd dooden t tWoe Tsjang. Uit Hankau wordt gemeld, dat 18 Japansche vliegtuigen 150 bommen op Woe Tsjang hebben neergeworpen. Daardoor werd gedeeltelijk een meis jesschool van de American Church Mis' sion vernield, terwijl het provinciale ziekenhuis geheel verwoest werd. Onder de bevolking vielen talrijke slachtoffers- Tot dusverre heeft men reeds meer dan honderd dooden gebo gen. Op het dak van de school waren twee qroote Amerikaansche vlaggen ge schilderd. Naar het Chineesche peisbureau later meldt, ziin bij het luchtbombardement minstens vijfhonderd burgers om het leven gekomen o' gewond. Een sensationeele wereldvlucht Van de week ondernamen een vijftal Amerikanen onder leiding van den millionair aviateur Howard Hughes een sensationeele vlucht rond de wereld in een nieuw type vliegtuig, dat wonder baarlijk snel is Maandag van New'Vork, vertrokken, zullen ze aldaar Dondag- avond of Vrijdagochtend weer terug zijn, als laatste deel van den tocht even voorspoedig verloopt als het eerste deel New York—Parijs werd in s'echts in 16'/, uur qevlo^en (Lindbergh deed er indertijd biina du'bd zoo Ianfi over) van Parijs werd in 8 uur Moskou be reikt! Italiaansch vliegtuig vermist. E nigen lijken in zee gevonden Reuter meldt uit Rome, dat e^n Ita liaansch lijntoestel met twintig menschen aan boord, dat dienst deed tusschen Cagliari (Sardinië) en Rome wordt vermist. Htt loesttl ver lief Cagliari om 7,35 uur mei zestien passagiers en een bemanning van vier personen. Sindsdien hee't men het niet meer gezi n. Verscheidene lijken znn, naar men heeft vernomen, uit zee opgevischt. keuze uit 5 soorten aan de loketten

Echo van het Zuiden | 1938 | | pagina 6