Plaatselijke Berichten. I H.deBont-v.Hulten Derde Blad Heerenkleeding naar maat Zaterdag 16 Juli 1938 No. 58 De Echo van het Zuiden r x1 Ziet onze etalage. Ziet onze etalage. GESLAAGD. Te Maastricht slaagde voor het exa men L.O. (Broeders Onbevl. Ontvan genis) onze stadgenoot de heer R. van Oudneusden. Examen. Bij de j.l. Zaterdag beëindigde examens aan de M. T. S. te 's-Bosch slaagde voor Machine-bouwkunde o.m. Ant. Treffers, alhier. Examen Mulo A. Voor het examen Mulo A slaagde te Tilburg, Mej. Atie Scholten. Examen Lingerie en Costumière. Voor het examen, uitgaande van de R.K. Vereeniging tot bevordering van industrieën huishoudonderwijs slaagdenPetronella Pullens voor examen lingerie en Maria Vugts en Antonia van Duyll voor examen Costumière. Zij genoten hare opleiding bij Zuster Anne Marie, Eerste Zeine 7, Waalwijk. NIEUWE AANKOOP TERREINEN EN UITBREIDINGSPLANNEN VAN IVO VAN HAREN'S SCHOENFABRIEKEN. Expansie in Ned.-Indië Het gaat met bovengenoemde onder neming nog steeds crescendo. Na de snel opeenvolgende uitbreidingen waar van we de laatste jaren herhaaldelijk in ons blad melding maakten, is er thans weer een zeer belangrijke grond aankoop tot stand gekomen en in ver band daarmee zijn er weer nieuwe uit breidingsplannen ontworpen, waarover de heer Ivo van Haren en zijn rechter hand de heer de Munnik zoo bereidwil lig waren ons een en ander mede te deelen. De nieuwe grondaankoop betreft het achter en naast de fabrieksgebouwen aan het Hoogeinde gelegen terrein, dat eigendom was van den heer P. van Wóensel. Het beslaat een oppervlakte van circa 10.000 M-'. Het ligt in de bedoeling direct te be ginnen met een belangrijke uitbreiding van kantoor, magazijn en fabriek. Het huidige kantoor zal aan de straatzijde worden doorgetrokken tot op 4 Meter van de woning van den heer P. van Woensel. De ruimte der kantoorloka len zal daardoor verdubbeld worden. Boven en achter de nieuwe kantoor lokalen komt een belangrijke uitbrei ding van schoenen- en grondstoffen- magazijnen. Tenslotte zal ook de fabriek reeds direct een belangrijke uitbreiding on dergaan, aansluitend aan het laatst ge bouwde gedeelte. De productie, die den laatsten tijd door herhaaldelijke uitbreiding van ma chines en personeel, reeds tot 26.000 paar per week was opgevoerd, bleek nog lang niet toereikend om den ver koop in de filialen bij te houden. Na deze nieuwe fabrieksuitbreiding zullen er ruim 30.000 paar per week geprodu ceerd worden. Dit zal natuurlijk ge paard gaan met een noodzakelijke uit breiding van personeel. Behalve van deze nieuwe uitbrei dingsplannen, die direct hun beslag zul len krijgen, vertelde de heer Ivo van Haren ons nog op enthousiaste wijze van andere grootsche toekomstplannen, die gedeeltelijk met dezen nieuwen grondaankoop verband houden en wie dezen all-round-zakenman met zijn be wonderenswaardige energie eenigszins van nabij kent, die weet wel dat het niet bij plannen zal blijven. Het zal velen misschien bevreemden dat hier zulke uitbreidingsplannen wor den overwogen, terwijl de vestigings wet een rem zal worden voor de vesti ging van nieuwe filialen. Voor het geval deze wet, na beëindi ging an den spertijd, inderdaad de opening van nieuwe winkels zou be moeilijken, wat nog niet zeker is, heeft de heer HafCn riet Cog reeds op Ned. indië gericht. Onderhandelingen •dj" !eeds gevoerd om ook in onze over zeese he gewesten tot vestigir'g van fi- en te komen en er ligt hielvnog een .-jAtisie-gebied -pen dat ^.--'e moge- •'/eden biedt. Tot de verdere plannen die de heer .n Haren mettertijd hoopt te verwe- enlijken, behoort o.m. ook het bouwen van een modern cantinegebouw als schaftlokaal voor het personeel. Met belangstelling zullen onze lezers ongetwijfeld kennis nemen van deze plannen, deze blijken van durf en ener gie, die vooral in dezen tijd van eco nomische depressie zeer zeker groot respect afdwingen. GOUDEN BRUILOFT ECHTPAAR DE RONDE-HUYGES. Ten bate van de feestelijkheden ter gelegenheid van de gouden bruiloft van het echtpaar de Ronde-Huygeï op Za terdag 30 Juli a.s., had het buurtcomi- té 1.1. Dinsdagvoormiddag een inatinée georganiseerd. Dit matinee mag bijzonder geslaagd genoemd worden, gezien de belang stelling en de medewerking van den zaalhouder, den heer Co de Nijg, die eveneens zijn orgel beschikbaar stelde voor het na afloop gehouden bal. Er werd een gezellig cabaret-pro- gramma afgewerkt met medewerking van het duo Henton, enkele buuitmu- zikanten en de sopraanzangeres Mej. Ria Mertens. Het geheel viel dan ook bij hetpu- diek zeer in den smaak. Gouden Bruiloft. Is het vieren van een gouden bruiloft geen alledaagsche gebeur tenis, iets beel bizonders is dit zeer zeker als zulks geschiedt als 1.1. Dinsdag in onze gemeente, nl. in 't gasthuis van het St. Iberesia-gesticbt waar het echtpaar L. van Hooft- Bouman dit zeldzaam feest mocht herdenken. Den jubilarissen met de groote schare van kinderen en kleinkin deren is door de Eerw. Zusters een mooie feestdag bereid, die begon met een H. Mis in de kapel, opge dragen door den Zeereerw. heer pastoor Heezemans, terwijl het koor der Eerw. Zusters de misgezangen uitvoerde en na de H. Mis nog het Jubilate Deo ten beste gaf. In den loop van den feestdag kwamen nog de ZeerEerw. heer pastoor en de eerw. heerenkapelaans het gouden echtpaar complimen teeien. terwijl ook van andere zijden blijken van belangstelling werden ontvaDgen, o.a. van de Lederfabriek »de Kroon« waar de jubilaris vele jaren is werKzaam geweest. Jammer dat vermoedelijk door de afwezigheid van vele muzikanten gedurende de kermisdagen de ge bruikelijke ovaties der muziekge zelschappen achterwege moesten blijven. Het is voor de jubilarissen en de familie eeu prettige en rijk verzorgde herinneringsdag geweest, waarover allen buitengewoon enthousiast waren en waarvoor de Eerw. Zusters alle hulde toekomt. Ook wij bieden gouden echtpaar en familie onze hartelijke geluk- wenschen. Het zilveren jubileum der Eerw. Broeders en der St. Petrusschool. Zooals wij indertijd hebben mee gedeeld zal het 28 Augustus 25 jaar geleden zijn dat de St. Petrusschool alhier werd gesticht en de eerw. broeders van O. L. Vrouw Onbevl. Ontv. te Maastricht zich hier ves tigden en zich belastten met het onderwijs der jeugd van Waalwijk. Op deze belangrijke gebeurtenis en de geschiedenis dezer 25 jaren hopen wij nader uitvoerig terug te komen en begrijpelijk is 't dat dit bijzonder jubileum niet onopge merkt zal voorbij gaan. Wordt het feest der vestiging der Eerw. Broeders op den datum zelf gevierd, voor de jeugd zelf wordt dit jubileum vóór de vacantie her dacht en worden ook de ouders in de feestelijke herdenking betrokken. Op Dinsdag 26 Juli zal ten half negen eene plechtige Hoogmis van dankzegging in de parochiekerk van St. Joannes den Dooper worden opgedragen, waarbij een koor uit de leerlingen de gezangen zal uit. voeren. Des namiddags zal in de zaal der B.K. Werkliedenvereniging een gezellige feestviering voor de jeugd met tractatie worden geor. ganiseerd. Op Maandag 25 en Woensdag 27 Juli zullen des avonds ten half acht voor de ouders en genoodigden een paar feestavonden worden gegeven met muziek, zang en spel, met de opvoering van een blijspel. Het beloven een paar prachtdagen te worden, de bijzondere gebeurtenis in onze gemeente volkomen waardig. Tentoonstelling. Naar wij vernemen zal in het gymnastieklokaal van de R. K. Meisjesschool in de St. Antonius- parochie op 24 Juli a.s. een tentoon stelling gehouden worden van het werk der leerlingen van de taal-, naai- en bewaarschool. Gezien het succes dezer tentoon stellingen vorige keeren en de groote zorg die er ook ditmaal weer aan besteed is, kunnen wij een bezoek aan deze tentoonstelling warm aan bevelen Ballon-wedstrijd. Een aardige attractie voer jong en oud. Blijkens in dit nummer voorko mende advertentie heeft deN.V.lvo van Haren's Schoenfabrieken alhier voor vandaag een groote bijzondere ballon-reclame op touw gezet, die ongetwijfeld een bijzondere attractie voor jong en oud mag worden ge' noemd. Alle schoolkinderen uit onze ge meente tot den leeftijd van 10 jaar kunnen vandaag tusschen 12 en 2 uur in het van Haren.filiaal alhier gratis een ballon halen. Om 3 uur zullen deze ballons op het W. S. G.-terrein worden opge laten. Het zal een aardig gezicht zijn zoo'n massale ballon-opstijging. Dat het aantal ballons zeer groot zal zijn, lijdt geen twijfel, gezien de groote liefhebberij die kinderen steeds aan den dag leggen voor dergelijke ballons, vooral nu ze hier geheel gratis gebaald kunnen wor den. En bovendien zal de animo niet weinig verhoogd worden door de hooge geldprijzen die voor dezen wedstrijd zijn beschikbaar gesteld voor de ballons die de verste lucht reis maken. De eerste prijs is f25 de 2e prijs f 10.— en de 3e prijs f 5. Zij die een gedaalde ballon vinden en het daaraan bevestigde kaartje terugzenden ontvangen bovendien een aardige verrassing. De uitslag van den wedstrijd wordt in ons blad van 30 Juli a.s. gepu- 10 JAAR LIJDEND AAN RHEUMAT1EK. Was niet in staat haar huishouden te doen. „Ik was reeds 10 jaar lijdende aan rheumatiek en niet in staat mijn huis houden te doen. Niets hielp mij tol men mij den raad gaf Kruschen Salts eens te probeeren. Na het een jaar lang te hebben gebruikt, was ik tot mijn groote blijdschap weer in staat zelf mijn huishouden te doen. Mijn op rechten dank voor de wonderbaar lijke werking". Mevr. A. P. te R. De oorzaak van rheumatische pijnen ligt meestal in een onvoldoende wer king Uwer afvoerorganen, waardoor zich allerlei schadelijke afvalstoffen, als o.a. het urinezuur, kunnen ophoo- pen. Kruschen Salts spoort Uw inwen dige organen aan tot betere werking, waardoor alle afvalstoffen geregeld worden verwijderd en Uw pijnen lang zaam zullen verdwijnen. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar hij apothekers en erkende drogisten. bliceerd. Wij voorzien hedenmiddag een ware bestorming van den van Haren-winkel door de schooljeugd en een groote publieke belangstelling bij de opstijging op het W. S. C.- terrein. Een protest van de Bedrijfsraad voor de Schoenindustrie. De Bedrijfsraad voor de Schoen, industrie heeft dezer dagen bij den Minister geprotesteerd tegen het feit, dat de Minister de N.V. Rubberfa briek »Vredestein« te Loosduinen heeft uitgezonderd bij het verbin dend verklaren der collectieve ar beidsovereenkomst voor de schoen industrie. Als reden van dit protest wordt opgegeven, dat »de arbeids voorwaarden niet zijn geregeld door middel van een CAO., terwijl ook de arbeidsvoorwaarden op de af deeling schoenfabriek van deze onderneming voor de werknemers minder gunstig zijn dan die, welke zijn neergelegd in de C.A.O.cc. Gegund. Onder architectuur van den heer A. van Huiten Jr. is onderhands aanbesteed het bouwen van een dubbel woonhuis voor rekening van Mej. Jo van Iersel en der., heer J. van Engelen aan de 2e Zeine alhier. Gegund aan den heer J. Koolen van Huiten. aannemer alhier. K. E. M. I. K. E. M. I. Aan het Technisch bureau J- Scheepers, Heerlen-Waalwijk is, na inschrijving met een 10 tal Neder- landsche firma's, opgedragen de aanleg en installatie der centrale verwarming, warme lucht verwar ming, en ventilatie-inrichting van de te verbouwen kantoren van Noord Braband, Maatschappij van Verzekering op het Leven te Waal wijk. Bij onderhandsche aanbesteding is het bouwen van een woonhuis te Waalwijk, voor rekening van den heer F. van Pijnenborg te Drunen, opgedra gen aan de aannemers L. v. Oers en H. Jehoel te Drunen. Architect de heer A. v. Huiten Jr. te Waalwijk. PASTOOR VAN HEYST VRAAGT ONTSLAG. Naar wij vernemen is de Z.Eerw. heer P. A. J. van Heijst, de hoogbe jaarde herder van „St. Donatus" te Altforst, voornemens ontslag te vra gen als pastoor dier parochie. Gedurende bijna een menschenleef- tijd was de Z.Eerw. heer van Heijst, (geboren te Baardwijk) in den waren zin des woords een „Pastor Bonus' voor zijn parochianen. AANKOOP HUIZEN. De door Notaris A. Schaap gehou den publieke verkooping van huizen voor de erfgenamen der familie v. d. Pluijm, had tot resultaat dat deze over gingen naar het R.K. Kerkbestuur der parochie O. L. Vrouw Onbevlekt Ont vangen. GILDE ST. AMBROSIUS. Bovengenoemd schuttersgilde geves tigd te v.m. Baardwijk hield Donder dag haar traditioneel jaarlijksch Ko- ningsehieten. De resultaten waren als volgt: 1 C. de Jong; 2 W. Pullens; 3 G. Beijnen; 4 Th. Pullens; 5 G. v. Heesch; 6 G. v. Huiten; 7 W. de Jong; 8 H. Maas; 9 J. Bayens; 10 A. v. Huiten; 11N. Klerx; 12 H. de Jong; 13 J. Kleij- berg; 14 J. Loef; 15 A. v. Tuijl; 1(5 A. Ba ij ens; 17 M. Schilders; 18 A. de Jong; 19 J. v. Beijnen; 20 J. 'Schilders. „EENDRACHT MAAKT MACHT". De handboogschulterij Eendracht Maakt Macht hield Woensdag j.l. on der hare leden wederom haar jaar- lijksche prijsverschietting. Bij deze ge legenheid mocht de vereeniging nog een drietal extra prijzen in ontvangst nemen n.l. van de heeren J. v. Heijst, beschermheer, H. Hoeker, Amsterdam en J. C. v. Houten oud-seer. onzer doe len te Heveadorp bij Arnhem. Laatst genoemde die onze woonplaats reeds voor een tiental jaren heeft verlaten, heeft ook nog vele jaren een extra prijs geschonken. Wel een bewijs van oude clubliefde. De prijzen werden als volgt behaald: H. v. d. Mee 1; H. Muskens 2; A. Brok 3; J. v. Helvoirt 4; C. Klerks 5; L. van Bladel 6; H. Hoeker 7; P. v. Ba vel 8; P. v. d. Hoven 9; W. Pulles 10; Chr. v. d. Hoven Pzn. 11; C. Pul les 12; J. Verhoeven 13; J. Dinge- mans 14; Chr v. d. Hoven 15; J. Kleij- berg 16; J. Verheijden 17; K. Leijtens 18. Des avonds werden door den voor zitter dhr. J. Kleijberg onder een toe passelijk woord de prijzen uitgereikt en bleef men nog geruimen tijd ge zellig bijeen. Diefstal. Door de gemeente politie alhier, is proces-verbaal opgemaakt tegen een zekere v. V. alhier, als verdacht van diefstal van palen en planken in eigendom toebehoorende aan den landbouwer v. d. B. GEVONDEN VOORWERPEN. Op het politiebureau zijn inlichtin gen te bekomen van de navolgende gevonden voorwerpen: Een rijwielbelastingmerk, een ceintuur, een huissleutel, een Bel gische herdershond. ERNSTIGE AANRIJDING AAN HET STOOMGEMAAL. Dronken kermisvierders aan den dood ontsnapt. maar over t geheel was er druk be zoek en kan van een goede kermis ge sproken worden. Der gewoonte getrouw werd de ker mis geopend door het traditioneele ker- mismatinée van de Liedertafel „Oefe ning en Vermaak"' met medewerking van het gemengd koor. Onder de bezielende leiding van den heer Gerritsen werden de diverse num mers pp zeer verdienstelijke wijze ten gehoore gebracht, zoodat de talrijke belangstellenden-zangliefhebbers meer dan tevreden waren over het hun ge- bodene. Ondertusschen was in de café's het feest in vollen gang. ..De Twee Kolommen" bleek met zijn wereldprogramma van artisten het centrum en 'n groote attractie te zul len worden en dit is ook inderdaad het geval geweest. Steeds waren alle plaat sen nagenoeg geheel bezet en terwijl de danslustigen van 't nieuwe zaaltje pro fiteerden, werden zij die wat meer van rust hielden vergast op de leutige gijn en prettige humor van een Kees Pruis, Rodi Roeters en Albert de Booij, ter wijl Willy Derby er voor de laatste twee dagen wel een waardig slot aan zal draaien. Ook hotel Verwiel, waar Gerard van der Maessen met z'n band musiceert, City. Passier, de vele dans gelegenheden, trokken als van ouds vele bezoekers. Ook de bioscoop bleek met haar ge selecteerd programma een amusement van beteekenis te zijn, waarvan zeer velen profiteerden, al was 't misschien niet zoo druk als andere jaren. Wij willen dan dit klein overzicht Hiernaast ziet men de gevolgen van de ernstige botsing op den z.g. Maasdijk nabij het stoomge maal te Waalwijk. Woensdagavond om ongeveer half twaalf heeft zich aan het Stoomge maal aan den z.g.n. Zomerdijk, een ernstige aanrijding voorgedaan die wonder boven wonder geen slachtof fers heeft gemaakt, doch waarbij een persoon slechts ter nauwernood aan den dood door verdrinking ontsnapt is. Laat in den avond toen hier ter plaatse de kermisvreugde nog hoogtij vierde, werd de opperwachtmeester der Kon. Marech. Rooms verwittigd van het feil dat op bovengenoemde plaats een ernstige aanrijding had plaats gehad. Terstond begaf hij zich in gezelschap van den agent der ge meentepolitie Driessen op weg (laar heen, waarbij hen een vreeselijke ra vage wachtte. Een luxe auto was in volle vaart op een groentekarretje ge reden, waarbij beiden geheel, maar dan ook geheel waren vernield. In de auto, die bestuurd werd door een zekere V. uit Giessen, bevonden zich nog drie andere personen, bene vens een meisje, wier namen niet al te gunstig bekend staan en die de café's te Waalwijk blijkbaar alle eer hadden aangedaan. In volle vaart naderden zij de bocht bij het Stoomgemaal, daarbij geen acht slaande op een groenten wagentje van W. uit Wijk. Een botsing was on vermijdelijk en met een hevige klap vlogen beide voertuigen dan ook op elkaar in. De voerman wist door tijdig weg te springen aan een wissen dood te ontsnappen. Ook de inzittenden van den auto bleken geen letsel bekomen te hebben, doch een van hen was zoo onder den indruk dat hij pardoes in het ter plaatse zeer diepe kanaal sprong waaruit hij niet dan met de grootste moeite door den juist nader den agent Driessen en den heer Ste vens kon worden gered. Na voorloopig onderzoek werd pro ces-verbaal van het gebeurde opge maakt, zoodat de herinnering aan de Waalwijksche kermis voor hen wel niet al te aangenaam zal zijn. DE KERMIS. Op het oogenblik dat dit artikel on der de aandacht onzer lezers komt, be hoort de Waalwijksche kermis 1938 weer bijna tot het verleden. De acht dagen van kermispret liggen dan na genoeg weer achter ons. Mogen er dan zijn die in dezen tijd de kermis met eenig scepticisme tegemoet zien, is zij eenmaal daar, dan wordt zij toch weer gaarne aanvaard als een welkome ge legenheid tot ontspanning en vermaak van jong en oud. In dit licht bezien hebben ook dit jaar weer talloos velen van de kermis geprofiteerd, inwoners zoowel als vreemdelingen en deze laatsten zeker niet het minst. De eerste kermis-Zondag was de drukte dermate, dat een tocht over het kermisplein je op minstens een paar af getrapte schoenen kwam staan. Ook de talrijke vermakelijkheden hadden schier geen ruimte om de vele belangstellen den te bevatten om van de café's nog maar niet te spreken. Begrijpelijk was de drukte de volgen de dagen wel eenigszins getemperd, sluiten met de hoop dat de laatste da gen een waardige bekroning van het geheel zullen vormen, zoodat Zondag avond gesproken kan worden van: het was nu weer eens een echte ouderwet- sche gezellige „Wolksche" kermis. SCHOUWBURGLOGE DASSI.. De eerste drie dagen bood de be kende Schouwburgloge Dassi het op treden Vvan den wereldvermaarden meester-goochelaar „Alvata". Al had de belangstelling hier wel wat beter kunnen zijn, zij die er waren heb ben genoten van een kunst die aan het ongelooflijke grenst. Alvata goochelde met ringen, bellen, kaarten, dieren, menschen en met nog zooveel meer andere dingen, die 'hij te voorschijn tooverde uit leege doozen en kisten en even later weer spoorloos liet verdwijnen. Zijn manipulaties met biljartballen, vliegende doeken, het zwevende medium, de wandelende fles- schen, de mysterieuze guillotine en nog tientallen andere trucs, overtroffen el kaar in raadselachtigheid. Alvata liet zien dat niets hem onmo gelijk is! Hup Holland! Dat was de titel van de revue die Meijer Hamel ditmaal ten tooneele voerde en het was er weer een die er zijn mocht. Alle onderdeden, zooals decors, ballets, zang, humor enz. enz. waren wel goed verzorgd. Vooral de humor vierde, zooals het een goede revue ook betaamt, weer hoogtij. Het is ondoenlijk alle scènes nog eens aan ons geestesoog te laten voorbijgaan, maar het drietal Frits Schakels, Isidoor Zwaaf en Nelly de Vries, zorgden voor de eene lachstuip op de andere. Vermakelijk waren o.a. de scènes van den zenuwpatiënt en den pseudo- dokter. Ook Popeye, de zeeman, otit- brak niet. Voorts niet te vergeten de schitterende baletten, de Meijer Ha- mel's Young Ladies, die door haar op treden een bijzondere attractie vorm den. Albert Heineman en Tilly van Vliet gaven bovendien nog enkele zangnummers ten beste die door de be langstellenden met warm enthousiasme werden begroet. „De Jantjes". Heden- en morgenavond zal in de Schouwburg nog een uitvoering gege ven worden door Herman Bouber's Ensemble van het populaire stuk „de JantjesGezien de meer dan gewone talenten van dit gezelschap, kan men van een prima verzorgd optreden ver zekerd zijn. Zij die een waardig ker- misslot dan ook prefereeren, kunnen wij een bezoek aan de Jantjes dan ook warm aanbevelen. R. K. WERKLIEDENVEREENIGING. Een uitgelezen programma werd ook tot uitvoering gebracht in het gebouw der R.K. Wfrkliedenvereeniging. Een programma dat elck wat wils bood en juist ook door deze gevarieerdheid bij eenieder in den smaak zal zijn gevallen- „Duo Hentom"- Het duo Hentom opende Zondag de schare van artisten die voor een gehee- le week de tooneelplanken zouden doen Grootestraat 231 - WAALWIJK TELEFOON 109 tegen prijzen aan de tijds omstandigheden aangepast kraken. ..Goede wijn behoeft geen krans". Zoo is het ook met het gevierde duo Hentom dat Zondagmorgen voor een stampvolle zaal een matinée gaf, dat naar ieders meening af was. De smeuige humor van „Hen" sloot prachtig aan bij de meer ernstige zang van „Tom", waaraan trouwens de vroolijke noot, zooals bekend, ook niet ontbreekt. Het geheel was dan ook een groot succes, dat een belofte inhoud voor het matinée van a.s. Zondagmor gen. R.K. Cabaretensemble. De dagen 10, 11 en 12 Juli brachten het optreden van het R.K. Cabaret ensemble onder leiding van den heer H. Phlippeau. Dit ensemble waaraan een keur van artisten medewerkt heeft haar gerenomeerde kwaliteiten alle eer aangedaan. De bezoekers, het had den er weliswaar veel meer moeten zijn, hebben tenminste naar hartelust kunnen genieten van muziek en zang, die kunnen wedijveren met het beste wat er op dit gebied geboden wordt. „Bonte Avond". Meer dan geslaagd kunnen wij den bonten avond noemen die Woensdag avond in de groote zaal van den R. K. Werkliedenbond gegeven werd en die den leden der R.K. Werkliedenver- eeniging werd aangeboden door de drie ontspannings-vereenigingen, harmonie, liedertafel en tooneelvereeniging, en waarvan de heer Jac. M. Didden de algemeene leiding had. Wat deze drie tesamen hebben ge presteerd zal moeilijk te verbeteren zijn. Een geselecteerd programma vol variatie, met muziek en zang en humor en ernst, werd op een zeer vlotte wij ze afgewerkt, zoodat de stamp- en stampvolle zaal van de eene verrassing in de andere viel. De naam bonte avond had dan ook beter vervangen kunnen zijn door bonte revue, want het was als een revue, dat alles, wat daar op het tooneel geboden werd. De con ferencier, professor Andros, alias An- dré Hamers, was een openbaring. Hij was het die de vlotte gang er met een vroolijke noot en een populair liedje in hield. Ook het optreden van den neger Japa (Jan Passier) was een succes en zijn „songs" My old Kentucky Home en Some of these days, sloegen geweldig Ontroerend mooi was een declama tie van den heer Jac. Didden over het gruwelijk iets dat een onbewaakte overweg is. Een tweetal nummers voor klein koor van Serge Jaroff werden on berispelijk uitgevoerd. Kortom het geheel was uitmuntend geslaagd en wij kunnen niet anders dan onze bewondering uiten voor dergelijk werk van de R.K. Werkliedenvereeni- ging en van den heer Jac. Didden, dat zeer zeker ook als publieks-uitvoering een groot succes zou oogsten. Tooneelgroep „Piet Vink". Donderdagavond was de Gilden bondzaal in beslag genomen door de tooneelgroep Piet Vink, die met zijn excellente gezelschap acteurs en actri ces een uitvoering zou geven van het bekende volksspel van Antoon Coolen „Kinderen van ons volk". De groote zaal bevatte zeer vele be langstellenden die onder een beklem mende stilte het ontroerend spel volg den. Het was ons bij het zien daarvan geen wonder dat deze tooneelgroep overal dergelijke successen mocht oogsten, want het spelers-materiaal waarover Piet Vink te beschikken heeft, is van een dergelijke veelzijdige ontwikkeling, dat onverschillig welk genre werk tot zijn recht moet komen. Dit bleek ook wel Vrijdagavond met de opvoering van het vroolijk spel van den Vlaamschen Auteur Jac. Ballings „Liefde op de Boerderij (De vrome leugen), en zal hedenavond wel even zeer blijken met het aanbevelenswaar dige echte kermisstuk „Betje danst de Rumba", waarbij U zult brullen en gie ren van den lach. Duo Hentom. Het duo Hentom zal dan hier Zon dag de kermis sluiten, des middags met een matinée en des avonds met een vroolijke avond, met medewerking van een prima stemmingsorkest. Wie dus met een goeden slotindruk van de kermis naar huis wil gaan weet waar hij zijn moet. SCHOUWBURG DASSI JULIANASTRAAT. Zaterdag 16 en Zondag 17 Juli, 8.15 uur, zullen in den Schouwburg 2 op voeringen worden gegeven van het po pulaire tooneelstuk „De Jantjes", door Bouber's gezelschap van Amsterdam (Plantage Schouwburg). Onnoodig voor ons te vermelden wie Bouber en zijn gezelschap is, het beste van het beste, met zijn altijd raak ge typeerde volksstukken, o.a. „Zeemans vrouwen „Duif en Doffer „Bleeke Bet", „Oranje Hein enz. enz., maar vooral „De Jantjes", één van zijn sterk ste stukken, prachtig geschreven, een tooneelstuk dat meer dan 2000 opvoe ringen beleefde, bewijs dat dit stuk weer overal gevraagd wordt en het in.

Echo van het Zuiden | 1938 | | pagina 9